Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

poruka: 26
|
čitano: 19.694
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Pozdrav,

Kupujem fotoaparat koji ce prvenstveno sluziti za fotografiranje okoline, gradskih znamenitosti, prirode, priredbi, obiteljskih dogadjanja i slicno, no htio bih da kvaliteta fotografije bude iznad one koju nude standardni kompaktni fotoaparati - nesto iz ranga poluprofesionalnih fotoaparata i naprednijih kompaktnih fotoaparata. Spreman sam izdvojiti do 2.500kn (cifra je varijabilna, tako da je moguce i malo iznad).

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Ja bih ti preporučio jedan od kompaktnih ultra zoom aparata, a to su: Samsung WB550, Fujifilm FinePix F70EXR, Canon PowerShot SX200 IS, Panasonic Lumix DMC-TZ7, Casio Exilim Hi-Zoom EX-H10.

  Svi aparati imaju od 10 do 12x opt.zoom . Moja preporuka Lumix tz7, ali svi su oni OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Slažem se s ovom preporukom za Panasonic TZ 7, iako ako ti nije baš žurba preporučio bih ti Panasonic TZ 10, Canon Powershot SX 210, ili Sony HX 5. To su modeli koji će se uskoro pojaviti u prodaji pa možeš na internetu malo pogledati recenzije prije kupovine.  Prema najavama,svi ovi modeli imaju odličnu kvalitetu slike i videa, optički zum od 10-14x, i općenito dobre karakteristike.  Optički zum radi i prilikom snimanja videa,šta je po meni dosta važna karakteristika, automatika im je jako dobra,a imaju i ručna podešenja ako voliš malo eksperimentirat.  Za Sony sam čuo da radi odlične slike i u uvjetima slabog osvjetljenja zahvaljujući ovom novom softveru. 

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Zanimam se za aparat mju 9010. Ima 14Mp,10 zoom, HD snimke i svidja mi se koliko je malen i praktičan.

Tražim aparat koji ce biti praktičan za putovanja i za lako prenositi, a 2000 kn-a mi je nekako okvirno za dati.

U obzir sam stavio i canon sx120is, te sony dsc-h20

Dali netko ima iskustva sa olympusom i kakva vam je usporedba s ova dva aparata? Izgleda mi vau, no nemam ga gdje isprobati....

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Pa jel nitko? Iznenađen

Ima li tko mju 9000 ili sony DSC H20 da kaze iskustva i utiske?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Dobro odluči se koji aparat si naumio kupti myu 9000 ili myu 9010. Vjerjatno znaš dea 9010 ima hd snimanje filmova ,a 9000 ima 640x480. Imam doma jedan stari olympusov compact i jako sam zadovoljan njime, međutim ovi novi compacti od olympusa su mi nekako plastični i izgledaju kao igračkice i šminka. Što se tiče softwarea, nisam baš oduševljen recenzijama . Mislim da za tu lovu možeš kupti bolji fotić.

  Ja ću ti samo nabrjati neke u cijeni oko 2000kn. koji su po meni bolji izbor od ovih što si ti naveo:

  Digitalni fotoaparat Canon PowerShot SX200 IS, 
Uz širokokutni objektiv od 28 mm i zumiranje od 12x,  
Akcijska cijena:
2.149,00 kn


Digitalni fotoaparat Panasonic Lumix DMC-TZ6EP-S, 10.1 MP, 12 x Zoom
25mm Ultra Wide-angle 12x Optical Zoom LEICA DC Lens and iA (Intelligent Auto) 
Cijena:
1.799,00 kn


Digitalni fotoaparat Panasonic Lumix DMC-ZX1EP-A, 12.1 MP, 8 x Zoom
PANASONIC DMC-ZX1 predstavlja kompaktni digitalni fotoaparat, karakterizira ga širokokutna leća od 25mm, 8 x optički zoom 
Cijena:
1.989,00 kn


Digitalni fotoaparat SONY DSC-WX1B, 5 x Zoom
Vrhunska digitalna fotografija zapanjujuće kvalitete s naprednim opcijama za snimanje 10,2 mp, Exmor R™ CMOS senzor,  
Cijena:
2.269,00 kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Eto da javim da sam odabrao Sony H20!

Dvoumio sam se na kraju izmedju canona sx200is i Sony-a. Iskeno, canon mi se cinio ipak nekako "nedorečeno", kao da nedostaje završna obrada prije izlaganja na tržište... Uz svu kvalitetu malo uočljivo smetaju dvije stvari; blic koji cim se upali iskoči i tako bezveze strši, a pri snimanju videa ne moze se koristiti zoom nego se moras sam približavati i udaljavati.

  Odlučio sam se za sony (koji je usput nesto veći) i kako sam ga isprobao, mogu vam samo reći čiste pohvale za aparat! Snima savršeno na i-modu (inteligent mod). Savršeno prepoznaje uvjete snimanja, po mraku je toliko precizan kao da su slike uslikane po danu. Blic radi na oko 6metara odlično  (mozda malo i više, nisam probao),   95% slika savršeno uspije uz trešnju aparata i uz razna osvjetljenja. Brz je i odlično leži u ruci. Video je također iznenađujuće kvalitete! :)) Puno super i zanimljivih funkcija, kao prepoznavanje lica, pa tri stupnja smile detectiona, automatski slika lice bez zatvorenih ociju itd...

 

Eto same pohvale za aparat!

Lijepi pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Pozdrav, odlučio sam se kupovinu fotoaprata, te sam izbor suzio na ova slijedeća dva modela:

1. Digitalni fotoaparat Olympus SP-600UZ, 12MP[/URL]

2. Digitalni fotoaparat Panasonic Lumix DMC-TZ6EP-S, 10.1 MP

U cijenovnoj su kategoriji od cca. 2000 kn, što mi je neki kao limit. Zanimala bi me vaša mišljenja i preporuke u vezi navedenog.

Thx.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
robit kaže...

Pozdrav, odlučio sam se kupovinu fotoaprata, te sam izbor suzio na ova slijedeća dva modela:

1. Digitalni fotoaparat Olympus SP-600UZ, 12MP[/URL]

2. Digitalni fotoaparat Panasonic Lumix DMC-TZ6EP-S, 10.1 MP

U cijenovnoj su kategoriji od cca. 2000 kn, što mi je neki kao limit. Zanimala bi me vaša mišljenja i preporuke u vezi navedenog.

Thx.

inače radim s slr fotaparatima (aktivno se bavim fotografijom), ali ako je izbor na ova dva, onda glasam za olympus, iz razloga što poznajem nekoliko ljudi koji imaju modele iz te serije sp-uz, i uglavnom daje jako lijepe fotografije, velikog dinamičkog raspona. vidim u specifikacijama da čak može snimati ivide u 720 formatu, što je pohvalno. olympus je firma koja se dugo bavi proizvodnjom fotoaparata, što se ne može reći za panasonic. kada pogledam pansonicove specifikacije, opet glasam za olympusa. pretpostavljam da će taj fotić prvenstveno služiti za fotkanje malo po kući, malo po prirodi, i malo po moru-i za takve stvari je više nego dovoljan.

 

dakle, uzmi si olympusa, moj glas ide njemu (iako sam posjedujem canonaIzlanuo se)

16 godina
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Jest da ovaj novi Sony DSC-HX5V premasuje dosta limit od 2000 kn, no s obzirom kaj nudi nije puno mirisi mi na bestbuy sigurno prema onome kaj sam do sad nasel na internetu fotic i dobra kamera sve u jednom.Cool Snima odlican video zapravo i to u 1080p kad se pogleda niti ti ne treba posebna kamera za neke amaterske snimke. Jedna vrlo bitna novost je da ovaj fotic prima i SD te SDHC kartice, osim onih nesretnih Memory Stick preskupih kartica kaj je odlicno napokon Sony pametan potez. Uglavnom vrlo mocan malisan s 10X optickim Zoom koji se moze koristit kod snimanja videa bez frke i ima opticku stabilizaciju slike. Evo dole jedan video koji je s njim snimljen pa prebacite na 720p da se dobije pravi dojam, mene nekak svrbe prsti na njega no malo mi je preskup a kad padnu cjene onda bude drukcije.Nevinašce

 

http://www.svijet-medija.hr/sony_dsc-hx5v_n,23828,154.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 19:44 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Moja preporuka ti je FujiFilm s2000HD

 

10 mpix,15x optički zum,hd video u 30 fps,puno programa,super boje, best buy 2009 na dpreview

 

ja sam kupio testni model koji je bio u nekom casopisu za 1400 kn

 

 

EDIT - makar sad možeš nać i nešto bolje iznad 2000 kn

ima Pentax X-90

frend ga ima super je zadovoljan 26 X zuuum

Pitanje u vezi Cookiea ? JAVI !
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 20:16 (Mitch).
 
5 0 hvala 4
16 godina
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
robisierra92 kaže...

pretpostavljam da će taj fotić prvenstveno služiti za fotkanje malo po kući, malo po prirodi, i malo po moru-i za takve stvari je više nego dovoljan.

 

dakle, uzmi si olympusa, moj glas ide njemu (iako sam posjedujem canonaIzlanuo se)

Da, u pravu si, upravo će mi za takve stvar fotić služit.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Još bi ti savjetovao ako ti za takve stvari treba fotić ipak da pogledaš i baterije.

Za ovaj Olympus sam čuo da je jako kvalitetan no nema li-ion  bat.  One dugo drže napon i zbog toga aparat ima dužu autonomiju i čuvaju ga...

A na e-bayu lako kupiš zamjensku za par dolara da imaš dvije, tri kako hoćeš:)

Roško
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Pozdrav.

Zainteriesiran sa za Olympus  SP-600 UZ. Ima jako dobre karakteristike za te novce i kroz nekoliko dana cu ga uzeti.

Al muce me dvije stvari:

Da li je ISO osjetljivosi 1600 dovoljna i koliki je to recimo nedostatak?

Druga stvar jesu baterije; (ne znam pa pitam) Da li s njim dodlju baterije koje se mogu puniti i kako nabaviti bolje baterije za njega?

Ne treba mi digitalac za neke sad posebne stvari al zelio bi imati nesto bolje.

Hvala.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
npoznanovic kaže...

Pozdrav.

Zainteriesiran sa za Olympus  SP-600 UZ. Ima jako dobre karakteristike za te novce i kroz nekoliko dana cu ga uzeti.

Al muce me dvije stvari:

Da li je ISO osjetljivosi 1600 dovoljna i koliki je to recimo nedostatak?

Druga stvar jesu baterije; (ne znam pa pitam) Da li s njim dodlju baterije koje se mogu puniti i kako nabaviti bolje baterije za njega?

Ne treba mi digitalac za neke sad posebne stvari al zelio bi imati nesto bolje.

Hvala.

mogu ti reći da je iso 1600 neupotrebljiv i na jednom dijelu entry level dslr fotoaparata a kamoli na digitalcu, tako da ga vjerojatno nećeš često koristiti. kod velikih iso vrijednosti se javlja zrnatost fotografija, tzv šum. naravno ako fotoaparat ima veće iso vrijednosti 3200, da je to bolje, ali ako ćeš fotkati rođendanske zabave i pesa kako trči po parku to te ne treba zamarati.

 

ako kažeš da bi htio imati nešto bolje, onda radije navuci lovu za neki jeftiniji dslr, npr canon eos 450d, olympus e420 i slično (ovi su mi sada prvi pali na pamet). jer su mogućnosti fotografiranja i s najjeftinijim dslrom daleko veće od bilo kojeg kompakta (čast iznimkama).

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
robisierra92 kaže...
robit kaže...

Pozdrav, odlučio sam se kupovinu fotoaprata, te sam izbor suzio na ova slijedeća dva modela:

1. Digitalni fotoaparat Olympus SP-600UZ, 12MP[/URL]

2. Digitalni fotoaparat Panasonic Lumix DMC-TZ6EP-S, 10.1 MP

U cijenovnoj su kategoriji od cca. 2000 kn, što mi je neki kao limit. Zanimala bi me vaša mišljenja i preporuke u vezi navedenog.

Thx.

inače radim s slr fotaparatima (aktivno se bavim fotografijom), ali ako je izbor na ova dva, onda glasam za olympus, iz razloga što poznajem nekoliko ljudi koji imaju modele iz te serije sp-uz, i uglavnom daje jako lijepe fotografije, velikog dinamičkog raspona. vidim u specifikacijama da čak može snimati ivide u 720 formatu, što je pohvalno. olympus je firma koja se dugo bavi proizvodnjom fotoaparata, što se ne može reći za panasonic. kada pogledam pansonicove specifikacije, opet glasam za olympusa. pretpostavljam da će taj fotić prvenstveno služiti za fotkanje malo po kući, malo po prirodi, i malo po moru-i za takve stvari je više nego dovoljan.

 

dakle, uzmi si olympusa, moj glas ide njemu (iako sam posjedujem canonaIzlanuo se)

Nekako sumnjam da je tvoj canon u kategoriji do 2500 kn. Prije ce biti u kategoriji 2500 EUR-a ;) TIpa d 300 ili tako nesto ;)

Blizu sam?

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

he he, kategorija oko 2000 eura, sto eura manje više, ali nema veze, imam ja i jednog džepnog canona (taj je u kategoriji 150 eura)   Smijeh taj mi je za blisku borbu he he

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 22:55 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Prsa u prsa na svadbama ;)

MA 2500 eur-a sam rekao sa nekim pristojnim objektivom. Nism na ti sa fotoapratima al sam sa frendom isao u BG kupovati kameru i fotoaparat pa sam vidi koje cifre se tu ulupaju bez ikakvih problema ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

da, da, kad mladenka ne gleda onda ga izvadim iz džepa i bacim par fotki ha ha ha

 

fotografija je hebeno opasan sport, možeš stati na krivu loptu i onda potrošiti love i love..

 

a inače, u srbiji je poprilično jeftinija foto oprema 30,40 posto - ja ciljam na jednog canona 5dmk2, kod nas je samo tijelo oko 16000 kuna..a mislim da će taj doći tek poslje imaca he he he  Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

Pa kupuj onda u bg. Jos kad vratis PDV koji je 18% mislim u srbiji dodje to poprilicno jeftinije.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

tako je, vrate ti pdv..ali, kao što rekoh, imam u planu, ali za sada se nema love za takve akcije..ali biti će  Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

A bice aparata a dotle ce valjati i taj od 2000 EUR-a

Sigurno je neki krs al posluzice ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
logic kaže...

A bice aparata a dotle ce valjati i taj od 2000 EUR-a

Sigurno je neki krs al posluzice ;)

  znaš kako se kaže - you can canon  Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
robisierra92 kaže...
npoznanovic kaže...

Pozdrav.

Zainteriesiran sa za Olympus  SP-600 UZ. Ima jako dobre karakteristike za te novce i kroz nekoliko dana cu ga uzeti.

Al muce me dvije stvari:

Da li je ISO osjetljivosi 1600 dovoljna i koliki je to recimo nedostatak?

Druga stvar jesu baterije; (ne znam pa pitam) Da li s njim dodlju baterije koje se mogu puniti i kako nabaviti bolje baterije za njega?

Ne treba mi digitalac za neke sad posebne stvari al zelio bi imati nesto bolje.

Hvala.

mogu ti reći da je iso 1600 neupotrebljiv i na jednom dijelu entry level dslr fotoaparata a kamoli na digitalcu, tako da ga vjerojatno nećeš često koristiti. kod velikih iso vrijednosti se javlja zrnatost fotografija, tzv šum. naravno ako fotoaparat ima veće iso vrijednosti 3200, da je to bolje, ali ako ćeš fotkati rođendanske zabave i pesa kako trči po parku to te ne treba zamarati.

 

ako kažeš da bi htio imati nešto bolje, onda radije navuci lovu za neki jeftiniji dslr, npr canon eos 450d, olympus e420 i slično (ovi su mi sada prvi pali na pamet). jer su mogućnosti fotografiranja i s najjeftinijim dslrom daleko veće od bilo kojeg kompakta (čast iznimkama).

 

 

Znci ISO osjetljivost i nije tako bitan faktor kod obicnog kompakta,ne dolazi do izrazaja. Mozes li mi jos samo pojasniti ovo u vezi baterija. Imao sam prije nekog malog Sony-a koji je imao bas svoju bateriju pa me zanima koji su nedostatci AA baterija.

Isto tako sam se dvoumio izmegu Olympus SP-600 UZ i Sony DSC-H20. Smatram da je Olympus bolji izbor,a skuplji je za nekakvih 200 kn

Za jeftiniji dslr nemam sretstava,uspjeo sam izdvojiti 2000 kn za digitalac i to je plafon.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt

htio sam ti reći, da je kod nekh jeftinijih fotaparata iso neupotrebljiv već nakon 800, o tome se radi. ne znam kompakte koji mogu davati dobre fotke već nakon iso 800.

ne bavim se toliko kompaktima, pa ti ne mogu davati savjete između ta dva.. a glede AA baterija, ne vidim neki nedostatak u tom pogledu. ja za svoj ext blic canon speedlite koristim baterije koje se mogu puniti i to sanyo baterije od 2500 mh i sonyeve od 1800 mh. ove sanyo traju naravno duže, jer imaju više mh, a kupio sam ih u hg spotu prije oko godinu i pol dana, zajedno s punjačem su koštale oko 170 kuna. sonyeve su koštale oko 120 kuna. ako misliš da će ti ove iz fotaparata biti nedostatne, kupiš si takve s punjačem i miran si. a ako i ostaneš "bez struje", uvijek se možeš nadopuniti na prvom kiosku. naravno li-on da baterija iz fotoaparata traje duže. ali kao što rekoh, sa aa baterijama se možeš opskrbiti na svakom kiosku, a li-on iz fotića kada crkne mora na punjač.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2010 13:50 (robisierra92).
13 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata - napredniji kompakt
Sam sam imao isti problem. Za to sto opisujete mi se cini danas najboljim Samsung EX1. Novitet je to iz radione Samsunga. Najveca odlika mu je kvalitetan objektiv sa svjetelnoscu 1.8. U kvalitetnom je, uglavnom metalnom kucistu, sva podesenja su mu pri ruci, osim automata mozete sve na ruke podesiti, nema potrebe za prozoricom, posto posjeduje 3" amoled display vidljiv i na suncu sa usporedbom sa LCD, ugradjen blic, moze se staviti i vanjski, ima papucicu za njega. Slike su ostre, brz je prilikom ostrenja i snimanja. Stavite u google samsung ex1 i saznati cete vise. Cijena mu je oko 2700 kuna, barem u Ceskoj. Taj novac vrijedi.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice