Wireless antena za tv na laptopu?

poruka: 9
|
čitano: 7.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena za tv na laptopu?

Ljudi jel neko zna dal tako što opće postoji, trebam odašiljač i primač tv signala tj. da jedno (odašiljač) uštekam u antenski priključak, a drugo (primač) u usb tv adapter na laptopu?

Tek sam se uselio u novi stan i imam samo jedan tv (drugi mi se rasuo po podu), antenski priključak mi je u dnevnoj sobi,a ja bi htijo gledat telku u svojoj sobi.

Jel postoji takav odašiljač i primač i ako postoji di se može kupit?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Wireless antena za tv na laptopu?

To što tražiš ne postoji, odnosno postoji i zove se repetitor, ali ne postoji kućna verzija. Kad bi postojala, susjedi bi vidili duhove na TV-u, a ekipa iz OIV-a bi ti poslala policiju koja bi ti napisala jednu ne baš lijepu prijavu jer za emitiranje u tom spektru treba imati dozvolu. Moglo bi se iskombinirati neke kemije s prijamnikom koji bi bio u dnevnom i prenosio samo jedan kanal preko WiFi-a u sobu i vraćao iz sobe signal od daljinskog, ali bi to bilo preskupo složit. Ako ne možeš u sobi hvatat sobnom antenom morati ćeš vući kabel.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena za tv na laptopu?

A jel mogu nekak gledat tv preko neta (preko nekog softwarea), a da ne moram imat tv karticu vidio sam taki program zvao se "any tv" al je bio trail i moro se kupit da bi se mogli gledat svi programi.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 10:17 (Burnout).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena za tv na laptopu?

Moj frend kaže da je kupio tv karticu i da nije spojio antenu na to nego da gleda preko neta.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wireless antena za tv na laptopu?
Burnout kaže...

 

Jel postoji takav odašiljač i primač i ako postoji di se može kupit?

 -postoji, zove se transmiter... (možda chipoteka ili neki dućan za elektroniku-tv..) prije je bila jača ponuda takvih stvari.

Burnout kaže...

Moj frend kaže da je kupio tv karticu i da nije spojio antenu na to nego da gleda preko neta.

 -tvoj frend može kupiti akvarij s ribicama, ali to nema veze s internetom.

Na internetu možeš gledati npr youtoube, većina TV kuća ima i neki stream.. Za razliku od IPTVa, koji je sličan kabelskoj televiziji, dakle ISP ti mora dati du mogućnost kao npr MaxTV. Takve stvari se mogu gledati i na PCu, ali to ISP u pravilu 'otežava', recimo da ti treba dodatna mrežna za TV (jer postojeću koristiš za internet).

S tim nikakve veze nema TVkartica, koja može biti analogna ili digitalna i zemaljska ili satelitska.

TV-kartica, je zapravo samo tuner (prijemnik), sve ostalo je sporedno.

Moguće su i sve kombinacije, dva tunera itd. Podrazumijeva se i kabelski dio pa je to ukratko DVB-T/C/S  pošto se analogni signal upravo gasi.

Kao da si se upitao kako slušati neku radio stanicu, potreban je prijamnik bez obzira dali je ugrađen u liniju, mobitel, autoradio itd..

-dok internet radio, nema nikakve veze s tim, trebaš ''the-mrežu'' ... antenski priključak je za jednan uređaj (tuner), dok je mrežni za mrežu tj. router, tj. internet.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
RE: Wireless antena za tv na laptopu?
ihush kaže...
Burnout kaže...

 

Jel postoji takav odašiljač i primač i ako postoji di se može kupit?

  -postoji, zove se transmiter... (možda chipoteka ili neki dućan za elektroniku-tv..) prije je bila jača ponuda takvih stvari

Mislim da si krivo shvatio. To može funkcionirati ako bi u dnevnom bio DVB-T prijamnik s kojeg bi se prenosila slika na TV karticu na laptopu koja bi morala imati analogni ulaz. Međutim, ne postoji takav transmiter koji bi legalno i bez ometanja normalnog TV signala mogao prenijeti kompletan antenski signal u susjednu sobu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
RE: Wireless antena za tv na laptopu?

-postoji, imam  

(odašiljač-prijemnik, radi bez problema i kroz zid ali nesmiješ hodati 'ispred' signala-smetnje.. davno korišteno za capture s VHSa na PC..) Osmijeh

 

edit: btw, slično se korisit npr za nadzorne kamere 'made in Pevec' kategorije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 18:53 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Wireless antena za tv na laptopu?
ihush kaže...

-postoji, imam

(odašiljač-prijemnik, radi bez problema i kroz zid  ali nesmiješ hodati 'ispred' signala-smetnje.. davno korišteno za capture s VHSa na PC..) Osmijeh

 

edit: btw, slično se korisit npr za nadzorne kamere 'made in Pevec' kategorije.

Opet ti tupiš isto. To je prijenos JEDNOG KOMPOZITNOG signala. To sam i napisao da postoji i pojasnio na koji način može iskoristiti u ovom slučaju (preporučivo je uzeti uređaje koji podržavaju slanje IR signala za daljinski), samo je pitanje koliko se isplati komplicirati jer je probijanje zida i kanalica koja je ujedno i ukrasna letva za laminat/parkete jeftinija i jednostavnija kombinacija. Međutim, prijenos kompletnog RF spektra (par desetaka MHz do nešto manje od GHz) je SF u kućnim uvjetima.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
RE: Wireless antena za tv na laptopu?

-upravo tako jedan video (comp. signal s RCom za daljinski), niti ne tvrdim za RF.. Samo nisam preczan kao ti u tim 'sitnicama'...

-hvala na korekciji.Osmijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice