Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.798
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pa pricekaj tih 2 tjedna u M-Computers. Nece fotkanje nikuda pobjec. 

Stignes si jos malo razmislit prije kupnje. Da nebus ko ja koji sam u 2 godine 3 fotoaparata promjenil. Sad sam napokon zadovoljan sa X100T

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

hmm kakav li je taj tvoj fujifilm nisi bio zadovoljan sa velikim dslr ?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
lndestructible kaže...

hmm kakav li je taj tvoj fujifilm nisi bio zadovoljan sa velikim dslr ?

 Imo sam D3300 i bio je oke, ali los mu je OVF (pentamirror)  i dosta funkcija mu fali tipa bracketing 
No pravi razlog je taj kaj mi je DSLR prevelik. Puno vozim s biciklom i bilo mi ga je nespretno nosit. 
Ovaj Fuji je donekle kompaktan posto ima fiksni objektiv (35mm) koji je dosta uvucen u tijelo fotoaparata, a opet je senzor iste velicine kao i kod Nikon-a (DX)

Kuzis kaj ce mi DSLR kad ga ne nosim sa sobom kolko bi htio, ovaj Fuji mi stane u torbicu na biciklu, a kvaliteta slike mu je odlicna. Uz to on jos ima neke prednosti koje nema niti jedan DSLR...



Kad sam prvi put kupovo nisam uopce razmisljo o tome i na tome sam pogubil dost novci. No problem je i u tome kaj ne znas koje su ti potrebe kad prvi put kupujes, nego s vremenom vidis kaj ti vise pase.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

35mm je malo.... Sta kad ti zatreba zooma? Ja licno nikad ne bih kupio vise aparat sa fiksnim objektivom....

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

35mm je malo.... Sta kad ti zatreba zooma? Ja licno nikad ne bih kupio vise aparat sa fiksnim objektivom....

 Snađem se :) 


Jedino za portrete mi treba vise , a za to ima konverter na 50mm koji uzmem kad mi bas treba. Nije idealno, ali opet imam leaf shutter i OVF i EVF kaj DSLR nema... 
Nije taj fotoaparat za svakoga. Vecina ljudi ga ima kao drugi fotoaparat kojeg uzmu kad im se ne nosi DSLR ili vec kaj imaju.

Uglavnom bitnija mi je kompaktnost nego zoom


Btw. ne preporucam ja nikome tu X100T nego samo velim covjeku da ima vremena i nek si razmisli jos. Nek vidi koje su mu potrebe pa na temelju toga nek izabere. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 20:01 (Santana).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...



Btw. ne preporucam ja nikome tu X100T nego samo velim covjeku da ima vremena i nek si razmisli jos. Nek vidi koje su mu potrebe pa na temelju toga nek izabere. 

 Ja koristim Nikon D3300 sa kit objektivima 18-55 i 55 300 i ok mi je za sve kaj trebam odradit. Ali moram priznat da sam se najviše zabavljal fotkajući kad sam imao samsung nx300 mirrorless kod sebe neko vrijeme. Ja mislim da bi sa današnjom tehnologijom netko kome ne treba fotić za posao trebao prvo razmisliti o nekom mirrorlesu ili naprednom kompaktu.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Dud kaže...
Santana kaže...



Btw. ne preporucam ja nikome tu X100T nego samo velim covjeku da ima vremena i nek si razmisli jos. Nek vidi koje su mu potrebe pa na temelju toga nek izabere. 

 Ja koristim Nikon D3300 sa kit objektivima 18-55 i 55 300 i ok mi je za sve kaj trebam odradit. Ali moram priznat da sam se najviše zabavljal fotkajući kad sam imao samsung nx300 mirrorless kod sebe neko vrijeme. Ja mislim da bi sa današnjom tehnologijom netko kome ne treba fotić za posao trebao prvo razmisliti o nekom mirrorlesu ili naprednom kompaktu.

 

Ovisi od čovjeka do čovjeka - meni je npr puno ugodnije raditi s OVFom nego EVFom ili ekranom. Treba isprobat i jedno i drugo pa odlučit...

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Isplati li se kupiti Eos 700d ? Fotic je za osnovnu i blago naprednu upotrebu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
DodoNJa kaže...

Isplati li se kupiti Eos 700d ? Fotic je za osnovnu i blago naprednu upotrebu :)

 

Ovisi. Ako ćeš tu i tamo snimit koji video, isplati se. Ako te video ne zanima onda ti je bolje uzet Pentax k-50

7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A koji biste mirrorles preporucili do cca 5500kn?? i koja je njihova prednost osim manjih dimenzija ?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima,

 

pratim ovu temu i sad se nalazim u troumici, početnik sam ali bi fotoaparat koristio i kao video kameru. Čak mi je bitniji video nego fotografija ali mi treba fotoaparat.

 

Ono između čega se troumim je niže za glasanje. Cijena je do 3000 kn.

 

 

Hvala unaprijed na glasanju i svakom savjetu koji ponudite.

 

 

Pozdrav

2 NIKON D3300
2 Sony DSC-HX350/B
0 Canon EOS 1200D
Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
lndestructible kaže...

A koji biste mirrorles preporucili do cca 5500kn?? i koja je njihova prednost osim manjih dimenzija ?

 

 

Preporucio bih ti Panasonic Lumix DMC-GM1 bas zbog iznimne kompaktnosti.
Dimenzije i tezina su jedina prednost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 16:13 (Trickortreat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Srednji kaže...

Pozdrav svima,

 

pratim ovu temu i sad se nalazim u troumici, početnik sam ali bi fotoaparat koristio i kao video kameru. Čak mi je bitniji video nego fotografija ali mi treba fotoaparat.

 

Ono između čega se troumim je niže za glasanje. Cijena je do 3000 kn.

 

 

Hvala unaprijed na glasanju i svakom savjetu koji ponudite.

 

 

Pozdrav

 

Od ovih gore Sony. Ali u biti niti jedan od navedenih ako želiš bolju kvalitetu videa nego što možeš boljim mobitelima napravit...

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
lndestructible kaže...

A koji biste mirrorles preporucili do cca 5500kn?? i koja je njihova prednost osim manjih dimenzija ?

 

 

Preporucio bih ti Panasonic Lumix DMC-GM1 bas zbog iznimne kompaktnosti.
Dimenzije i tezina su jedina prednost.

 I EVF ovisno o osobi. Meni osobno je to velika prednost. 

Naravno mana su baterije. 

Ako bas hoce APS-C senzor nek uzme neki Fuji tipa X-T10 ima na njuskalu za kakavih 3500kn i ostane mu za dobar objektiv. 
Dobije vrhunski EVF (bolji neg bilo koji panasonic-ov) tilt screen, odlicne kontrole ... 

15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Srednji kaže...

Pozdrav svima,

 

pratim ovu temu i sad se nalazim u troumici, početnik sam ali bi fotoaparat koristio i kao video kameru. Čak mi je bitniji video nego fotografija ali mi treba fotoaparat.

 

Ono između čega se troumim je niže za glasanje. Cijena je do 3000 kn.

 

 

Hvala unaprijed na glasanju i svakom savjetu koji ponudite.

 

 

Pozdrav

 

Od ovih gore Sony. Ali u biti niti jedan od navedenih ako želiš bolju kvalitetu videa nego što možeš boljim mobitelima napravit...

 A imam HTC M8, koji je ok dok je jako svjetlo, prilikom slabijeg osvijetljenja je banana :(

 

Pa rekoh sad kad idem kupovati da uzmem nekaj kak se spada pa usput bacit i koju kvalitetnu fotku, radilo bi se o kratkim nazovi putopisnim reportažama...ko vinjete i slično...za to mi treba prvenstveno...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Srednji kaže...
Trickortreat kaže...
Srednji kaže...

Pozdrav svima,

 

pratim ovu temu i sad se nalazim u troumici, početnik sam ali bi fotoaparat koristio i kao video kameru. Čak mi je bitniji video nego fotografija ali mi treba fotoaparat.

 

Ono između čega se troumim je niže za glasanje. Cijena je do 3000 kn.

 

 

Hvala unaprijed na glasanju i svakom savjetu koji ponudite.

 

 

Pozdrav

 

Od ovih gore Sony. Ali u biti niti jedan od navedenih ako želiš bolju kvalitetu videa nego što možeš boljim mobitelima napravit...

 A imam HTC M8, koji je ok dok je jako svjetlo, prilikom slabijeg osvijetljenja je banana :(

 

Pa rekoh sad kad idem kupovati da uzmem nekaj kak se spada pa usput bacit i koju kvalitetnu fotku, radilo bi se o kratkim nazovi putopisnim reportažama...ko vinjete i slično...za to mi treba prvenstveno...

 Nista od toga... najjeftiniji dobar fotoaparat koji ima donekle dobar video je Panasonic G7 
Sa svim ostalim ces bit razocaran jer je sve to slabo i losije od mobitela. Jedina predost su objektivi. 

7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Sto vise citam to sam vise zbunjen sad mi je pak za oko zapao sony a6000 al me zanima kakva je kvaliteta slike u usporedbi npr sa pentax k-s2 vidio sam da je pentax tu jaci medjutim ovaj je manji,,,isto me zanima koliko bi me kostao malo bolji objektiv za entry level slikanje i kakve su onda slike u usporedbi sa pentaxom :) ..........previse razmisljanja imam :D

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
lndestructible kaže...

Sto vise citam to sam vise zbunjen sad mi je pak za oko zapao sony a6000 al me zanima kakva je kvaliteta slike u usporedbi npr sa pentax k-s2 vidio sam da je pentax tu jaci medjutim ovaj je manji,,,isto me zanima koliko bi me kostao malo bolji objektiv za entry level slikanje i kakve su onda slike u usporedbi sa pentaxom :) ..........previse razmisljanja imam :D

 Taj Sony ima valjda najbolji APS-C senzor od svih nek te to ne brine. 
Njegov problem je taj kaj ima losu ergonomiju i kontrole i slabu ponudu kvalitetnih APS-C objektiva.

7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

gle meni video nije tolko bitan bitna mi je slika a sad ovaj kit objektiv je vjerojatno dobar jerbo sam pocetnik ako mi se svidi nesto bolje od objektiva lako se da to nadogradit sa nekim adapterima jer sam vidio po netu bas za taj a6000 nude se adapteri pa idu razni objektivi na njega i dobije se super slika nisam li u pravu :?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Dok dodas adapter i na njega objektiv gubis glavnu prednost a to su dimenzije...Nikon takodje koristi sony senzore....

7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

i na kraju koji biste vi meni preporucili nekako mi sad taj sony a6000 djeluje kao bestbuy do 5500kn zbog kompaktnosti

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Dok dodas adapter i na njega objektiv gubis glavnu prednost a to su dimenzije...Nikon takodje koristi sony senzore....

 Da samo Sony svoje najbolje senzore ne daje drugima.. za sada. Kao recimo ovaj u a6300 i a7RII.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...
Torent kaže...

Dok dodas adapter i na njega objektiv gubis glavnu prednost a to su dimenzije...Nikon takodje koristi sony senzore....

 Da samo Sony svoje najbolje senzore ne daje drugima.. za sada. Kao recimo ovaj u a6300 i a7RII.

 Logicno ;)

7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

ajmo ovako dakle prvobitno sam htio uzeti nikon d3300 jer mi je on za moje potrebe ja mislim sasvim solidan aparat,,,onda sam mislio pentax k-s2 jer je zaista bolji puno od nikona i sad ste mi zagolicali oko sa ovim mirrorles aparatima, konkretno mi je upao u oko sony a6000 pa me zanima kada bi vi napravili,komparanciju izmedju nikon d3300, pentax k-s2 i sony a6000 sa kit lens kojeg bi vi uzeli?

 

PS: dakle nisam pro amater sam,,zanima me svakodnevno slikanje izmedju ostalog pejzaza nocnog neba(al to najrijedje) dakle molim pomoc :)

0 sony a6000
0 nikon d33000
1 pentax k-s2
Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nikon d5300 i gotovo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Osobno bih K-S2 uzeo. Ali ako imas priliku isprobaj si malo kako ti leze pojedini modeli pa odluci. Cak i ne trebas bas odredene modele isprobat. Probaj bilo koji dslr naspram bilo kojeg mirrorlessa pa ces vidjeti sta ti vise pase
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Srednji kaže...

Pozdrav svima,

 

pratim ovu temu i sad se nalazim u troumici, početnik sam ali bi fotoaparat koristio i kao video kameru. Čak mi je bitniji video nego fotografija ali mi treba fotoaparat.

 

Ono između čega se troumim je niže za glasanje. Cijena je do 3000 kn.

 

 

 Ja koristim Nikon D3300 dolje u potpisu imaš linkove na moje stranice ili ovdje na Flickru( ima i exife pa se vidi s čim je i kak fotkano). Za fotke mislim da je on najbolji izbor od ova 3. Video ne koristim previše ali mogu ti reči ono kaj sam primjetil. Kao prvo Canon ima bolji autofokus kod videa, samo ne znam koliko je isplativo zbog aotufokusa kod videa uzeti lošiji fotić. D3300 nije otporan na vrijeme( nije nijedan od ponuđenih pa zavisi kamo želiš putovati, pazi na vremenske uvjete) iako je moj Nikon bio i na -15 i na +35 i na pljusku i snijegu i ništa mu nije. Dakle kaj se tiče videa, plus je to kaj je slika dobre kvalitete , oštra (zavisi od objektiva) snima samo do full hd-a do 60fps, mislim da ti 4k ni ne treba za blog. Autofokus je spor i bučan i ako misliš koristiti autofokus i ugrađeni mikrofon zvuk će ti biti skoro neupotrebljiv. Fali pokretni ekran za neka snimanja s poda ili neke druge čudne perspektive. Najlošija stvar kod videa na njemu je trajanje baterije. Dakle za snimanje videa mora biti uključen ekran cijelo vrijeme i na tom nikonu ekran ždere bateriju jako, znači moraš biti spreman kupiti nekoliko zamjenskih baterija i imati ih spremne. I sad sve to zvuči ko da je on sr...nje za video. Nije, ako prefokusiraš pa ugasiš autofokus da ne ruži. Video je jako lijep i oštar. Baterije ionako moraš uvijek imati rezervne i spremne. Ako samo ova 3 dolaze u obzir onda bi ja definitvno i dalje biral Nikon D3300.
EDIT: Sad sam se sjetil još jedne stvari. Ako uzimaš samo kit objektiv, stabilizacija u njemu nije baš nešto pa ćeš vjerojatno uvijek morati koristiti stativ ili bar monopod, jer se dosta trese koliko god bio stabilan ili mirne ruke.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 10:22 (Dud).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
lndestructible kaže...

ajmo ovako dakle prvobitno sam htio uzeti nikon d3300 jer mi je on za moje potrebe ja mislim sasvim solidan aparat,,,onda sam mislio pentax k-s2 jer je zaista bolji puno od nikona i sad ste mi zagolicali oko sa ovim mirrorles aparatima, konkretno mi je upao u oko sony a6000 pa me zanima kada bi vi napravili,komparanciju izmedju nikon d3300, pentax k-s2 i sony a6000 sa kit lens kojeg bi vi uzeli?

 

PS: dakle nisam pro amater sam,,zanima me svakodnevno slikanje izmedju ostalog pejzaza nocnog neba(al to najrijedje) dakle molim pomoc :)

 Na papiru ovaj Pentax stvarno izgleda najbolje. Kak je kolega rekao da bar možeš isprobat negdje kak ti koji paše u ruci i tak to, bilo bi ti najlakše. Da je bar fotosajam ovih dana, tam možeš isprobat skoro svaki fotić. Pošto nisi nikad koristio neki takav fotić mislim da bi ti ovaj Pentax najviše pružio.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
7 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Eh ovako sto vise citam to mi vise muka za odluciti,,,ako bi uzimao punokrvni dslr onda bi to definitivno bio pentax-ks2 jer je bolji od nikona d3300 al me opet privlaci taj mali sony zbog dimenzija,,kompaktan je mos ga u dzep stavit sto sa pentaxom nije situacija,,, cak i da odvrnes objekti fotic u jedan objektiv u drugi dzep ( o sony pricam ) dosta je mobilan ,,,dok kod punkorvnih dslr nije to situacija,,,gledao sam ti slike na flickeru FANTASTICNE SU barem za moje amatersko oko imas odlicne slike! sad se samo dvoumim izmedju tog pentaxa i sonya jer taj mali sony,,navodno ima jako brz autofokus sa vise tocaka samim time i slika je odma bolja,,,a stabilizacija je ugradjena u objektiv koji se dobije sa foticem ,,,a gledao sam lika na youtube montirao je canonov objektiv na sony star 30ak god isto je relativno mali slike su mu fantasticne zato me to sve buni vise koji uzeti :)

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

To ti tak u teoriji zvuci dobro. To za odvajanje objektiva od fotoaparata radi mobilnosti.

U praksi ces zavrsit sa senzorom punim prasine jer on nema zrcalo koje stiti senzor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice