Odjava HRT-a?

poruka: 145
|
čitano: 54.878
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
fear_0123 kaže...
15KM mjesecno ili godisnje?

mjesečno

14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
angel of fire kaže...
vrx kaže...
angel of fire kaže...

Ko je on da mi onesposobi tv?

Nabijem ga na kitu....

pa ,sam si "kriv" :) , pošto si odlučio da odjaviš ,a to je njihovo "riješenje" i pokušaj da spriječe daljnje korištenje TV-a...

 

a vi koji niste odjavili tv ,a ne plačate i  ne puštanjem inkasatora mislite da ste se riješili pristojbe ...varate se...

gamad vam sjedne preko FINE na tekući račun{#}..... tako da budete platili ,kad tad...

hebem ti državu....

 

osim toga ,čemu se iskaljivati na inkasatoru ili tehničaru ,on dela svoj posao kao i blagajnica ili poštar...

država,političari i zakoni su krivi...

Pa to je kao da imaš mob, a svi operateri ti naplaćuju pon npr 20 kn JER, TVOJ JE JEDINI GRIJEH ŠTO IMAŠ mob..

Msm, kakva idiotarija, možda baš hoću igrati PS na tv-u ili gledati filmove s dvd-playera...

 

naravno ali zakon i HRT se ne tiće šta ti radiš na tv-u ..

oni tebi naplačuju to što ti na svom uređaju *imaš mogučnost* pratiti program javne televizije...

nepogrešiv i legalan lopovluk...

 

napokon dočekao DNF!
15 godina
offline
Odjava HRT-a?

-samo mala napomena, jer se stvari miješaju...

 

ne plaća se HTV pretplata (ni pristojba), plaća se RTV pristojba. To je bitna razlika.

 

Objašnjenje, da bi bilo razumljivije, osoba može plaćati HBO, to je poseban kanal, HTV emitira HTV1-2-3..

RTV pristojba nije za HTV program koji se emitira, nego za sve namete koji se iz te osnove naplaćuju, recimo praco emitiranje filma, glazbe ili proizvodnju informativnog programa.

Iz tog i ostale TV kuće dobijaju postotak, ovisno o količini programa koji proizvedu. Naravno lavlji dio odlazi HTVu jer je javna TV.

Možda i druga usporedba, tel linija, ADSL itd. i vlasništvu nad linijom-infrastruktirom (koju je tcom 'ukrao' ili dobio, nasuprot OiV).

Sve to određuje koncesija.

Pristojba (ili kako već nazovemo taj porez, naknadu, pretplata..) se plaća, bez obzira na konkretan TV kanal-program. Upravo zato ta pristojba nije pretplata. Upravo se ukida i pretplata za tel liniju i vezanost usluge.

Pretplata je za nešto konkretno, uslugu ili proizvod, recimo za HBO. HBO nije HTVov (može biti, sporedno, nema veze s pristojbom tj porezom, nije dio javne televizije). Jednako kao što RTV pristojba nema veze s HBO, ili HBO s pristojbom. To je zasebna usluga.

Prijedlog zakona koji nije prošao je bio da se za postojanje el. priključka uzme osnova za RTV pristojbu. Zato jer nije osnova ni sam prijemnik. U slučaju da se ne želi plaćati RTV za TV, ostaje obaveza za Radio. Posjednovanje automobila je dovoljno (autoradio).

 

Jedno od mogućih rješenja za ne plaćanje RTVa je stanovanje na adresi, recimo kuća-stan je prazan, nitko ne živi.. i to je podležno kontroli. Pošto osoba mora imati prebivalište (osobni dokumenti) nije način kako se može izbjeći plaćanje..

Uzaludno je pokušati 'zeznuti sistem', to je porez... platite ga ''ili...''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

znaci na kraju imas samo jedno rjesenje a to je iscupat radio iz auta  i odjavit  dovod struje....krasno

lol
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Prvo ne serem
Drugo istina je da sam zakonsti potpisao izjavu
Trece nije istina da ih mogu samo tako pustati u kucu, zato sto zakonski moraju imati dokument, (koji se dokazue da more uci u kucu)
situcaija je bila takva da su dosli 1x kod meneu 2 god i dolsi pitai samo jel smo odjavljeni i naravno stari reko da jesmo odjavljeni!
Sto znaci tajl lik iz hrt je trebao uci u kucu sa dokumetnom izjavom, naravno nije imao nikavke papire stoje zakonski!
Zakonsti trebas dokazati ako mores uci u kucu i vijdti jel tv zapcacen!
A ovo sta si ti gore napisao, istina je da sam potpisao izjavu, ali nije navedeno u toj izjavi da se more samo tako u kuc pusti, nego treba dokunet, izjava da more uci u kuce
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Ambush kaže...
1- Prvo ne serem
2- Drugo istina je da sam zakonsti potpisao izjavu
3- Trece nije istina da ih mogu samo tako pustati u kucu, zato sto zakonski moraju imati dokument, (koji se dokazue da more uci u kucu)
situcaija je bila takva da su dosli 1x kod meneu 2 god i dolsi pitai samo jel smo odjavljeni i naravno stari reko da jesmo odjavljeni!
Sto znaci tajl lik iz hrt je trebao uci u kucu sa dokumetnom izjavom, naravno nije imao nikavke papire stoje zakonski!
Zakonsti trebas dokazati ako mores uci u kucu i vijdti jel tv zapcacen!
A ovo sta si ti gore napisao, istina je da sam potpisao izjavu, ali nije navedeno u toj izjavi da se more samo tako u kuc pusti, nego treba dokunet, izjava da more uci u kuce

1. ok ,isprika ,nije bilo u takvom tonu kakvim si zamislio..

2. ako si potpisao izjavu ,ovjerio si da imaju pravo provjeriti istinitost odjave.

3. samim time što si potpisao Izjavu si ima dao za pravo ,jer Izjava jest DOKUMENT ...pa pročitaj ju za boga miloga...

e sad ,to što su kod tebe otišli bez da su išli forsirati pravo ulaza u prostor ,koji btw zbog Izjave ,imaju ,je izliran slučaj i ne znaći da idući put ne budu...

a moš se ,bukvalno , samo naguziti i pustiti ih noter{#} ,potpisao si....

eto copy paste izjave...

 

 

 

Temeljem članka 8.Odluke HRT-a o načinu odjave plaćanja RTV  pristojbe podnosim 

ZAHTJEV ZA ODJAVU RTV PRIJAMNIKA

Ime i prezime :

 

Adresa :

 

Broj prijamnika :

 

OIB

 

Razlog :

              1. otuđenje                           2. prodaja – poklon                        3. kvar- uništenje

 

 Odjava se može izvršiti samo uz potpisanu i ovjerenu Izjavu kod javnog bilježnika koja se dostavlja zajedno sa zahtjevom  HRT-u na adresu sjedišta ( Odjel RTV pristojbe ,  Prisavlje 3,  10000 Zagreb ), neposredno, poštom-preporučeno , putem inkasatora ili putem druge ovlaštene pravne ili fizičke osobe.

 

Odjava vrijedi s prvim slijedećim mjesecom od datuma ovjere Izjave.

 

I Z J A V A

 

  IZJAVLJUJEM POD KAZNENOM I MATERIJALNOM ODGOVORNOŠĆU DA:

 - ne posjedujem RTV prijamnik:     a) u domaćinstvu                   b) u poslovnim prostorijama

- ne koristim RTV prijamnik zbog kvara u razdoblju  od …………….  do ……………..……

 

- dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznijetih činjenica te da sam upoznat da će HRT u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja HRT-a u provođenju kontrole ponovno me prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje RTV pristojbe

Datum: …………………………

 

DAVATELJ IZJAVE (obveznik plaćanja RTV pristojbe) 

                                   vlastoručni potpis           …………………………………………              

 

 

i rest my case{#}                       

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 13:31 (vrx).
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Znaci u biti nema Easy Way out iz ovoga?
Samo gnjavaza...
http://av-gurus.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
fear_0123 kaže...
15KM mjesecno ili godisnje?
mjesecno
14 godina
protjeran
offline
Odjava HRT-a?

jedan zanimljiv članak koji opisuje bezbolno ukidanje plaćanja pretplate ovom našem YU-telu ;)

 

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10525:dosta-je-ovog-yu-tela&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
Znaci u biti nema Easy Way out iz ovoga?
Samo gnjavaza...

moj savjet ,pregrizi drek i plati ,kako god okreneš ,oni se budu naplatili ,nažalost ,a tebi se samo komplicira...

možda na budućnost donese kakve izmjene zakona ,ali je za sada tako kako je...

napokon dočekao DNF!
15 godina
offline
Odjava HRT-a?

Kako mi je samo drago šta HRT sad ima ove milijunske dugove.

TV niti ne gledam, pa mi ustvari televizor služi samo za xbox i gledanje filmova s eksternog.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Domido kaže...

jedan zanimljiv članak koji opisuje bezbolno ukidanje plaćanja pretplate ovom našem YU-telu ;)

 

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10525:dosta-je-ovog-yu-tela&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11

 

To je vec Mr. Paolo2612 ostavio

http://av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Odjava HRT-a?

Ja sam odjavio u 1.mj 2010 godine i do sada (u novom stanu) nisam placao...

Znaci meni se isplatilo  {#}

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Father_Dougal kaže...

Koliko znam, kod javnog bilježnika moraš ovjeriti izjavu da ne posjeduješ više prijemnik i da si spreman dopustiti kontrolu istinitosti izjave.

Sve potrebne informacije imaš na HRTovim web stranicama.

Prošla baba sa lažiranjem - zakonski si dužan pustiti kontrolu.

 

Ne isplati ti se lagati. Što je pristojba i što se njome financira također je objašnjeno.

E vidiš upravo to ne smiješ napravit, tj dopustit i to još potpisat nekom da ti dolazi doma i provjerava i još HRT-u taman posla jet ti imaš TV i jel ga koristiš love u mutnom žgadija obična.{#} Ne smiješ dozvolit HRT trulim panjevima, da ti dolaze u kuču kad im se prohtje dakle to ne potpisivat i gotovo pa još onda i ovjera kod bilježnika sve je to muljaža na kubik.{#}

 

Samo ime Preplata ili Pristojba je ionak , bezveze totalno to bi se trebalo zvat ko neki Porez na TV komunikacije ili slično kaj ja znam ko je u nekim drugim normalnim državama ali Hrvatska to nije pa onda zna se same budalaštine na svakom koraku.{#}

 

Kome još treba potpisivat svjesno ko još to traži,{#} u vezi čega da ti može uč u prostor kad oče i nekaj provjeravat obične budalaštine takva dozvola se potpisuje u ekstremnim situacijama a ova to nije niti blizu na drukciji način se rješava pretplate a ne ovak.{#}{#}

 

http://www.hrt.hr/fileadmin/video/ver_2_Odjava_prijamnika_2011.pdf

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
rambox kaže...
Father_Dougal kaže...

Koliko znam, kod javnog bilježnika moraš ovjeriti izjavu da ne posjeduješ više prijemnik i da si spreman dopustiti kontrolu istinitosti izjave.

Sve potrebne informacije imaš na HRTovim web stranicama.

Prošla baba sa lažiranjem - zakonski si dužan pustiti kontrolu.

 

Ne isplati ti se lagati. Što je pristojba i što se njome financira također je objašnjeno.

E vidiš upravo to ne smiješ napravit, tj dopustit i to još potpisat nekom da ti dolazi doma i provjerava i još HRT-u taman posla jet ti imaš TV i jel ga koristiš love u mutnom žgadija obična.{#} Ne smiješ dozvolit HRT trulim panjevima, da ti dolaze u kuču kad im se prohtje dakle to ne potpisivat i gotovo pa još onda i ovjera kod bilježnika sve je to muljaža na kubik.{#}

 

Samo ime Preplata ili Pristojba je ionak , bezveze totalno to bi se trebalo zvat ko neki Porez na TV komunikacije ili slično kaj ja znam ko je u nekim drugim normalnim državama ali Hrvatska to nije pa onda zna se same budalaštine na svakom koraku.{#}

 

Kome još treba potpisivat svjesno ko još to traži,{#} u vezi čega da ti može uč u prostor kad oče i nekaj provjeravat obične budalaštine takva dozvola se potpisuje u ekstremnim situacijama a ova to nije niti blizu na drukciji način se rješava pretplate a ne ovak.{#}{#}

 

http://www.hrt.hr/fileadmin/video/ver_2_Odjava_prijamnika_2011.pdf

a gle,nije to muljaža (više legalna mogučnost iznude potencijalnih para :) ) ,država je svoj i HRT-ov šupak {#} zaštitila... na tvoju "štetu" sa tom Izjavom...

ako ti ne odgovara ,nemoj potpisivati i plaćati pa ti budu sjeli preko FINE na tekući...  vidiš li kako su si fino napravili zakone u svoju korist?!

 

nebitno kako se zvala "usluga" ,veča je problematika kaj si dužan plaćati. a program nam je sve samo ne fenomenalan...

 

mo'š se eventualno žalit vodovodu... {#}

napokon dočekao DNF!
14 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT-a?

Oni bi na americkom sudu pali ko kantica{#}  Ne zelim da placam nesto sto ne gledam i tocka...pobrini se pa napravi mehanizam da mi ugasis signal a ne da mi zabranis da posjedujem TV u domu.

Cuj imas TV ili muzicku liniju i moras placat jer postoji mogucnost da ces gledat/slusat.....imam i k**** pa nisam optuzen za silovanje jel?

 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
koliko se ja sjecam, tak nije bas nije ni izgledalo toje jeos bilo prije 3-4 god!!
Uglavnom ne placam pretplatu i ima 2 tv i gledam
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
Znaci u biti nema Easy Way out iz ovoga?
Samo gnjavaza...

 

parizer kaže...

Ja sam odjavio u 1.mj 2010 godine i do sada (u novom stanu) nisam placao...

Znaci meni se isplatilo  {#}

 

 

 

ovo su vezani odgovori, ...

Da. može se tako, recimo promjenom prebivališta (ili smrt)...

Ipak, recimo potpisanom izjavom imaju pravo kontrole (ccrno na bijeom), za razliku od preseljenja gdje nemaju taj potpis (pa im to malo sudski otežava) ostalo je zajednički odgovor.

-tj.. kad/ako utvrde da je korisnik prekršio ugovor, traže naplatu svih zaostalih rata, to imaju pravno pokriveno i mogućnost ovrhe. Pošto se tad obićno radi o iznosu od poneke tisuće kuna, nema šanse da oproste. Sud pak nema ništa suditi, jer postoji ugovor. Mora se platiti.

Tako da ako netko krene s idejom uštede (a ipak boraviti ili imati prijamnik, ili se vratiti iz mrtvih) mora dobro razmisliti.

(rješenje: ne puštati nikad u pregled, samo vikneš ''nema nikog doma'', dok nakon nekoliko sudskih rješenja ne dođe policija.)

btw, nedozvoljavanje pregleda je pokriveno ugovorom, automatizmom se smatra da imaš prijemnik i uplatnice ponovo stižu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
vrx kaže...

a gle,nije to muljaža (više legalna mogučnost iznude potencijalnih para :) ) ,država je svoj i HRT-ov šupak {#} zaštitila... na tvoju "štetu" sa tom Izjavom...

ako ti ne odgovara ,nemoj potpisivati i plaćati pa ti budu sjeli preko FINE na tekući...  vidiš li kako su si fino napravili zakone u svoju korist?!

 

nebitno kako se zvala "usluga" ,veča je problematika kaj si dužan plaćati. a program nam je sve samo ne fenomenalan...

 

mo'š se eventualno žalit vodovodu... {#}

Neče ti sjest na račun ak ne plačaš preko Banke tj racuna HRT, to znam iz druge ruke a tak i plača vecina preko uplatnica ak se odradi kak je preporučeno Sud donese odluku da se ne mora plačat prema onome kak je receno i to je to. Tak su se mnogi toga rješili država se nije zaštitila, več su zakoni namjerno tak napisani to sigurno jer imaš rupe u tom zakonu u ovom slučaju koje treba znat što širi krug ljudi pa ih onda iskoristit u tom je poatna.{#}

 

To je itekakva muljaža bez greške tj jedna od njih,{#} pogledaj ovaj dole primjer nije ista situacija ali je poanta jasna znači HRT ko državna firma jel{#} je išel mimo zakona pokušat nekaj naplatit tj protumačit zakone po svom ukusu ali su naletili na Zid pa ostali bez hrpe love i to je to napokon jedna prava odluka Suda.{#}{#}

 

 

http://www.jutarnji.hr/hrt-pretplata--cak-60-tisuca-iznajmljivaca-oslobodeno-haraca/954787/

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Quilombo23 kaže...

Oni bi na americkom sudu pali ko kantica{#}  Ne zelim da placam nesto sto ne gledam i tocka...pobrini se pa napravi mehanizam da mi ugasis signal a ne da mi zabranis da posjedujem TV u domu.

Cuj imas TV ili muzicku liniju i moras placat jer postoji mogucnost da ces gledat/slusat.....imam i k**** pa nisam optuzen za silovanje jel?

Ne pričamo o mjesečnoj pretplati za HBO, nego o pristojbi. To je porez kojim se osigurava proizvodnja programa javne televizije, a koji je definiran zakonom o HRTu. Javna televizija je dužna proizvoditi i emitirati gomilu nekomercijalnog programa - religijski, poljoprivredni, kultura, klasična glazba, dječji program i slično, što nećeš nikada vidjeti na komercijalnim televizijama, jer se ne može prodati prostor za reklame pošto takve emisije gleda velika manjina ljudi.

To što ti ne gledaš te emisije nema veze; ja ne vozim nit imam vozačku pa se iz poreza koje plaćam sufinancira i popravak cesta.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
...a sta sa nemogucnoscu gledanja programa tj. ometanju tv signala od strane dragih nam susjeda?
Placam da vidim program a ne crnu sliku sa "NEMA USLUGE" ili "NEMA SIGNALA"....porukom
http://av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
...a sta sa nemogucnoscu gledanja programa tj. ometanju tv signala od strane dragih nam susjeda?
Placam da vidim program a ne crnu sliku sa "NEMA USLUGE" ili "NEMA SIGNALA"....porukom

Izdali su priručnik za tebe {#}

HRT izdao priručnik zbog smetnji sa signalom

16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
...evo samo da zavrsim matematicko-fizikalno-svemirski faks pa cu uspjet skuzit o cemu su oni to pisali i rijesit te fucking jednadzbe!!!
http://av-gurus.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
vrx kaže...

gle ,malo ga ,da prostiš ,sereš{#}

 

ne možeš samo tako odjaviti prijemnik bez potpisa the Izjave....

kada si potpisao the Izjavu ,moraš ih zakonski pustiti u kuću...

i ako otkriju da koristiš TV ,bilo stari bilo novi bilo zapečaćeni ,mogu ti naplatiti pristojbu i naljepiti tužbu....

ne zakonski ih nisi duzan pustit u kucu, mi ih nismo niti pustili u kucu niti su nam zapecatili tv, a bome pretplata ne dolazi {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Mitsuoka kaže...
ne zakonski ih nisi duzan pustit u kucu, mi ih nismo niti pustili u kucu niti su nam zapecatili tv, a bome pretplata ne dolazi {#}

 

...i zivjeli su dugo i sretno sve dok im jedan dan nije dosao {#}...i morali su platiti sve zaostatke {#}.

http://av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
Mitsuoka kaže...
ne zakonski ih nisi duzan pustit u kucu, mi ih nismo niti pustili u kucu niti su nam zapecatili tv, a bome pretplata ne dolazi {#}

 

...i zivjeli su dugo i sretno sve dok im jedan dan nije dosao {#}...i morali su platiti sve zaostatke {#}.

Ja sam odjavio, jos se nisu pojavili nakon 1.5god.

Nemam zasto placati zaostatke jer racune nisam dobivao u tom razdoblju

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 16:54 (parizer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
Mitsuoka kaže...
ne zakonski ih nisi duzan pustit u kucu, mi ih nismo niti pustili u kucu niti su nam zapecatili tv, a bome pretplata ne dolazi {#}

 

...i zivjeli su dugo i sretno sve dok im jedan dan nije dosao {#}...i morali su platiti sve zaostatke {#}.

Nista to je vec 5 godina otkad smo se preselili u split, a u solinu je taj stan ostao prazan, doduse sve namjesteno, a djed zivi na katu povise. U novi stan nisu usli, bili su par puta bez ikakvog naloga pa smo ih skartali, tako da... od pretplate nista {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
parizer kaže...
djigibao kaže...
...a sta sa nemogucnoscu gledanja programa tj. ometanju tv signala od strane dragih nam susjeda?
Placam da vidim program a ne crnu sliku sa "NEMA USLUGE" ili "NEMA SIGNALA"....porukom

Izdali su priručnik za tebe {#}

HRT izdao priručnik zbog smetnji sa signalom

Nek si te upute zaguraju u HTV Zahod ili objese Magarcu na rep,{#} Talijanski signal je jači i gazi naš i ne mogu im ništa izgleda Talijane boli đon jedino rješenje je MaxTV ili Kabelski prijem ili slično. E sad se otvara drugo pitanje, pa di mi to živimo kad nam država ne može osigurat jači signal kog to plačamo Klaune i Lajbeke nesposobne na kubik  to sigurno.{#}

 

Ko može nek si uzme MaxTV ili IskonTV, tak misli država i HTV fučka se njima kaj ljudi ne mogu gledat Tv koji su siromaki zbog smetnji pa nemaju za IPTV jel. Znači plačaj 80kn za kaj na smeče, koje ne moš nit gledat ak još ne iskeširaš 150kn minimalno pa onda gledaj krasno.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
Mitsuoka kaže...
vrx kaže...

gle ,malo ga ,da prostiš ,sereš{#}

 

ne možeš samo tako odjaviti prijemnik bez potpisa the Izjave....

kada si potpisao the Izjavu ,moraš ih zakonski pustiti u kuću...

i ako otkriju da koristiš TV ,bilo stari bilo novi bilo zapečaćeni ,mogu ti naplatiti pristojbu i naljepiti tužbu....

ne zakonski ih nisi duzan pustit u kucu, mi ih nismo niti pustili u kucu niti su nam zapecatili tv, a bome pretplata ne dolazi {#}

 sori ,ali koji dio ne razumiješ?

ako si potpisao i ovjerio izjavu ,dao si suglasnost da mogu provjeriti dal gledaš ili ne , i sukladno tome to opaliti novu i sve rate unazad....

pogledaj si par postova prije ,ubacio sam Izjavu i pročitaj o čemu se radi...

 

ako nisi potpisivao i odjavljivao ,onda naravno da vrijedi za ne puštanje u kuću ,ali do kada?

mogu upasti samo sa sudskim nalogom i policijom...i to na tuđu prijavu... i to ako sud zapravo i izda nalog... a to je rijetko...

ali kao i obićno ,mislim da već budu doskočili toj problematici....

jer ,zašto ne oderati kožu s leđa i pobrati još malo love ,a država ti to omogučava...ko nebi tak pare uzimao dok može...

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 17:22 (vrx).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT-a?
djigibao kaže...
...evo samo da zavrsim matematicko-fizikalno-svemirski faks pa cu uspjet skuzit o cemu su oni to pisali i rijesit te fucking jednadzbe!!!

 -da. I to nije slučajno. (ako si posumnjao).

Jer, normalno da uslugu koju ne dobijaš nemoraš platiti, ali RTV  (i svi porezi) su iznad zakona... Istina da je sama država dužna osigurati (kroz koncesionara) jednako kao struju i vodu i ostale usluge, pogotovo TV signal. Zato i pišu prosvjedne ''note''.. i fučka im se. Tako je to.

Zato jer RTV pristojba, nije vezana time da ti gledaš ili slušaš recimo TV ili Radio. To je javni servis, koji po sistemu FTA emitiranja je dostupan svim građanima (pa i strancima). Istovremeno upravo zato sasvim legalno možeš slušati muziku u kafiću ili na cesti (a da nemaš svoj prijamnik). Jedan dio tog zakona se oslanja na ZAMP, upravo zato (ali jako, jako tiho, da ljudi nebi saznali) je dodatak zakona koji ti dozvoljava download muzike, snimanje na CD itd. za osobnu upotrebu osim distribucije, emitiranja itd. Dakle ne moraš imati TV ili Radio, možeš biti slijep ili gluh ili oboje.. ni to nije dovoljno za ne plaćanje. Posjedovanje nastambe (domaćinstvo) je osnova, kao i ime na koje se piše (vlasnik-nosioc prava-obveze, onaj koji plaća ili ga se tuži). Kod promjena mjesta stanovanja, podstanarstva, smrti.. su moguće situacije da se odjaviš (i ne prijaviš ponovo). Pošto i mrtvi ponekad glasaju, nije neobično da se taj dio uskoro počne primjenjivati i za RTV pristojbu, tj. da i to ukinu kao razlog raskida plaćanja pristojbe. Ili da te traže dokaz da tamo na 'onom svijetu' nema prijemnika?

 

Osoba koja je zdrava, svejedno od plaće plaća i zdravstveno osiguranje, naravno da mora plaćatii RTV pristojbu. Kad bi se to nazvalo porez bilo bi svima jasnije (ali bi bilo nezakonito, jer samo država ubire porez, ne televizija, zato se to zove pristojba).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice