Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.082
|
čitano: 2.898.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Predator003 kaže...

Previše analizirate površnu i pretjerano dramatičnu teen seriju. Tko voli takve stvari ovo ga neće razočarati, a ako ne želite gubiti vrijeme jednostavno pročitajte tih 13 razloga i poštedite se ~12 sati lošeg sadržaja. 

 Točniji opis ove serije ne postoji. Jučer sam  pogledao zadnju epizodu i ne mogu reći da serija loša jer ima zanimljiv način na koji prolazi kroz priču i sviđa mi se ta originalnost ali tu dobre stvari završavaju.

Inače po naslovu sam pretpostavio da je nekog ženkastijeg žanra ali kad je toliko ljudi nahvalilo te zadnje 3 epizode pomislio sam možda su stvarno napravili nešto bolesno i neviđeno na TV-u pa reko idem pogledat.

Do 6 epizode sam se silio onda je malo radnja dobila malo realnosti i zanimljivog sadržaja ali kroz svih 13 epizoda se dramatizira žestoko i to mi je nekako nerealno, a kad sam saznao o čemu se radi očekivao sam tragičnu i realnu seriju. 

Mislim oni imaju 16,17,18g, a  ponašaju se kao curice od 13-14g koje misle da je srednja 4 godine drame što nikako nije istina kod nas, a vjerujem da ni u USA nije baš tako kako dramatiziraju u seriji. Pa po ponašanju roditelja se već vidi da je žešće nerealno, dolaze im roditelji u sobe i kažu da se gase svijetla, pa de nemoj me hebat sa 17g možeš otić iz kuće i vratit se kad hoćeš, a ne gasit svijetla kad se ide spavat .

Isto tako ih roditelji tjeraju da pričaju njima o stvarima iz škole, o prijateljima, osjećajima mislim kome je to realno??. Da nebi mislili da sam zaboravio kako je u srednjoj ja sam tek prije koju godinu završio tako da znam da je stanje punooo drugačije nego u seriji, a ne da svaki put moram opravdavat nekome zašto ja idem van ili tako nešto.

I te zadnje 3 epizode čekam kao ozeblo sunce i na kraju ništa posebno, lik krivi i sebe i ostale za gluposti koje skoro svatko proživi (osim silovanja koje je mogla i spriječiti) i konstanto se ponaša kao neki savršeni lik koji bi kaznio svakog tko je rekao neku lošu stvar toj curi što je glupost, onda su svi zlostavljani i svi su krivi za to.

Po meni su se previše udaljili od realnosti jer ja sam očekivao baš brutalnu i stvarnu priču ali eto trebao sam vjerovat samom sebi i po naslovu zaključiti da će biti nešto ženkastijeg tipa. Inače to je samo moje mišljenje i mislim da serija nije loša za nekoga tko voli takve sapunice i slično i nadam se da će još neka serija koristit njihov način pričanja priče malo kroz prošlost malo kroz sadašnjost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 14:31 (gelon).
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pozdrav,

 

Htio bih pogledati Battlestar Galacticu (novu verziju) pa me zanima gdje ima pogledati online s titlovima, seriju sam počeo gledati ali zapeo sam na pola pa bi sad htio sve sezone u komadu pogledati ...

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Nzn ma koju novu misliš
Ali skini si aplikaciju Terrarium TV
10 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Napokon serija koju cu gledati, jer knjiga je fantasticna.

 

dc hejter
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Izasao Twin Peaks, prva nova epizoda :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 21:43 (mbaksa).
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Morati ću ju ponovno pogledati, jer sam pola sata razmišljao samo o tome da se Twin Peaks vratio, da se Lynch vratio, tako da sam od radnje malo toga pohvatao.

Ali soundtrack je perverzno perfektan, neke scene ulaze u top20 scena cjelokupnog TP-a, primjerica ona crno-bijela s otvaranja...opet tu ima svakakvih likova...obećavajuće.

 

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jel netko pogledao twin Peaks novu epizodu ... i kakvi su dojmovi ...

7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Pogledah prvu epizodu i podijeljenog sam mišljenja.

Serija je upala u zamku suvremene produkcije.

I izgubila dio šarma, i osjećaj mističnosti (skoro u potpunosti).

S nekim pretjeranim i fulanim efektima, očito prisilom produkcijske ekipe koja preočito smatra da moraju pretjerivati s glupim vizualnim efektima da bi se serija svidjela mlađim generacijama (toga će biti sve više i više).

U jednom dijelu čak neodoljivo podsjeća na ranije sezone Supernaturala 

I čini mi se da će se radnja u narednim epizodama naglo ekspandirati i izgubiti onaj osjećaj topline koju je pružao Twin peaks kao malo mjestašce, ali istovremeno i cijeli svijet za likove i radnju same serije.

Stari glumci su izgubili dio uvjerljivosti, a novi nemaju karakter za ovakvu seriju, pa se nadam da su samo prolazne ličnosti.

U tom dijelu su jako pogriješili, jer su neki likovi glumom na nižoj razini od očekivanja, i to jako upada u oči.

Audio efekti povremeno vraćaju stari osjećaj, ali sveukupno promašeno većim dijelom, isto zbog nakaradnog pretjerivanja.

Ponekad bi i tišina trebala govoriti više od riječi.

Iz tog razloga se izgubio i dio vrijednosti inače poprilično dobrog soundtracka.

 

Radnja se razvija u smjeru koji možda nije u potpunosti očekivan, ali ipak ima određen kontinuitet u odnosu na prve dvije sezone, i zapravo će se u narednim epizodama radnja tek definirati.

Sveukupno, s te strane nije promašeno.

Lynchevski apsurd i nadrealnost su još tu, ali u kontroliranoj dozi (na žalost, očito ciljaju na tetkastu publiku).

 

Rezime: sasvim ok prva epizoda, samo se nadam da je i produkcijska ekipa uvidjela pogreške nakon kaj su u miru pogledali svoje djelo.

Ili su sasvim izgubili osjećaj....

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Jedno je jasno oko TPa - Lynch definitivno nije isao na 'ulizivanje' starim fanovima. Svi oni koji su ocekivali nastavak price, vidjeti svoje omiljene likove kako ostarjeli sjede i dalje u istom bircu i jedu pitu od jabuka, Coopera kako pije kavu i trabunja o Lauri, ostat ce razocarani.

Dobili smo nesto ... skrz drugacije. Sto se na kraju moze pokazati skroz dobrom odlukom, bumo vidli :)

Evo citat recenzije sa indexa:
"Definitivno niste dobili stari Twin Peaks, ali dobili ste novog Lyncha i to u punom čudačkom sjaju. Ako je to nešto što vas usrećuje, odlično, ali u slučaju da želite pogledati još epizoda starog "Twin Peaksa", pogledajte jednu od pedesetak kopija koje su se u ovih 26 godina pojavile.

U svakom slučaju, Twin Peaks se vratio, ali očito nije tu da bi ispunjavao vaša očekivanja. "
11 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ne znam, ali ja nikad ne bih gledao neku seriju samo zbog dobrog soundtracka. 

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Tko je fan Lyncha biti će fan i serije, to je bar jasno...meni je perfektna...a kritike da je neprepoznatljiva su neutemeljene, pa pobogu, tek su dvije epizode vani.

Vizualno je sjajan, ima tu svega od Eraserheada do Inland Empirea, sound design uvlači u priču, metafore, ponajviše ona sa staklenom kutijom su odlične...to je Lynch, voliš ili ne voliš.

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Sutra (po našem vremenu) je zadnja epizoda 4. sezone Brooklyn Nine-Ninea.
14 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

12 Monkeys 3. sezona, svih 10 epizoda je već odgledano. Ludi kraj, morat će bit nastavak serije :D

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Novi TP je odlican i zajebaniji od orginala 

3,4 epke su fantasticne

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
4mal kaže...

Novi TP je odlican i zajebaniji od orginala 

3,4 epke su fantasticne

 potpisujem, odusevljen sam serijom, jeziva skoro svaki sekund, kako su sjajno mrtvaci snimljeni kad izgovaraju skokovito robotizirano rijeci, aooooo...pjesma ubija 

 

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Zapravo to je reverse govor pa zvuci tako,  jer su u paralelnoj dimenziji u odnosu na zbilju ;-)

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao prve dvije epizode black mirror. Za sad mi je odlicna jer sam vec skoro odustao od serija. Ali ovo mi je bas totalno drugacije od drugog..😁

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Koju sezonu?

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Prva. Tek poceo. Dugo me kopkalo da li da pogledam..

16 godina
moderator
online
Koju seriju trenutno pratite?

Za razliku od većine koji se ovdje javljaju, Twin Peaks (nova sezona; starih se ne sjećam) me zasad nije oduševio. Dosadan i pretenciozan. Style over substance. Kao da nije poanta u gledanju serije, nego o tumačenju na koji način se serija gleda, tj. vidi. Sad će netko možda reći - ali to i jest poanta! No, meni nije! Ja serije ne gledam radi toga.

 

Serija je čudna samo zato da bude čudna. "Čudnost" koja je svrha sama sebi. Podsjeća me na apstraktnu sliku u galeriji pred kojom ljudi stoje i onda pokušavaju "dokučiti" što bi ta slika trebala predstavljati i u tom procesu oni zapravo ne tumače nužno umjetnika, nego u sliku umeću svoj smisao. Jedno je nad jednom apstraktnom slikom kontemplirati koju minutu, no kontemplirati satima nad serijom? Imam dojam da serija pokušava navesti gledatelja na pomisao da je puno dublja nego što stvarno jest. Dosad sam odgledao dvije - odgledat ću možda još koju epizodu, možda mi se stav promijeni...

 

Nije mi se baš dopala ni American Gods. Dosadnjikava mistika/fantazija/metafizika. Možda to ima neke veze s mojim skeptičkim pogledom na svijet - mene ne muči ako nešto ne znam ili ne mogu znati i nemam apsolutno nikakve potrebe dodjeljivati značenje/smisao nečemu što značenja/smisla nema ili nije evidentno na prvi ili drugi pogled. Jednostavno - I don't care - get to the point ili idem dalje.

 

Ovo su samo moji stavovi - ne kažem da se vama ne bi trebale svidjeti te serije. Kužim što su autori njima htjeli postići, ali ta njihova postignuća meni osobno ne donose zabavu, zadovoljstvo.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

The Handmaid's Tale pogledao prvu epizodu. Ostao sam WTF!? Čini se jako zanimljiva iako nije puno tog objašnjeno u prvoj epizodi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...

Za razliku od većine koji se ovdje javljaju, Twin Peaks (nova sezona; starih se ne sjećam) me zasad nije oduševio. Dosadan i pretenciozan. Style over substance. Kao da nije poanta u gledanju serije, nego o tumačenju na koji način se serija gleda, tj. vidi. Sad će netko možda reći - ali to i jest poanta! No, meni nije! Ja serije ne gledam radi toga.

 

Serija je čudna samo zato da bude čudna. "Čudnost" koja je svrha sama sebi. Podsjeća me na apstraktnu sliku u galeriji pred kojom ljudi stoje i onda pokušavaju "dokučiti" što bi ta slika trebala predstavljati i u tom procesu oni zapravo ne tumače nužno umjetnika, nego u sliku umeću svoj smisao. Jedno je nad jednom apstraktnom slikom kontemplirati koju minutu, no kontemplirati satima nad serijom? Imam dojam da serija pokušava navesti gledatelja na pomisao da je puno dublja nego što stvarno jest. Dosad sam odgledao dvije - odgledat ću možda još koju epizodu, možda mi se stav promijeni...

 

Nije mi se baš dopala ni American Gods. Dosadnjikava mistika/fantazija/metafizika. Možda to ima neke veze s mojim skeptičkim pogledom na svijet - mene ne muči ako nešto ne znam ili ne mogu znati i nemam apsolutno nikakve potrebe dodjeljivati značenje/smisao nečemu što značenja/smisla nema ili nije evidentno na prvi ili drugi pogled. Jednostavno - I don't care - get to the point ili idem dalje.

 

Ovo su samo moji stavovi - ne kažem da se vama ne bi trebale svidjeti te serije. Kužim što su autori njima htjeli postići, ali ta njihova postignuća meni osobno ne donose zabavu, zadovoljstvo.

 Ovo što si rekao za Twin Peaks mi se čini dosta popularno i u drugim serijama. Tipa Legion. Svi circlejerkaju o toj seriji, a ta serija je točno to što si rekao, dosadno i pretenciozno i čudna je tek toliko da bude čudna. Onako stvari se događaju na ekranu, ali se in the grand scheme of things ništa ne događa. Za novi Twin Peaks ne mogu reći jer nisam još pogledao.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...

Za razliku od većine koji se ovdje javljaju, Twin Peaks (nova sezona; starih se ne sjećam) me zasad nije oduševio. Dosadan i pretenciozan. Style over substance. Kao da nije poanta u gledanju serije, nego o tumačenju na koji način se serija gleda, tj. vidi. Sad će netko možda reći - ali to i jest poanta! No, meni nije! Ja serije ne gledam radi toga.

 

Serija je čudna samo zato da bude čudna. "Čudnost" koja je svrha sama sebi. Podsjeća me na apstraktnu sliku u galeriji pred kojom ljudi stoje i onda pokušavaju "dokučiti" što bi ta slika trebala predstavljati i u tom procesu oni zapravo ne tumače nužno umjetnika, nego u sliku umeću svoj smisao. Jedno je nad jednom apstraktnom slikom kontemplirati koju minutu, no kontemplirati satima nad serijom? Imam dojam da serija pokušava navesti gledatelja na pomisao da je puno dublja nego što stvarno jest. Dosad sam odgledao dvije - odgledat ću možda još koju epizodu, možda mi se stav promijeni...

 

 

 Lynch prije par dana...“It is a continuing story, so it is continuing”

Znači, ako se ne sjećaš, ili nisi gledao seriju otprije 25+ godina te ako nisi gledao ''Fire Walk With Me'' onda zbilja neznam na koji način uopće možeš pohvatati radnju, tko je tko, što je što, simboliku i sve što je svojstveno ne samo Twin Peaksu, nego općenito Lynchevu svijetu...zato i imaš situaciju da ti je TP ''style over substance'' što jednostavno nije točno...poanta je u tome da Lynch traži angažman gledatelja što savršeno opisuje u sceni sa staklenom kutijom, traži maksimalnu koncentraciju, a u većini slučajeva njegova se djela moraju pogledati više puta da bi se pokupio i na pravo mjesto stavio svaki mali detalj.

TP, originalni mi je najdraža serija, ali ovaj novi, tj. ove četiri epizode su ga već prerasle, i to jako.

 

Prije nekog vremena sam, mislim baš s tobom razgovarao o seriji ''Big Little Lies'' i tu smo bili na različitim stranama, tebi se svidjela, meni je bila užas, a užasna mi je bila baš iz razloga što ne traži mnogo od gledatelja, osim da se zavali u naslonjač i gleda dok ga oči ne zabole, nakon toga se ugasi medij preko kojeg se gleda i serija se vrlo vjerojatno zaboravlja u narednih sedam dana maksimalno.

Bogatstvo Twin Peaksa, bar meni, je upravo u ovom ''dokučivanju'', odnosno razmišljanju i traženju odgovora.

 

16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
m77 kaže...
zato i imaš situaciju da ti je TP ''style over substance'' što jednostavno nije točno...poanta je u tome da Lynch traži angažman gledatelja što savršeno opisuje u sceni sa staklenom kutijom, traži maksimalnu koncentraciju, a u većini slučajeva njegova se djela moraju pogledati više puta da bi se pokupio i na pravo mjesto stavio svaki mali detalj.

Opisao si upravo ono što sam ja kritizirao u svojoj poruci: "Kao da nije poanta u gledanju serije, nego o tumačenju na koji način se serija gleda, tj. vidi. Bit serije znači nije "substance", nije sadržaj, nego stil (traženje detalja).

 

Mislim, tko voli nek izvoli, ali uzdizanje serije u nebesa zbog toga već polako ide na živce. I taj "pogled s visoka" - kao da veličanjem Twin Peaksa čovjek pokazuje (dokazuje) koliko je bistar i mudar jer uspije pohvatati sve detalje. Svašta. To me podsjeća na one "inspirativne" memove po fejsu koje ekipa voli postati i misle da postaju neku duboku mudrost. A kad ono - kita.

 

m77 kaže...
Prije nekog vremena sam, mislim baš s tobom razgovarao o seriji ''Big Little Lies'' i tu smo bili na različitim stranama, tebi se svidjela, meni je bila užas, a užasna mi je bila baš iz razloga što ne traži mnogo od gledatelja, osim da se zavali u naslonjač i gleda dok ga oči ne zabole, nakon toga se ugasi medij preko kojeg se gleda i serija se vrlo vjerojatno zaboravlja u narednih sedam dana maksimalno.
Bogatstvo Twin Peaksa, bar meni, je upravo u ovom ''dokučivanju'', odnosno razmišljanju i traženju odgovora. 

Nemam ništa protiv toga da serija ili film traži ozbiljan angažman od gledatelja. Mene smeta kad je to "traženje" poanta svega. Kad je poanta da ti tražiš detalje, umjesto da konzumiraš sadržaj. Ono, pričaš kao da ne gledaš seriju nego igraš zagonetku, a serija je tu samo usput - kao da ti je serija medij za tvoje otkrivanje detalja, za rješavanje zagonetke. Ak hoću rješavat zagonetku, kupit ću si Skandi.  A kad gledam televizijsku seriju, želim gledati televizijsku seriju, a ne da imam osjećaj da ne gledam televizijsku seriju, nego rješavam Skandi.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ha mislim, zna se što Twin Peaks/Lynch nudi, zagonetku, misteriju, nadrealizam, dvosmislenost...ako to ne voliš, onda zbilja neznam zašto si uopće ušao u taj svijet.

Ja ne volim Marvel/DC i izbjegavam to u širokom luku, ići pogledati neki njihov izdanak i onda komentirati manjak suvisle radnje i plakati kako mi se to ne sviđa bilo bi u potpunosti promašeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 21:11 (m77).
16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Kažeš "zna se što Twin Peaks/Lynch nudi" - ja nisam znao. Zato sam i išao pogledati što nudi, kad je hrpa ljudi Twin Peaks uzdizala u nebesa. A ne mogu suditi o nečemu što nisam gledao.

 

Sad znam što nudi, ponudio sam svoje viđenje toga, nisam od nikoga tražio da ne gleda Twin Peaks ili da se mora složiti s mojim viđenjem. A kritiku valjda smijem napisati, ne? Pa ova tema valjda nije namijenjena samo pohvalama serija...

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...

Kažeš "zna se što Twin Peaks/Lynch nudi" - ja nisam znao. Zato sam i išao pogledati što nudi, kad je hrpa ljudi Twin Peaks uzdizala u nebesa. A ne mogu suditi o nečemu što nisam gledao.

 

Sad znam što nudi, ponudio sam svoje viđenje toga, nisam od nikoga tražio da ne gleda Twin Peaks ili da se mora složiti s mojim viđenjem. A kritiku valjda smijem napisati, ne? Pa ova tema valjda nije namijenjena samo pohvalama serija...

 Nisi upoznat s radom Davida Lyncha?

16 godina
moderator
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
m77 kaže...
Nisi upoznat s radom Davida Lyncha?

Ne. Jedino što sam njegovo gledao je bio Blue Velvet, ali to još kad sam bio klinac. I Twin Peaks, naravno, ali isto kad sam bio klinac i praktički ga se nimalo ne sjećam - sjećam se samo da je u njemu glumio Kyle McLaughlan, tj. njegovu facu sam povezivao s riječima "Twin Peaks".

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 21:59 (mbaksa).
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Upravo pogledao prvu epizodu Twin Peaks i ja sam oduševljen. Moja ocjena 9/10. Totalno uvrnuto, misteriozno i genijalno napravljeno da ti sat i pol proleti

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Kratko i jasno postao si star, netplerantan na slow paced mistic pretenziosnost jbg....stari preslo te vrijrme.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice