Bežični PC joystick

poruka: 53
|
čitano: 32.574
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Bežični PC joystick

Do sada sam koristio joystick sa žicom, a sad bi kupio jedan bežični pa me zanima kako ću ga spojit sa kompom. Kako to funkcionira?

Konkretnoovaj mi se sviđa. Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bežični PC joystick

Ubodeš recieverić koji dobiješ sa njim u USB port, stisneš "connect" ili "find" na gamepadu (gamepad != joystick) i to radi. Valjda. Kaj fali žici?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični PC joystick
Sum_of_all_fears kaže...

Ubodeš recieverić koji dobiješ sa njim u USB port, stisneš "connect" ili "find" na gamepadu (gamepad != joystick) i to radi. Valjda. Kaj fali žici?

 gledam baš u ponudi (pošto mi je stari crko) većinom su sve bežični... pa reko da taj uzmem.

14 godina
offline
Bežični PC joystick

Preporucio bi ti da uzmes bezicini xbox joystick ili Speedlin Xeox pro gamepad. Imas bezicni. Veoma dobri kontroleri, bar iz mog iskustva. 

 

http://www.elipso.hr/informatika/dodaci-za-igre/SPEEDLINK-SL_4446_BK/

 

http://www.elipso.hr/informatika/dodaci-za-igre/SPEEDLINK-SL_6556_BK/

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični PC joystick
dzelo kaže...

Preporucio bi ti da uzmes bezicini xbox joystick ili Speedlin Xeox pro gamepad. Imas bezicni. Veoma dobri kontroleri, bar iz mog iskustva. 

 

http://www.elipso.hr/informatika/dodaci-za-igre/SPEEDLINK-SL_4446_BK/

 

http://www.elipso.hr/informatika/dodaci-za-igre/SPEEDLINK-SL_6556_BK/

Onaj koji sam ja mislio uzet nekako mi je lakši za držat, pošto sam uvijek volio te "PS" joysticke. Kako spajam ove sa kompom? Isto dobijem nešto šta ubacim u usb i onda samo se spojim preko toga?

14 godina
offline
Bežični PC joystick

Ako ne zelis probleme sa podesavanjem kotrola/tipki za svaku igru, preporucujem ti originalni Xbox one controler, sa adapterom za windowse (xbox one wireless adapter for windows). Jedan adapter podrzava do 8 kontrolera na jednom pc-u.

 

Sve i jedna steam igra koju sam pokrenuo je podesena za xbox kontroler, samo pokrenes i igras. Velika stvar je sto su svi nazivi tipki isti kao u igrama. Instalacija je samo ustekaj usb dongle, sync i igraj. Jedini problem je cijena. Ali meni se potpuno isplatilo.

 

Kvaliteta je odlicna, te iako su ps4 kontroleri ipak nesto bolji, podrska u igrama na pc-u im je 0.

 

Primjer sa e-bay-a:

http://www.ebay.com/itm/Xbox-One-Controller-and-Wireless-Adapter-for-Windows-10-/201483629032?hash=item2ee95c31e8:g:ZmoAAOSwo3pWgGNF

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični PC joystick

 Znači ovaj je sa žicom, i dosta je povoljan (svega 127kn). Mogo bi taj ubost, veliš da je dobar?

13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
AFARON kaže...

Ako ne zelis probleme sa podesavanjem kotrola/tipki za svaku igru, preporucujem ti originalni Xbox one controler, sa adapterom za windowse (xbox one wireless adapter for windows). Jedan adapter podrzava do 8 kontrolera na jednom pc-u.

 

Sve i jedna steam igra koju sam pokrenuo je podesena za xbox kontroler, samo pokrenes i igras. Velika stvar je sto su svi nazivi tipki isti kao u igrama. Instalacija je samo ustekaj usb dongle, sync i igraj. Jedini problem je cijena. Ali meni se potpuno isplatilo.

 

Kvaliteta je odlicna, te iako su ps4 kontroleri ipak nesto bolji, podrska u igrama na pc-u im je 0.

 

Primjer sa e-bay-a:

http://www.ebay.com/itm/Xbox-One-Controller-and-Wireless-Adapter-for-Windows-10-/201483629032?hash=item2ee95c31e8:g:ZmoAAOSwo3pWgGNF

 Jedino što je malo skuplji, možeš uzeti i XBox 360 gamepad s wireless adapterom za cca 350kn. A mislim da pri tom ne gubiš previše.

14 godina
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični PC joystick

A koji je to joystik? točno ime (ne mogu na link pa zato) da ne kupiš drlog neki

 

Ja također imam speedlink torid i vrlo dobar joystik (jedino što moj ima mali deadzone kada skrećem lijevo na glivi al to je važno samo u racing igrama) ali kontaktirao sam support možda ću ga dat da ga zamijene ali sve ostalo odlično meni drži 2 tjedna tak umjerenog igranja tu i tam, ima xinput (kao xbox 360 tipke) već unaprijed definirane tipke kao na xbox kontroleru, te nema nikakvog namještanja...garancija je 24 mjeseca tak da ako se što dogodi odneseš i bok

Chill Now And Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 14:50 (keky911).
14 godina
offline
Bežični PC joystick

Dobar joystick, odlcno lezi u ruci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Bežični PC joystick

^ Potvrđujem. Odličan se doima nakon par tjedana korištenja. Čvrst i responzivan. Malo mi treba da se naviknem na LT i RT tipke koje su na "klik" a ne membranske. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick

Stani, za koji joystick potvrdjujes? Koji si joystick tacno uzeo?

11 godina
odjavljen
offline
Bežični PC joystick

Speedlink Torid

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bežični PC joystick

Zanima me za ovaj gamepad Speed Link TORID dali on radi u svin igrama odma ko i x360 gamepad,mislin da ne moran namistat tipke skidat emulator x360 ce i takve stvari, nego dali ga prepoznaje ko x360 gamepad jer su vecina igri podesene za njega i to mi je jedna od važniji stvari???

I  korisnici koji ga imate vec duze vrijeme,kako je vase misljenje o kvaliteti nako duze uporabe??

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Bežični PC joystick
Wayto XD kaže...

Zanima me za ovaj gamepad Speed Link TORID dali on radi u svin igrama odma ko i x360 gamepad,mislin da ne moran namistat tipke skidat emulator x360 ce i takve stvari, nego dali ga prepoznaje ko x360 gamepad jer su vecina igri podesene za njega i to mi je jedna od važniji stvari???

I  korisnici koji ga imate vec duze vrijeme,kako je vase misljenje o kvaliteti nako duze uporabe??

 Ne moraš namiještat. Automatski kad ga upališ se emulira kao xbox, a ako hoćeš sam namiještat, samo držiš srednju tipku nekoliko sekundi pa postane "obični gamepad" kojeg onda možeš mapirat po volji. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Pozdrav, zna li neko sta bi mogao biti problem kod xbox one gamepad-a, kad ga spojim preko wireless adaptera desava se nekad da se sam diskonektuje, pocne da svetluca ono dugme za paljenje u sredini, pokusao sam uninstal driver pa ponovo instalirao, pa menjao usb port ali i dalje se desava, zna li neko mzd do cega bi moglo da bude? Win 10 je u pitanju.
Svako prolece na Zvezdu mirise...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bežični PC joystick

može preporuka za neki prosječan bežični joystick za pc, da nije preskup, hvala

 

ps. može i sa ebay-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 21:00 (bobsi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bežični PC joystick

logitech f710

[IMG]https://i.imgur.com/Ijy5P2B.jpg[/IMG] [SIZE="1"][B]PC Master Race Member[/B] Crying in 60 fps never felt so good... [/SIZE]
13 godina
offline
Bežični PC joystick

Pozdrav, da ne otvaram novu temu koji joystick biste mi preporucili (zicani) za pc?

Trebao bi po izgledu biti normalan ko za ps3 il ps4.

Do nekih 200,300kn il jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Bežični PC joystick

Ja sam uzeo u Pevexu ovaj:

https://pevex.hr/oprema-za-igre-gamepad-white-shark-gp-2009u-hunter-324187.html

Čist ok, nemam zamjerki, čak poprilično dobra izrada, kolko ga mrcvarim a još tipke nisu počele ni malo zajebavati (premda znam da budu kolege sad rekli da je smeće, ali neka ih...).

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
hardrock kaže...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu koji joystick biste mi preporucili (zicani) za pc?

Trebao bi po izgledu biti normalan ko za ps3 il ps4.

Do nekih 200,300kn il jeftinije.

 Pa uzmi si Dualshock 4 ako ti baš takav oblik paše. 

 

Iako po meni nema smisla uzimati išta osim Xbox One ili eventualno Xbox 360 gamepada. Em su neuništivi, em se sve igre rade za njih. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Trebam uzeti gamepad za PC, mislio sam Logitech f710, ali vidim da baterije treba mijenjati, ne moze se puniti gamepad, malo mi je to zastario stil...
Kako radi gamepad od PS4 na PCu ili da ipak idem na sigurno sa Xbox gamepadom?
PS4 dizajn i oblik mi se puno vise svidja i ljepsi za igrati, ali ako trazi posebna ppdesavanja z igre i nije siguran, onda mi je preskup
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Pezer kaže...
Trebam uzeti gamepad za PC, mislio sam Logitech f710, ali vidim da baterije treba mijenjati, ne moze se puniti gamepad, malo mi je to zastario stil...
Kako radi gamepad od PS4 na PCu ili da ipak idem na sigurno sa Xbox gamepadom?
PS4 dizajn i oblik mi se puno vise svidja i ljepsi za igrati, ali ako trazi posebna ppdesavanja z igre i nije siguran, onda mi je preskup

 Koliko pamtim, Steam ima podršku za DS4 pa samo uštekaš i trebao bi ga prepoznati. Plug and play je. A za ostalo se koristi DS4Windows.exe koji prevari igre koje ga ne očitaju.

 

Koristio sam jedno vrijeme Dualshock + DS4Windows + neki D-link Bluetooth dongle i stvar je solidno funkcionirala. Trebalo je ponekad ponovno uparivanje ili jednostavno zaustavljanje i ponovno pokretanje DS4Windows, ali u globalu nije tolika gnjavaža.

 

S Xbox One je doslovno svaka igra plug & play, a i recimo QTE promtovi u igrama su prilagođeni njemu, ali ako ti oblik ne odgovara može se preživjeti i sa Dualshockom.

 

Usput, Xbox ne dolazi po defaultu s punjivom baterijom nego ju treba zasebno kupiti. Ili odmah kupiš u paketu s kontrolerom. Barem je tako bilo. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Igrao sam na xboxu i ono okej mi je, ali mi je DS4 bolji..
Nije problem ni kupiti bateriju dok god kontroler punim kad ga pristekam kablom hahah

Hvala na odgovoru ;)
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick

Sad idem naruciti, a prije sam guglao, kako znati koji dolazi sa punjivom baterijom, a koji ne? A onda sam nasao na googleu da cak i ako ima punjivu bateriju da se ne moze puniti na PC ili cisto na struju, nego samo na xbox?

To me nekako opet vraća na DS4..

 

Iako ne smeta mi ni ako ga moram drzati spojenog "žicom", je li onda ovo https://www.gamershop.hr/multi/dodaci/xbox-one-black-kabel-za-windows pravi kontroler za naručiti, jer one koje nađem sa adapterom me muči kako ga napuniti

13 godina
online
Re: Bežični PC joystick
Ja sam kupio xbox kontroler i dongle za wireless connection, sto mi je super (nije bluetooth) i s njim su došle dvije punjive duracell baterije. Ja sam zadovoljan s kontrolerom a imam i ds4 - možda i vise zadovoljan nego ds4 + stvarno je plug n play. 499kn u sat media
PSN: Carlikaa
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Ali kako punis te baterije, moram onda uzeti i dodatni punjac za baterije ili se pune kad spojis kontroler kablom u pc ili na punjac u struju?

Meni DS4 vise odgovara, ali razmisljao sam xbox uzeti zbog windowsa i toga, ali evo ne znam, ne da mi se kupovati sad kontroler 500 kuna, pa dodaj dongle, pa jos i aparat za baterije, onda radije stimam ds4 preko ds4windows i miran sam
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 11:56 (Pezer).
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Koliko mi je poznato treba punjač poseban za baterije. Ljudi uglavnom uzmu 4 baterije pa samo mijenjaju, ali meni je i dalje punjiva baterija koju punom kroz kontroler zakon.

Na nekoj akciji bi se dalo uzeti Xbox one kontroler sa punjivom baterijom za 400 kn. Ili gledaj rabljeno ako to ne smeta.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Pogledat cu, al nekako mi se na kraju ipak jednostavnija opcija cini ds4 ili da uzmem ovaj:
https://www.gamershop.hr/multi/dodaci/xbox-one-black-kabel-za-windows
Dakle radi na kabel, ne treba ga puniti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice