Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 691.920
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...

Ne vidim potrebu za tak velikom zarisnom duljinom osim za fotografiranje zivotinja, a za to opet treba puno brzi objektiv i tijelo sa dobrim AF-om. Tu su vec malo vece cifre.

 

Uz to bez obzira na ostrinu objektiva uvjeti moraju bit idealni za ostru sliku, ako je oblacno zaboravi. Atmosfera radi protiv tebe..

 

 prijatelj ce mi posuditi nikon d3100 jel ovaj objektiv moze na njega i dali mi treba jos nesto? oce to fino funkcionirati?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Santana kaže...

Ne vidim potrebu za tak velikom zarisnom duljinom osim za fotografiranje zivotinja, a za to opet treba puno brzi objektiv i tijelo sa dobrim AF-om. Tu su vec malo vece cifre.

 

Uz to bez obzira na ostrinu objektiva uvjeti moraju bit idealni za ostru sliku, ako je oblacno zaboravi. Atmosfera radi protiv tebe..

 

 prijatelj ce mi posuditi nikon d3100 jel ovaj objektiv moze na njega i dali mi treba jos nesto? oce to fino funkcionirati?

 Izgleda da pase ali s obzirom na cijenu ne ocekuj bog zna sta od njega..... Cak sta vise prije ces biti razocaran kvalitetom i ostrinom slika kao sto sam ja bio razocaran sa kit objektivom.....

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

šta ja znam - meni se čini kako daje interesantne rezultate:

https://www.flickr.com/groups/1315212@N21/pool/page1/

 

Mada je ovaj kao i većina samyanga ručno fokusirajući objektiv pa ti ga baš i ne bih preporučio na Nikon D3100. Trebati će ti ili neki focusing screen ili neka pomoć u live viewu za ručno fokusiranje a D3100 to nema tako da očekuj da će ti masu fotki biti van fokusa ako ako nisi jako istreniran sa ručnim fokusiranjem.

 
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sta je ovdje interesantno ;) Bokeh katastrofa i slike su neostre... Al za te pare su i vise nego ok....

8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

te slike nisu od tog objektiva.

slike su ocito od 500 f8 mirror pa je zato taj ruzan bokeh

 

No ovaj nije mirror objektiv nego klasican

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Hvala! to je to sto trazim a da ne kosta ko suho zlato, jos samo jedno pitanje sljedeci zoom objektiv da je bolji od toga a da ima ostriju tj bolju sliku od ovog? Preporuka?!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

mislim da je to ovaj objektiv 

clanak o njemu https://petapixel.com/2017/05/29/120-1000mm-lens-performs-1400-sony-a6500-camera/

 

daje cist solidne rezultate

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 11:13 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...

 Ovo je pravo pitanje ;)

Would be interesting to see how it did on a camera without in-body stabilization.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...
Santana kaže...

 Ovo je pravo pitanje ;)

Would be interesting to see how it did on a camera without in-body stabilization.

 stativ ti je obavezan

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Santana kaže...
Torent kaže...
Santana kaže...

 Ovo je pravo pitanje ;)

Would be interesting to see how it did on a camera without in-body stabilization.

 stativ ti je obavezan

 I to mnogo dobar stativ.......

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

šta ja znam - meni se čini kako daje interesantne rezultate:

https://www.flickr.com/groups/1315212@N21/pool/page1/

 

Mada je ovaj kao i većina samyanga ručno fokusirajući objektiv pa ti ga baš i ne bih preporučio na Nikon D3100. Trebati će ti ili neki focusing screen ili neka pomoć u live viewu za ručno fokusiranje a D3100 to nema tako da očekuj da će ti masu fotki biti van fokusa ako ako nisi jako istreniran sa ručnim fokusiranjem.

 ako imas neku preporuku s kojim bi ovaj nikon bio dobar javi mi, i htio sam te pitati na pomoc kod fokusiranja mislis da imam daljinski ili nekaj slicno da ne diram fotic dok fokusiram?

Torent kaže...

Sta je ovdje interesantno ;) Bokeh katastrofa i slike su neostre... Al za te pare su i vise nego ok....

 da jako je izrazen, i meni je to previse no nisam skuzio jel to na 1000mm s tim 2x konverterom ili je razina bokeh efekta zapravo ista i na 500mm bez tog 2x konvertera ako sam dobro skuzio?

Santana kaže...

te slike nisu od tog objektiva.

slike su ocito od 500 f8 mirror pa je zato taj ruzan bokeh

 

No ovaj nije mirror objektiv nego klasican

 gornje pitanje isto i za tebe

evo ako imate jos koju preporuku za neki bolji 500mm javite!lp

jel ovaj bolji ili je to isto:

http://www.njuskalo.hr/objektivi/samyang-500mm-mc-if-f6.3-mirror-nikon-oglas-7903706

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 19:10 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
E jbg, da, krivo. Nije to mirror lens. Mada meni fotke i bokeh isto izgledaju zanimljivo sa samyangovim mirror objektivom. Drugacije jednostavno. Volim drugacije. Ne svakodnevno ofkors ali za neke "artsy" fotke ga je jako lijepo upotrijebiti kao sto se vidi na nekim primjerima. Plus sto je jos i ultralagan za 500tku :)
Drugi dio pitanja - nece ti nikakav daljinski pomoc jednostavno trebas imat nekakvu pomoc kod fokusiranja za tako dugacke manual focus objektive ili kupi neki autofocus objektiv.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Najjeftiniji telephoto koji bi ti dao kakve takve rezultate ti je af-p dx nikkor 70-300mm f4.5-6.3 vr
Obavezno vr verzija ako ga ne mislis iskljucivo sa stativa upotrebljavat
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav!

Trebam stativ i baterije za fotoaparat.

Baterije sam našao na ebayu(original Nikon), ali će doći za mjesec dana, a tada me nema doma. Gdje još da gledam, ali da nije skupo?


A stativ, ne treba biti lagan, ja sam visok 175 i potrošio bih 500-tinjak kuna na njega. Može preporuka?

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Generalno kupuj originalne baterije. Nisu toliko skupe a i ne kupujes ih svaki dan. Kod stativa gledaj nosivost stativa i bilo bi dobro da imam kuku sa donje stra na koju mozes okaciti torbu i dodatno ga stabilizovati...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Di da gledam stative?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja sam svoj sirui (ovu marku preporucam) kupio na amazon.de

Bilo je tog stativa kod nas u mcomputers u nekoj glupoj boji pa nisam onda htio tam uzet

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

I kolko vidim ovaj prvi je bez glave 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Znači taj ni nije opcija.
Onda Cullmann.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, dali ce Sigma 70-300 F/4-5,6 davati dovoljno dobre slike u kombinaciji s Nikon-om d5100( ili d3100/d3200)? isti takav nikonov objektiv je valjda 3x skuplji jer 3x bolji?LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...

Pozdrav, dali ce Sigma 70-300 F/4-5,6 davati dovoljno dobre slike u kombinaciji s Nikon-om d5100( ili d3100/d3200)? isti takav nikonov objektiv je valjda 3x skuplji jer 3x bolji?LP

 To je objektiv za full frame aparate pa ti nece davati rezultate u skladu sa specifikacijama....

 

to je otprilike 46-200 f8 ili tako nesto.... Na d3200 daje ti 8 MPx...

 

https://www.dxomark.com/Lenses/Sigma/70-300mm-f-4-5.6-APO-DG-MACRO-Nikon-mounted-on-Nikon-D3200__801

 

I nije ostar uopste...

 

https://www.dxomark.com/Lenses/Sigma/70-300mm-f-4-5.6-APO-DG-MACRO-Nikon-mounted-on-Nikon-D3200---Measurements__801

 

 

Izaberi sharpnes pa onda field map pa biraj focal lenght i aperture po zelji pa ces vidjeti koliko je ostar na d3200...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 20:43 (Torent).
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

imas neku preporuku? trebam nekakav allrounder s stabilizacijom?! ici ce na jedan od gore nabrojanih dslr-a!

edit, hvala na stranici!lp

 

koliko vidim na toj stranici ovaj je solidan:

http://www.njuskalo.hr/objektivi/nikon-55-200mm-vr2-uv-sjenilo-kao-nov-moze-zamjena-oglas-22665520

?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 21:05 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sto veci zoom manje ostrine.... Sto jeftiniji manje ostrine.... Meni odlicno sluzi sigma 17-50 f2.8..... Imao sam 55-200 i to je smece naspram ove sigme kad ju cropujes na 200 mm....

 

https://www.dxomark.com/Reviews/Best-lenses-for-the-24-MPix-Nikon-D3200-Concise-overview/Best-all-in-one-zoom-lens-for-the-Nikon-D3200

 

 

Evo ti lista takvih objektiva poredanih po ostrii a imas i cijenu pa mozes porediti....

 

Najbolji daje 9mpx dok ovva moja sigma ti daje 12 mpx. to nije zanemariva razlika....

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 21:06 (Torent).
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

ne zanima me "cropanje" slika zato trazim neki solidan objektiv, hvala na pomoci malo cu prosvrljati po stranici kaj si mi pokazao pa onda na njuskalu da vidim sta ima od ovih malo boljih..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Iz ostre slike cropanjem dobijes zoom a iz neostre slike ne mozes dobiti nista ;)

8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Evo Tamron je saslusao Stjepana pa mu dao savrsen objektiv :)

https://petapixel.com/2017/06/23/tamron-unveils-worlds-first-18-400mm-lens/

 

18-400mm mislim da mu je to dovoljno :D

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
To se trazi😎💪👍lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Nekako sumnjam da će biti dobar a jeftin 😂
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...
Nekako sumnjam da će biti dobar a jeftin 😂

 najmanje 5000kn bi reko 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice