Preformanse PC igara

poruka: 50
|
čitano: 8.661
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Pokrenuo bih raspravu na gore navedenu temu.Znam da ima dosta sličnih,ali ovdje bi se raspravljalo i o hardweru i softweru.Budući da sam krenuo u"vode"samostalnog sastavljanja kompa te pokušavajući konstantno popraviti nešto na starom kompu,a znajući da se neke stvari ne daju popraviti došao sam do nekih ideja i zaključaka.Nisam informatički obrazovan pokušavam se samostalno educirati koliko mogu.

Dakle,za sve vrste igara najbitnija je oprema odnosno komponente.Sve se moraju slagati i dobro ćeju raditi,bez rušenja sistema i kojekakvih kolapsa.Čitajući mnoge upute za igre koje traže minimum i maximum potrebnog hardwera i softwera za igru u mnogim slučajevima se to kosi sa stvarnim stanjem.Ponekad imamo komponente mnogo jače od potrebnog ali još uvijek nam igra ne daje zadovoljavajuće preformanse.Mnogi će od igre tražiti vrlo visoke preformanse,a možde nećeju dobiti niti onaj minimum.Da bih poboljšao igre koristio sam mnoge programe za poboljšanje igre i njezinih preformansi koji su također navedeni u mnogim temama.Nakon mnogo ulaganja u hardwerske komponente od matične do grafičke,pa softwerske programe postavio sam si neka pitanja koja bih želio raspraviti sa vama.

UZMIMO U OBZIR DA NAM HARDWER ZADOVOLJAVA SVE ZA IGRU

1.Da li bi preformanse igara bi se poboljšale ako bismo instalirali poseban HDD(nebitna veličina)na koji bismo istalirali igre?

2.Da li je potrebno da igre budu instalirane baš na HDD na kojem se nalaze Windowsi?

3.Koliko pojedina verzija Windowsa utječe na igru(u biti ne mora biti Windows može bit bilo koji drugi operativni sistem)?

4.Koliko na igru utječe da li je HDD ata,sata ili pata?

5.Koliko ramski moduli mogu utjecati na igru i koliko ju mogu ubrzati odnosno usporiti?

6.Postoje li neki jači softwerski programi(od recimo GameBoostera)koji mogu preformanse igre poboljšati i ubrzati?

Možda i vi imate slična pitanja,odgovore i iskustva,pa molim vas da to podjelite sa ostalima!

 

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 14:43 (General Zed).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Pokrenuo bih raspravu na gore navedenu temu.Znam da ima dosta sličnih,ali ovdje bi se raspravljalo i o hardweru i softweru.Budući da sam krenuo u"vode"samostalnog sastavljanja kompa te pokušavajući konstantno popraviti nešto na starom kompu,a znajući da se neke stvari ne daju popraviti došao sam do nekih ideja i zaključaka.Nisam informatički obrazovan pokušavam se samostalno educirati koliko mogu.

Dakle,za sve vrste igara najbitnija je oprema odnosno komponente.Sve se moraju slagati i dobro ćeju raditi,bez rušenja sistema i kojekakvih kolapsa.Čitajući mnoge upute za igre koje traže minimum i maximum potrebnog hardwera i softwera za igru u mnogim slučajevima se to kosi sa stvarnim stanjem.Ponekad imamo komponente mnogo jače od potrebnog ali još uvijek nam igra ne daje zadovoljavajuće preformanse.Mnogi će od igre tražiti vrlo visoke preformanse,a možde nećeju dobiti niti onaj minimum.Da bih poboljšao igre koristio sam mnoge programe za poboljšanje igre i njezinih preformansi koji su također navedeni u mnogim temama.Nakon mnogo ulaganja u hardwerske komponente od matične do grafičke,pa softwerske programe postavio sam si neka pitanja koja bih želio raspraviti sa vama.

UZMIMO U OBZIR DA NAM HARDWER ZADOVOLJAVA SVE ZA IGRU

1.Da li bi preformanse igara bi se poboljšale ako bismo instalirali poseban HDD(nebitna veličina)na koji bismo istalirali igre?

2.Da li je potrebno da igre budu instalirane baš na HDD na kojem se nalaze Windowsi?

3.Koliko pojedina verzija Windowsa utječe na igru(u biti ne mora biti Windows može bit bilo koji drugi operativni sistem)?

4.Koliko na igru utječe da li je HDD ata,sata ili pata?

5.Koliko ramski moduli mogu utjecati na igru i koliko ju mogu ubrzati odnosno usporiti?

6.Postoje li neki jači softwerski programi(od recimo GameBoostera)koji mogu preformanse igre poboljšati i ubrzati?

Možda i vi imate slična pitanja,odgovore i iskustva,pa molim vas da to podjelite sa ostalima!

 

1. Pa preformanse bi se povečale kad bi npr. imao SSD HD...zna se zašto (od 90 MB/s do 150 MB/s) a prosječan HDD je ima prjenos oko 32 do 64 MB/s.

2. ima razlike ako su na razlicitom HDD ali ako je na istom hardu na razlicite particije onda je sve isto.

3. Nađi negdje graf sa usporedbom Win Viste i Win 7 u igrama pa ces vidit kolika je razlika.

4. ATA je star i ima spor prjenos podataka ATA je isto što i PATA a SATA je novi standard koji je prešao u SATA2.

5. Ram ti ne može usporit igru..ako ga ima dovoljno samo akos i na staroj matičnoj dodao ram koji nije kompaktabilan sa prvim ramom pa se gube preformanse.

6. Google zna...ima programa ali s nitijednim neceš doživit neke WOW!! promjene .

 

 

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 14:56 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

UZMIMO U OBZIR DA NAM HARDWER ZADOVOLJAVA SVE ZA IGRU

1.Da li bi preformanse igara bi se poboljšale ako bismo instalirali poseban HDD(nebitna veličina)na koji bismo istalirali igre?

2.Da li je potrebno da igre budu instalirane baš na HDD na kojem se nalaze Windowsi?

3.Koliko pojedina verzija Windowsa utječe na igru(u biti ne mora biti Windows može bit bilo koji drugi operativni sistem)?

4.Koliko na igru utječe da li je HDD ata,sata ili pata?

5.Koliko ramski moduli mogu utjecati na igru i koliko ju mogu ubrzati odnosno usporiti?

6.Postoje li neki jači softwerski programi(od recimo GameBoostera)koji mogu preformanse igre poboljšati i ubrzati?

Možda i vi imate slična pitanja,odgovore i iskustva,pa molim vas da to podjelite sa ostalima!

 

  1. Ne bi bile veće performanse ako bi bile igre instalirane na poseban disk. (osim ako je neki ultra brz)
  2. Nije potrebno
  3. Windowsi utječu na igru jer recimo Windows XP nije toliko hardvreski zahtjevan kao Vista, pa samim time igre bi trebale ići bolje na Win XP-u
  4. PATA je sporiji, pa je prijenos podataka dosta sporiji od SATA diskova (SATA II)... Dosta je velika razlika u brzini između PATA i SATA sučelja pa samim time Windowsi dobivaju brže podatke
  5. Što više RAM-a to više slobodne memorije koja je potrebna procesoru da ju procesira
  6. Ovo nisam koristio, jer je dosta nepouzdano to koristiti (sve se može pomoću Windowsa ako znaš kako)
Zaključak:
Ipak performanse u igrama najviše ovise o brzini procesora i grafičke kartice, a i RAM nije loše imati malo većeg kapaciteta (recimo 2GB). Brzi disk isto je proporučljivo imati (recimo SSD diskovi su započeli novu eru, ali su još uvjek skupi i za nas obične smrtnike ne isplativi, stoga jedan WD Caviar Black bi bio sasvim dovoljan, ali i bilo koji drugi 7200RPM SATA II novijeg datuma)

 

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 14:53 (Oly_E3).
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Što se tiče rama mislio sam na ramske module tipa dual i kit sa onim jačim preformansama.Odnosno da li mogu ići  u sve vrste kompova koji podrzavaju njihovu brzinu ili i tu ima razlike?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Što se tiče rama mislio sam na ramske module tipa dual i kit sa onim jačim preformansama.Odnosno da li mogu ići  u sve vrste kompova koji podrzavaju njihovu brzinu ili i tu ima razlike?

 ja sam cuo da je to u većini slučajeva samo šminka...ali je s druge strane istina da se povećavaju kompaktabilnosti i veća je brzina...

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Što se tiče rama mislio sam na ramske module tipa dual i kit sa onim jačim preformansama.Odnosno da li mogu ići  u sve vrste kompova koji podrzavaju njihovu brzinu ili i tu ima razlike?

Dual kit ti je samo pakovanje (dvije pločice RAM-a)

 

Zato postoje Dual Channel (dvokanalni RAM - ima DDR2 i DDR3 verzije), a novi Core i7 procesori povukli su triple channel DDR3

 

Moraš pogledati koji RAM podržava tvoja ploča. Ako misliš kupiti onu koju si prije koji dan u Bircu pokazao, tada na njoj imaš Single Channel DDR ili DDR2 memoriju (Single Channel je najsporiji od ova dva prije rečena)

 

Uz to RAM se razlikuje i po frekvenciji na kojoj radi (DDR radi obično od 266-400MHz, DDR2 od 533-1066MHz, a DDR3 radi na 1333 pa i na više (mislim da idu do 1800MHz). Također konzultiraj manual od matične da vidiš koje frekvencije su podržane

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

Što se tiče rama mislio sam na ramske module tipa dual i kit sa onim jačim preformansama.Odnosno da li mogu ići  u sve vrste kompova koji podrzavaju njihovu brzinu ili i tu ima razlike?

Dual kit ti je samo pakovanje (dvije pločice RAM-a)

 

Zato postoje Dual Channel (dvokanalni RAM - ima DDR2 i DDR3 verzije), a novi Core i7 procesori povukli su triple channel DDR3

 

Moraš pogledati koji RAM podržava tvoja ploča. Ako misliš kupiti onu koju si prije koji dan u Bircu pokazao, tada na njoj imaš Single Channel DDR ili DDR2 memoriju (Single Channel je najsporiji od ova dva prije rečena)

 

Uz to RAM se razlikuje i po frekvenciji na kojoj radi (DDR radi obično od 266-400MHz, DDR2 od 533-1066MHz, a DDR3 radi na 1333 pa i na više (mislim da idu do 1800MHz). Također konzultiraj manual od matične da vidiš koje frekvencije su podržane

@General Zed e pa ako to nije znao onda stvarno generale "shame on u". Belji se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Grafička i procesor i dovoljna količina RAM-a igraju najvecu ulogu u performansama igra. Brzina memorije i latencije memorije, brzina HDD-a i sve ostalo nemoju neki preveliki utjecaj na performanse u igrama. Evo primjer Ako imamo identicne dvije konfiguracije, a da na jednoj postavimo da memorija radi  na 800 MHz a na drugoj da radi na 1066MHz, porast performansi u igri bi bio možda 1-2 FPS-a.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
sk8 4 life kaže...
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

@General Zed e pa ako to nije znao onda stvarno generale "shame on u". Belji se

Moja je zamisao da potaknem raspravu sa ljudima koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima.Da sve znam,neznam.Da sam jako pametan sjedio bih u saboru i imao nekoga tko će mi podastrati tražene podatke i ne bi bio tu na forumu.Rasprava je potaknuta da se ljudima proširi znanje(prvenstveno ja želim nešto naučiti i proširiti svoje znanje)pa ako je tebi to sramota neka ti bude.

Dakle,ako bismo ubacili mali HDD SSD od 32GB i na njega instalirali neku igru da li će preformanse igrekrenuti prema boljem?

Tražio sam ali nisam pronašao Oly da postoji dual DDR zato sam postavio takvo pitanje...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Moja je zamisao da potaknem raspravu sa ljudima koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima.Da sve znam,neznam.Da sam jako pametan sjedio bih u saboru i imao nekoga tko će mi podastrati tražene podatke i ne bi bio tu na forumu.Rasprava je potaknuta da se ljudima proširi znanje(prvenstveno ja želim nešto naučiti i proširiti svoje znanje)pa ako je tebi to sramota neka ti bude.

Dakle,ako bismo ubacili mali HDD SSD od 32GB i na njega instalirali neku igru da li će preformanse igrekrenuti prema boljem?

Tražio sam ali nisam pronašao Oly da postoji dual DDR zato sam postavio takvo pitanje...

Dual Channel DDR ne postoji, ali Dual kit imaš Smijeh

 

Ako bi uzeo SSD od 32GB vjerojanto bi imao možda malo ubrzanje u igrama, ali ako ti procesor i grafa su spori to je onda ne isplativo

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

Moja je zamisao da potaknem raspravu sa ljudima koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima.Da sve znam,neznam.Da sam jako pametan sjedio bih u saboru i imao nekoga tko će mi podastrati tražene podatke i ne bi bio tu na forumu.Rasprava je potaknuta da se ljudima proširi znanje(prvenstveno ja želim nešto naučiti i proširiti svoje znanje)pa ako je tebi to sramota neka ti bude.

Dakle,ako bismo ubacili mali HDD SSD od 32GB i na njega instalirali neku igru da li će preformanse igrekrenuti prema boljem?

Tražio sam ali nisam pronašao Oly da postoji dual DDR zato sam postavio takvo pitanje...

Dual Channel DDR ne postoji, ali Dual kit imaš Smijeh

 

Ako bi uzeo SSD od 32GB vjerojanto bi imao možda malo ubrzanje u igrama, ali ako ti procesor i grafa su spori to je onda ne isplativo

 

Eventualno bi imo brzi loading u igri, nebi imo ništa više FPS-a

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Ponekad  su na nekim sitnicama dovoljna i 3-4 FPS.Ako znamo da oko prati 24 FPS a mi igricu poboljšamo na 27 FPS nije li to neki napredak?Procesor se može clockati,grafulja se može clockati,a kako stojimo sa memorijom.

Da li se memorija može clockati?

Koliko FPS možemo dobiti clockanjem proca i grafulje(nemoraju biti to veliki omjeri npr za 10% ako clocknemo)?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...
sk8 4 life kaže...
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

@General Zed e pa ako to nije znao onda stvarno generale "shame on u". Belji se

Moja je zamisao da potaknem raspravu sa ljudima koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima.Da sve znam,neznam.Da sam jako pametan sjedio bih u saboru i imao nekoga tko će mi podastrati tražene podatke i ne bi bio tu na forumu.Rasprava je potaknuta da se ljudima proširi znanje(prvenstveno ja želim nešto naučiti i proširiti svoje znanje)pa ako je tebi to sramota neka ti bude.

Dakle,ako bismo ubacili mali HDD SSD od 32GB i na njega instalirali neku igru da li će preformanse igrekrenuti prema boljem?

Tražio sam ali nisam pronašao Oly da postoji dual DDR zato sam postavio takvo pitanje...

 Ma ja sam se samo šalio...glup je onaj tko ne želi znat.

što se tiće ubacivanja SSD-a preformanse i brzina bi se podigla znacajno ali više bi to osjetio po novčaniku nego u igrama

 

@General Zed što se tiće clockanja grafe tu možeš dobit na FPS-u govorim iz svog iskustva kad sam si clocknuo grafu preko Catalyst Control Center-a...jako jednostavno a poboljšanja su vidljiva

 

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 19:42 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Ponekad  su na nekim sitnicama dovoljna i 3-4 FPS.Ako znamo da oko prati 24 FPS a mi igricu poboljšamo na 27 FPS nije li to neki napredak?Procesor se može clockati,grafulja se može clockati,a kako stojimo sa memorijom.

Da li se memorija može clockati?

Koliko FPS možemo dobiti clockanjem proca i grafulje(nemoraju biti to veliki omjeri npr za 10% ako clocknemo)?

Pa da 24 FPS-a je minimum... Memoriju možeš clockati (ali to će jako malo dignuti performanse, jedva 1 FPS)... Samim clockanjem procesora možeš dobiti puno (moj stari E6600 je na 2.4GHz bio k*rac, a na 3.6GHz bio je prava zvjerka  u igrama), a grafa ovisi koja je (recimo imam jednu HD3650 AGP koja je sa 725MHz išla na 905MHz i dobio se veliki napredak u 3D grafici za taj model)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
General Zed kaže...

Ponekad  su na nekim sitnicama dovoljna i 3-4 FPS.Ako znamo da oko prati 24 FPS a mi igricu poboljšamo na 27 FPS nije li to neki napredak?Procesor se može clockati,grafulja se može clockati,a kako stojimo sa memorijom.

Da li se memorija može clockati?

Koliko FPS možemo dobiti clockanjem proca i grafulje(nemoraju biti to veliki omjeri npr za 10% ako clocknemo)?

Pa da 24 FPS-a je minimum... Memoriju možeš clockati (ali to će jako malo dignuti performanse, jedva 1 FPS)... Samim clockanjem procesora možeš dobiti puno (moj stari E6600 je na 2.4GHz bio k*rac, a na 3.6GHz bio je prava zvjerka  u igrama), a grafa ovisi koja je (recimo imam jednu HD3650 AGP koja je sa 725MHz išla na 905MHz i dobio se veliki napredak u 3D grafici za taj model)

 e istu grafu i ja imam samo mi radi na PCi expresu 2.0 i DDR3 joj je memorij...clocknuo sam je sa 1600 Mhz na 1900Mhz

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 19:45 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

ajte da ja odmah pitam...mislim da sam ostetio jedan modul od 1 gb. sad sam trenutno s 5 gb RAM-a. jel bi mi pametnije bilo da imam 4 pa da radi u dual channelu il da ostavim jer je kolicina memorije bitnija?

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
GeForce kaže...

ajte da ja odmah pitam...mislim da sam ostetio jedan modul od 1 gb. sad sam trenutno s 5 gb RAM-a. jel bi mi pametnije bilo da imam 4 pa da radi u dual channelu il da ostavim jer je kolicina memorije bitnija?

 na koje ti to OS-u furaš?

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
sk8 4 life kaže...

 e istu grafu i ja imam samo mi radi na PCi expresu 2.0 i DDR3 joj je memorij...clocknuo sam je sa 1600 Mhz na 2000Mhz

Memoriju? Kod mene je DDR2 i išla je na 550 (1100MHz u ovoj tvojoj DDR efektivnoj skali). 

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
GeForce kaže...

ajte da ja odmah pitam...mislim da sam ostetio jedan modul od 1 gb. sad sam trenutno s 5 gb RAM-a. jel bi mi pametnije bilo da imam 4 pa da radi u dual channelu il da ostavim jer je kolicina memorije bitnija?

Ako su ti važnije performanse tada prijeđi u Dual Channel, a ako ti je važnije imati puno RAM-a ostani na 5. Lako kupiš poslije još jedan modul

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
sk8 4 life kaže...

 e istu grafu i ja imam samo mi radi na PCi expresu 2.0 i DDR3 joj je memorij...clocknuo sam je sa 1600 Mhz na 2000Mhz

Memoriju? Kod mene je DDR2 i išla je na 550 (1100MHz u ovoj tvojoj DDR efektivnoj skali). 

 wtf...koji 1100Mhz !? grafa ima 1.6GHz a ja sam je podigao na 1.95Ghz

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
sk8 4 life kaže...

 wtf...koji 1100Mhz !? grafa ima 1.6GHz a ja sam je podigao na 1.95Ghz

ZA MEMORIJU? GPU ti nije na 1.95GHz niti u najluđem snu Namigiva

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
sk8 4 life kaže...

 wtf...koji 1100Mhz !? grafa ima 1.6GHz a ja sam je podigao na 1.95Ghz

ZA MEMORIJU? GPU ti nije na 1.95GHz niti u najluđem snu Namigiva

 ma ne GPU !!!! imaš na CCC GPU clock i Memory clock ja sam memory clock digao a GPU sam podigao na nešto malo je više nije htjelo

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Da li je dovoljno za grafulju dignuti one MHz ili trba dignuti i voltažu.Imam ATI X1950Pro

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
sk8 4 life kaže...

 ma ne GPU !!!! imaš na CCC GPU clock i Memory clock ja sam memory clock digao a GPU sam podigao na nešto malo je više nije htjelo

A o čemu sam ja pričao... "Memoriju? Kod mene je DDR2 i išla je na 550 (1100MHz u ovoj tvojoj DDR efektivnoj skali). " LOL naravno da znam o čemu pričaš... BTW ne raditi memorija na 1.95GHz... To ti je efektivna brzina memorije, iliti na koliko bi DDR memorija morala raditi da bude jaka kao ova tvoja memorija (recimo memorija na mojoj 4870 ne radi na 3800MHz, nego na 950MHz)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Da li je dovoljno za grafulju dignuti one MHz ili trba dignuti i voltažu.Imam ATI X1950Pro

A čime misliš dignuti voltažu? Obično ako si za neke normalne clockove grafičke kartice, onda možeš staviti maks frekvencije u ATI CCC-u (a zatim testirati furmarkom stabilnost grafičke)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
Oly_E3 kaže...
sk8 4 life kaže...

 ma ne GPU !!!! imaš na CCC GPU clock i Memory clock ja sam memory clock digao a GPU sam podigao na nešto malo je više nije htjelo

A o čemu sam ja pričao... "Memoriju? Kod mene je DDR2 i išla je na 550 (1100MHz u ovoj tvojoj DDR efektivnoj skali). " LOL naravno da znam o čemu pričaš... BTW ne raditi memorija na 1.95GHz... To ti je efektivna brzina memorije, iliti na koliko bi DDR memorija morala raditi da bude jaka kao ova tvoja memorija (recimo memorija na mojoj 4870 ne radi na 3800MHz, nego na 950MHz)

Pa dobro efektivna...1.95

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

Dakle kao kod Nvidie i Ati ima onaj svoj prog gdje ti one kazaljkice okrećeš u željenom smjeru.Dali samo tamo podešavam to ili još negdje.Znam da trebam testirati,nisam mislio dizati do neba možda nekih 35% pa da vidim.Za proc još nisam siguran kako to napraviti,pročitao sam tutorijale o clockanju al mi nije to baš sjelo.Za memoriju uopće neznam kako se to radi i čime se to testira...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preformanse PC igara

mozete li mi reci kako se clocka uopste .grafa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Dakle kao kod Nvidie i Ati ima onaj svoj prog gdje ti one kazaljkice okrećeš u željenom smjeru.Dali samo tamo podešavam to ili još negdje.Znam da trebam testirati,nisam mislio dizati do neba možda nekih 35% pa da vidim.Za proc još nisam siguran kako to napraviti,pročitao sam tutorijale o clockanju al mi nije to baš sjelo.Za memoriju uopće neznam kako se to radi i čime se to testira...

1950 ima default GPU od 575MHz, a želio bi ga dignuti za 35%? Tada bi ti radio na oko 780MHz, a to je daleko iznad onoga što ta grafa može podnjeti...

 

Imaš ovakav prozor (kao sa slike)? Samo digni do maksimuma GPU, a memoriju i ne toliko puno (25-30MHz)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preformanse PC igara
General Zed kaže...

Dakle kao kod Nvidie i Ati ima onaj svoj prog gdje ti one kazaljkice okrećeš u željenom smjeru.Dali samo tamo podešavam to ili još negdje.Znam da trebam testirati,nisam mislio dizati do neba možda nekih 35% pa da vidim.Za proc još nisam siguran kako to napraviti,pročitao sam tutorijale o clockanju al mi nije to baš sjelo.Za memoriju uopće neznam kako se to radi i čime se to testira...

 testirat možeš u 3D mark-u

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice