Novi MAXTV reciver izdvojena tema

poruka: 1.606
|
čitano: 655.389
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...

Da se nadovežem na gornje postove. Imam u kući dva MaxTV-a u tarifi Max 3 Premium. Imam puštenu brzinu 30Mbit. Kada je upaljen jedan MaxTV brzina je i dalje ista (testirao sam i sa upaljenim HD programima). Kada se upali drugi MaxTV i na njemu isto HD onda mi brzina padne na nekih 20-25 Mbit ovisi, varira. 

 

Ček, ako sam dobro skužio, na oba MaxTv-a imaš istovremeno uključene HD kanale. Znači, prave HD kanale iz nekog HD paketa, a ne ove "upgrejdane" na 720p?

 

I na oba slika radi normalno? Bez trzanja?

13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
m0rph.y kaže...
Ivanjino96 kaže...

Da se nadovežem na gornje postove. Imam u kući dva MaxTV-a u tarifi Max 3 Premium. Imam puštenu brzinu 30Mbit. Kada je upaljen jedan MaxTV brzina je i dalje ista (testirao sam i sa upaljenim HD programima). Kada se upali drugi MaxTV i na njemu isto HD onda mi brzina padne na nekih 20-25 Mbit ovisi, varira. 

 

Ček, ako sam dobro skužio, na oba MaxTv-a imaš istovremeno uključene HD kanale. Znači, prave HD kanale iz nekog HD paketa, a ne ove "upgrejdane" na 720p?

 

I na oba slika radi normalno? Bez trzanja?

 DA na oba imam uključeno npr 40 Arena Sport 1 HD i sve najnormalnije radi. 

Evo kolega ovdje preuzmi video koji sam snimio sada na brzaka pa si pogledaj oba rade na HD Arena 3 i još skidam torrent na sve to 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 11:54 (Ivanjino96).
8 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Već je neko vrijeme moguće imati HD+2STB, bilo je problema s automatikom gdje su krivo podešavani profili ali uglavnom, moguće je i radi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Jucer i ja dobih dva nova uređaja. Spojim prvi, sve odlicno radi, rekoh idem odmah spojiti i drugi jel.

Kad ono: sipak. Kada se treba prijaviti na pocetku s onim korisnickim brojem te pinom javi gresku u kojoj pise da se javim korisnickoj podrsci 

Tak da sada ih idem uskoro zvati.

 

Je li imao netko slican problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
Neznam nadimak.. kaže...

Jucer i ja dobih dva nova uređaja. Spojim prvi, sve odlicno radi, rekoh idem odmah spojiti i drugi jel.

Kad ono: sipak. Kada se treba prijaviti na pocetku s onim korisnickim brojem te pinom javi gresku u kojoj pise da se javim korisnickoj podrsci 

Tak da sada ih idem uskoro zvati.

 

Je li imao netko slican problem?

Nešto mi ovdje nije jasno kolega! 

 

Ja sam se prije nekoliko mjeseci raspitivao kod SZK-a T-Com-a, što bi i kako da prikopčam drugi MAX TV prijemnik, a koji bi bio serijski spojen, znači NE direktno u WiFi router, pa mi je žena sa druge strane veze kazala kako je to moguće, ... 

 

Nekako mi se čini da bi kod vas trebao biti u kutiji i drugi PIN, obzirom dolazi u kutiji sa svakim novim , a ne želite spajati serijski kao ja, već paralelno! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
ATJLučko kaže...
Neznam nadimak.. kaže...

Jucer i ja dobih dva nova uređaja. Spojim prvi, sve odlicno radi, rekoh idem odmah spojiti i drugi jel.

Kad ono: sipak. Kada se treba prijaviti na pocetku s onim korisnickim brojem te pinom javi gresku u kojoj pise da se javim korisnickoj podrsci 

Tak da sada ih idem uskoro zvati.

 

Je li imao netko slican problem?

Nešto mi ovdje nije jasno kolega! 

 

Ja sam se prije nekoliko mjeseci raspitivao kod SZK-a T-Com-a, što bi i kako da prikopčam drugi MAX TV prijemnik, a koji bi bio serijski spojen, znači NE direktno u WiFi router, pa mi je žena sa druge strane veze kazala kako je to moguće, ... 

 

Nekako mi se čini da bi kod vas trebao biti u kutiji i drugi PIN, obzirom dolazi u kutiji sa svakim novim , a ne želite spajati serijski kao ja, već paralelno! 

 Isti je pin jer nije to pin za reciver već je to općenito korisničko ime i pin. Oni samo u sustavu odobre da dva recivera mogu raditi na tom telefonskom broju i to je to. VI možete imati doma i tri recivera ali samo dva u isto vrijeme se mogu gledati, ako naravno plačate za ta dva. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
wAlpha kaže...

Već je neko vrijeme moguće imati HD+2STB, bilo je problema s automatikom gdje su krivo podešavani profili ali uglavnom, moguće je i radi.

 

Odlično.

 

Očito mi je promaklo, jer već godinu dana muku mučim s tim i odustao sam od isprobavanja dal radi ili ne. Znam u čemu je bio problem, ali nisam znao da su ga riješili. Vrijeme je da danas ponovno isprobam kod sebe.

13 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Da ja javim moj ishod. Dakle kontaktirao ih, normalno da su mi prvo rekli da ga probam upaliti/ugasiti 

 

Zatim su mijenjali PIN i to nekoliko puta i nije pomoglo. Jedan je agent vec spomenio kako ce tehnicari morati doci na lice mjesta jer oni to ne mogu bezicno.

Ja se vec pomirio s tim da cu dobiti novi uredaj..

 

Onda je prijavljena smetnja i nakon jedno pola sata je problem ipak otklonjen i mogao sam uci u sustav uz pomoc novog PINa.

Eto :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 20:35 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Novi MAXTV reciver

Da li se moze nekako izvesti zvuk iz novog MaxTV do pojacala (stari STB je imao cinceve (crveni/bijeli))?

Verzija softvera je kod mene 130

Release-1.1.51 build #78

Jel tako i kod vas ili ima neki noviji?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Morao bi imati u kutiji od receviera one dodatne kablove sa chichevima pa spoji preko njih.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...

Da li se moze nekako izvesti zvuk iz novog MaxTV do pojacala (stari STB je imao cinceve (crveni/bijeli))?

Verzija softvera je kod mene 130

Release-1.1.51 build #78

Jel tako i kod vas ili ima neki noviji?

 Ako ti je STB spojen HDMI kabelom, možeš s televizije ako ima audio out u obliku chincheva, ili ako ima optical ili coaxial out, ako želiš digitalno...Ja sam izvukao optičkom kabelom s Tv-a, ali moj Sony nema passthrough opciju, pa ne mogu dobiti AC3 zvuk na pojačalu/receiveru. Zato sam iz Kine naručio HDMI razdjelnik signala 70kn preko ibaya, još ga čekam.

Sinoć sam lega jutros...
16 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
acerRI kaže...

Morao bi imati u kutiji od receviera one dodatne kablove sa chichevima pa spoji preko njih.

 

Nema toga.

 

BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Da li se moze nekako izvesti zvuk iz novog MaxTV do pojacala (stari STB je imao cinceve (crveni/bijeli))?

Verzija softvera je kod mene 130

Release-1.1.51 build #78

Jel tako i kod vas ili ima neki noviji?

 Ako ti je STB spojen HDMI kabelom, možeš s televizije ako ima audio out u obliku chincheva, ili ako ima optical ili coaxial out, ako želiš digitalno...Ja sam izvukao optičkom kabelom s Tv-a, ali moj Sony nema passthrough opciju, pa ne mogu dobiti AC3 zvuk na pojačalu/receiveru. Zato sam iz Kine naručio HDMI razdjelnik signala 70kn preko ibaya, još ga čekam.

 

TV je Panasonic DS 630 (cini mi se) i ima ove prikljucke iza (slika)

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Taj žuti, samo mislim da tu ide onaj tzv. "banana priključak".

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...
acerRI kaže...

Morao bi imati u kutiji od receviera one dodatne kablove sa chichevima pa spoji preko njih.

 

Nema toga.

 

BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Da li se moze nekako izvesti zvuk iz novog MaxTV do pojacala (stari STB je imao cinceve (crveni/bijeli))?

Verzija softvera je kod mene 130

Release-1.1.51 build #78

Jel tako i kod vas ili ima neki noviji?

 Ako ti je STB spojen HDMI kabelom, možeš s televizije ako ima audio out u obliku chincheva, ili ako ima optical ili coaxial out, ako želiš digitalno...Ja sam izvukao optičkom kabelom s Tv-a, ali moj Sony nema passthrough opciju, pa ne mogu dobiti AC3 zvuk na pojačalu/receiveru. Zato sam iz Kine naručio HDMI razdjelnik signala 70kn preko ibaya, još ga čekam.

 

TV je Panasonic DS 630 (cini mi se) i ima ove prikljucke iza (slika)

 

Ovisi i kakvo pojačalo imaš, ako imaš A/V Receiver možeš iskoristiti HDMI 2 (ARC) za povrat audio signala na receiver.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ag008 kaže...
igy kaže...
Ako su nekima dali vjerojatno i je zbog mogućnosti, a sve ovisi o ukupnoj propousnosti i ugovorenoj brzini interneta.

 Nema logike zašto su onda samo neki HD kanali otključani od 30-39, recimo Nova HD a nije NatGeo HD (a na Albisima svi HD)

Moze par kratkih crtica o ovome? Vidim da ima dosta nedoumica kod tih HD kanala. Neki ih imaju, neki nemaju, neki nikad culi...
Točnije, zanima me je li ja kao korisnik osnovnog paketa, imam uopće pravo na njih? 

Vidim da se spominju i brojevi od 30-39.. Ti brojevi uopće ne postoje u mom recieveru :) Znači, programi nisu zaključani već ih nema!

Ukratko, zanima me koga treba izvarat i što točno napravit da, kao i ostali, dobijem besplatno dotične kanale?
Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 22:41 (birra).
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Mene isto zanima kako vam rade hd kanali i u kojem paketu,po kojoj cijeni,meni radi samo nova,history,nicklendon,a ostali ne?,
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Novi MAXTV reciver

Da li je i kod vas na CinestarTV kriva sinhornizacija zvuka i slike?

Slika je brza od zvuka, na svim drugim kanalima je OK.

Tako mi je bilo sa proslim ali i sa ovim novim MaxTV-om.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

ja imam osnovni paket i optiku (100/20), svi HD kanali su mi otkljucani

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ja sam se cijeli proi tjedan natezao oko toga i završilo je tako da su kanali 60kn/mj ili 45kn/24mj. Ocito je da se nesto mulja oko tih kanala, nekima su upaljeni, nekima ne i ne vidim nikakav smislen obrazac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

možda lupetam no dali se može s usb stika gledati video, slušati muziku na max tv reciveru....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gale92 kaže...

možda lupetam no dali se može s usb stika gledati video, slušati muziku na max tv reciveru....

 nope, nista od toga... 

16 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...

Da li je i kod vas na CinestarTV kriva sinhornizacija zvuka i slike?

Slika je brza od zvuka1-2sec, na svim drugim kanalima je OK.

Tako mi je bilo sa proslim ali i sa ovim novim MaxTV-om.

 Mozete  napisat kakvo je stanje kod vas vezano za ovo pitanje gore?

 

I ako netko ima ideju zasto je kod mene tako i da li se moze nekako sredit da to bude sinhronizirano?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Jučer sam nakon xx poruka napokon vratio stari Albis i spojio novi STB.

 

Trenutno mi slika izgleda nekako lošija nego na prošlom STB-u (sve je spojeno preko HDMI-a, ona druga opcija 3,5 -> scart izgleda pomalo smiješno), malo je iritantan izbornik kada upalim MaxTV (na svu sreću jednom dnevno ga upalim i ugasim), LED im je mogao biti malo bolje izveden...ima tu meni osobno još puno nelogičnost i stojim iza toga da je stari STB bio bolji tj. ugodniji za korištenje (ali vjerujem da će jednoga dana biti bolje, možda kada sve prebace na novi STB i kada sve upogone kako treba).

 

Može mi netko reći koji proizvođač je novog STB-a (spominje se Samsung, Cal-Comp Electronics, Zenterio (njihve fotke nailazim na stranicama od Deutche Telekoma tj. isti STB kao i naš) pošto bi htio automatski namjestiti daljinski na mobitelu tj. kao što sam to napravio i sa prošlim STB-om (to je stvar koja je eto važna boljoj polovici, jednostavno ne voli daljinski pa joj je lakše sve s mobom....ne pitajte, nije ni meni jasno pa samo trebam to nekako riješiti).

 

Ako ne mogu automatski naći daljinski kao i uvijek (Huawei Mate9), sve ću ručno odigrati, no da si malo uštedim vrijeme. :) 

Danas sam isprobao sve moguće opcije na daljinskom od Huawei-a, skinuo još neke dodatne daljinske sa store-a i ništa ne radi (jedino nešto na pola na nekome brandu "t-home", ali ništa ne radi kako treba).

 

Vidim da neki od vas imaju free HD, a meni na tim kanalima stoji opcija da ih mogu kupiti pa tako kod mene nema baš nikakvih gratis HD kanala. Je li to neki bad luck ili je to sada normalno?

Može li se dobiti HD free ili još i to moram ekstra platiti (imam ADSL od kako je kod nas tj. kada je bio 512 kbps (ili je bio i niže, zaboravio sam), MaxTV isto imam od kako je dostupan u Hrv. i nisam nikada dobio ništa od tih lihvara pa ni brzinu koju trenutno plaćam :) )?

Trenutno smo van ugovora cca tri godine pa trebam vidjeti koja mi je najbolja opcija pošto 360kn/mj jednostavno nema smisla za ovu mizeriju od ponude tj. flat net (cca 6 Mbit/s down, up je tako jadan da ne gledam više koliki je pa zadnjih osam-devet godina dajemo dodatnih cca 130 kn za  seedbox), telefon (koji stoji negdje u kutiji) i MaxTV (osnovni paket).

Užas, ali nemam baš izbora oko providera.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
win32 kaže...

 

Može mi netko reći koji proizvođač je novog STB-a (spominje se Samsung, Cal-Comp Electronics, Zenterio (njihve fotke nailazim na stranicama od Deutche Telekoma tj. isti STB kao i naš) pošto bi htio automatski namjestiti daljinski na mobitelu tj. kao što sam to napravio i sa prošlim STB-om (to je stvar koja je eto važna boljoj polovici, jednostavno ne voli daljinski pa joj je lakše sve s mobom....ne pitajte, nije ni meni jasno pa samo trebam to nekako riješiti).

 

Ako ne mogu automatski naći daljinski kao i uvijek (Huawei Mate9), sve ću ručno odigrati, no da si malo uštedim vrijeme. :) 

Danas sam isprobao sve moguće opcije na daljinskom od Huawei-a, skinuo još neke dodatne daljinske sa store-a i ništa ne radi (jedino nešto na pola na nekome brandu "t-home", ali ništa ne radi kako treba).

 

 

Ja sam ručno "learnao" sve tipke i tako isprogramirao Logitech Harmony.

Vidio sam da ću više vremena izgubiti tražeći komande koje pašu pa sam ih sam isprogramirao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Bitanga kaže...

Ja sam ručno "learnao" sve tipke i tako isprogramirao Logitech Harmony.

Vidio sam da ću više vremena izgubiti tražeći komande koje pašu pa sam ih sam isprogramirao.

Ja sam svoj Harmony uspješno isprogramirao podacima s kutije/ manuala, receiver je Samsung GX-HT501EL.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Vidim da neki od vas imaju free HD, a meni na tim kanalima stoji opcija da ih mogu kupiti pa tako kod mene nema baš nikakvih gratis HD kanala. Je li to neki bad luck ili je to sada normalno?

Može li se dobiti HD free ili još i to moram ekstra platiti (imam ADSL od kako je kod nas tj. kada je bio 512 kbps (ili je bio i niže, zaboravio sam), MaxTV isto imam od kako je dostupan u Hrv. i nisam nikada dobio ništa od tih lihvara pa ni brzinu koju trenutno plaćam :) )?

Trenutno smo van ugovora cca tri godine pa trebam vidjeti koja mi je najbolja opcija pošto 360kn/mj jednostavno nema smisla za ovu mizeriju od ponude tj. flat net (cca 6 Mbit/s down, up je tako jadan da ne gledam više koliki je pa zadnjih osam-devet godina dajemo dodatnih cca 130 kn za  seedbox), telefon (koji stoji negdje u kutiji) i MaxTV (osnovni paket).

Užas, ali nemam baš izbora oko providera.

 

 

 

Imaš max2 biram za 299kn/mj. Paket je bez telefona kojeg si rekao ne koristiš, uključuje flat net po najvećoj brzini, osnovni paket (i hd kanali uključeni free), jedan dodatni paket, ja bi uzeo hbo premium ili arene i pickbox. Svenak je manje od ovog sad, a dobiš više. Par kuna manje mjesečno izađu optima i iskon preko tcom parica, pa vidi ponudu i kod njih.

 

I eventualno za dodatnih 10kn/mj. turbo mix opcija (do 30/5mbit preko 4G mreže).

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 15:07 (wAlpha).
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Leprechaun kaže...
Bitanga kaže...

Ja sam ručno "learnao" sve tipke i tako isprogramirao Logitech Harmony.

Vidio sam da ću više vremena izgubiti tražeći komande koje pašu pa sam ih sam isprogramirao.

Ja sam svoj Harmony uspješno isprogramirao podacima s kutije/ manuala, receiver je Samsung GX-HT501EL.

 

A gle, ne znam, ja sam novi STB dobio još u 6.mj, onda nije postojao gotovi Logitech profile.

Ili ja nisam uspio naći. No, bitno da radi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Novi MAXTV reciver

ljudi da li da onda palim novi reciver ili da cekam do zadnjeg dana?

15 da
3 ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver

@djigibao

 

vidim da nitko ne odgovara..ja nisam korisnik maxtva od drugog mjeseca ali da, sjecam se da je taj kanal bio desinkroniziran..znaci jos uvijek je? znaci godina dana otkad sam raskinuo s njima, pa one dvije godine dok sam bio korisnik. znaci minimalno 3 godine ti kreteni ne rjesavaju taj problem..eto to ti je ht

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 10:52 (punkrockos).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice