DVB receiver Strong

poruka: 42
|
čitano: 41.972
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: DVB receiver Strong
4L4N kaže...

Imam strong srt 6205 i nikako ga ustimat. Jednostavno nemoze naci programe. Moze li mi netko pomoci oko namijestavanja??? Koji satelit odabrati?? Kako antenu namijestiti??? 

ako tanjur nije dobro namješten teško da ćeš išta moći sam napraviti ao to već nisi radiio...

radije plati nekome da to napravi kak spada, a nakon toga je programiranje receivera pussy smoke!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
cassini kaže...
4L4N kaže...

Imam strong srt 6205 i nikako ga ustimat. Jednostavno nemoze naci programe. Moze li mi netko pomoci oko namijestavanja??? Koji satelit odabrati?? Kako antenu namijestiti??? 

ako tanjur nije dobro namješten teško da ćeš išta moći sam napraviti ao to već nisi radiio...

radije plati nekome da to napravi kak spada, a nakon toga je programiranje receivera pussy smoke!

Imam na galaxy s2 satelite locator koji pokazuje di se sateliti nalaze. Neznam koji odabrati, astru ili hotbird? I koji br? Jer ih ima vise.

14 godina
protjeran
offline
DVB receiver Strong

nijwe btino koji ćeš satelit, možeš svaki dan promijeniti na neki drugi,ali pomoći  mobitela ne možeš poštelati antenu!!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
cassini kaže...

nijwe btino koji ćeš satelit, možeš svaki dan promijeniti na neki drugi,ali pomoći  mobitela ne možeš poštelati antenu!!

Uzmem Astra 19.2e  i sad imam 2crte, na jednoj jacina a drugoj kvaliteta. Reciver je nov al tanjur je star, i kako god ga namijestio jacina signala je dobra ali kvaliteta titra (dode pa ode i to max 30-40%). E sad , dali je moguce da mi je na tanjuru stari prijamnik pa zato ne hvata signal?

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
4L4N kaže...
cassini kaže...

nijwe btino koji ćeš satelit, možeš svaki dan promijeniti na neki drugi,ali pomoći  mobitela ne možeš poštelati antenu!!

Uzmem Astra 19.2e  i sad imam 2crte, na jednoj jacina a drugoj kvaliteta. Reciver je nov al tanjur je star, i kako god ga namijestio jacina signala je dobra ali kvaliteta titra (dode pa ode i to max 30-40%). E sad , dali je moguce da mi je na tanjuru stari prijamnik pa zato ne hvata signal?

Do receiver nije greška nego je na tanjuru i lnb, Uzmeš TV i receiver na tavan ak uz grebu učvršten i moraš naštelal tanjur i po potrebi lnb naštelat. Ja sam tako sam naštelo i poslije bez problema. A može bit da je tanjur olabavljen i da može od vjetra lako skrene.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
Nello kaže...
4L4N kaže...
cassini kaže...

nijwe btino koji ćeš satelit, možeš svaki dan promijeniti na neki drugi,ali pomoći  mobitela ne možeš poštelati antenu!!

Uzmem Astra 19.2e  i sad imam 2crte, na jednoj jacina a drugoj kvaliteta. Reciver je nov al tanjur je star, i kako god ga namijestio jacina signala je dobra ali kvaliteta titra (dode pa ode i to max 30-40%). E sad , dali je moguce da mi je na tanjuru stari prijamnik pa zato ne hvata signal?

Do receiver nije greška nego je na tanjuru i lnb, Uzmeš TV i receiver na tavan ak uz grebu učvršten i moraš naštelal tanjur i po potrebi lnb naštelat. Ja sam tako sam naštelo i poslije bez problema. A može bit da je tanjur olabavljen i da može od vjetra lako skrene.

ne moram nista placati na tom reciveru? antenu sam okretao pokusavajuci naci nesto... Ali nista. Titra mi doljnja u namjestavanju(kvaliteta signala) i dode o 35% . Jacina signala mi je na 60-70%

Ici cu kupit novi lnb pa ce nadam se biti bolje. Imam 3-4 astre. Neznam koju bi odabrao.... u ostalom koji satelit preporucujete?!!??!?!?

12 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Uzeo sam novi lnb. Spojio ali opet nista. Sta trebam gledati kod spajanja? Kabel mi je malo duzi pa da ne gubi signal? Satelit sam okrenuo kao sta imaju sve kuce oko moje. Cijela ulica u istom pravcu. Di grijesim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB receiver Strong
4L4N kaže...

Uzeo sam novi lnb. Spojio ali opet nista. Sta trebam gledati kod spajanja? Kabel mi je malo duzi pa da ne gubi signal? Satelit sam okrenuo kao sta imaju sve kuce oko moje. Cijela ulica u istom pravcu. Di grijesim?

Gle, najprije pogledaj na linku, u linku napiši di mjesto živiš ( npr ulica, grad i država)i onda nađi tvoju kuću i onda uneseš 19,2E Astra onda će ti pokazat strelica signala. Tanjur koji drži cijev ima pomicanja antene gore-dolje, a okretanjem lijevo desno, a lnb držaća može se pomerat da dobije čisti slika. Kod štelanja malo zeznuto. Ako ima receiver mjerač jačine signala i onda lako naštela antenu sve dok ne dobiš najjači signal. Ako ih ne lovi sve potrebno u receiver podesit prave parametre. 

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Uspio sam!!!! Hvala na pomoci!!!!

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Imam ovaj risiver i odjednom imam samo HRT 3 i 4 Doma TV i jedan od RTL-ova.Niti sam sta dirao,niti sam sta mjenjao samo su odjednom kanali nestali.Probao sam ponovo skenirati i sad ih vise nemam ni na listi.Da li je neko imao slicna iskustva i kako je rjesio problem? Hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB receiver Strong

Provjeri da li je antena na svom mjestu i usmjerena prema tv-odašiljaču ( možda je vjetar okrenio).

Ako je to OK provjeri spojeve ( da nije kratak spoj  u F konektoru) koaksijalnog kabla na antenu i na dvb-t receiver  ...i da nije koaks oštećen.

Da je do grmljavine nastao kvar nebi imao ni te kanale što su ostali a ponovo memorirati kanale možeš samo kad imaju dobar signal a i ovi što su se sad izgubili su ispod minimalne granice...( možda bi ručnim unosom frekvencije uspjeli ih ponovo vidjeti).

11 godina
neaktivan
offline
DVB receiver Strong

Hvala puno na savjetima,budem pregledao cim dodjem kuci,samo ako jos moze pomoc oko rucnog unosa frekvencije.Hvala jos jednom.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice