Preporuka- Objektiv za canon

poruka: 17
|
čitano: 19.097
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Bok, idem uskoru u nabavku objektivcica za 550d, pa me zanimaju vasa misljenja kojeg uzet.

Trenutno sam na bljak kit-u 18-55, mislim uzet "Canon ZOOM EF 24-70mm f/2.8 L USM" al me malo brine to sto nema stabilizacije, 

a dosta snimam videa :/ 

Pa sugestije i preporuke dobro dosle... mozda nesto drugo ?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 22:41 (mb_fak_team).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Preporuka- Objektiv za canon

ja ču ti rado pomoč dosad san kupija  četiri objektiva i peti  ja u pripremi ali prvo moraš odlučit što češ slikat ili kakve te fotografije zanimaju ako to znan mogu savjetovat koji model  je dobar jer san svašta isproba jer objektiva ima na stotine

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

 

Šta se tiče udaljenosti objekta, 24-70 idealno (standard zoom ugl.) 

fiksni otvor blende mora bit (jer kad snimaš nešt onda ako zumiraš, blenda sjebe cjeli video),

i poželjno je da je svjetlosno kolko-tolko jak :) i ono najvažnije, da ima kvalitetna stakla jer neplaniram u 

tako skoroj budučnosti kupit nest drugo.

 

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 7:43 (mb_fak_team).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka- Objektiv za canon

Tamron 17-50 f/2,8 sa ili bez stabilizacije tvoja volja + canon 70-200L f/4 + dobar stativ.Sve ces to dobit za cijenu jednog 24-70 L.

15 godina
protjeran
offline
Preporuka- Objektiv za canon

ovaj objektiv triba bi  zadovoljit sve tvoje potribe za fotografijon možeš na blizu može i na 100m bez problema okinit sve što ti se svidi uz odličan fokus stabilizaciju slike

 

http://www.fotografija.hr/tamron-af-18-270mm-f3-5-6-3-di-ii-ld-if-asph-vc-macro/3/

 

http://www.segar.hr/products/1010439

 

evo tu moš vidit orginal canon i tamron naravno canon češ platit nešto više samo zbog imena a u globali tamron je nešto jeftiniji i nešto jači od canona naravno govorin o 18-200 što je koliko san te skužija tebi sasvim dovoljnoali to je samo moje mišljenje naravno ti kupuješ ti odluči

 

 

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2233&z=79

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Bacio samo oko na ove objektivcice :

 

(jel itko zna koji objektiv sa f2.8 (nesto u tom rangu) da je standard zoom i da ima STABILIZACIJU ? {#} )

pa zar su tolko ljeni bili da u "Canon EF 24-70mm f/2.8 USM L" nisu mogli ugurat IS ? :/

 

0 Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG HSM
2 Canon EF 24-105mm f/4 USM L IS
0 Canon EF 24-70mm f/2.8 USM L
Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 12:18 (mb_fak_team).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Preporuka- Objektiv za canon

To što si naveo su ti ff objektivi koji počinju na 24mm, što je preusko za apsc senzore.

 

Standardni zoomovi za apsc sa 2.8 blendom i stabilizacijom:

http://www.photozone.de/canon-eos/425-canon_1755_28is_50d

http://www.photozone.de/canon-eos/482-tamron_1750_28vc_canon

http://www.photozone.de/canon-eos/531-sigma1750f28os

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 13:08 (DrNasty).
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

a nisam bas na "ti" sa tim senzorima :) haha

jel netko zna iz iskustva razliku u kvaliteti canonovih objektvia sa "L" staklima i obicnim ? 

btw. neznam dal sam spomenuo, body je eos550D

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Sry ali kupiti objektiv koji kosta preko 8000 kn a neznati razliku izmedju njega i nekog plastikanera je cisto pre.......e.Ako kupujes objektiv zbog videa za te novce mozes si kupit lijepu kameru i nemas brige oko video materijala.Canon 24-70 f/2,8 L je objektiv koji koriste profesionalci i oni koji znaju iskoristiti njegove mogucnosti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Preporuka- Objektiv za canon

jabiti savjetova da odeš do dobrog fotografa da ti baren objasni osnove fotografije to jest što i kada koristiš koji ili kakav objektiv jel vidim da kolega  zna što priča o L oznaci ali teško je to sve napisat ili objasnit što bi tebi bilo dobro za uzet da ti kažem da postoje objektivi koji su isključivo napravljeni za stativ oni koje moš trest i slikat da slika ne gubi kvalitet  evo ču ti stavit jednu sliku koju san napravija s posuđenom optikon koj je  plačena 14 000kn a vjeruj mi ako se nemisliš baviti  profesionalno takav objektiv ti netriba

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka- Objektiv za canon
Brada kaže...

Tamron 17-50 f/2,8 sa ili bez stabilizacije tvoja volja + canon 70-200L f/4 .

imam ovu kombinaciju na 30d i 50d....oba objektiva odlična...za moje potrebe i više nego dobri...odradio sam i dost svatova s njima...tamron je dosta oštar objektiv mana je jedino što je malo spor autofokus...dok je canonov 70-200 besprijekoran i hvale vrijedan dio opreme o kojem se zna i koji je hvaljen, od izuzetnog fokusa, bokeha, kontrasta, boja...ma ajme objektiv

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Evo trebala bi i meni preporuka... namjeravam uzeti 60D, naglasak na video ali naravno i fotografija. Pa, koji objektiv, malo sam izgubljen u svemu tome, a iskustva nemam. Malo mi je tijesno sa budžetom, vidim da se za video dosta preporuča EF 50mm 1.4 USM ali ono, ako se može možda nešto dobro i za manje para to bi bilo super! Radim dosta sa "virtualnim" kamerama kod rendera tako da razumijem više manje neke osnove, ali u principu u fotografiju/film tek krećem.

 

Što mislite o EF 50mm 1.8 II? Na netu baš i nisu blagonakloni tom objektivu dok mi snimke na YT s njim izgledaju ok (al ja sam laik pa ono... volio bih čuti iskusnije).

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 16:35 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka- Objektiv za canon
Minoza kaže...

Evo trebala bi i meni preporuka... namjeravam uzeti 60D, naglasak na video ali naravno i fotografija. Pa, koji objektiv, malo sam izgubljen u svemu tome, a iskustva nemam. Malo mi je tijesno sa budžetom, vidim da se za video dosta preporuča EF 50mm 1.4 USM ali ono, ako se može možda nešto dobro i za manje para to bi bilo super! Radim dosta sa "virtualnim" kamerama kod rendera tako da razumijem više manje neke osnove, ali u principu u fotografiju/film tek krećem.

 

Što mislite o EF 50mm 1.8 II? Na netu baš i nisu blagonakloni tom objektivu dok mi snimke na YT s njim izgledaju ok (al ja sam laik pa ono... volio bih čuti iskusnije).

Krivi start totalno,odma u pocetku imas zelju dobar fotic pokvarit losim objektivom(50/f1.8).Cini mi se da stvari sagledavas malo krivo.Za ono sto si zamislio trebat ce ti malo vise love nego sto racunas.Neznam kakav video zelis snimati fiksnim objektivom jer nemas mogucnost zumiranja.

Objektiv 50/1.8 preporuca se za pocetak fotografiranja jer je jeftin(polovni 500-550kn) i ako vidis da ti ta zarisna duljina netreba lako ga je opet prodat za te novce.Usput vidis sta ti treba vise iznad 50mm ili ispod pa znas u kojem smjeru ces ici s novim objektivima.

Da ne duljim procitaj postove na vrhu ovog podforuma pa onda pitaj dalje sta te zanima.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/elkarrdes-the-ultimate-digital-slr-buying-guide/13775.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/objektivi-tutorijal/21335.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/koristenje-dslr-fotoaparata-how-to-dslr/21196.aspx

 

14 godina
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Hvala na odgovoru! Jesam, čitao sam već (nisam u detalje sve doduše ali pregledao sam) u nadi da će mi pomoći kod odabira. Ne bih htio pokvariti dobar fotić lošim objektivom, to nikako, zato i pitam. Okolo sam čitao i vidim da se za video kakav bi ja snimao dosta preporuča 50mm 1.4, kamera bi uglavnom bila statična, koristio bih izraženiji DOF, svjestan sam cropa te da to odgovara 85mm na FF. Stvar je u tome šta sam gledao malo snimke sa EF 50mm 1.8 II i osobno (onako laički odokativno) izgledalo mi je sasvim ok. Pogledao noćne, par dnevnih, pokretna, mirna kamera, činilo mi se kao ok izbor s obzirom na cijenu. E sad, dali se recimo u tom cjenovnom rangu može išta bolje uzeti? Snimke će se pregledavati na kompu, a poslužiti će i kao materijal za prijemni ispit, namjeravam raditi na malom filmu sa elementima 3D-a te postFX-a. Naravno, želio bih se u budućnosti (ozbiljnije) baviti i fotografijom ali u ovom trenu video mi je prioritet, a svidjelo mi se što 60D nudi na tom području.

U protivnom, što bi preporučio kao dobar objektiv za mene? Dali bi bila dobra odluka uzeti ovaj "starter" EF 50mm 1.8 II pa kasnije prodati i preći na nešto bolje kad prikupim love? Znači ja niti ne očekujem sada ne znam kakvu kvalitetu, za početak bi bio zadovoljan nečime poput ovog:

 

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 0:01 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Da,odluka je ok.Kupi taj 1.8 iz razloga koje sam naveo,tek da vidis u kojem smjeru trebas ici dalje.Mislim da je jedini nedostatak sporiji AF(primjetio si da nema USM) i to sto je fiksni 50mm.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka- Objektiv za canon

Nemoj nista bez stabilizacije uzimat ako mislis snimat video.. {#}

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka- Objektiv za canon
mb_fak_team kaže...

Nemoj nista bez stabilizacije uzimat ako mislis snimat video.. {#}

 

Koliko bi me ispao takav objektiv? Imaš kakav prijedlog konkretno? S tim da uzmi u obzir da će fotić valjda 99% vremena biti na tronošcu.

 

Thx!

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 17:40 (Minoza).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice