Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 692.297
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Poštovani forumaši,

dakle totalni sam početnik šta se tiče fotografije i u BUG-u recenzije istih preskočim brže od treptaja oka, imam doma neki digitalni od par stotina kuna koji je dobijen na poklon i nije praktički ni korišten. E sad kad sam stavljao fotografije za jedan apartman, koje sam fotografirao mobitelom i tim digitalcem, nisam bio zadovoljan dobijenim, tj. nisam mogao dobiti široki kut snimanja. Pošto ljudi koji fotografiraju iste lupaju cifre, dao sam se malo u istraživanje istih jer bi mi isti poslužio ako gdje odem s obitelji ili za fotografiranje raznih prigoda, opet su te fotografije bolje od onih s mobitela.

Dakle zanima me preporuka od 1000-2000 kn digitalnog fotoaparata, sa dobrim (širokim) kutem fotografiranja (čitao sam da mora biti bar X28), amo reć neki best buy. I zanima me ako je moguće da ima utor za jači blic jer sam vidio da fotografije sa istim ispadaju dosta bolje, a naknadno bi naručio neki kineski. 

 

Unaprijed zahvaljujem, svaki prijedlog i mišljenje dobrodošli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ako ti polovno nije problem prvo što meni pada na pamet je Panasonic LX7 - 24mm na širem kraju i objektiv poprilično velikog otvora blende. Zna se povremeno na njuškalu naći za odprilike tu cijenu. Ili kakav mirrorless, isto polovno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, 

 

kad je o fotografiji riječ, potpuni sam početnik, trebao bih nekakav kompakt za put, a da ispunjava sljedeće:

-pravi kompakt, tj. da može u džep bez problema

-što veći zum i kvalitetna stabilizacija

-što bolja kvaliteta slike

-gps obvezan

-wifi je nebitan

-raw je nebitan

-ako postoji mogućnost punjenja bez da se mora nositi specijalizirani punjač, izvrsno

-cijena je manje bitna

-podvodno snimanje je bonus, ali ne vjerujem da se takvi fotoaparati mogu nositi s klasičnima?

 

Puno hvala!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Rainalcar kaže...

Pozdrav, 

 

....

 

Možda Sony HX60V zadovoljava tvoje potrebe? Prouči specifikacije na linku i nemoj da te zbuni naziv: HX60 nema GPS, HX60V ima GPS podršku. Za podvodno snimanje ćeš za većinu aparata morati kupiti posebno kućište.

 

http://www.sony.hr/electronics/cyber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-hx60-hx60v#product_details_default

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:38 (phoenix2003).
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala ti. Istraživao sam malo i, mislim, došao na isto, samo sam ja gledao HX90V. Koja je uopće razlika?

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Rainalcar kaže...

Hvala ti. Istraživao sam malo i, mislim, došao na isto, samo sam ja gledao HX90V. Koja je uopće razlika?

U senzoru i optici. HX90V ima Zeiss optiku i oled viewfinder.

13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Dakle, HX90V. Ako ti padne na pamet alternativa, javi. Hvala ti!

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, 

 

Naravno da sam amater inace ne bi postavio ovakvo pitanje. Uglavnom frend mi je kupio panasonic fz300  , te sam se naravno odusevio. Posto bi se poceo malo baviti fotografiranjem zanima me za tu cijenu dali se može nesto bolje kupiti?

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Možda EOS 700D? Razlika je što nije "weather-sealed" ali ako se misliš početi baviti fotografijom prednost Canon-a je što ima stvarno veliku lepezu objektiva. Najbolje da na youtube istražiš review-e entry level dslr-a i odlučiš.

 

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=19050

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 18:20 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nemojte molim vas  sa tim objektivima. Svaki brand ima dovoljno objektiva za prosjecnog korisnika. 
Neki mozda nemaju neke specijalizirane, al to je to. 

Ne treba ljudima lepeza od 1000 objektiva, od kojih su 50 aktualni. Zapravo Nikon ima najvise objektiva kad bi bas tak gledal. 

Nikon ne moram nit spominjat.
Sony ima vise nego solidnu ponudu, Fuji isto. 
M43 ima ogromnu ponudu objektiva.
Petax za crop sezonr isto dobra ponuda, jedino imaju slabu ponudu za njihov jedini FullFrame fotoaparat K-1

Ne znam kaj to Canon ima, a da drugi nemaju za prosjecnog fotografa.

 


A sad na temu, ja bi rađe covjeku preporucio Nikon D5300 

Ima puno bolji senzor, nema AA filter, veci ekran, wifi, gps, puno bolji autofocus... i jos je jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 22:08 (Santana).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ma nemam ništa protiv. Ulazimo u vječitu dilemu Canon vs Nikon. Svaki ima svoje prednosti i mane. Neće pogriješiti na sa prvim niti sa drugim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 7:10 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Problem svega toga je moj pocetak kao amatera, mozda mi dosadi za pola godine pa sve to bacim u zaborav. Jednostavno treba probati. Fz300 sam mislio uzeti bas zbog toga sto mi ne trebaju objektivi pa ne moram ulagati jos dodatno u to. Sad me zanima dali je stvarno ogromna razlika u kvaliteti izmedju bridge-dslr?
Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
merio kaže...
Problem svega toga je moj pocetak kao amatera, mozda mi dosadi za pola godine pa sve to bacim u zaborav. Jednostavno treba probati. Fz300 sam mislio uzeti bas zbog toga sto mi ne trebaju objektivi pa ne moram ulagati jos dodatno u to. Sad me zanima dali je stvarno ogromna razlika u kvaliteti izmedju bridge-dslr?

Baš zato i trebaju objektivi i baš zato mi je prvo na pamet pao Canon (700D). Nećeš pogriješiti, naravno, ni sa Nikonom koji je kolega predložio.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Bok ekipa!

 

Ovako, ja sam potpuno ispao iz štosa, a frendica traži fotoaparat za nekakve prve korake u fotografiji. 

 

Cijena: 1500 - 2000kn

 

U Svijet Medija su mi za oko zapeli FUJIFILM S9800 i SONY DSC-H300

 

Slušam preporuke! ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Između ova dva ja bih uzeo Sony čisto iz razloga jer ima bolje ocjene na Amazon.com. Međutim, ukoliko ste spremni doplatiti još 400-500kn možete kupiti Canon EOS 100D ili Nikon D3200

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-5dmkiii-21680-neraspakiran-jamstvom-0921462116-oglas-6327826

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d3200-kit-18-55gvr-3170-neraspakiran-jamstvo-oglas-10219055

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja bi isto ljude sa tim buđetom preusmjerio na DSLR, ako ih zbilja zanima fotografija, a ne turisticke fotke. 


Nego Nikon je najavio D3400 koji je isti D3300 uz par dodanih funkcija (nist bitno) no i par oduzetih. 
Jedina dobra stvar u svemu tome je to kaj bi D3300/D3200 trebala past cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Pa el nije izasao d3400? 600$ je vani cijena, ili ce bit... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ne vidim nista posebno novo.... Bluetooth...Jesu skinuli AA filter sa senzora?

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Ne vidim nista posebno novo.... Bluetooth...Jesu skinuli AA filter sa senzora?

 To su skinuli vec sa D3300 
Sa D3400 skinuli su ciscenje senzora i skinuli su ulaz za mikrofon tak da je sranje.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hm a zasto ga onda uopste kupiti pored bagatelnog D3200? Iskreno receno meni na takvom modelu AA filter i ne smeta jer sa sigmom 17-50 f2.8 slike su ostre i vise nego sto mi treba... Bolje razliku para uloziti u objektiv....

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Hm a zasto ga onda uopste kupiti pored bagatelnog D3200? Iskreno receno meni na takvom modelu AA filter i ne smeta jer sa sigmom 17-50 f2.8 slike su ostre i vise nego sto mi treba... Bolje razliku para uloziti u objektiv....

 Pa osim manjka AA filtera D3300 ima bolju bateriju , malo veci viewfinder , veci ISO , 60fps 1080p video i nesto je laksi
E sad ak je nesto od toga nekome bitno nek uzmu D3300 koji i nije tolko skuplji na oglasniku od D3200. 

No D3400 nema bas nikakvog smisla kad su mu funkcije oduzete.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 10:56 (Santana).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

14a ide i u d3200. Ja je imam ....veci iso? hmm mozda 1080p 60fps ali tesko mozda jer kome je video bitan tesko da ce uzeti d3200 ili d3300 ...

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Jedino sto vidim kao prednost izlaska d3400 je smanjenje cijene d3300 i d3200... :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
deepshitcro kaže...
Jedino sto vidim kao prednost izlaska d3400 je smanjenje cijene d3300 i d3200... :D

 Pa da i zanimljivo bude vidjet kakvi su ovi novi kit objektivi

I ne znam zakaj ne naprave 18-55 F2.8-4.0 kit objektiv kao FUJI koji je vrhunski(kad se uzme da je kit objektiv)

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 14:16 (Santana).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pa koliko kit objektiv moze biti bolji jer se paket mora uklopiti u odredjeni cjenovni razred.... Mozda malo ostriji al to je opet nista...

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pošto i sam razmišljam o aparatu i ne znam koliko ću se rastegnuti, u oko mi je upala slijedeća ponuda:

http://www.ebay.com/itm/Nikon-D3300-Digital-SLR-Camera-Body-3-Lens-18-55mm-VR-All-You-Need-Kit-/121500885238?hash=item1c4a0460f6:g:2fsAAOSwG-1WxgbY

 

Za 3900-4000 kn dobije se hrpa opreme i vrlo dobar aparat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Prvo vjerovatno nemas garanciju u hrvatskoj a drugo pola od ovoih stvari je ultra jeftina ili se svakako nalazi u paketu sa aparatom (od baterija pa nadalje). Ovaj tripod full size ti ne moze nositi bilo sta osim aparata a i to je pitanje. Cim stavis neki objektiv malo tezi od kit objektiva ne moze nositi....

Za pocetak ti treba aparat torba bolji objektiv i bolji blic. Ovaj u paketu je slave blic sto znaci da se osudjen na onaj na aparatu koji je tu reda radi. Bolej prvih 100 EUR ulozi u blic...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 15:10 (Torent).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, koji dslr bi preporučili do 3000kn? 

 

Koristio bi se za stock fotografiju i turistički..

 

Mislio sam uzeti ovaj Nikon d3200 ali njega očito više nema u ponudi

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55vr-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-vba330k002-objektiv-18-55-vr-ii/VBA330K002/product/ 

 

zanima me jel se isplati uzeti neki od ovih Canona ili je pametnije pričekati da padne cijena Nikonu d3300?

http://www.canosa.com.hr/canon-eos-1200d-ef-s-18-55-iii/CB-4549292004243/product/

http://www.canosa.com.hr/canon-eos-1200d-ef-s-18-55-is/CB-4549292002164/product/

http://www.canosa.com.hr/canon-eos-1300d-18-55-dc-iii-ac1160c009aa-digitalni-fotoaparat-objektiv-18-55-f35-56-fullhd-18mp-iso6400-/AC1160C009AA/product/

 

Zašto ispada da preferiram Nikon? -Ne jer sam fanboy nego jednostavno jer sam u recenzijama i usporedbama pročitao više dobrih stvari o njemu nego o canonu ali pošto nemam iskustva s tim cijenio bih ako netko ovdje ima savjet :D

Hvala unaprijed na pomoći! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 17:47 (josip1994).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Probaj nac D3200 na njuskalu i jos ti ostane love za objektiv 

Odlicno bi bilo kad bi imo oko 4000kn pa bi uz  rabljenog D3200 mogo uzet i Sigmu ili Tamron 17-50 F2.8. 
To ti je vrhunska kombinacija.

Ak ne onda uzmi sa njuskala rabljeni D3200 sa kit objektivom, a ostatak novaca sacuvaj dok nebudes imo dovoljno za onaj gore navedeni objektiv. (uz to kit objektiv ti onda ne treba pa ga mozes prodat za kakvih 500kn)

 

 

Nikon jednostavno ima puno bolji senzor u tom nizem rangu(od svih prednosti meni najbitnija) pa imas puno vecu fleksibilnost lightroomu

 

 

 

 

Btw. imas tu novi D3200 http://www.m-computers.hr/nikon-d3200-body-black/VBA330AE/product/

Puno bolja trgovina. Canosu ti ne preporucam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 18:04 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice