Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

poruka: 129
|
čitano: 93.928
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD


Zašto cijediti jednog po jednog člana obitelji ako možete cijelu obitelj istodobno? Obitelj Infinity upravo je savršena jer nudi DVB-T prijemnike svih veličina, od većeg ali još uvijek ugodno malenog mpeg-4 HD modela 8000HD, preko malene i iza televizora skrivljive mpeg-2 SCART DVB-T varijante do zaista sićušnog PC TV Nano USB Stick modela veličine prosječnog, zamislite...USB sticka.



Kako je brand Infinity prisvojio crnu boju kao svoj prepoznatljiv znak, nije neobično da su sve tri kutije crne i plastificirane i tako odaju određeni dojam ozbiljnosti. Nekako najmanje "dobara" skrivala je najveća, ona koja sadržava model 8000HD - tek prijemnik, daljinac, dvije AAA baterije i tanka hrvatska i engleska uputstva, slijedi ona s PCTV Nano USB Stick modelom: prijemnik, daljinac s umetnutom CR baterijom, mikro-antena, RF adapter, CD sa softverom, upute za instalaciju na hrvatskom...najviše je sadržavala kutija SCART DVB-T PVR verzije: prijemnik, daljinac, baterije, IR kabel, miniUSB adapterski kabel, strujni adapter, uputstva...

Infinity je ostao vjeran crnoj boji i kod vanjskog dizajna samih uređaja, s time da dojam više klase odaje samo model Nano svojim "klavirskim" premazom. Preostali dvojac zadovoljava se crnom mat plastikom te metalnim kućištem u slučaju modela 8000HD.

 

više na :   http://www.hdtehnika.com/zemaljski-receiveri/infinity-dvb-t-obitelj-malen-manji-najmanji.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

pokušavam skinuti novi software sa catv-a kao registrirani korisnik i ne mogu nikako, stalno izbacije nekakvu grašku sa njihovim serverom

 

dali netko zna gdje bi još mogao skinuti nadogradnju za taj prijemnik ili ako već netko ima nek mi pošalje mailom ili sl

 

srdačan pozdrav

13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Nemoraš biti registriran da skineš software, ali ako već neide, daj mejl pa ću ti poslati, ili se javi na CATV helpdesk pa će ti pomoći ;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Ima netko ovaj uređaj? Može par riječi iz prve ruke? Po recenziji mi djeluje OK.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Uređaj je OK, sve što na recenziji piše to i radi uz dodatak da je sa novim softverom moguće i NTFS diskove čitati.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

s uređajem sam prezadovoljan, jedino što je tuner sporiji i signal ako ti je polovičan slika puca

 

također posjedujem i xoro, koji je kao uređaj za gledanje tv-a daleko bolji, brz i osjetljiv tuner, jedino što su titlovi bez čćđšž, ima čitać kartica i neke divx-e mi nije htjeo čitati, dok je infinity gutao bez ikakvih problema

 

infiniti kao multimedijalni uređaj je odličan, do sada mi je sve divx-e čitao i titlovi rade bez ikakvih problema, čak imaš i mogućnost odabira titla, tako da ne mora biti istog naziva kao film

 

nadam se da sam malo pomogao

 

pozdrav

13 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Pozdrav. Infinity 8000hd sam kupio u METRO-a po cijeni od 358kn. Nakon nadogradnje firmwarea koji traje cca 40sec. ( putem USB-a ) uređaj mi je pročitao bez problema vanjski disk od 1.5 tb. Disk od 120gb 2.5" je također pročitao bez potrebe za dodatnim napajanjem ( oba su NTSF ). Titlovi imaju 3 predefinirane veličine gdje je NORMALvrlo čitljiva ( 22 pts ).Možete mijenjati boju titla te pozadinu  titla. Bijeli titl se pokazao najbolji iako nema mogućnost dodavanja prozirno sive pozadine za malo bolju čitljivost ( pozadina je puna boja ). Za sada sve divx-e mi je uredno pročitao te mkv datoteke i uredno prikazao titl ( naravno i čćđšž ). Blagi nedostatak za sada mu je nepostojanje GOTO funkcije da odete na određenu poziciju filma ,ali i to će po najavama biti riješeno novim firmwareom ( iako vas sam uređaj pita RESUME kada ponovo idete gledati film - gledao sam film sa sticka te ga ubacio u drugi uređaj infinity 8000 a on me pita resume i nastavi od onoga dijela gdje sam stao na prvom uređaju ??). Mp3 svira standardno. Display ima ali samo prikazuje stanje s diodom crveno - standby ,zeleno-upaljen. Prilikom odabira filma za gledanje privremeno 2 sec izbaci sliku s scarta ali je odmah i vrati. Dužim radom se zagrije ali vrlo podnošljivo. Acpect ratio vrlo dobar .Imate odabir svih vrsta a meni najdraži je kada namjestim sliku tako da mi proporcionalno rastegne sliku da mi nestanu crne  trake gore i dolje te sliku odreže lijevo i desno taman toliko koliko je proširio te dobijete normalne glave glumaca. Daljinski vrlo dobar hvata iz skoro svih pozicija. DVB tuner hvata kao i ostali  ako je lošiji signal puca ( u usporedbi s Vivax-om, te Strong-om). Od pozadi standardno :SCART, USB 2.0, S/pdif ( za pojačalo digitalni izlaz za zvuk),HDMI 1.2, Y/Pb/Pr component YUV, RCA cinch video izlaz, RF in te Rf loop out, i prekidač za ON/OFF. Odvojeni unutarnji osigurač za zaštitu. Procesor ARM926, 4mb flash, 128mb sdram. Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 6:02 (vidatorcida).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Ja sam primijetio da filmovi sa mp4 ekstenzijom imaju problema sa zvukom na ovom uređaju. Naime, nakon nekog vremena, izgubi se sinkronizacija pa zvuk počne kasniti za slikom. Ostali formati rade sasvim ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

malo premotaš naprijed i sve normalnop :D

15 godina
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD
hd22sb kaže...

malo premotaš naprijed i sve normalnop :D

  Nope, to radi sa ostalim filmovima koji imaju poneku greškicu, gdje isto tako dođe do gubitka sinkronizacije, ali sa mp4 fajlovima nemam sreće :(

14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

možda ispravi novi software ali mp4 i nije zastupljen format, mobiteli i kojekakvi nazovimo ih pocket playeri, tako da baš i nije neki bad

13 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Koliko sam ja isprobavao, radio je i mp4. Probaj neki drugi file.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD
Kupil sam uređaj i stavil update da podržava NTFS. KAd god stavim da vrti neki film uređaj se restarta. Ima ko pojma kaj da radim?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Jel to prošo update softvera?

Ako je sve OK, a svejedno se restarta, obrati se servisu.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Ja imam problema sa titlovima u MKV-u.Ukljucim hrvatski titl i nakon par sekundi mi se prebaci na engleski koji je unutar MKV-a.Probao sam sa MKVmergeGUI izbaciti titlove koji su ubaceni u film i ubaciti hrvatski titl,na kompu je sve ok radilo ali kad sam ga kopirao na vanjski HDD i pokusao pustiti na infinityu dobio sam poruku da datoteka nije podrzana.Ako neko zna kako se to moze rijesiti molio bi ga da pomogne.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Pozdrav.

 

Kupio sam ovaj uređaj i čitam sad tu na forumu je netko gore napisao da se može podesiti veličina titlova i boja pozadine titlova - ja sam sve opcije pregledao, ali ne vidim nigdje opciju za titlove... Dajte me uputite :)

Potpis ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Dva puta pritisni sub

14 godina
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Evo da se oglasim i ja.

Kupio u Metro-a negdi oko 35x KN, odmah nadogradio fw. E sad malo neugodno iznenađenje, spojio s lcd-om preko HDMI kabela kad ono slika nekvalitetna, boje se razlivaju, mutnjikavo i sl. Spojio s SCART kabelom slika puuno bolja!!!! Ne vjerujem da je do HDMI kabela jer sam isti koristio pri spajanju laptop -> TV i nisam primjetio probleme.

Stavio USB s 4. filma (4 foldera) samo mi je prilikom play-anja jednog filma ponudio titl iako su svi filmovi u svom folderu sadržavali titl. Ovaj titl koji je puštao bio je istog naziva kao i film. Osale sam preimenovao da budu istog naziva pa ću popodne kad dođem doma opet probat  (USB je FAT32). Također ću da pokušam spojit externi HDD s nekim mkv filmom po mogućnosti da je > 4GB pa ćemo vidjet.

Dakle za sada me najviše brine loša slika sa HDMI kabelom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2010 13:53 (nani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

meni se javio problem, naime koristio sam neko vrijene reciver preko skarta, premjestio ga na drugi tv radi divx-a, vratim nazat i neradi mi hdmi, dakle nema ni slike ni zvuka

 

sada nisam siguran dali sam update firmwarea pravio preko skarta ili hdmi-a, sada dali je potrebna reklamacija ili je do softwarea

13 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD
Može li mi netko reći kolika je struja (mA) ili snaga (W) koju INFINITY 6000T USB PVR može dati na svom USB portu?

Pitam to stoga jer od toga ovisi koji externi USB disk mogu spojiti na INFINITY 6000T. Ja sam našao jedan 2,5" externi USB disk koji troši 1,1 A na USB portu (1100 mA, na USB portu je 5 V pa je to onda 5 x 1,1 = 5,5 W). Smijem li INFINITY 6000T USB PVR opteretiti sa tim externim diskom navedene snage?

Ja nikako ne uspijevam naći SLUŽBENE stranice za INFINITY 6000T USB PVR pa onda ne mogu naći SLUŽBENE specifikacije. Može li mi netko reći gdje se mogu naći službene web stranice za taj uređaj?

hvala na odgovoru!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Meni je 8000HD ok OSIM dvije stvari...

 

Spojen je na TV preko scarta, negdje kao da mi probiva na masu, cujem onaj sum u zvucnicima. Nisam siguran jel do kabela ili sto, ali smeta.

 

Dalje, kada gledam MKV zvuk mi zna izletit iz sinkronizacije sa videom.

 

Apgrejdan je na onaj novi fw.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Vjerojatno ti je do kabla,ja sam spojio preko HDMI-a i super mi radi(bez ikakvog probijanja zvuka i razilazenja zvuka i slike)a mozda je i do samog MKV-a,probaj sa nekim drugim MKV-om.

15 godina
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD
laik30 kaže...

Vjerojatno ti je do kabla,ja sam spojio preko HDMI-a i super mi radi(bez ikakvog probijanja zvuka i razilazenja zvuka i slike)a mozda je i do samog MKV-a,probaj sa nekim drugim MKV-om.

Na vise MKV-ova se ista stvar dogadja. Sa divx-om i sa DVB-T prijemom nemam problema. Shumi mi bez obzira na source. Dakle, sum je vjerovatno radi loseg kabela, al kasnjenje MKV-a mi nije jasno. Spojen je na USB disk 320GB 3.5''  sa vanjskim napajanjem, 

I'm going woo woo
13 godina
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

KRATKA RECENZIJA "NESTRUČNJAKA"

 

Kupio u Metrou (Zg) i vratio drugi dan, tj doplatio za strong 8110.

 

Pročitavši polukvalitetne recenzije na "stručnim" hr web siteovima, rekoh sebi: ovo je konačno ono što mi treba: HD dvb-t prijemnik koji može snimati HD program (čekam novu HD :)) i podržava skoro sve formate i ima NTFS. Čak mi se i daljinski na fotkama činio kvalitetniji.

 

Donio kući, iskopčao quadra 902 , priključio antenu,  (zajednički antenski sustav u zgradi),HDMI , scart i preskenirao programe.  Kao ono katastrofa - slika se raspada. Uređaj uredno pokazuje jačinu 72% i kvalitetu signala 78% ?!!!. Trk na internet po novi firmware i opet isto. Nosim ga u dnevni boravak gdje imam kombinaciju antene na balkonu i zajedničke, ista situacija, s tim da je slika sa balkonske antene još gora. Čak kod skeniranja nije uspio naći niti jedan slovenski kanal.

 

Inače TV (plazma Panasonic G20) uredno ima sve kanale  ocjene kvalitete 9/10 i 10/10 a za slovence (kompletni muxA) je signal 7/10 -slika uredna ne puca.

 

Dakle slika odlična na Panasonic G20, Optibox combo, quadro 902,nitrobox 4001 usb, usb stick gigabyte 8000, laptop dell xps studio 16 (ugrađena dvb kartica), strong 8110 , samo INFINTITY nema slike (tj kocka se i raspada na ono kanala što uhvati).

 

Bio sam u dilemi da ga zamjeni za drugi, na nakon detaljnijeg obilaska foruma zaključak je - samo za korisnike sa izvrsnim prijemom dvb -t signala- ostali zaobilaziti u krugu !!!.

Ovu su stvar recezenti uredno opisali kao "prijemnik je osjetljiv na slabiji signal"- moš si mislit. Treba nazvat OiV da ti pojačaju signal u kvartu:)

 

Ostatak impresija tijekom moje dvosatne borbe:

 

daljinski katastrofa - s obzirom da radim u firmi koja se bavi i brizganjem plastike, kućište daljinskog užas. Vidljivi tragovi tečenja i linije spoja (ovo mi bacamo u škart tj. mlin). Tipke preduboko u kućištu (plitke na dodir). Istina da ni drugi kinezi nisu dizajnerski nešto nešto bolji, ali su bar proizvedeni po pravilima struke.

 

Sam dizajn kućišta OK, no nekakav displej  sa brojem kanala i satom (kada ne radi) bi bio pravi pogodak (ovo ima čak ima i  "konzum" hayer 150kn +skart kabl poklon).

 

Izbornici očekivano loši za mpg2 prijemnike, ali ne i za mpg4.  Pa za full HD prijemnik  očekujem raskošni EPG  (timeline obavezno) koji koristi punu rezoluciju. Preview prozora u EPG nema, a pri prelasku na sadržaj slijedećeg programa u istom muxu, prebacuje i program. INFO još gori. Plavi kvadrat na manje od pola ekrana  sa krupnim slovima gdje moram skrolati 7 stranica da pročitam opis filma.

 

Što se tiče izbornika (a i svega ostalog osim multimedije)  Optibox combo je nedostizljiv san za svu ovu ekipu (vidjeti epg, info, snimanje , premotavanje snimljenog, bookmarke, programiranje, timeshift, korekcija slike, i sl.).O displeju sa punim natpisom programa neću ni govoriti.

 

Očekujem sada lavinu odgovora da sve ovo nije bitno (prijem dvb-a, iako mu je to osnovna f-ja) ili da ne treba očekivati čuda od proizvoda od cca 360 kn (možemo kupiti dobar DVD player koji vrti svu multimediju i koji pristojno izgleda za te novce a proizvodnja pokretnih dijelova je puno složenija od elektronike) unaprijed ostajem kod svog konačnog stava:

 

NE ZADOVOLJAVA

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Nedavno sam kupio Infinity 8000 T reciver. Prilikom gledanja filma preko USBa nikako nemogu uključit titlove..kad bih stisnuo gumb "SUB" pored Subtitlea mi piše OFF i ako stisnem "page" strijelice gore ili dolje.. piše mi neispravno. A ako na kompjuteru pogledam na USB ima titla u folderu i u filmu.

 

Zna li netko kako da to popravim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

probaj da ti naziv bude isti kao film, meni isto pravio probleme, kad sam promjenio naziv i konvertirao u više formata titlove, sve proradilo kako spada

13 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Jel mi možeš reć kako da konvertiram titlove u više formata?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD
ExpresS kaže...

Jel mi možeš reć kako da konvertiram titlove u više formata?

http://www.nikse.dk/se/

 

imaš i drugih programa, ali i ovaj radi bez bada, mislim da ti titlovi trebaju biti srt

 

ja konvertirao u sub, srt i txt, pa kad odem na titlove izbaci mi sve 3, ali mislim da bi trebali biti istog naziva i da onda nema problema

 

sretno

14 godina
neaktivan
offline
RE: Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

za ne povjerovati, proradio mi hdmi sam od sebe, na svu sreću nisam ga odnjeo servisirati inače bi bilo po džepu :D

 

brat je malo gledao filmove i moram primjetiti da zbog upscalinga slika je bolja nego na kompu, dakle daleko je manje zamučenosti i ne savršenosti u prikaz, a treba i napomenuti da su titlovi odlični, veliki i prikazani bez ikakve greške

15 godina
offline
Infinity DVB-T obitelj : INFINITY 8000HD

Jel se zna kada izlazi novi firmware koji ispravlja ove neke greskice?

 

Ja sam ih mailao prije mjesec dana i rekli su da proizvodjac radi na novom fw-u.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice