GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

poruka: 17
|
čitano: 10.545
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Nova tema je davno davno napisana bila i spremljena u Wordu za objavu, samo se čekalo da se kamera pojavi na stanju negdje kako bih naručio kameru i lansirao novu temu.

 

Kao što sam ranije već spominjao, u trenutcima dok sam istraživao Firefly 6S nakon povećeg interesa forumaša za navedenu kameru za oko mi je zapela jedna sasvim druga kamera. 

Riječ je o kako naslov kaže GitUp Git2 kameri. Radi specifičnih zahtjeva ekipe kojom sam okružen bio sam prisiljen tražiti alternativu koja bi sadržavala sve što oni žele, a to je odličan senzor, kvalitetan video, eksterni mikrofon i cijena do 120$.

Pogađate zašto eksterni mikrofon? Motoristi, ekipa na quadovima, itd, je ljuta na šum koji se stvara pri većim brzinama na motorima i zvuk se tu izmjeni do neprepoznatljivosti, te stoga želja je bila kamera koja ima mogućnost stavljanja mikrofona koji se onda fino može smjestiti u kacigu kako bi se reducirao taj šum dok se kamera nalazi u kučištu na motoru.

 

Šuljanjem bespućima internet tko sam naletio na GitUp Git2 akcijsku kameru koja po meni nudi apsolutno sve što je ekipa zahtjevala.

 

E sad ono što vas klasično sve zanima, to je cijena. Navedenu kameru sam naručio na GearBestu po cijeni od 104.99$ uz korištenje ranije skupljenih GB bodova izašla me dosta povoljnije. 

Redovna cijena kamere je 139.90$ ali u dogovoru s GearBestom napravljena je promocija za sve potencijalne kupce bez potrebe za korištenjem promo koda za popust. Svi zainteresirani za kupovinu se mogu javiti putem privatne poruke za linkove za narudžbu ukoliko želite okušati sreću za duple GB bodove.

Uz nju sam također naručio i eksterni mikrofon te narukvicu u obliku sata koja služi za daljinsko upravljanje kamerom.

Sve je u dolasku, čim stigne ide detaljnija video recenzija i video snimci s motorm, itd..

 

 

Pa da ne duljim više, evo nešto i o samoj kameri:

 

Chipset: Novatek NTK96660
Angle of View: 170°,120°
CMOS Sensor: Sony Exmor IMX206 16MP
LCD Display: 1.5 inches LCD screen
Video Resolutions: 2160P HD video (2880 x 2160 @ 24fps); 1440P (2560 x 1440 @ 30fps); 1080P (1920 x 1080) @ 60fps, 30fps; 720P (1280 x 720) @ 120fps, 60fps, 30fps; WVGA (848 x 480) @240fps, 30fps;
Video Format: H.264 encoder, MP4 video container
Video Loop Mode: Supported
Photo Resolutions: 16MP(4608*3456), 12MP(4032*3024), 8MP (3264*2448), 5MP (2592*1944), 3MP (2048*1536)
Time Lapse Photo: 2 sec. / 5 sec. / 10 sec. / 30 sec. / 60 sec.
Microphone & Speaker: Built-in microphone, Monaural speaker
External microphone: Supported, mono and stereo
HD Video Out: Micro HDMI (HDMI cable sold separately)
Analog Video: Mini USB (AV-Out composite cable sold separately)
Quick start recording: Supported
G-sensor: Supported
Wi-Fi: Supported
Remote Control: Supported (sold separately)
Ports: Mini USB, micro HDMI, microSD
Storage: microSD memory card with a Class 10 or UHS-1 rating up to 128GB capacity supported, record times vary with resolutions and frame rates
Battery: 950mAh Lithium-Ion rechargeable battery
Camera weight: 64g
Camera with housing weight: 154g
Dimensions: 59 x 30 x 41mm

 

GitUp se ranije prosavio s modelom Git1, te su se nakon osluškivanja tržišta odlučili za lansiranje nove naprednije verzije kamere, a to je Git2. Glavni razlog zašto me ova kamera privukla je to što dolazi sa 16MP Sony Exmor senzorom, a identičan takav se nalazi u Xiaomi Yi kameri. Dodatne opcije koje krije kamera su gyro stabilizacija slike, G-senzor (snimanje počinje instantno čim se kamera nađe u pokretu), eksterni mikrofon i narukvica za daljinsko upravljanje kamerom.

 

Pregledao sam hrpetinu videa prije nego sam se odlučio na kupovinu, jer ovo će za mene biti peta po redu akcijska kamera. I nadam se nakon SJCAM SJ5000, SJCAM SJ5000X, Amkov AMK5000S, Xaiomi Yi da će ovo također biti dobra kupnja. 

 

Sadržaj paketa po sveu viđenome je standardno za malo skuplje kineske kamere kao što su SJ5000 ili SJ5000X.

 

 

Zaključak:

Izuzetno velika konkurencija i SJ5000 i SJ5000X. I da ne spomijem najveći izravni konkurent Xiaomi Yi kameri jer imaju identičan senzor, a uz sve to Git2 ima još dodatno i mogućnost eksternog mikrofona, Gyro stabilizaciju, G-senzor, i LCD display za lakše upravljanje kamericom.

Git2 je identične veličine i oblika kao GoPro HERO 3&4 te odgovara u sve njihove nastavke, kučišta, itd.. Čak i same tipke na kameri su na istom mjestu kao i kod GoPro.

 

Neke dodatne detalje smatram da nema potrebe trenutno više pisati, sve to ću naknadno ubaciti u ovaj post kada kamera stigne i odradim prvo inicijalno snimanje, otvaranje paketa i sve..

 

I za kraj evo jedan "demo" video:

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2016 10:30 (majdo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Promotivna akcija je završena, i cijena kamere je vračena na orginalnu od 139.90$.
Svi koji su zainteresirani i žele naruciti ovu kameru mogu se javiti preko privatne poruke za link za narudžbu i promo kod s kojim je cijena niža za 34,91$ pa je samim time opet na 104,99$. :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2016 10:34 (majdo).
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Mali update, moja je stigla danas i uz nju sva prateca oprema, pa javim dojmove kroz par dana.. :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Evo redom usporedno slike.. Sunčano/oblačan dan, ista scena, ista pozicija kamere, automatske kamerine postavke, SJ5000X vs GitUp Git2.

 

GitUp Git2 - Full rezolucija

SJ5000X - Full rezolucija

 

Nadopunjavat ću post s novim primjerima, samo dok prošetam po gradu i poslikam još razlicitih slika

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Kojoj kamerici osobno dajes prednost po kvaliteti videa i slike ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 14:43 (dxdandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera
Imam dosta snimaka na karticama od obje, i moram sjesti i baciti analizu do kraja.. Do vikenda bi trebao ja se nadam ako uspijem od obaveza sklepati video side-by-side, ista scena, isti uvjeti..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
11 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera
majdo kaže...
ako uspijem od obaveza sklepati video side-by-side, ista scena, isti uvjeti..

 E to bi bilo bas super za vidjeti. Usporedni test pa ti onda sve jasno kako koja reagira na svijetlo, kakav je prikaz boja, kakva je fluisnost slike tj. broje fremova i sl.

 

Ajd bas se veselim ovom testu !!! POŽURI 

15 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Koliko si platio carinu??

 

Ja se mislim izmedu 2 camere:

1. xiaomi yi aliexpress

2. gitup git2 aliexpress

 

Da li cu platit porez/carinu na ovo?

Ako da, jel ima negdje neka stranica sa EU warehouse?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2016 0:52 (jojo_surf).
12 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera
jojo_surf kaže...

Koliko si platio carinu??

 

Ja se mislim izmedu 2 camere:

1. xiaomi yi aliexpress

2. gitup git2 aliexpress

 

Da li cu platit porez/carinu na ovo?

Ako da, jel ima negdje neka stranica sa EU warehouse?

 

Da, platiti ces carinu..
Mislim da je ovaj paket na aliju "bacanje novaca" kad taj isti kupis odvojeno, kamera te izadje 110$, komplet ovaj dodatni paket svih dodataka je 25$

Također sam vidio tamo u temi maloprije da is kupio MI5, i hrpu dodataka, na Mikrofonu, bateriji i remote control narukvici si isto preko mene mogao ustedjeti 8$.. Nabere se tu dolara da ispadne pojeftinije..

Na kraju krajeva na aliju placas carinu na 160$ dok ovdje na 110$, sve ostalo prolazi bez carine..

 

I sto se tice ove dvije kamere, ja bih definitivno isao na GitUp, kad se iskombinira sve, ispadne jeftinija sa svom opremom nego Yi, a ujedno je i sama GitUp po sebi kombinacija Yi i SJ5000X, iz obje uzeto najbolje, ukombinirano, i kamera je stvarno pravi mali stroj plus neke određene prednosti jos u odnosu na ostale, kao eksterni mic, remote control, itd..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 14:52 (majdo).
15 godina
offline
Re: GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera
majdo kaže...
jojo_surf kaže...

Koliko si platio carinu??

 

Ja se mislim izmedu 2 camere:

1. xiaomi yi aliexpress

2. gitup git2 aliexpress

 

Da li cu platit porez/carinu na ovo?

Ako da, jel ima negdje neka stranica sa EU warehouse?

 

Da, platiti ces carinu..
Mislim da je ovaj paket na aliju "bacanje novaca" kad taj isti kupis odvojeno, kamera te izadje 110$, komplet ovaj dodatni paket svih dodataka je 25$

Također sam vidio tamo u temi maloprije da is kupio MI5, i hrpu dodataka, na Mikrofonu, bateriji i remote control narukvici si isto preko mene mogao ustedjeti 8$.. Nabere se tu dolara da ispadne pojeftinije..

Na kraju krajeva na aliju placas carinu na 160$ dok ovdje na 110$, sve ostalo prolazi bez carine..

 

I sto se tice ove dvije kamere, ja bih definitivno isao na GitUp, kad se iskombinira sve, ispadne jeftinija sa svom opremom nego Yi, a ujedno je i sama GitUp po sebi kombinacija Yi i SJ5000X, iz obje uzeto najbolje, ukombinirano, i kamera je stvarno pravi mali stroj plus neke određene prednosti jos u odnosu na ostale, kao eksterni mic, remote control, itd..

 Vec sam se odlucio za gitup git2.

Gleda sam reviews na youtube i usporedbe.

Ugl. Odakle da narucim gitup git2 pro packing da ne platim carinu, pdv?

I kako ti mislis da sam isao preko tebe?

13 godina
neaktivan
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Od kud bi najbrže došla kamera?
Gitup stranica(ofišl) ili sa BangGooda?

Na GearBestu je nema.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Koliko Vam traje baterija?  I da li ste uspjeli pronaći neki link za kupovinu doidatne baterije jer ne uspjevam naći

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Pozdrav,
Htio bih kupiti akcijsku kameru namijenjenu slikanju/snimanju zezancija s društvom, prirode, vožnje biciklom, znaći samo osnovno. Do sad nisam imao nikakvog iskustva pa bih molio za pomoć oko odabira. Pročitao sam ove teme i pogledao par videa, ali nikako da se odlučim koju da kupim (SJ5000X Elite, SJ5000+ ili GitUp Git2 2K), budžet mi je 150-200 USD. Koja je po vašem mišljenju najbolja ili ima neka koja je bolja od ovih? Uz kameru kupio bi i neki set dodatne opreme koja uključuje torbu za kameru i dijelove, selfi štap, rukavicu i neke osnovne dijelove, te 1/2 dodatne baterije.

Također htio bih kupiti i drona za tu kameru, budžet mi je 350-400 USD. Imate li neki za preporučit? Gledao sam između ovih XK DETECT X380,Hubsan X4 Pro, Walkera QR X350 Pro, Blade Chroma Drone, Quanum Nova FPV GPS, ali neznam koji je dobar jer nemam iskustva, te što se bolje isplati kupiti samo dron, pa posebno 3D gimbal ili zajedno?

 

Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Pozdrav ljudi,

 

gledam gdje kupiti Gitup Git2 i imam problema s pronalaženjem kamere u EU, osim na ebay...

 

Jel ima negdje kod nas ili neki EU warehouse da mogu bez cariune kupiti? na gearbest imaju samu CHina warehouse. na banggood uopće nemaju.

 

da naručim na ebayu? ne želi mi tamo prihvatiti 3 year warranty za 15 dolara. kao, nema dostave do Croatia za taj item (za warranty). a kameru mogu dostaviti. wtf?

 

tnx ljudi.

 

 

i da, gitup, ima gyro, externi mikrofon (ovo mi je bilo presudno kod odabira).. i općenito dobre specifikaicje. cijena je odlična.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Nisi nasao ovu stranicu, imaju dostavu iz UK-a ali je skuplji nego u kineskim trgovinama:

 

http://www.gitup.com/12-gitup-action-camera

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

Primjer timelapse snimke.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GitUp Git2 - 2K WiFi akcijska kamera

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice