Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.601
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ljudi!

 

Slabo se kužim u fotoaparate pa tražim Vašu pomoć: trebao bih uzeti nekakav fotoaparat za kolege koje rade samnom u firmi. Fotoaparat bi služio za slikanje interijera, tj. opremljenih objekata. Dečki će puno biti na terenu pa bi i on trebao imati takvu namjenu. Cijena bi bila oko 3.000 kn, marka nije bitna (mogu biti neki i sa višom cijenom čisto radi usporedbe da pokažem šefovima). Bitno mi je da je aparat kvalitetan i da nije prekompliciran za rukovanje.

 

Hvala. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

mislim da bi dobar izbor bio Canon G1X, ali on je već malo izvan budgeta, (4100kn u outlet.hr)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
jozef kaže...

mislim da bi dobar izbor bio Canon G1X, ali on je već malo izvan budgeta, (4100kn u outlet.hr)

 Hvala, provjerit ću... :)

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
kule kaže...

Pozdrav ljudi!

 

Slabo se kužim u fotoaparate pa tražim Vašu pomoć: trebao bih uzeti nekakav fotoaparat za kolege koje rade samnom u firmi. Fotoaparat bi služio za slikanje interijera, tj. opremljenih objekata. Dečki će puno biti na terenu pa bi i on trebao imati takvu namjenu. Cijena bi bila oko 3.000 kn, marka nije bitna (mogu biti neki i sa višom cijenom čisto radi usporedbe da pokažem šefovima). Bitno mi je da je aparat kvalitetan i da nije prekompliciran za rukovanje.

 

Hvala. :)

 

Pentax K-500, nema boljeg za oko 3000kn.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Dud kaže...

 Ajde da vam ne bude dosadno imam i ja pitanjce. Kaj uzet za svog Nikona D3300, nikonov 35,1.8, ili Tamronov 17-50, 2.8, Sad imam kit 18-55 i 55-300.

 Kako je i Plavi rekao - primeovi su bolji što se kvalitete slike tiče, ali ih moraš mjenjati, što baš i nije praktično ako trebaš loviti kadrove na brzinu ili u zraku ima prašine ili kiše...

Također imam gotovo sve prime objektive koji su mi potrebni za moj sustav, ali imam upravo i taj Tamron. Sasvim sam zadovoljan s njime. Ako odem negdje i ne znam u naprijed što bih fotkao, puno mi je praktičniji od primeova.

 

@BlueMax

Samo neki nikonovi primeovi imaju stabilizaciju, generalno od 100mm na gore.

 Ma ok je to mjenjanje objektiva većinom znam kaj idem fotkat pa uzmem samo kaj mi treba(imam i stare pentacone 50mm i 100mm, kupil sam onaj adapter prek ebaya). Sve mi se bolja opcija čini taj tamron, iako je on na njuški od 2000, a 35-ca i 50tka od 1100 do 1500. Ali možda sad tamrona pa onda poslije skupit za neki prime npr. 105 macro za 4500kn za moje kukce

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Dud kaže...

 Ma ok je to mjenjanje objektiva većinom znam kaj idem fotkat pa uzmem samo kaj mi treba(imam i stare pentacone 50mm i 100mm, kupil sam onaj adapter prek ebaya). Sve mi se bolja opcija čini taj tamron, iako je on na njuški od 2000, a 35-ca i 50tka od 1100 do 1500. Ali možda sad tamrona pa onda poslije skupit za neki prime npr. 105 macro za 4500kn za moje kukce

 

Novi Tamron je 2500kn, ne vrijedi rabljeni 2000kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 14:49 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Dud za macro možeš proći i puno jeftinije - macro tube i kakav stari objektiv veće milimetraže koji ima prsten blende. Jest da si na Nikonu osuđen na full manuelno određivanje ekspozicije (ne radi svjetlomjer) i nema autofokusa ali barem autofokus ti ne treba za macro a i manuelna ekspozicija nije neka znanost. Znam da je 105 macro odličan i zgodan jer ga možeš koristit i za druge stvari (za razliku od macro tuba s kojima nemaš mogućnost fokusa u beskonačno...) ali ako ti treba samo za macro onda je to dosta skupa investicija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
deya100 kaže...

Dud za macro možeš proći i puno jeftinije - macro tube i kakav stari objektiv veće milimetraže koji ima prsten blende. Jest da si na Nikonu osuđen na full manuelno određivanje ekspozicije (ne radi svjetlomjer) i nema autofokusa ali barem autofokus ti ne treba za macro a i manuelna ekspozicija nije neka znanost. Znam da je 105 macro odličan i zgodan jer ga možeš koristit i za druge stvari (za razliku od macro tuba s kojima nemaš mogućnost fokusa u beskonačno...) ali ako ti treba samo za macro onda je to dosta skupa investicija.

Ove Pentacone i sa ovim adapterom bez kontakta ionak ne prepoznaje, piše lens not atachhed, tak da nemožeš niš ni stisnut dok nisi u manulnom modu. A ja ti za macro koristim ovaj 18-55 i na njega reverse pentacon 50mm i onda macro railom, radim stacking ko na ovoj fotki obada. I iako sam se šalil za ovaj 105, jer vjerajtno ga ne bum nikad kupil, bilo ga lijepo imat. Mislim da su prstenovi i ovo okretanje objektiva ok ali da se ne mogu mjerit sa oštrinom macro objektiva, a i za portrete bi dobro došel. Jučer sam na 500px naletil na jedan portret neke cure na cesti, i mislim da je bil 105 micro 2.8 i oštrina a i bokeh su mi bili ono wow. No sad smo offtopic, mislim da ću prvo ovog Tamrona nabavit.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

I meni je taj Tamron tiha patnja a nikako odvojit lovu za njega, iako za tu lovu je apsolutni best buy... 

 

Još malo off - apsolutno se slažem da je taj 105 odličan objektiv, čak sam ga imao priliku i isprobat u kombinaciji s Nikonom D7000, nažalost nemam te fotke ali već preko displaya sam primjetio da je oštar ko žilet.

 

Što se tiče macro tubi, sve ovisi koji je objektiv na njima, ima super oštrih primeova za jako malo love. Odlično je i to što imaš macro rail, jako vrijedan dodatak svima koji vole macro.

 

Evo dvije moje - prva iz već sada davnih dana, napravljena apsolutno jeftinom kombinacijom počevši od tijela do tuba i objektiva: Olympus E-520 + Macro tube od 9 USD + 30 godina star Zuiko OM50 f/1.8 (isto je stackirano). Druga je poprilično skuplja oprema (pentax K-5 + jeftine tube + Pentax FA50 f/1.4). Usudio bih se reći da ova sa skupljom opremom mi nije ništa bolja od ove s jeftinijom. Portreti u kombinaciji s Pentax K-5 i Pentax FA50 f/1.4 i općenito druge fotke gdje se traži brzina reakcije i oštrina su sasvim druga priča ali samo Pentax FA50 novi košta oko 2.900 kn pa već ne pričamo o jeftinoj kombinaciji... Dakle što se tiče prve kombinacije i odnosa uloženo/dobiveno tu nema dvojbe - odlični rezultati koji apsolutno opravdavaju investiciju!

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Mrzim bube.

 

Sony ima zanimljiv feature - release without lens, pa iako aparat ne prepoznaje objektiv (ili objektiva uopce nema) moguce je okinuti fotografiju. tako jednostavno a ucinkovito rjesenje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ista stvar i s Pentaxom, jedino što te traži je da manuelno uneseš milimetražu objektiva kad ga pališ (zbog stabilizacije) i tu možeš unijet što god želiš, nakon toga ga nije briga dal' je što prikačeno pa makar gore zakeljiš šalicu za kavu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Razmišljam o kupovini fotoaparata jer bi se htjel početi baviti fotografijom. Znači trebao bi mi većinom za slikanje na otvorenom, jer dosta se bavim nekim samogradnjama pa bi htjel dobar fotoaparat da mogu napraviti neke dobre slike bicikala, auti itd. kao što su naprimjer ove priložene dolje. Pa sam naletio na ovaj, je li ok cijena i je li uopce moguce stim fotoapartom napraviti takve fotografije?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav

Uskoro idem u realizaciju kupnje fotoaparata

budzetom sam izmedju 3-4 kn al nikako vise od toga

zanimljivima mi se cine eos 600d i naravno pentax k500

zanima me oce li uskoro biti nekih novih modela da ne kupim neki od ovih pa za koji tjedan dode nesto novo u tom cjenovnom rangu? Ima li kakvih najava?

i ima li kakav kompakt do nekih 3k kn da se moze mjeriti s nekim od ovih gore?

tipa nesto od sonya il canona?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

Pozdrav

Uskoro idem u realizaciju kupnje fotoaparata

budzetom sam izmedju 3-4 kn al nikako vise od toga

zanimljivima mi se cine eos 600d i naravno pentax k500

zanima me oce li uskoro biti nekih novih modela da ne kupim neki od ovih pa za koji tjedan dode nesto novo u tom cjenovnom rangu? Ima li kakvih najava?

i ima li kakav kompakt do nekih 3k kn da se moze mjeriti s nekim od ovih gore?

tipa nesto od sonya il canona?

 

Ne mogu se jeftini kompakti mjeriti s DSLRima, u svakom slučaju ti preporučujem K500.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
laux kaže...

Razmišljam o kupovini fotoaparata jer bi se htjel početi baviti fotografijom. Znači trebao bi mi većinom za slikanje na otvorenom, jer dosta se bavim nekim samogradnjama pa bi htjel dobar fotoaparat da mogu napraviti neke dobre slike bicikala, auti itd. kao što su naprimjer ove priložene dolje. Pa sam naletio na ovaj, je li ok cijena i je li uopce moguce stim fotoapartom napraviti takve fotografije?

 

 

 

S bilo kojim aparatom možeš napraviti takve fotke bicikla i automobila :)

Ne vrijedi ti aparat na linku više od 1000kn.

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da,znam da se nemogu mjeriti s DSLR-ovima ali sam mislio da ima mozda neki u to cjenovnom rangu a da je vrijedan spominjanja jer ono...ima super karakteristike,vrijedi para i da je u toj klasi kao k500 u toj svojoj?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

Da,znam da se nemogu mjeriti s DSLR-ovima ali sam mislio da ima mozda neki u to cjenovnom rangu a da je vrijedan spominjanja jer ono...ima super karakteristike,vrijedi para i da je u toj klasi kao k500 u toj svojoj?

 

A to.. Sony DSC-RX100III i Panasonic LX100. To su ti odlični kompakti, dođu nekih 5000kn. Ostali imaju male senzore pa ne znam da li bi išao na takav kompromis...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 8:14 (Trickortreat).
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

a jel ima kakvih najava da će Canon,Nikon li možda Pentax uskoro izbacit neke nove modele u tom cjenovnom rangu?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Moja topla preporuka ti je Sony A3000, rabljeni s kit 18-55 F3.5 možeš naći na njuškalu/ebay-u.

Naravno, ovo ti je preporuka ako ti je pri izboru pri vrhu prioriteta IQ (image quality) tj. kvaliteta senzora, što za tu cijenu nemože bolje, čak je i bolji/usporediv

s aparatima u srednjoj klasi. Na DXOMARK dobio je 78, što je odlično za tu cijenu.

Ja sam ga nedavno kupio, oduševljen sam kvalitetom fotografije no ako ti nije prioritetna kvaliteta senzora onda nije za tebe. Naime, LCD ekran je

niske rezolucije kao i EVF, ako se možeš pomiriti s tim, onda samo naprijed.

Još jedna dobra stvar kod SONY-evih mirrorlessa je to da za svega par dolara s ebay-a možeš kupiti gotovo svaku vrstu 

adaptera te koristiti gotovo sve i stare i nove objektive, naravno ručno upravljanje, međutim, u igri je

već dvije godine adapter EF/S na E koji omogućava potpunu elektronsku kontrolu Canon EF/S objektiva na SONY emount sistemima (uz spori AF).

Kupit ga već ima za 30tak dolara OVDJE . Ja cu ga naručiti ovih dana. Imaj na umu da Emount s obzirom da je relativno nov mount, već ima dobar izbor objetiva (35+).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Hurki kaže...

Lp svima.
Možete li mi preporučiti neki fotić do 1500kn stotka gore dolje nije bitno.

Inače volim fotkati prirodu, životinje i sl., te za standardno fotkanje ljudova :)

unaprijed zahvaljujem 

 


Moja topla preporuka ti je Sony A3000, rabljeni s kit 18-55 F3.5 možeš naći na njuškalu/ebay-u.

Naravno, ovo ti je preporuka ako ti je pri izboru pri vrhu prioriteta IQ (image quality) tj. kvaliteta senzora, što za tu cijenu nemože bolje, čak je i bolji/usporediv

s aparatima u srednjoj klasi. Na DXOMARK dobio je 78, što je odlično za tu cijenu.

Ja sam ga nedavno kupio, oduševljen sam kvalitetom fotografije no ako ti nije prioritetna kvaliteta senzora onda nije za tebe. Naime, LCD ekran je

niske rezolucije kao i EVF, ako se možeš pomiriti s tim, onda samo naprijed.

Još jedna dobra stvar kod SONY-evih mirrorlessa je to da za svega par dolara s ebay-a možeš kupiti gotovo svaku vrstu 

adaptera te koristiti gotovo sve i stare i nove objektive, naravno ručno upravljanje, međutim, u igri je

već dvije godine adapter EF/S na E koji omogućava potpunu elektronsku kontrolu Canon EF/S objektiva na SONY emount sistemima (uz spori AF).

Kupit ga već ima za 30tak dolara OVDJE . Ja cu ga naručiti ovih dana. Imaj na umu da Emount s obzirom da je relativno nov mount, već ima dobar izbor objetiva (35+).

 

EDIT: ispričavam se na double post-u :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:04 (maxdamage00).
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
maxdamage00 kaže...

Moja topla preporuka ti je Sony A3000, rabljeni s kit 18-55 F3.5 možeš naći na njuškalu/ebay-u.

Naravno, ovo ti je preporuka ako ti je pri izboru pri vrhu prioriteta IQ (image quality) tj. kvaliteta senzora, što za tu cijenu nemože bolje, čak je i bolji/usporediv

s aparatima u srednjoj klasi. Na DXOMARK dobio je 78, što je odlično za tu cijenu.

Ja sam ga nedavno kupio, oduševljen sam kvalitetom fotografije no ako ti nije prioritetna kvaliteta senzora onda nije za tebe. Naime, LCD ekran je

niske rezolucije kao i EVF, ako se možeš pomiriti s tim, onda samo naprijed.

Još jedna dobra stvar kod SONY-evih mirrorlessa je to da za svega par dolara s ebay-a možeš kupiti gotovo svaku vrstu 

adaptera te koristiti gotovo sve i stare i nove objektive, naravno ručno upravljanje, međutim, u igri je

već dvije godine adapter EF/S na E koji omogućava potpunu elektronsku kontrolu Canon EF/S objektiva na SONY emount sistemima (uz spori AF).

Kupit ga već ima za 30tak dolara OVDJE . Ja cu ga naručiti ovih dana. Imaj na umu da Emount s obzirom da je relativno nov mount, već ima dobar izbor objetiva (35+).

 K-500 ima DXOmark score 79 uz pravi prizma viewfinder tako da je opet u prednosti. Aktivni adapter za $30 je jako povoljan.

Meni se čini da taj DXOmark iako egzaktan nekako ne odgovara u potpunosti onome što vidim okom. Baš me zanima mišljenje stručnijih na ovom forumu o tome.

Konkretno, ako usporedim alpha 3000 i K-500 ispada da imaju jednak šum a u praksi K-500 mi se tu čini puno bolji. Po dubini boje ispada da su podjednaki a rekao bih da je Sony tu u prednosti. Ispada da Pentax daje bolje fotke izravno iz aparata, a Sony ima više potencijala u postprodukciji. Na kraju je rezultat vjerojatno sličan. Je li netko drugi primijetio takva odstupanja u DXOmarku? 

 

P.S. sad vidim da se radi o 1500kn. Mislio sam da je još u pitanju gornja rasprava o kompaktima vs K-500. Ne znam baš može li se alpha 3000 naći za 1500kn, ali ako može to je super kupovina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:28 (jozef).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
jozef kaže...

 K-500 ima DXOmark score 79 uz pravi prizma viewfinder tako da je opet u prednosti. Aktivni adapter za $30 je jako povoljan.

Meni se čini da taj DXOmark iako egzaktan nekako ne odgovara u potpunosti onome što vidim okom. Baš me zanima mišljenje stručnijih na ovom forumu o tome.

Konkretno, ako usporedim alpha 3000 i K-500 ispada da imaju jednak šum a u praksi K-500 mi se tu čini puno bolji. Po dubini boje ispada da su podjednaki a rekao bih da je Sony tu u prednosti. Ispada da Pentax daje bolje fotke izravno iz aparata, a Sony ima više potencijala u postprodukciji. Na kraju je rezultat vjerojatno sličan. Je li netko drugi primijetio takva odstupanja u DXOmarku? 

 

P.S. sad vidim da se radi o 1500kn. Mislio sam da je još u pitanju gornja rasprava o kompaktima vs K-500. Ne znam baš može li se alpha 3000 naći za 1500kn, ali ako može to je super kupovina.

 

Pentax (kao i Nikon) koristi uglavnom Sonyjeve senzore. Margina pogreške u DxOmark rezultatima je reda veličine +-10%

Dublja analiza kriterija mjerenja u DxOmarku je dana ovdje http://www.luminous-landscape.com/essays/dxomark_sensor_for_benchmarking_cameras2.shtml - vrlo zanimljivo štivo, preporučam svima koga zanimaju tehnikalije oko fotoaparata.

Najjeftinije što se A3000 može nać kod nas je oko 2000kn, ali opet bih puno prije uzeo k-500 ako mi budžet to dozvoljava zbog puno bolje ergonomije i optičkog tražila.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:38 (Trickortreat).
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Jel nudi Nikon nešto konkurentno u tom cjenovnom rangu u odnosu na k500 i 600d?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Nudi, D3300

P.S. moderniji je i lakši, ali nema stabilizaciju u tijelu kao Pentax, a ima slabiji izbor objektiva od Canona.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:47 (jozef).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
jozef kaže...

Nudi, D3300

 

Jedino što ima manje i tamnije tražilo i nema dva diala za brzo mjenjanje postavka.

Striktno gledajući opcije, tek je d5300 konkurent k-500.

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A s kojim ga objektivom uzeti?

cjenom mi odgovaraju ovi u kompletu s 18-55 samo ne kužim razliku 18-55 I,II i III?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
jozef kaže...

 

P.S. sad vidim da se radi o 1500kn. Mislio sam da je još u pitanju gornja rasprava o kompaktima vs K-500. Ne znam baš može li se alpha 3000 naći za 1500kn, ali ako može to je super kupovina.

 Ja sam svoj Sony A3000 prije 4 mjeseca rabljenog kupio za 190E, vidim da na Edigital ga ima za 1966kn s gratis torbom i 16GB karticom što je izvrsna cijena za ovakav aparat.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Zin8 kaže...

A s kojim ga objektivom uzeti?

cjenom mi odgovaraju ovi u kompletu s 18-55 samo ne kužim razliku 18-55 I,II i III?

 I je najstariji, III najnoviji. Objektivi vremenom prolaze revizije, dobiju poboljšanja pa nastanu nove verzije, mehanika i stakla često ostanu isti ali se promijene elektronika, stabilizacija, premazi... 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Moze preporuka par vas koji se aktivno bavite fotografijom.

Dakle prije cca malo vise od pola godine-godinu sam silom prilika i nedostatkom novca morao prodat sta san dotad ima opreme a to je bilo Nikon D90 i objektivi 50mm 1.8d i 18-105mm.

Sa tom kombinacijom sam bija prezadovoljan jer san tija nesto malo vise uc u fotografiju al niti iman vrimena na pretek ni nista tako da nisan ni moga iskorstit cijeli potencijal.

Sad bi ponovo uzea neku kombinaciju moze i polovno sa njuskala pa s obzirom da nisam dosta vrimena pratija sta bi mi preporucili cijenovno bi ulozija cca 3000kn.

Ono za sta bi se koristilo ce vecinom biti slikavanje portreta (citaj cure) i s obzirom da cim uvatimo vrimena negdi putujemo trebalo bi mi nesto all around dakle da ujedini slikavanje svega.

Ono sta mi je bilo napeto i nezamjenjivo kod 50mm je bila ta zamucenost pozadine ali mi je falija zoom , pa eto da neduljim dakle preporuka tijela i jednog objektiva da je kao sto sam reka all around od portreta do svega.

Sta god imate na pameti linkajte, dajte model, bilo sta moze ode ili na pp.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Smretko kaže...

Moze preporuka par vas koji se aktivno bavite fotografijom.

Dakle prije cca malo vise od pola godine-godinu sam silom prilika i nedostatkom novca morao prodat sta san dotad ima opreme a to je bilo Nikon D90 i objektivi 50mm 1.8d i 18-105mm.

Sa tom kombinacijom sam bija prezadovoljan jer san tija nesto malo vise uc u fotografiju al niti iman vrimena na pretek ni nista tako da nisan ni moga iskorstit cijeli potencijal.

Sad bi ponovo uzea neku kombinaciju moze i polovno sa njuskala pa s obzirom da nisam dosta vrimena pratija sta bi mi preporucili cijenovno bi ulozija cca 3000kn.

Ono za sta bi se koristilo ce vecinom biti slikavanje portreta (citaj cure) i s obzirom da cim uvatimo vrimena negdi putujemo trebalo bi mi nesto all around dakle da ujedini slikavanje svega.

Ono sta mi je bilo napeto i nezamjenjivo kod 50mm je bila ta zamucenost pozadine ali mi je falija zoom , pa eto da neduljim dakle preporuka tijela i jednog objektiva da je kao sto sam reka all around od portreta do svega.

Sta god imate na pameti linkajte, dajte model, bilo sta moze ode ili na pp.

Hvala

 Eto da se ponavljam ko papiga :) - Pentax K-500 s kit objektivom. Nema bolje za tih 3000kn. Kada skupiš još nešto love kupiš si Sigmin ili Tamronov 17-50mm f2.8 i spreman si za gotovo sve što možeš zamisliti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice