Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 806.524
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
Na kraju je ispalo da danny ni ne treba svu onu vojsku sto je skupljala. Zamislite sto bi bilo da su sva 3 zmaja živa....

Ja sam zadovoljan. Po meni je sve dobro odrađeno. Neznam ja gdje vi vidite Danny kao pozitivku. Ona od početka prati svoj cilj i tako postupa. Koliko je ljudi prije ubila da bi dobila sto zeli. Varys je jedini to shvacao koliko je ona opasna ali i potrebna.
Lanisteri su po meni najjaci karakteri. Tyron Jamie i Cersei super odrađeni. Starkovi nakon Neda svi loši i bezveze osim male. Snow mi je dosadan i izgleda kao da ce zaplakat svaki tren ali privlaci velik dio zenske publike, Sansa je po meni totalno bezveze, nije ništa pokazala. Bran također.
Ja sam gledao seriju zbog Tyrona, littlefingera, varysa i Jaimiea.
Cak su neki sporedni likovi (Euron i Oberyn) bolji od nekih glavnih.
Svi misle da Emilia lose glumi a meni je cudno kako uopce uspije da se ne smije stalno jer je totalno otkacena van uloge.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Gogy7 kaže...
Na kraju je ispalo da danny ni ne treba svu onu vojsku sto je skupljala. Zamislite sto bi bilo da su sva 3 zmaja živa....

Ja sam zadovoljan. Po meni je sve dobro odrađeno. Neznam ja gdje vi vidite Danny kao pozitivku. Ona od početka prati svoj cilj i tako postupa. Koliko je ljudi prije ubila da bi dobila sto zeli. Varys je jedini to shvacao koliko je ona opasna ali i potrebna.
Lanisteri su po meni najjaci karakteri. Tyron Jamie i Cersei super odrađeni. Starkovi nakon Neda svi loši i bezveze osim male. Snow mi je dosadan i izgleda kao da ce zaplakat svaki tren ali privlaci velik dio zenske publike, Sansa je po meni totalno bezveze, nije ništa pokazala. Bran također.
Ja sam gledao seriju zbog Tyrona, littlefingera, varysa i Jaimiea.
Cak su neki sporedni likovi (Euron i Oberyn) bolji od nekih glavnih.
Svi misle da Emilia lose glumi a meni je cudno kako uopce uspije da se ne smije stalno jer je totalno otkacena van uloge.

 

Ma di mala loše glumi, glumi vrhunski. Problem je u scenariju koji dobije u ruke i mora po njemu odradit scenu. 

 

Ja nisam nju nikad gledao kao pozitivku, nego kao nekoga tko ide po ono što misli da joj pripada. Nije bila ni pozitivka po Essosu, ali baš da će u jednom danu poludit više nego Mad King, to mi nema smisla u priči. Prenaglo i previše. S tim da je imala potencijala da bude pozitivka. Pa samo da zmaj na kraju nije uzletio, bila bi pozitivka, spasioc, osloboditelj, netko tko je uklonio najluđu Cersei... Ovako ona luđa od Geofreya i Cersei zajedno.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
Gogy7 kaže...
Na kraju je ispalo da danny ni ne treba svu onu vojsku sto je skupljala. Zamislite sto bi bilo da su sva 3 zmaja živa....

Ja sam zadovoljan. Po meni je sve dobro odrađeno. Neznam ja gdje vi vidite Danny kao pozitivku. Ona od početka prati svoj cilj i tako postupa. Koliko je ljudi prije ubila da bi dobila sto zeli. Varys je jedini to shvacao koliko je ona opasna ali i potrebna.
Lanisteri su po meni najjaci karakteri. Tyron Jamie i Cersei super odrađeni. Starkovi nakon Neda svi loši i bezveze osim male. Snow mi je dosadan i izgleda kao da ce zaplakat svaki tren ali privlaci velik dio zenske publike, Sansa je po meni totalno bezveze, nije ništa pokazala. Bran također.
Ja sam gledao seriju zbog Tyrona, littlefingera, varysa i Jaimiea.
Cak su neki sporedni likovi (Euron i Oberyn) bolji od nekih glavnih.
Svi misle da Emilia lose glumi a meni je cudno kako uopce uspije da se ne smije stalno jer je totalno otkacena van uloge.

 

e ovo što sam boldao je u biti jedna istina koje se treba biti svjestan kad se gleda ovakva serija.

 

to nisu ljudi kao što smo mi, njih zaboli dupe za plebejce - običnu rulju, oni koriste tu rulju kako bi stekli moć i to je to. Dany je imala neku empatiju ali u biti nju ne zanimaju obični ljudi, ona ima svoj cilj i ide ga postići bez obzira na sve. i to su takvi ljudi, takav je bio aleksandar veliki, julije cezar, hitler, staljin - njih ne zanima koliko će ljudi izginuti, to su im samo brojevi

 

a mi obični gledamo na svaku smrt kao na neko ubojstvo, zločin što je i istina, ali ovi tzv. "veliki ljudi" ne gledaju to tako

15 godina
offline
Game of Thrones

Meni je najvise zao kanala Alt Shift X na YT, covjek je detaljno sve objasnjavao u 20+ minutnim videima, povezivao lore, vadio citate, trazio uporista legendi i mitologije u sadasnjosti serije, no eto vecina videa mu sad nema smisla.

 

Primjerice ovaj video, vec i naslov vise nema nikakvog smisla...

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
wyks kaže...

Meni je najvise zao kanala Alt Shift X na YT, covjek je detaljno sve objasnjavao u 20+ minutnim videima, povezivao lore, vadio citate, trazio uporista legendi i mitologije u sadasnjosti serije, no eto vecina videa mu sad nema smisla.

 

Primjerice ovaj video, vec i naslov vise nema nikakvog smisla...

 

 

 

 najjači lik na YT vezano za GoT 

 

tolko teorija se citavih ovih godina provelo kroz YT da bi na kraju 99.9% bilo puka izmisljotina..nadam se da Martin u knjigama ima detaljnije sve razraženo i barem pola stvari objašnjeno. 

Pogotovo oko undead army / NK i faceless man

5 godina
offline
Game of Thrones

Radi svega ovoga ću ipak pročitat knjige, kad izađe i zadnja, jer me sad zanima kako zapravo završavaju stvari u Westerosu, a ne ovako, nepojašnjeno. Iako, imamo još jednu epizodu, možda i bude koje objašnjenje, ali boljim se da D&D vole Lost, pa nam nema ništa od objašnjenja. Meni je Lost i dan danas najbolja serija ikad snimljena. GOT je trebao bit bolji, ali sad, na kraju, nije. Lost je najbolji.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Game of Thrones

Mora sam je objavit,valjda nije bila :D

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Game of Thrones

a jeste krkani.... sad idete čitati knjige ?!?!???

 

knjige se čitaju prije ekranizacije...

 

no dobro, bar će se malo pismenost u Rvata produljiti, ovako smo nacija neostvarenih fufa i nepismenih konobara...

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Game of Thrones

Kako misliš NEOSTVARENIH fufa?

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Cansee kaže...

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

 Sve to stoji sa zmajevima, ali je problem sto u epizodi 4 zmaj pane ko glineni golub, jesu mogli ubit tog zmaja balistama u kings landingu? Cijela ta ep4 nema smisla i ta njihova putovanja morem otkad se euron pojavio sa 1000 brodova, pa zar nebi kontroliro cijelu obalu onda s tolikom mornaricom? Spomenuo si jos i Tullye, meni to isto nije jasno, sto je s njima oni se nisu borili na sjeveru. Ocekivo sam da ce nakon ep3 svi prezivjeli skupa ic za kings landing i da ce usput pokupit tullye, a oni imaju poprilicnu vojsku i koliko znamo nisu imali gubitke u borbi s lannisterima jer se edmure predo.

Kaos je serija

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

a jeste krkani.... sad idete čitati knjige ?!?!???

 

knjige se čitaju prije ekranizacije...

 

no dobro, bar će se malo pismenost u Rvata produljiti, ovako smo nacija neostvarenih fufa i nepismenih konobara...

 

 Nisam krkan, nego nisam ni znao za knjige, ni za seriju, dok nije već izašla. Onda sam, naravno, počeo gledat seriju i eto nisam čitao knjige. Nisam čitao jer je serija bila vrh vrhova i nije mi bilo potrebno čitat knjige, ako je serija tako dobro napravljena. E vidiš, sad je situacija drugačija...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Filox kaže...

Radi svega ovoga ću ipak pročitat knjige, kad izađe i zadnja,

 Bojim se da onda nista od citanja

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
SamoPitam3 kaže...
Filox kaže...

Radi svega ovoga ću ipak pročitat knjige, kad izađe i zadnja,

 Bojim se da onda nista od citanja

 A dobro i kažeš... A šta ću počet čitat, pročitat sve, pa opet čekat da pročitam kraj... Nema smisla. Čekat, pa ko živ, ko mrtav...

 

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
Filox kaže...
Stric_Jura kaže...

a jeste krkani.... sad idete čitati knjige ?!?!???

 

knjige se čitaju prije ekranizacije...

 

no dobro, bar će se malo pismenost u Rvata produljiti, ovako smo nacija neostvarenih fufa i nepismenih konobara...

 

 Nisam krkan, nego nisam ni znao za knjige, ni za seriju, dok nije već izašla. Onda sam, naravno, počeo gledat seriju i eto nisam čitao knjige. Nisam čitao jer je serija bila vrh vrhova i nije mi bilo potrebno čitat knjige, ako je serija tako dobro napravljena. E vidiš, sad je situacija drugačija...

 

samo ćeš se načekati da izađe zadnja knjiga. ja čekam 6. knjigu skoro 8. godina ( u srpnju će biti punih 8), a nemamo još ni datum izlaska 

 

činjenica je da je Martin jako zakomplicirao stvari i pitanje je hoće li se znati izvući. malo su šanse da ćemo dočekati 7. knjigu od njega, čovjek ima 70 godina i dosta je debel, šanse da bude živ i sposoban da napiše 7. knjigu su prilično slabe. Ako mu se nešto dogodi vjerojatno će se pronaći neki drugi pisac da završi stvari, to se događalo i prije.

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
infernoxcro kaže...
Cansee kaže...

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

 Sve to stoji sa zmajevima, ali je problem sto u epizodi 4 zmaj pane ko glineni golub, jesu mogli ubit tog zmaja balistama u kings landingu? Cijela ta ep4 nema smisla i ta njihova putovanja morem otkad se euron pojavio sa 1000 brodova, pa zar nebi kontroliro cijelu obalu onda s tolikom mornaricom? Spomenuo si jos i Tullye, meni to isto nije jasno, sto je s njima oni se nisu borili na sjeveru. Ocekivo sam da ce nakon ep3 svi prezivjeli skupa ic za kings landing i da ce usput pokupit tullye, a oni imaju poprilicnu vojsku i koliko znamo nisu imali gubitke u borbi s lannisterima jer se edmure predo.

Kaos je serija

 Ne mozes ga ubit u KL jer nema nikakvog smisla. Opet bi ljudi pricali, vidi njih, jednog skinu ko goluba drugi leti. Jednostavno je morala ostat bez zmaja u toj epizodi kako bi gledatelji mislili da KL nece nikad bit osvojen, pogotovo kad je okruzen balistama.

A zapravo je napravila najbolju mogucu stvar, obrusila se na mornaricu iz smjera gdje ne mogu pogodit, ponela ih i dosla na grad. Pomela baliste sa bocnih, strana i to je to. Pa ne mogu oni manevrirat balistama bolje od zmaja u zraku.

Ne razumijem uzjebanost oko tih balista i zmaja. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Game of Thrones

oko zmajeva i (ne)pokretnosti balista sve to stoji, tako da upucavanje zmaja iza stijene od Eurona je nategnuto...

 

trebala je DT doletjeti s dva zmaja do Cersei, malo paradirati njima, Cersi kakti popusti i pristane joj se pokloniti, pa kad Daenerys sleti, opizditi iz katapulta po njima, jedan zmajo krkne, drugi uzleti s Danny i onda ona može povaginiti i potaracati sav Grudobran, i zapržit Cersei...

 

to daje sve sastojke koji bi sadašnje stanje likova opisalo:

Cersei je nepokolebljiva ali odlučna i prepredena, Danny je balavica koja ne zna da se riječ može i pogaziti pa kad joj dođe iz dupeta u glavu, prošvika i to je okidač za njezino ludilo...

 

ne znam i otkuda Varys može pročitati da će puknut ko kokica, pa ju je preventivno išao otrovati?

 

između ludim i lud sam je veeeeeeeeeeeeeliki korak....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

oko zmajeva i (ne)pokretnosti balista sve to stoji, tako da upucavanje zmaja iza stijene od Eurona je nategnuto...

 

trebala je DT doletjeti s dva zmaja do Cersei, malo paradirati njima, Cersi kakti popusti i pristane joj se pokloniti, pa kad Daenerys sleti, opizditi iz katapulta po njima, jedan zmajo krkne, drugi uzleti s Danny i onda ona može povaginiti i potaracati sav Grudobran, i zapržit Cersei...

 

to daje sve sastojke koji bi sadašnje stanje likova opisalo:

Cersei je nepokolebljiva ali odlučna i prepredena, Danny je balavica koja ne zna da se riječ može i pogaziti pa kad joj dođe iz dupeta u glavu, prošvika i to je okidač za njezino ludilo...

 

ne znam i otkuda Varys može pročitati da će puknut ko kokica, pa ju je preventivno išao otrovati?

 

između ludim i lud sam je veeeeeeeeeeeeeliki korak....

 Toliko balista i da oni podrobe samo jednog zmaja, nema mi to neke logike.

Varys je doktor, naravno da je vidio. Sluzio je brdo kraljeva, naravno da zna prepoznat kad neko flisne do kraja. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Game of Thrones

Citam malo vase komentare i neke komentarena netu i mislim da svi malo pretjerujemo, valjda je serija nakon toliko godina privukla toliku paznju i hype da sada su ocekivanja od njenog kraja postala mozda malo prevelika i previse subjektivna od strane citave publike. A ruku na srce treba biti realan, spustiti stvari na zemlju i biti malo objektivan po povodu svega. 

Serija se mora zavrsiti, ovo je posljednja sezona i nazalost kraj ce biti kakav su oni zamislili, koliko god se to svidjalo nama. Svi smo mi u svojim glavama imali neke zamisli, ocekivanja od kraja ali mali broj je onih koji su mozda predvidili da ce stvari otici ovim tokom i to je u poenti i citava bit ove serije, da nas iznenadi u trenutcima kada najmanje ocekujemo. 

 

Ja fakat nisam zamisljao da ce Dany na kraju reagovati kako je reagovala ali opet citav taj neki sok i iznenadnost svega je po mom misljenju odlicna stvar jer su opet uspjeli ubaciti faktor iznenadjenja koji se bio malo izgubio tokom vremena i posljednjih par sezona. Vecina ljudi kuka na tu neku njenu promjenu karaktera ali treba biti opet realan, jedan od likova koji je u toku citavog serijala podnio najvecu zrtvu je Dany, od malih nogu ona i brat su izbjegavali placene ubice, pa onda njena prisilna udaja za Drogu, pa citav put koji je prosla u Esosu, na kraju je postala kraljica u robovskim gradovima, sve je to ostavila da bi ganjala svoj zivotni cilj, zeljezno prijestolje, dodje gdje se suocava sa politickim igrama, previranjima, laznim saveznistvima, unatoc svega ona zrtvuje skoro sve da bi zaustavila white walkere, u procesu gubi dvoje svoje djece, najblize prijatelje i savjetnike i na kraju kako joj je vraceno na svemu tome, John je pocinje izbjegavati, a kada uzmemo u obzir da ona zna da je on pravi pretedent na tron ko zna sta joj se mota po glavi i ponasanje i pasivnost samog naroda kojega je ona dosla da oslobodi i kojega je spasila od walkera i onda kada se sve uzme u obzir nije ni cudo sto joj se nakupilo na kraju i sto je iskalila na nacin koji je iskalila. 

 

Onda kukate kako je sve prebrzo odradjeno, kako dosta stvari nije zatvore i ostaje misterija ali isto tako kada bismo prosli kroz ovu temu koliko se ja sjecam ovdje je bilo dosta kukanja ranije u prethodnim sezonama kako radnja ide presporo, sjecam se koliko ste kukali na Arynu pricu dok je bila na obuci kod faceless-a kao koliko ce to trajati, kad ce se poceti desavati prave stvari, akcija i slicno i sada kada su se stvari pokrenule onda opet ne valja, treba to razloziti i postepeno da ide. Ja mislim da ne bi ni valjalo da su se sve stvari objasnile jer ovako je dosta stvari ostavljeno nama na mastu da sami donesemo neke zakljucke. 

 

Serija je odlicna, od pocetka pa do kraja, htjeli vi to priznati ili ne, postala je svjetski fenomen, ima armije fanova i kakav god na kraju bio rasplet u sljedecoj epizodi mislim da ce biti opet u stilu serijala i cak i ako bude kao sto je izneseno u leakovima opet ce to biti dobar kraj, pomalo sokantan i neocekivan ali opet u stilu GoT-a i ja cu biti sasvim zadovoljan, prvenstevno na tome sto je uspijevala da me konstantno drzi zainteresiranim punih 8 sezona sto se moze pripisati rijetkim serijalima. 

 

Ja sam ocekivao kao konacnu borbu da bude izmedju walkera i tko god bude zauzeo prijestolje, moja ocekivanja tu nisu ispunjena, imao sam onako malo cudne reakcije ali treba se pomiriti sa tim da se nece zavrsiti onako kako smo ocekivali i da tu lezi najveca car citave serije. 

 

Sorry na dugom postu ali eto imam vremena za kuckanje 

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

oko zmajeva i (ne)pokretnosti balista sve to stoji, tako da upucavanje zmaja iza stijene od Eurona je nategnuto...

 

trebala je DT doletjeti s dva zmaja do Cersei, malo paradirati njima, Cersi kakti popusti i pristane joj se pokloniti, pa kad Daenerys sleti, opizditi iz katapulta po njima, jedan zmajo krkne, drugi uzleti s Danny i onda ona može povaginiti i potaracati sav Grudobran, i zapržit Cersei...

 

to daje sve sastojke koji bi sadašnje stanje likova opisalo:

Cersei je nepokolebljiva ali odlučna i prepredena, Danny je balavica koja ne zna da se riječ može i pogaziti pa kad joj dođe iz dupeta u glavu, prošvika i to je okidač za njezino ludilo...

 

ne znam i otkuda Varys može pročitati da će puknut ko kokica, pa ju je preventivno išao otrovati?

 

između ludim i lud sam je veeeeeeeeeeeeeliki korak....

 

Dobro govoriš, ali Varys je stari prepredeni lisac. Upoznao je jako puno ljudi i jedan je od rijetkih ljudi koji je znao toliki broj kraljeva. Među kraljevima, poznavao je i Ludog Kralja. Znao je za uzrečicu "Every time a Targaryen is born, gods flip a coin..." i jako dobro je razumio što to znači i zašto se to govori. A u Danny je vidio sitne detalje koji su mu bili sumljivi, najviše u načinu na koji je pričala o svemu, svijetu, ljudima, vlasti. Ljudi kao Varys vide i prepoznaju detalje kroz priču, ne trebaju im djela. Ako je ITKO mogao prepoznati problem kod Danny, onda je to bio upravo i jedino Varys. 

 

Uz to što je jako, jako sposoban uočiti i prepoznati ljudske karakteristike, on je jedini u seriji uvijek radio drugačije i za drugi cilj od svih ostalih. Nije bio zaluđen s Danny, nije bio zaljubljen u nju, nije ga ona oslobodila iz roblja, nije ga ona spasila od gladi, kuge i rata... On je tu dobrovoljno došao kao savjetnik, ali ju je i upozorio da njemu nije ona prva, nego narod i da će uvijek raditi samo za narod. Bit će joj vjeran dok i ona radi za narod. 

 

Nije bio siguran da će puknit, ali znao je što to znači kad netko kao ona pukne, što to znači za narod i za grad. I sumlja je koji put dovoljna da se djeluje, pogotovo ako postoji puno bolja alternativa, za koju je bio siguran da će bolje funkcionirat - Jon Snow. Sumlja i alternativa su presudili, a ne sigurnost da će ona puknit.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Dr. Vicko kaže...

 

 

Serija je odlicna, od pocetka pa do kraja  6.sezone, htjeli vi to priznati ili ne

There, I fixed it. 

10 godina
online
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

oko zmajeva i (ne)pokretnosti balista sve to stoji, tako da upucavanje zmaja iza stijene od Eurona je nategnuto...

 

trebala je DT doletjeti s dva zmaja do Cersei, malo paradirati njima, Cersi kakti popusti i pristane joj se pokloniti, pa kad Daenerys sleti, opizditi iz katapulta po njima, jedan zmajo krkne, drugi uzleti s Danny i onda ona može povaginiti i potaracati sav Grudobran, i zapržit Cersei...

 

to daje sve sastojke koji bi sadašnje stanje likova opisalo:

Cersei je nepokolebljiva ali odlučna i prepredena, Danny je balavica koja ne zna da se riječ može i pogaziti pa kad joj dođe iz dupeta u glavu, prošvika i to je okidač za njezino ludilo...

 

ne znam i otkuda Varys može pročitati da će puknut ko kokica, pa ju je preventivno išao otrovati?

 

između ludim i lud sam je veeeeeeeeeeeeeliki korak....

 Svi su oni psihopati i krvoloci, čak i ricasto kopile. U biti jedina šansa da ne dobiju krvoloka za novog vladara je bija

krele Stannis. I to ako bi krepa skupa sa ženom odma čim osvoji pa da mala Shireen vlada. Samo eto odbojnost prema

vjerskim fanaticima ga je spriječila da to vidi...

5 godina
offline
Game of Thrones

Ako nista mora se priznati da Daenerys ima dobar vid i dobro "cilja" sa tim zmajem. Ja ovako corav bi popalio i pola svojih u onim uskim ulicicama

 

 

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
om-prat kaže...
Stric_Jura kaže...

oko zmajeva i (ne)pokretnosti balista sve to stoji, tako da upucavanje zmaja iza stijene od Eurona je nategnuto...

 

trebala je DT doletjeti s dva zmaja do Cersei, malo paradirati njima, Cersi kakti popusti i pristane joj se pokloniti, pa kad Daenerys sleti, opizditi iz katapulta po njima, jedan zmajo krkne, drugi uzleti s Danny i onda ona može povaginiti i potaracati sav Grudobran, i zapržit Cersei...

 

to daje sve sastojke koji bi sadašnje stanje likova opisalo:

Cersei je nepokolebljiva ali odlučna i prepredena, Danny je balavica koja ne zna da se riječ može i pogaziti pa kad joj dođe iz dupeta u glavu, prošvika i to je okidač za njezino ludilo...

 

ne znam i otkuda Varys može pročitati da će puknut ko kokica, pa ju je preventivno išao otrovati?

 

između ludim i lud sam je veeeeeeeeeeeeeliki korak....

 Svi su oni psihopati i krvoloci, čak i ricasto kopile. U biti jedina šansa da ne dobiju krvoloka za novog vladara je bija

krele Stannis. I to ako bi krepa skupa sa ženom odma čim osvoji pa da mala Shireen vlada. Samo eto odbojnost prema

vjerskim fanaticima ga je spriječila da to vidi...

 

Stanis bi bio OK, Renly bi istio bio OK. Zamisli da je Renly bio kralj, a Stanis mu glavni zapovjednik, dva brata. Vrh od vlasti, jedan je cijeli dobrica i voli ga narod, a drugi je pravi ozbiljni general i kvalitetni vojskovođa.

Varys bi bio vrh, iako je njemu uloga savjetnika bila suđena.

Jon Snow nije nikad bio okrutan ni koljač, pa ne vidim zašto netko misli da on ne bio dobar i nekrvoločan. Po meni smireniji i pošteniji od Stanisa. Manje lud sigurno.

Tyrion! Ono. Najjači lik za vladat. Svaki vikend orgije, preko tjedna pijančevanje. Slično kao Robert, ali bolje. Sposoban i normalan lik, zna svašta o svemu, dobar u duši.

Jaime - bez Cersei smo vidili da je normalan lik i ne sumljam da bi bio i on dobar vladar, ali SAMO ako Cersei ne bi bilo u blizini. Pametan, žene ga vole (pola naroda), iz dobre obitelji...

Rob Stark. Slično kao Stanis, pošten lik, dobar, malo strog, ali pošteno strog. Nije vjerski fanatik, jako bitno.

 

Ima dosta normalnih likova koji bi normalno vladali i ne bi bili krvoločni. Mislim, vlast mijenja ljude, itanje je kakvi bi bili kad bi zapravo zasjeli na tron, ali po ovome što smo vidili, ovih 5-6 likova bi meni bili svi OK za narod i mir u svijetu.

 

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
SimeKZ kaže...
infernoxcro kaže...
Cansee kaže...

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

 Sve to stoji sa zmajevima, ali je problem sto u epizodi 4 zmaj pane ko glineni golub, jesu mogli ubit tog zmaja balistama u kings landingu? Cijela ta ep4 nema smisla i ta njihova putovanja morem otkad se euron pojavio sa 1000 brodova, pa zar nebi kontroliro cijelu obalu onda s tolikom mornaricom? Spomenuo si jos i Tullye, meni to isto nije jasno, sto je s njima oni se nisu borili na sjeveru. Ocekivo sam da ce nakon ep3 svi prezivjeli skupa ic za kings landing i da ce usput pokupit tullye, a oni imaju poprilicnu vojsku i koliko znamo nisu imali gubitke u borbi s lannisterima jer se edmure predo.

Kaos je serija

 Ne mozes ga ubit u KL jer nema nikakvog smisla. Opet bi ljudi pricali, vidi njih, jednog skinu ko goluba drugi leti. Jednostavno je morala ostat bez zmaja u toj epizodi kako bi gledatelji mislili da KL nece nikad bit osvojen, pogotovo kad je okruzen balistama.

A zapravo je napravila najbolju mogucu stvar, obrusila se na mornaricu iz smjera gdje ne mogu pogodit, ponela ih i dosla na grad. Pomela baliste sa bocnih, strana i to je to. Pa ne mogu oni manevrirat balistama bolje od zmaja u zraku.

Ne razumijem uzjebanost oko tih balista i zmaja. 

 A ne vjerujem da bi to ljudi pricali, zmaj bi bio gubitak u borbi, ovako je cijela bitka za glavni grad i jedna od 2 glavne bitke u seriji prosla bez gubitaka. Ali u redu taj razlog drzi vodu zasto su ga morali ubit ranije, da se stvori dojam da nece osvojit kings landing, ali nacin na koji su ga ubili i ona scena je preglupa jednostavno i to stvara uzjebanost kod vecine ljudi uz pun k drugih stvari u ovoj zadnjoj sezoni. Serija postavlja interna pravila od samog pocetka, sto mozes vidit na primjeru ove sezone sa uvodjenjem balista, pokazali su koliko je to razorno oruzje, prepolovi brod po pola, pogodu 3 puta zmaja sa ogromne distance u toj glupoj sceni. Mozemo se mi sad prepirat koji scenarij bi bio bolji moj ili tvoj, ali to nema smisla. Cinjenica koju ne mozes porec je da se serija srozala kvalitetom i vecina nas koji smo uzjebani kako kazes, smo uzjebani jer volimo ovu seriju i cijeli plot i tesko nam je prihvatit da ce zavrsit s ovoliko rupa i propustenih prilika za stvaranjem necega puno boljeg

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
SamoPitam3 kaže...

Ako nista mora se priznati da Daenerys ima dobar vid i dobro "cilja" sa tim zmajem. Ja ovako corav bi popalio i pola svojih u onim uskim ulicicama

 

 

 Nisu baš prikazali, ali zar stvarno misliš da nije bilo spaljenih saveznika? Ginuli su oko Jon Snowa dok je vikao povlačenje, a bilo je ekipe koja je išla dalje pljačkat i klat. Izginulo je njenih vojnika koliko hočeš, nema teorije da nije. Pa samo šta je padalo s krovova kamenje i šta je sve gorilo sve je dovoljno da ljudi ginu. A ona nije ništa pazila ni gledala kad je krenila, samo je palila. 

Live long and prosper.
9 godina
offline
Game of Thrones

scene gdje Sjevernjaci pale, pljačkaju i siluju po Jugu mi je baš bila poetska pravda, nakon onog što su napravili Nedovom kućanstvu, pa Nedu pa crveno vjenčanje, baš mi je ovo bilo ko kec na desetku

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Filox kaže...

 

 Nisu baš prikazali, ali zar stvarno misliš da nije bilo spaljenih saveznika? Ginuli su oko Jon Snowa dok je vikao povlačenje, a bilo je ekipe koja je išla dalje pljačkat i klat. Izginulo je njenih vojnika koliko hočeš, nema teorije da nije. Pa samo šta je padalo s krovova kamenje i šta je sve gorilo sve je dovoljno da ljudi ginu. A ona nije ništa pazila ni gledala kad je krenila, samo je palila. 

 Ne znam prijatelju. Kada sam vidio scenu iz zadnjeg nastavka ucinilo mi se da je onih "unsullied" vise nego prije bitke sa NK-om

10 godina
online
Re: Game of Thrones
Filox kaže...

 

Stanis bi bio OK, Renly bi istio bio OK. Zamisli da je Renly bio kralj, a Stanis mu glavni zapovjednik, dva brata. Vrh od vlasti, jedan je cijeli dobrica i voli ga narod, a drugi je pravi ozbiljni general i kvalitetni vojskovođa.

Varys bi bio vrh, iako je njemu uloga savjetnika bila suđena.

Jon Snow nije nikad bio okrutan ni koljač, pa ne vidim zašto netko misli da on ne bio dobar i nekrvoločan. Po meni smireniji i pošteniji od Stanisa. Manje lud sigurno.

Tyrion! Ono. Najjači lik za vladat. Svaki vikend orgije, preko tjedna pijančevanje. Slično kao Robert, ali bolje. Sposoban i normalan lik, zna svašta o svemu, dobar u duši.

Jaime - bez Cersei smo vidili da je normalan lik i ne sumljam da bi bio i on dobar vladar, ali SAMO ako Cersei ne bi bilo u blizini. Pametan, žene ga vole (pola naroda), iz dobre obitelji...

Rob Stark. Slično kao Stanis, pošten lik, dobar, malo strog, ali pošteno strog. Nije vjerski fanatik, jako bitno.

 

Ima dosta normalnih likova koji bi normalno vladali i ne bi bili krvoločni. Mislim, vlast mijenja ljude, itanje je kakvi bi bili kad bi zapravo zasjeli na tron, ali po ovome što smo vidili, ovih 5-6 likova bi meni bili svi OK za narod i mir u svijetu.

 

 Meh, lipo ti kažem da je od tih highborn pizda jedino mala normalna. Ćaća joj je fanatik i debil, a brat mu Renly je isto pizda ka i cilo to malo vijeće.

Te ostale šta nabrajaš ni teoretski ne mogu pretendirat na tron. 

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Cansee kaže...
Filox kaže...
Stric_Jura kaže...

a jeste krkani.... sad idete čitati knjige ?!?!???

 

knjige se čitaju prije ekranizacije...

 

no dobro, bar će se malo pismenost u Rvata produljiti, ovako smo nacija neostvarenih fufa i nepismenih konobara...

 

 Nisam krkan, nego nisam ni znao za knjige, ni za seriju, dok nije već izašla. Onda sam, naravno, počeo gledat seriju i eto nisam čitao knjige. Nisam čitao jer je serija bila vrh vrhova i nije mi bilo potrebno čitat knjige, ako je serija tako dobro napravljena. E vidiš, sad je situacija drugačija...

 

samo ćeš se načekati da izađe zadnja knjiga. ja čekam 6. knjigu skoro 8. godina ( u srpnju će biti punih 8), a nemamo još ni datum izlaska 

 

činjenica je da je Martin jako zakomplicirao stvari i pitanje je hoće li se znati izvući. malo su šanse da ćemo dočekati 7. knjigu od njega, čovjek ima 70 godina i dosta je debel, šanse da bude živ i sposoban da napiše 7. knjigu su prilično slabe. Ako mu se nešto dogodi vjerojatno će se pronaći neki drugi pisac da završi stvari, to se događalo i prije.

 

Čitao sam negdje da je 6. knjiga vec napisana a 7. da je napola ili pri kraju i da postoji šansa da obje izađu nakon što serija završi. Radi se o nagađanjima, jer je Martin navodno potpisao da nijedna knjiga neće izaći dok god serija traje. Eto serija završava, pa ćemo vidjet. Nadam se bar Winds of Winteru 

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
om-prat kaže...
Filox kaže...

 

Stanis bi bio OK, Renly bi istio bio OK. Zamisli da je Renly bio kralj, a Stanis mu glavni zapovjednik, dva brata. Vrh od vlasti, jedan je cijeli dobrica i voli ga narod, a drugi je pravi ozbiljni general i kvalitetni vojskovođa.

Varys bi bio vrh, iako je njemu uloga savjetnika bila suđena.

Jon Snow nije nikad bio okrutan ni koljač, pa ne vidim zašto netko misli da on ne bio dobar i nekrvoločan. Po meni smireniji i pošteniji od Stanisa. Manje lud sigurno.

Tyrion! Ono. Najjači lik za vladat. Svaki vikend orgije, preko tjedna pijančevanje. Slično kao Robert, ali bolje. Sposoban i normalan lik, zna svašta o svemu, dobar u duši.

Jaime - bez Cersei smo vidili da je normalan lik i ne sumljam da bi bio i on dobar vladar, ali SAMO ako Cersei ne bi bilo u blizini. Pametan, žene ga vole (pola naroda), iz dobre obitelji...

Rob Stark. Slično kao Stanis, pošten lik, dobar, malo strog, ali pošteno strog. Nije vjerski fanatik, jako bitno.

 

Ima dosta normalnih likova koji bi normalno vladali i ne bi bili krvoločni. Mislim, vlast mijenja ljude, itanje je kakvi bi bili kad bi zapravo zasjeli na tron, ali po ovome što smo vidili, ovih 5-6 likova bi meni bili svi OK za narod i mir u svijetu.

 

 Meh, lipo ti kažem da je od tih highborn pizda jedino mala normalna. Ćaća joj je fanatik i debil, a brat mu Renly je isto pizda ka i cilo to malo vijeće.

Te ostale šta nabrajaš ni teoretski ne mogu pretendirat na tron. 

 Gle sad, pretendirat može svak tko vojskom osvoji grad i makne prijašnjeg kralja/kraljicu.

 

Ali slažem se da bi mala bila najbolja, to svakako.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice