Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.495
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
PhotoWolf kaže...

Zdravo ja sam mahom pocetnik u fotografiji volim fotografiju pogotovo fotogragije prirode.Vec duze vrijeme razmisljam o kupovini fotoaparata no neznam sta da kupim sa fotoaparatom bi fotografirao prirodu i pejzaže, stoga mi je za oko zapeo sony rx100 iii ili iv ali da razjasnim ja bi sa fotoaparatom samo fotografiorao a ne snimao videe u sto treban napomenuti da sam ja samo mahom pocetnik i da nezelim trosit brdo love na fotoaparate vec mi treba samo neki fotic s kojim cu viditi jeli fotografija za mene ili ne ali da moze uslikati dosta ljepe fotografije hvala svima unaprijed na odvojenom vremenu i citanju ispod pisite predloske za mene.

 Mislim da si u nezgodnoj poziciji da kupuješ fotoaparat, ako nisi siguran hoće li ti za mjesec dana skupljati prašinu. Imaš li mogućnost posuditi fotoaparat od nekoga? Ako nemaš, onda bih ja na tvom mjestu otišao na njuškalo i uzeo nešto do 2000kn max. Primjer: https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d5100-af-nikkor-18-105mm-oglas-23192184 (ovu kombinaciju ja imam, i može se dosta svaštariti)

 

12 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
mile_st kaže...
PhotoWolf kaže...

Zdravo ja sam mahom pocetnik u fotografiji volim fotografiju pogotovo fotogragije prirode......stoga mi je za oko zapeo sony rx100 iii ili iv.... nezelim trosit brdo love na fotoaparate vec mi treba samo neki fotic s kojim cu viditi jeli fotografija za mene ili ne ali da moze uslikati dosta ljepe fotografije hvala svima unaprijed......

 Mislim da si u nezgodnoj poziciji da kupuješ fotoaparat, ako nisi siguran hoće li ti za mjesec dana skupljati prašinu. Imaš li mogućnost posuditi fotoaparat od nekoga? Ako nemaš, onda bih ja na tvom mjestu otišao na njuškalo i uzeo nešto do 2000kn max. Primjer: https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d5100-af-nikkor-18-105mm-oglas-23192184 (ovu kombinaciju ja imam, i može se dosta svaštariti)

 

 Slažem se s kolegom, a i fotoaparati koje ste napisali koštaju brdo novaca pogotovo ako niste sigurni jeste li za to ili ne. Poslušajte preporuku koege iznad ili nešto slično pronađite, ili malo još naučite o fotografiji i fotografirajte mobitelom još neko vrijeme dok ne budete sigurni da vam mobitel nije dovoljan.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

hvala svima na odgovorima i utrosenom vremenu za sada mi je glavni kokurent nikon d5100 koji je pristupacan i dobar za pocetnike i ono za sto mi treba.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ili možda ovako nešto za početak:

 

https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/sony-a55-zeiss-16-80-minolta-100-300-oglas-25215272

 

Dobro ćeš se snaći u prirodi s ovim objektivom (ja prodajem).

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Ima netko Sigmu 17-50 f 2.8? Iskustva?Imam Nikon D3200 i objektive 18-105 f 3.5-5.6 i 35mm f 1.8,pa bih uzeo ovako neki za svakodnevno koristenje
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nisam strucan, ali koliko sam procitao u ovoj temi do sada i koliko sam se susretao sa dslr aparatima, ta sigma je odlicna i tek sa njom ces iskorostiti aparat u potpunosti.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
6 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Dark2010 kaže...
Ima netko Sigmu 17-50 f 2.8? Iskustva?Imam Nikon D3200 i objektive 18-105 f 3.5-5.6 i 35mm f 1.8,pa bih uzeo ovako neki za svakodnevno koristenje

 Kao prvo ovisi zašto ti uopće treba taj objektiv jer nisi napisao kakovom se fotografijom baviš, ali ja iskreno nevidim razloga zašto ti treba taj objektiv pored ove dvojice što več imaš, jer nečeš dobiti ništa korisno šta ti ta dva več ne pokrivaju. Na kvaliteti slike češ vidjeti vrlo malo razlike, za slikanje pokrajne rijetko slikaš ispod f8 tako da od njegove brzine nemaš velike koristi, za portrete imaš taj fiksni sa f1,8 što je odličan objektiv, zoom ti pokriva taj drugi.

 

Na tvom mjestu radije šparaj pa si zamjeni fotoaparat za koju godinu jer imaš 6 godina stari entry level model koji nije loš ali ima svojih ograničenja, i kad ih osjetiš, vjeruj mi počet če te jako srbit po đepu, a "upgrade" je jako skup, pogotovo na full frame. Uskoro i Nikon (mislim da baš ovaj mjesec) i Canon konačno pretstavljaju svoje DSLR bez ogledala tako da će sljedeću godinu starijim rabljenim modelima sigurno pasti cijena i tu ti je prilika da ubodeš za male pare odličan aparat.

 

Znam da se teško kontrolirat kod kupovine foto opreme, imam iza sebe nekoliko svojih slabih odluka kad je moja umišljena potreba prevagala razum, pa sam jednom zamjenio 3 jeftina stativa dok se nisam konačno odlučio i kupio jedan konkretni skuplji, koji je koštao jednako kao ta tri jeftina skupa (plus još malo ) - zajeb jebiga, ali nisam slušao savjete drugih pa sam eto duplo platio. Kupio sam i jeftinu bljeskavicu koja je bila govno.... jeftine filtere koji si jednom obrisao pa su bili za smeće....

 

Sad imam full frame (neću reklamirat koji), 3 objetkiva, odličan stativ, odličnu torbu, 4 filtera i još nešto sitno dodatne opreme, i iskreno netreba mi baš ništa više za to što ja fotografiram. Istina koštalo je sve skupa čudo jedno, ali nisam ih odjednom ni kupio sve, a sada svako par godina godina  mogu promjenit samo body (ako bude potrebe uopće), ostalo sve može ostat normalno u upotrebi.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Kao sto sam napisao objektiv bih koristip za svakodnevne potrebe,izlete...sve gdje mi je nezgodno vuci vise objektiva pa da imam jedan koji pokriva vecinu.35mm mi je odlican objektiv,prezadovoljan sa njim,ali nepraktican za npr. izlete(uzak).18-105 sam dobio sa fotoaparatom i moram priznati da nisam prezadovoljan sa njim,nedostaje ostrine i cim malo nedostaje svjetlosti dosta slaba kvaliteta slika.Iz navedenog razloga bih kupio ovu Sigmu sa kojom vjerujem ne bih trebao imati takvih problema
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Dark2010 kaže...
Kao sto sam napisao objektiv bih koristip za svakodnevne potrebe,izlete...sve gdje mi je nezgodno vuci vise objektiva pa da imam jedan koji pokriva vecinu.35mm mi je odlican objektiv,prezadovoljan sa njim,ali nepraktican za npr. izlete(uzak).18-105 sam dobio sa fotoaparatom i moram priznati da nisam prezadovoljan sa njim,nedostaje ostrine i cim malo nedostaje svjetlosti dosta slaba kvaliteta slika.Iz navedenog razloga bih kupio ovu Sigmu sa kojom vjerujem ne bih trebao imati takvih problema

 vjerojatno nikad nebudu napravili jedan objektiv koji pokriva "sve" jer bi svi ostali objektivi zavrsili sljedeci dan u smecu i tako bi svi propali instantno...ja koristim odlican 18-140mm od nikona no kako velis kad se bas smraci mozes na njega prakticki zaboraviti, svakako treba nesto brze i otvorenije i ta sigma 17-50 f2.8 ti je fenomenalna s obzirom na cijenu i sto nudi (sebi je gledam duze vrijeme no nikako nemogu da se odvojim od ove 140-tke), pokriva dosta toga a zakinut si zapravo samo u velikom zoomu, iako ces zbog vece ostrine moci napraviti veci crop pa ces tu razliku malo smanjiti, no koristio sam i 50mm f1.8 bez obzira na brzinu nisam bio odusevljen, razlog: nema stabilizaciju, ako ne stanes na mjestu i nekoncentriras se na postavke slike dosta cesto ispadnu lose, ova Sigma ima stabilizaciju sto je ogroman +, nesto je sporija no pokriva vise, ima vise prednosti i kad vidis cijenu definitivan izbor za nocno slikanje, ulicu, pejzaze i vecinu toga do neke umjerene udaljenosti, vjerujem da pored ovog objektiva ako volis slikati ptice i sl udaljene stvari hvala bogu imamo poprilican izbor jeftinih zoom-ova.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Objektiv je odličan ali nemaš potrebu imat u torbi njega i starog zoom objektiva 18-105 i sumnjam da češ koristit oba kad vidiš prednosti Sigme, jedini nedostatak je kako sam vidio neoštrina na kraju Zooma i to što če ti falit zoom-a nakon što si se naviknuo na duži.

16 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav ljudovi. Nesto opet fotice gledam i sad lome se koplja oko kvalitete fotki tj velicine senzora vs velicina aparata..

Gledam Sony Rx100 M3, taj je fakat mali, taman za u djep, ali, ima 1" senzor, druga dva su poveca modela, Canon G1X M2 i Panasonic LX100..
Ak me pitate koji je prioritet, rekao bih, velicina aparata i velicina senzora:D

E sad, trebao bih kompromis napravit i tu sad razmatram, kolko gubim ak odem na Rx100 m3 radi manjeg senzora?
Canon G1X M2 je velicine 1.5" a Panasonic 4/3 velicine senzora..
Inace namjena, fotkanje sve i svasta, a i volio bih da fotke ispadaju donekle dobre u low light uvjetima, a mislim da tu Rx100 M3 ne bi dobro prosao pored ova dva modela sa vecim senzorima (?).

Ovaj Rx100 M3 je neki "sweet spot" izmedju ostalih rx100 iteracija, bar kolko sam citao iskustva korisnika diljem neta, prakticki nema nekih znacajnijih mana, a preporuke za taj model ne manjka, bar dok se trazi fotic za djep i naravno odlicne fotke, tak da bi po tom pitanju trebala bit sigurna kupnja..


Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 21:37 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
zvonac kaže...

Pozdrav ljudovi. Nesto opet fotice gledam i sad lome se koplja oko kvalitete fotki tj velicine senzora vs velicina aparata..

Gledam Sony Rx100 M3, taj je fakat mali, taman za u djep, ali, ima 1" senzor, druga dva su poveca modela, Canon G1X M2 i Panasonic LX100..
Ak me pitate koji je prioritet, rekao bih, velicina aparata i velicina senzora:D

E sad, trebao bih kompromis napravit i tu sad razmatram, kolko gubim ak odem na Rx100 m3 radi manjeg senzora?
Canon G1X M2 je velicine 1.5" a Panasonic 4/3 velicine senzora..
Inace namjena, fotkanje sve i svasta, a i volio bih da fotke ispadaju donekle dobre u low light uvjetima, a mislim da tu Rx100 M3 ne bi dobro prosao pored ova dva modela sa vecim senzorima (?).

Ovaj Rx100 M3 je neki "sweet spot" izmedju ostalih rx100 iteracija, bar kolko sam citao iskustva korisnika diljem neta, prakticki nema nekih znacajnijih mana, a preporuke za taj model ne manjka, bar dok se trazi fotic za djep i naravno odlicne fotke, tak da bi po tom pitanju trebala bit sigurna kupnja..


Panasonic ne iskoristava cijeli senzor koji je inace 16mpix, dobijes najvise 12mpix. Fora tog fotoaparata je lagana promjena aspect ratia (16:9,3:2,4:3) Nije obican crop nego ti svaki daje malo drugaciji kut gledanja(no nista znacajno)
Uz to ima najbolje kontrole i ergonomiju, 4k video i vrhunski objektiv, daleko bolji od konkurencije.

 



Sony iako ima manji senzor on je jako dobar i bez problema parira ovim tek nesto vecim senzorima. 
Ono sto ubija taj fotoaparat za mene je ergonomija koja je uzasna naravno radi tih malih dimenzija. Meni je to bitno jer sto ce mi fotoaparat, ak mi ga nije uzitak koristit. Opet nekome bas je to plus, ak ne vole da im fotoaparat visi oko vrata.

 

No pazi fotoaprat ima 300g kaj se osjeti u hlacama ili necem laganijem. Ja imam Ricoh GR koji ima 215g ( a zanimljivo ima dobar APS-C senzor ;)  ) i opet mi nije bas za nosenje u džepu, jedino mozda u jakni nekoj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 21:49 (Santana).
16 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Santana kaže...

 



Sony iako ima manji senzor on je jako dobar i bez problema parira ovim tek nesto vecim senzorima
Ono sto ubija taj fotoaparat za mene je ergonomija koja je uzasna naravno radi tih malih dimenzija. Meni je to bitno jer sto ce mi fotoaparat, ak mi ga nije uzitak koristit. Opet nekome bas je to plus, ak ne vole da im fotoaparat visi oko vrata.

 

No pazi fotoaprat ima 300g kaj se osjeti u hlacama ili necem laganijem. Ja imam Ricoh GR koji ima 215g ( a zanimljivo ima dobar APS-C senzor ;)  ) i opet mi nije bas za nosenje u džepu, jedino mozda u jakni nekoj.

 U kojem pogledu parira ovima sa vecim senzorima?

 

Ma inace trazim nekaj za povremeno koristenje, tj da stane u djep, znam da nije bas tak mali, al u usporedbi s ovom dvojicom, bome je i mali i to dosta..

 

Imao nekad davno RX100 M1, bio zadovoljan s foticem, mada video bas nije bio nekaj ekstra, pa prtpostavljam da je M3 u svim pogledima bolji od prvijenca..

 

 

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
zvonac kaže...
Santana kaže...

 



Sony iako ima manji senzor on je jako dobar i bez problema parira ovim tek nesto vecim senzorima
Ono sto ubija taj fotoaparat za mene je ergonomija koja je uzasna naravno radi tih malih dimenzija. Meni je to bitno jer sto ce mi fotoaparat, ak mi ga nije uzitak koristit. Opet nekome bas je to plus, ak ne vole da im fotoaparat visi oko vrata.

 

No pazi fotoaprat ima 300g kaj se osjeti u hlacama ili necem laganijem. Ja imam Ricoh GR koji ima 215g ( a zanimljivo ima dobar APS-C senzor ;)  ) i opet mi nije bas za nosenje u džepu, jedino mozda u jakni nekoj.

 U kojem pogledu parira ovima sa vecim senzorima?

 

Ma inace trazim nekaj za povremeno koristenje, tj da stane u djep, znam da nije bas tak mali, al u usporedbi s ovom dvojicom, bome je i mali i to dosta..

 

Imao nekad davno RX100 M1, bio zadovoljan s foticem, mada video bas nije bio nekaj ekstra, pa prtpostavljam da je M3 u svim pogledima bolji od prvijenca..

 

 

 Onda znas kaj kupujes

 

Za senzor si ovdje provjeri 

https://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100-m3/12

 

 

14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Jednom prilikom sam i ja htio kupiti sigmu 17-50 2.8 za d5100 i na kraju sam odustao kad sam vidio koliko je autofocus neprecizan. Trebas isprobati sve moguce udaljenosti na najvecem otvoru blende i svim zumovima ... Ako imas priliku, igraj se pa odluci ;)
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav,

razmišljam o kupnji kompraktnog fotoaparata. Nešto poput:

1) Canon PowerShot SX60 HS
2) Sony Cyber-shot DSC-RX100
3) Nikon COOLPIX P900

4) Panasonic FZ300

ili nešto slično. Ništa profesionalno, slikavanje obitelji, izleta, prirode, malo po gradu... pa ako me privuče dalje bih ulagao, a ako ne, barem nisam previše potrošio.

Ima li netko iskusniji bolje prijedlog?


Kolika je trajnost ovih fotoaparata ako kupujem rabljeni?

Također, je li mi potreban toliko velik zoom?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 19:23 (verydead).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav,

 

Imam problem sa Sigmom 17-50mm F2.8, neke slike su pre tamne. Nije stvar do ekspozicije, ona bude ok. Zna se dogoditi da od dvije slike jedna bude dobra, a druga pre tamna. Ima li tko ideju sta bi moglo biti u pitanju? Objektiv je jos pod garancijom pa razmisljam da ga posaljem na servis. Dvije prilozene slike su uslikane s identicnim postavkama. Isti otvor blende, ista brzina okidanja, isti ISO i ista jacina blica. Nakon jos malo testiranja, s drugim objektivom (pentax 50-200mm) izgleda da je stvar do fotoaparata, a ne objektiva jer se ista stvar ponavlja

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 16:40 (yaga01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Možda ti je stvar do kontakta između tijela i objektiva pa ti objektiv povremeno ostane na skroz zatvorenoj blendi iako si mu u postavkama zadao određeni otvor blende. Probaj počistit kontakte...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
yaga01 kaže...

Pozdrav,

 

Imam problem sa Sigmom 17-50mm F2.8, neke slike su pre tamne. Nije stvar do ekspozicije, ona bude ok. Zna se dogoditi da od dvije slike jedna bude dobra, a druga pre tamna. Ima li tko ideju sta bi moglo biti u pitanju? Objektiv je jos pod garancijom pa razmisljam da ga posaljem na servis. Dvije prilozene slike su uslikane s identicnim postavkama. Isti otvor blende, ista brzina okidanja, isti ISO i ista jacina blica. Nakon jos malo testiranja, s drugim objektivom (pentax 50-200mm) izgleda da je stvar do fotoaparata, a ne objektiva jer se ista stvar ponavlja

 

 Jesi probo bez blica ? Lako moguce da ne stigne istu jacinu dat u kratkom roku 

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Sinkronizacija blica s okidanjem? Mozda jedno od toga je prebrzo tj presporo?
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Stjepanj kaže...
Sinkronizacija blica s okidanjem? Mozda jedno od toga je prebrzo tj presporo?

 Onda bi dio slike bio eksponiran kak spada dok drugi dio nebi 

Jasno bi se vidjelo

 

Jednostavno blic nije imo dovoljno snage 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 12:06 (Santana).
12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deya100 kaže...

Možda ti je stvar do kontakta između tijela i objektiva pa ti objektiv povremeno ostane na skroz zatvorenoj blendi iako si mu u postavkama zadao određeni otvor blende. Probaj počistit kontakte...

 Ovo, i probaj očistiti kontakte na blicu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Fisheye za M43 (Oly e-m10 II konkretno)

 

Jeftino. Novo ili rabljeno nije binto. Ne treba biti profi jer je za ekspreimentiranje i zabavu.

 

Ima tko koju sugestiju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Jedan moj frend koji je imao Olympusa mislim da EM1 koristio je ovaj lens cap. Bio je oduševljen njime.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ekipa pozdrav tražim flash za kupit, dobio sam ponudu da pocnem slikavat po klubovima nešto. Iman Canon Eos 200d, kit lecu 18-55mm f4-5.6 i 50mm f1.8. Gleda sam potrošiti negdi 500kn (50gbp, živim u UK). Ovo sam gleda ka ne losu opciju. Ako imate kakava iskustva ili prijedloge :D

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Gledao sam taj ali radje bi neki "pravi" 7.5mm fisheye. Ako ne nadjem rabljenog za oko 1000kn uskoro onda cu probati taj lens cap.

 

Hvala

5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Kelam kaže...

Ekipa pozdrav tražim flash za kupit, dobio sam ponudu da pocnem slikavat po klubovima nešto. Iman Canon Eos 200d, kit lecu 18-55mm f4-5.6 i 50mm f1.8. Gleda sam potrošiti negdi 500kn (50gbp, živim u UK). Ovo sam gleda ka ne losu opciju. Ako imate kakava iskustva ili prijedloge :D

 Vrijedi tih para ali imaces veci problem sa objektivom.... 18 mm na f4 ti nece uhvatiti bas puno svjetla.....

12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Šta mi nebi f/4 bilo dovoljno sa flashom za klubove? 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Zavisi ste zelis postici. Sa fleshom je dovoljno f4 ako ces fotkati ljude u prvom planu ali zaboravi na pozadinu a ako zelis fotkati atmosferu u klubu jako tesko ....

5 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme
Pozdrav ekipa.
Amater sam što se tiče svijeta fotografije, znam koristiti osnovno pohotoshop i lightroom, te sam nekoliko puta koristio 1200d (od prijatelja) za fotografiranje utakmica, automobila i sl. uglavnom sve na dnevnoj svjetlosti.
Dobio sam ponudu da radim u jednom noćnom klubu kao fotograf, posao je odlično plaćen i planiram ga prihvatiti. U opis posla spada ponajviše fotografiranje ljudi,nekih detalja, te pokoja fotografija krcatog kluba gdje se treba dočarati ambijent svjetla i sl.
E sada treba mi vaš savjet za kupovinu fotića, budžet mi je cca 400-450eura. Također koji objektivi su mi potrebni, koji blic.. Tražeći malo po piku (inače iz Bosne sam) za taj novac se može naći polovni 60d, 700d (max15k okidanja) sa kit objektivima 18-55mm ili eventualno da zaluta 50mm 1.8. Ili novi 1300d sa kit objektivom. Opet zanima me vaše mišljenje koji modeli fotoaparata su najbolji za navedeni posao.
Što se tiče blica za nekih 70tak eura se može naći yongnuo yn560 IV. Neki savjet dali je bolje IV uzeti, ili tu malo uštediti i uzeti III.
Svaki vaš savjet je dobrodošao, unaprijed hvala !!
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice