Video Kamera VS. Fotoaparat

poruka: 15
|
čitano: 7.525
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Video Kamera VS. Fotoaparat

Pozdrav

 

Sori ukoliko nije u redu da "gušter" otvara sa prvim postom temu.Sramim se

 

Bavim se za sada amaterski video montažom i uzeo sam neku jeftilen kamericu za 2500 kn. Kako to već bude u životu, apetiti brzo porastu nakon što vidiš uratke nekih drugih brijača. Tako sam malo zagrebao površinu i počeo pratiti konkretno situaciju u bespućima internetske mreže.

 

Konkretno kao i većinu zanimala me kvaliteta slike u prvome redu, ali nisam se nikako mogao oteti dojmu koliko može biti dobra slika na fotoaparatu. Uzet ču jednostavan primjer recimo jedne provjerene kamere ( Canon DM-XL2) i fotoaparata (Canon EOS 5D Mark II).

 

Canon kamera je cca. cijene 38.000 kn a Fotoaparata oko 19.000 kn bez dodatne opreme.

 

Ukoliko se za aparat nabavi dodatna oprema i stadycam, to postaje nešto brutalno. Slika je toliko oštra i čista da ne vjerujem svojim očima, dok je kod navedenoga modela kamere u usporedbi razlika stvarno velika. Odnosno ispada da za manje novaca dobiješ bolju stvar.

 

Čitao sam negdje slične usporedbe,ali su informacije dosta šture. Kako je fotoaparat još daleko od video kamera i sl. Pa me sada zanima ako ovdje postoji netko tko se stvarno razumije ( a verujem da postoji ) bi li mi mogao pojasniti što je pametnije kupiti. Kameru ili Fotoaparat, s tim da vidim kako ovi s aparatima uredno snimaju spotove i reklame, primjetio sam kod njih da nema zoom-a da slika izgleda fotografski ali ipak čovjek se zamisli.

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru stavljam test primjer što sam uspio naći :

 

Fotoaparat Canon Eos 5d Mark II

http://vimeo.com/5315673

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 15:46 (otpadnik).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Video Kamera VS. Fotoaparat

A cuj ak se bavis amaterski videom dosta ti je i ovo kaj imas sad, no ak nekog drugog to zanima neki amaterski video evo recimo kaj nudi novi Sony DSC-HX5V digitalni fotoaparat i digitalna kamera u jednom. Vrlo mocno kaj se tice videa i s obzirom na dimenzije moze zumirat prilikom snimanja videa ima 10x opticki zum i opticku stabilizaciju slike kod snimanja videa kolko sam primjetil.Nevinašce Bit ce vjerojatno novi hit proizvod na vecini trzista sigurno kolko sam nasel po nekim testovima. Zanimljivo je da uz onaj Sony Memory Stick karticu ima i utor za SD/SDHC kartice koje su znatno jeftinije. Napokon pametan potez Sony-a nema kaj pa evo dole kak izgleda video snimljen s tih digitalcem-kamerom, povecajte si video na youtube na 720p ili 1080p ak ide za pravi dojam videa. Uglavnom odlican video snima nema kaj pa kome treba dobar fotic i kamera sve u jednom ovo je odlican izbor vani kosta 300 dolara a kod nas znatno vise po obicaju kaj nije puno s obzirom na mogucnosti.Cool

 

http://www.sony.hr/product/dsc-h-series/dsc-hx5v

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
cuj lijepo je imati 5icu mk2 ali onda trebaš (mislim nije da moraš ali bi bilo poželjno) za kvalitetu slike imati prime-ove L serije i onda si na konju...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
protjeran
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

kad..i ako počneš zarađivati pare od toga,e onda investiraju skuplju opremu...sad radije uči kako maksimalno iskoristiti i ovuNamigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
linuxjuzer kaže...

kad..i ako počneš zarađivati pare od toga,e onda investiraju skuplju opremu...sad radije uči kako maksimalno iskoristiti i ovuNamigiva

  slažem se, 5dmk2 čuda radi, ali je oprema doista skupa, evo pogledaj što čovjek radi s tim fotićem. inače, on ima opremu vrijednu desetke tisuća kuna, koju je "skupljao" duže vrijeme, i ako ga pitaš reći će ti da još uvijek nije skroz u plusu iako radi punom parom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
linuxjuzer kaže...

kad..i ako počneš zarađivati pare od toga,e onda investiraju skuplju opremu...sad radije uči kako maksimalno iskoristiti i ovuNamigiva

znam, u tome i je problem. Skoro godinu dana derem Adobe Premiere, radio sam s tom kamericom neke reklamice (youtube, facebook), ljudima se svidjelo pa dobio ponudu za spot, reklamnu kampanju i još nešto. sve morao odbiti jer mi je oprema premoćna. a ovi likovi koje znam, neće uletiti s opremom jer kao ne bi samo snimali ako ne rade i montažu, još su mi na kraju popalili cijelu ideju.

 

pa sam si rekao, odvojit ču neke pare pomalo i krenuti apsolutno sam. zato sam i postavio pitanje da barem znam s čime imam posla.

 

tnx na odgovorima

15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

edit

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 18:17 (robisierra92).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
robisierra92 kaže...
linuxjuzer kaže...

kad..i ako počneš zarađivati pare od toga,e onda investiraju skuplju opremu...sad radije uči kako maksimalno iskoristiti i ovuNamigiva

  slažem se, 5dmk2 čuda radi, ali je oprema doista skupa, evo pogledaj što čovjek radi s tim fotićem. inače, on ima opremu vrijednu desetke tisuća kuna, koju je "skupljao" duže vrijeme, i ako ga pitaš reći će ti da još uvijek nije skroz u plusu iako radi punom parom.

 

apsolutno, na njega sam prvoga naletio. čovjek je iz Osijeka ako sam dobro skontao i odlično radi. Samo postoji jedna moja prednost u tome svemu, pušiona sam sa opremom ali poznajem ljude. I to fakat one koje treba znati ukoliko želiš doći do posla kako to kod nas već ide.

 

Trenutno sam u pregovorima i čekam ugovore za jedan projekt u koji vjerujem već dugo, dečki su me sami našli preko raznih foruma jer su čitali savjete koje dajem u svezi posla koji radim 15-tak godina. Tema mi se kreće preko sto i nešto čitanja i desetine savjeta.

 

Samo Oni su došli sa vizijom teksta i fotografije, a ja sam dodao kako bi bilo nabolje da i snimamo sve to u fazama. A snimati s ovim šta imam je presmiješno, jer postoji mogućnost prve takve emisije u Hrvatskoj. Opet, ako ideš na Tv kuće pušiona si, jer ih žicaš praktički sve pa je najbolji izbor vlastita produkcija. Odnosno gotovi proizvod, maznut če mi proizvođače sponzore ili ukrast ideju.

 

Zato kada sam vidio kaj rade dečki sa fotićima, i koja je to oštrina i preciznost rekoh sebi, To je TO.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 18:18 (otpadnik).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
robisierra92 kaže...

ako mi možeš reći odakle si, meni treba kamerman za snimanje svatova

 

ako mene pitaš, iz Zagreba sam.

 

 

btw. snimio sam već lika kaj dobro radi te svadbe, onako kako bi si zamislio i sam.

 

http://www.hd-design.hr/start.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 18:23 (otpadnik).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
otpadnik kaže...
robisierra92 kaže...

ako mi možeš reći odakle si, meni treba kamerman za snimanje svatova

 

ako mene pitaš, iz Zagreba sam.

  tako je, tebe pitam, ja sam iz osijeka. tražim nekoga sposbnog, i da se malo kuži u takve stvari očemu pričaš, ali eto..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

kad gledam Vi iz Osjeka, ovaj link kaj sam stavi čovjek iz Virja. Gdje su ovi moji iz Zagreba ???

15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat
otpadnik kaže...

kad gledam Vi iz Osjeka, ovaj link kaj sam stavi čovjek iz Virja. Gdje su ovi moji iz Zagreba ???

  zagrepčani su se izgubili u masi he he, Slavonija do Tokija he he  Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

Umjetnost je to stari moj. Ili imaš u sebi ili nemaš, pa ne znam s kakvom opremom i vezama. Dobro vidim tko uzima pare i poslove dogovara u birtijama za stolom negdje oko 2h ujutro. Kako rekoh, To je tako kod nas. A onda vidiš neke praktički No Name ljude, koji Ove navedene pojedu za doručak. A još muče kraj s krajem da otplate opremu.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

iz mog iskustva, danas moraš biti kreativan i jeftin, a ovo jeftin se kosi s skupom opremom, a ovo kreativan znači i da snimiš film s mobitelom možeš zeznuti publiku da je snimljno s nečim "jačim", eh da..borba je na sve strane..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Video Kamera VS. Fotoaparat

ako je Rat, nije prvi.... možda niti posljednji... Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice