Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.710.342
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Druga ti je baš dobra što se tiče kadra i kompozicije, generalno mi se sviđa  Šteta što je podeksponirana doduše, histogram ti je skroz lijevo. Evo ti jedan lagani prije/poslje u Lightroomu s par klizača podešenih samo ;)

Intel Skull Canyon NUC | Core i7 6770HQ | 16GB DDR4 | Iris P580 | Intel 240GB | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Kad u duboko zelenilo kreneš s fotićem i zaboraviš bateriju na punjaču pa se moraš snalazit s mobitelom...

 

Sony Xperia M4 Aqua

Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Kad u duboko zelenilo kreneš s fotićem i zaboraviš bateriju na punjaču pa se moraš snalazit s mobitelom...

 

Sony Xperia M4 Aqua

 Hehe meni se pak znalo dogodit da odem bez SD kartice... no na svu srecu vec dugo nije :)

 

 https://flic.kr/p/U34444

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 12:29 (Santana).
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...
deya100 kaže...

Kad u duboko zelenilo kreneš s fotićem i zaboraviš bateriju na punjaču pa se moraš snalazit s mobitelom...

 

Sony Xperia M4 Aqua

 Hehe meni se pak znalo dogodit da odem bez SD kartice... no na svu srecu vec dugo nije :)

 

 https://flic.kr/p/U34444

 Di je ovo? Bila bi brutalna fotka po snijegu.

8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
Santana kaže...
deya100 kaže...

Kad u duboko zelenilo kreneš s fotićem i zaboraviš bateriju na punjaču pa se moraš snalazit s mobitelom...

 

Sony Xperia M4 Aqua

 Hehe meni se pak znalo dogodit da odem bez SD kartice... no na svu srecu vec dugo nije :)

 

 https://flic.kr/p/U34444

 Di je ovo? Bila bi brutalna fotka po snijegu.

 Put prema Japeticu samoborsko gorje

13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 Evo neke iz šetnje po Splitu. Nisu obrađivane uopće 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Par fotki od zadnjih 3-4 dana, sve fotkano u Zelenoj laguni kraj Poreča. Sve je više manje trial and error pa su kritike dobro došle :D

Sve su na FB stranici a neke i na 500px-u. Više fotki uskoro :D

IRebic
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Večeras pun mjesec. Slikano je s 18-105mm i zumirano, tako da nije vrhunska kvaliteta, ali meni svakako zanimljivo 

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
slaven96 kaže...

Večeras pun mjesec. Slikano je s 18-105mm i zumirano, tako da nije vrhunska kvaliteta, ali meni svakako zanimljivo 

 okini slika kolko god mozes i spoji ih sa registax



Dobit ces puno vise detalja i nece bit tak mutno

16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Još par fotki, nadam se da liče na nešto jer kako god da stavim WB i zasićenost žute mi čudno izgledaju (monitor od jeftinog laptopa )

IRebic
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ima dosta lijepih slika. Morat cu ja zalijepiti koju svoju pa da cujem misljenja i savjete.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Malo vožnje biciklom po Sisku između Save i Kupe.
Nikon D3300, 18-55vr2 i cpl filter jer bilo je podne, pa da bar nekaj od neba dobijem.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Statue of Liberty, New York City, USA

 

Jedan edit. Dugo sam ga htio složit, nikad vremena.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 15:13 (Mitch).
 
13 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Malo s Bundeka u subotu

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Full

 

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 21:37 (Perki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Perki kaže...

Malo s Bundeka u subotu

Koje postavke si koristio za fotkanje?

12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Blenda f8, ISO 100. Duljina ekspozicije na bulk pa sa žičanim okidačem odokativno, kako se već razvija situacija na nebu. Otprilike od 2-6 sekundi. Jasno, snimanje u RAW formatu i kasnija obrada da se ubije višak dima.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Predvečerje, Smetovi kod Zenice

morrisoN
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Perki kaže...

Blenda f8, ISO 100. Duljina ekspozicije na bulk pa sa žičanim okidačem odokativno, kako se već razvija situacija na nebu. Otprilike od 2-6 sekundi. Jasno, snimanje u RAW formatu i kasnija obrada da se ubije višak dima.

 drugi put si samo uzmi nesto da poravnas fotoaparat, neke slike su ti bas nakošene ili ni se to samo cini ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 6:55 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Koromačna, Belej, Cres u 5.40 ujutro. Čisto iz gušta sam pokupio fotić (E-3 i 7-14 objektiv), zapakirao ga u nepropusnu torbu, skočio u more, otplivao do mjesta i pokušao uslikat nešto zanimljivo... Rezultat je bila ova fotka. Zatvorio sam blendu skroz do f16, to je još donekle oštro, nema toliko puno efekta difrakcije kao recimo f22. Idealno, po pitanju oštrine, za 7-14 je f4-5,6, ali me bilo strah da prednji plan neće biti u fokusu a nije mi se dalo radit "focus stacking" iako je fotić bio na tronošcu, ali jbg lijen sam xD manual focus na beskonačno, M mod pazeći na histogram da nemam ništa u "highlightsima" i nazvao dobrim.

 

Veća reza i EXIF: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/35422787445/in/dateposted-public/

Intel Skull Canyon NUC | Core i7 6770HQ | 16GB DDR4 | Iris P580 | Intel 240GB | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
Moj PC  
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Koromačna, Belej, Cres u 5.40 ujutro. Čisto iz gušta sam pokupio fotić (E-3 i 7-14 objektiv), zapakirao ga u nepropusnu torbu, skočio u more, otplivao do mjesta i pokušao uslikat nešto zanimljivo... Rezultat je bila ova fotka. Zatvorio sam blendu skroz do f16, to je još donekle oštro, nema toliko puno efekta difrakcije kao recimo f22. Idealno, po pitanju oštrine, za 7-14 je f4-5,6, ali me bilo strah da prednji plan neće biti u fokusu a nije mi se dalo radit "focus stacking" iako je fotić bio na tronošcu, ali jbg lijen sam xD manual focus na beskonačno, M mod pazeći na histogram da nemam ništa u "highlightsima" i nazvao dobrim.

 

Veća reza i EXIF: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/35422787445/in/dateposted-public/

 super izgleda 

 

jedan savjet kod fokusiranja 

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/hyperfocal-distance.htm

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

tnx man! :)

 

Hvala na savjetu, sad ću napisat moje mišljenje :D

 

izbjegavam fokusiranje na HF distancu, jer po meni je inferiorno u odnosu na fokusiranje na beskonačnost (brzina, praktičnost, rezultati i sl.), bar za široke objektive (telce koristim uglavnom sa AF). Testirao sam bio to prije nekog vremena (pred par godina kad sam eksperimentirao sa svime i svačime) i oštrije su bile slike kad bi fokusirao na beskonačnost. Doduše ne bih znao objasnit ovaj fenomen :D to je kontra svega što ćeš pročitat na netu, što će uvaženi Tonino Northrup reć ali za mene radi kako spada. :D A da ne kažem da je fokusiranje na beskonačnost onako masu brže nego da držiš metar ispred objektiva i fokusirat na kraj metra nakon što si odmjerio HF dužinu. Stvar je u tome što kod HF metode pozadina zna biti dosta mekana, što ima logike, jer pozadina je na beskonačnosti, a HF obično fokusira malo prije beskonačnosti. Ali ono što mene kopka je da je i prednnji plan bio oštriji :D tako da ono... držim se infinity fokusa, zahtjeva dovoljno malo korištenje mozga i to mi je super :D

 

Obično kad slikam ovako krajolike na objektivu okrenem fokusni prsten dok se ne potrefi sa beskonačnosti i onda eventualno ako imam kompleksni kadar prekontroliram sa povećanim prikazom bliži plan dal je u fokusu na slici. Ovaj prvi kamen na dnu slike u sredini je udaljen od objektiva bio kakvih 30-ak cm i full je oštar a fokusirano je na beskonačnost, čak na f4 (bez DOF preview-a) skoro pa oštrar, mrvicu mekan.

 

Namjerno sam za ovu sliku koristio f16 blendu zbog produžavanja ekpozicije da dobijem ovako gladak odraz (ne prakticiram "photoshop" dugu ekspoziciju sa više slika kraće ekspozicije, a na 7-14 se ne mogu stavit filteri nativno (postoje neki 3rd party nosači i kerefeke koje koštaju previše)), a i dobio sam oštrinu kroz cijeli kadar, sa jako malo difrakcije (zato sam i probao f22 da dobijem što dužu ekspoziciju, ali f22 je previše mekan, pa sam vratio na f16 = f32 DOF za full frame)... tad mi se činilo kao OK postignuće nisam baš puno više od sekunde i pol razmišljao o tome. 

 

 

sad  bi nešto napisao što inače smatram bitnim za fotografiju i kako joj ja pristupam:

 

Malo sam razmišljao o takvim tehnikalijama na licu mjesta jučer stavio sam f16 i fokusirao na infinity i zadovoljan sam bio s time, više sam se mučio iskadrirat fotografiju da bude zanimljiva, to mi je još uvjek jedan od najvećih problema i smatram da ako uspiješ iskadrirat kako treba onda si napravio dobru sliku... A onda tehnička realizacija je stvar aparata jer si ograničen opremom. Ja bi volio imat 5DSR umjesto E-3 ili tako neku bjesnoću od fotoaparata sa puno megapixela, ali ono zašto još uvjek slikam sa E-3 i ne ulažem u opremu (dobro da kupio sam 7-14 nedavno i to me stajalo dosta, a opet taj objektiv mogu koristiti na E-M1 mark II recimo ako si ga nekad budem kupio) je to što ne smatram da sam još uvjek toliko dobar u realizaciji zamišljenog i dođe mi super trening ovako izać otić rano na neko fora mjesto i pokušat izvuć najbolje što možeš, a da se ne zamaraš doma gledajući kako kupit neki vrag ili se držat striktnih pravila koja je netko napisao na netu (ok su za početak ali kao i sve ako ne rade za tebe onda ih moraš malo prilagodit). I baš mi je super onda stvait fotke, napisat malo o njoj u ovako neku temu na BOL forumu ili na fotozineu i baš volim pisat o tome, komentirat jer mislim da ako već volimo slikat da je fora razmjenjivat iskustva/mišljenja i sl.

 

nekad neke stvari kroz moje oči izgledaju fantastično, ali isto je nekad jako jako jako teško prenjet to da izgleda lijepo i na fotografiji, to je ono što uvjek pokušavam postić kad odem slikat, pokušat si vizualizirat što želim prikazat i pokušat to realizirat. Dosta puta sam se vratio sa slikanja a da nisam imao niti jednu fotografiju vrijednu prikazivanja ikome i onda si kažeš "i nije to baš lako". Ali ono što dobiješ je iskustvo i dobiješ određeno znanje s tog dana slikanja.

Intel Skull Canyon NUC | Core i7 6770HQ | 16GB DDR4 | Iris P580 | Intel 240GB | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Bas cu to testirat da vidim kak kod mene to izgleda :)

Nego kaj se megapixela tice niti ja se ne nabrijavam na to. 16mpix mi je cist dost uostalom sad negdje bi se trebo nac u Samoboru jumbo plakat sa mojom fotografijom koja je fotografirana fujiem koji ima 16mpix senzor, tak da cemu ?
Tak da bi mi 5DSR samo bezveze punio SD kartice i usporavao komp.

I jos je isplativije ulagat u objektive.

Puno bitnija mi je ergonomija i kontrole na fotoaparatu, da mi je uzitak drzati ga u ruci dok fotografiram. 


Sa tvojim iskustvima se slazem skroz. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 19:03 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
16-20 mpix je must da uzmem fotic.

Sve preko toga, namjerno spustim na 20 mpix zbog velicine slika na kartici. (timelapse pogotovo oko 16-18 zato da mi ostane malo prostora za cropat, a opet imam 4k)

Ako zelim otic big screen, onda uzimam srednji format i to je to. Eventualno D810, 5DSR. Nema smisla drugo.
Jetinije leće izgledaju lošije na gušćim senzorima. A opet gušći senzori utječu na kvalitetu. Zato su prestali radit micro 4/3 preko 20 mpix.
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
16-20 mpix je must da uzmem fotic.

Sve preko toga, namjerno spustim na 20 mpix zbog velicine slika na kartici. (timelapse pogotovo oko 16-18 zato da mi ostane malo prostora za cropat, a opet imam 4k)

Ako zelim otic big screen, onda uzimam srednji format i to je to. Eventualno D810, 5DSR. Nema smisla drugo.
Jetinije leće izgledaju lošije na gušćim senzorima. A opet gušći senzori utječu na kvalitetu. Zato su prestali radit micro 4/3 preko 20 mpix.

 Da, a kvalitetni fullframe objektivi kostaju ko suho zlato. Recimo Sony 70-200 F2.8 2700€... ne hvala :D

15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

https://flic.kr/p/VPjmxo

 

Test 14mm f2.8 fuji objektiva :) 

Blago receno zadovoljan sam :D

Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

nakon duge pauze...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 12:59 (RyuKai).
Moj PC  
17 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice