Fotoaparat do 5000 kn

poruka: 9
|
čitano: 3.876
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Fotoaparat do 5000 kn

molim pomoč pri izboru

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

frende kakav ti fotić treba, kompkat ili slr? i za što ti treba (za fotkanje po kući i moru ili za fotkanje koncerata i nogometnih utakmica)?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

za slikavanje nogometnih utakmica,nekih događanja

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

znači onda ti treba neki slr fotić evo npr:

 

canon 450 d s kit objektivom 18-55 mm 4779 kuna cjenik  - to je već stariji model, ali za fotkanje po kući, moru i nogometa je dobar

 

canon eos 1000 d s kit objetivom 18-55   slabiji brat ovog gore modela

 

nikon d3000 s kit objektivom

 

olympus e520 s dva kit objetiva  - s ovime dolaze dva kit objektiva, jedan je s širim kutem, da drugi je mali tele objetiv

 

 

u toj kategoriji do 5000 kuna je to za sada to (možda netko drugi napiše nešto povoljnije)

 

ili nešto malo starije, polovno a u jačoj klasi..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 23:53 (robisierra92).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

mislim da je nikon od ova tri najbolji

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

nikon može proći, a opet prednost onog olympusa je što nudi dva jako dobra kit objektiva, jer kit objekitvi (tzv tvornički) su kod svih proizvođača osrednji.. mislim, svako ima nekog svog favorita u svijetu slr fotaparata, ja recimo godinama radim s canonima, i njih preferiram, ali u ovoj klasi mislim da je nikon u prednosti ispred canona. a opet, nisam ljubitelj olympusovih fotića ali ovaj e520 je sasvim dobar stroj za početnika..

 

uglavnom, ako malo pogledaš  širu sliku, vidjeti ćeš da 99 posto profesionalaca koristi canonove i nikonove modele (tu mislim i na one koji fotkaju svadbe, pa i na one koji fotkaju za novine i časopise)..

 

najbolje bi bilo da potražiš po trgovinama kod sebe te fotiće koji te znaimaju, isprobaš kako ti leže u ruci, kakva im je ergonomija...za početnika je to je prvi korak ka odabiru foptoaparata..

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

raspitam sam se i svi mi govore nikon pa canon .mislim da cu nikon uzeti.kad si slobodan.tribala bi mi još jedna naslovnica

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

he he, biti ću sutra navečer oko sedam na skypu pa se javi  Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotoaparat do 5000 kn

o.k.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice