Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.157
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav! Već neko vrijeme razmišljam o kupovini DSLR fotoaparata jer bi se ozbiljnije htjela baviti fotografijom. Stoga, ako netko ima kakvu preporuku za fotić i objektiv, novi ili rabljeni, do 3000 kn, za kvalitetne close-up fotografije, fotke prirode i ponekog portreta, slobodno pišite.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat, kompaktni naravno, sa minimalno 20-30x optickog zooma. Manualne opcije su pozeljne, ali nije mi potrebno nista pretjerano, jednostavno.

 

Najbitnija stavka mi je da kvaliteta fotografije bude veća nego na "najboljem" mobitelu, da se osjeti odskok, a to znam da nebi trebao biti problem, pogotovo za fotografije u slabijem osvijetljenju.

 

Do cca. 3500HRK za novu igracku, pa lako bacim oko i na polovnu.

 

Hvala :).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
zagrebackapuca kaže...

Pozdrav! Već neko vrijeme razmišljam o kupovini DSLR fotoaparata jer ....... do 3000 kn, za kvalitetne close-up fotografije, fotke prirode i ponekog portreta, slobodno pišite.

 

nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat, kompaktni naravno, sa minimalno 20-30x optickog zooma. ..kvaliteta fotografije bude veća nego na "najboljem" mobitelu, da se osjeti odskok, a to znam da nebi trebao biti problem, pogotovo za fotografije u slabijem osvijetljenju.

 

Do cca. 3500HRK za novu igracku, pa lako bacim oko i na polovnu.

 

 Vidim da dosta dugo nitko ne odgavara ovdje na poruke pa da se bar malo javimo. Za kolegicu gore mogu preporučiti rabljeni Nikon D3300 ili Nikon D5300 pa naviše ako uspije pronaći sa nekim objektivom za te novce. Novi će jako teško pronaći. Ako se pak odluči za Canon onda sve od Canon 600D pa na više (650D,700D,750D) tj što se nađe za te novce sa objektivom. S nijednim od ovih neće fulat, to su super fotići barem za početak. Vidim na njuškalu da ima i nekih Fuji ili sony mirrorlessa starije generacije, pa možeš malo istražiti i vidjeti da li ti možda mirorless fotić bolje odgovara.
Odmah da se nadovežem na odgovor za kolegu. Ja mislim da ćeš za te novce danas prije naći mobitel koji dobro fotka nego point&shoot fotić. E sad mobiteli nemaju zum, a i manualne postavke im nisu nešto. Jedino kaj bi imalo sličnu kvalitetu slike bi bili Sony rx100 serija, za te novce možda jedino RX100M3, ali nemaju taj zum koji tražiš. A ovi koji imaju super zum su ili veliki, a ne kompaktni, ili imaju ful mali senzor ko na mobitelu, ali eto bar dobiješ zum i manualne postavke. Tak da razmisli i ti o DSLR ili mirorlessu. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
On trazi compactni aparat.... Malen dimenzijama....
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pristajem i da je do 20x zooma hah :D Preptostavljao sam da ce to biti problem.. sve to unutra, a da je malo/kompaktno, ali ono, da provjerim.

 

Zar je stvarno toliko mala razlika izmedu mobitela i fotoaparata? Pogledao sam dosta reportaža, i slazem se, mala je razlika danju, ali nocu ipak mobitel ne moze primirisati foticu.

Hvala na odgovoru, i ocekujem ih jos, izuzetno me zanima. :)

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
nekitamolik kaže...

Pristajem i da je do 20x zooma hah :D Preptostavljao sam da ce to biti problem.. sve to unutra, a da je malo/kompaktno, ali ono, da provjerim.

 

Zar je stvarno toliko mala razlika izmedu mobitela i fotoaparata? Pogledao sam dosta reportaža, i slazem se, mala je razlika danju, ali nocu ipak mobitel ne moze primirisati foticu.

Hvala na odgovoru, i ocekujem ih jos, izuzetno me zanima. :)

 Cisto informativno sta ce ti 20-30x zoom? Imas problem sto za male pare ne mozes dobiti kvalitetan objektiv. Ja sam na nikonu d3200 imao 55-200 tj zoom objektiv. Kit naravno. I kad sam kupio sigmu 17-50 f2.8 vidio sam da ta sigma daje puno bolje slike koje cropam nego taj zoom.... 

 

Ja sam kupio sony a6000 i 30mm objektiv i prezadovoljan sam. Prodao taj nikon i dobio puuuuuno manji aparat slicnih karakteristika.....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Eto, volim zoom hah :D Iako, kao sta si rekao, kvaliteta fotografije bude losija. Svjestan da je tesko naci dobitnu kombinaciju za "sitnu" lovu, pa gledam sta bi mogao piknuti.

 

Imas neke preporuke "kompaktnog", a da zoom ne bude prioritet? Znaci kvaliteta slike, senzor, pogotovo nocu, da bude prioritet.

 

Tvoj Sony a600 izgleda super, ali i dalje mi je prevelik. Trazim bas za djep, iako sam bacio oko i na neke mirrorless fotoaparate.

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Nocne fotke traze veliki senzor.... Tvoje zelje i potrebe idu u dra suprotna pravca.... Jbg fizika je neumoljiva.... Ja znam da sma prezadovoljan aparatom.... Evo upravo drzim u ruci svoj bivsi d3200 sa blicom i to je gromno,......

 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Zapeo mi je za oko Fuji x70, ali do vraga, nigdje ga nema za kupiti novog. Zar je moguce da su ga povukli iz prodaje? Druge ruke nema bas kod nas, a van HR ne bi bas uzimao.

 

Odlican mi je i već popularan Canon G7x mark ii, ali istrazivanjem sam doznao da ima veliki-veliki problem sa ulaskom prasine tj. sitnih čestica kroz objektiv, a garancija to ne pokriva. Šteta. Iako i da pokriva, dopizdilo bi konstantno ciscenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Fakat mi je teško za te novce preporučit kompaktt fotić, kad znam da je bolji izbor mirrorless ili entry dslr, ali kužim ako želiš i trebaš kompakt onda trebaš to. Od ovih kaj si gledal još bi ti dodal i Panasonic DMC-LX100 on ima još veći senzor. Imal sam taj fuji u ruci i sonyeve rx100 i istina je da su ti high end kompakti jako dobri fotići sa brdom funkcija, tak da teško da budeš fulal ako kupiš bilo koji od njih, samo si nekak stavi na papir kaj svaki od njih ima i kaj ti treba, npr optičko tražilo na suncu jako dobro dođe, možda trebaš flash ugrađen da ga nemoraš posebno kupovat. Meni se isto ovaj fuji najviše sviđa pogotovo kad znam da JPEG iz Fujija super ispada. I kad sam ga držal  ruci onak čvrsto izgleda, nimalo jeftino. Nadam se da budeš nekaj našao.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Dud kaže...

Fakat mi je teško za te novce preporučit kompaktt fotić, kad znam da je bolji izbor mirrorless ili entry dslr, ali kužim ako želiš i trebaš kompakt onda trebaš to. Od ovih kaj si gledal još bi ti dodal i Panasonic DMC-LX100 on ima još veći senzor. Imal sam taj fuji u ruci i sonyeve rx100 i istina je da su ti high end kompakti jako dobri fotići sa brdom funkcija, tak da teško da budeš fulal ako kupiš bilo koji od njih, samo si nekak stavi na papir kaj svaki od njih ima i kaj ti treba, npr optičko tražilo na suncu jako dobro dođe, možda trebaš flash ugrađen da ga nemoraš posebno kupovat. Meni se isto ovaj fuji najviše sviđa pogotovo kad znam da JPEG iz Fujija super ispada. I kad sam ga držal  ruci onak čvrsto izgleda, nimalo jeftino. Nadam se da budeš nekaj našao.

 

Mislim da sam zadnjih tjedan dana procitao tisuce tekstova i pogledao jednako toliko recenzija. Potrosio sam mnogo vremena i zivaca.. no naravno, saznao sam puno toga, ali na kraju sam ostao izgubljen. Ocito samo treba povuci potez, heh.

 

Npr. jako mi se svidaju ti kompaktni ala Canon g7x ii, ali eto.. primjetio sam da zaista imaju problema sa ulaskom prasine. Ne samo on, vec dosta kompakta sa fiksnim objektivom, ali neki jednostavno odzvanjaju. Da ne pricam ako prasina sjedne na senzor, a garancija to ne pokriva. :/

 

Onda su mi zapeli za oko manji mirrorlessi+manji kit, kao Canon m100 i Sony a5100, pogotovo zbog veceg senzora naspram kompaktnih. Iako je stariji, ovaj drugi mi se cak cini super, ali mana je definitivno sta nema potpuni touch screen, vec samo za focus, koji je cudan, a navodno ima problema i sa pregrijavanjem nakon duljeg koristenja.

Canon M100 mi ne izgleda nekako kvalitetno sta se tice fotografije, koja je meni prioritet naspram videozapisa.

Opticko trazilo je isto bomba, ali nije mi priotitet, kao ni hot shoe.

Npr. Fuji x70 mi izgleda super, iako nema opticki zoom, vec digitalni telephoto. Svida mi se ta ostrina kod fotografija, pase mi, ali povukli su ga sa trzista.

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja imam a6000 i mogu ga toplo preporuciti.Nema touch ali meni licno ne nedostaje puno. Ima elektrosko trazilo ili kako se to vec zove i vrlo je kompaktan sistem....

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

D5200 ili d3400 ?

 

Namjena je svestrana, ponajviše slikavanje utakmica i za rad u noćnom klubu.

Za utakmice bi nabacio neki 70-300m, a za rad u klubu kit i 50mm 1.8 ili čak ganjati 1.4. (Naravno i blic neki)

Do sada sam planirao i forsirao canon, čak sam bio i pred kupovinom 600d, međutim čitajući po forumima, većina vas predlaže Nikonova tijela kao best buy opciju.

 

Pozdrav za sve !

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
NN997 kaže...

D5200 ili d3400 ?

 

Namjena je svestrana, ponajviše slikavanje utakmica i za rad u noćnom klubu.

Za utakmice bi nabacio neki 70-300m, a za rad u klubu kit i 50mm 1.8 ili čak ganjati 1.4. (Naravno i blic neki)

Do sada sam planirao i forsirao canon, čak sam bio i pred kupovinom 600d, međutim čitajući po forumima, većina vas predlaže Nikonova tijela kao best buy opciju.

 

Pozdrav za sve !

 Pa, kako za šta. U nekim stvarima je bolji Nikon u nekima Canon. 

Nedostaje informacija o kakvim je utakmicama riječ, veliki nogomet mali, dan noć, dvorana, otvoreno?

 

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
NN997 kaže...

D5200 ili d3400 ?

 

Namjena je svestrana, ponajviše slikavanje utakmica i za rad u noćnom klubu.

Za utakmice bi nabacio neki 70-300m, a za rad u klubu kit i 50mm 1.8 ili čak ganjati 1.4. (Naravno i blic neki)

Do sada sam planirao i forsirao canon, čak sam bio i pred kupovinom 600d, međutim čitajući po forumima, većina vas predlaže Nikonova tijela kao best buy opciju.

 

Pozdrav za sve !

 Pa, kako za šta. U nekim stvarima je bolji Nikon u nekima Canon. 

Nedostaje informacija o kakvim je utakmicama riječ, veliki nogomet mali, dan noć, dvorana, otvoreno?

 

 I kakve veze to ima sa ovim tijelima o kojima on prica?

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ili nabaviti novi d5600 preko e-infin uk?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Veliki nogomet, otvoreno, dnevna svijetlost.

9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
NN997 kaže...

Veliki nogomet, otvoreno, dnevna svijetlost.

Radije odi na tijelo više klase(radije nego entry-level), tu se ne moraš ustručavati uzeti nešto i polovno.  Nije da se ne može i s d3400, ali.....(d5600 ili d7200)

Tijela više klase su bolje balansirana s većim(fizički većim, težim) objektivima koji se obično koriste za slikanje sporta, i isto tako imaš mogućnost mijenjanja postavki u hodu bez da ulaziš u meni te uobičajno napredniji AF sistem. Takve stvari čine razliku u fotografiji sporta. Ne zamaraj se s glupostima oko 10% boljeg senzora nekakvog DR i sl.

Ja bi uvijek radije slikao sport s 7d (prvim) ili s 300s nego s najnovijim d3x00 ili 200d, osobno naravno.

 

Najveću razliku zapravo rade objektivi. Pa kada gledaš tijelo pogledaj prije objektive. Što se tiče sporta ja ću prednost tu dati Canon sistemu radije nego Nikon(osim ako novac nije bitan).

Canon objektive tipa 70-200mm f4 L, ćeš naći za tek nešto iznad 2000kn, f2.8 oko 4000kn, tu imaš i 55-250mm stm kao najeftiniju alternativu. S novim objektivima isto ćeš morati izdvojiti nešto više za Nikon verziju s tim da koliko je meni poznato Nikon nema opciju 70-200 f4 bez stabilizacije.

 

Poanta je da uspoređuješ sistem ne samo tijela, jer razliku ćeš na kraju naviše vidjeti s objektivima koje staviš na to tijelo.

 

Sigma i Tamron, i općenito objektivi 3 proizvođača osobno izbjegavam. AF i pouzdanost jednostavno nisu na razini Canon/Nikon....objektiva. Bar prema mom skromnom iskustvu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 16:10 (ITelektronika).
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Tijela vise klase mislis na full frame tijela? Samo zbunjujes covjeka. I d7200 je tijelo vise klase od d5200...A kolika je razlika u cijeni sistema? Zasto canon a ne nikon za sport? Nabacas puno informaccija koje nisu bas najjasnije pocetnicima....Recimo sta znaci veci objekltiv? Veci zoom ili veci otvor blende....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
NN997 kaže...

Ili nabaviti novi d5600 preko e-infin uk?

 Vidim da su ovdje "izvrsne" cijene.. ima vec tko iskustva s naručivanjem od njih? Ili preporuke za još neke web trgovine..

9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
nekitamolik kaže...
NN997 kaže...

Ili nabaviti novi d5600 preko e-infin uk?

 Vidim da su ovdje "izvrsne" cijene.. ima vec tko iskustva s naručivanjem od njih? Ili preporuke za još neke web trgovine..

 Unazad par stranica imaš nekoliko iskustava forumaša,uglavnom pozitivna. (jedno nešto duže čekanje)

 

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Bok ljudi, mogu li ista iole pristojno kupiti za nekih 5000-7500 kn?

Uskoro otvaram obrt, bavim se marketingom, webom i sl. pa mi treba nesto za te potrebe, da nekad mogu za klijente nesto odraditi (ne planiram se baviti profesionalnom fotografijom, dakle mislim tako pripomoci manje zahtjevnim klijentima).

 

Molim za savjet

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Keano16 kaže...

Bok ljudi, mogu li ista iole pristojno kupiti za nekih 5000-7500 kn?

Uskoro otvaram obrt, bavim se marketingom, webom i sl. pa mi treba nesto za te potrebe, da nekad mogu za klijente nesto odraditi (ne planiram se baviti profesionalnom fotografijom, dakle mislim tako pripomoci manje zahtjevnim klijentima)....

 Ovisi kolika oštrina je potrebna (objektivi koji postižu maksimalnu oštrinu koštaju preko 6000kn), i u kakvim uvjetima se slikava (u mračnijim uvjetima opet dolazimo do preskupih objektiva).

Ovo je neki početak koji zadovoljava većinu potreba: 

https://www.canosa.com.hr/nikon-d3500-af-s-18-105-f35-56g-ed-vr-dx-kit-dslr-digitalni-fotoaparat-i-objektiv-nikkor-18-105mm-vba550k003/4960759150141/product/

 

Za slijedeći korak (slikavanje apartmana i slično) potrebno je imati širokokutni objektiv:

4 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

za oko 4000 kuna koji bi izabrali fuji x-t100 ili a6000 ili k70?

ili za oko 1000 eura (na rate) fuji x-t30 ili a6300/a6400  ili kp ? 

 

citao sam i citam jos revjue i testove ,sta korisnici kazu  

t100 bolji od a6000 i opet sony bolji od t100  isti senzor ..pa sad ti odluci 

 

kod t30 bolji video ,bolje kontrole ,kod sonija 6400 af posto budem manuelno pucao nebitno 

a sa 6300 kazu da je dosta bolji t30 ali opet preskupi objektivi .... sto ljudi sto cudi .... 

 

koji bi od ovih izabrali tijelo ?

od objektiva koristio bi manuelce slikanje vani ,priroda macro i tako to 

mozda kasnije neki sredni zoom 20 tak do mozda 70-100 ,nest kao ovaj pentaxov sto imam 

do sada sam se igrao sa pentaxovim k100 i navukao dosta manuelaca

doduse i jedan tamron 28-75 f2.8 digitalni 

posto pentax odustaje izgleda od apc  a k1 je pre-velik 

mislim se prebaciti na mirorless ali opet pentax ima free stabilizaciju u tijelu 

dodao sam na kraju cjenovno modele od pentaxa samo da vidim misljenje 

kako oni stoje sa ovim mirorlesima 

 

pa ako se netko razumije ili koristi  da mi da savijet 

jer ovo sto ja citam je ako je fuji orjentiran forum ,likovi svrsavaju na samu rjec fuji ,isto za sonija 

soni nema bas previse objektiva dok fuji preskup 

bar kod sonija ima sigma kao jeftinija opcija 

ali opet kazu da su fuji objektivi bolji pa do meh pa ..... 

 

grrrr 

 

moze pomoc  plz ? 

 

hvala 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Nije samo fuji skup na samom vrhu skupoce je definitivno sony, objektivi takoder, koristim a6000 s kamlanom f1.2 manualac, sigma 56mm 1.4, sigma 16mm f1.4, sony 18-105 f4, odlican fotic, dosta sprckane kontrole i u konacnici dosta traljavo/sporo baratanje naspram dslr-a no tko nije probao dslr tj naviknuo se na kontrole zanemariti, baterija takoder losija. Kaj se tice usporedbe koji je bolji imas na dxomarku a6000 je u top 10 apsc, mirrorles je jos uvijek poprilicno skuplji od dslr pa i to uzmi u racunicu, kao i to da ces svako malo morati cistiti senzor dok na dslr ne, svoj nikon nisam taknuo 4g nema tockice na njemu a vucem ga sa sobom po kisi, prasini a a6000 je non stop prljav. Na dxomarku imas usporedbe po ostrini pa razmisli i o objektivima sto tocno trebas. O fuji aparatima citam dosta hvalospjeva no nazalost niti ja a niti jedan poznanik ih nema pa ti nemogu nista reci o njima.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 19:19 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
6 godina
online
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav. Oduvijek sam imao želju za slikanjem s fotoaparatom, ali nikad nisam bio u mogućnosti da kupim neki fotoaparat. Nisam ni previše istražio o njima.

Imam par pitanja, koja je razlika između fotoaparata i mobilnog telefona (osim slikanja po noći), koji je najbolji jeftini aparat u omjeru uloženo - dobiveno (za amatera), koja je najmanja cijena aparata, a da valja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Juksi kaže...

Pozdrav. Oduvijek sam imao želju za slikanjem s fotoaparatom, ali nikad nisam bio u mogućnosti da kupim neki fotoaparat. Nisam ni previše istražio o njima.

Imam par pitanja, koja je razlika između fotoaparata i mobilnog telefona (osim slikanja po noći), koji je najbolji jeftini aparat u omjeru uloženo - dobiveno (za amatera), koja je najmanja cijena aparata, a da valja?

 nema razlike, oba sluze za fotkanje, Nikonov d5100 s nekim kit objektivom ti se na njusci prodaju za malih cca 200€. Za osnove o fotografiji imas tonu knjiga, videa itd.lp

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Posmatrač kaže...

Tijela vise klase mislis na full frame tijela? Samo zbunjujes covjeka. I d7200 je tijelo vise klase od d5200...A kolika je razlika u cijeni sistema? Zasto canon a ne nikon za sport? Nabacas puno informaccija koje nisu bas najjasnije pocetnicima....Recimo sta znaci veci objekltiv? Veci zoom ili veci otvor blende....

 

 Moguće, ali ako ti nešto nije jasno pitaš.......

1. Proizvođači sami tijela svrstavaju prema ciljanoj skupini recimo kao ulazne, entuziast ili pro modele. Nema nužno veze s veličinom senzora. Dakle, tijela više klase ne mislim nužno kao FF tijela već recimo modele srednje klase, iznad ulaznih modela. Upravo recimo d7200 koji si spomenuo. D3400 je ulazni model.

 

2. Zašto Canon? Objektivi, za nas amatere. Ako nije novac problem, tada nije bitno. Trenutno kako stvari stoje Nikon je čak i bolji izbor, ali košta. Treba samo s razumijevanjem pročitati post.

 

3. Šta znači veći objektiv. Upravo to; veći i teži objektiv.

 

U kratko, neki dan sam slikao nekakv turnir mlađih uzrasta s tri fotoaparata (igrao sam se malo);

50d koji sam s objektivom torbom 2 baterije i karticama platio 500kn

d500 s 80-200mm f2.8 setup koji nov košta preko 2500e

80d s 70-200 f4

 

Nema dvojbe s Nikonom d500 je užitak takve stvari slikati(najviše oduševljen s pračenjem i prepoznavanjem lica kroz OVF), aparat dizajniran upravo za tu namjenu, ipak s sigurnošću mogu reći da s 50d starim preko 10g mogu napraviti također odlične slike(sport na otvorenom). Iskustvo dakako nije isto, imam veći broj neiskoristivih fotki, i puno je teže ali se može i malo tko uopće vidi razliku(društvene mreže, razvijene fotke).

Mi tu po forumu smo uglavnom amateri, malo se igramo i trudimo se nešto naučiti, ne zarađujemo na fotkama da bi si mogli priuštiti nekakav setup od 3000e poput D500, već za što manje novaca dobiti zadovoljavajuće rezultate.

Eto samo zato Canon, jer eto igrom slučaja objektive poput 70-200mm, idealan za tu namjenu, možeš naći na njušci za 2200kn, s Nikonom ili još gore Sony-em morati ćeš izdvojiti više od duplo. Isto vrijedi i za nove objektive.

Juksi kaže...

Pozdrav. Oduvijek sam imao želju za slikanjem s fotoaparatom, ali nikad nisam bio u mogućnosti da kupim neki fotoaparat. Nisam ni previše istražio o njima.

Imam par pitanja, koja je razlika između fotoaparata i mobilnog telefona (osim slikanja po noći), koji je najbolji jeftini aparat u omjeru uloženo - dobiveno (za amatera), koja je najmanja cijena aparata, a da valja?

 Fotoaparat i objektivi su kao alat,  odabireš prema zahtjevima posla koje trebaš odraditi. Za odvidati križni vijak kupiš križni odvijač.

Ti zapravo tražiš nekakav alat za nešto raditi. Neznaš još šta ali imaš želju. To je ok. A ja mislim da u tom slučaju najbolja opcija je nekakav stari aparat, nekakav kit objektiv. To je nešto što ćeš platiti malo, ako te volja prođe prodati ćeš i izgubiti malo novaca, ako se razvije nekakava ljubav prema određenom tipu fotografije, nakon nekog vremena točno ćeš znati kakav aparat i koje objektive trebaš.

Od brenova, svejedno.. Ali ako imaš nekog prijatelja koji ima nešto objektiva koje bi mogao posuditi, odi na taj brend.  

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Posmatrač kaže...

Tijela vise klase mislis na full frame tijela? Samo zbunjujes covjeka. I d7200 je tijelo vise klase od d5200...A kolika je razlika u cijeni sistema? Zasto canon a ne nikon za sport? Nabacas puno informaccija koje nisu bas najjasnije pocetnicima....Recimo sta znaci veci objekltiv? Veci zoom ili veci otvor blende....

 

 Moguće, ali ako ti nešto nije jasno pitaš.......

... 

 Ne trebas ti to meni objasnjvati sve je to meni kristalno jasno. Nabacas strucnih i nejasnih termina pocetniku i mislis da si mu time pomogao? Veci i tezi objektiv kao tsakav ne znaci nista.... Nece ih kupovati na kile i metre... Objasni covjeku konkretno sta geldati. Otvor blende, stabilizacija i sl a ne masa....

9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Posmatrač kaže...

Nabacas strucnih i nejasnih termina pocetniku i mislis da si mu time pomogao? Veci i tezi objektiv kao tsakav ne znaci nista.... Nece ih kupovati na kile i metre... Objasni covjeku konkretno sta geldati. Otvor blende, stabilizacija i sl a ne masa....

Sve 5, trudim se pomoći ako to mogu. Ako nešto nije jasno, čovjek bude pitao, objasniti će se.

Nije ni meni sve jasno, pitam, ljudi mi pomognu i sve 5.

Tebi je sve kristalno jasno, odlično, bravo za tebe

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice