Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

poruka: 11
|
čitano: 18.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

Zanima me šta ljudi tu misle o ovome... Za one koji ne znaju što je Auto-Tune, pravac wikipedia :)

 

Ukratko, to je najveći razlog zašto danas postoji toliko "pjevača" koji zapravo nemaju blagog pojma o pjevanju i ne bi mogli pogoditi 4 note u pjesmi bez Auto-Tunea, ali na albumima zvuče savršeno. Gotovo svi današnji pop hitovi (MTV, radio itd) bez Auto-Tunea ne bi nikako zvučali, evo par dobrih kratkih primjera kako prepoznati Auto-Tune.

 

S druge strane ga koriste "reperi" kao T-Pain, Lil' Wayne i slični za efekt. Meni je taj efekt zapravo užasan, ali nekima se valjda sviđa.

 

Zbog onog prvog ga mnogi, a i ja, smatraju varanjem, jer pravi pjevači koji stvarno imaju talenta i godinama su učili pjevanje danas dobivaju jednaki tretman kao ljudi koji zapravo nemaju blagog pojma šta je pjevanje a zvuče savršeno na radiju, i većina mladih danas niti ne zna što su pravi pjevači. Uz to što takvi nemaju apsolutno nikakvog talenta za pjevanje, ni ne pišu svoje tekstove niti glazbu, tako da stvarno ne razumijem po čemu bi se oni mogli smatrati ikakvim umjetnicima. Sa Auto-Tuneom doslovno svatko može biti "pjevač."

 

Jay-Z je prošle godine među prvima ukazao na taj problem sa svojom stvari

, a nakon toga je nastao i The Anti-Auto-Tune Movement.

 

Kao da Loudness War (za one koji ne znaju, Wikipedia, ukratko, iznimno smanjivanje dinamičkog raspona snimaka zbog, po meni potpuno krivog, "glasnije je bolje" mentaliteta) nije bio dovoljan da stravično smanji kvalitetu moderne glazbe, pojavio se i Auto-Tune da uništi ono malo dobroga što je ostalo...

 

Što vi mislite o Auto-Tuneu, Loudness Waru i modernoj (pop pogotovo) glazbi općenito?

 

edit: molio bih moderatora da premjesti u "Filmovi, TV serije, glazba," nisam skužio odmah kud pišem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2010 15:02 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glaz
Mislim da je danasnja glazba jedno veliko govno, čast rjetkim iznimkama. Upisite na jutub britney spears sucks pa ce te vidit. Jedina dokazana pjevacica bez playbacka je lady gaga, al ona je ono. :/ za mase
hmda
14 godina
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

zato ljudi i ne kupuju cd-e,jer je nova glazba šrot,danas svatko može pjevati,kad se samo sitin starih hitova,oni će biti hitovi i 2250 te,a za ove nove izvođače za dvije godine nitko neće ni znati ,a kamoli ih slušati,pogotovo ove rnb i hip hop zvijezde,tko će to slušati za 10 godina,a da samo ne spominjen modernu elektroniku,da još nešto dodam,od dana kad se glazba počela povezivati sa računalom,postajala je sve gora i gora

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2010 15:41 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

Čim sam vidio AutoTune u naslove teme,odmah sam se sjetio T-Paina.Zato i ne slušam taj današnji šrot.

alrighty then
15 godina
neaktivan
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

Lil Wayne i sa auto-tuneom ne zvući dobro.

Some peoples tells me that i need help some people can fuck up and go to hell.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glaz
hahah dobar dobar
hmda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glaz
blackalbum kaže...

...da još nešto dodam,od dana kad se glazba počela povezivati sa računalom,postajala je sve gora i gora

To je istina, ali ako mene pitaš, to nije zbog samog računala, s računalom i ostalim tehnološkim napretcima bi se zapravo moglo stvarati sve bolju i kvalitetniju glazbu, samo što ju ljudi koriste na sve moguće krive načine.

 

Primjerice, većina albuma koji se snimaju na CD-e imaju užasno malen dinamički raspon iako sam Red Book standard (da ne spominjem SACD i DVD-Audio) dopušta vrlo lijep raspon i vrlo visoku kvalitetu snimke, vjerojatno i višu nego vinili. CD-i iz 80-ih i početka 90-ih zvuče puno bolje nego današnji (primjerice Pearl Jamov "Ten" iz 1991. je daleko bolji od remastera iz 2009.), unatoč tehnološkom napretku.

 

Kad smo kod računala, ni mp3 i ostali "lossy" kodeci sigurno nisu pomogli kvaliteti glazbe... Većina ljudi je sasvim zadovoljna sa kvalitetom 128 kbps mp3-ca.

13 godina
neaktivan
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

Ni meni nije jasno kak neko moze slusat 128 kbps mp3-ce meni odmah krv ide iz usiju :/ . ak nije FLAC , nije za slusat.. ! :D

14 godina
offline
RE: Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glaz

znam što je loudness war tako je novi metallicin album sniman,neki djelovi pjesama su potpuno izobličeni,a ima takvih još albuma,hebiga kad ljudi neznaju da postoji volume,ili vjerovatno glazbu slušaju na sony linijama ili pc zvučnicima pa vole da se čuje glasno,imaš do 30 i to je to,ja svoje pojačalo još nisam pojačao preko 50 % i to ako je neka tiša snimka(starija ),a ako je kvalitetna produkcija max do 45 %,ova nova tehnologija će totalno uništiti glazbu,više min za slušanje glazbe nije neka sony linije,nego pc zvučnici,i normalno je da zvuk moraju podebljati

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 22:43 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glaz
blackalbum kaže...

znam što je loudness war tako je novi metallicin album sniman,neki djelovi pjesama su potpuno izobličeni,a ima takvih još albuma,hebiga kad ljudi neznaju da postoji volume,ili vjerovatno glazbu slušaju na sony linijama ili pc zvučnicima pa vole da se čuje glasno,imaš do 30 i to je to,ja svoje pojačalo još nisam pojačao preko 50 % i to ako je neka tiša snimka(starija ),a ako je kvalitetna produkcija max do 45 %,ova nova tehnologija će totalno uništiti glazbu,više min za slušanje glazbe nije neka sony linije,nego pc zvučnici,i normalno je da zvuk moraju podebljati

E, taj Metallicin album se baš često navodi kao primjer Loudness Wara. Ma katastrofa, zato slušam starije albume sve više. Poslušaj recimo albume Dire Straitsa iz 80-ih, što ih više pojačaš to bolje zvuče. Ove nove albume sve moram smanjivat jer postanu iritantni nakon pola sata slušanja.

 

Btw, što se tiče tog albuma Metallice, pogledaj ovaj link i probaj nabaviti verziju iz Guitar Heroa. Navodno je puno bolja i manje "izobličena".

11 godina
offline
Auto-Tune, Loudness War i ostali problemi glazbe

Evo vidim da postoji tema stara dosta godina,pa da se uključim u te malo nebitnije,ali danas itekako aktualne stvari u regiji .

Vidim da "pjevači" iz regije sve više i više forsiraju taj Autotune koji me je zadnjih nekoliko godina razočarao. Odustao sam od naše muzike kad vidim u šta se je estrada pretvorila. Forsiraju te tzv. "hitove" po YT,a popularni budu možda mjesec-dva (ako i toliko) i odjednom padnu u zaborav,kao da nikad nisu ni postojali. Obavezno nabijeni autotuneom,skupim spotovima i pod obavezno nekim kvazi reperima koji zavijaju gore nego išta. 

 

Nekad sam volio domaću glazbu,tj. sve ono što je na hrvatskom,bosanskom ili srpskom jeziku. No zadnjih godina razočarao sam se i smatram da su itekako pretjerali s forsiranjem. Shvaćam da je diskografija propala,izdaje se 2-3 pjesme godišnje (najviše 5) od strane jedne osobe ili grupe,a današnja glazba je dno dna.

 

Pošto mi je domaća glazba totalno dopizdila (gotovo svi žanrovi) sada sam se totalno prebacio na strane,no vidim da i tu ima kikseva,pogotovo u današnje vrijeme. Veliki respect dajem glazbi 80ih pošto mi najviše sjedaju ti stari hitovi koji se i dan danas vrte po radio postajama. 

John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 0:09 (Shumy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice