H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

poruka: 18
|
čitano: 17.428
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Pozdrav svima!

 

Želio bih obavijestiti svekoliko pučanstvo na prevaru i obmanu javnosti od strane H1 Telekoma i njihove H1 Trio usluge.

Ne znam za ostale ali čitajući komentare po netu (forume i FB stranice H1 Telekoma) većina ljudi koja komentira uslugu je uopće ne koristi no i bez toga komentari su kako je ista super i mrak.

 

No stvari stoje ovako:

Prije dva dana usluga mi je instalirana, rezime instalacije je da sam sliku tv programa dobio tek drugi dan popodne jer nisu mogli riješit problem zašto ne radi multicast u mreži (bio je krivi VLAN u pitanju) dok su videoteka, interaktivni sadržaji, interenet i telefon radili.

No nakon što sam drugi dan uvečer uzeo daljniski u ruku da pronjušim malo shvatim da nema snimalice odnosno time-shift usluge (EPG pokazuje samo aktualni te budući program).

Nakon toga zovem službu za korisnike koja mi mrtva hladna kaže kako se usluga planira UVEST DO KRAJA GODINE !!! {#}

Na moje pitanje kakav je to odgovor jer uslugu masovno reklamiraju u svim medijima nema odgovora.

 

 

Ovaj post pišem samo zato da i Vi ostali ne budete namagarčeni kao i ja jer NIGDJE prije ili za vrijeme informiranja o kompletu usluge ili nakon potpisa ugovora nema govora o toma ta snimalica kao usluga NE POSTOJI!.

U prilogu je uslikan ekran TV-a kad se odabere snimalica u meniju.

 

Lp,

Karlo

 

P.S. Ne radi ni preusmjeravanje potiva na telefonu (*21*)

 
1 0 hvala 4
12 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Update:

 

Preusmeravanje radi na način *21BROJ*

Deaktivacija: *211*

 

Totalno odrugačije nego kod ostalih operatera.

 

Usput, time-shift kojeg nema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Odi korak dalje i prijavi udruzi zaštiti potrošača ili tako nešto. Jer postoji propis o zavaravajućem oglašavanju.

Mislim da možeš i online poslat pritužbu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Jesam.
Sad pazi ovo, dok ovi pokrenu taj nadzor ili kaj već rade ovi će već uvest uslugu i radit se ludi jer usluga postoji.

Znaš koliko su brze te inspekcijske službe...{#}

14 godina
offline
Re: H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Sve što je novo od takvih stvar i na tržištu treba pričekat neko vrijeme da se usavrši, ja sam isto bio prvi kad je Iskon uveo IPTV, to su bile muke isusove svako malo nešto prekida, puca resetira se, pa nema usluge i sl. samo kad se sjetim, a podrška niš ne valja ne rade vikendom a meni rikne kompletna trio usluga za vikend a oni hladnokrvno vele kako im tenhičari vikendom ne rade ... ja cijeli vikend bez telefona, interneta i tv-a, ma katstrofa nakon iskteka ugovora odmah sam uzeo drugog operatera.

16 godina
neaktivan
offline
Re: H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice
Memphis kaže...

Sve što je novo od takvih stvar i na tržištu treba pričekat neko vrijeme da se usavrši...

Istina, ali ovdje se radi o tome da oglašavaju uslugu koja ne postoji.

 

Zakon o nedopuštenom oglašavanju

 

–»zavaravajuće oglašavanje« je bilo koje oglašavanje koje na bilo koji način, uključujući njegovo predstavljanje, dovodi u zabludu ili je vjerojatno da će dovesti u zabludu osobe kojima je upućeno ili do kojih dopire pa je vjerojatno da će zbog toga utjecati na njihovo ekonomsko ponašanje...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 12:52 (macak).
12 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Nove pojedinosti u slučaju; javio mi danas iceman89iceman "Isao sam zapijepiti ovu temu na fb stranicu od H1 i u roku 1min su je makli s zida...toliko o njima..."

 

Usput, čitajući bug.hr nailazim na svakakve vijesti većinom iz svijeta jer se kod nas malo toga događa iz IT sektora. I onda se začudim kada se desi ovakav presedan na telekomunikacijskom tržištu u HR da nema ni slova o tome kako bi se eventualno javnost upozorila na prevaru. No zato ako na primjer kada B.Net prošiti popis kanala to se objavljuje odmah. Ne kažem da takvu vijest ne treba objaviti ali ipak nevjerojatno! {#} Možda ovo i nije IT vijest, možda se radi o ekonomiji a možda su u šumi...{#}

 

Evo baš me zanima Vaše mišljenje >

 

18 Objaviti na bug.hr
0 Who gives a sh*t?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice
SyntaXT kaže...

Nove pojedinosti u slučaju; javio mi danas iceman89iceman "Isao sam zapijepiti ovu temu na fb stranicu od H1 i u roku 1min su je makli s zida...toliko o njima..."

 

Usput, čitajući bug.hr nailazim na svakakve vijesti većinom iz svijeta jer se kod nas malo toga događa iz IT sektora. I onda se začudim kada se desi ovakav presedan na telekomunikacijskom tržištu u HR da nema ni slova o tome kako bi se eventualno javnost upozorila na prevaru. No zato ako na primjer kada B.Net prošiti popis kanala to se objavljuje odmah. Ne kažem da takvu vijest ne treba objaviti ali ipak nevjerojatno! {#} Možda ovo i nije IT vijest, možda se radi o ekonomiji a možda su u šumi...{#}

 

Evo baš me zanima Vaše mišljenje >

 

 Da, baš bugu treba to da ulazi u sukobe sa H1, pa naravno da neće objaviti takvo što.

13 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Je li netko uspio osposobiti snimalicu?

Navodno je 15.2. trebala proraditi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Uzeo sam H1 Trio prije 20 dana i proteklih dana nisam imao vremena gledati TV. Danas sam probao vidjeti tu snimalicu kad ono šok, nema je. Rekla mi je njihova lažljiva služba da imaju pregled programa 72 sata unatrag, ali vidim da ih ima malo koji to podržavaju, zna li netko točan broj i koji su to sve kanali?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Kada samo pomislim da sam prije otprilike mjesec dana razgovarao sa djelatnikom H1, i kako smo samo lijepo razgovrali o prijelazu sa usluga kod T Com-a, na njih, kao sve se može gdje ja živim, ajoj ljudi moji, bježim pod hitno od te gamadi lažljive {#}, ako nastave ovako, pod hitno š njima u rešt i {#} !!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

no comment...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2012 23:10 (hogar strašni).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

...mea culpa....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2012 23:09 (hogar strašni).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice
hogar strašni kaže...

i sad si malo razmišljam o poslovnom mentalitetu u ovoj državi...ak se netko ovak ponaša, iako mu se pitanje postavi javno, u vezi njegovog poslovanja,koji horor vlada u državnim službama gdje je odgovornost nepoznat pojam i sad kužim onu izjavu od jučer, na twiteru, ministrice obrazovanja, kak joj se gadi ta {#}{#} po uredima,  jer ih po cijeli dan mora tjerat da rade ono za kaj su plaćeni..kakvi smo, još nam super ide...samo, dokle?

 

Makar je posredno offtopic, nadovezati ću se na tvoje razmišljanje {#}, daklem;

 

Kada želiš osnovati neku svoju novu firmu, trebaš upitati u jednom uredu gradske vlasti, može li se tvoj firma zvati onako kako si ti zamislio.

Najčešće, ti ne dobiješ odgovor od prve, a to te koštalo 3000.00 kuna, i tako još jednom +3000.00 kuna, pa još jednom + daljnjih 3000.00, da bi tek nakon četvrtog pokušaja dobio odgovor. Sad, pitanje je, koliko si zadovoljan sa dobivenim ogdovorom generalno, o sadržaju odgovora najvjerojatnije je gubitak vremena raspravljat uopće!

 

Sva sreća, nemam niti novaca niti volje za takvu glupost/avanturu, ali, kada bih i naletio na takvu šemu, ne garantiram za svoje postupke, odnosno što bih učinio onom lijenom dangubi, koji prima plaću vjerojatno da ispuni vrijeme u smislu što je cilj teme, prođe danas vrijeme, ali kada uđemo u EU, koliko će tada biti {#} reakcija, ali neka, svako vrijeme ima svoje breme, ali i zabavu.

Ovima iz uprave tekar slijedi pravi party, garantirano, gledati ih kako se utapaju u svojoj nesvjesnosti, izgubljenosti u vremenu i prostoru, neprocijenljivo {#} !! 

ATJ Lučko
12 godina
protjeran
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

ja ne razumijem vas koji to odma idete uplatiti i onda se žalite da ne radi - pa pričekajte malo da se sve usavši i da se  isprave ti teh. nedostaci - nije prvi put da se neko žalio i umjesto da ne sklapate ugovor vi napravite baš obratno, pustite ih da vas deru po novčaniku  pa onda plačete ovdje!!!???

a pogovotovo mislim na te novokomponovane kuće, H1, Bnet i sl...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Nije da smo mi novi korisnici nestrpljivi nego je istina da snimalice nema ili ne funkcionira a i stosta drugo ne funkcionira kod njih(naručene neke opcije koje nisu uključene).Što se tiče dječijih bolesti svakog sistema i sustava ja se slazem da ih moze biti i da bi se trebalo strpiti (prosao sa iskonom i metronetom pa znam kako je to) ali za vlastiti novac mislim da bi oni trebali skinuti gaće a ne da ih se nama skida.Najveći zajeb unazad godinu dana potpisivanje ugovora sa H1 (tv-ok, internet-ok,usluga-banana isto kao i odnos prema korisniku.Moj savjet ne idite ili ako hoćete izgubiti puno zivaca izvolite.Eto to su moji dojmovi ne bas naj i odlučio sam da raskinem ugovor.Nadam se da sam nekome pomogao u odluci.pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Update:

Od nedavno omogućena snimalica za HRT 1&2, SPTV te nekolicinu stranih programa. Stravično iritira način navigacije kako se dolazi do tog sadržaja. Prije na Iskonu emisija se može počet gledat ispočetka skoro odmah nakon što je počela dok ovdje treba čekat da skroz završi prema EPG-u i tek onda se pojavi u popisu propuštenih emisija. Također popis propuštenog je samo za taj kanal koji se trenutno gleda tako da treba stalno prebacivat kanal pa gledat što je propušteno. Možda ovo radim krivo ali nisam našao nikakav drugi način pregleda. Omogućili su snimanje programa na vanjski USB disk pa se tako mogu snimat i programirat snimanje programa koji se ne mogu gledat unatrag. Sve više plačem za Iskonom...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 TV - Nepostojeća usluga Snimalice

Meni jos uvijek ne radi a nemogu ni prevrtiti program unazad 72 sata (kao sto reklamiraju) uglavnom sranje a i u zadnja 3-4 dana počela je slika da se kvari podosta.(kockice,duplanje slike,zamrzavanje)Sve u svemu ljudi moji mislim da su nas dobro preveslali.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice