Toshiba Camileo P10

poruka: 100
|
čitano: 88.520
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
Re: Toshiba Camileo P10
marijanooo kaže...

Ne, firware nije uzrok, to je postojalo i prije. Mislim da je nastalo nakon što sam snimao na jednom glazbenom festivalu, da li glasna glazba moze biti uzrok tome?

Ne može.

13 godina
offline
Toshiba Camileo P10

Da li mogu tražiti 50 kn za kameru u takvom stanju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Toshiba Camileo P10
XXX-Man kaže...

 Aj drago mi je da je netko nedavno bumpao temu pa da ne moram ja. :^)

 

Uglavnom, pospremajući sobu naletjela sam na ovo čudo, pa mi vrag nije dao mira i pokušala sam napraviti da proradi. Skinula sam sve ovo gore s linka, napravila sve što piše, pa kaže da je suksesful. No, kamera se i dalje neće upaliti. Za pretpostaviti je da je baterija prazna, no... Kako ju napuniti? Nemam originalni punjač, imam neke adaptere za mob al oni su svi 5V, baterija kaže da je 3.7V, tak da pretpostavljam to ne bi išlo, a koliko sam shvatila, punjenje prek kompa nije moguće. Da naručim neki adapter s ibeja?

7 godina
offline
Re: Toshiba Camileo P10
Electromistress kaže...

 

Uglavnom, pospremajući sobu naletjela sam na ovo čudo, pa mi vrag nije dao mira i pokušala sam napraviti da proradi. Skinula sam sve ovo gore s linka, napravila sve što piše, pa kaže da je suksesful. No, kamera se i dalje neće upaliti. Za pretpostaviti je da je baterija prazna, no... Kako ju napuniti? Nemam originalni punjač, imam neke adaptere za mob al oni su svi 5V, baterija kaže da je 3.7V, tak da pretpostavljam to ne bi išlo, a koliko sam shvatila, punjenje prek kompa nije moguće. Da naručim neki adapter s ibeja?

 Možeš koristiti bilo koji mini USB punjač, svi su oni napona 5V, možda imaš neki takav doma, koristili su se obično za kemere, ali i neki mobiteli su imali takav konektor (starije motorole, itd.), pa potraži.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Toshiba Camileo P10

Oke, u tom slučaju... I kad uštekam u struju, kamera se i dalje ne pali. Bi li trebala pustit neko vrijeme da se baterija pokuša napunit, ili je to dovoljan znak da je za smeće?

Crvena lampica blinka kao da se puni.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Toshiba Camileo P10
Electromistress kaže...
No, kamera se i dalje neće upaliti. Za pretpostaviti je da je baterija prazna, no... Kako ju napuniti? Nemam originalni punjač, imam neke adaptere za mob al oni su svi 5V, baterija kaže da je 3.7V, tak da pretpostavljam to ne bi išlo, a koliko sam shvatila, punjenje prek kompa nije moguće. Da naručim neki adapter s ibeja?

Kamera si sama spusti napon s 5V (ili koliko već) na 4,2V koji su potrebni za punjenje baterije.

 

Međutim, u uputama ti piše da se treba koristiti isključivo originalni punjač, te da se ne može puniti preko kompjutera. Sad u čem je fora s originalnim punjačem - ne znam. Moguće da su to napisali samo zato da budu sigurni da punjač može isporučiti dovoljno struje, no moguće je i da preko data linija USB veze doista znaju koristi li se originalni punjač ili ne. Ako to fakat provjeravaju, onda bateriju nećeš napuniti ničim drugim (a da je puniš u kameri).

 

Kao alternativu možeš si probati naručiti originalni punjač (ili kopiju originalnog punjača) ili vanjski punjač, pa bateriju napuniš izvan kamere i vratiš u kameru. No ne znam baš koliko ti se isplati trošiti novca za to kad je moguće da ti mobitel snima kvalitetniji video od te kamere (ona nit nema optički zum - znači ista kao što ni mobiteli nemaju optički zum).

 

 

Zaboravih napomenuti jednu stvar - ne znam koliko dugo je kamera stajala nekorištena - moguće je i da je baterija "otišla", znači da bi trebalo kupiti i novu bateriju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 0:18 (mbaksa).
7 godina
neaktivan
offline
Toshiba Camileo P10

Podcjenjuješ koji drek od mobitela imam. :D

No, vjerujem da u svim juzer manualima ikad napišu to da koristiš samo originalni punjačk, tak da ne vjerujem da je do toga. No, u svakom slučaju, ak je firmware update bio sukseksful- onda bi kamera i baterija sada trebale raditi, no? Drugim riječima, ima li neki način da saznam jel samo prazna baterija u pitanju ili i dalje niš ne radi. Zar ne bi kamera trebala (ak radi) funkcionirati makar dok je uštekana u struju, usprkos praznoj bateriji?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Toshiba Camileo P10
Electromistress kaže...

 Zar ne bi kamera trebala (ak radi) funkcionirati makar dok je uštekana u struju, usprkos praznoj bateriji?

 Obično ne, rijetko koji uređaj koji radi na bateriju možeš koristiti bez baterije u uređaju (ili ako je skroz prazna), duga priča....

Uglavnom, probaj ostaviti da se dulje vrijeme puni, možda proradi.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 0:29 (fer-de-lance).
16 godina
moderator
online
Re: Toshiba Camileo P10
Electromistress kaže...

No, vjerujem da u svim juzer manualima ikad napišu to da koristiš samo originalni punjačk, tak da ne vjerujem da je do toga.

Pretpostavke su majke svih zajeba. 

 

Electromistress kaže...

No, u svakom slučaju, ak je firmware update bio sukseksful- onda bi kamera i baterija sada trebale raditi, no?

Ako je baterija prazna - ne.

 

Electromistress kaže...

Drugim riječima, ima li neki način da saznam jel samo prazna baterija u pitanju ili i dalje niš ne radi.

Ima. Uzmeš multimetar i očitaš napon s baterije. Ako je 3+V onda je valjda još uvijek dobra.

 

Electromistress kaže...

Zar ne bi kamera trebala (ak radi) funkcionirati makar dok je uštekana u struju, usprkos praznoj bateriji?

Ne nužno, iz dva moguća razloga: 1) kamera se ne želi upaliti dok barem malo ne napuni bateriju; 2) traži originalni punjač.

7 godina
neaktivan
offline
Toshiba Camileo P10

pozdrav

el ima netko da mi kameru fleša pa da opet radi

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice