Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

poruka: 24
|
čitano: 51.871
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Pozdrav ljudi, nadam se da mi mozete pomoc u mojem problemu.

U kuci imam 4 televizije i povezane su sa onim unutarnjim antenam i uvijek smetnje oko signala. Samo je jedna na riblju kost i to je super. 

Sad bih sve 4 televizije volio spojit na tu jednu antenu. Normalno moram probijat plafon na 2-3 mjesta i dovest sve kablove do razdjelnika,  ali to nije problem vec me muci posto imam jedno pojačalo i jedan ispravljač  ne znam gdje bi ispravljač stavio. Na slici su prikazana dva mjesta pa mi recite sta bi bilo pametnije i opcenito da li to sve ima smisla kako je prikazano.

 

http://i46.tinypic.com/kdldmb.jpg

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

pravilo - razdjeljnik stavljaš najkon ispravljača, dakle na zadnji kabel koji ide u TV:

 

shema redoslijeda:  antena, skretnica/pojačalo, ispravljač, razdjeljnik, TV.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
TraTinKa kaže...

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

Imaš li dvb-t uređaj? Ja tako napravio pošto antena na tavanu uzeo ja lijepo tv, dvb-t i nosim na tavan, spojim kabel i narihtam di je jači signal i probam jel sve hvata ak ej ok stegnem cijev i onda natrag tv u sobi i gotova stvar. Tako bezveze s sobe na tavan i tako stalno a ovako kako sam napravio to je najbolja rješenja.

 

Ako ima smetnje vjerovatno na anteni korodiran kabel pa trebaš samo obnovit kabel i poslije sve OK. I ja imam analagno pojačalo a dosta snažno hvata jer živim na brdu.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
Nello kaže...
TraTinKa kaže...

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

Imaš li dvb-t uređaj? Ja tako napravio pošto antena na tavanu uzeo ja lijepo tv, dvb-t i nosim na tavan, spojim kabel i narihtam di je jači signal i probam jel sve hvata ak ej ok stegnem cijev i onda natrag tv u sobi i gotova stvar. Tako bezveze s sobe na tavan i tako stalno a ovako kako sam napravio to je najbolja rješenja.

 

Ako ima smetnje vjerovatno na anteni korodiran kabel pa trebaš samo obnovit kabel i poslije sve OK. I ja imam analagno pojačalo a dosta snažno hvata jer živim na brdu.

 

Da, pa naravno da imam dvb-t uređaja vanjska na tri TV a na cetvrtoj je u TV-u. Probala sam i s tim odlaskom na tavan pa nije upalilo. :(

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
TraTinKa kaže...
Nello kaže...
TraTinKa kaže...

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

Imaš li dvb-t uređaj? Ja tako napravio pošto antena na tavanu uzeo ja lijepo tv, dvb-t i nosim na tavan, spojim kabel i narihtam di je jači signal i probam jel sve hvata ak ej ok stegnem cijev i onda natrag tv u sobi i gotova stvar. Tako bezveze s sobe na tavan i tako stalno a ovako kako sam napravio to je najbolja rješenja.

 

Ako ima smetnje vjerovatno na anteni korodiran kabel pa trebaš samo obnovit kabel i poslije sve OK. I ja imam analagno pojačalo a dosta snažno hvata jer živim na brdu.

 

Da, pa naravno da imam dvb-t uređaja vanjska na tri TV a na cetvrtoj je u TV-u. Probala sam i s tim odlaskom na tavan pa nije upalilo. :(

 

Onda je  greška do kabela jer jedan ne šalju signal. Ja sam imo slučajeva jedan kabel koji iz kuhinje do sobe korodiran, pa sam kupio nov kabel i sve lijepo zamjenio i sve radi, Možda je slučaj kod tebe...

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 18:31 (Nello).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
GoGo Zmaj kaže...

Pozdrav ljudi, nadam se da mi mozete pomoc u mojem problemu.

U kuci imam 4 televizije i povezane su sa onim unutarnjim antenam i uvijek smetnje oko signala. Samo je jedna na riblju kost i to je super.

Sad bih sve 4 televizije volio spojit na tu jednu antenu. Normalno moram probijat plafon na 2-3 mjesta i dovest sve kablove do razdjelnika,   ali to nije problem vec me muci posto imam jedno pojačalo i jedan ispravljač   ne znam gdje bi ispravljač stavio. Na slici su prikazana dva mjesta pa mi recite sta bi bilo pametnije i opcenito da li to sve ima smisla kako je prikazano.

 

http://i46.tinypic.com/kdldmb.jpg

Zapravo ovo ovisi o razdjeljniku. Ako ima DC passthru izlaz onda možeš ili na taj izlaz ili iz razdjeljnika, a ako nema, onda samo iza.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
probam pa javim
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
TraTinKa kaže...

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

Može biti problem u pojačalu, ako je mux D izvan radnog područja. Također, mux D ne postoji na svim odašiljačima, pa ako ti najbliži nema mux D, a antena je okrenuta prema njemu, on zapravo hvata tek neku sjenu muxa D s nekog daljeg odašiljača. U tom bi slučaju pomoglo okretanje antene.

 

Tu imaš listu kanala po regijama i odašiljače: http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_channel_hr.aspx

A tu imaš google kartu s odašiljačima: http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Ako trebaš okrenuti antenu, google karta i kompas ti mogu znatno pojednostavniti traženje signala.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
MrBlc kaže...
TraTinKa kaže...

Pozdrav!

 

Imam 4 TV-a doma spojena na vanjsku antenu jos od kad je postojala analogni signal. Dolaskom digitalnog nista nismo mijenjali ALI ne hvata sve programe. Hvala npr MUX B ali MUX D sa smetnjama koje su negledljive. Na vanjsku antenu je spojeno analogno pojacalo. Da li je mozda u tome problem??

 

Hvala

Može biti problem u pojačalu, ako je mux D izvan radnog područja. Također, mux D ne postoji na svim odašiljačima, pa ako ti najbliži nema mux D, a antena je okrenuta prema njemu, on zapravo hvata tek neku sjenu muxa D s nekog daljeg odašiljača. U tom bi slučaju pomoglo okretanje antene.

 

Tu imaš listu kanala po regijama i odašiljače: http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_channel_hr.aspx

A tu imaš google kartu s odašiljačima: http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Ako trebaš okrenuti antenu, google karta i kompas ti mogu znatno pojednostavniti traženje signala.

 Imam vanjsku antenu koja je okrenuta prema tri strane svijeta i na krovu je. Da li je mozda problem u pojacalu, odnosno jeli moguce da je pojacalo za analogni signal bilo slabije jacine pa mi treba mozda jace?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
TraTinKa kaže...

  Imam vanjsku antenu koja je okrenuta prema tri strane svijeta i na krovu je. Da li je mozda problem u pojacalu, odnosno jeli moguce da je pojacalo za analogni signal bilo slabije jacine pa mi treba mozda jace?

Kako to misliš da imaš antenu okrenutu na tri strane? Možeš imati tri antene spojene zajedno, ali ne i jednu antenu koja gleda na tri strane. U pravilu digitalna televizija može raditi i sa slabijim signalom od analogne (recimo, lagane smetnje na analognoj, digitalna je još stabilna; poprilične smjetnje na analognoj, digitalna ponekad zatrza), iako to malo ovisi i o kvaliteti prijemnika.

 

Svrha pojačala je u pravilu da kompenzira gubitke u kabelu i razdijelnicima, a ne da pojačava sami signal, jer pojačalo pojačava i smjetnje koje antena prima.

 

Ukoliko stvarno imaš tri antene (dvije antene, jednu antenu blizu reflektivne prepreke) može ti se događati da međudjelovanje antena potpuno uguši jedan kanal, a pojača drugi. Tada se situacija popravlja uklanjanjem suvišnih antena (ukoliko je moguće), pomicanjem antene/a (vertikalno ili horizontalno) kako bi se izbjeglo negativno međudjelovanje i na kraju ako ništa od toga ne daje rezultate, može se staviti filtar kanala na sve antene osim one koja aktivno prima problematični signal.

 

Kod tebe je moguće da jedna antena hvata direktno mux D, a da preostale dvije hvataju negativnu refleksiju tog istog kanala (ili fazno pomaknuti kanal iz drugog izvora) pa kad se signalu zbroje dobije se nula ili preslab signal.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
MrBlc kaže...
TraTinKa kaže...

  Imam vanjsku antenu koja je okrenuta prema tri strane svijeta i na krovu je. Da li je mozda problem u pojacalu, odnosno jeli moguce da je pojacalo za analogni signal bilo slabije jacine pa mi treba mozda jace?

Kako to misliš da imaš antenu okrenutu na tri strane? Možeš imati tri antene spojene zajedno, ali ne i jednu antenu koja gleda na tri strane. U pravilu digitalna televizija može raditi i sa slabijim signalom od analogne (recimo, lagane smetnje na analognoj, digitalna je još stabilna; poprilične smjetnje na analognoj, digitalna ponekad zatrza), iako to malo ovisi i o kvaliteti prijemnika.

 

Svrha pojačala je u pravilu da kompenzira gubitke u kabelu i razdijelnicima, a ne da pojačava sami signal, jer pojačalo pojačava i smjetnje koje antena prima.

 

Ukoliko stvarno imaš tri antene (dvije antene, jednu antenu blizu reflektivne prepreke) može ti se događati da međudjelovanje antena potpuno uguši jedan kanal, a pojača drugi. Tada se situacija popravlja uklanjanjem suvišnih antena (ukoliko je moguće), pomicanjem antene/a (vertikalno ili horizontalno) kako bi se izbjeglo negativno međudjelovanje i na kraju ako ništa od toga ne daje rezultate, može se staviti filtar kanala na sve antene osim one koja aktivno prima problematični signal.

 

Kod tebe je moguće da jedna antena hvata direktno mux D, a da preostale dvije hvataju negativnu refleksiju tog istog kanala (ili fazno pomaknuti kanal iz drugog izvora) pa kad se signalu zbroje dobije se nula ili preslab signal.

 Da da, tri antene logaritamske su spojene zajedno. Nisam precizirala, mislila sam da se podrazumijeva :D

E pa sad... to treba isprobat.

 

Hvala ti puno... ovih dana idem u akciju

15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
TraTinKa kaže...

  Da da, tri antene logaritamske su spojene zajedno. Nisam precizirala, mislila sam da se podrazumijeva :D

E pa sad... to treba isprobat.

 

Hvala ti puno... ovih dana idem u akciju

Najbolje ti je po onoj karti naći koji najbliži odašiljač (s kojim imaš optičku vidljivost ili manju prepreku) koji ima sve muxove, pa pokušati s jednom antenom uhvatiti njegov signal. Tek ako to ne bude išlo, isplati se eksperimentirati s više antena.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Ljudi imam veliki problem i ne znam vise sta napraviti. Naime,decko i ja smo kupili televiziju i stavili je u sobu. Vec u kuci imamo 2 televizije koje su spojene na istu antenu koja je na krovu, riblja kost koja je kostala ko svetog petra kajgana. Stavili spliter za tri tv-a, nije radio, zamjenili ga s novim. Slika blokira ili mi uopce ne zeli nac hrt 1,2,3,4, rtl,rtl2,novu tv i domu. Probala kupit najjaci resiver,dalje isto. Promjenili kabel i dalje ista stvar. Probali promjenit utor sto ide u tv ili resiver, i dalje isto. Nemam ideje sta vise napravit, nema mi smisla da okrecem antenu kad na ova dva tv-a je slika perfektna. Molim pomoc,ideje, luda sam vise, ne znam sta napravit. Ostaje mi jedino pojacalo ali sam vise skeptica da ce mi to radit kako treba. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
Laja kaže...

Ljudi imam veliki problem i ne znam vise sta napraviti. Naime,decko i ja smo kupili televiziju i stavili je u sobu. Vec u kuci imamo 2 televizije koje su spojene na istu antenu koja je na krovu, riblja kost koja je kostala ko svetog petra kajgana. Stavili spliter za tri tv-a, nije radio, zamjenili ga s novim. Slika blokira ili mi uopce ne zeli nac hrt 1,2,3,4, rtl,rtl2,novu tv i domu. Probala kupit najjaci resiver,dalje isto. Promjenili kabel i dalje ista stvar. Probali promjenit utor sto ide u tv ili resiver, i dalje isto. Nemam ideje sta vise napravit, nema mi smisla da okrecem antenu kad na ova dva tv-a je slika perfektna. Molim pomoc,ideje, luda sam vise, ne znam sta napravit. Ostaje mi jedino pojacalo ali sam vise skeptica da ce mi to radit kako treba. Hvala unaprijed.

baš ono što ti nema smisla ima najviše smisla!

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 21:20 (Cryogenic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po

Al interesantno da mi kad ne puse, ne pada kisa i nije oblacno ima slike :P

15 godina
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po
Laja kaže...

Al interesantno da mi kad ne puse, ne pada kisa i nije oblacno ima slike :P

-to su granične (klackalica) vrijednsti kvalitete/jačine signala.

-svaki uređaj (vjerojatno) ima neki indikator u menijima.. potraži, njime se može i optimalno postaviti antena uz malo strpljivosti.

-umjesto trpanja još jednog, pa još jednog .. itd TVa preko splitera, ponekad je optimalnije staviti novu antenu i kabel.

-sam antenski kabel nema ista svojstva (ni cijenu) tj količina žica-bakra nije jednaka pa time ni vodljivost i zagušenje.. bolja žica bi mogla biti bolje rješenje od pojačala, tj pojačalo je OK kad pojača čisti signal, ali ne kad pojača i smetnje..

-svaki prijemnik ima svoju osjetljivost (trashhold) na kojoj preskače ili lovi neki signal. Što je prag viši samo jači signal prolazi ali tad je taj signal ugl uvjek bez smetnji-prekida. Optimum je neka sredina tj ne postoji jer je previše različitih faktora.

-najvažnije pravilo, nema pravila sa antenama-signalom, svaki slučaj je za sebe.

 

btw, kad su vremenske (Strujne) neprilike, tad se i prekid u sat.emitiranju ili bilo gdje vidi na analogiji.. jer je lančano, ali ta smetnja ne mora biti od odašiljača do tebe, može biti prije odašiljača, tako da su mjerilo samo pravi zemaljski kanali kao htv1..

 

-ili za svaki slučaj, provjeriti da spliter nije pogrešan (suprotno od splitera, ne propušta signal nego spaja dva kabla u jedan) ili pokvaren, pa bi promjena mogla sve riješiti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po

Spliter je dobar. A probat cu s okretanjem antene ili spajanjem posebno nove za ovaj tv. Mozda to rijesi sta. Hvala,javim kako se rijesilo :)

13 godina
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Da ne otvaram novu temu ode ću napisat svoj problem.

Na trenutnu antenu (riblja kost) su spojena 3 TV, preko splitera naravno. Sad sam ja za drugi kat razvukao u svaku sobu i dnevni boravak antenski kabel, sve skupa 5 antenskih utičnica trebam spojit. Svi kablovi, kao i onaj koji sam provukao do antene završavaju u razvodnom ormaru.

E sad kako da ja to spojim a da nemam problema s signalom? Guglao sam malo razdjelnik s pojačalom al nažalost nista korisno nisam našao.

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Spajanje vise televizija na jednu antenu sa po

E upravo to.

Ako mi može još netko potvrdit da će to sve skupa radit bio bih jako zahvalan :)

Zdravi i veseli bili :)
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Slobodno kupi tu stvarčicu i sve će biti OK. Samo obrati pozornost da ispravno spajaš antenske konektore.

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca
Zanima me sljedeće
koja je bolja kombinacija kupit rotomax cijena 400-500 kn,sa motoricem iz kuće prek daljinskog okrecem kak zelim,,cuo sam da je dosta kvalitetna i da ljudi koriste po 10 godina.
ili druga kombinacija uzet dvije antene,pa preko pojacala i smjernice spojit na jedan tv,tako bih hvatao vecinu kanala,bez okretanja.
cijena pojačala i smjernice je oko 150 kn+dvije antene 150 kn =znaci 300 kn kuna,ali bojim se da cu opet te antene koje stoje na kiši morat mijenjat za koju godinu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje vise televizija na jednu antenu sa pojaca

Bolja i jednostavnija ti je ova druga solucija. Jedino ako planiraš kupiti rotomax koji automatski okreće antenu prema zadanoj poziciji kako mijenjaš program na TV-u.

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice