Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.082
|
čitano: 2.897.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dzelo kaže...

Chernobyl - odgledao prvu epizodu i mogu reci da dugo vremena nisam gledao nista bolje... Sami vrh, odusevljen sam. Kako je sve prikazano epski, nisam sad neki emotivan lik, ali par puta sam se najezio u toku epizode. Karakterizacija likova i drustva odlicna i realna. I defitnitivno me zaintrigirala tema Chernobyla jos vise, tako da cu se sad dati i u neko istrazivanje i jos dublje edukovanje povodom ove teme.

 

 

Potpuno se slažem. Sinoć odgledao prvu epizodu i sad evo pripremam se da pogledam i drugu. 

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

pogledo ovu 4. epizodu chernobyla, uh kako teska epizoda. neke scene stvarno potresu covjeka. 

serija je odlicna, nisam dugo gledao nesto s ovakvom atmosferom. 

 

hbo se bome dobro iskupio za kriticni game of thrones, skroz sam i zaboravio na njega kad sam poceo gledat chernobyl. 

8 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ma kakve igre ma kakva prijestolja! 

Chernobyl je VRH vrhova.

Kako su samo odlično prikazali onu akciju na krovu nuklearke sa Biorobotima, ljudima koju su imali samo 90 sekundi da očiste grafit na krovu sa kojim je bila obložena jezgra reaktora.

 Pa tamo je bilo 12,000 roentgena! Takva radijacija ubije čovika ko muhu kad je plesneš sa muholovkom.

Onaj zvuk geigerovih mjerača za mjerenje radijacije, kad počnu zavijat na onom krovu je nešto najstrašnije što čovjek može čut.

Uff ić radit na krov di imaš12,000 roentgena! Pa taman i tih 90 sekundi.

Kapa do poda i muda volovska, ali nisi ni imao izbora puno u bivšem SSSR-u nego bit biorobot kad te vlast prisile.

 

 

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Bas je neka teska atomosfera ove 4. epizode bila, po meni malo cak malo losije nego prve 3, ono sa psima mi je okej ali vise bi da posvecuju vrijeme samoj nuklearki, gradnji onog oklopa itd

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
maxy0 kaže...

Bas je neka teska atomosfera ove 4. epizode bila, po meni malo cak malo losije nego prve 3, ono sa psima mi je okej ali vise bi da posvecuju vrijeme samoj nuklearki, gradnji onog oklopa itd

 Sa gradnjom sarkofaga  će vjerovatno i završit sve u petoj epizodi.

Ovaj ogromni u suradnji sa cijelim svijetom je tek nedavno postavljen 2016 (trajnost 100godina) joše nešto ispod njega trebaju napravit sad tokom 2019 godine.

E onda kreću oprezni i dugotrajni radovi ispod njega sakupljanje i pospremanje na "sigurno" mjesto tisuće i tisuće tona radioaktivnog goriva i materijala.

Sve u svemu muka Isusova.

Jer nema tu ništa ono "nabrzinu ćemo"

 

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

polako gledam the americans i boardwalk empire, aktivno pratim chernobyl (svaki utorak), od netflixovih tu su dark, better call saul, casa de papel (cekam novu sezonu)

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Najgore od svega je ona scena u 4. Ep kad pricaju boris, valery i ulana o tome kako je doslo do svega tog i dode se do zakljucka da je sve moglo bit sprijeceno da sssr nije igrao politicku igru jos davno prije. Uzas. 

O sceni sa onom babom i kravom da ne pricam, to mi je bilo i gore od scena sa psima, nije me dugo neka serija ovako emotivno dotakla. 

Sad nakon sto sam vidio sve dobio sam ogromnu zelju otic tamo i vidit to sve uzivo, vjerojatno cu sljedece godine ubacit to putovanje u plan, nije ni tolko skupo. 

8 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Da u pravu si,vjerovatno će sad procvjetat turizam i posjet tom području puno puno više nego je to dosad bio slučaj. I ja mislim ići tamo i prespavat koju noć u zabranjenoj zoni i malo po noći tamo okolo istraživat sam sa Dosimeterom radijacije koji dobiješ u sklopu izleta.

Taj Pripyat i Chernobyl su jezovita područja a posebno Pripyet ipak Chernobyl nije toliko pust jer u njemu ima trenutno oko 3000 duša što radnika što pomoćnog osoblja.

A Pripyat je skroz pust ko u onim filmovima ili igrama apokalipse.

Isplati se to posjetit sad će bit navala tamo nakon ove odlične HBO serije 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 16:46 (Seki001).
6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Chernobyl

Nakon pogledane 4 od 5 epizoda vidim zašto ju svi hvalite. Mnogi Černobil proglašavaju najboljom ove godine. Nije to bez razloga, izravnost, povijesna autentičnost, atmosfera, vizualni efekti, glumci, pogtovo Stellan Skarsgard i Jared Harris (dobro sam ga upamtio još u Mad Menu i The Terroru).

10 od 10 bez ikakvog pretjerivanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 21:06 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Lista serija koje pratim trenutno i unazad par godina/ sezona.. Ima raznih žanrova, isplate se pogledati, ponešto za svačiji ukus... Ove zaboldane da se mene pita must see... :)

 

Warrior - 1 sezona u tijeku

Billions  - 4 sezona u tijeku

Bosch - 5 sezona

Banshee - 4 sezone - završila

New Amsterdam - 1 sezona

Good doctor - 2 sezone

Chicago PD - 6 sezona

The Rookie - 1 sezona

The end of a fucking world - 1 sezona

Wayne - 1 sezona

Condor - 1 sezona

Yellowstone - 1 sezona

Catastrophe - 4 sezone

Titans - 1 sezona

Better Call Saul - 4 sezone

Suits - 8 sezona

The Expanse - 3 sezone

Ballers - 4 sezone

Star Trek Discovery - 2 sezone

Start Up - 3 sezone

Tom Clancy's Jack Ryan - 1 sezona

Marvel Dardevil - ukinuto nakon 3 sezone

Marvel Punisher - ukinuto nakon 2 sezone

Marvel Jessica Jones - biti će ukinuta nakon 3 sezone

The Night Manager - 1 sezona

Crno bijeli svijet - 3 sezone

 

 

 

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
I od mene preporuka za černobil!!
Gluma, atmosfera, tema, radijacija, stanje u sssr...
9.5/10
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pazite na SPOILERE! Koristite traku za prekrivanje teksta. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 1:42 (dzelo).
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Također preporuka za Chernobyl. 

Jedna od boljih serija definitivno. Vrhunska atmosfera, a nakon svake epizode ostaneš šokiran kad pomisliš što se sve događalo u tom vremenu poslije explozije. Nevjerojatno.

 

Velika mi je želja i prije serije bila turistički otići gore, a sad me još više vuče, samo da vidim grad koji je ostao u tom vremenu. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Designated Survivor.

 

Dosta dobra serija, Kiefer Sutherland je Housing Secretary za Ameriku i ujutro dobije poziv da je on designated survivor (Predsjednik US ako dode do napada na Predsjednika itd.).

 

Isti dan navecer, kongres eksplodira, svi umiru, ovaj postane predsjednik u hoodici i s pivom u ruci, zemlja u panici, tko je kriv?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 5:06 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Mitch kaže...

Designated Survivor.

 

Dosta dobra serija, Kiefer Sutherland je Housing Secretary za Ameriku i ujutro dobije poziv da je on designated survivor (Predsjednik US ako dode do napada na Predsjednika itd.).

 

Isti dan navecer, kongres eksplodira, svi umiru, ovaj postane predsjednik u hoodici i s pivom u ruci, zemlja u panici, tko je kriv?

 

Ne znam koliko si serije odgledao, ali drastično pada u kvaliteti negdje na sredini prve sezone(bar meni).

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
geronimo4661 kaže...
Mitch kaže...

Designated Survivor.

 

Dosta dobra serija, Kiefer Sutherland je Housing Secretary za Ameriku i ujutro dobije poziv da je on designated survivor (Predsjednik US ako dode do napada na Predsjednika itd.).

 

Isti dan navecer, kongres eksplodira, svi umiru, ovaj postane predsjednik u hoodici i s pivom u ruci, zemlja u panici, tko je kriv?

 

Ne znam koliko si serije odgledao, ali drastično pada u kvaliteti negdje na sredini prve sezone(bar meni).

 Ma nakon prve ep mi je bila dosta cringe na prvu, ali onda sam odgledao nekako prvu sez i druga sez mi je ok.

 

Nekako mrvu iznadprosjecna serija s dobrom premisom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 8:09 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Mitch kaže...
geronimo4661 kaže...
Mitch kaže...

Designated Survivor.

 

Dosta dobra serija, Kiefer Sutherland je Housing Secretary za Ameriku i ujutro dobije poziv da je on designated survivor (Predsjednik US ako dode do napada na Predsjednika itd.).

 

Isti dan navecer, kongres eksplodira, svi umiru, ovaj postane predsjednik u hoodici i s pivom u ruci, zemlja u panici, tko je kriv?

 

Ne znam koliko si serije odgledao, ali drastično pada u kvaliteti negdje na sredini prve sezone(bar meni).

 Ma nakon prve ep mi je bila dosta cringe na prvu, ali onda sam odgledao nekako prvu sez i druga sez mi je ok.

 

Nekako mrvu iznadprosjecna serija s dobrom premisom.

 

A da, cudno je na pocetku vidjet Jacka Bauera kao pacifista , treba period prilagodbe :D

 

Meni je ta pocetna premisa bila bas zanimljiva, i ta urota, ali nakon sto se to prerano razrijesilo ja sam izgubio volju za daljnjim gledanjem, jedva sam nekako zavrsio sezonu i dalje nisam gledao, jer sam(ocito pogresno) ocekivao da ce to biti fokus serije.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Seki001 kaže...

 

A Pripyat je skroz pust ko u onim filmovima ili igrama apokalipse.

Isplati se to posjetit sad će bit navala tamo nakon ove odlične HBO serije 

 svi kruzeri umjesto u dubrovnik ići će u pripyat

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 9:17 (Ezio).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Same here, solidan pocetak, ali mi je postala dosadna pred kraj prve sezone. Poceo drugu, ali odustao.
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Kakva fantastična posljednja epizoda chernobila, do prije mjesec dana moje znanje o nuklearnim reaktorima je bilo ravno 0, nakon ovih epizoda sam toliko išao proučavati o tome da sam i naučio bar osnove haha. Baš me zanimalo sve o tome kompletan proces stvaranja energije pomoću urana i kako je došlo do explozije, ali  nigdje nije ovako perfektno sve objašnjeno kao u posljednjoj epizodi, ogroman niz faktora se morao dogoditi kako bi došlo do same eksplozije reaktora, od toga da je 10 sati reaktor radio na pola snage i ta snaga nije bila dovoljna da ubije ksenon koji nastaje izgaranjem urana, kad su spuštali sa 1600 na 700 megavata sami ksenon je još više ubijao energiju u reaktoru te se reaktor spustio na mizernih 30 megavata, zbog kontrolnih šipki,vode i svih utjecaja koji umiruju uran nisu mogli podići snagu nazad na 700, te su maknuli borove kontrolne šipke koje usporavaju rad jezgre, kako je Legasov to objasnio kao kočnice na autu, kad su maknuli borove šipke te ostavili samo 6 komada te ugasili turbinu i sam reaktor ostavili bez vode ništa nije moglo zaustaviti rast snage u reaktoru, ksenon koji je gušio jezgru je sagorio, kontrolne šipke vani, reaktor bez vode i sve je spremno za katastrofu, kad su vidjeli šta su napravili išli su na hitno gašenje reaktora AZ 5, premda su određeni sovjetski reaktori imali manu te su vršci kontrolnih šipki bili obloženi grafitom on je prvi uronio u jezgru i booom ogromna količina energije diže čelični poklopac težak 1000 tona u reaktor ulazi kisik i eto najveće nuklearne katastrofe u povijesti, nevjerovatan slijed događaja od ljudske pogreške do neispravnog reaktora, kraj mi je moćan nevjerovatno koliko se ništa nije znalo o Legasovu jer je čovijek na kraju rekao istinu vjerovatno nitko od nas nije čuo za njega do ove serije, na kraju tek kad se ubio njegovi memoari su dospjeli do ljudi i saznalo koliko je on važan bio za zaustavljanje katastrofe, perfektna serija sve epizode su mi bile vrh 4 epizoda malčice slabija od ostalih ali sve u svemu bravo HBO.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 8:15 (BeLLicus).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dv14 kaže...

Također preporuka za Chernobyl. 

Jedna od boljih serija definitivno. Vrhunska atmosfera, a nakon svake epizode ostaneš šokiran kad pomisliš što se sve događalo u tom vremenu poslije explozije. Nevjerojatno.

 

Velika mi je želja i prije serije bila turistički otići gore, a sad me još više vuče, samo da vidim grad koji je ostao u tom vremenu. 

 Ne kontam. Zašto samo ne odeš do Siska ? Mogu te ja odvest iz Broda u Bos. Brod kad budem išao točit.

 

Ako te provozam kajićem uz Savu imaš Metro Exodus s onim rđavim rafinerijskim brodićima. Poslije ti pokažem prazne kuće po selima.

 

Nemoj bitl lud pored autohtone distopije pušit stranu. Moja cijena ti i je 2 pive i odgovarajuća meza. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 8:21 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
BOGDO kaže...

Marvel Jessica Jones - biti će ukinuta nakon 3 sezone


 

 

 

 A daaaaaaaaaaaj. Taman sam sam se navukel na nju. Pogledal sam prvu sezonu u par dana, odlična mi je.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
kepmip kaže...
BOGDO kaže...

Marvel Jessica Jones - biti će ukinuta nakon 3 sezone


 

 

 

 A daaaaaaaaaaaj. Taman sam sam se navukel na nju. Pogledal sam prvu sezonu u par dana, odlična mi je.

 

Prva sezona je odlicna sa odlicnim negativcem.Druga malo slabija ali i dalje dobra.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
stribs kaže...
kepmip kaže...
BOGDO kaže...

Marvel Jessica Jones - biti će ukinuta nakon 3 sezone


 

 

 

 A daaaaaaaaaaaj. Taman sam sam se navukel na nju. Pogledal sam prvu sezonu u par dana, odlična mi je.

 

Prva sezona je odlicna sa odlicnim negativcem.Druga malo slabija ali i dalje dobra.

 Slažem se s komentarom u potpunosti!!

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
kepmip kaže...
BOGDO kaže...

Marvel Jessica Jones - biti će ukinuta nakon 3 sezone


 

 

 

 A daaaaaaaaaaaj. Taman sam sam se navukel na nju. Pogledal sam prvu sezonu u par dana, odlična mi je.

 Svi Marveli su ti ukinuti zbog Disneya koji je kupio prava na njih, al je u ugovoru nekakv ban da se ne mogu streamati 2 godine. Kak bu poslije pitaj svevišnjeg... Uglavnom žalosno

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

dobro jessicu ce valjda zavrsit sad u 3. sezoni posto su vec ranije znali za otkazivanje. retardirano je sto su ostale zavrsile s cliffhangerom jer se ocekivalo snimanje jos sezona. pogotovo sto npr daredevil i punisher su imali veliku popularnost(za razliku od smeca luke cage i iron fista). 

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Da li je neko u zadnjoj epizodi Černobilj-a zapazio smeđu, duboku staklenu pepeljaru kakve smo nekada svi imali?!  BTW Černobilj 10/10!!!

8 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Ma i zadnja epizoda Chernobyla je odlična! I sve u kompletu svih 5 epizoda.

Ova  mini-serija po mom mišljenju zaslužuje ovu visoku ocjenu na IMDb-u od 9.7/10 i ja sam joj tamo stavio review i 10/10 ocjenu.

Bravo HBO.

Napad je najbolja obrana :)
6 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Stigla nova sezona Black Mirrora na netflix.Samo 3 epizode ali nadam se da ce biti dobre.

4 godine
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

na kraju od netflixa i ho go-a ja dodem na to da serije skidam. trenutno moram pogledati fear the walking dead dosla nova sezona wuhu.

i taj chernobyl velite dobra serija i od hbo-a ? to bi se moglo vec danas škicnuti po koliko su epizode klasika 50tak min ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 11:25 (bloodborne).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice