Odabir DSLR fotoaparata

poruka: 53
|
čitano: 35.449
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Pozdrav svima !

Novi sam u vodama DSLR fotića. Bombardiran sam od prijatelja s raznim prijedlozima, a se ne zalićem potrošiti lovu. Od "predloženih" modela fotića nekako mi je "najbliži"

Canon 600 D. Međutim ne mogu se odlučiti   za leću !? Fotić mi je inače uvjek pri ruci, kod planinarenja a i kod drugih izleta. S obzirom na te "potrebe", želio bih leću za široku

upotrebu. U brdima mi se ne mjenjaju leće, bar ne za sada. Prijedlozi su uvjek dobrodošli ! ! !

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
keza kaže...

Pozdrav svima !

Novi sam u vodama DSLR fotića. Bombardiran sam od prijatelja s raznim prijedlozima, a se ne zalićem potrošiti lovu. Od "predloženih" modela fotića nekako mi je "najbliži"

Canon 600 D. Međutim ne mogu se odlučiti   za leću !? Fotić mi je inače uvjek pri ruci, kod planinarenja a i kod drugih izleta. S obzirom na te "potrebe", želio bih leću za široku

upotrebu. U brdima mi se ne mjenjaju leće, bar ne za sada. Prijedlozi su uvjek dobrodošli ! ! !

 

600d je odličan fotoaparat........mozda da za početak koristis samo 18-55 obkjektiv koji dobijas u "kitu" sa tim fotachem.....mislim da bi ti to bilo cisto OK...kasnije vidis ak ti jos sto treba pa prema tome i kupujes objektiv(e)

 

14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

za teren tj.planinarenje (svi moguči i nemogući vremenski uvijeti) ja bi ti preporućio Pentax K30+18-135wr,taj fotić i taj objektiv su vodotijesno zaštićeni,možeš ih koristiti i po kiši i po snijegu i po prašini,objektiv pokriva od širine do tele područja,ova kombinacija pružit će ti mogućnost koju tražiš u punom smislu a to je leća za široku upotrebu sa takvim tijelom,fotić ima mogučnost korištenja litijionske i obične/punjive AA baterije,to puno znači ako nemaš original litiionske rezervne baterije ili je nemaš gdje napuniti-odeš do prvog dučana/kioska i kupiš obične AA baterije i voila nastaviš sa fotkanjem ;-)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 22:16 (struić).
13 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata
Pozdrav. Brat mi ovih dana ide u SAD, pa smo mislili da donese neki fotoaparat. Za početak, da li se isplati? Jel osjetna razlika u cijenama?

Drugo, uzeli bi neki Canon do 4-5k kn. Objektiv nije nužan. Mislio sam nešto u rangu 600D - 700D. Tu je i neki 100D, koja je razlika izmedju njega i 700D. Da li se isplati uzeti 700 u odnosu na prethodnike itd. One 1100D i slične ipak ne bi. To ne bi bilo neko unaprijeđenje na trenutni (400D).

Hvala unaprijed na odgovorima.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Pozdrav ekipa!
I ja kao i ostali imam mali problem?!
Kako odabrati između 2 fotoaparata onaj pravi? {#}
Vidim da vas ovdje ima dosta iskusnih s fotićima i fotkama,a ja sam u svemu tome novi.
Pa evo da neduljim više,trebao bih mali savjet koji od ova 2 fotoaparata odabrati???
CANON 600D ili NIKON D5200?

Molio bih vas iskreno mišljenje u vezi oba uređaja,a ako imate preporuku za nešto performansama i kvalitetom malo bolje (cijena +-500kn ne igra ulogu) napišite???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
BooB kaže...

Pozdrav ekipa!
I ja kao i ostali imam mali problem?!
Kako odabrati između 2 fotoaparata onaj pravi? {#}
Vidim da vas ovdje ima dosta iskusnih s fotićima i fotkama,a ja sam u svemu tome novi.
Pa evo da neduljim više,trebao bih mali savjet koji od ova 2 fotoaparata odabrati???
CANON 600D ili NIKON D5200?

Molio bih vas iskreno mišljenje u vezi oba uređaja,a ako imate preporuku za nešto performansama i kvalitetom malo bolje (cijena +-500kn ne igra ulogu) napišite???

 

Uzmi Pentax K-50. Najbolji ti je u toj klasi http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-black-dal-18-55wr/NO13458745/product/

Ili Pentax K-500 koji je jeftiniji 500tinjak kuna. Glavna razlika u odnosu na K-50 je da nema weather sealing (imaš ga u edigitalu samo iz nekog razlika sa tih stranica ne radi linkanje :S)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 10:04 (Trickortreat).
16 godina
online
Odabir DSLR fotoaparata

Nije punokrvni dslr, ali...

Da li ima tko od vas Fuji x100? Ova zvijer mi se dopada, pa ak ima ko iskustva s navedenim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...

Nije punokrvni dslr, ali...

Da li ima tko od vas Fuji x100? Ova zvijer mi se dopada, pa ak ima ko iskustva s navedenim..

 

ljudi koji ga imaju su zadovoljni, reviewi po netu su isto više nego dobri. Jedino što moraš gledati je da ima objektiv fiksne žarišne duljine i što ćeš se morati naučiti raditi s tim "ograničenjem". Iako ljudi koji znaju pravila kompozicije s njime rade čuda (ali realno gledajući oni to mogu i s običnim P&S aparatom).

Evo nekih primjera https://www.flickr.com/search/?q=x100

 

16 godina
online
Odabir DSLR fotoaparata

Ma znam, pročital već brdo rivjua, a neki problemi su otklonjeni firmwareima.. Uglavnom to je model koji je pobrao slavu a kojima je utro put ostalima iz serije S, T..

Gledam rabljene, a za tu lovu (oko 3.5kn) definitivno nemam kaj uzet a da je bolje od navedenog, ne postoji..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...

Ma znam, pročital već brdo rivjua, a neki problemi su otklonjeni firmwareima.. Uglavnom to je model koji je pobrao slavu a kojima je utro put ostalima iz serije S, T..

Gledam rabljene, a za tu lovu (oko 3.5kn) definitivno nemam kaj uzet a da je bolje od navedenog, ne postoji..

 

Iskreno mislim da je X100 pre skup. Plaćaš dizajn i ko zna šta već ne.... ulazak u neki hip club :)

za nekih 3200kn imaš novi X-A1 koji ima sličan dizajn, većinu opcija ko i X100 plus što možeš mjenjat objektive http://www.m-computers.hr/fuji-x-a1-kit-16-50mm-crni-plavi-ili-crveni-poklon-16gb-sdhc/BR786855396/product/

Fuji je poznat po tome da brine o korisnicima svojih proizvoda i čestim updateima firmwarea stvarno papravlja ono što su korisnici uočili kao loše. valjda su mu zbog toga i aparati mrvicu skuplji, ali još uvjek je X100 malo over the top.

16 godina
online
Re: Odabir DSLR fotoaparata
Trickortreat kaže...

Iskreno mislim da je X100 pre skup. Plaćaš dizajn i ko zna šta već ne.... ulazak u neki hip club :)

za nekih 3200kn imaš novi X-A1 koji ima sličan dizajn, većinu opcija ko i X100 plus što možeš mjenjat objektive http://www.m-computers.hr/fuji-x-a1-kit-16-50mm-crni-plavi-ili-crveni-poklon-16gb-sdhc/BR786855396/product/

Fuji je poznat po tome da brine o korisnicima svojih proizvoda i čestim updateima firmwarea stvarno papravlja ono što su korisnici uočili kao loše. valjda su mu zbog toga i aparati mrvicu skuplji, ali još uvjek je X100 malo over the top.

 Iskreno, ne bih se složio s tobom..

Mislim da opravdava svoj status s citiram:  "over the top"..

Bar po onom, što sam čitao o njemu.. Od same izrade do IQa aparat je odličan, al ok, tu bumo se razišli vjerojatno u mišljenjima..

 

Ovaj X-A1 nije skup, al mi je preveliki, pogotovo s tim objektivom..

14 godina
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Složio bih se sa Trickortreat.
Brine me što jako puno fotografija sa X100 nije baš dobro fokusirano, bar ne u usporedbi sa X-A1 (koji s tim kit objektivom ima nešto veći šum). X100 ima bolji SW i VF, ali velika je to razlika u cijeni. 
X-A1 je sa pancakeom u najgorem slučaju jednakih dimenzija kao X100, a vjerojatno i manji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...
Trickortreat kaže...

Iskreno mislim da je X100 pre skup. Plaćaš dizajn i ko zna šta već ne.... ulazak u neki hip club :)

za nekih 3200kn imaš novi X-A1 koji ima sličan dizajn, većinu opcija ko i X100 plus što možeš mjenjat objektive http://www.m-computers.hr/fuji-x-a1-kit-16-50mm-crni-plavi-ili-crveni-poklon-16gb-sdhc/BR786855396/product/

Fuji je poznat po tome da brine o korisnicima svojih proizvoda i čestim updateima firmwarea stvarno papravlja ono što su korisnici uočili kao loše. valjda su mu zbog toga i aparati mrvicu skuplji, ali još uvjek je X100 malo over the top.

 Iskreno, ne bih se složio s tobom..

Mislim da opravdava svoj status s citiram:  "over the top"..

Bar po onom, što sam čitao o njemu.. Od same izrade do IQa aparat je odličan, al ok, tu bumo se razišli vjerojatno u mišljenjima..

 

Ovaj X-A1 nije skup, al mi je preveliki, pogotovo s tim objektivom..

 

Većina aparata Fujijeve X serije ima isti senzor, tako da što se IQa tu nema baš dileme - identični su u dlaku. Konkretno X-A1 ima Bayer filter za razliku od X-Transa na ostalima, ali ako možeš primjetiti na recenzijama - ljudi hvale i prirodnost boje na tom senzoru. Ali ni X100 nema X-trans (tek ga je x-100s dobio)

X-A1 je mrvicu veći, ali sa xf 27 objektivom je prilično malih dimenzija, ne bi osjetio razliku između X100. A sam XF27 je fenomenalan objektiv http://www.photozone.de/fuji_x/855-fuji27f28

X100 je razvio svoj kult sljedbenika. Činimi se da samo zbog svog kultnog statusa tolko i košta (nešto slično kako Nikonov DF). To se može vidjeti i iz cijena koje su mu jako varirale ovisno o potražnji na tržištu. Ne kažem da je loš aparat, dapače, bolji je od većine, vrhunski je izrađen, ima fora tražilo itd.. Imaš osjećaj ko da možeš čavle zabijat s njime, malih je dimenzija, ima ugrađene ND filtre itd... ali i svi drugi Fujijevi aparati će dati identičnu kvalitetu slike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 14:31 (Trickortreat).
16 godina
online
Re: Odabir DSLR fotoaparata
jozef kaže...

Složio bih se sa Trickortreat.
Brine me što jako puno fotografija sa X100 nije baš dobro fokusirano, bar ne u usporedbi sa X-A1 (koji s tim kit objektivom ima nešto veći šum). X100 ima bolji SW i VF, ali velika je to razlika u cijeni. 
X-A1 je sa pancakeom u najgorem slučaju jednakih dimenzija kao X100, a vjerojatno i manji.

 Fokus je rijesen na x100, tak da je taj problem prakticki nepostojeci...

XA1 kosta 3300s kitom, a svi znamo da kit dobar "za silu".. I onda bi jos moral dodat 1500-2000 ak ne i vise, za prime objektiv i eto me blizu 5500-6000kn...

A rabljeni x100 kosta oko 3.5kn, ne moram ni govorit ds je bolji od xa1 koji dolazi s kitom...

A s druge strane, ne da mi se uzimat m43 odnosno mirrorless sisteme, pogotovo ove s izmjenjivim objektivima..

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

Onda ti je to to.. odlučio si :)

16 godina
online
Re: Odabir DSLR fotoaparata
Trickortreat kaže...

Onda ti je to to.. odlučio si :)

 Čak sam gledal ove Fujie s izmjenjivim objektivima+ak dodam na to još neki prime, cijena se poprilično penje gore, tak da sam uzel i tvoju opciju u obzir:D

 

 

Nevjerojatno, al x100s nema nigde rabljenih, a ima 2-3 komada x100 ima na njušci, oko jednog pregovaram, teško je nać da je baš u mint (ko iz dućana) stanju, sad već picajzlim

 

 

 

Onak po mom nekom razmišljanju stečenim čitanjem rivjua, X100 definitivno ubija u low light uvjetima šum je jedva zamjetan na 6400 tek iznad postoje naznake za potonjim, a i nije strano raznim recenzentima di X100 uspoređuju sa FF aparatima i di se prokleto dobro drži u testovima...

 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...

 

Onak po mom nekom razmišljanju stečenim čitanjem rivjua, X100 definitivno ubija u low light uvjetima šum je jedva zamjetan na 6400 tek iznad postoje naznake za potonjim, a i nije strano raznim recenzentima di X100 uspoređuju sa FF aparatima i di se prokleto dobro drži u testovima...

 

 

 

 Dobar high ISO je samo jedna strana medalje, X-trans ima i nedostataka: manja osjetljivost na boje, konverteri nisu optimalni i ne izvlače maksimum (još uvijek), slabiji dinamički raspon (nema detalja u sjenama kao kod Sony senzora).

EDIT: Nije S verzija, ovo je obična bez X-transa, moj bed.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 14:08 (DrNasty).
16 godina
online
Re: Odabir DSLR fotoaparata
DrNasty kaže...

 

 

 

 Dobar high ISO je samo jedna strana medalje, X-trans ima i nedostataka: manja osjetljivost na boje, konverteri nisu optimalni i ne izvlače maksimum (još uvijek), slabiji dinamički raspon (nema detalja u sjenama kao kod Sony senzora).

EDIT: Nije S verzija, ovo je obična bez X-transa, moj bed.

 Sad već gledam i X100S taj dolazi sa Bayer senzorom (filter)..

Gledam usporedbe, mada je to sad diskutabilno, neko će reć bayer neko xtrans..

http://erphotoreview.com/wordpress/?p=3967

 

 

Radil usporedbu na dpreview ISO test X100 vs X100S, na 6400 ISO x100s ima manji šum..

E sad dal su to sad sve detalji, treba vidjet još...

16 godina
moderator
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...

 Sad već gledam i X100S taj dolazi sa Bayer senzorom (filter)..

Gledam usporedbe, mada je to sad diskutabilno, neko će reć bayer neko xtrans..

http://erphotoreview.com/wordpress/?p=3967

 

Nije to ništa diskutabilno, X100S ima X-Trans, a to im stoji i na službenoj stranici:

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x100s/

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 15:00 (DrNasty).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
zvonac kaže...

 Sad već gledam i X100S taj dolazi sa Bayer senzorom (filter)..

Gledam usporedbe, mada je to sad diskutabilno, neko će reć bayer neko xtrans..

http://erphotoreview.com/wordpress/?p=3967

 

 

Radil usporedbu na dpreview ISO test X100 vs X100S, na 6400 ISO x100s ima manji šum..

E sad dal su to sad sve detalji, treba vidjet još...

 

Više ćeš se usrećiti sa Bayer filterom, Adobe u svom konvertoru nikako da riješi probleme oko demosaica X-transa pa ako ti je obrada fotografija bitna stavka nemaš što misliti.

16 godina
online
Re: Odabir DSLR fotoaparata
DrNasty kaže...

Nije to ništa diskutabilno, X100S ima X-Trans, a to im stoji i na službenoj stranici:

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x100s/

 Mislio sam xtrans vs bayer, mišljenja su podjeljenja oko toga, ne vidim da se ljudi bune oko ovog ili onog senzora.

Mislim, svaki od njih ima svoje prednosti i mane..

 

A sad X100 je "stariji" fotić, a 100S je noviji, neznatno, mada potonji ima još bolji High ISO.

Ak bi sad uzel, bil bi miran dost dugo vremena, sad je samo pitanje, koji:D

Trickortreat kaže...

 

Više ćeš se usrećiti sa Bayer filterom, Adobe u svom konvertoru nikako da riješi probleme oko demosaica X-transa pa ako ti je obrada fotografija bitna stavka nemaš što misliti.

 Obrada me ne zanima...

9 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Oprostite sto otvaram staru temu.

 

Imam pitanje,jel se može nabaviti nekakav dslr do 2000kn?

Nekakav entry level dslr,koji je jednostavan ali da me uvuče u taj svijet dslr aparata i da kasnije mogu ići na nekaj bolje i jače.

Naravno može biti i polovan sa njuškala etc. :)

 

Lp!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
TheMasterOfDisaster kaže...

Oprostite sto otvaram staru temu.

 

Imam pitanje,jel se može nabaviti nekakav dslr do 2000kn?

Nekakav entry level dslr,koji je jednostavan ali da me uvuče u taj svijet dslr aparata i da kasnije mogu ići na nekaj bolje i jače.

Naravno može biti i polovan sa njuškala etc. :)

 

Lp!

 Probaj u ovoj ili ovoj temi, one su aktivnije. ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice