DVB- T2 antena

poruka: 69
|
čitano: 146.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dvb- t2 antena

Molim da mi objasnite dvbt2 antene (vidio sam da za neke antene piše dvbt a za druge dvbt/dvbt2)

 

http://rtv.hr/iskra%20p43n%20antena

 

Da li to znači da će nam standardne riblje kosti biti neupotrebljive kada nam dođe dvbt2 ili to znači da će nam

samo još u svaki mux natrpati dodatne kanale jer je dvbt2 50.34mbit/s a  dvbt  31.66 mbit/s (wikipwdia)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dvb- t2 antena

Objašnjeno ti je u opisu antene:

Logaritamska triplex antena za prijem analognih i DVB-T, DVB-T2 digitalnih TV signala.

 


15 godina
odjavljen
offline
Dvb- t2 antena

To su samo markentiški trikovi. Anteni je sve jedno je li prima digitalni signal, analogni signal ili prdac izvanzemaljca, ukoliko je u odgovarajućem frekvencijskom rasponu koji se danas koristi. Netko je počeo na antene isticati DVB-T oznaku, pa su onda i ostali da ne bi ljudi mislili da ta antena ne prima digitalni signal kad nema oznaku istaknutu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Dvb- t2 antena

Kupio sam iskru p47n triplex pa cu krajem tjedna postaviti i vidjeti sta to cudo moze

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dvb- t2 antena

Kad je več tema tu da se ubacim malo. Ajde da mi napokon objasni netko, ja imam antenu pod slikom 1, ima li koristi da kupujem antenu pod slikom 2, tzv dvb antenu. Ja mogu gledat tv s ovom svojom sobnom ali ponekad mi fali 5-10 % signala pa me živcira. Ako imate kakav savjet, kakvu antenu potražiti.

moja trenutna antena moja trenutna antena
tzv bvb-t tzv bvb-t
http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 16:34 (Dud).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dvb- t2 antena

Pozz, evo primjer recimo,

 

Imam dvije log. antene jednu postavljenu horizontalnu, jednu vertikalnu plus neko staro - opet - analogno pojačalo (dao mi ga stari davno, prije uopće ove pljačke Lijepe Naše sa lošim DVB-T converterima, nazovi ih štogod krama: i lovim sve što se lovit može. Tu je još splitter na 3 telke i svi su kanali odlični. Tzv. digitalne antene su b.s., kao što netko spomenu - ako loviš frekvenciju, dobro okrenuta stara logaritamska+pojačalo (gdje pojačava bilo da ste dobro ili loše balansirali antenu - uvijek provjerite smjerove što lovite), e onda se taj signal pretvara u HD, ili jadni mpeg-2 na kojem mislim da su naši Hrtofci još ufijek. Slovenija i Austrija i Mađari imaju HD, sprema se 4k, možda odmah skok na 8k - no ono najbitnije - nema veze čime primaš - ako ti je Telka spremna za takvošto, lovit će.

 

Usput budi rečeno, znali smo raditi na terenu, i imati telku no nije bilo recimo priključka za antenu. Napravili svoju. Uzmete koaksijalac napraviti krug cca 1m (po mogućnosti 2x gdje 'tvrdi' bakreni kabel omotate jedan oko drugog, ispleti, zamotaj...), zatim izolirate novo napravljenu antenu (mislim na "čarobni krug", odrežite ostatak izolacije coax-a i izo-trakom zaljepite coax-a oko izolacije kabla) - puknete na kraj antene priključnicu za telku i paff - eto analognih programa. Naravno treba situirati čarobni krug svaki put kad mijenjate program, no radi!

 

I nemojmo nikad, nikad maknuti analogni prijem tv-a, a kamoli radio izbaciti! Radi sigurnosti, tko zna što bi se bilo desilo, svi ludi da se spoubijaju i kad armija zombija bude ludovala vani, vjerujte mi ovo - netko će analogno slati na telku Walking Dead. Ili nedaj bože Emperatriz.

I gledat ćete to i biti sretni! Ma koji 8k! pih...

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvb- t2 antena
Dud kaže...

Kad je več tema tu da se ubacim malo. Ajde da mi napokon objasni netko, ja imam antenu pod slikom 1, ima li koristi da kupujem antenu pod slikom 2, tzv dvb antenu. Ja mogu gledat tv s ovom svojom sobnom ali ponekad mi fali 5-10 % signala pa me živcira. Ako imate kakav savjet, kakvu antenu potražiti.

zmaj, ulozi u barem 3metarnu alu-cijev i stavi sve vankrova- 2 logaritamske antene, i pojačalo i nema ti granice! isplati se. zaboravi na sobnjake, no ako nemožeš staviti vanjske antene - probaj nekim pojačalom, imaš na ebayu za sitne pare - pojačati sobnjak. preporučam kerman.hr, pogledaj forum imaju sve i svašta i rješenje za sve.

rambacambakaramba!

14 godina
offline
Re: Dvb- t2 antena
Dud kaže...

Kad je več tema tu da se ubacim malo. Ajde da mi napokon objasni netko, ja imam antenu pod slikom 1, ima li koristi da kupujem antenu pod slikom 2, tzv dvb antenu. Ja mogu gledat tv s ovom svojom sobnom ali ponekad mi fali 5-10 % signala pa me živcira. Ako imate kakav savjet, kakvu antenu potražiti.

Uvijek je bolja vanjska ali ako već mora biti sobna radije probaj sa ovako nečim...

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1642

ili

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=337

 

U velikoj većini slučajeva tzv. dvb antene su obična prijevara....

 

Evo tv je testirao neke sobne antene za njihov signal i stavio određene preporuke....

http://www.evotv.hr/podrska/tehnicka-podrska menu Preporuke za antene

 

14 godina
offline
DVB- T2 antena

uskoro trebam postaviti novu antenu na stup na kojem mi se već nalazi jedna riblja kost koja mi služi za  digitalne kanale

a novu antenu bih koristio isključivo za bosnu i zanima me kako da spojim antene a da si ne smetaju međusobno

 

trenutno mi je riblja kost spojena na pojčalo sa dva ulaza i jednim izlazom i mislio sam novu antenu staviti na slobodni ulaz ali se bojim da bi se 

antene mogle pokrkati 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB- T2 antena

ovako meni djeluje iskra p47n

 

antena je danas konačno postavljena i praši ko prava

 

ovo je televizija slavonski brod koju nisam mogao uhvatiti sa standardnom ribljom kosti i pojačalom

 

pojačalo smo izbacili iz sistema

 

riblju kost sam okrenuo prema bosni iako je plan bio drugaciji i nije ispalo lose jer imam 5 kanala koji su mi gotovo potpuno cisti

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 18:00 (filip1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena

Samo da ti kažem, sve ovisi o položaju i kako je antena montirana (poželjno je, a i najbolje je da je vani). Ja sam u Novom Zagrebu i imam najobičniju riblju kost na krovu stambene peterokatnice (zgrade). Antena je usmjerena jugo-istočno prema odašiljaču na Kozari u BH i bez ikakvih pojačala hvatam SBTV (Slavonsko-Brodska TV) i sve analogne programe u BiH, a koji se odašilju putem gore spomenutog odašiljača na Kozari. Isto tako druga riblja kost na istom stupu  usmjerena sjevero-zapadno hvata sve digitalne kanale koje se može uhvatiti na Zagrebačkom području plus svi Slovenski koji idu iz smjera Svete Gere, svi programi EvoTV-a tako da je to ukupno oko 75 programa.

-- Kaj buš ti bum i ja --
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 18:20 (logan).
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

Imas pravo a meni se je isplatila kupnja ove antene jer imam poboljsanje

 

Blago tebi pa si na toj poziciji pa slobodno mozes reci da hvatas mars (hoces se mijenjat{#})

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2014 18:13 (filip1).
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
filip1 kaže...
trenutno mi je riblja kost spojena na pojčalo sa dva ulaza i jednim izlazom i mislio sam novu antenu staviti na slobodni ulaz ali se bojim da bi se 

antene mogle pokrkati 

 

 

Ponekad je sretnije riješenje spojiti kabele dviju antena na ovo..

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=148

..pa onda iz tog razdjelnika/sabirnika povući dalje u pojačalo.

13 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Ljudi može pomoć? Hoću li moći sa ovom antenom gledati svjetsko prvenstvo u HD rezoluciji? Imam Philips tv sa ugrađenim mpg 4 dekoderom!Antena je sad uključena u tv, trebam li nešto mijenjati ili ostaviti tako kako je?

 

 

 

Antena: http://www.amazon.de/Strong-SRT-ANT-10-Digital/dp/B005C4AP8G

 

Televizor: http://www.philips.hr/c/televizori/4000-series-izuzetno-tanki-3d-smart-led-televizor-s-tehnologijom-pixel-plus-hd-32pfl4508h_12/prd/?t=specifications

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 12:00 (mira88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Daj nam malo više informacija. Gdje se nalaziš?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Folnegovićevo naselje Zagreb

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Ovisi koliko si udaljen od Sljemena. Ja mislim da je ova antena malo slaba ali ćeš vjerovatno moći gledati uz malo slabiji signal.

 

Pričekaj da počne emitiranje kanala, ako slika bude dobra onda ne trebaš kupiti antenu, a ako bude loša moraš kupiti jaču.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

Hvataš li sada RTL 2 ili HRT 3 i 4?

13 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Hvatam ali trebam promijeniti položaj antene :D. Zašto pitaš

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB- T2 antena

@syxe HRT nije službeno objavio na kojem će kanalu biti HD prijenos.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
mira88 kaže...

Hvatam ali trebam promijeniti položaj antene :D. Zašto pitaš

 

Onda ćeš hvatat i hrt 2 hd jer će ga pustit u tom mux-u.

 

@Marko

Potvrđeno je na HTV-ovoj službenoj fejsbuk stranici.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 10:20 (syxe).
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Nisam pronašao tu informaciju ali svejedno hvala. Jesu li spomenuli kada bi se trebao početi emitirati kanal?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 11:11 (syxe).
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Zamolio bih ljude ko zna i kuži pojam DVB-t prijama. Vidim da sve više i više tv-i podržavaju i DVB-T 2. primjerice novi Samsung tv-i ne podržavaju kao ni Sharp i Phillips. Dok LG za 2014 godinu podržavaju sve živo. Moje pitanje je Šta nam taj DVB-t 2 donosi i kad bi njega mogli primjenjivat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena

malo o tome imaš na: http://rtv.hr/o-zemaljskoj-i-satelitskoj-tv

a u praksi kod nas i vani u susjednim državama mnogi provideri s FTA ili PAY

programima emitiraju baš u DVB-T2 sustavu pa nije loše imati i tu opciju

otvorenu kad se već kupuje novi TV...

14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
tonik kaže...

Zamolio bih ljude ko zna i kuži pojam DVB-t prijama. Vidim da sve više i više tv-i podržavaju i DVB-T 2. primjerice novi Samsung tv-i ne podržavaju kao ni Sharp i Phillips. Dok LG za 2014 godinu podržavaju sve živo. Moje pitanje je Šta nam taj DVB-t 2 donosi i kad bi njega mogli primjenjivat?

 

Philips podržava...

npr..

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PHILIPS-40PFS6609/


http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PHILIPS-42PFS7189/

 

 

13 godina
offline
DVB- T2 antena

Onda moja greška. Neki Phillips modeli nema dvbt 2 kao neki novi Samsung modeli h6500, h6400, 6200. Dok novi Samsung H6410 ima sve te dvbt prijamnike. Mora se dobro pogledat. Da nisam to pogledao bi se *ajebo. Nebi neku grešku napravio ali bi mi kasnije bilo žao.

 

Hvala na informacijama obojci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Piknul sam ja isto prije par dana Samsung 48H6670 pa sam se isto scimal da nema ali ipak ima, e sad pitanjce koju antenu najbolje uzeti za prijem slo programa (N.Zagreb, Savski gaj).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

Meni obična "riblja kost" od 120cm hvata oba SLO muxa 100/100 na trešnjevci.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 1:03 (syxe).
12 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Znam da dižem temu iz mrtvih, ali maloprije sam vidio na Potrošačkom kodu da će nam uskoro uvesti DVB-T2 signal koji će zamjeniti ostale. Dali mi može netko malo više pojasniti o čemu je točno riječ.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice