SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 131.804
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

za sta namjeravas koristit kameru?

 

mislim da uzmes bilo koju neces fulat

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

za sta namjeravas koristit kameru?

 

mislim da uzmes bilo koju neces fulat

 to je više za curu, ona me pila..

rafting, izleti u šumu, za more i tako to, ništa preekstremno

15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

onda bolje za nju m20 posto ima onaj remote i selfi štap. inace nije neka prevelika razlika imzeđu tih modela...

 

ja cekam novu sj7 star da izađe pa cu mozda dati svoju sj4000 wifi jeftino..

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ovako kupio sam tnb sportsku kameru jer eto hito za vožnje i druge stvari a da uštedim pare i sada dolazi do problema. Naime kada snimam video kamerom i čim zaustavim video i krenem snimati novi video kamera jednostavno zamijeni novi video starim a staroga obriše, jel može netko pomoći u čemu bi mogao biti problem? Sa fotografiranjem nemam tih problema jer fotke uredno sprema koliko ih god slikao a video briše, pretražio sve ali nigdje neka postvak da se to rijepi jer postavki skoro pa i nema :S Molim help ili bacam prokletinju u smeće. I da imam 16gb sd karticu tako da memorije ima za cirka 3 sata snimanja na HD.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
dostepan kaže...

Ovako kupio sam tnb sportsku kameru jer eto hito za vožnje i druge stvari a da uštedim pare i sada dolazi do problema. Naime kada snimam video kamerom i čim zaustavim video i krenem snimati novi video kamera jednostavno zamijeni novi video starim a staroga obriše, jel može netko pomoći u čemu bi mogao biti problem? Sa fotografiranjem nemam tih problema jer fotke uredno sprema koliko ih god slikao a video briše, pretražio sve ali nigdje neka postvak da se to rijepi jer postavki skoro pa i nema :S Molim help ili bacam prokletinju u smeće. I da imam 16gb sd karticu tako da memorije ima za cirka 3 sata snimanja na HD.

 Možda imaš uključen onaj mod za auto. Nisam ga nikad koristio, al mislim da on stalno snima u isti fajl.

Car dvr... Nešto takvo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
dostepan kaže...

Ovako kupio sam tnb sportsku kameru jer eto hito za vožnje i druge stvari a da uštedim pare i sada dolazi do problema. Naime kada snimam video kamerom i čim zaustavim video i krenem snimati novi video kamera jednostavno zamijeni novi video starim a staroga obriše, jel može netko pomoći u čemu bi mogao biti problem? Sa fotografiranjem nemam tih problema jer fotke uredno sprema koliko ih god slikao a video briše, pretražio sve ali nigdje neka postvak da se to rijepi jer postavki skoro pa i nema :S Molim help ili bacam prokletinju u smeće. I da imam 16gb sd karticu tako da memorije ima za cirka 3 sata snimanja na HD.

 Možda imaš uključen onaj mod za auto. Nisam ga nikad koristio, al mislim da on stalno snima u isti fajl.

Car dvr... Nešto takvo.

 Car mode formatira sve tek kad se popuni do kraja

7 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozdrav i poštovanje dragi kolege Forumaši.

Ima li nas još koji čekamo Black Friday za kupovinu kamere?

Za mene će to biti baš tip SJCAM SJ5000. Ovim drugima nalazim mane...

Jer mornar sam Popaj ja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 19:21 (Običan Mornar).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Jel ima netko nekakve codove za popust ?

Da li bude svake godine za black friday popusti na Gearbestu ?

7 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Kad bude akcija znati ćeš.

Kodovi ti uglavnom ne trebaju.

https://edigital.hr/letak/cwteaser

Mada.... što mislite o ovom gore dučanu?

Jer mornar sam Popaj ja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Običan Mornar kaže...

https://edigital.hr/letak/cwteaser

Mada.... što mislite o ovom gore dučanu?

 Ja sam kupovao jedan put preko njih. Poslali su mi ponudu i uplatio sam po ponudi na broj računa na koji su tražili da se uplati. Onda su mi se nakon nekoliko dana javili da to nije njihov pravi račun da će mi stronirati uplatu i vratiti novac a ako želim kupiti robu da ponovo uplatim ali na broj računa koji im piše u zaglavlju ponude. Kako mi se žurilo uplatio sam novih 1.700 kn prije nego što su mi oni vratili novce. Onda sam zivkao ih i ćekao robu, roba je malo kasnila ali još uvijek mi nisu uplatili novce. Onda sam im pisao pa ih zvao da bi mi tip u Hrvatskoj rekao da je on zatražio šefove u Mađarskoj da mi vrate novce ali nije do njega i ne zna zašto čekaju. Nakon cca 2 tjedna su mi onda vratili novce.

 

Ako nije baš neka velika razlika u cijeni ne bih više kupovao preko njih.

 

Pozdrav,

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Običan Mornar kaže...

Kad bude akcija znati ćeš.

Kodovi ti uglavnom ne trebaju.

https://edigital.hr/letak/cwteaser

Mada.... što mislite o ovom gore dučanu?

 Ima tema o Edigitalu na forumu.

Prevladavaju jako loša iskustva kad su u pitanju reklamacije ili povrat love.

Kad oni zarađuju, onda sve ide glatko i brzo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
7 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
 Ima tema o Edigitalu na forumu.

 Ma da, čuo sam, njih ću zaobići, slično priča i Mario u postu iznad.  Hvala obojici na komentaru.

He he, napravili su (Edigital) popust od 3 kune (nije šala). 

Najvjerojatnije ću kupiti kameru u Neutrinomobile.hr preko webshopa.

Žao mi je da niti oni ne šljive 2% Black Friday ali što se može.

Hoće li biti popusta za Božić, što mislite?

Jer mornar sam Popaj ja.
14 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Bok ekipa,

 

ima tko koji kupon za kupovinu kamere ili možda znate gdje je trenutno najisplativije uzeti sj5000x elite verziju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozz ljudi, moze savjet za kameru, dali je ovaj sj5000 jos uvijek jedna od najbolji alternativa goprou ili je u medjuvremenu doslo nesto drugo? Malo gledam videoe na ytu i spominje se svega 2-3 kamere ukljucujuci ovu.

Namjera mi je snimati videoe na skijanju i biciklizmu uglavnkm pa trazim nesto sto bi bilo dobro za to, sad sam bio par dana i koristio neki shit od kamere koju sam dobio od tcoma (klasika) ali mi je dala volju da kupim neku malo bolju.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
sokre2896 kaže...

Pozz ljudi, moze savjet za kameru, dali je ovaj sj5000 jos uvijek jedna od najbolji alternativa goprou ili je u medjuvremenu doslo nesto drugo? Malo gledam videoe na ytu i spominje se svega 2-3 kamere ukljucujuci ovu.

Namjera mi je snimati videoe na skijanju i biciklizmu uglavnkm pa trazim nesto sto bi bilo dobro za to, sad sam bio par dana i koristio neki shit od kamere koju sam dobio od tcoma (klasika) ali mi je dala volju da kupim neku malo bolju.

 

 Ciljaj onda gyro verziju sa 60 fps

13 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

 

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Danas mi stigla SJCAM 5000X Elite i prvi dojmovi po kući s osvjetljenjem pod lampom su mi katastrofa. Snimao sam 1080p 30fps. Gledajući snimke po YT i recenzije kao odlične kamere, prvi dojam me stvarno ubio, osjećam se ko da snimam mobitelom iz 2002. Kupljena na Ebay-u pack-2 sa 2 dodatne baterije i dual punjačem za 130$. Možda trebam što podesiti još? Jer prošao sam sve opcije i nisam uspio nešto dobiti. Kakve su vaše postavke? WB, FOV, disortion, noise, gyro...

 

del4nec kaže...

 

 Vidim gitup ima puno bolju stabilizaciju slike, gotovo kao da je na gimbalu. I ovdje isto nije tak loša snimka kao na ovoj mojoj. Možda treba update software-a ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 16:26 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ma pod slabim osvjetljenjem je svaka loša ja sam se igrao s garmin virb XE i slika je katastrofa po slabijim osvjetljenjem, ali bar se nešto vidi s mobitelom se nije vidlo niš.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Provjeri obavezno da je updatejtan,sj4000 sa updateovima je druga kamera kad se instalira sve novo

16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Za snimanje pod slabim svjetlom treba veliki senzor i velik otvor blende. Sportske kamere imaju minijaturne senzore. Zato ako se njima misli snimati po unutrašnjosti, treba osigurati jako osvjetljenje. Jedna lampa za to nije dovoljna.
12 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ja imam gitup git2. reakcija je bila ista kao tvoja sto se tice slabog osvjetljenja. ali zato po suncanom danu... odlicna! Druga  stvar je , youtube unisti video. updatean video na youtube je dosta losiji nego isti taj video na mom kompu. Sto se tice stabilizacije, odlicna je!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Da, upravo u tome je bila kvaka. U zatvorenom prostoru je losa slika (za kaj nije zapravo namjenjena, koa što je i mbaksa spomenuo), a vani je super. Nego došao sam s drugim problemom i pitanjem. Već 2x se desilo da je "snimala neke prazne datoteke". U imenu imaju samo po jedno slovo, napuni memorijsku karticu skroz, a datoteke su nečitljive. (Slika 1). Na drugoj kartici, prvi video kao da nije završila, iako ima gotovo 900mb, nečitljivi je, a drugi radi normalno. Da li je moguće nekako spasiti prvu snimku, te koji bi bio razlog ta 2 poblema.

 

I pitanje, čemu služi dual file snimanje da snima u 2 datoteke.

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 14:43 (Osa).
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Jesi siguran da ti je memorijska kartica 100% ispravna i da nije fejk?

 

Ne vjerujem da ćeš doći do izgubljenih snimki. Jedino što možeš je probati s nekim undelete programom tipa Recuva, ali ne računaj na to.

 

A kad si se oprostio od toga da ćeš doći do snimki, ovim si programom provjeri memorijsku karticu (imaj na umu da, nakon što tim programom prođeš kroz karticu, mogućnost ikakvog spašavanja podataka, ako je je dotad i bilo, više ne postoji).

13 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Obje kartice su do sad korištene u Contour akcijskoj HD kameri (neznam trenutno točno model) i radile su ok. I moja je predpostavka bila da ništa od tih snimki, jer te bjele datoteke su odmah u root kartice, ne postoje mape DCIM, Medila, ili sl. Te navedene datoteke nije moguće kopirati sa kartice na računalo. Provjerit ću kartice s programom, hvala za preporuku.

15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Bacelj kaže...

Ja imam gitup git2. reakcija je bila ista kao tvoja sto se tice slabog osvjetljenja. ali zato po suncanom danu... odlicna! Druga  stvar je , youtube unisti video. updatean video na youtube je dosta losiji nego isti taj video na mom kompu. Sto se tice stabilizacije, odlicna je!

Mozda da probas upscale-at 2k video na 4k video i onda taj 4k uploadati na youtube, mislim da je neka caka da za 4k video youtube dopusta veci bitrate pa je samim time kvaliteta na kraju bolja nego da si uploadao original 2k.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
16 godina
moderator
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ni kompjuterske igre ne izgledaju idealno na YouTubea, tako da nije čudno da suboptimalno izgleda video s akcijskih kamera. Naime, u videima koji se snimaju akcijskim kamerama dubinska oštrina je ogromna (praktički kroz cijeli kadar), ima puno sitnih detalja i često ima puno pokreta/kretanja, a sve to je jako gladno za bitrateom, koji je na YouTubeu vrlo ograničen.

 

Da, dizanje rezolucije na 4K prije uploada trebalo bi pomoći.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Za double file pitam jer, dok se snima u mp4 ili u mov, TV ne čita video datoteke. A dok se snima duble file (pod nazivom A i B), nebitno dal je mp4 ili mov, onda TV čita, ali samo one datoteke manje veličine koje su pod nazivom B. Ovdje su slike svojstva datoteki, sve je identično osim 720p koje ne čita i 360p koji čita. I prvo kaj bi svatko odgovorio je, TV ti ne podržava 720p. Ali kako onda čita 720p i 1080p, pa i 1080p 60 fps sa druge kamere ili mobitela.

 

Znam da nije primarno koji uređaj čita video datoteke kamere, a koji ne, ali kameru koristi moj otac i to mu je važno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Osa kaže...

I prvo kaj bi svatko odgovorio je, TV ti ne podržava 720p. Ali kako onda čita 720p i 1080p, pa i 1080p 60 fps sa druge kamere ili mobitela.

A info tih visokorezolucijskih fajlova koje čita nam nisi dao.

 

Nemoj takve fajlove uploadati na forum jer vidiš da se ništa ne vidi - uploadaj ih u neki cloud storage, tipa Dropbox ili Google Drive.

13 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 16:37 (Osa).
16 godina
moderator
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Prema ovim slikama dalo bi se zaključiti da ima problema s profilima - da ne podržava visoke rezolucije profila L5.1.

 

Ako televizor ne čita nešto što ti je potrebno, uvijek kao opcija ostaje Android TV box. Ili rekodiranje fajlova.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 17:34 (mbaksa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice