Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.075
|
čitano: 2.889.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Netko mozda gledao seriju Chernobyl Zona otchuzhdeniya ?

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Looming Tower, progutao u dva dana. Tema je 9/11 tj. događaji koji su doveli do 9/11. Naletio onako slučajno i na kraju ostao ugodno iznenađen.

10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Počeo gledat (već je dosta prošlo) Marvelove junake na Netflixu i niti jednu nisam nastavio. 

 

Lucifera također, prestal sam sa gledanjem par epizoda nakon kaj mu je stara pobjegla iz Pakla. Nije to to, svaka epizoda ista i jednostavno previše se ponavlja šema znamo ko je kriv, ulove ga ispadne da je netko drugi ajmo njega tražit i sama priča oko Lucifera i on kao lik se nažalost utapaju u u tom CSI sranju. 

Kasnije sam skužio i pročitao da je Bruckheimer krivac. Šteta, lik je jeben i mogla se puno bolja serija napravit oko njega. 

 

Bacio oko na Safe, vidio glumi Michael C Hall, nisam ga dugo vidio, priča već 100 puta prožvakana, on u ulozi oca čija se kćer nije vratila iz provoda. 

Wtf, gluma na razini Krv nije voda i KT2, dugo nisam vidio nešto tako loše i režirano( upoznavanje sa likovima/obiteljima) i odglumljeno, facijalne ekspresije (!) i igre obrvama su me poškakljale po anusu i nakon 15 minuta serija je dočekala kraj. Bar s moje strane.  

 

1/10.

 

Nisam nikad gledao Twin Peaks, šta da kažem. Skinuo prve dvije sezone da bacim oko na na kultnu seriju prije nego odgledam treću. Oduvijek sam mislio da je to serija tipa Dinastija. Stao sam sa gledanjem tokom prve epizode dok malog ispituju u školi. Overacting na najjače, ne znam dal je trash al mi gluma djeluje tako. Imal sam boljih serija u tom trenutku pa se nisam zadržao al doći će i ona na red. Malo zbunjujuće gledati neku ozbiljnu triler/krim dramu i onda tako neozbiljne likove uzimati sa nekom dubinom. Na eksternom je, neka čeka. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Pozz
Da li bih neko slučajno znao gdje bih mogao naći ovu seriju za gledati ili skinuti? Hvala unaprijed.
Lp.
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Garac24 kaže...
Pozz
Da li bih neko slučajno znao gdje bih mogao naći ovu seriju za gledati ili skinuti? Hvala unaprijed.
Lp.

 Pozdrav, koliko sam prosao na brzaka, kao prvo nema titlova za exyu jezike, niti za ostale jezike. Tako da ti jedino preostaje da odes na neku njenavku stranicu i gledas ga njemackom ako ga znas.

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

13 Reasons Why -  2. sezona, pogledao par epizoda, zasad dosta slabo, i čini mi se da ne ide na bolje. Uvođenje duha Hanne kao ravnopravnog lika u drugoj epizodi je žešći nonsense.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 22:33 (Paolo Maldini).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Slažem se. Trenutno sam na drugoj epizodi i nije mi baš nešto, ali svejedno ću pogledati do kraja.

16 godina
moderator
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Uskoro (25.5.) stiže nova serija s Jillian Jacobs iliti Micky iz serije Love. I sestra iz serije Casual. I mislim jedna učiteljica iz serije Teachers. Ne bih znao za nju da se na Indexu nije pojavio naslov: Ibiza tuži Netflix zbog filma snimljenog u Hrvatskoj: "Ovo je prijevara". Jer je, eto, dijelom snimana u rvackoj, a ne na ibici.  Prema traileru doduše ne izgleda obećavajuće.

 

Jedan zanimljiv fenomen - čovjek bi očekivao da bude tu prekrasnih scena, kad li, ono, sve izgleda... Dosadnjikavo. Obično. Starinski. Valjda zato jer smo prilično dobro upoznati s ovim našim krajolikom pa to nama nije nimalo egzotično. Strancima valjda to izgleda kul, neobično, novo, svježe.

 

EDIT: LOL, ne znam kako sam si zabrijao da je to serija. Valjda samim tim što je od Netflixa... Uglavnom, to je film.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 3:59 (mbaksa).
15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

NAPOMENA: nema direktnih spoilera ali za svai slucaj ko ne zeli nista znat neka ne cita.

 

pogledao 13 reasons why 2. sezonu i to u jednom komadu. ne iz razloga sto je tolko dobra nego jer da sam stao pitanje je dal bi uopce nastavio dalje. lose je ovo, pogotovo ako usporedimo s prvom sezonom. ima previse rupa u radnji, jako glupih odluka, nelogicnosti, los scenarij, losa propaganda i sve je ovo kao "ajmo napravi sezonu da pokazemo americkim tinejderima da samoubojstva i school shooting nije rjesenje", i ne kazem normalno da je, ali onda to nije serija nego propagandni video. hannah kao lik ovdje je bila potpuno nepotrebna i jako na glup nacin ubacena, da su ostavili samo flashbackove bilo bi dosta, ona duh fora je glupost, pogotovo u ovom smislu u kojem je napravljeno(kao stvarni duh a ne kao videnje hannah u glavi claya kao neka vrsta prividanja zbog stresa tj halucinacije). i onda konano u zadnjoj epizodi(koja je definitivno preduga) pomislim ajde ide prema kraju, zakljucit ce sve price, cak i odvratni bad guyevi su dobili neku zavrsnicu sto mi se nikako ne svida kako je odradeno, oni u zadnjih 20 minuta epizode pokrecu mini price i rade setting za jos jednu sezonu... kakva muznja love, lvl 9000.

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Namirisali uspijeh i lovu,pa isli snimat sezonu 2.Nista novo ako se sjetimo Walking Dead cirkusa.
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
gocc01 kaže...

Bacio oko na Safe, vidio glumi Michael C Hall, nisam ga dugo vidio, priča već 100 puta prožvakana, on u ulozi oca čija se kćer nije vratila iz provoda. 

Wtf, gluma na razini Krv nije voda i KT2, dugo nisam vidio nešto tako loše i režirano( upoznavanje sa likovima/obiteljima) i odglumljeno, facijalne ekspresije (!) i igre obrvama su me poškakljale po anusu i nakon 15 minuta serija je dočekala kraj. Bar s moje strane.

Odgledao sam cijelu sezonu jednim okom (uz rad). Dobro si je opisao.  A što radnja dalje odmiče, zahtijeva sve veći i veći "suspension of disbelief". Kao što si rekao, užasno loša režija, užasno loša gluma, a bome je i scenarij katastrofa. Dexter ima nepodnošljiv naglasak, a najsmješnije je što ga često izgubi (što je serija bliže kraju, to manje koristi taj grozni naglasak pa postaje blago podnošljiviji).

 

Uglavnom, za pustiti mozak na pašu, kad usput radite nešto drugo, znači da serija bude pozadinska buka - za to je OK. Aktivno investiranje vremena u seriju - ne dolazi u obzir. Nemrem vjerovat da su kritičari seriju pozitivno ocijenili - 76% pozitivnih recenzija na RottenTomatoesu, a i publici se sviđa u praktički istom postotku. Možda zato jer Michal C Hall glumi u seriji. Tko ga želi gledati u dobroj ulozi, nek radije pogleda film Cold in July - tu se fakat iskazao i film je prilično dobar.

 

###

 

Prijeđimo sad na nešto bolje. Serija Vida - govori o dvije sestre meksikanke, koje su se ponovno sastale nakon što im je majka umrla. Tri epizode sam dosad pogledao - tri odlične epizode. Drama koja govori kako se nositi s gubitkom, o obiteljskim odnosima, o ljubavnim problemima, eksplicitnije scene seksa od očekivanog. Tu imamo onaj raskorak između kritike i publike (to volim! ) - 100%:64%, ne zato što je serija loša (upravo suprotno), nego zato što je teška za gledanje, namijenjena onima koji vole dublje stvari i imaju viši prag tolerancije za čednost (nisam siguran da sam se tu dobro izrazio, ali valjda ćete shvatiti), odnosno serija se bavi temama koje jesu ili su bile tabu.

 

Kod druge serije imamo obrnutu priču - Sweetbitter - omjer 32%:83%. Jasno je da se publici više sviđa ova serija, pogotovo jer je puno lakša za gledanje, jer ide realtivno na sigurno, a u glavnoj ulozi je zgodna mlada slatkica (za razliku od nadr*ane srednjovječne lezbijke kao u Vidi ) koja se doselila u nepoznat joj grad kako bi se tu pronašla. Serija je po mom mišljenju malo podbacila, ali je nastavljam gledati zbog spomenute slatkice. Možda se popravi.

11 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

 

jel zna netko možda zašto nema treće sezone na netflixu?? vidio sam da je izašla al ništa još na netflixu

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Na EU Netflix dolazi sa par mjeseci zaostatka, racunaj oko 9-10 mjeseca najranije

16 godina
moderator
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Rick odlazi iz The Walking Deada - u 9. sezoni bude u samo šest epizoda (sve osim prve dvije sezone inače imaju po 16 epizoda). Ta serija već dulje vrijeme nema razloga postojati - sad ju možda konačno ukinu. Bolje da je ukinu nego da bude ovakva kakva je bila zadnjih nekoliko sezona.

8 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Završili "amerikanci" (FX, The Americans), nisam upoznao puno ljudi koji su pratili ovu seriju ali meni je bila jedna od najdražih. 

K2
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Počeo gledati komediju Superstore. Stao sam na 4. epizodi i za sad je super. 

16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Marko :D kaže...

Počeo gledati komediju Superstore. Stao sam na 4. epizodi i za sad je super. 

Poslije će biti još bolja. U prvoj sezoni su se još uhodavali...

 

Nova SF serija Impulse. Neću otkrivati detalje, reći ću samo da je prilično zanimljiva kroz prve tri epizode. Kreator i izvršni producent je Doug Liman, režiser Buorneovog identiteta i Edge of Tomorrow.

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Osnovna radnja serije IMPULSE nije nikakva tajna....

 

Based on the third novel in the Jumper series by Steven Gould, Impulse features a rebellious 16-year-old girl who has always felt different from her peers and has longed to escape from her seemingly quaint small town. When a local drug dealer attempts to assault her, she discovers she has the extraordinary ability to teleport. This newfound power confirms her conviction that she really was different from everybody else, but it now makes her the focus of those who want to control her.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ova zadnja 9. epizoda The Expanse... Bolje da sam je na mobitelu pogledao neg se jebao sa skidanjem torrenta na mobitel, zatim prebacivanjem putem OTGa na usb stick, pa nađi prijevod i preimenuj... Teško je piratstvo bez kompa... Terrarium je zakon. Netflix sam otkazao, pitali razlog, reko premalo sadržaja i prevelika cijena. Moram srat malo, možda malo odvrnu pipu za HR. 

 

Ontopic, kako se zovu serije tipa Love, Barry, Loudermilk, brijem da i Atypical spada tu... Nisu komedije, kaj su to dramedije? Jel moguće da su mi dobre DRAMEDIJE?!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
gocc01 kaže...

Ontopic, kako se zovu serije tipa Love, Barry, Loudermilk, brijem da i Atypical spada tu... Nisu komedije, kaj su to dramedije? Jel moguće da su mi dobre DRAMEDIJE?!

Navuko si se, a?  Dramedija ili humorna drama. Ni jedan izraz nije idealan (dramedija mi je posebno grozan). https://en.wikipedia.org/wiki/Comedy-drama

 

Dramedije spajaju dobre stvari iz oba žanra - imaju dubinu, ali imaju i nešto humora pa nisu tako teške/ozbiljne kao čiste drame. Popularnost im je, brijem, narasla zbog prezasićenja sitkomima s nasnimljenim smijanjem.

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...
gocc01 kaže...

Bacio oko na Safe, vidio glumi Michael C Hall, nisam ga dugo vidio, priča već 100 puta prožvakana, on u ulozi oca čija se kćer nije vratila iz provoda. 

Wtf, gluma na razini Krv nije voda i KT2, dugo nisam vidio nešto tako loše i režirano( upoznavanje sa likovima/obiteljima) i odglumljeno, facijalne ekspresije (!) i igre obrvama su me poškakljale po anusu i nakon 15 minuta serija je dočekala kraj. Bar s moje strane.

Odgledao sam cijelu sezonu jednim okom (uz rad). Dobro si je opisao.  A što radnja dalje odmiče, zahtijeva sve veći i veći "suspension of disbelief". Kao što si rekao, užasno loša režija, užasno loša gluma, a bome je i scenarij katastrofa. Dexter ima nepodnošljiv naglasak, a najsmješnije je što ga često izgubi (što je serija bliže kraju, to manje koristi taj grozni naglasak pa postaje blago podnošljiviji).

 

Uglavnom, za pustiti mozak na pašu, kad usput radite nešto drugo, znači da serija bude pozadinska buka - za to je OK. Aktivno investiranje vremena u seriju - ne dolazi u obzir. Nemrem vjerovat da su kritičari seriju pozitivno ocijenili - 76% pozitivnih recenzija na RottenTomatoesu, a i publici se sviđa u praktički istom postotku. Možda zato jer Michal C Hall glumi u seriji. Tko ga želi gledati u dobroj ulozi, nek radije pogleda film Cold in July - tu se fakat iskazao i film je prilično dobar.

 

###

 

Prijeđimo sad na nešto bolje. Serija Vida - govori o dvije sestre meksikanke, koje su se ponovno sastale nakon što im je majka umrla. Tri epizode sam dosad pogledao - tri odlične epizode. Drama koja govori kako se nositi s gubitkom, o obiteljskim odnosima, o ljubavnim problemima, eksplicitnije scene seksa od očekivanog. Tu imamo onaj raskorak između kritike i publike (to volim! ) - 100%:64%, ne zato što je serija loša (upravo suprotno), nego zato što je teška za gledanje, namijenjena onima koji vole dublje stvari i imaju viši prag tolerancije za čednost (nisam siguran da sam se tu dobro izrazio, ali valjda ćete shvatiti), odnosno serija se bavi temama koje jesu ili su bile tabu.

 

Kod druge serije imamo obrnutu priču - Sweetbitter - omjer 32%:83%. Jasno je da se publici više sviđa ova serija, pogotovo jer je puno lakša za gledanje, jer ide realtivno na sigurno, a u glavnoj ulozi je zgodna mlada slatkica (za razliku od nadr*ane srednjovječne lezbijke kao u Vidi ) koja se doselila u nepoznat joj grad kako bi se tu pronašla. Serija je po mom mišljenju malo podbacila, ali je nastavljam gledati zbog spomenute slatkice. Možda se popravi.

 Vida i sweetbitter nemaju title na nasem

16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...
Vida i sweetbitter nemaju title na nasem

Dobra prilika da počneš učiti engleski jezik. 

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

dobro jel ko gleda ovo?

 

piše: a series of embarrassing episodes

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 15:44 (Gorstak79).
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Gorstak79 kaže...

dobro jel ko gleda ovo?

 

piše: a series of embarrassing episodes

Ne. Ali s obzirom da je Schumerica poznata kao feministica, da joj humor jako ide u tom smjeru, da je zapravo dosadna i popuje (npr. body positivity), opis me uopće ne čudi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...
Ne. Ali s obzirom da je Schumerica poznata kao feministica, da joj humor jako ide u tom smjeru, da je zapravo dosadna i popuje (npr. body positivity), opis me uopće ne čudi.

 

A kakva je Louie serija?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Gorstak79 kaže...
A kakva je Louie serija?

Odlična. Čudna, neobična, ali odlična. No, treba ti sjesti njegov tip humora, a brijem da mnogima neće sjesti. Opisao bih to kao bittersweet humor. Uz zločesti i vulgarni humor kad radi stand-up.

 

Uglavnom, godinama su pričali o tom nekom Louieju na Serijali i dizali ga u nebesa, godinama sam se odupirao da ga pogledam jer mi se nije činilo zanimljivo, ali kad sam ga pogledao, oduševio me. Ali velim - nije za svakog.

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...
Gorstak79 kaže...

dobro jel ko gleda ovo?

 

piše: a series of embarrassing episodes

Ne. Ali s obzirom da je Schumerica poznata kao feministica, da joj humor jako ide u tom smjeru, da je zapravo dosadna i popuje (npr. body positivity), opis me uopće ne čudi.

 I cesto "posudjuje" materijal drugih komicara.

Prve 2 sezone su mi bile ok ali onda je pocela s feminist materijalom i oslo sve u 3PM.

15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ruzcheHR kaže...

Cliffhanger je očajan ali istina je da su od 24 epizode valjale samo zadnje dvije. Ja se isto nadam da će neki drugi network preuzet seriju i odvest je u "dark" smjeru. Ali male su šanse da to bude Netflix.

 odlicne vijesti, netflix kupio prava, dolazi nam 4. sezona na netflix.

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jel može preporuka serije slične kao

 

Zakon braće

Narcos

Suits

Silicon Valley

 

Davno prije sam počeo gledat Breaking bad ali sam odusto na 2. sezoni jer je radnja bila pre spora

Može!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice