Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.709.796
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Slikano sa HTC One S mobitelom,ne bavim se fotografijom,ne  znam editirat fotografije,samo često slikam i tu i tamo opalim koju dobru sliku!Želja mi je kupit dobar fotoaparat i naučit osnove ali trenutno posao,djeca.žena,nogomet,audiofilija,kompofilija,...mi oduzimaju više nego što mogu podnjeti,tako da je taj hobbi na čekanju!(ubiti slikajem s mobitelom non-stop,nedavno sam imao 5000 slika u mobitelu)

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo nekoliko panorama i dvije obične fotke. Sve je s mobitelom napravljeno, tako da ima nekih dijelova gdje baš nisan zadovoljan, ali prema mom oku se nije moglo bolje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
Santana kaže...
Strm kaže...
Santana kaže...

Samo drugi put pripazi da ti se panorama poklapa dobro 

Uvijek slikaj da ti 1/3 slike ide preko one prije

 Slikano je s mobitelom

 Pa kakve to veze ima. Okine 3-4 slike koje se preklapaju barem preko 1/3 i onda to spoji na kompu. Ne mora preko ligtrooma, ima vise besplatnih programa koji to rade  bez da ima ikakvih vidljivih znakova spajanja,a i sama kvaliteta slike bi bila puno bolja. 

Puco bi si u nogu kad bi recimo ja morao koristit "easy panorama" koja je ugradena u moj Nikon.

 Slazem se  Mene zanima, da uzmem 550D s kitom i kupim jos 50mm f\1.4(1.8) 50mm(75 ak je apsc, ili bas da bude 50mm na mom apsc??) za 1800kn ili da si skupljam pare i uzmem nikon d3300 2800kn... nekak bi radije canona jer njih vise volim, naucio sam na njih, imam laksi pristup jeftinim objektivima..

 Sa Nikonom ces dobit kvalitetnije slike jer je jednostavno kvalitetniji senzor koji ce ti donjet osjetno manje šuma u slikama i veci dinamicki raspon (vise ces moc izvuc iz sjena) kaj je po meni jako bitno pogotovo kod slikanja krajolika.

 

Kod objektiva ces vjerojatno sa canon jeftinije proc.

13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Znal za tamrona al mi je 2.8 pre mracno, kolegi iznad znam da je nikon bolji al nikako da prodam G16 iako ga prodajem sam za 1800kn i nemam para nikak..
sup bro?
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@Santana - Ne slažem se u vezi šuma. Kada sam kupovao fotić, 600D je u tom području bio bolji od D3200, a i ima taj zakretni ekran, koji mi ponekad zaista dobro dođe. Dinamički raspon je bolji na Nikonu, tu nema puno priče.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
explorer 4 kaže...

@Santana - Ne slažem se u vezi šuma. Kada sam kupovao fotić, 600D je u tom području bio bolji od D3200, a i ima taj zakretni ekran, koji mi ponekad zaista dobro dođe. Dinamički raspon je bolji na Nikonu, tu nema puno priče.

 

DXO mark ti to pokazuje.
600D ima ISO rating 793 , D3200 ISO1131 , D3300 ISO1385
No dobro to je lab test, nisam koristio 600D pa ne mogu rec iz prve ruke kao ti.

Zakretni ekran stvarno pomaze i to mi bas fali!

Btw. D3200 ima low pass filter, a D3300 nema pa su slike na D3300 ostrije

 

Strm kaže...
Znal za tamrona al mi je 2.8 pre mracno, kolegi iznad znam da je nikon bolji al nikako da prodam G16 iako ga prodajem sam za 1800kn i nemam para nikak..

 

Ak si do sada slikal sa ovim malim senzorima 2.8 ti nece bit mracno.

 

Najpopularniji zoom range  ti je 24-70 2.8 i 70-200 2.8 
Hrpa ljudi slika s tim tak da mozes i ti ;)

 

 

 

--------------

Evo jedna da nije potpuni offtopic

https://flic.kr/p/AjjWUk

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 12:23 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

tako je , 2.8 je itekako dovoljno , ja sam s time udarao po nightlifeu sa 550d na iso 800-1600  i bile su odlične slike , taman da šum ne utječe značajno na slike , a opet sasvim dovoljno da mi da dosta ambijentalnog svjetla radi dojma , a naravno da sam imao i bljeskalicu u plafon da zamrznam ljude ..  kasnije sam presao na sigmu 10-20 radi širine , ali mi je bilo previse izoblicenja a i radi njene blende od 4 sam morao cak dizati iso na 3200 sto je vec granica za objavu fotki . znaci nije niti malo niti tamno , a pritom opet imas i 50mm 2.8  koji je samo 3 blende slabiji od canona 50 1.8 , a kako sam i rekao njega dobijes za brat bratu 400kn a tamija za oko 1800 mozda i manje ako uleti ..  znaci od oko malo preko 2000 imas odlican kombo  za veliki broj situacija  dok si samo sa 50 dosta ogranicen , a ako mislis na blendu samo radi jačeg zamućenja pozadine  to ti je toliko nebitno jer sa svakim  objektivom ako ga znas upotrijebiti mozes dobiti stvarno odlicne fotke ...   naravno imaj u vidu da mozes i nabaviti jeftino stere objektive pa ih sa adapterom koristiti na aparatu , jest da su manualni al brate kako su to dobri objektivi , eo samo stari helios  50mm f2  na canonu 550d od prije koju godinu  sam da vidis ostrinu , a manualna fotka iz ruke iso 200 , 1/400 shuter , vrijeme pred kišu ,  znaci prastara leća a učinak preodličan , čak je i bokeh daleko bolji i ljepši nego na novijim lećama ... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...
explorer 4 kaže...

@Santana - Ne slažem se u vezi šuma. Kada sam kupovao fotić, 600D je u tom području bio bolji od D3200, a i ima taj zakretni ekran, koji mi ponekad zaista dobro dođe. Dinamički raspon je bolji na Nikonu, tu nema puno priče.

 

DXO mark ti to pokazuje.
600D ima ISO rating 793 , D3200 ISO1131 , D3300 ISO1385
No dobro to je lab test, nisam koristio 600D pa ne mogu rec iz prve ruke kao ti.

Zakretni ekran stvarno pomaze i to mi bas fali!

Btw. D3200 ima low pass filter, a D3300 nema pa su slike na D3300 ostrije

 

 Dok nisam kupio fotić, stalno sam gledao te testove, ali kad sam usporedio fotografije kod sebe na kompu, rezultat je bio iznenađujući. Praktički sam kupio D3200, i onda se predomislio u zadnji trenutak. Inače, prije pola godine sam radio jedan vikend s Nikonom D800. Mogu samo reći "kakva moćna aparatina" :D

 

Evo još malo od mene, da ne budem totalni offtopic. Note 3 je vlasnik ovih fotografija.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pa do sad sam mogao fotkat s malim senzorima, vise ne mogu treba mi bolje.. Pitam dali mi je 2.8 mracno za slikat interijere al slabog osvjetljenja... Mogu si nabavit 550D sa kitom za 1800kn i onda dok ne prodam drugi fotic koristit kit ali 3.8 mi je stvarno mracno... Ne volim previse dizat iso... A kod nikona i sami znate da im dxo dalje vece rezultate npr D3300 je bolji od 5D MkIII 

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
explorer 4 kaže...

@Santana - Ne slažem se u vezi šuma. Kada sam kupovao fotić, 600D je u tom području bio bolji od D3200, a i ima taj zakretni ekran, koji mi ponekad zaista dobro dođe. Dinamički raspon je bolji na Nikonu, tu nema puno priče.

 

 

Dinamički raspon i šum su direktno povezani u senzorima. Aparati s većim dinamičkim rasponom imaju i manji šum.

8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Pa do sad sam mogao fotkat s malim senzorima, vise ne mogu treba mi bolje.. Pitam dali mi je 2.8 mracno za slikat interijere al slabog osvjetljenja... Mogu si nabavit 550D sa kitom za 1800kn i onda dok ne prodam drugi fotic koristit kit ali 3.8 mi je stvarno mracno... Ne volim previse dizat iso... A kod nikona i sami znate da im dxo dalje vece rezultate npr D3300 je bolji od 5D MkIII 

 

Nemoj gledat ukupan rezultat senzora jer nema svaka stavka jednaku vaznost.Tu he DXO malo nelogican

On ima iso vrijednost 2200 kaj je skoro duplo bolje od D3300

 

Cim veci senzor to manje šuma. Trenutno fotoaparat s najmanje šuma je nikon d810 jer ima ISO 60 opciju u kombinaciji sa vrhunskim senzorom. 

5DMk3 mu nije nit blizu

 

15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

To apsolutno nema veze....imas aparata s ISO50 pa nisu bolji od onih s ISO100.

 

 

Dvoznamenkasti ISO sluzi kao svojstven ND filter nista drugo, razlike u dinamickom rasponu i sumu u odnosu na one koji krecu racunanjem od 100 apsolutno nema.

 

 

A7R II ima najbolji senzor po tim pitanjima, ali uredaj me nikako ne privlaci kao uredaj

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...

To apsolutno nema veze....imas aparata s ISO50 pa nisu bolji od onih s ISO100.

 

 

Dvoznamenkasti ISO sluzi kao svojstven ND filter nista drugo, razlike u dinamickom rasponu i sumu u odnosu na one koji krecu racunanjem od 100 apsolutno nema.

 

 

A7R II ima najbolji senzor po tim pitanjima, ali uredaj me nikako ne privlaci kao uredaj

 Pronadi si usporedbu i vidjet ces da D810 ima manje šuma nego a7R2 imas to i na dxo

No razlika je stvarno minimalna

 

Uglavnom kod D810 postoji razlika izmedu ISO60 i 100 

Za druge ne znam

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 20:32 (Santana).
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

stvar je u tome da aparati do iso 50 spada u onaj prosireni raspon osjetljivosti kao recimo iso 12800 na mom 7D, a do tih brojki se dolazi softverskim putem unutar procesora fotoaparata.

 

i nemojte citat dxo, jer je to za debile koji ne fotkaju nego measurebate-aju

www.vodopija.net
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
nick kaže...

stvar je u tome da aparati do iso 50 spada u onaj prosireni raspon osjetljivosti kao recimo iso 12800 na mom 7D, a do tih brojki se dolazi softverskim putem unutar procesora fotoaparata.

 

i nemojte citat dxo, jer je to za debile koji ne fotkaju nego measurebate-aju

 

da, na nekima, na D810 npr. to nije slučaj i to mu je nativni ISO

14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Može li se naći barem solidan stativ za 50 eura?

Imam sad neki bijedni, malim prstom ga gurneš i sruši se. Kad puše (kao sada), mogu zaobravit da uopće imam stativ.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 17:12 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
explorer 4 kaže...

Može li se naći barem solidan stativ za 50 eura?

Imam sad neki bijedni, malim prstom ga gurneš i sruši se. Kad puše (kao sada), mogu zaobravit da uopće imam stativ.

 

 Probaj neki Vanguard nac. Moj ima kuku ispod pa mozes objesit neki teret na njega. Iako je bil 100eura mislim da ima i jeftinijih verzija.

14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Hvala! Pokušat ću naći nešto takvo za tih 300-400kn. A kuku bi mogao i nekako improvizirat ako je ne bude.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
nick kaže...

stvar je u tome da aparati do iso 50 spada u onaj prosireni raspon osjetljivosti kao recimo iso 12800 na mom 7D, a do tih brojki se dolazi softverskim putem unutar procesora fotoaparata.

 

i nemojte citat dxo, jer je to za debile koji ne fotkaju nego measurebate-aju

 tek sad vidim koliko sam bio umoran dok sam ovo pisao, ali uglavnom nadam se da ste shvatili sto sam htio rec

www.vodopija.net
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Street B&W

 

Facebook • 500px

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
15 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Marko Doktor
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 17:45 (DoktorPhotography).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
DoktorPhotography kaže...

Zasto fokus nije na led svjetlu, ako je i samo ime slike led sneakers? I bilo bi dobro da su ma highlightsi spusteni jer me nekako udara to plavo svjetlo spram inace mracne slike..

sup bro?
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...

Street B&W

 

Facebook • 500px

 Never gets old :) 

 

Nego jel tko od vas printa slike ? (Ne mislim na printanje sa printerom od 200kn nego na kvalitetno)

15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...
Mitch kaže...

Street B&W

 

Facebook • 500px

 Never gets old :) 

 

Nego jel tko od vas printa slike ? (Ne mislim na printanje sa printerom od 200kn nego na kvalitetno)

 Ja u HR (odnosno ZG) printam u B-nula....najkvalitetniji studio definitivno, 50x70 je oko 100-200 kn, ali tako i tako radim samo par komada za zid :D

 

http://www.b-nula.hr/cjenik_web.pdf

 

Mozda jesu malo skupi, ali za njih sam cuo od najboljih nasih wedding fotografa i stvarno sve preporuke...(A3 book je 1800 kn od 20 obostranih listova, za vjencanja fenomenalno)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Bok ekipa!

 

Znam da ovo nije tema za to al vidim da je dosta ljudi voljno obraditi tuđe fotke, a meni bi to puno značilo...

 

Pa ako može uljepšavanje, evo 2 fotke na link(ne mogu se odlučiti koja je bolja za to)...

 

Ispod fotke se nalazi download gumb koji je skida u originalnoj veličini...

 

Isto, bilo bi super kad bi se objasnilo što se točno radilo na fotografiji.


LINK 1

 

LINK 2

 


Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Chriss kaže...

Bok ekipa!

 

Znam da ovo nije tema za to al vidim da je dosta ljudi voljno obraditi tuđe fotke, a meni bi to puno značilo...

 

Pa ako može uljepšavanje, evo 2 fotke na link(ne mogu se odlučiti koja je bolja za to)...

 

Ispod fotke se nalazi download gumb koji je skida u originalnoj veličini...

 

Isto, bilo bi super kad bi se objasnilo što se točno radilo na fotografiji.


LINK 1

 

LINK 2

 


Hvala unaprijed!

 Smanjio highlightse(da dodje malo boje neba u sliku), sjene i crne jako smanjio da vise covik i cuko budu siluete(koliko je to moguce).. I ispravio vertikalno sliku. E sad, kompozicija je dosta problem, imas grane u gornjem livom kutu koje smetaju i odsjekao si komad klupe koji se jos vise odsjece kad se poravna slika.. No opet, obzirom da je mobom slikano super kvaliteta slike iznenadjen sam. Jedna stvar koja bi sliku PUNO poboljsala bi bilo da se covik i cuko sjednu malo vise lijevo i da se slika s dobrim foticem koji ima dobar dinamicki raspon tak da nebo dobije malo vise zivota i da od cuke i covika mos napravit siluete... E sad se pitas, zas napravit siluete? pa ne znam za tebe, al ja nevidim nis lipo u celavoj glavi i ledjima lika i cuki za kojeg vrjedi isto, takodjer i zemlja je onak obicna i klupa je onak obicna mislim kad je silueta je ljepse jer nedostaju ti detalji i to cini sliku boljom

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 1:00 (Strm).
15 godina
odjavljen
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Probao sam sa curom napraviti timelapse... Mobiteli i plastične čaše kao stalci. Negdje je bilo jakog juga pa zato i trza malo video.. Nije mi se dalo još ga provlačit kroz PTGui, premalo materijala imam za nešto efektno... Drugi puta. :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
Chriss kaže...

Bok ekipa!

 

Znam da ovo nije tema za to al vidim da je dosta ljudi voljno obraditi tuđe fotke, a meni bi to puno značilo...

 

Pa ako može uljepšavanje, evo 2 fotke na link(ne mogu se odlučiti koja je bolja za to)...

 

Ispod fotke se nalazi download gumb koji je skida u originalnoj veličini...

 

Isto, bilo bi super kad bi se objasnilo što se točno radilo na fotografiji.


LINK 1

 

LINK 2

 


Hvala unaprijed!

 Smanjio highlightse(da dodje malo boje neba u sliku), sjene i crne jako smanjio da vise covik i cuko budu siluete(koliko je to moguce).. I ispravio vertikalno sliku. E sad, kompozicija je dosta problem, imas grane u gornjem livom kutu koje smetaju i odsjekao si komad klupe koji se jos vise odsjece kad se poravna slika.. No opet, obzirom da je mobom slikano super kvaliteta slike iznenadjen sam. Jedna stvar koja bi sliku PUNO poboljsala bi bilo da se covik i cuko sjednu malo vise lijevo i da se slika s dobrim foticem koji ima dobar dinamicki raspon tak da nebo dobije malo vise zivota i da od cuke i covika mos napravit siluete... E sad se pitas, zas napravit siluete? pa ne znam za tebe, al ja nevidim nis lipo u celavoj glavi i ledjima lika i cuki za kojeg vrjedi isto, takodjer i zemlja je onak obicna i klupa je onak obicna mislim kad je silueta je ljepse jer nedostaju ti detalji i to cini sliku boljom

 

Hahahaha, ova ćelava čutura je moja :D

 

Pa da, G3 radi stvarno dobre fotke...


Što se tiče silueta i ispranog neba(živosti), HDR je učinio svoje ... :/

13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Canon i Sony se malo igraju sa dekoracijama

sup bro?
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

malo b&w minimalizma

Moj PC  
22 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice