SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

poruka: 20
|
čitano: 8.168
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Pozdrav svim video entuzijastima! :)

 

I ovu temu započinjem istim riječima kao i prošlu jer prošlo je gotovo godinu dana od prve teme o SJCAMu koju sam napravio i koja je imala izuzetno dobar uspjeh.

Nakon evo toliko vremena došlo je i za upgrade. SJCAM je odlučio izbaciti novi proizvod, u jednu ruku unaprijeđenu verziju prijašnje.

 

Ono što vas sve zanima u samom startu je financijski dio. Za razliku od prošlogodišnje verzije, ova trenutno stoji cca 10$ jeftinije. Navedenu kameru sam kupio na Gearbestu, trenutna regularna cijena je 149.00$..

ALI, uvijek postoji ali.. Ta cijena je za nekog tko ne prati BOLforum..  Za sve vas koji pratite i zainteresirani ste za kupovinu navedene kamere, kao i do sada Gearbest mi je osigurao promo kod u iznosu od -20$ na trenutnu cijenu, tako da svi koji su zainteresirani i imaju želju kupiti navedenu kameru neka se jave preko privatne poruke za detalje. 

 

Da ne duljim previše, podijelit ću s vama samo kratko specifikacije i slike, a ostatak recenzije, unboxing, testni video, itd stiže čim moja prođe carinski postupak i dođe u moje ruke.. Nadam se da će to biti do kraja idućeg tjedna, jer u ponedjeljak je proslijeđen račun da gospoda na carini odradi svoj dio posla..

 

Specifikacije:

NTK96660 Novatek chipset
12.0MP imx078 CMOS image sensor
2.0 inches high resolution LCD capturing 4K HD video
170 degree A+ grade HD wide angle
Multiple video recording formats: 4K (3840 x 2160) @24fps, 2K (2560 x 1440) @30fps, 1080P (1920 x 1080) @60fps / 30fps, 720P (1280 x 720) @120fps / 30fps / 60fps
Multiple photo shooting modes: Single shot, burst-shot, time lapse, continuous
Burst-shot mode: 3 / 5 / 10 photos per second
Time lapse: 3s, 5s, 10s, 20s
Continuous: 2 seconds, 5 seconds to 10 seconds
Supporting cycle recording, WDR, Gyro anti-shake stabilization and motion detection
Video recording while charging
Supporting clear HDMI output

 

Najbitnije po meni sam podebljao, i što je novina zapravo u odnosu na prošlogodišnji model SJ5000+.

To bi bilo to, sve ostalo će te uskoro vidjeti, kako budem snimao, tako ću i temu dopunjavati. Na vama je sad ukoliko netko ima neku specifičnu želju što i kako testirati neka napiše, komentira pa cemo vidjeti sto se moze napraviti po tom pitanju.. :)

 

 

 

 

Pakiranje Pakiranje
Sadržaj+paketa Sadržaj+paketa
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 17:27 (majdo).
Moj PC  
4 0 hvala 4
12 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Odlično

 

Po dimenzijama mi izgleda potpuno jednak SJ5000 Plus. Istina? Ista veličina, položaj tipki, leća...?

 

I kak sam te već upitao, može vožnja biciklom ili neka slična vibrirajuća avantura?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 22:03 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Koliko sam do sada uspio naci surfajuci netom, sve je isto, razlika je u velicini ekrana na straznjoj strani što se tice izgleda.. Kolika je razlika tocno u svemu pod "haubom" i da li ce to biti daleko bolje to cemo ja se nadam vidjeti uskoro.. 

 

Da, da, bit ce nesto tako.. Moram samo dobro prevrtiti film po glavi gdje bi bilo najbolje odraditi.. :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
majdo kaže...

Koliko sam do sada uspio naci surfajuci netom, sve je isto, razlika je u velicini ekrana na straznjoj strani što se tice izgleda.. Kolika je razlika tocno u svemu pod "haubom" i da li ce to biti daleko bolje to cemo ja se nadam vidjeti uskoro.. 

Da, da, bit ce nesto tako.. Moram samo dobro prevrtiti film po glavi gdje bi bilo najbolje odraditi.. :)

 Ima kakvih novosti?

 

Nego, nigdje ne mogu pronaći koja manje troši bateriju!

Jesi naletio na kakav test na netu?

 

Ja sam upravo napravio test s novim 1100mAh baterijama:

 

exFAT

60FPS

1080p

1100Mah baterije:

 

3 fajla od 20 minuta i dva sitna, jedan za probu, jedan od 3-4 minute.

1 sat i 3 minute.

 
 

 

EDIT: Ovo su daleko pre dobri rezultati prema onome što vidim na netu. Možda jer sam ostavio da snima zid, pa CPU ne troši bateriju kod kompresiranja videa... ili je možda jer sam formatirao exFAT...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 15:42 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
Malo se oteglo sve, jer sve i jedan probni video koji sam snimio, snimljen je u voznji autom, narodni radio svira u pozadini, uploadam na youtube, prijava za krsenje autorskih prava.. Youtube mi izbaci zvuk, i unisti video maksimalno.. Pa moram sve iznova.. Ugl, ovih dana ce biti sve, i unboxing, itd :)

Sto se duzine snimanja tice, orginal baterija, 900mAh, 2K rezolucija, 5 videa sam snimio, cca sat i nesto vremena, jos je ostalo baterije..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Jesi li stavio sta na yt? 

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Nazalost ne, jer cekam da mi istekne zabrana uploada i jos kojekakve budalastine.. Nekome ocito smeta to sto radim, uzivam u tehnici, pa je netko prijavio da sam ovo sto sam snimio s Amkov AMK5000S na skuteru "ukrao", te da to nije moje vlasnistvo taj video.. I onda borbe s vjetrenjacama dok nisam sve to porjesavao, sad je samo na njima da mi omoguce opet normalan upload.. Sve stoji u pripremi ali ne mogu objaviti niti jedan video..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 14:35 (majdo).
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
majdo kaže...

Nazalost ne, jer cekam da mi istekne zabrana uploada i jos kojekakve budalastine.. Nekome ocito smeta to sto radim, uzivam u tehnici, pa je netko prijavio da sam ovo sto sam snimio s Amkov AMK5000S na skuteru "ukrao", te da to nije moje vlasnistvo taj video.. I onda borbe s vjetrenjacama dok nisam sve to porjesavao, sad je samo na njima da mi omoguce opet normalan upload.. Sve stoji u pripremi ali ne mogu objaviti niti jedan video..

 Ubuduce onda neki watermark/logo stavi da ne bude problema ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 14:35 (doky01akablava).
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
doky01akablava kaže...

 Ubuduce onda neki watermark/logo stavi da ne bude problema ;)

 

Razmisljao sam vec o svemu tome, probao par varijanti, ali jednostavno doslovno mi samelje kvalitetu videa na 0 kad ga takvog modificiranog uploadam na YT.. Nemam ideje s cim to odraditi a da zadrzim kvalitetu videa..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
Posalji link od kanala da se pretplatim..
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
jalek kaže...
Posalji link od kanala da se pretplatim..

 

Evo LINK. Ovih dana ce sve biti dostupno online, a i bit ce tu jos par videa iz teretane, voznje motorom, itd, sve snimljeno s SJ5000x..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

pretplatih se :)

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Dok cekam jos sve da youtube mi "odmrzne" upload.. Sjetih se da imam par slika slikanih s kamerom u mrklom mraku.. Mislim relativan pojam, mrkli mrak.. Slike su u punoj rezoluciji, full upload..

 

Prva je s onog obiteljskog gospodarstva Salaj iz čazme, tzv. Božićna bajka, tu je bas bas mrkli mrak jedino sto ima malo svijetla je od tih lampica.. 2.80MB

 

Druga je s trga kralj Tomislava u Zagrebu, uslikano taman iza nove godine dok je bilo klizaliste postavljeno, pa eto tu je rasvjeta ipak malo jaca.. 3.05 MB

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 15:40 (majdo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Koliko vidim slike nisu nesto bolje od SJ 4000,nedostaje detalja,blurr na malo vecoj udaljenosti itd. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

Kad se narucuje s gearbesta kako ide s carinom te jel mogu dobiti kod za popust ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
Rucipe kaže...

Kad se narucuje s gearbesta kako ide s carinom te jel mogu dobiti kod za popust ?

 Kad se naručuje s .com stranice, (skoro) uvijek se plaća PDV. A kad naručuješ s eu skladišta, nekima prolazi, ali dosta njih se javilo da je i iz tog skladišta platilo PDV.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
CyberDemonVZ kaže...
Rucipe kaže...

Kad se narucuje s gearbesta kako ide s carinom te jel mogu dobiti kod za popust ?

 Kad se naručuje s .com stranice, (skoro) uvijek se plaća PDV. A kad naručuješ s eu skladišta, nekima prolazi, ali dosta njih se javilo da je i iz tog skladišta platilo PDV.

 

 Citao sam al nisam skuzio koliko ti troskovi sveukupno mogu biti ?

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa
Rucipe kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Rucipe kaže...

Kad se narucuje s gearbesta kako ide s carinom te jel mogu dobiti kod za popust ?

 Kad se naručuje s .com stranice, (skoro) uvijek se plaća PDV. A kad naručuješ s eu skladišta, nekima prolazi, ali dosta njih se javilo da je i iz tog skladišta platilo PDV.

 

 Citao sam al nisam skuzio koliko ti troskovi sveukupno mogu biti ?

 Kolega baksa je napisao dobar tutorial. Sve unutra piše. Pdv+kojih tridesetak kuna pošti ako se dobro sjećam. I još ako ti poštar uzme 4.5kn.

Mislim da je link na početku nekoliko tema: ebay, Kineski mobiteli, ... To si čitao?

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
12 godina
online
SJCAM SJ5000 X, nova perjanica od SJCAMa

@majdo

Koji program koristiš za rendanje videa?

I na koliko bitrate ih rendaš?

Pretpostavljam da koristiš variable, a ne konstantni bitrate?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice