Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

poruka: 42
|
čitano: 12.056
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Znaci, ovako. Pocetnica sam i planiram kupiti neki dobar dslr fotoaparat. Posto nisam dovoljno informirana, zamolila bih vas da mi pomognete u mom odabiru. Pristupacne cijene, a opet dovoljno dobri za jednu pocetnicu. Hvalaa!{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

KOliko novaca misliš potrošiti? Ovdje je kao i svugdje dosta bitno, koliko para toliko muzike.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Toplo preporučujem Nikon D3100. Odličan model, trenutno star oko 1-2 godine na tržištu pa mu je cijena malo niža.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

ili canon 550

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Ako misliš da ti je to hobi s kojim ćeš se dulje vrijeme baviti, onda Canon ili Nikon. Samo tijelo ti i nije toliko bitno kao optika, pogotovo ako si početnik. Trebat će ti neko vrijeme dok sve pohvataš a tijelo će dotle već izgubiti na vrijednosti dok optika drži na cijeni.

Nisi napisala s koliko novca raspolažeš pa je teško dati konkretan prijedlog

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
Gabiii kaže...

Znaci, ovako. Pocetnica sam i planiram kupiti neki dobar dslr fotoaparat. Posto nisam dovoljno informirana, zamolila bih vas da mi pomognete u mom odabiru. Pristupacne cijene, a opet dovoljno dobri za jednu pocetnicu. Hvalaa!{#}

Dobar dslr aparat je samo onaj koji je uparen s dobrim objektivom,razmisli jel imas dovoljno novaca za taj sport jer uz aparat trebas jos i nekoliko objektiva,blic,stativ...

16 godina
odjavljen
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

U svakom slucaju prije Canon 550D nego Nikon D3100 ... 

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

550d je stepenicu "jači" od d3100.

Osobno bih uzeo 500d jer je super aparat a duplo jeftiniji. Kolegica nije navela da mora biti novi..

S njim bih uzeo najobičniji 18-55 za prvih par mjeseci da vidi što joj uopće treba i što misli fotkati.

Osobno sam ljubitelj primova a jedini zoom koji imam je Nikkor 80-200/2.8

Njega skoro niti ne koristim no neću ga prodati jer sam prvi vlasnik. Na aparatu mi je najčešće 28mm, stari MIR 10A, manualac. Da imam ff, koristio bih samo 50ku

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

A neki mirrorless? Ja sam malo gledao usporedbe sa klasičnim DSLRovima i poprilično su dobri, a možda bi curi bili interesantni zbog dimenzija i izgleda, a nude gotovo jednake performanse klasičnih DSLRova, ovisno o modelu. Ne znam doduše kako im se kreće ponuda objektiva...

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 13:53 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

daj si ti lijepo pogledaj Pentax k-r ili stariji K-x,na njih možeš staviti  prajm objektiv star i 40 godina bez ikakvog adaptera i kemijanja i on ti bude mjerio svijetlo,potvrđivao fokus,i nije ti bitno kakav autofokus ima tj.na motor u objektivu ili na šarafciger,pentax ti vrti svakakav fokus što ti nije slučaj sa nikonom i canonom,netko je spomenuo prajmove i tu je pentax u prednosti (največoj),ljudi su umišljeni da samo canon i nikon rade dobre fotografije,da, rade super fotografije ali ne u tom cijenovnom rangu jer su njihovi fotiči osakačeni i nemaju mogučnosti koje pružaju oni skupi koje vidiš da imaju footreporteri ili studijski fotografi,opet je netko lijepo napomenuo da je bitan objektiv i ja bi ti savjetovao bolje bolji objektiv a slabije tijelo nego obratno,a kod odabira objektiva sa autofokusom i stabilizacijom što se tiče cijene opet je pentax u prednosti,svaki cigan svoga konja fali i ja pokušavam biti realan

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Nije nitko rekao da samo Nikon ili Canon rade dobre fotke već da daju najdalji napredak jer jedini rade ff aparate. Tu je nešto malo Sony ugurao s a900 no Nikon i Canon jesu vrh uz sve priče o marketingu, svojim konjima itd. Na filmu i nisu bili, na digitaliji jesu.

Amateri za fotkanje cure, cvijeća i sl. neće primjetiti razliku no onaj tko mora fotkati u crkvi bez blica, svakako vidi razliku..

Evo prigodnog teksta

http://shutterfinger.typepad.com/shutterfinger/2010/10/what-your-choice-of-camera-says-about-you.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
sizif kaže...

 no Nikon i Canon jesu vrh uz sve priče o marketingu, svojim konjima itd. Na filmu i nisu bili, na digitaliji jesu.

Amateri za fotkanje cure, cvijeća i sl. neće primjetiti razliku no onaj tko mora fotkati u crkvi bez blica, svakako vidi razliku..

Evo prigodnog teksta

http://shutterfinger.typepad.com/shutterfinger/2010/10/what-your-choice-of-camera-says-about-you.html

 super link, da se vratim na poćetak :ja sam se ograničio na nivo o kojem se prića a to je canon 500/550 ,nikon 3100 i približni cijenovni rang i na tom nivou oba osakačuju svoje modele koliko god se o tome šuti i koji onda nemaju nikakve veze sa ovima koje ti spominješ FF ni po cijeni ni po karakteristikama, jednostavno canon i nikon se šverca u nižem ulaznom rangu na ime ovih skupih FF fotiča a to ljudi nažalost shvate (ako se nisu prije kupnje informirali) tek onda kad hoče kupiti neki autofokusni stabilizirani objektiv ( naprimjer prajm), danas nema lošega dslr aparata - razlike su u nijansama i samo moraš znati koliko si spreman potrošiti za ono što želiš,ako netko striktno traži canona onda bude dobio i takvu preporuku , ali kad traži opčenito i još nateže financije e onda je druga prića

13 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

{#}....SALA

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
struić kaže...
sizif kaže...

 no Nikon i Canon jesu vrh uz sve priče o marketingu, svojim konjima itd. Na filmu i nisu bili, na digitaliji jesu.

Amateri za fotkanje cure, cvijeća i sl. neće primjetiti razliku no onaj tko mora fotkati u crkvi bez blica, svakako vidi razliku..

Evo prigodnog teksta

http://shutterfinger.typepad.com/shutterfinger/2010/10/what-your-choice-of-camera-says-about-you.html

 super link, da se vratim na poćetak :ja sam se ograničio na nivo o kojem se prića a to je canon 500/550 ,nikon 3100 i približni cijenovni rang i na tom nivou oba osakačuju svoje modele koliko god se o tome šuti i koji onda nemaju nikakve veze sa ovima koje ti spominješ FF ni po cijeni ni po karakteristikama, jednostavno canon i nikon se šverca u nižem ulaznom rangu na ime ovih skupih FF fotiča a to ljudi nažalost shvate (ako se nisu prije kupnje informirali) tek onda kad hoče kupiti neki autofokusni stabilizirani objektiv ( naprimjer prajm), danas nema lošega dslr aparata - razlike su u nijansama i samo moraš znati koliko si spreman potrošiti za ono što želiš,ako netko striktno traži canona onda bude dobio i takvu preporuku , ali kad traži opčenito i još nateže financije e onda je druga prića

Naravno, to sve stoji. Imao sam prije Olympusa i došlo je do toga da mi kit objektivi više nisu dovoljni, trebalo mi je nešto više. Nije mi se isplatilo ulagati u skuplju Olyevu optiku jer je cijela platforma ograničena malim senzorom pa sam sve rasprodao i prešao na Nikon. To ti je ta barijera koju imaju svi osim dva koja sam naveo. Marketing je uz sve napravio svoje. Isto sam razmišljao o Pentaxu no nije mi se isplatilo uzeti Pentaxa jer bi naišao na istu barijeru. Može kolegica uzeti i 60D, nije nigdje spominjala financije. I moja je pretpostavka da želi proći što jeftinije, to je u današnje vrijeme sasvim normalno no ako se misli dulje vrijeme baviti fotografijom, eventualno će morati preći na jedan od ta dva branda. Ovisi sve o potrebama no opet bi se vratio na to da tijelo i nije toliko bitno kao optika a ne isplati se ulagati u skupu optiku ako nemaš Nikon ili Canon. I sam se ljutim na takve stvari no jednostavno je tako i ne mogu ništa promjeniti, mogu samo sebe zakinuti.

 

Stabilizacija nije toliko bitna kao što je recimo, razina šuma na visokim ISO osjetljivostima i onda se opet vratimo na NIkon ili Canon. Jbg, tako ti je to..

14 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Mislim doduše da je svaka rasprava sada suvišna dok autorica ne otkrije cifru s kojom raspolaže.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 8:32 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
Minoza kaže...

Mislim doduše da je svaka rasprava sada suvišna dok autorica ne otkrije cifru s kojom raspolaže.

 

 potpuno si u pravu,a što se tiće 60d opet bi rađe za tolike novce uzeo pentax k-5 jer ima sve bolje što se uspoređuje i traži,  bolje ima: razina šuma na visokim ISO osjetljivostima ,veći dinamički raspon,veše točaka fokusa, itd itd

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 13:28 (struić).
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Ajmo ekipa, triba mi što jeftiniji aparat, za nekih 500 Kn, sad ne znam kako se cijene kreću, jel to dovoljno?

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

To ti je dovoljno za torbicu za aparat, ali ako imas vise objektiva, trebat ce ti i skuplja torbica... {#}

***** Maxxy *****
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

planiram potrositi oko 3-4 tisuce. nesto solidno za pocetak. 
gledala sam jedan fotic, je da nije dslr, al kolko se ja kuzim mislim da ima dobre karakteristike, pa evo. sta kazete?  
 http://www.sony.hr/product/dsc-h-series/dsc-hx100v/tab/technicalspecs#tab


cula sam da su canonovi najbolji sto se tice toga svega, te da za njima slijedi nikon i ostali. neznam sta da radim. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

napiši o kakvom hobiju se radi?

u biti kaj misliš fotografirati(osobe,sport,prirodu,makro,...)

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

makro, prirodu i najvise osobe :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Dali su ti važne dimenzije uređaja? Odnosno jel ti svejedno ako je ogroman ili bi radije nešto manjih dimenzija? Ove grdosije od DSLRova je često nezgodno nanašati okolo, jesi pogledala Sony Nex seriju?

 

Npr. http://www.sony.hr/product/dsb-nex-5/nex-5nk

 

 

Karakteristike DSLR-a u malom pakiranju, nedostatak je manji izbor objektiva, pozitivno je što za tu cijenu dobiješ performanse puno skupljih DSLRova.

 

 

Tu imaš recimo usporedbu sa 60D koji dosta skuplje ispadne (scrollaj dolje za detaljnu usporedu):

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_60D-vs-Sony-NEX-5N

 


Pogledaj malo i ostale u Nex seriji jeftinije verzije ili od Pentaxa, al njihov onaj Q mi je ružan da ga ne mogu nit pogledat...

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 18:39 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

svejedno mi je da li je ogroman ili malen,al nekako me vise privlace ogromniji. pogledat cu te koje ste mi predlozili.. ali jos uvijek me zanima sta kazete na ovaj 
 http://www.sony.hr/product/dsc-h-series/dsc-hx100v

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Mislim da ti to nije SLR. No po meni za početnika, a i naprednog amatera to nije neki hendikep.

Manje brige i troškova oko popratnih komponenti.

Dobar fotić, no u tom smislu provjeri i fuji finepix hs seriju, npr

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs30exr/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Znam da nije, napisala sam u prethodnom gdje sam ga spominjala.
uzet cu ga u obzir..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

ja bi uzel ovaj pentax i poslije neki objektiv(zavisi o primjeni fotića)

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
Gabiii kaže...

Znam da nije, napisala sam u prethodnom gdje sam ga spominjala.
uzet cu ga u obzir..

 Da sorry, kasnije sam tek vidio. Mislim da ćeš biti najsigurnija sa

neki DSLR-like fotićem. Leće su jako skup sport i cijela nauka.

Da ne kažem, koliko neki daju na obično ispuhivanje senzora od prašine.

Dakle, integrirani bi bili i moj izbor, a nećeš sigurno "fulati" sa Fujijem, sonyjem, olympusom

ili Panasonic Lumixom, koji su nekako na vrhu sa integriranim fotićima.

NAravno canon/nikon su vrhunski, i svatko ima svoj omiljeni brand,

no osobno nekako ih kao i pentaxe, više povezujem sa SLR opcijama za koje treba oružani list

i kolica za teglit dodatnu opremu. Znam generaliziram - svi imaju svakakvih modela:)

Evo neki standardni sajtovi sa recenzijama, sorry ako je i to bilo

http://www.steves-digicams.com/

http://www.digitalcamerainfo.com

http://www.whatdigitalcamera.com

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)
overhaul kaže...
Gabiii kaže...

Znam da nije, napisala sam u prethodnom gdje sam ga spominjala.
uzet cu ga u obzir..

 Da sorry, kasnije sam tek vidio. Mislim da ćeš biti najsigurnija sa

neki DSLR-like fotićem. Leće su jako skup sport i cijela nauka.

Da ne kažem, koliko neki daju na obično ispuhivanje senzora od prašine.

Dakle, integrirani bi bili i moj izbor, a nećeš sigurno "fulati" sa Fujijem, sonyjem, olympusom

ili Panasonic Lumixom, koji su nekako na vrhu sa integriranim fotićima.

NAravno canon/nikon su vrhunski, i svatko ima svoj omiljeni brand,

no osobno nekako ih kao i pentaxe, više povezujem sa SLR opcijama za koje treba oružani list

i kolica za teglit dodatnu opremu. Znam generaliziram - svi imaju svakakvih modela:)

Evo neki standardni sajtovi sa recenzijama, sorry ako je i to bilo

http://www.steves-digicams.com/

http://www.digitalcamerainfo.com

http://www.whatdigitalcamera.com


ma nema veze..:)
trenutno imam pentax, kompaktni. i zadovoljna sam s njim, no ne dovoljno. ne pruza mi ono sto bih zapravo htjela.
hvala na svim savjetima, ali treba mi nesto konkretno.. koji, kako, zbog cega ? i do previđene cifre :) ispricavam se ako previse trazim..

15 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

3-4k kn ti je isto kao i potrošiti 2-3k kn, nažalost, nećeš baš neki pomak performansi osjetiti.

Ako ti snimanje videa i visoki iso ne predstavljaju nešto bitno, Olympus E-520 ti je najbolji omjer uloženo/dobiveno. Za 2500kn možeš dobiti vrlo dobar DZK (double zoom kit), torba, 14-42 i 40-150 objektive i fotić s cca 25 000 ekspozicija.

Mislim da će ti biti i više nego dovoljan u sljedećih godinu dana. Upoznat će te s dslr svijetom a neće izgubiti mnogo na cijeni. Olympus ima vrlo dobru optiku i u kit opremi a u kombinaciji s malim senzorom ti daje dosta duboki dof.

Sve ima svoje prednosti i nedostatke, ostali prijedlozi su dobro došli..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za pocetnicu pri odabiru fotoaparata :)

Još jedna preporuka za Nikon D3100

Powered By LMDE
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice