Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 807.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
9 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Uvjeren sam da će i knjige završiti na ovakav način, samo će GRRM puno detaljnije objasniti i pokazati prelazak likova do ovog trenutka sada.

 

D&D jednostavno nisu pisci knjiga i oni ne mogu zamisliti sve događaje koji bi se trebali dogoditi da bi likove doveli do pozicija u kojima jesu i upravo zbog toga su to sve malo stisnuli da se ne primjeti. No, kad imaš vrhunskih šest sezona, gledateljima je teško ne primijetiti pad kvalitete. 

 

Upravo smo svjedočili Martinovom “Scouring of the Shire”

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 10:54 (JozoBozo121).
6 godina
offline
Re: Game of Thrones
JozoBozo121 kaže...

Uvjeren sam da će i knjige završiti na ovakav način, samo će GRRM puno detaljnije objasniti i pokazati prelazak likova do ovog trenutka sada.

 

D&D jednostavno nisu pisci knjiga i oni ne mogu zamisliti sve događaje koji bi se trebali dogoditi da bi likove doveli do pozicija u kojima jesu i upravo zbog toga su to sve malo stisnuli da se ne primjeti. No, kad imaš vrhunskih šest sezona, gledateljima je teško ne primijetiti pad kvalitete. 

 

Upravo smo svjedočili Martinovom “Scouring of the Shire”

 Nema sumnje, ali je to i najveci problem S7 i S8. Nema tu putovanja, nema tu dijaloga, svi samo stizu na cilj, kao sto je netko od kriticara rekao "samo krizaju stvari sa liste koje se moraju dogoditi". Jedina epizoda u zadnje dvije sezone koja ima odlican dijalog je S8E2. Ostatak je na nivou "teen drama".

Sjeti se kada dofuraju Wighta pred Cersei u 8. sezoni pa Hound istupi pred Mountaina i odrzi dvominunti monolog pred svima. Pa onda Euron napravi isto Theonu. Pa to je nesto sto se bez problema kvalitetnije odradi, bez dugih razgovora i eventualno malo posla za kameru.

Skoro cijela 8. sezona je takva. Od pocetne posalice o kurcu i mudima pa do Tyriona i Varysa koji spletkare na brodu, pa u velikoj dvorani. Isti dijalog, dva puta, oba puta na mjestu gdje ih netko moze cuti.

Sry na rantu, gluposti mi dizu zivac.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 12:42 (sexytoiletpaper).
15 godina
offline
Game of Thrones

Recite Vi kaj hocete ali sve je kriv Jon Snow :)

6 godina
offline
Game of Thrones

RIP Sandor, jedan od najdrazih likova ! 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Jack Sparrow kaže...
ris kaže...
Jack Sparrow kaže...

Osim što Kings Landing drugačiji, svijet GOT kao da je sve manji. Prije su cijelu sezonu putovali od grada do grada, sad u minutu prebace sve na drugi kraj svijeta hah

 Ništa, trebali bi  uvaljati  još 2-3 sat dosadnog sadržaja u  zadnju sezonu, samo za put do landigsa.

 

Treba završit serijal, logično da je minutu.

 

 

 

 

 

 Pa nije problem u tome, nego što nije kozistentno. U jednoj sezoni vidimo sve u detalje, a onda na kraju žurba i skače se iz lokacije do lokacije u svakoj sceni.

 Više sam ti odgovorio u smislu da mi serijal ide na k, osobito u zadnjoj 8 sezoni, pa nema više potrebe niš ni komentirati niti stvarati nekakvu kvalitetnu sliku o producentima i njihovom maslu . To za konzistentnost sto si naglasio izgubila se jos od zavrsetka 5 sezone, to sam naglašivao i slažem se stobom .  Ova zadnja epizoda je sick, ali stvarno sick. Naravno da se izgubio balansu u snazi zmajeva. Ali opet,  držati protagonista svih 7 sezona kao spasioca i onda na kraju napravit masakar,  to je stvarno hrabro, a opet mi taj change stvarno iznenadio i šokirao.. Divim se Martinu što je napravio ovakav preokret, skidam mu kapu za to, pored svih ne realnosti koje seriju prate cijelu sezonu, mogu reći da ova epizoda je vrh i dno, ali opet jedinstvena, orginalna  i hrabra na svoj način..  Ona je Targerijan u njoj su se probudili relikti starih vremena, gen koji je stajao i pojavio se, realno opravdan razlog za epizodu. Volio bih da netko kokne Sansu,  dijelomično uz Cersie je kriva za masakar i okidač kod Deneris. Gledam preview šeste epizode deset tiuća neokoljana ispred Deneris, otkud, otkud!??

Chill
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 14:00 (ris).
13 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Zadnja epizoda mi je ostavila malo prazan dojam. Vojska nepotrebna, flota nesposobna, Euron pliva do obale u punoj ratnoj spremi, balisti bez svrhe, kraljica poblesavila i otkad zmaj ruši zidove??? Još nešto; ako zmaj riga vatru mora imati neki kemijski spoj koji tu vatru stvara (npr dvije žlijezde koje štrcaju različite kemikalije koje u dodiru stvaraju vatru), pa koliko te kemikalije ima?? Mislim, pola sata riga tone plina/tekućine pa se pitam odakle? Kuda to stane? 

Najbolja mi je bila Cersei kad polako počinje shvaćati da gubi. Taj izraz na licu čekam od prve sezone.

Kakav god kraj bio i uz sve zamjerke serija mi je bila odlična. 9/10

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
12 godina
offline
Game of Thrones

Hebat ga,meni su ova i predzadnja odlične!

Ruku na srce,jedino logicno je i bilo da tako sve zavrsi (leaks),jer kako drugacije napraviti kraj?

Baliste,zmajevi rastapaju kamen....jbg serija je fantazija i treba ju tako prihvatiti!

Poput mene,ispeci kokice,laganini kavica i mozak na pašu,baš mi je ljepo sjela ova zadnja epizoda!

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
planety kaže...

 i otkad zmaj ruši zidove???

Harrenhal

 

Burning_of_Harrenhal

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 14:17 (Flying Dutchman).
15 godina
online
Re: Game of Thrones
planety kaže...

 otkad zmaj ruši zidove???

Harrenhal?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Game of Thrones

mislio sam da će cersei gadnije završit, zaslužila je... strop na glavu u bratovom naručju je doddle

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Game of Thrones

Meni je ok ova sezona. Nije na nivou prve 3-4, no s obzirom da su odlučili da je ovo zadnja, nikako drugačije se i nije moglo privesti kraju. Dakle, jedina zamjerka je što se radnja odvija ubrzano, no to je uslovljeno gore pomenutom odlukom HBO-a da je ovo zadnja epizoda.

 

Realno, trebali su razdvojiti u dvije sezone bitku protiv NK i bitku za KL+finale. Tako bi sve bilo puno bolje. Imali bi puno više vremena i prostora da razrade stvari, te ne bi nas zakinuli na likovima u kojima smo uživali proteklih 7 godina. Ovako smo dobili simplificirane varijante Tyriona. Varisa, i svih ostalih (nažalost)

morrisoN
9 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
planety kaže...

otkad zmaj ruši zidove??? Još nešto; ako zmaj riga vatru mora imati neki kemijski spoj koji tu vatru stvara (npr dvije žlijezde koje štrcaju različite kemikalije koje u dodiru stvaraju vatru), pa koliko te kemikalije ima?? Mislim, pola sata riga tone plina/tekućine pa se pitam odakle? Kuda to stane? 

 Nije da je u finalu prošle sezone zmaj srušio Zid. 

 

Nije ti ovo dokumentarac pa da objašnjavju kemiju, to je magija. Ili misliš da je Melissandre prije nego je došla u trećoj epizodi svaki onaj srp namazala kemikalijama pa da izvede fora trik?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Game of Thrones

Nisam vjerovao da su oni leakani spoileri istiniti, baš sve što je pisalo tamo se dogodilo u 4. i 5. epizodi 

 

Možda mi je sad loša serija zato jer sam znao unaprijed što će se dogodit, a možda je i serija fkt loša 

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
morrisoN kaže...

Meni je ok ova sezona. Nije na nivou prve 3-4, no s obzirom da su odlučili da je ovo zadnja, nikako drugačije se i nije moglo privesti kraju. Dakle, jedina zamjerka je što se radnja odvija ubrzano, no to je uslovljeno gore pomenutom odlukom HBO-a da je ovo zadnja epizoda.

 

Realno, trebali su razdvojiti u dvije sezone bitku protiv NK i bitku za KL+finale. Tako bi sve bilo puno bolje. Imali bi puno više vremena i prostora da razrade stvari, te ne bi nas zakinuli na likovima u kojima smo uživali proteklih 7 godina. Ovako smo dobili simplificirane varijante Tyriona. Varisa, i svih ostalih (nažalost)

 Najveća greška je što su 7. i 8. sezonu napravili po 7 i 6 epizoda. Trebalo je lijepo kao i sve do sada, po 10 epizoda i na miru, bez brzanja odradit radnju do kraja. Nije problem ovakav kraj, problem su ubrzane priče i malo prostora za polagani rasplet. Od 6 epizoda ove sezone, 2 otpadaju na same bitke. Znači cijeli kraj svih likova i njihovih priča su nagurali u samo 4 epizode, koje nisu puno duže od ostalih epizoda. Trebali su snimit 8 normalnih sezona, po 10 epizoda normalne dužine i onda imati minutaže za prikazat sve kako treba, uz normalni razvoj likova do samog kraja. I naravno, uz sve šta svi govore, pa i što sam ja govorio, ipak je Jon Snow trebao imat moment s Night Kingom. Mogla ga je Arya na kraju dovršit, ali morali smo imati taj fajt, između njih dvoje, bar kratki, pa da ih onda wightovi razdvoje. Ovako je stvarno praznina ostala na tom dijelu.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Game of Thrones

Par sličica, ne znam jesu bile 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
dv14 kaže...

Par sličica, ne znam jesu bile 

 

morrisoN
16 godina
offline
Game of Thrones

Sansa na Iron Throne?

 

11 godina
offline
Re: Game of Thrones
MGloc kaže...

Zazvonili su zvono ona je svejedno nastavila sa napadom tu je presla granicu i treba ju pogubit.

 

 

Gradjani Kings Landinga su dobili sto su i zasluzili, imo.

Cersei nije nazalost. Htio sam da ju netko muci prije smrti barem 2-3 minute.

Arya u jednoj epizodi je nenadjebivi ubojica, u drugoj cmizdri i zgraza se nad par tisuca mrtvih.. Mislim da joj to nebi trebao bit problem, prosla je trening ipak.

16 godina
offline
Game of Thrones

Cist ok sto je Kings Landing izgorio...

Fight Cleagene-ovih je konacno docekan :)

 

Cersei je trebala krepat na mnogo tezim mukama...

 

Na brzaka je cijela ova sezona, no dogadaji su okey :)

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
planety kaže...

Zadnja epizoda mi je ostavila malo prazan dojam. Vojska nepotrebna, flota nesposobna, Euron pliva do obale u punoj ratnoj spremi, balisti bez svrhe, kraljica poblesavila i otkad zmaj ruši zidove??? Još nešto; ako zmaj riga vatru mora imati neki kemijski spoj koji tu vatru stvara (npr dvije žlijezde koje štrcaju različite kemikalije koje u dodiru stvaraju vatru), pa koliko te kemikalije ima?? Mislim, pola sata riga tone plina/tekućine pa se pitam odakle? Kuda to stane? 

Najbolja mi je bila Cersei kad polako počinje shvaćati da gubi. Taj izraz na licu čekam od prve sezone.

Kakav god kraj bio i uz sve zamjerke serija mi je bila odlična. 9/10

Majko moja 

 

U seriji gdje zenska pali kanale prizivanjem vatrenog boga, dize ljude iz mrtvih, gdje mrtvi hodaju zemljom... itd... ti trazis kemikalije u zmaju, pa ovo je jebeni vrh. 

 

Epizoda cool, ocekivano Danny ide u full mad king mod. Ocekujem kompletnu izdaju od strane pucanstva i vojske... jer je sigurno Varys stigo poslati brdo onih pisama da je Jon Snow pravi nasljednik. Ocekujem nesto kao Dracarys na Jona i konacne potvrde. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 18:25 (SimeKZ).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
morrisoN kaže...

Realno, trebali su razdvojiti u dvije sezone bitku protiv NK i bitku za KL+finale. Tako bi sve bilo puno bolje. Imali bi puno više vremena i prostora da razrade stvari, te ne bi nas zakinuli na likovima u kojima smo uživali proteklih 7 godina. Ovako smo dobili simplificirane varijante Tyriona. Varisa, i svih ostalih (nažalost)

 

Slažem se u potpunosti no treba napomenuti da je HBO nudio još veći budžet i zadnju sezonu sa 10 epizoda. D.B. Weiss i David Benioff su odbili. 

 

"The showrunners said they didn’t need full, 10-episode installments for seasons 7 and 8, but the breakneck pace ‘Thrones’ has taken is a clear departure from years past—and comes with disheartening side effects."

 

Sjećam se i intervjua gdje Weiss govori kako oni od početka znaju da za cijelu seriju trebaju 73-74h što je meni osobno smiješno.

13 godina
offline
Re: Game of Thrones

Najvjerojatnije. Arya ubija Dany, iako je Arya ubila NK i možda zaslužuje tron više nego Sansa, ona ga ne želi pa na kraju na tronu bude Sansa.....Valjda...

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Meni je odlična epizoda, jedino nisam zadovoljan kako su Cercei i Jaimie skončali. Trebali su patiti ali kužim i ovaj potez, ne davanja gušta gledateljima...
Sve Vas Volim
15 godina
offline
Game of Thrones

iako je cijela radnja zadnje sezone vani jos od sijecnja, i iako se sve prije dva tjedna vec potvrdilo tocnim vi jos uvijek bacate neke potpuno krive teorije. jel to zato sto ne zelite procitat radnju ili?

jer vidim da idete u krivim smjerovima, kao sto su neki rekli prije, previse razmisljamo, a ova dva debilceka su vrlo pojednostavili stvari kao sto vidimo. 

sjecate se kako smo raspravljali nakon prosle epizode kad je tyrion reko ono za bebu od cersei, pa dal ce ovaj skuzit, pa sto sad itd. i sto se desilo ovu epizodu? bas nista po pitanju toga, jer je to bila samo slucajnost, nisu oni nista duboko napisali i razmisljali. 

u proslom postu sam zaboravio napisat kolko je glupo odradena smrt eurona. kakav karizmaticni lik, pravi negativac, sve super i onda ovako ubrzaju cijelu stvar, covjek nije dobio priliku ni pricat previse. doso zmaj, spalio mu flotu u roku 2 min i to je to. okej dobili smo fight sa jaime-em i to mi je uredu, ali imam neki osjecaj da je premalo iskoristen euron. 

10 godina
offline
Game of Thrones

Mogli su puno bolje napravit. Npr zmaj ne bude ubije u 4 epizodi več u ovoj 5. Kalisi napada flotu i uništava je Cersce naredi da se oglase zvona da se predaje i kada se ova smiri sa zmajevima i slete negdje u blizinu balista ovi iskoriste priliku i ubijajau jednog i onda ova skroz poludi i kreče sa totalnim uništavanjem grada.

15 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Ima li iko odje da mi objasni taj plot sa lord of lightom?? Osobno mi je to vjerovatno najdraza prica u seriji, stannis, melisandra, beric, onaj soundtrack kad krene sa stannisom...zasto je odjednom sve stalo vezano za lord of lighta?? Ili sam ja lud, nesto sam propustio mozda? Cijelu seriju imam filing da je lord of light jedan od 2 glavna plota u igri skupa sa white walkerima, i da je to ustvari cijela bit serije, valjda se zato i zove 'A SONG OF ICE AND FIRE'. Lord of light je umro s white walkerima onda???? Koja je onda bit Sandorove price???? Ovo su teske rupetine u prici, bas teske duboke rupetine...a mozda mi je nesto stvarno promaklo...pomagajte

 

Sto se tice Dany, zamisao da postane ludjakinja mi je vrh stvarno i sigurno je najbolji kraj njenog plota, ali tranzicija koju su napravili s njom zadnjih nekoliko epizoda je u rangu Steven Segal filma.

I neko je od vas spomenuo koja je uopce poanta bila vojske i balista, doso je zmaj i sve je sprzio...kukali smo nakon trece epizode, ali mi se cini da je treca majka za ovu.

12 godina
offline
Re: Game of Thrones

Ovaj put je meteor pogodio kings Landing.

14 godina
offline
Game of Thrones

Svi u Kings landingu pali na dex saving throw DC 35 osim Arie koja oćito ima evasion i lucky feat...ko igra dnd zna.

Sjedi 1
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
mar123 kaže...

iako je cijela radnja zadnje sezone vani jos od sijecnja, i iako se sve prije dva tjedna vec potvrdilo tocnim vi jos uvijek bacate neke potpuno krive teorije. jel to zato sto ne zelite procitat radnju ili?

jer vidim da idete u krivim smjerovima, kao sto su neki rekli prije, previse razmisljamo, a ova dva debilceka su vrlo pojednostavili stvari kao sto vidimo. 

sjecate se kako smo raspravljali nakon prosle epizode kad je tyrion reko ono za bebu od cersei, pa dal ce ovaj skuzit, pa sto sad itd. i sto se desilo ovu epizodu? bas nista po pitanju toga, jer je to bila samo slucajnost, nisu oni nista duboko napisali i razmisljali. 

u proslom postu sam zaboravio napisat kolko je glupo odradena smrt eurona. kakav karizmaticni lik, pravi negativac, sve super i onda ovako ubrzaju cijelu stvar, covjek nije dobio priliku ni pricat previse. doso zmaj, spalio mu flotu u roku 2 min i to je to. okej dobili smo fight sa jaime-em i to mi je uredu, ali imam neki osjecaj da je premalo iskoristen euron. 

Istina. I prije ove sezone sam gledao na youtubeu dosta zanimljivih teroija ("smrt" littlefingera), a i nakon prvih 3 epizode, bila je potencijala i temelja za kvalitetan story telling, ali na kraju je ispalo da je to sve slučajno i da ova dva debila stvarno nisu imali pojma što rade. Kao da su dobili upute što treba biti na kraju pa su zbrda zdola nekako se dokotrljali do tog.

12 godina
offline
Game of Thrones

komentar s Youtube-a s jednog videa - najjači ikad 

 

PATCH NOTES v.8.05:
- Scorpions nerfed. Reload times no longer lead to full-auto fire.
- Golden Company troops reduced to level 1 NPC's. - Strafing when riding a dragon now works correctly.
- Dragonfire no longer consumes mana/energy. It is unlimited ammo.
- Dothraki troop numbers: Tribble DNA was mixed with Dothraki DNA after the Battle of Winterfell.
- Unsullied troop numbers: Asexual budding introduced. If you see Grey Worm with 4 arms, it means there is about to be 2 Grey Worms.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice