HRT2 HD - nema slike samo zvuk

poruka: 40
|
čitano: 25.028
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HRT2 HD - nema slike samo zvuk

Zahvaljujem kolegici Arandelle na pojašnjenju,

ja znam razliku između interlaced/progressive signala, ali kolega je (krivo) rekao da signal od HRT-a ide na 25 Hz,

a u specifikaciji tv-a za podržani video format stoji tablica:

 

Resolution     Refresh rate

...                   ....

1080i             50, 60 Hz

1080p            23, 50, 60 Hz

1080p            24, 25, 30 Hz

 

Po tome sam automatski zaključio da ne podržava, nisam ni razmišljao niti znao da se ovih 50 kod 1080i odnosi na broj poluslika (što je i logično) a to je onda jednako 25 FPS = 25 Hz kod progressive.

 
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk

I, jesi na kraju probao promijeniti regiju na npr. Njemačku u sučelju televizora? Nema veze što si kupio novi uređaj, ovo je za utaživanje (moje) znatiželje. :D

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
11 godina
offline
HRT2 HD - nema slike samo zvuk

Philips TV LCD 42-PFL-3606H/58 i radi HRT2 HD ko lud, tv kupljen 2012 god za onda sitnih 3500kn i eto ga još uvijek je dovoljno dobar 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HRT2 HD - nema slike samo zvuk

Ja gledam preko B.neta, neki dan se pojavio na broju 13..(dosad gledao preko kućne antene :) ).ukoliko vam se ne prikazuje, probajte ponovno skenirati listu kanala...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 14:56 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
Arendelle kaže...

I, jesi na kraju probao promijeniti regiju na npr. Njemačku u sučelju televizora? Nema veze što si kupio novi uređaj, ovo je za utaživanje (moje) znatiželje. :D

 U mojem slučaju Philips 32PFL7404H/12 je na regiji Njemačka od kupovine (savijet prodavača). Slovenski HD kanali rede , radio je i testni HRT HD ali HTV 2HD ne radi . Stanujem u Zg. Dubravi , antena je na krovu sa kojeg se vidi odašiljać na Sljemenu. Sa Iskrinim prijamnikom preko HDMI kabla sve radi super. Poslao upit u vezi problema mailom na Philips Hrvatska , ali ne odgovaraju. (TV ima zadnji izdani firmware).

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 15:01 (Mirda 1).
7 godina
neaktivan
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
Imam problem s HRT2 HD-om, naime, uopce ga ne mogu naci. U Zagrebu sam na Heinzelovoj ulici. Nova zgrada (nova infrastruktura), novi LG smart lcd-led tv. U cemu je problem? Pokusao sam namjestiti tv na hrv i njem regiju i dalje isto -.- svaka pomoc dobrodošla:)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
lybaasta kaže...
Imam problem s HRT2 HD-om, naime, uopce ga ne mogu naci. U Zagrebu sam na Heinzelovoj ulici. Nova zgrada (nova infrastruktura), novi LG smart lcd-led tv. U cemu je problem? Pokusao sam namjestiti tv na hrv i njem regiju i dalje isto -.- svaka pomoc dobrodošla:)

Koristiš li zajednički antenski sustav (ZAS)?

15 godina
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
PaleRider kaže...

Zahvaljujem kolegici Arandelle na pojašnjenju,

ja znam razliku između interlaced/progressive signala, ali kolega je (krivo) rekao da signal od HRT-a ide na 25 Hz,

a u specifikaciji tv-a za podržani video format stoji tablica:

 

Resolution     Refresh rate

...                   ....

1080i             50, 60 Hz

1080p            23, 50, 60 Hz

1080p            24, 25, 30 Hz

 

Po tome sam automatski zaključio da ne podržava, nisam ni razmišljao niti znao da se ovih 50 kod 1080i odnosi na broj poluslika (što je i logično) a to je onda jednako 25 FPS = 25 Hz kod progressive.

 PAL-NTSC, povijest.. i Hz elektronike tkao je npr USA na 60Hz EU na 50Hz (struja) s time je sve povezano jer im je tad bilo 'logično' napraviti (PLL sinkro signal) 25-30 slika/x2 poluslika, neovisno kako ih označavamo (jer to je tek divlji zapad). U tu priču ubaciti filmskih 24 frejma, pa omjere 4:3, pa wide 16:9 pa .. bezbroj sitnica, koje su nasljeđe analogne povijesti. Danas sva elektronika radi na oba standarda (većinom, tj može biti nešto ograničeno na USA-EU..), ekrani su danas samo ekrani, neovisno o PC-TV.. LCD, digitalija, sve se promijenilo ali su standardi ostali zbog kompatibilnosti unazad. Ne miješati PC oznake s TV oznakama, jer tad se ništa ne razumije. (a isto je..) :)

 

Mirda 1 kaže...
Arendelle kaže...

I, jesi na kraju probao promijeniti regiju na npr. Njemačku u sučelju televizora? Nema veze što si kupio novi uređaj, ovo je za utaživanje (moje) znatiželje. :D

 U mojem slučaju Philips 32PFL7404H/12 je na regiji Njemačka od kupovine (savijet prodavača). Slovenski HD kanali rede , radio je i testni HRT HD ali HTV 2HD ne radi . Stanujem u Zg. Dubravi , antena je na krovu sa kojeg se vidi odašiljać na Sljemenu. Sa Iskrinim prijamnikom preko HDMI kabla sve radi super. Poslao upit u vezi problema mailom na Philips Hrvatska , ali ne odgovaraju. (TV ima zadnji izdani firmware).

 -kad su to već savjetovali, objašnjenje.. kanali, različito se broje, različite frekvencije ovisno o zemlji, opet USA-EU.. a CRO je 'sitna', naš raspored kanala odgovara npr GER (AUT..) odabirom nekog drugog raporeda jednostavno neki kanali nebi bili skenirani (a na digitaliji je dovoljan jedan kanal.. ovo je opet ono starinsko, 2-4 UHF, 5-12 21-69 VHF.. + cable kanali itd.). Zemlje namjerno mixaju područja tako da eliminiraju smetnje preko granice ili namejrno zbog politike (istočna-zapadna njemačka nekad..)

-zato je najjednostavnije reči, prebaci na GER, poskeniraj pa nakon tog podesiš jezik (jer je često povezana postavka jezika i kanala, pogotovo prvo paljenje kad automatika sve obavi a digitalija ne može baš ništa ako nije na pravom kanalu (nema snježne slike, nema ničeg)).

 

lybaasta kaže...
Imam problem s HRT2 HD-om, naime, uopce ga ne mogu naci. U Zagrebu sam na Heinzelovoj ulici. Nova zgrada (nova infrastruktura), novi LG smart lcd-led tv. U cemu je problem? Pokusao sam namjestiti tv na hrv i njem regiju i dalje isto -.- svaka pomoc dobrodošla:)

 antena? zgrade često imaju ograničene (pogrešno napravljeno) kanale.. nije se predvidjelo propuštanje čistog signala nego naprave internu kabelsku.. to je OK za stare TV ali jednostavno nemaš kanale osim onog što oni emitiraju. Tad moraš imati svoju antenu.. za test, bilo koja (sobna) samo da uhvati signal...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
Koristim da, imam 40 kanala ali HRT2 HD nikako pa nikako
13 godina
offline
Re: HRT2 HD - nema slike samo zvuk
lybaasta kaže...
Koristim da, imam 40 kanala ali HRT2 HD nikako pa nikako

Ne možeš uhvatiti zato što osoba koja održava ZAS mora namjestiti antenski sustav da prima taj kanal. Moraš kupiti sobnu antenu da bi mogao pratiti HRT 2 HD.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice