Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 689.381
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 13:09 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Želim kupiti kćeri fotoaparat. Već dugo je zanima fotografija i čini mi se da ima žicu za uhvatiti dobar kadar. Osim nekog Canonovog idiotića nikada nije imala u rukama fotoaparat. Iz kamere na mobitelu je iscijedila i posljednju kap performansi. 16 joj je godina i sprema se na nekakav tečaj fotografije pod praznicima. Nagledala sam se YT videa na zadanu temu i tek sad sam u nedoumici. Nekako su mi zapeli za oko

 

 

Canon Eos 200D i

Canon Eos M50

 

Ne želim i ne mogu investirati u nešto preskupo, a htjela bih da ipak može neko vrijeme nadograđivati i znanje i fotić. 

Napomena: bavi se i vlogiranjem i školskim videom pa bi trebao pislužiti i za tu svrhu. 

Molim savjet. 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Racoon 1 kaže...

Želim kupiti kćeri fotoaparat. Već dugo je zanima fotografija i čini mi se da ima žicu za uhvatiti dobar kadar. Osim nekog Canonovog idiotića nikada nije imala u rukama fotoaparat. Iz kamere na mobitelu je iscijedila i posljednju kap performansi. 16 joj je godina i sprema se na nekakav tečaj fotografije pod praznicima. Nagledala sam se YT videa na zadanu temu i tek sad sam u nedoumici. Nekako su mi zapeli za oko

 

 

Canon Eos 200D i

Canon Eos M50

 

Ne želim i ne mogu investirati u nešto preskupo, a htjela bih da ipak može neko vrijeme nadograđivati i znanje i fotić. 

Napomena: bavi se i vlogiranjem i školskim videom pa bi trebao pislužiti i za tu svrhu. 

Molim savjet. 

 

 

 S obzirom kakve je sve odlicne ocjene pobrao novi d3400 (fotic koji ce vam trajati godinama, mogucnosti za nadogradnju prakticki beskonacne) nevidim razloga da kupujete ista drugo pogotovo te Canone koji su dosta losiji,

u Canosi je sad neka promocija i mozete ga dobiti s zaista solidnim 18-105mm objektivom, za "pocetnike" dusu dao jer ste s tim pokrili veci dio.

 

inace ga nemate ispod 5000kn.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 18:50 (Stjepanj).
11 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

kakva su vam iskustva sa Panasonic Lumix GX80, iskljucivo video snimanje?

 

trebam kameru u tome cjenovnom rangu oko 3500kn, a da ima 4k video i da je dobra ili bolja, moze rabljena, moze sa stranih webshopova i slicno

 

ne trebam nista posebno, sto se leca tice, moze sa kit objektivom

 

A6300, koji je navodno bolji je dosta skuplji, a ne zelim prelaziti 3500kn budget

 

gledao sam svakakve usporedbe i uglavnom su pozitivne sto se tice odlicne 4k kamere za pocetnike i budgetom oko te cijene

 

hvala

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na savjetu i linku! Treba mi neko vrijeme da "uđem u materiju".  😊

Lp

9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Racoon 1 kaže...

Želim kupiti kćeri fotoaparat. Već dugo je zanima fotografija i čini mi se da ima žicu za uhvatiti dobar kadar. Osim nekog Canonovog idiotića nikada nije imala u rukama fotoaparat. Iz kamere na mobitelu je iscijedila i posljednju kap performansi. 16 joj je godina i sprema se na nekakav tečaj fotografije pod praznicima. Nagledala sam se YT videa na zadanu temu i tek sad sam u nedoumici. Nekako su mi zapeli za oko

 

 

Canon Eos 200D i

Canon Eos M50

 

Ne želim i ne mogu investirati u nešto preskupo, a htjela bih da ipak može neko vrijeme nadograđivati i znanje i fotić. 

Napomena: bavi se i vlogiranjem i školskim videom pa bi trebao pislužiti i za tu svrhu. 

Molim savjet. 

 

 

 Zahtjevi za jednog početnika su poprilično niski što se tijela tiče, svi fotoaparati danas s APSC senzorom su u mogućnosti napraviti odlične fotografije s tehničke strane, ostalo i zapravo većina je ionako na onom iza aparata, stoga ne opterećujte se s bodovima senzora.Radije obratite pozornost na cijene objektiva koji će se koristiti pa onda na te objektive dodati neko tijelo koje zadovoljava ovih par zahtjeva;

Vlog.

200d i M50, oba imaju zakretne ekrane s touchom što ćete cijeniti prilikom Vloga i općenito videa, ali i u fotografiji jer obično fotoaparati nižeg cijenovnog razreda većinu postavki ima preko menija. U slučaju s touch-om će biti puno lakše i brže mijenjati postavke bez da se ulazi u meni... Također detalj na koji treba obratiti pozornost je i AF u videu.

Mislim da su oba aparata za vaše zahtjeve možda i najbolji izbor trenutačno na tržištu. D3400 je svakako odličan mali aparatić za početnike, ali s njim ćete se odreći zakretnog ekrana, toucha te pouzdanog AF u videu. D5600 ako ulazi u cijenu je svakako bolji izbor od d3400.

Nisam upoznat s Fuji-em ali pogledajte i tu opciju.

Ako imate mogućnosti, otiđite do neke trgovine i pogledajte aparate biti će vam lakše odlučiti se.

 

DommY  Stigao aparat?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 18:14 (ITelektronika).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Racoon 1 kaže...

Želim kupiti kćeri fotoaparat. 

 Canon Eos 200D i

Canon Eos M50

 Napomena: bavi se i vlogiranjem i školskim videom pa bi trebao pislužiti i za tu svrhu. 

Molim savjet. 

 

 

 Zahtjevi za jednog početnika su poprilično niski što se tijela tiče, svi fotoaparati danas s APSC senzorom su u mogućnosti napraviti odlične fotografije s tehničke strane, ostalo i zapravo većina je ionako na onom iza aparata, stoga ne opterećujte se s bodovima senzora.Radije obratite pozornost na cijene objektiva koji će se koristiti pa onda na te objektive dodati neko tijelo koje zadovoljava ovih par zahtjeva;

Vlog.

200d i M50, oba imaju zakretne ekrane s touchom što ćete cijeniti prilikom Vloga i općenito videa, ali i u fotografiji jer obično fotoaparati nižeg cijenovnog razreda većinu postavki ima preko menija. U slučaju s touch-om će biti puno lakše i brže mijenjati postavke bez da se ulazi u meni... Također detalj na koji treba obratiti pozornost je i AF u videu.

Mislim da su oba aparata za vaše zahtjeve možda i najbolji izbor trenutačno na tržištu. D3400 je svakako odličan mali aparatić za početnike, ali s njim ćete se odreći zakretnog ekrana, toucha te pouzdanog AF u videu. D5600 ako ulazi u cijenu je svakako bolji izbor od d3400.

Nisam upoznat s Fuji-em ali pogledajte i tu opciju.

Ako imate mogućnosti, otiđite do neke trgovine i pogledajte aparate biti će vam lakše odlučiti se.

 

 

 

 Ja sam inače uvijek za Nikon, koristim ga pa znam kakva je kvaliteta senzora i fotki. Ali u ovom slučaju se slažem da je Canon bolji odabir, pogotovo kad sam vidio da se spominje vlog. Mislim da će sa Nikonom biti samo isfrustrirana pri snimanju vloga. Jer na stranu kvaliteta fotke, Canon je za video uvijek korak ispred Nikona, barem u početničkom segmentu fotoaparata. Nikonov spor glasan i neprecizan autofokus kod snimanja videa jako frustrira, a i serija d3xxx nema okretni ekran. Nešto je bolja situacija sa serijom D5xxx koji imaju zakretni ekran i novi objektivi oznake AF-P su dosta brži i tiši. Ali opet nedovoljno za odabir Nikona za video.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na savjetima! Nekako sam se fokusirala na Canone opravo zbog videa. Kako ja nisam niti amater na ovom području, izgubim se među tehničkim podacima. Evo gledam na Canosi i Extreme digital Canon Eos 200D i ne razumijem razlike u cijeni. U kitu je isti oblektiv EF-S 18-55mm f4-5.6  samo se podaci u zagradi razlikuju npr:(2256C001AA) i (2250C011AA). Šta je to? 😳 Ili ima još neka razlika? Čisto da znam što kupujem.🤔 Iz Vk sam pa baš ne mogu skoknuti do Canose, a ovdje nema specijaliziranih trgovina.

Unaprijed zahvaljujem na strpljenju! 😊

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Mislim da je jedan STM verzija drugi starija verzija s običnim motorićem za autofokus. STM verzija je ono što vas interesira.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na pomoći! Kupljen je Canon eos 200d na e - infinity. Sad me malo pati neizvjesnost, ali valjda će biti sve ok. Ušteda je tolika da mogu kupiti još koji jeftiniji objektiv, ali prvo se moram malo educirati o ovom području. Tek sam zagrebla površinu, a postalo je zanimljivo. 😉

15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...

 

DommY  Stigao aparat?

 

 Je, stigao je još prije 20tak dana tako da se igram svako malo s foticem. Uzeo sam 77d sa kit objektivom 18-55 i jos jednim dodatnim 55-250. Vidim da mi fali 50mm 1.8 objektiv za portrete i slikanje noću. Ovi dva koje imam imaju premali otvor blende i nisu nesto po noci, pogotovo sad dok još nemam stativ. Ovaj 55-250 gotovo nisam koristio za sada. Sa aparatom sam za sada zadovoljan.

11 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ljudi moze pomoc. Trebao bi fotic za 2000-2500kn. Namjena mu je da vecinom slika obiteljske fotografije tipa rodendani od klinaca,izleti,more itd.....  samo da su dobre slike solidne kvalitete. Moze nekakva preporuka jer sam totalno izvan ove kategorije. Sad slikamo sa mobitelima samsung s8 i s9+. Zeljeli bi nesto bolje od toga ako je to uopce moguce u tom cijenovnom rangu.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

treba mi aparat kojim bi ujedinio privatne i poslovne potrebe.

Poslovno bi trebao slikati proizvode za webshop, a privatno bih volio, da umjesto moba imam malo kvalitetnije slike nekih prigoda.. trenutno imam xs max...

volio bih aparat sa jakim zoomom, za slike u prirodi, gledao sam canon p900, pa me zanima, jel on dobar i za slikanje proizvoda iz relativne blizine tipa ne makro nego ono normalno, da se fotka da lijepo obradit za webshop,

i je li kvaliteta slike bolja nego na iphoneu xsmax?

ako imate koju bolju preporuku pucajte, vidim nikon p1000, al je preko 8000kn pa bi ga zaobišao...

limit je oko 5000.

neznam dal da idem na dslr, i kakva je kvaliteta leća ovih u kitu za taj novac, te koliko bih morao izdvojit jednog dana za leću sa dobrim zumom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...

Pozdrav,

treba mi aparat kojim bi ujedinio privatne i poslovne potrebe.

....

neznam dal da idem na dslr, i kakva je kvaliteta leća ovih u kitu za taj novac, te koliko bih morao izdvojit jednog dana za leću sa dobrim zumom?

 Pozdrav, Nikon P900 nudi smrljanu kvalitetu (ulje na platnu), tako da bih to izbjegao. Postoje neki kompakti (Sony RX100) koji ti mogu olakšati život ako su ti dovoljni, ali za najbolju kvalitetu treba skočiti na DSLR.

Prijedlog:

https://www.canosa.com.hr/nikon-d3500-af-p-18-55-vr-af-p-70-300-vr-dx-kit-dslr-digitalni-fotoaparat-s-objektivima-nikkor-18-55mm-i-70-300mm-vba550k005-zimska-promocija/4960759150165/product/

 

Fotoaparat nema zakretni ekran ako ti to treba, ali ima odličan senzor iz kojeg se zasigurno mogu dobiti impresivne fotografije.

Malo pogledaj kakve fotografije se mogu postići s tim objektivima i s tim fotoaparatom pa vidi da li te zadovoljava.

 

Canon u ovom jeftinijem segmentu ima slabije fotoaparate, ali bolje objektive.

BTW za fotografiju u prirodi često je korisniji širokokutni objektiv, ali nije pravilo... 

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
omomomomoomm kaže...

Ljudi moze pomoc. Trebao bi fotic za 2000-2500kn. Namjena mu je da vecinom slika obiteljske fotografije tipa rodendani od klinaca,izleti,more itd.....  samo da su dobre slike solidne kvalitete. Moze nekakva preporuka jer sam totalno izvan ove kategorije. Sad slikamo sa mobitelima samsung s8 i s9+. Zeljeli bi nesto bolje od toga ako je to uopce moguce u tom cijenovnom rangu.

DSLR traži određeni napor za učenje i prilagodbu. Prvo trebaš vidjeti želiš li provesti min mjesec dana guglajući sve i svašta vezano za podešavanje ekspozicije i ostalih parametara ili želiš da fotoaparat sam odluči za tebe.

Za sve te tipove fotografija ti najviše doprinosi kvaliteti objektiv. Ispod 3000kn je teško pronaći spomena vrijedan objektiv, dakle kompromis.

Mislim da je najbolje potražiti na njuškalu, tipa:

https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d3300-18-55-f3.5-5.6-kit-objektiv-oglas-26769858

https://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoaparati/canon-eos-700d-oglas-27196795

https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/olympus-e-520-dslr-fotoaparat-2-objektiva-sandisk-memory-card-oglas-6627897

 

Trebaš dobro provjeriti fotoaparat da nema vidljivih oštećenja, da fokus radi kako treba, ... Sretno

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 9:53 (acerbis).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nitko ništa ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Uzmi Nikon s tom kombinacijom 5300 + 18-140. Imam navedeni objektiv u kombinaciji sa 7200, dobar za all round, vrlo zadovoljan slikama.

 

Upari još kakav prime, 35 i 50 f1.8 nisu preskupi ni novi a rabljeni pogotovo, i za većinu neprofesionalnih primjena imaš sklop koji će te služiti dugo godina.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Nikonova serija 5 je bolja od serije 3, to je istina. Ali sama kvaliteta slike je prakticki ista. Tako da ja sebi biram, uzeo bi kombinaciju s boljim objektivom. Ili s vise objektiva... Ali da fotografiram za novce, onda bih prvo uzeo pristojan fotoaparat, pa onda svako malo objektiv koji mi treba
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hval ana savjetima :)

još me zanima kakvi su ovi mirrorles fotići u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...

Hval ana savjetima :)

još me zanima kakvi su ovi mirrorles fotići u tom cjenovnom rangu?

 po kvaliteti slike isti vrag jer recimo sony radi isti senzor za nikon fotice, mirrorlesi su i dalje preskupi za ono sto nude, izbor objektiva i dalje katastrofalan, pogotovo za sony, pola od mogucih ima iznimno losu ostrinu. Ja sam koristio Sony a6000 odlican fotic no za te pare uzmes barem 2 komada nikona iste klase senzora s boljim objektivima, tek kad mirrorles pocne drasticno izbacivati s trzista klasicne dslr-e vjerovatno ce im i cijena pasti drasticno a i ponuda objektiva ce do tada narasti.lp

Intel Core™ i7 Forever
10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav trebao bih nd filter 55 mm i tripod,mislio sam uzeti sa amazona.de,ali hrpu stvari ne salju u hr,moze preporuka i iz nasih trgovina,hvala i sry za offtopic

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 15:51 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
pomoć za mladu damu

Pozdrav,

dvoumim se izmedju dva dslr fotoaparata pa bih vas molila za savjet koji odabrati..

canon 77d s objektivom 18-135 mm

ili

nikon D7200 s objektivom 18-140 mm.

 

Premda su 📷 svrstani medju one za napredne amatere, ja sam samo amater..ali bih kupila nesto sto ce mi biti na duze staze..do sada sam slikala s mobitelom i slikam uglavnom land/urban krajolike po putovanjima (volim🛫) i neke detalje u njima koji mi zapnu za oko..

sljedeci tjedan krecem s tecajem fotografije u fotoklub zg pa bi do tada htjela kupiti 📷..danas sam bila u canosi na bundeku i vratila se u stan praznih ruku jer se nisam mogla odluciti..🙄

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: pomoć za mladu damu
katamata kaže...

Pozdrav,

dvoumim se izmedju dva dslr fotoaparata pa bih vas molila za savjet koji odabrati..

canon 77d s objektivom 18-135 mm

ili

nikon D7200 s objektivom 18-140 mm.

 

Premda su 📷 svrstani medju one za napredne amatere, ja sam samo amater..ali bih kupila nesto sto ce mi biti na duze staze..do sada sam slikala s mobitelom i slikam uglavnom land/urban krajolike po putovanjima (volim🛫) i neke detalje u njima koji mi zapnu za oko..

sljedeci tjedan krecem s tecajem fotografije u fotoklub zg pa bi do tada htjela kupiti 📷..danas sam bila u canosi na bundeku i vratila se u stan praznih ruku jer se nisam mogla odluciti..🙄

 d7200 je apsolutni kralj u apsc svijetu a 18-140mm u super zoom klasi pa cak i poprilicno sire, bolji allround objektiv od ovoga ne postoji(po dxomark mjerenju najostriji i sl.), osim ak uzmes neke ultra skupe f2.8 objektive, iako po meni bili koji stariji nikon model iz 5xxx serije su nezamjetno "losiji" od 7xxx serije pa svakako razmisli o tome jer ces si tako usparati poprilicno novaca za vise ili bolje objektive koji su na krajevu ipak vazniji.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: pomoć za mladu damu
Stjepanj kaže...
katamata kaže...

Pozdrav,

dvoumim se izmedju dva dslr fotoaparata pa bih vas molila za savjet koji odabrati..

 

Premda su 📷 svrstani medju one za napredne amatere, ja sam samo amater..ali bih kupila nesto sto ce mi biti na duze staze..do sada sam slikala s mobitelom i slikam uglavnom land/urban krajolike po putovanjima (volim🛫) i neke detalje u njima koji mi zapnu za oko..

sljedeci tjedan krecem s tecajem fotografije u fotoklub zg pa bi do tada htjela kupiti 📷..danas sam bila u canosi na bundeku i vratila se u stan praznih ruku jer se nisam mogla odluciti..🙄

 d7200 je apsolutni kralj u apsc svijetu a 18-140mm.............. bili koji stariji nikon model iz 5xxx serije su nezamjetno "losiji" od 7xxx serije pa svakako razmisli o tome jer ces si tako usparati poprilicno novaca za vise ili bolje objektive koji su na krajevu ipak vazniji.lp

 Ja bi samo još htio pojasniti da je glavna razlika između Nikonove serije 7xxx i 5xxx to što je serija 7xxx bolje zaštičena od vlage i prašine, ima više funkcionalnih gumbića, ima podršku i za stare nikon objektive(možda se ufuraš jako pa dođeš do toga da isprobaš i stare kvalitetne objektive). Jedino što su malo veći i teži od serije 5xxx. Iako je serija 5xxx kvalitetom slike jednaka, ako se ima novaca definitvno je bolje uzeti nešto iz serije 7xxx.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
neaktivan
offline
Re: pomoć za mladu damu

Sam sam imao tu dvojbu između navedenih Canona 77D i Nikona D7200 sa navedenim objektivima, presudilo je isprobavanje i primjetno bolji Nikonov senzor u uvjetima lošije osvjetljenosti. 

 

Navedena kombinacija D7200 + 18-140 će ti biti dovoljna za dugi niz godina. Osobno uz ovo imam 50mm f1.8, u bliskoj budućnosti ciljam na neki 10-24 širokokutni i 75-300 telefoto, ima toga po oglasnicima za pristojne pare.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 12:13 (Mujo05).
5 godina
neaktivan
offline
Re: pomoć za mladu damu
Dud kaže...
Stjepanj kaže...
katamata kaže...

Pozdrav,

dvoumim se izmedju dva dslr fotoaparata pa bih vas molila za savjet koji odabrati..

 

Premda su 📷 svrstani medju one za napredne amatere, ja sam samo amater..ali bih kupila nesto sto ce mi biti na duze staze..do sada sam slikala s mobitelom i slikam uglavnom land/urban krajolike po putovanjima (volim🛫) i neke detalje u njima koji mi zapnu za oko..

sljedeci tjedan krecem s tecajem fotografije u fotoklub zg pa bi do tada htjela kupiti 📷..danas sam bila u canosi na bundeku i vratila se u stan praznih ruku jer se nisam mogla odluciti..🙄

 d7200 je apsolutni kralj u apsc svijetu a 18-140mm.............. bili koji stariji nikon model iz 5xxx serije su nezamjetno "losiji" od 7xxx serije pa svakako razmisli o tome jer ces si tako usparati poprilicno novaca za vise ili bolje objektive koji su na krajevu ipak vazniji.lp

 Ja bi samo još htio pojasniti da je glavna razlika između Nikonove serije 7xxx i 5xxx to što je serija 7xxx bolje zaštičena od vlage i prašine, ima više funkcionalnih gumbića, ima podršku i za stare nikon objektive(možda se ufuraš jako pa dođeš do toga da isprobaš i stare kvalitetne objektive). Jedino što su malo veći i teži od serije 5xxx. Iako je serija 5xxx kvalitetom slike jednaka, ako se ima novaca definitvno je bolje uzeti nešto iz serije 7xxx.

 hvala vam..pomogli ste mi puno 😊

5 godina
neaktivan
offline
Re: pomoć za mladu damu
Mujo05 kaže...

Sam sam imao tu dvojbu između navedenih Canona 77D i Nikona D7200 sa navedenim objektivima, presudilo je isprobavanje i primjetno bolji Nikonov senzor u uvjetima lošije osvjetljenosti. 

 

Navedena kombinacija D7200 + 18-140 će ti biti dovoljna za dugi niz godina. Osobno uz ovo imam 50mm f1.8, u bliskoj budućnosti ciljam na neki 10-24 širokokutni i 75-300 telefoto, ima toga po oglasnicima za pristojne pare.

 hvala puno 😊 

5 godina
neaktivan
offline
Re: pomoć za mladu damu
Mujo05 kaže...

Sam sam imao tu dvojbu između navedenih Canona 77D i Nikona D7200 sa navedenim objektivima, presudilo je isprobavanje i primjetno bolji Nikonov senzor u uvjetima lošije osvjetljenosti. 

 

Navedena kombinacija D7200 + 18-140 će ti biti dovoljna za dugi niz godina. Osobno uz ovo imam 50mm f1.8, u bliskoj budućnosti ciljam na neki 10-24 širokokutni i 75-300 telefoto, ima toga po oglasnicima za pristojne pare.

 hvala puno 😊

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav dajte ako netko zna gdje kod nas ima za kupiti ND filter 55mm,a da se placa karticom online...gledao sam vec u dvije trgovine placanje uplatincom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice