Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 807.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
6 godina
offline
Game of Thrones

Meni je ovo najbolja serija koju sam do sada gledao, spojleri me ne doticu toliko. Vise me brine sto cu gledati poslije ove serije nego sto ce biti u iducoj epizodi.

Cuo sam da ce krenuti serija kroz godinu dana  koja obuhvaca radnju 3000 do 300 godina prije sve ove radnje sto se desavalo u gotu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Game of Thrones
Jarvan kaže...

Na to mala ima "intimno" znanje o tajnim prolazima koje smo vidjeli u prvoj sezoni, ništa čudno da je preživjela.

Samo što ih baš i nije koristila jer bi se, da je, dvije priče povezale u jednu, što bi bilo i logičnije, ali, eto D&D su željeli prikazati kako je Arya vlastitim očima vidjela što Danny radi, što upućuje na to da bi joj se mogla naći na listi (samo što će morati stati u red).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Game of Thrones
3dfx kaže...
DarthMarkus kaže...

Zato što je on fan favorite.

 

(moja) Predikcija je da će ga Danny pokušati spaliti, ali će zmaj odbiti pošto je i on Targ. Nakon toga ninja Arya sa plot armorom i saveom + 10 ubija Danny.

 

Mutava Sansa postaje kraljica ili Jon.

 

Užasno su predvidljivi.

nemas sta predvidati kada je vec objavljeno odavno kako zavrsava serija

 

Snjeg ubija Zmajsku majku, oblaci ponovno crno i odlazi nazad na Zid. Bran sjeda na Zeljezno prijestolje, Sansa je gazda na sjeveru, i to je to the end.

 Hvala ti što si spoilo kraj. Mogao si samo stati na tome da se zna kako završava jer svi znamo da je vjerovatan kraj vani, ali baš reči sve od riječi do riječi mi je šupački pogotovo kad ga nisi sakrio. Ja sam bubnuo bzvze za Sansu jer mi je to izgledalo logično ali ti si ga baš zasro.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 11:54 (Sickness).
10 godina
offline
Game of Thrones

She said,she did!

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
walentkane kaže...

Ljudima se previše zamjerila nelogična i loša 3. i 4. epizoda pa sad imam osjećaj da previše kritiziraju ama baš sve št ose događa u seriji.

Za početak sve djeluje prebrzo  ali to su već i mnogi rekli, to je najviše krivica HBO-a koji se požurio završiti seriju i sezonu 8 staviti samo 6 epizoda, ne vidim zašto se serija nije mogla završiti u 9, sezona recimo? Čisti propust i krivica HBO-a.

 

Sad, što se tiče Daenerys, meni najdraži lik od prve epizode serijala i zbilja sam pratio njezinu priču detljno, za mene je ovo sasvim logičan i savršen scenarij koji se dogodio u 5. epizoda. 

Evo nekoliko razloga:

- bila je silovana, prodana i iskorištavana od svog brata

- izdali su ju ljudi koje je oslobodila

- vještica joj bacila kletvu, umro joj je muž Khal Drogo

- izgubila najboljeg prijatelja Joraha

- izgubila najbolju prijateljicu Missandei

- saznala da čovjeka kojeg voli, je zapravo njezin nećak i pravi nasljednik prijestolja

- izgubila 2 zmaja

- izdana od Varysa

- sjever ju ne prihvaća, kao ni sestre od Johna

- na sve to, ona je kćer od ludog kralja Aerysa Targaryena

 

Kladim se da ne postoji čovjek koji ne bi skrenuo sa pravog puta nakon svega ovog, večina  i puno prije. Možda nije najblje prikazano u seriji ili su možda požurili njezinu ludost, ali ama baš nitko ne može osporiti da je to logičan i smislen događaj za nju.

Ovo bi sve imali smisla da nije:

1. HBO ponudio budget za 10 epizoda, a D&D odbio misleći da je 6 dovoljno.

2. D&D prije ove sezone izjavio da je Danny dobra Targeryanka i da nema osobine svojih rođaka.

 

D&D: David Benioff and D.B. Weiss's.

12 godina
offline
Game of Thrones

Volio bih da bar jednom negativac (Danny) pobijedi.

 

Ako rasplet bude kako ga svi predviđaju, bit će stvarno usrano.

 

Il nek dođe mama Zmaj i nuka cijeli Westeros. Samo da ne bude good guy on the throne.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
protjeran
offline
Re: Game of Thrones
Cordas kaže...

 

D&D: David Benioff and D.B. Weiss's.

 Blasfemija! D&D: Dungeons & Dragons 

12 godina
offline
Game of Thrones

Martin stari linac je isto za krivit. Omastio brk i sad ga boli dupe što će sa serijalom biti.

 

Bitno da idu prequeli. Samo lova. 

 

Bit će ko i sa Duneom (knjigama). Najbolji SF u galaksiji mi je totalno ugovnjenen sa prequlima i sequelima od drugih autora.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Sve će njih zmaj vužgat i sam zasjesti na tron.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
DarthMarkus kaže...

Volio bih da bar jednom negativac (Danny) pobijedi.

 

 Zar osim Snow-a u seriji postoji neki drugi "pozitivac" ?

Eventualno tamo Ned Stark kojeg su skrljali jos na pocetku. Ogroman vecina je u najmanju ruku toliko pokvarena da bi bez problema dobili stranacku iskaznicu.... (da sada ne navodim koje stranke).

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 12:54 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Game of Thrones

Danas sam uzeo ovaj HBOGO mjesec dana besplatno, ali nigdje ne mogu vidjeti u kojoj kvaliteti prikazuju seriju? Posto gledam na 4K TVui ovo mi je dobro jer ne moram skidat sa torrenta a htio sam krenuti gledat od prve sezone posto ovu novu nisam pogledao niti jednu :D

Uglavnom ovi koji gledaju na HBO GO isplati li se gledati ili da nadem neke 4k torrente?

Barcelona - Mes que un club
10 godina
offline
Re: Game of Thrones
el.šef kaže...

Danas sam uzeo ovaj HBOGO mjesec dana besplatno, ali nigdje ne mogu vidjeti u kojoj kvaliteti prikazuju seriju? Posto gledam na 4K TVui ovo mi je dobro jer ne moram skidat sa torrenta a htio sam krenuti gledat od prve sezone posto ovu novu nisam pogledao niti jednu :D

Uglavnom ovi koji gledaju na HBO GO isplati li se gledati ili da nadem neke 4k torrente?

 Dostupna je samo 1. sezona na 4k,ovo sve ostalo je skalirano ili tako nesto...zato skini full hd i gledaj.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Cordas kaže...
Ovo bi sve imali smisla da nije:

Ima smisla da je i ona postala Mad Targeryan, i to mi je sve ok.

No, izgleda da sam zbog NK-a, mitologije, magije i Ramsaya Boltona zaboravio da je u svakoj epizodi u Essosu Dany vodila isti razgovor sa svojim savjetnicima - pokazi ljudima bolji nacin vladanja - nemoj biti ludjak kao otac.

 

 

U sceni obracuna Ramsaya i Jona, Jon stane sa mlacenjem Boltona jer ugleda Sansu, no Sansa kasnije Boltona ubije na daleko uzasniji nacin.

Osvete i egzekucije su bile standardni postupak cak i za Starkove i kako se cini na to se svela cijela serija.

 

Od doslovno prve scene u seriji - egzekucija je glavna moralna dilema, tj. slijed dogadjaja do tog trenutka.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
el.šef kaže...

Danas sam uzeo ovaj HBOGO mjesec dana besplatno, ali nigdje ne mogu vidjeti u kojoj kvaliteti prikazuju seriju? Posto gledam na 4K TVui ovo mi je dobro jer ne moram skidat sa torrenta a htio sam krenuti gledat od prve sezone posto ovu novu nisam pogledao niti jednu :D

Uglavnom ovi koji gledaju na HBO GO isplati li se gledati ili da nadem neke 4k torrente?

 Ja gledam isto preko hbo i to ne kroz browser nego kroz app na TV-u. Slika je odlična. Ne znam, ali mislim da je 1080p. Koliko znam 4k i ne postoji nigdje za ovu sezonu, možda izdaju naknadno za kupiti.

morrisoN
15 godina
odjavljen
offline
Re: Game of Thrones

Slijed događaja tu i jest najveći problem - nelogičan je, isprekidan, nepovezan.

 

Da je Cersei imala jedan škorpion još i ispalila ga nakon zvona, pa da je ova poludila i spalila sve, onda bi to bio trigger. Da je Cersei uhićena, pa bacila neku provokaciju, pa ova poludila, opet priča drži vodu. Ovako je jednostavno glupo i nepovezano. Imaš osjećaj kao da gledaš epizodu za Kinesko tržište gdje je pola radnje zbog cenzure izrezano.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
MrBlc kaže...

Slijed događaja tu i jest najveći problem - nelogičan je, isprekidan, nepovezan.

 

Da je Cersei imala jedan škorpion još i ispalila ga nakon zvona, pa da je ova poludila i spalila sve, onda bi to bio trigger. Da je Cersei uhićena, pa bacila neku provokaciju, pa ova poludila, opet priča drži vodu. Ovako je jednostavno glupo i nepovezano. Imaš osjećaj kao da gledaš epizodu za Kinesko tržište gdje je pola radnje zbog cenzure izrezano.

 Danny ih je odlučila spalit nakon razgovora sa Snješkom Peškom... To joj je bio trigger.

Sve Vas Volim
7 godina
offline
Re: Game of Thrones
Srce Isusovo kaže...

 Danny ih je odlučila spalit nakon razgovora sa Snješkom Peškom... To joj je bio trigger.

 ugledala je basurera na temi i odmah se prebacila u koljački mod...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 13:47 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Srce Isusovo kaže...
MrBlc kaže...

Slijed događaja tu i jest najveći problem - nelogičan je, isprekidan, nepovezan.

 

Da je Cersei imala jedan škorpion još i ispalila ga nakon zvona, pa da je ova poludila i spalila sve, onda bi to bio trigger. Da je Cersei uhićena, pa bacila neku provokaciju, pa ova poludila, opet priča drži vodu. Ovako je jednostavno glupo i nepovezano. Imaš osjećaj kao da gledaš epizodu za Kinesko tržište gdje je pola radnje zbog cenzure izrezano.

 Danny ih je odlučila spalit nakon razgovora sa Snješkom Peškom... To joj je bio trigger.

 Nije ona spalila samo zbog snowa, nego zbog ljudi koje je izgubila na sjeveru , gubitka svoje savjetnice,  gubitka mormunta, veleizdaje, nepoštivanja ljudi westerosa za sve ono što je učinila da bi ih obranila . Ima tu dosta tog plus, genetika koja je prosvirala. Jbg.

Za mene je to  realno i opravdano, za sve fanove koji pišu najvećim dijelom from USA. Su ljudi kojima ovo nije sijelo i ljudi koji su navikli gledati krajeve kakve imaju priliku vidjeti  u marvelovim filmovima ili u prosječnom njihovom filmu. Jbg ovo je got, to je taj stil, ne kažem da nije zaslužila kaznu ali smatram kao i svi,  da ima  daleko više uzroka koji su prouzrokovali  pohod na nevine ljude. Za mene osobno epizoda 5 je najbolja u čitavom serijalu upravo zbog tog switcha  , koji je napravljen na hrabar način od strane Martina.  Još jednom je pokazao da je vrhunski pisac.

 

Producenti i stvaranje vojske od nikud i te blamaže su priča za sebe.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 15:22 (ris).
5 godina
offline
Re: Game of Thrones

Pa nisam ni rekao da je samo zbog peška, nego da je peško bio triger... Nevjerovatno koliko mi na živce ide Jon i ta patetika koja ga prati u zadnje 2 sezone. Ko da Froda opet gledam.

Sve Vas Volim
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
DarthMarkus kaže...

Filox ne znam koji trening moraš imat da preživiš urušavanje grada, spaljivanja zmaja i night kinga.

 

Ona mi je do zadnje sezone bila najači lik, ali u zadnje vrijeme su otišli u krajnost s njom i uopće mi ne ne sviđa. Danny koja mi je bila "meh" sada mi je najdraža.

 To šta je ona nepobjediva i ima plot-armor (ili je neki od bogova štiti, ili je samo jebeno sretna), to se ne zove Mary Sue karakteristika. Pročitaj što i tko je Mary Sue i zašto se izraz koristi. Krivi izraz koristiš za nekoga kao Arya. Mislim da je preciznije reći da ima debeli plot-armor ili D&D armor (ali ne igra, nego producenti). Mary Sue je izraz za nekoga tko može sve i to radi bolje od drugih, a nikad dana treninga ni iskustva ni znanja o tome što radi. NAjbolji primjer Mary Sue je Ray iz SW. Ni dana treninga s lightsaberom, ali je bolja od Lukea, od Kyloa, od onih svih royal guardova, ma najjača u svemiru. A nikad joj nitko nije pokazao ni di je botun za upalit lightsaber. Dobro da nije sebe probola u prvom paljenju.

 

Što se tiće njenog preživljavanja, pa nije jedina preživila, bilo je još živih u gradu. Trening ovde ne pomaže, kao ni nikakve vještine, znanje ni iskustvo. Čista sreća i plot-armor. Mary Sue nema veze s ovim dijelom serije ni s Aryom.

 

Eto.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 14:53 (Filox).
16 godina
offline
Game of Thrones

Ovu 8. sezonu kao da radi Syfy a ne HBO. Kvaliteta scenarija je pala duplo.

 

10 godina
offline
Re: Game of Thrones
ris kaže...

 Nije ona spalila samo zbog snowa, nego zbog ljudi koje je izgubila na sjeveru , gubitka svoje savjetnice,  gubitka mormunta, veleizdaje, nepoštivanja ljudi westerosa za sve ono što je učinila da bi ih obranila . Ima tu dosta tog plus, genetika koja je prosvirala. Jbg.

Za mene je to  realno i opravdano, za sve fanove koji pišu najvećim dijelom from USA. Su ljudi kojima ovo nije sijelo i ljudi koji su navikli gledati krajeve kakve vide u marvelovim filmovima ili u prosječnom njihovom filmu. Jbg ovo je got, to je taj stil, ne kažem da nije zaslužila kaznu ali smatram kao i svi,  da ima  daleko više uzroka koji su prouzorkovali  pohod na nevine ljude. Za mene osobno epizoda 5 je najbolja u čitavom serijalu upravo zbog tog switcha  , koji je napravljen na hrabar način od strane Martina.  Još jednom je pokazao da je vrhunski pisac.

 

Producenti i stvaranje vojske od nikud i te blamaže su priča za sebe.

Slazem se sa svim napisanim...tek kad se vratis nazat vidis da ima dosta izjava i postupaka pa tako da i ne cudi ovo sve.

Uostalo spominjala se i luda kraljica samo je pitanj bilo kad ce se pojavit,a jedan primjer je ova slika iznad sto sam stavio.

Meni je ovo isto top i nek ih pobije sve sto se mene tice,procitao sam ove spojlere,ali sve se nadam da je snimljeno vise zavrsetaka pa mozda opet iznenade na kraju.

 

ps.a ovo sto oni ubrzavaju radnju i da sto prije zavrse pa se ne moze usporedit s proslim sezonama jbga,to je vec druga sracka.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 14:48 (hrka11).
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Shaka111 kaže...
Filox kaže...
3dfx kaže...
DarthMarkus kaže...

Zato što je on fan favorite.

 

(moja) Predikcija je da će ga Danny pokušati spaliti, ali će zmaj odbiti pošto je i on Targ. Nakon toga ninja Arya sa plot armorom i saveom + 10 ubija Danny.

 

Mutava Sansa postaje kraljica ili Jon.

 

Užasno su predvidljivi.

nemas sta predvidati kada je vec objavljeno odavno kako zavrsava serija

 

Snjeg ubija Zmajsku majku, oblaci ponovno crno i odlazi nazad na Zid. Bran sjeda na Zeljezno prijestolje, Sansa je gazda na sjeveru, i to je to the end.

 Di ide? Koje crno i koji Zid? To više ne postoji, Night's Watch više ne postoji. Za koga bi trebali stajat na Zidu, nema Divljih, nema Mrtvih, šta će pišat sa Zida po cijeli dan? Sad će takvi fino u tamnicu, nema više Zidine...

 

Dobro ti je rekao, što ti nije jasno? Leakovi su izašli prije 2 tjedna i bit će tako kako je kolega rekao...

 

 

 Jasno je mani sve, ali ve se tih leakova držite ko da ste već pogledali cijelu epizodu. Više krajeva je snimljeno i iako je do sada skoro sve pogođeno u tim leakovima, pitanje je kakav će baš kraj bit. Nadam se da neće bit kako su rekli, a ovo za Zid ne da nema smisla, nego baš nema nikakvog smisla ikad i ikako. Pa da su retardirani totalno ne mogu tako zajebat da ostave Zid kao nešto šta još postoji. Uostalom, dio zida je i srušen. Ne, to baš ne vjerujem da će se dogodit i to će mi bit gluplje nego sve ovo do sad šta su zajebali.

 

Ako sam u krivu, plaćam janjetinu 3dfx-u.   

 

A iza te janjetine idem ko Arya, uzet lice i potrazit D&D idiote...   

Live long and prosper.
15 godina
offline
Game of Thrones

Jel netko primjetio ovo?

10 godina
online
Re: Game of Thrones
walentkane kaže...

Ljudima se previše zamjerila nelogična i loša 3. i 4. epizoda pa sad imam osjećaj da previše kritiziraju ama baš sve št ose događa u seriji.

Za početak sve djeluje prebrzo  ali to su već i mnogi rekli, to je najviše krivica HBO-a koji se požurio završiti seriju i sezonu 8 staviti samo 6 epizoda, ne vidim zašto se serija nije mogla završiti u 9, sezona recimo? Čisti propust i krivica HBO-a.

 

Sad, što se tiče Daenerys, meni najdraži lik od prve epizode serijala i zbilja sam pratio njezinu priču detljno, za mene je ovo sasvim logičan i savršen scenarij koji se dogodio u 5. epizoda. 

Evo nekoliko razloga:

- bila je silovana, prodana i iskorištavana od svog brata

- izdali su ju ljudi koje je oslobodila

- vještica joj bacila kletvu, umro joj je muž Khal Drogo

- izgubila najboljeg prijatelja Joraha

- izgubila najbolju prijateljicu Missandei

- saznala da čovjeka kojeg voli, je zapravo njezin nećak i pravi nasljednik prijestolja

- izgubila 2 zmaja

- izdana od Varysa

- sjever ju ne prihvaća, kao ni sestre od Johna

- na sve to, ona je kćer od ludog kralja Aerysa Targaryena

 

Kladim se da ne postoji čovjek koji ne bi skrenuo sa pravog puta nakon svega ovog, večina  i puno prije. Možda nije najblje prikazano u seriji ili su možda požurili njezinu ludost, ali ama baš nitko ne može osporiti da je to logičan i smislen događaj za nju.

Nisu ti neki razlozi, neki su kontradiktorni.

-od koga silovana? To isto možeš reć i za Cersei i bilo koga u dogovorenom braku, s tim da je Jamie otiša daleko dalje nego Viserys(uvatija je jedanput za sisu)

-koga je to ona oslobodila, a da je izda? onaj jadnik u Meereenu šta ga je smakla?

-Jel to onaj šta je silova? A i ta babetina iz čistog mira bacala kletvu?

-a jbt. ona ga je i ubila praktički, to šta mu je Tarly produžija muke pa mu ko nagradu užgala dio muški dio obitelji je još samo jedan minus za nju

-i za nju je ona odgovorna, očito po ovoj epizodi da je mogla bez problema reagirat

-a kad je to obeshrabrilo Targaryene, doduše ovo drugo je shrvalo

-mislim da se Varysov postupak ne može karakterizirat ka izdaja, lipo joj je reka da je odan narodu. A sve i da može ono Varys ti zabija nož u leđa, totalno neočekivano 

-a jbt. u nas se pričaju vicevi o rodbini supružnika(punica,svekrva), da je to razlog za palit ljude davno bi svi izgorili

-ludilo obično priskoči generaciju logičnije bi bilo da je unuk lud.

 

Ugl otprilike ništa joj gore nije bilo nego prosječnom klošaru u Westerosu.

 

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
ris kaže...
Srce Isusovo kaže...
MrBlc kaže...

Slijed događaja tu i jest najveći problem - nelogičan je, isprekidan, nepovezan.

 

Da je Cersei imala jedan škorpion još i ispalila ga nakon zvona, pa da je ova poludila i spalila sve, onda bi to bio trigger. Da je Cersei uhićena, pa bacila neku provokaciju, pa ova poludila, opet priča drži vodu. Ovako je jednostavno glupo i nepovezano. Imaš osjećaj kao da gledaš epizodu za Kinesko tržište gdje je pola radnje zbog cenzure izrezano.

 Danny ih je odlučila spalit nakon razgovora sa Snješkom Peškom... To joj je bio trigger.

 Nije ona spalila samo zbog snowa, nego zbog ljudi koje je izgubila na sjeveru , gubitka svoje savjetnice,  gubitka mormunta, veleizdaje, nepoštivanja ljudi westerosa za sve ono što je učinila da bi ih obranila . Ima tu dosta tog plus, genetika koja je prosvirala. Jbg.

Za mene je to  realno i opravdano, za sve fanove koji pišu najvećim dijelom from USA. Su ljudi kojima ovo nije sijelo i ljudi koji su navikli gledati krajeve kakve imaju priliku vidjeti  u marvelovim filmovima ili u prosječnom njihovom filmu. Jbg ovo je got, to je taj stil, ne kažem da nije zaslužila kaznu ali smatram kao i svi,  da ima  daleko više uzroka koji su prouzrokovali  pohod na nevine ljude. Za mene osobno epizoda 5 je najbolja u čitavom serijalu upravo zbog tog switcha  , koji je napravljen na hrabar način od strane Martina.  Još jednom je pokazao da je vrhunski pisac.

 

Producenti i stvaranje vojske od nikud i te blamaže su priča za sebe.

 Reci - TUPAVI AMERI

Srce Isusovo kaže...

Pa nisam ni rekao da je samo zbog peška, nego da je peško bio triger... Nevjerovatno koliko mi na živce ide Jon i ta patetika koja ga prati u zadnje 2 sezone. Ko da Froda opet gledam.

 Srce isusovo govori iz srca. Slažem se srce. 

 

Zato mi je Danny zakon. Ja bih ih sve spalio čim bi zmajevi prešli na krutu hranu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 16:16 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Game of Thrones

 Dany je poludila iz jednog jedinog razloga a to je sto nije dobila metak od Jona kad ga je htjela,

a znamo sto slijedi kad zena ne dobije to sto zeli, tako da u suštini Jon je krivac svega ovog sto je napravila i sad nek gasi vatru kako god zna 😂

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Filox kaže...
DarthMarkus kaže...

Filox ne znam koji trening moraš imat da preživiš urušavanje grada, spaljivanja zmaja i night kinga.

 

Ona mi je do zadnje sezone bila najači lik, ali u zadnje vrijeme su otišli u krajnost s njom i uopće mi ne ne sviđa. Danny koja mi je bila "meh" sada mi je najdraža.

 To šta je ona nepobjediva i ima plot-armor (ili je neki od bogova štiti, ili je samo jebeno sretna), to se ne zove Mary Sue karakteristika. Pročitaj što i tko je Mary Sue i zašto se izraz koristi. Krivi izraz koristiš za nekoga kao Arya. Mislim da je preciznije reći da ima debeli plot-armor ili D&D armor (ali ne igra, nego producenti). Mary Sue je izraz za nekoga tko može sve i to radi bolje od drugih, a nikad dana treninga ni iskustva ni znanja o tome što radi. NAjbolji primjer Mary Sue je Ray iz SW. Ni dana treninga s lightsaberom, ali je bolja od Lukea, od Kyloa, od onih svih royal guardova, ma najjača u svemiru. A nikad joj nitko nije pokazao ni di je botun za upalit lightsaber. Dobro da nije sebe probola u prvom paljenju.

 

Što se tiće njenog preživljavanja, pa nije jedina preživila, bilo je još živih u gradu. Trening ovde ne pomaže, kao ni nikakve vještine, znanje ni iskustvo. Čista sreća i plot-armor. Mary Sue nema veze s ovim dijelom serije ni s Aryom.

 

Eto.

 

 Znam ja što je Mary Sue, a bogami znam i što je Gary Stue:-) već dugi niz godina. U Warhammeru40k ih je trilijun. 

 

I najbolji primjer Mary Sue je i dalje mr. Crusher iz Star Treka. 

 

Možda sam se krivo izrazio zbog plot armora od adamantiuma, ali meni se Arya od najdražeg lika pretvara lagano u pišulju sve od kad je ubila Night Kinga.

 

Iznenadjen sam i uvrijedjen, skužaj.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 17:35 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Game of Thrones

Prosječni Amer očekivao je kraj u stilu John Snow sa Deny na tronu zajedno vladaju, imaju djecu, Cersei ubijena od svih njih zajedno, svatko po malo itd. 

Očito nisu gledali nikad europski film gdje nije svaki završetak bajkoviti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Game of Thrones
ris kaže...

 Nije ona spalila samo zbog snowa, nego zbog ljudi koje je izgubila na sjeveru , gubitka svoje savjetnice,  gubitka mormunta, veleizdaje, nepoštivanja ljudi westerosa za sve ono što je učinila da bi ih obranila . Ima tu dosta tog plus, genetika koja je prosvirala. Jbg.

Za mene je to  realno i opravdano, za sve fanove koji pišu najvećim dijelom from USA. Su ljudi kojima ovo nije sijelo i ljudi koji su navikli gledati krajeve kakve imaju priliku vidjeti  u marvelovim filmovima ili u prosječnom njihovom filmu. Jbg ovo je got, to je taj stil, ne kažem da nije zaslužila kaznu ali smatram kao i svi,  da ima  daleko više uzroka koji su prouzrokovali  pohod na nevine ljude. Za mene osobno epizoda 5 je najbolja u čitavom serijalu upravo zbog tog switcha  , koji je napravljen na hrabar način od strane Martina.  Još jednom je pokazao da je vrhunski pisac.

 

Producenti i stvaranje vojske od nikud i te blamaže su priča za sebe.

Iskreno, nisam siguran koliki je utjecaj GRRM-a na seriju. Ideja da Daenerys poludi mi je svakako u njegovom stilu, to sam i očekivao i bilo je više nego dovoljno hintova.

 

Međutim, GRRM priču bazira na razvoju likova, na uvidu u njihove unutarnje mehanizme i konflikte, motive koji ih pokreću, pomicanje granica koje likovi sebi postavljaju i sitnice koje ih preko njih guraju. D&D su to uspjeli ekranizirati poprilično dobro. Neću reći odlično, ali jesu je*eno dobro, pogotovo kad pogledamo koliko težak zadatak su imali. U knjigama je jedan od jačih alata unutarnji monolog koji bi često dao informaciju koja nedostaje za kompletnu sliku, a na ekranu je to teže prikazati, ali snalazili su se. Međutim, kako je serija prešišala knjige, neko vrijeme su nastavili po inerciji, a što su se više udaljavali od knjiga, to je priča postajala direktnija i siromašnija, što je kulminiralo ovom zadnjom sezonom koja djeluje kao da D&D znaju kako serija treba završiti, ali ne znaju zašto, što to pokreće likove, koje stvari predstavljaju prekretnicu. To pokušavaju prekriti bogatom produkcijom, ali to baš i ne ide. Imam dojam da su se time samo još dublje uvalili u sranja i da je upravo to dovelo do ovih blamaža.

 

Ja, a koliko vidim ni većina drugih, ne žugam zbog smjera u kojem priča ide, već zbog načina na koji je ispričana. Vjerujem da se GRRM-ov kraj knjige neće značajno razlikovati, ali će biti ispričan na drugačiji način, način koji je u skladu s dosadašnjim pisanjem s kojim ljudi ne moraju nagađati zašto je neki lik nešto napravio, već je iz knjige to jasno iako ne mora biti izričito ni napisano. U odnosnu na GRRM-ovo pisanje, ova sezona djeluje poput srednjoškolca koji odgovara lektiru na temelju sažetka skinutog s neta - priča može biti najbolji klasik na svijetu, ali on zna samo natuknice.

 

P.S. Sreća da Emilia Clarke ima tako izražajne obrve jer su one u velikom broju situacija bile jedini hint da se s njom nešto događa. Njene obrve su najbolji glumac u ovoj sezoni.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 19:14 (MrBlc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice