Kako iskoristiti stari MaxTV STB

poruka: 1.414
|
čitano: 1.095.113
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Sjetio sam se da imam STB za MaxTV (Scientific Atlanta IPP330HD), koji ne koristim jer sam otišao iz naručja T-Coma, nakon malo surfanja naletjeh na ovo. Posebno me je zaintrigiralo sljedeće:

 

• Simultaneously record multiple video streams, with storage options from 80 GB to 320 GB

.

• Support a wide range of video codecs, including MPEG-2, MPEG-4 Part 10 /H.264 and VC-1 in SD and HD formats (including 1080i, 720P, 480i and 480P)
• Use the operating system(s) of your choice, including Windows CE and Linux

 

Kako je dosta kasno za odlazak u šupu, zanima me jeli netko pokušao iskoristiti nešto od ovog potencijala i da li je to uopće moguće učiniti, budući je u hrvatskoj brandiran za T-Com?

 

Sutra gibam u šupu, pa da vidimo šta pila ima u sebi..Cool

 
26 0 hvala 10
15 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Trebalo bi mu uvaliti original firmware jer ima ovaj jako ograničen od t-coma. Sad cuu prošvrljati netom da vidim ima li šta.Namigiva

How about a nice cup of shut the fuck up?
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
lzgr kaže...

Trebalo bi mu uvaliti original firmware jer ima ovaj jako ograničen od t-coma. Sad cuu prošvrljati netom da vidim ima li šta.Namigiva

Ne znam što je sa daljincem? Jeli on SA-ov ili T-Como-v

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
mario.L_hr kaže...
lzgr kaže...

Trebalo bi mu uvaliti original firmware jer ima ovaj jako ograničen od t-coma. Sad cuu prošvrljati netom da vidim ima li šta.Namigiva

Ne znam što je sa daljincem? Jeli on SA-ov ili T-Como-v

T-Comov. Al možeš iskoristiti univerzalni daljinski.

How about a nice cup of shut the fuck up?
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Super imam nešto na lageru.

13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Otvorio sam STB. Slike su dolje niže, na prvoj je vidljiv layout ploče sa svim elementima. Na Metalnoj pločici koja okružuje stražnji USB i Ethernet priključak piše Foxcon (vjerujem da su oni proizvođači). Uređaj ima PATA priključak (druga slika). Na trećoj i četvrtoj slici vidljiv je nekakav priključak kojeg neznam namjenu (ako netko misli da zna što je to pomoć je dobrodošla).

 

Izgrlea da je SA koristio istu ploču i za jači uređaj jer je na 5 slici vidljiva pozicija za Tunere koji nisu montirani. Kada se gleda sprijeda na desnoj strani uređaj nalazi se prazni prostor predviđena za montažu PATA diska.

 

Sada slijedi teži dio a to je pokušati upogoniti uređaj a ako to ne ide pronaći odgovarajući firmware i vidjeti što se da učiniti.

 
7 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Na trecoj i cetvrtoj slici se prikljuci za memoriju kao na lapovima.

 

Inace foxcon proizvodi dosta toga za druge proizvodjace tako da natpis foxcon na necemu i nije nekakvo iznenadjenje.

:)
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Hvala na brzoj detekciji.

 

Ako imam, utor za RAM, mogućnost spajanja diska od 320 GB, ploču s nekakvim procesorom (nisam htio skidati cooler da nešto ne zahebem) to je manje više dosta slično nekakvom nettopu s mogućnošću reprodukcije videa u 1080i. Ako ga uspijem upogoniti (iskoristi ću stari disk iz kompa) to bi bilo super. BTW pogledao sam na njuškalu cijena rabljenih STB-ova je 150 - 200 kn.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
mario.L_hr kaže...

Hvala na brzoj detekciji.

 

Ako imam, utor za RAM, mogućnost spajanja diska od 320 GB, ploču s nekakvim procesorom (nisam htio skidati cooler da nešto ne zahebem) to je manje više dosta slično nekakvom nettopu s mogućnošću reprodukcije videa u 1080i. Ako ga uspijem upogoniti (iskoristi ću stari disk iz kompa) to bi bilo super. BTW pogledao sam na njuškalu cijena rabljenih STB-ova je 150 - 200 kn.

Veliko pitanje je os-a koji mislis staviti ;)

:)
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

U prvom postu je link na specifikaciju gdje piše da radi s WinCE i Linuxom. Mislim da će izbor pasti na Linux orjentiran na multimediju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
mario.L_hr kaže...

Otvorio sam STB. Slike su dolje niže, na prvoj je vidljiv layout ploče sa svim elementima. Na Metalnoj pločici koja okružuje stražnji USB i Ethernet priključak piše Foxcon (vjerujem da su oni proizvođači). Uređaj ima PATA priključak (druga slika). Na trećoj i četvrtoj slici vidljiv je nekakav priključak kojeg neznam namjenu (ako netko misli da zna što je to pomoć je dobrodošla).

 

Izgrlea da je SA koristio istu ploču i za jači uređaj jer je na 5 slici vidljiva pozicija za Tunere koji nisu montirani. Kada se gleda sprijeda na desnoj strani uređaj nalazi se prazni prostor predviđena za montažu PATA diska.

 

Sada slijedi teži dio a to je pokušati upogoniti uređaj a ako to ne ide pronaći odgovarajući firmware i vidjeti što se da učiniti.

Na 1. slici se vidi Molex konektor u gornjem desnom uglu. Neznam čemu služi. Kupi neku memoriju za laptop i spoji taj disk i imati ćeš nekakv HTPC.

Baš me zanima dal ima šta sličnoga u onom Siemensovom STB-u koji ja imam. Neodlučan

How about a nice cup of shut the fuck up?
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 13:46 (lzgr).
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Molex je za napajanje HDD-a.

 

Razmišljam se da pošaljem e-mail u SA da vidim kakvu podršku mogu dobiti od njih.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Vjerujem da je covjek mislio da ne zna cemu sluzi u STB-u a ne inace ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
mario.L_hr kaže...

Molex je za napajanje HDD-a.

 

Razmišljam se da pošaljem e-mail u SA da vidim kakvu podršku mogu dobiti od njih.

Pošalji,ne mogu ti ništa nažao učiniti.

Ostalo je pitanje tipkovnice i miša. Nisam siguran da će Linux odma koristiti daljinac.

How about a nice cup of shut the fuck up?
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2010 13:54 (lzgr).
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
logic kaže...

Vjerujem da je covjek mislio da ne zna cemu sluzi u STB-u a ne inace ;)

Nisam mislio docirati već ću ga ja iskoristiti za HDD.

13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
lzgr kaže...
mario.L_hr kaže...

Molex je za napajanje HDD-a.

 

Razmišljam se da pošaljem e-mail u SA da vidim kakvu podršku mogu dobiti od njih.

Pošalji,ne mogu ti ništa nažao učiniti.

Ostalo je pitanje tipkovnice i miša. Nisam siguran da će Linux odma koristiti daljinac.

Imam dva USB-a, jedan sprijeda i jedan otraga. Problem je što nemam nikakvu dokumentaciju o tom uređaju iz koje bi mogao nešto zaključiti. Ako neko ima nešto molim da pošalje.

15 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

...jel uspio ko napraviti comp iz tog recivera ?

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
tintin kaže...

...jel uspio ko napraviti comp iz tog recivera ?

Evo i mene iskreno zanima :D pa ako je netko uspio šta od ovoga neka javi :D

14 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

i mene zanima. da li je netko skinuo hladnjak s CPUa da vidi koji je?

 

P.S. kako ram stane u taj utor(ako je za RAM) ako mu smetaju ova 3 pina ispred?

Volim jabuke :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 16:31 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Nisam stigao ništa prošli tjedan. Puno posla i bolesno dijete tako da nisam imao vremena.

 

SA-u sam poslao e-mail po pitanju firmware-a, ništa mi nisu odgovorili (bojim se da niti neće).

 

Preostaje mi samo da pokušam samostalno. Vjerojatno postoji neka mogućnost daga boot-am preko usb-a, samo je pitanje kojeg prednjeg ili stražnjeg?

 

Drugi par rukava je kada ga uspijem boot-ati kako upravljati njim jer nekako ne vjerujem da ću to lako uspjeti s T-Com-ovim daljincem ali o tom po tom. Nadam se da će uhvatiti više vremena kroz idući tjedan.

 

Imali netko kakav pametan prijedlog koji RAM bi bio za utor koji je detektirao Logic?

 

EDIT: Nisam skidao cooler, jer mi se u ovoj fazi čini pametnim ne unositi još jednu varijablu u cijelu priču. Uređaj je uredno radio i ne vidim razloga za skidanje cooler-a. Što se tiče samog procesora, ako uzmemo u obzir ono što piše proizvođač, mislim da bi mogao biti od VIA-e.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 16:39 (mario.L_hr).
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Mene samo zanima pošto nemam mogućnost promjene operatera da li mogu produžiti nekako ugovor i da mi pošalju novi prijemnik za maxtv, a ovaj stari da zadržim :)

 

Ovo bi baš bila dobra tema projekt preobrazbe maxtv prijemnika u HTPC :D

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Gore piše da je sposoban pokrenuti Linux. Pa ako bi autoru ovaj projekt uspio, pitam se bi li hardver u njemu mogao vrtjeti http://www.boxee.tv/?

 

Ako da, to bi bio pun pogodak... :)

Potpis ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Za koji ram je to utor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Inace bi to bio SODIMM utor za DDR memoriju,no koliko vidom smeta ovaj jedan pin,btw. usput pronašao sam,konkretnije izvadio modul sa identicnim pinoutom iz starog acera,rijec je inace o modulu za WLAN,isti sam spreman u ime znanosti donirati autoru da nastavi sa projektom.

13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Nema sreće sa SA-om (čitaj Cisco), ponovio e-mail a od njih ni pisma ni razglednice.

 

Slijedi pokušaj kod najvećeg i tehnološki najnaprednijeg davatelja usluga (T-Com Cool), prvo idem legalnim putem (e-mail) direktno i upitom preko radija.

 

Ako ima koji insider neku korisnu informaciju neka ju objavi javno ili dostavi na PM, diskrecija zajamčena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 20:40 (mario.L_hr).
 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
mario.L_hr kaže...

Nema sreće sa SA-om (čitaj Cisco), ponovio e-mail a od njih ni pisma ni razglednice.

 

Slijedi pokušaj kod najvećeg i tehnološki najnaprednijeg davatelja usluga (T-Com Cool), prvo idem legalnim putem (e-mail) direktno i upitom preko radija.

 

Ako ima koji insider neku korisnu informaciju neka ju objavi javno ili dostavi na PM, diskrecija zajamčena.

  Bravo :D samo daj... podržavam u svakom smislu temu, a gle ako ne ide legalno uvijek je tu ilegalno xD

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Bojim se da kod t-coma imaš još manje šanse nego kod Cisca. Radije potraži po netu kakav firmware za taj uređaj ako postoji. Daj baci još koju sliku uređaja iznutra. Npr. onaj dio gdje su neki pinovi i oznaku matične, slabo se vidi.

13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Nema štete u tome ako probam, možda nešto uspijem ali ne nadam se previše.

 

Evo par novih fotki, mislim da si mislio na to, zadnja je malo mutna ali mislim da je OK.

14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Meni se čini da bi veliki problem mogao biti firmware ili se varam? Ako ga ima na netu kako ćeš ga prebaciti na prijamnik? usb?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
xDinichx kaže...
Meni se čini da bi veliki problem mogao biti firmware ili se varam? Ako ga ima na netu kako ćeš ga prebaciti na prijamnik? usb?

Prema ovome što sam dosad našao morati ću ga nekako z******i preko mreže, USB-i su izgleda onemogućeni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice