Nepoznati objektivi

poruka: 21
|
čitano: 4.641
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ima li iko pametan da mi objasni

kupio sam neke objektive, najvise jer mi se jedan dopao a svi su isli u paketu, na netu nema nista o njima pretrazujuci po oznakama, ima li iko da je vido slicne i da zna vise reci o njima nesto

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 23:19 (Barbarosa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ima li iko pametan da mi objasni

Kako nema nista o njima ? Unesem podatke o prvome u google i izbaci masu rezultata...

Stvarno je red da se pocnu pucati kartoni za ovakva pitanja.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni

s lijeva na desno:

M 50mm f/2 - pentaxov kit objektiv s kraja 70ih, kit objektiv na K1000. u to vrijeme jedan od najjeftinijih pentaxovih objektiva, deklasira današnje zoom objektive opako. jako oštar preko f/2.8, lagan i sitan objektiv.

A 35-70mm f/3.5-4.5 - jedan od najboljih kratkih zoom objektiva, oštar već od f/4. ovom se nešto ružno desilo, ostao je bez zaštitnog prstena ispred prstena fokusa na kojem je natpis - moguće da je pao, ili da je raskapan

Chinoflex 135mm f/2.8 - preset M42 objektiv, izgleda kao Focalovi objektivi, imenom indicira Chinon.

Luxcon 80-210mm f/4.5 - izgleda kao Searsov objektiv, vrlo vjerojatno je proizveden u Tokini.

 

ne znam koji je smisao dodatnih informacija o objektivu. ti objektivi ili rade, ili ne rade - ako su blenda i fokus ispravni, nemaš problema s objektivima. ako nisu - prodaj/baci.

moguće da ova dva off-brand objektiva nisu baš vrhunski oštri, ipak su rađeni kao jeftini objektivi u doba kad su filmovi od 200 ASA bili zrnati, pa vrhunska oštrina nije bila tolki prioritet.

 

btw, pravi forum si našao za raspitivati se o objektivima o kojima ni gugl nema pojma. ovdje ti zalaze uglavnom samo spray'n'pray vikend-measurebator-fotografi koji pate samo na zvučna imena (canon, nikon, olympus, sony), 99% ljudi ovdje se nikad nije susrelo s M42 fotićem, a kamoli slikalo s jednim. vjerujem da ga nebi znali niti koristiti. :D

no, to znaš i sam. :P

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni
Mrgud Veliki kaže...

Kako nema nista o njima ? Unesem podatke o prvome u google i izbaci masu rezultata...

Stvarno je red da se pocnu pucati kartoni za ovakva pitanja.

kaj ti gugl kaže za drugog, trećeg, i četvrtog?

stvarno je red da se počnu pucati kartoni za ovakve odgovore.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni
elkarrde kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Kako nema nista o njima ? Unesem podatke o prvome u google i izbaci masu rezultata...

Stvarno je red da se pocnu pucati kartoni za ovakva pitanja.

kaj ti gugl kaže za drugog, trećeg, i četvrtog?

stvarno je red da se počnu pucati kartoni za ovakve odgovore.

Nisam gledao ostale, vec samo prvi (jer je navedeno da nema o niti jednome ista), ali ozbiljni forumi udaraju ban4life za multi acc-ove, a o cemu se tu radi...

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni
Mrgud Veliki kaže...

Nisam gledao ostale, vec samo prvi (jer je navedeno da nema o niti jednome ista), ali ozbiljni forumi udaraju ban4life za multi acc-ove, a o cemu se tu radi...

 

da si provjerio o čem se radi (a ne stao odmah nakon četvrtine pitanja), znao bi da je tvoj odgovor apsolutno beskoristan - odgovaraš o nečem o čem nemaš apsolutno nikakvog pojma. (a da dio o lupanju kartona ni ne spominjem)

 

btw, o kakvim ti to multi-accauntima pričaš?

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 23:49 (elkarrde).
16 godina
moderator
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni
Mrgud Veliki kaže...

Nisam gledao ostale, vec samo prvi (jer je navedeno da nema o niti jednome ista), ali ozbiljni forumi udaraju ban4life za multi acc-ove, a o cemu se tu radi...

 

Mrgude, upisao si u google podatke o prvom, jedinom poznatom iz grupe, pa odmah pametuješ. I ne sekiraj se za kartone, moderatori o tome vode računa.

Ako nemaš šta reći o objektivima (a nemaš), znači da si offtopic. A za to kartoni definitivno idu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 23:49 (DrNasty).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni
DrNasty kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Nisam gledao ostale, vec samo prvi (jer je navedeno da nema o niti jednome ista), ali ozbiljni forumi udaraju ban4life za multi acc-ove, a o cemu se tu radi...

 

Mrgude, upisao si u google podatke o prvom, jedinom poznatom iz grupe, pa odmah pametuješ. I ne sekiraj se za kartone, moderatori o tome vode računa.

Ako nemaš šta reći o objektivima (a nemaš), znači da si offtopic. A za to kartoni definitivno idu...

 

Upisao sam podatke i o ostala dva na kojima pisu neke karakteristike i nakon odredjenog vremena nasao o cemu se radi... Naravno, morao sam upisati malo jace modele, da bi dosao i do ovih tu na slici.

Jedino sto stoji je onaj drugi s lijeva, njega nisam nasao, a pametovati i pogadjati necu (jer me vuce na nekoliko njih), jer od toga nema koristi. Ostala tri se mogu naci na google bez problema, bar za one koji znaju koristiti tu trazilicu.

A, ako sam OT, onda cu puknuti EOD i rijesen problem...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2009 0:04 (Mrgud Veliki).
16 godina
moderator
offline
RE: Ima li iko pametan da mi objasni

Sve je ok, ali kad si, eto, već našao te objektive na googlu, mogao si autoru teme staviti linkove, a ne napadati ga, jer to je ispravan način.

Sad kad smo sve razjasnili, naučili o novim objektivima, a pogotovo o korištenju googla, prestaćemo s prepucavanjem, da ne bude već toliko spominjanih, dragih nam kartona.

16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati objektivi

jbo vas prvi njega sam stavio samo da vidite dimenzije ostalih , majkumu pa na njemu sve pise  i jako je poznat objektiv a sveznalice se odmah za njega zakace.

ovaj 35-70 je zmaj, manual fokus A blenda, portreti ostri ko zilet na 3,5(mislim ipak da ima konstantnu blendu 3,5) plus dobar macro sa 15tak cm.

sto se tice branda, ma samo da je radi objektiva Pentax je car, a ima jos dosta razloga, evo ja pojeftino dodjoh do ekstra rjesenja i prezadovoljan sam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2009 7:48 (Barbarosa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati objektivi

Evo vam Paparazo snimak Muharema Serbezovskog

 

Novi objektivi=gomila zabave, nisam se ovako zabavljao otkad je Starcraft izasao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2009 10:43 (Barbarosa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Nepoznati objektivi

Jel to on za vjenčanim stolom? :)))))))

A gdje ga iskopa.... xD

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nepoznati objektivi
Barbarosa kaže...

Novi objektivi=gomila zabave, nisam se ovako zabavljao otkad je Starcraft izasao.

Smijeh

sad znaš kak je meni kad neki prastari objektiv. evo, baš čekam jednog Industara 50-2.

 

s kojim je to uslikano? zadovoljan kupovinom?

kad si već započeo ovu temu, mogao bi nešto i napisati o tom staklovinju..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati objektivi

Uslikano sa 35-70 mm ovaj sto sam mislio da je 3.5 a lahko moguce da je do 4.5

Ostar je ko zilet kad se fino isfokusira, jaaaaaako dobro portretira

manualni fokus je sto uopste nije strasno, meni treba po zadnjem  mjerenju +0,5 dioptrija i ja bez ocala slikam bez vecih problema

kratak zum raaspon dobro dodje pri kadriranju ali macro je dostupan samo na 70mm i izostrava na nekih 20 cm

 

 

cvijet cvijet
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati objektivi

evo veli mi covjek na pentax forumu da chinonflex sa vise od 9 listica blende je dobra kupnja, moj ima 10

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nepoznati objektivi

a oko čeg se ti zamaraš! :p

okej, jasno mi je, opravdavaš si kupovinu, kužim. ja imam politiku - ako objektivi rade zadovoljavajuće fotke, ako su mu zabavni - ja zadovoljan, ne moram ih si više opravdavati. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Nepoznati objektivi

hmm, mogao sam i presutjeti ovo o broju latica, ali sam mislio da je korisna informacija, ili da je presutim, ili je ovo forum gdje se dijele informacije, ili ja pogresno shvatam svrhu foruma...

 

tako puno nedoumica :P

 

sutra ces naletjeti na CHINONFLEX i sjetit ces se ovoga a ja cu biti zadovoljan sto sam iskopao korisnu informaciju

 to je valjda duh foruma, i nemoj vise da lijepis te :P pomislit ce neko da gledas sve oko sebe malko svisoka a to nije ni najmanje lijepo

i ja normalno cijenim objektiv po slikama, da naletim na zeissa moze biti defektan, ali sad trebam kupiti m42 na K adapter pa da znam trebam li dati pare

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nepoznati objektivi

hehe, ako itko poštuje stare objektive, onda sma to ja. taj :P ti je išao samo da se ne zamaraš nepotrebnim detaljima - ono o 10 lameli blende je definitivno korisno (taman mi fali 135ica za M42 ergelu, he he he)

 

kaj se tiče M42 adaptera, probaj potražiti originalni pentaxov, taj se jedini provjereno uvijek da skinuti s fotića. i ako kupuješ jeftine kineze, pazi da ne pokriva prednju sranu mounta, s takvim ne možeš fokusirati na beskonačno, treba ti adapter koji potpuno uđe u mount.

 

btw, trenutno su savršeni uvjeti za lov na mjesec, ja maloprije upregnuo 85-205icu i otišao u lov na mjesec. rezultati - jako zadovoljavajući! deinitivno preporučam svakome protegnuti malo objektive. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
12 godina
offline
Re: Nepoznati objektivi
Došao u posjed stare Chinon 60 sm xl direct sound analogne 8 mm kamere.Ispravna je.Zanima me dali ima neku kolekcionarsku vrijednost...ako netko zna...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nepoznati objektivi
Još slika
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nepoznati objektivi
ZdravkoZ kaže...
Još slika

 

vrijedi kolko i stari usisavač :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice