Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.790
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
KIKI3ooo kaže...
Trickortreat kaže...

S koliko love raspolažeš?

 Računao sam do 1000€. Čuo sam da minimalno za aparat moram dat 5 a za širokokutni objektiv 2500 još...

 

Ovako - za početak uzmi Pentax K-50 (3100kn u extreme digitalu) i ovaj objektiv http://www.m-computers.hr/hd-pentax-da-16-85mm-f35-56-ed-dc-wr/NO0027075276802/product/.

to će ti za početak dobro pokriti sve žarišne duljine koje su ti potrebne.

Trebati će ti još i polarizacijski filter, neki stativ i daljinski okidač. Sa rasvjetom se ne opterećuj previše možeš jako dobre fotke složiti i sa rasvjetom unutar objekta ili prirodnom rasvjetom...

Ako ti je potrebno svjetla, stavi aparat na stativ i povećaj ekspoziciju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 13:05 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Na fotki u prilogu, zaokruzeni dio se vidi da je dosvijetljen ili flashem ili zilbericom. Jednostavno dinamicki raspon izmedju najsvjetljeg i najtamnijeg dijela na fotci nije moguce dobiti produzavanjem ili skracivanjem ekspozicije (osim ako se ne radi neki stacking i spajanje vise fotki u jednu- neka vrsta HDR-a)

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

e pa to.. za osnovne stvari mu je i običan blic na aparatu dovoljan, a u postu lako napravi expusure stacking... a može i direktno na aparatu. Ne isplati mu se uzet neki bzvz blic za početak uopće. A za kvalitetne će se natrošit...

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

...Uglavnom uza sve preporuke koje si dobio morat ćeš nešto i naučit o fotkanju nekretnina jer, koliko god ti to želiš, ne postoji gotovo riješenje pa makar raspolagao i s 10.000 USD. Na Youtubeu imaš masu filmića o fotkanju eksterijera i interijera, zbilja nije nešto jako komplicirano (osim ako želiš baš top kvalitetu za koju ti uz vrhunski aparat treba i par komada rasvjete). Prouči malo, ne budi gotovan jer nećeš ni uspjeti natjerat niti jedan aparat da sam radi fotke kakve si zamislio u glavi a uz malo učenja nećeš trebat ni nešto jako skupu opremu. Dakle, po meni ti se više isplati nešto naučit i prištedjet koju kunu nego isprsit brdo love i na kraju svejedno ne postići što si naumio... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Upravo sam to htio napisati. Ulozi u ucenje. To što si ti zamislio ne funkcioniše tako. Plus one slike i nisu nesto posrbno. Jedbna je van fokusa recimo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 6:51 (Torent).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Bok ljudi,

 

Malo sam izgubljena pri odabiru fotića. Ako ima tko voljan pomoći, rado bih saslušala savijete. Ugl, već dulje vrijeme razmišljam o nabavci, a mislim da bi mi se i u struku dobro uklopio - svakako je vještina koja će mi dobro doći (grafičar). Spremna sam izdvojiti cca 1000€ s obzirom na to da se mislim tome posvetiti. Ne želim kupiti nešto što mogu postići mobitelom ili će za godinu dana biti ograničavajuće. S druge strane, ovo mi je prvi fotić, ne želim se niti pretjerano izdrk*****, tak da uopće zapravo ne znam procijeniti što su neki pristojni novci za izdvojiti. Fleksibilan mi je budžet, tak da možete ići i (nešto) ispod/iznad, dok god za to postoji dobar razlog.  Osim toga, počela sam malo više putovati pa mi je sinulo da nemrem vječno s mobitelom. Nisam totalni laik, ali par teoretskih kolegija me ne pretvara u pametnjakovića, pa reko da se obratim mudrijima :D. Osim standardnog 18-50mm objektiva više naginjem širokokutnima nego idejama mikro/makro, tako da bi mi to bila prva investicija - za to isto primam prijedloge i kombinacije.

 

Za sad mi je prijateljica preporučila Nikon D5500 - jel to dobra solucija što se tiče omjera cijene i kvalitete?

 

Ugl... Tkogod ima vremena i volje, slušam. Hvala :).

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sve si napisala osim onog za sta ti treba fotic ;) ZA putovanje mozda neki mirroless tipa a6000. Malen kompaktan i mocan....electronic viewfinder i focus peakinga dobar pocetnicima...

http://www.amazon.de/Sony-ILCE6000YB-SELP1650-SEL55210-Electronic/dp/B00IE9XH90/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1463138353&sr=8-5&keywords=a6000

 

Ovako nesto. Imas 16-50 sirokougaoni i 55 210 zoom...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Nije predodređen za jednu određenu stvar. Osobne svrhe/zabava/putovanja/arhitektura/eventualno produkt fotografija itd. Video. Ne namjeravam zarađivati od fotografiranja (har har, no shit) :D i ništa profesionalno. Ali neće spasti na slikanje obitelji za stolom vikendima i instagramanje pjene od kave.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ovo ti je puno manji i prakticniji aparat od DSLR-a. Ja imam d3200 jer volim dslr ali nekome kao tebi je A6000 vrlo prakticna opcija....

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 16:11 (Torent).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Hvala puno :)
Jos cu se malo konzultirati, al def. uzimam u obzir kao ozbiljnu opciju.
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 21:16 (Dario5432).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Upomoć1 kaže...

Bok ljudi,

 

Malo sam izgubljena pri odabiru fotića. Ako ima tko voljan pomoći, rado bih saslušala savijete. Ugl, već dulje vrijeme razmišljam o nabavci, a mislim da bi mi se i u struku dobro uklopio - svakako je vještina koja će mi dobro doći (grafičar). Spremna sam izdvojiti cca 1000€ s obzirom na to da se mislim tome posvetiti. Ne želim kupiti nešto što mogu postići mobitelom ili će za godinu dana biti ograničavajuće. S druge strane, ovo mi je prvi fotić, ne želim se niti pretjerano izdrk*****, tak da uopće zapravo ne znam procijeniti što su neki pristojni novci za izdvojiti. Fleksibilan mi je budžet, tak da možete ići i (nešto) ispod/iznad, dok god za to postoji dobar razlog.  Osim toga, počela sam malo više putovati pa mi je sinulo da nemrem vječno s mobitelom. Nisam totalni laik, ali par teoretskih kolegija me ne pretvara u pametnjakovića, pa reko da se obratim mudrijima :D. Osim standardnog 18-50mm objektiva više naginjem širokokutnima nego idejama mikro/makro, tako da bi mi to bila prva investicija - za to isto primam prijedloge i kombinacije.

 

Za sad mi je prijateljica preporučila Nikon D5500 - jel to dobra solucija što se tiče omjera cijene i kvalitete?

 

Ugl... Tkogod ima vremena i volje, slušam. Hvala :).

 

Ako ces uzimat DSLR - Pentax k-50. Jedini u tom rangu cijena ima optičko tražilo koje pokriva 100%vidnog područja objektiva, ima dva kotačića za brzo podešavanje funkcija i otporan je na atmosferske uvijete.

A ako te zanima i video, bolje razmotriti mirrorlesse kao što je kolega gore spomenuo. Jedina stvar što je meni fotkanje preko optičkog tražila bezbroj puta ugodnije nego preko elektroničkog pa sam se odlučio za DSLR. Al nekima je svejedno. Isprobaj pa vidi...

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima,

imam dslr i trebam neki držač na vauum, zakeljil bih na šajbu s unutarnje strane pa ako može preporuka?
Što jeftinije i da drži barem kilu, kilu i po.

 

Ova tema je aktivna pa ću tu pitat :D

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima zanimalo bi me izlizano pitanje, mirrorless ili dslr? Moje potrebe fotografiranja uglavnom bi bile pri planinarenju (pejzaži, ljudi sa kojima planinarim, šumski detalji, životinje me ne zanimaju), također htio bi to fotografiranje pretvorit u malo ozbiljniji hobi. Za oko su mi trenutno zapeli pentax k50 ili nešto slično olympusu omd-u em10. Glavna dilema mi je u dimenzijama, jako me privlači neki manji mirrorless kojeg mogu stavit u neku malu zaštićenu torbicu i vadit ga po potrebi dok se pentram ali istovremeno nisam siguran da li je weather sealing na pentaxu bitniji od takve stvari. Koliko sam shvatio razlika u kvaliteti slike između tih modela nije bitno velika. Ograničen sam cijenom oko 500€, kupnju planiram za kojih 2 - 3mjeseca(planiram kupiti preko veze u njemačkoj, ovdje je valjda svaki aparat 100€ skuplji) pa bi me zanimale vaše preporuke, alternative ili savjeti(hoće li kakvom zanimljivom aparatu u bližoj budućnosti pasti cijena?).

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Aparatima pada cijena najvise kada se pojavu njihov nasljednik. Ako ces fotkati u uvijetima kise, magle ili u blizini slapova, u svakom slucaju uzmi k50. A ako ne, uzmi mirrorless zbog tezine i dimenzija...
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ovako, zanima me koji odabrati fotić (rabljeni) za do ajmo reći 2000 kn?

Radije bih dslr ali ako neki kompakt radi bolje fotke onda može i on.

Radi fotkanja landscapeova i nekad snimanja akcijskih videa.

Znači isto me zanima jel bolje uzeti neki mobitel sa dobrom kamerom (npr. LG G4, Lumia 1020) ili dslr/kompakt do navedene cijene?

Koja je razlika npr. u Nikonu D3200/D3100 i LG G4/Lumia 1020?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...

Ovako, zanima me koji odabrati fotić (rabljeni) za do ajmo reći 2000 kn?

Radije bih dslr ali ako neki kompakt radi bolje fotke onda može i on.

Radi fotkanja landscapeova i nekad snimanja akcijskih videa.

Znači isto me zanima jel bolje uzeti neki mobitel sa dobrom kamerom (npr. LG G4, Lumia 1020) ili dslr/kompakt do navedene cijene?

Koja je razlika npr. u Nikonu D3200/D3100 i LG G4/Lumia 1020?

 Tolika da se to uopste ne moze poredit.... Od velicine senzora izmjenjivih objektiva pa na dalje... Mobiteli naspram DSLR aparata su igracke. Solidne su to fotke ali ni blizu klase DSLR pogotovo sa imalo pristojnim objektivom....

8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

I neke stvari jednostavno nemres napravit sa mobitelom. Kolko god da imo dobru kameru. 

No sad za 2000kn jedino mozes neki DSLR da bude donekle, a sad razmisli da ce ti ga se dat nosit okolo. 

To je meni najveca mana DSLR-a i zato sam preso na Fuji. 
Puno se vozim biciklom i jednostavno nije mi se dalo nosit D3300 sa sobom. Moral bi uzimat torbu, a onda mi se leđa znoje. Ovak imam lakši i osjetno manji (ovisno o objektivu) fotoaparat. 
(no vise košta i ne ulazi u taj cjenovni rang, osim ak ne nađes nešto na njuškalu)

 

Vise gledaj da ti je ugodnije slikanje nego tehnicke specifikacije. 
Badava i najbolji fotoaparat, ak skuplja prasinu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A koji kompakt i koji dslr bi mi preporučili? rabljeni?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...

A koji kompakt i koji dslr bi mi preporučili? rabljeni?

 Najbolje da pratis njuskalo. 
Videl sam da netko prodaje Nikon D3200 ispod 2000kn 

Mirrorless Fuji X-E1 isto gledaj njuskalo. 

Tesko da ces nac nekaj bolje za te novce. 
Na novo iz ducana zaboravi.

 

Biraj DSLR, ak hoces bolji senzor (24vs16 megapixela)

Biraj Fuji, ak hoces kompaktnost. 

Ima tu puno pluseva i minusa kod jednih i drugih.

Pitanje i dal mislis ulagat u objektive ili ce ti standardni kit objektiv bit dovoljan. (18-55 recimo).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 0:03 (Santana).
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...
EZY-E kaže...

A koji kompakt i koji dslr bi mi preporučili? rabljeni?

 Najbolje da pratis njuskalo. 
Videl sam da netko prodaje Nikon D3200 ispod 2000kn 

Mirrorless Fuji X-E1 isto gledaj njuskalo. 

Tesko da ces nac nekaj bolje za te novce. 
Na novo iz ducana zaboravi.

 

Biraj DSLR, ak hoces bolji senzor (24vs16 megapixela)

Biraj Fuji, ak hoces kompaktnost. 

Ima tu puno pluseva i minusa kod jednih i drugih.

Pitanje i dal mislis ulagat u objektive ili ce ti standardni kit objektiv bit dovoljan. (18-55 recimo).

U objektive vrlo vjerojatno ne budem ulagao.

E da, još jedna važna stavka: važne su mi manual kontrole, sad, ne znam nude li svi kompakti to ili samo neki.

Isto tako bi bilo kul raditi dugačke ekspozicije.

Znači bitno mi je da su fotke što kvalitetnije i dosta opcija, za dodatne objektive pare ne mislim davati tako da ono šta kupim tako ostaje.

Čovjek u Canon trgovini mi je rekao da uvijek prije uzimam kompakt nego dslr jer rade kvalitetnije fotke, kolko je to istina?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...
Santana kaže...
EZY-E kaže...

A koji kompakt i koji dslr bi mi preporučili? rabljeni?

 Najbolje da pratis njuskalo. 
Videl sam da netko prodaje Nikon D3200 ispod 2000kn 

Mirrorless Fuji X-E1 isto gledaj njuskalo. 

Tesko da ces nac nekaj bolje za te novce. 
Na novo iz ducana zaboravi.

 

Biraj DSLR, ak hoces bolji senzor (24vs16 megapixela)

Biraj Fuji, ak hoces kompaktnost. 

Ima tu puno pluseva i minusa kod jednih i drugih.

Pitanje i dal mislis ulagat u objektive ili ce ti standardni kit objektiv bit dovoljan. (18-55 recimo).

U objektive vrlo vjerojatno ne budem ulagao.

E da, još jedna važna stavka: važne su mi manual kontrole, sad, ne znam nude li svi kompakti to ili samo neki.

Isto tako bi bilo kul raditi dugačke ekspozicije.

Znači bitno mi je da su fotke što kvalitetnije i dosta opcija, za dodatne objektive pare ne mislim davati tako da ono šta kupim tako ostaje.

Čovjek u Canon trgovini mi je rekao da uvijek prije uzimam kompakt nego dslr jer rade kvalitetnije fotke, kolko je to istina?

 Kompakt kao kompakt ti ne preporucam.Znaci ovo ti ne preporucam.
I ne rade kvalitetnije fotke jer imaju manji senzor i losiji objektiv.Tak da to je u teoriji nemoguce.
Dal imaju manual kontrole, ne znam.

Nikon D3200 i Fuji X-E1 imaju manual kontrole.
Nikon ti je bolji za duze ekspozicije i jeftiniji, duze traje baterija i imaju bolji autofokus.
Tak da uzimaj Nikon-a  posto su ti te stvari bitnije.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 0:18 (Santana).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...

Čovjek u Canon trgovini mi je rekao da uvijek prije uzimam kompakt nego dslr jer rade kvalitetnije fotke, kolko je to istina?

 

taj čoek bi trebao krumpire ić prodavat po placi a ne aparate.

 

za 2000kn možeš kupit novi i prilično solidni kompakt - Fuji XQ1

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 21:36 (Trickortreat).
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Kakav je samsung NX2000 i Sony a5000?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 10:03 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...

Kakav je samsung NX2000 i Sony a5000?

 

i jedan i drugi su dobri. s time da samsung izgleda prestaje s proizvodnjom aparata pa ako te zanima kao dugoročna investicija gdje ćeš kupovati dodatne objektive, radije gledaj sony-ja.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
EZY-E kaže...

Kakav je samsung NX2000 i Sony a5000?

 

i jedan i drugi su dobri. s time da samsung izgleda prestaje s proizvodnjom aparata pa ako te zanima kao dugoročna investicija gdje ćeš kupovati dodatne objektive, radije gledaj sony-ja.

 A njih dvoje u odnosu na D3200?

Isplati li se tegliti dodatnu masu i veličinu?

Jesu li fotke kvalitetnije na D3200 nego ovim kompaktima?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Manje vise uvijek ali je pitanje da li tebi igra ulogu ta razlika u kvaliteti tj koliko ti je presudna kvaliteta u odnosu na dodatnu masu...
S obzirom na trenutnu cijenu D3200 tesko da ces naci kompakt koji mu parira u kvaliteti fotografija....

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 14:03 (Torent).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
@ ezy-e
Ovo dvoje nisu kompakti. Pod kompakte se ubrajaju samo aparati kojima se ne mijenjaju objektivi. D3200, a5000 i nx2000 imaju vrlo slicne senzore i razliku medu fotografijom uhvacenom tim aparatima je gotovo nemoguce vidjeti.
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Imao sam do sada nx300 i prešao sam na nikon d5300. Razlika u kvaliteti slika nije velika, ali je očigledna. Te fore o težini i kompaktnosti uopće ne stoje (bar ne u mojem slučaju) jer ces ga ovako ionako tegliti u torbi slične ili jednake veličine, jedino ako ga ne misliš nosit u džepu... 

 

No, došao sam radi druge stvari - jel može preporuka nekog objektiva za ranije navedeni nikon ? Imam kit objektiv 18-55 VR II, šta bi mi bilo bolje prvo uzeti, 55-200 ili 30 mm ? Više naginjem ovom 55-200, da li postoje veće razlike između I i II verzije ? Vidim da ih po njušci ima od 500 do 1200 kn, ovisno o verziji ... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sigma 17-50 f2.8. U odnosu na kit objektiv nebo i zemlja....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice