Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.707.687
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
ll2p kaže...

Pozdrav ekipa,

 

zanima me zbog čega mi se pojavio ovaj efekt na staklu? Kako taj efekt spriječiti?

 

Imam RAW fajlove da li je moguće taj efekt nekako skinuti u Lightroomu ili Phshu?

 

http://s1.postimg.org/s2laykwjj/Izrezak.jpg

 skini polarizacijski filter , zna to biti tako kad kroz njega fotkas auto jer je to takva vrsta stakla , temperirano staklo  ....  ili jednostavno promijeni kut fotkanja i nebi se smjelo vise vidjeti ..  

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Zahvaljujem na odgovoru. Danas sam testirao neke stvari, između ostaloga i ponašanje CPL filtera. Dobar je za ubijanje refleksija na autu, točno se može namjestiti koju refleksiju želiš "ubiti". Trik je u tome da se snimi nekoliko fotografija sa iste pozicije, ali s drugačijim pozicijama CPL-a, pa onda u Lightroom-u u postprodukciji napraviš sliku kakvu želiš od tih par fotografija.

 

Da li ovoj fotki postoji neki spas ili je to ne moguće prikriti/isključiti? Odnosno bolje pitanje, može li se na bilo koji način neutralizirati učinak CPL-a na fotku?

13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

.

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
ll2p kaže...

Zahvaljujem na odgovoru. Danas sam testirao neke stvari, između ostaloga i ponašanje CPL filtera. Dobar je za ubijanje refleksija na autu, točno se može namjestiti koju refleksiju želiš "ubiti". Trik je u tome da se snimi nekoliko fotografija sa iste pozicije, ali s drugačijim pozicijama CPL-a, pa onda u Lightroom-u u postprodukciji napraviš sliku kakvu želiš od tih par fotografija.

Da li ovoj fotki postoji neki spas ili je to ne moguće prikriti/isključiti? Odnosno bolje pitanje, može li se na bilo koji način neutralizirati učinak CPL-a na fotku?

 Kad si već napravio fotku, ostaje ti samo čisto retuširanje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

pčela sletjela na mak

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
as123 kaže...

pčela sletjela na mak

 Poprilično sam siguran da je ovo Obad, a ne pčela. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Jack Sparrow kaže...

 Poprilično sam siguran da je ovo Obad, a ne pčela. 

 hahha može bit, ja se ne razumijem u kukce 

16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jedna iz Monze kada sam bio na utrci....

I par novijih sa bicikliranja...

*cijeli LUMIA 520 album

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 12:47 (doktor1).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Floraart na bundeku,

prva slika je stavljena kak je uslikana, a druga je malo uređena 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Vidio sam dosta makro-pokušaja ovdje i sa DSLR-ovima koji i nisu ispali nešto uspješni...Evo ovo sam okinuo sa mobitelom (S4) prije nekih godinu dana.

Korištene su čajniz "leće"...a mogao bi pokušati i sa pravim fotićem, čisto da vidim razliku koja je vjerujem postojeća ;)

 

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 17:53 (mrxa1).
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
as123 kaže...

Floraart na bundeku,

prva slika je stavljena kak je uslikana, a druga je malo uređena 

 meni se na drugoj slici ne sviđa fokus, vjerojatno je ova druga fokusirana, dok ova bliže nije. Trebao si obratno po mom mišljenju..

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Bia malo kraj imotskog + 2 slike od zadnjih par dana

 

lijep pozdrav

cb u zaleđu splita cb u zaleđu splita
vatreni zalazak vatreni zalazak
imotski imotski
imotski no2 imotski no2
retro obrada retro obrada
 
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Luna :)

sup bro?
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Raja kaže...

Bia malo kraj imotskog + 2 slike od zadnjih par dana

 

lijep pozdrav

 clarity +100 FTW  nego da... fora krajobraz, boje mi se sviđaju, zanimljivi efekti, subjektivno mrvicu prenabrijeno, ali ne bacam hejt. Druga stvar ako si koristio brush u lightroomu na slici "imotski no2" mislim da ti tranzicije nisu baš najbolje jer se vide... ako nije to slučaj neš ti je u nebu čudno :D

 

Prva mi je fav od svih, vjerojatno zbog dobre kompozicije, šteta šti se vide jarboli dole na dnu... da je moja možda bi ih digitalno obrisao, ali da... :D

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Raja kaže...

Bia malo kraj imotskog + 2 slike od zadnjih par dana

 

lijep pozdrav

 clarity +100 FTW  nego da... fora krajobraz, boje mi se sviđaju, zanimljivi efekti, subjektivno mrvicu prenabrijeno, ali ne bacam hejt. Druga stvar ako si koristio brush u lightroomu na slici "imotski no2" mislim da ti tranzicije nisu baš najbolje jer se vide... ako nije to slučaj neš ti je u nebu čudno :D

 

Prva mi je fav od svih, vjerojatno zbog dobre kompozicije, šteta šti se vide jarboli dole na dnu... da je moja možda bi ih digitalno obrisao, ali da... :D

 vise sam contrast guy nego clarity - clarity po potrebi i samo oblake jer gadno izgleda bilo gdje drugdje

 

ode je vecinu posla polarizator napravia

i ne koristim brush nego soft nd transition

12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
mrxa1 kaže...

Vidio sam dosta makro-pokušaja ovdje i sa DSLR-ovima koji i nisu ispali nešto uspješni...Evo ovo sam okinuo sa mobitelom (S4) prije nekih godinu dana.

Korištene su čajniz "leće"...a mogao bi pokušati i sa pravim fotićem, čisto da vidim razliku koja je vjerujem postojeća ;)

 

 

 Daj molim te ako možeš stavit još par fotki s tim čajniz lećama , i fish eye i wide, moja seka želi to naručit pa da vidm jel to kaj valja. Hvala.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
12 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Cijeli dan uživanja na Papuku te Orahovica

 

Fotke su na 500px.com zbog kvalitete,nadam se da cete uzivati 

 

https://500px.com/DarioToi

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Neznam nadimak.. kaže...

Cijeli dan uživanja na Papuku te Orahovica

 

Fotke su na 500px.com zbog kvalitete,nadam se da cete uzivati 

 

https://500px.com/DarioToi

 Kolega, koji fotic? Slike su ok, onak imas potencijala. Ako imas vremena, i fotic s kojim mozes u manual mod idi. Slike mi izgledaju kao da su ba auto, naravno nista nije krivo s auto modom, al ako hoces lijepse fotke koje izgledaju profi, a sudeci po slikama hoces, onda moras na manual. Auto mod ti je vise da si dokumentiras nes, ono za uspomenu u obiteljski album da se zna da si bio tamo. Vecini slika je dof(dubina polja, ono sto nije mutno) je u sredini, a lijepse oku je da bude na kraju i daljini, naravno ovisi sto hoces, bokeh(jedan predmet i sve mutno) ili kad si travu slikao bilo bi zgodno da je sve u fokusu, no opet, zapitaj se sto je na toj slici zanimljivo, trava zelena? Heh meni nije, bilo bi zgodno da se mozd tratincica il maslacak nasao, pa tu travu za pozadinu uzeo. Uzmi fotic, manual mod, youtube i uci se. Imas potencijala samo trebas vjezbat, naucit oko, stavljat na forum slike i gledat kako ce ostali reargirat al ofc slikas za sebe

EDIT: Jos koja fotkica Kitlera

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 18:15 (Strm).
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
Neznam nadimak.. kaže...

Cijeli dan uživanja na Papuku te Orahovica

 

Fotke su na 500px.com zbog kvalitete,nadam se da cete uzivati 

 

https://500px.com/DarioToi

 Kolega, koji fotic? Slike su ok, onak imas potencijala. Ako imas vremena, i fotic s kojim mozes u manual mod idi. Slike mi izgledaju kao da su ba auto, naravno nista nije krivo s auto modom, al ako hoces lijepse fotke koje izgledaju profi, a sudeci po slikama hoces, onda moras na manual. Auto mod ti je vise da si dokumentiras nes, ono za uspomenu u obiteljski album da se zna da si bio tamo. Vecini slika je dof(dubina polja, ono sto nije mutno) je u sredini, a lijepse oku je da bude na kraju i daljini, naravno ovisi sto hoces, bokeh(jedan predmet i sve mutno) ili kad si travu slikao bilo bi zgodno da je sve u fokusu, no opet, zapitaj se sto je na toj slici zanimljivo, trava zelena? Heh meni nije, bilo bi zgodno da se mozd tratincica il maslacak nasao, pa tu travu za pozadinu uzeo. Uzmi fotic, manual mod, youtube i uci se. Imas potencijala samo trebas vjezbat, naucit oko, stavljat na forum slike i gledat kako ce ostali reargirat al ofc slikas za sebe

EDIT: Jos koja fotkica Kitlera

 Bolje mu izrazi oči i slika bude hebena!! :D

http://www.youtube.com/user/Brzi559
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

E-1... napokon moj... i napokon u mojim rukama :D Nije sve u modernim tehnologijama (#sonyjevimsenzorima), iako bi jako želio Sony a7r, ali imati ovu mrcinu u rukama baca u sjenu moćni E-3... a za 12 godina star DSLR kvaliteta slike uopće nije loša, brzinskim testom dinamički raspon je tu negdje kao i E-3, šum na ISO800 je bolji nego na E-3 čak :D Sljedeća postaja... E-5... pa E-M1 :D

 
 
 

 

Anyway, da ne bude da sam oprema whore (iskreno što je toliko loše u opremi... alat je to kažu neki i da ne treba puno pažnje usmjerit na to, a bogme i ja sam uzbuđen kad dobijem novi ključ, gedoru ili tako nešto, živa istina :D ), bio sam u subotu na platku malo sa curom u šetnji, pa sam okinuo par slika koje su mi se činile zanimljivima

 

Flickr: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/sets/72157653857258545

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
Neznam nadimak.. kaže...

Cijeli dan uživanja na Papuku te Orahovica

 

Fotke su na 500px.com zbog kvalitete,nadam se da cete uzivati 

 

https://500px.com/DarioToi

 Kolega, koji fotic? Slike su ok, onak imas potencijala. Ako imas vremena, i fotic s kojim mozes u manual mod idi. Slike mi izgledaju kao da su ba auto, naravno nista nije krivo s auto modom, al ako hoces lijepse fotke koje izgledaju profi, a sudeci po slikama hoces, onda moras na manual. Auto mod ti je vise da si dokumentiras nes, ono za uspomenu u obiteljski album da se zna da si bio tamo. Vecini slika je dof(dubina polja, ono sto nije mutno) je u sredini, a lijepse oku je da bude na kraju i daljini, naravno ovisi sto hoces, bokeh(jedan predmet i sve mutno) ili kad si travu slikao bilo bi zgodno da je sve u fokusu, no opet, zapitaj se sto je na toj slici zanimljivo, trava zelena? Heh meni nije, bilo bi zgodno da se mozd tratincica il maslacak nasao, pa tu travu za pozadinu uzeo. Uzmi fotic, manual mod, youtube i uci se. Imas potencijala samo trebas vjezbat, naucit oko, stavljat na forum slike i gledat kako ce ostali reargirat al ofc slikas za sebe

EDIT: Jos koja fotkica Kitlera

Fotic je nikon d70, objektiv 18-105.

Ma vecina fotki je u aperture modu, manual svakako zelim vjezabti no bio sam se nekak previse bojao eksperimentirati.

Cekam da skola zavrsi i da konacno mogu vjezbat s foticem i istazivati taj svijet, al ok, aparat imam tek kojih mjesec i pol tako da ima vremena :D

Svakako hvala na kritikama te savjetima :)

15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Večerašnji prelet ISS-a. Nije baš idealno ali ajd, ok.

Veća reza.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 23:11 (mrxa1).
11 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jedna panorama Sagrade familije sastavljena od 5 slika. 

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

hehe

sup bro?
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Nesto nam je produktivnost opala cim ja 2 slike za redom stavljam...

sup bro?
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

retouch jedne spontane slike

edit: evo i BnW, mislim da mi je cak i draza

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2015 22:55 (Raja).
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

New dog in the house

sup bro?
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

New dog in the house

 Poklanjaš G16?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

New dog in the house

 Poklanjaš G16?

 Iako je Sony bolji(veci senzor, vise mp, bolja optika, digitalni view finder) vise preferiram Canona..

sup bro?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

New dog in the house

 Poklanjaš G16?

 Iako je Sony bolji(veci senzor, vise mp, bolja optika, digitalni view finder) vise preferiram Canona..

 

Znači namjerno koristiš nešto lošije, dobra logika

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice