Fotić ko kamera

poruka: 9
|
čitano: 5.896
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Fotić ko kamera - HITNO!

Pozdrav svima

morao bih danas/sutra kupiti kvalitetan fotić koji može služiti i kao kamera, tj. da mu snimanje videa nije usputna radnja već da zaista može poslužiti i kao kamera.

Može biti ultrakompakt, kompakt, ultrazoom, nebitno, bitna je kvaliteta videa na otvorenom/u zatvorenom, te sama kvaliteta aparata.

Cijena do 2500 kn (vjerojatno i plus SD kartica 32/64 GB)

 

Hvala unaprijed!

 

lp

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Fotić ko kamera - HITNO!

Nisku granicu si si odabrao. Ja bih ti preporučio neki velikosenzorski mirrorless, npr. Sony NEX/Alphu, no koliko vidim počnu od oko 3000 kuna nadalje (Sony A5000). Možda ima neki MFT Olympus koji bi bio do granice koju si zadao. U suprotnom, ostaju ti samo ultra-zumirajući fotoaparati, koji zapravo imaju i veće mogućnosti i daleko veći zum od spomenutih mirrorlessa, ali nemaju tu kvalitetu fotografija i videa.

16 godina
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!
mbaksa kaže...

Nisku granicu si si odabrao. Ja bih ti preporučio neki velikosenzorski mirrorless, npr. Sony NEX/Alphu, no koliko vidim počnu od oko 3000 kuna nadalje (Sony A5000). Možda ima neki MFT Olympus koji bi bio do granice koju si zadao. U suprotnom, ostaju ti samo ultra-zumirajući fotoaparati, koji zapravo imaju i veće mogućnosti i daleko veći zum od spomenutih mirrorlessa, ali nemaju tu kvalitetu fotografija i videa.

U redu, hvala ti.

Koji bi mi preporučio u tom cjenovnom razredu (napominjem - video je vrlo bitan!)?

Kvaliteta istog meni osobno nije toliko bitna, radi se o poslovnom poklonu........... :)

Čovjek koji će ga koristiti ne raspoznaje SD od HD-a, a kamoli nešto više. Ja ću mu reći da snima ''super video'', i to bu mu dost.

 

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 8:16 (CrnaBitanga).
16 godina
moderator
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!

Nemoj Oly ako ti je video prioritet, Olyju je video usputna stavka, gledaj Panasonic u MFT sistemu (ako uopće želiš sa izmjenjivim objektivima a ne kompakt).

16 godina
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!
DrNasty kaže...

Nemoj Oly ako ti je video prioritet, Olyju je video usputna stavka, gledaj Panasonic u MFT sistemu (ako uopće želiš sa izmjenjivim objektivima a ne kompakt).

Izudarali me modusi sa svih strana :) :)

Imaš li kakav model za preporučiti, ti vjerojatno misliš da si mi pomogao s ''Panasonicom u MFT sistemu'', a ja sam pročitao =)&%=#!$%$(/?

 

Šalim se naravno, da li je ovo ok: http://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/panasonic-digitalni-fotoaparat-lumix-dmc-tz60-30x-opt-zoom-crni__6262211?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
moderator
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!
CrnaBitanga kaže...

Imaš li kakav model za preporučiti, ti vjerojatno misliš da si mi pomogao s ''Panasonicom u MFT sistemu'', a ja sam pročitao =)&%=#!$%$(/?

 

Šalim se naravno, da li je ovo ok: http://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/panasonic-digitalni-fotoaparat-lumix-dmc-tz60-30x-opt-zoom-crni__6262211?

Za koga biraš to, za sebe? Da li želiš ultrazoom kompakt (kao što si naveo) da zoomira od ''sve vas uhvatim sa metra'' do ''pogledaj zjenicu oka one ptice na 3 kilometra'' ili želiš manji raspon (manji zoom) ali bolji objektiv, da li želiš veliki senzor i da mijenjaš objektive?

Ok, video ti treba, ali možeš imati isti video u 5 različitih aparata.

16 godina
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!
DrNasty kaže...
CrnaBitanga kaže...

Imaš li kakav model za preporučiti, ti vjerojatno misliš da si mi pomogao s ''Panasonicom u MFT sistemu'', a ja sam pročitao =)&%=#!$%$(/?

 

Šalim se naravno, da li je ovo ok: http://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/panasonic-digitalni-fotoaparat-lumix-dmc-tz60-30x-opt-zoom-crni__6262211?

Za koga biraš to, za sebe? Da li želiš ultrazoom kompakt (kao što si naveo) da zoomira od ''sve vas uhvatim sa metra'' do ''pogledaj zjenicu oka one ptice na 3 kilometra'' ili želiš manji raspon (manji zoom) ali bolji objektiv, da li želiš veliki senzor i da mijenjaš objektive?

Ok, video ti treba, ali možeš imati isti video u 5 različitih aparata.

Nije za mene, poslovni poklon je, ali ću ga i ja često koristiti.

Ovaj gore ima 30x optički zoom, Leica leću, stabilizaciju, WiFi, GPS, a u extreme digitalu dolazi s torbicom, stativom i ekstra baterijom.

Mislim da to uzimam.

Hvala na savjetima!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 8:52 (CrnaBitanga).
16 godina
moderator
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!

Da, vidim, poklon i može biti bilo kakav (naveo si kompakte). Moj bed, zaboravio sam šta si napisao (jer smo se prebacili na MFT pa nastavili) pa sam postavljao pitanja ponovo.

 

Imaš još i ovaj:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=panasonic+lx7

Nema toliki zoom ali ima veći senzor i manje mp (bolje slike/video u slabom svjetlu), dosta bolji objektiv, bolji aparat općenito. Ima ih na ebayju po 2000 kuna, novih.

 

Ali nije 30000x ultrazoom ;)

 

Sretno šta god izabereš, mislim da im je video manje više isti (1080, 50/60p, 28 Mbita).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotić ko kamera - HITNO!
CrnaBitanga kaže...

Nije za mene, poslovni poklon je, ali ću ga i ja često koristiti.

Ovaj gore ima 30x optički zoom, Leica leću, stabilizaciju, WiFi, GPS, a u extreme digitalu dolazi s torbicom, stativom i ekstra baterijom.

Mislim da to uzimam.

Hvala na savjetima!

 

Generalno su ti Sony i Panasonic aparati sa najboljim videom. Pogledaj si još ovaj http://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati__120/sony-digitalni-fotoaparat-cyber-shot-dsc-hx300-200mpx-204mpx-0x-opt-zoom__5441461

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice