Narodnjaci - anketa zaključana tema

poruka: 130
|
čitano: 22.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Narodnjaci - anketa
CASSPER kaže...
i piju i deru se nikom nist nek se mladi zabavljaju bolje da piju nego da puse travu ali alkohol je veca droga cak i od heroina imm par kolega koji su kronicni alkosi nemogu funkcionirat ako nepopiju određenu kolicinu alkohola svaki dan najcesce je to rakija jer je ima svatko doma
Ha, ha, ali me nasmija...bravo uljepsao si mi dan...
Nidje veze.... 
 
Bellatrix kaže...

Sorry malo je OT al moram samo reći:

Znate koja je ovo laž!??

I mostarska publika oduševljena Brenom.. e bogme nije to mostarska publika, već publika koja je došla u Mostar na tu Brenu. To su većinom bili muslimani s istočne strane neretve i iz okolnih krajeva prema istoku te sjeveroistoku od Mostara, većinom muslimani.

Ovo je žalosno što su dopustili u zapadni dio grada. Gdje su hrvati 98%. Nije mi jasno čiji su to interesi, ali pajdo jedno je jasno lova sve radi.

  Pajdo moj, razocarao si me sa ovakvim postom.... U ovoj temi nebi trebalo da bude nacionalizma, ides u offtopic...
 
I u ostalom, otkud u hrvatskom dijelu Mostara da se pravi koncert kojeg su najvjerovatnije organizirali u saradnji sa hrvatskom lokalnom samoupravom, a na isti ne dodju Hrvati, nego eto sve Muslimani? Ispada kao da si ti na tom koncertu brojao krvna zrnca Muslimanima i Hrvatima pa znas koje i sta je...
U ovoj temi nebi se trebalo raspravljati o nacionalnostima i njihovom preferiranom muzickom ukusu.... 
Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

cajke su totalno smeće...stihovi nemaju veze sa životom...totalna glupostViče... najgore mi je kad u školi počnu puštat cajke na sav glas... dođe ti da čovjeka udaviš!!! ak nekom paše nek sluša,al mi je ta glazba totalno smeće... najgore je što pljuju po metalcima("sotonizam"),a cajke su opće prihvaćene...

Welcome to my nightmare!
15 godina
protjeran
offline
Narodnjaci - anketa

eh sta sam casa zbog tebe razbio

ja posle tebe nisam trezan bio

hej sta sam para konobaru dao hej pola grada sada bih imao

iako su cajke vecinom lose ima boljih poput ove...

Otac u duši, majka sinu puši. Otac voli, majka ljubi druge.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
boxer kaže...
  Bellatrix kaže...
  Pajdo moj, razocarao si me sa ovakvim postom.... U ovoj temi nebi trebalo da bude nacionalizma, ides u offtopic...
  I u ostalom, otkud u hrvatskom dijelu Mostara da se pravi koncert kojeg su najvjerovatnije organizirali u saradnji sa hrvatskom lokalnom samoupravom, a na isti ne dodju Hrvati, nego eto sve Muslimani? Ispada kao da si ti na tom koncertu brojao krvna zrnca Muslimanima i Hrvatima pa znas koje i sta je...
U ovoj temi nebi se trebalo raspravljati o nacionalnostima i njihovom preferiranom muzickom ukusu.... 
Heyy... Ma daleko od toga da ja prosipam neki nacionalizam tu. Nisam ja nikog uvrijedio ako sam ga nazvao muslimanom!! Zar jesam?
Zna se na koga mislim Bošnjake-muslimane, naravno. To bi bilo isto da se ja naljutim i uvrijedim ako mi neko kaže da sam katolik, što bi bilo stvarno smiješno...
I da istina, ja sam u Mostaru skoro svaki dan, iako ne živim za stalno, ali imam prijatelja i poznanika u tom gradu preko 200... i od ljudi koje sam vidio do sada a da su bili na koncertu kažu da su većinom bili  ljudi sa strane... istočni mostar, konjic, nevesinje, sarajevo itd... Hrvata s zapadne strane mostara te iz ostalih krajeva BiH s hrvatskim stanovništvom nije bilo cca 700-1000max... to je sigurno. Nije teško prepoznati strance u društvu, znaš! Priča, naglasak, ponašanje, oblačenje...
Neznam dali si ikad dolazio u Mostar, dali poznaješ nekoga ali u mostaru su ti nacionalnosti jako izražene. Na ulici možeš odmah prepoznati "ko je ko" bez da ga nešto i upitaš. Kad su igrale Turska-Hrvatska na EP i kad je hrvatska izgubila ja mislim da je na starom bilo 0.5m stakla od razbijenih boca. Huligani s istočne strane su pošli prema rondou i počeli demolirati izloge te kafiće... dakle situacija i nije tako povoljna...
Koncert je sigurno bio neki politički interes... tko zna koliko je brena morala platiti gradskoj upravi  za stadion pod bjelim brijegom.. No jedno je sigurno! velika lova je u pitanju... zašto ju odbiti?
Htio sam reći da je krivo napisano, nije to bila mostarska publika, već publika u mostaru koja je došla na Brenin koncert!
I sad jedno retoričko pitanje, zašto ne dođe u Široki Brijeg?Smijeh
Ako se ovo smatra offtopicom sorry al zaista sam morao napomenuti...
EDIT: DrNasty nema problema ja priču o tome završavam i ne želim biti okrivljen za prosipanje nekih nacionalističkih ideja tu... jednostavno sam rekao ono što sam imao i to je to.. a morao sam tako grubo reći jer nikad ni jedan hrvat nije pjevao niti imao javni koncert na istočnoj strani neretve te u nekom mjestu gdje su bošnjaci većina. Nije fer dakle. Ako ćemo biti tolerantni budimo do kraja ito u svim pogledima!
pozdravNamigiva
Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2009 20:03 (Bellatrix).
16 godina
moderator
offline
RE: Narodnjaci - anketa

Prije svega, onaj post ti je fuj.

Drugo, pocinje se odlaziti, znate svi kamo, ovo je izgleda zagrijavanje...

Vratite se na cajke opcenito, na ovu prijasnju, koliko-toliko normalnu raspravu i sve je ok.

14 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Evo i ja da se prikljucim diskusiji.Ja sam iz Srbije(tacnije Vojvodine) i sad videh temu pa me bas zacudilo zasto se vi u Hrvatskoj toliko raspravljate oko turbo folka? Sigurno je da turbo folk muzika ne predstavlja srpske korene i da se u tom smislu potpuno zastranilo....Do pre deceniju(tacnije 1998.god) dok Mile Kitic nije doneo u Srbiju jednu mesavinu grcko-arapsko-turskog melosa i izdao materijal za Grand,vladala je harmonika kao nacionalni instrument.Ne kazem da je to uradio iz zle namere,ali je video da treba da prodrma ovdasnju ucmalu scenu i usput dobro zaradi.Od tada pocinje pomama za ovim zanrom i od novih pevaca i starijih,sve se vise kralo tudjih ideja,a nacionalna muzika( Cune,Lepa Lukic,M.Babic i ostali) se sve vise potiskivala,a zbog hiperprodukcije ostale izdavacke kuce su gubile trku za Grandom i sada imamo GRAND produkciju kao monopolistu u ovim vodama.Protiv ovoga se ne moze boriti,suvise je agresivna medijska propaganda ovde u Srbiji,a i kod vas je javno zabranjena,ali znate kako se uz nju orgija po klubovima.....Sve u svemu,ova anketa nema smisla,jer nije poenta da li neko voli turbo folk ili ne,vec kako da se narod vrati svojoj istinskoj muzici i spreci propadanje ono malo kulture sto je jos ostalo....Dakle,nemojte se ljutiti,ali mislim da nema potrebe da se vi u Hrvatskoj time bavite,jer ako mi u svom dvoristu nismo u stanju da pocistimo(ovde je izvoriste) ,verujte da se sa strane to ne moze uciniti....Ja sam sve ovo rekao dobronamerno,nadam se da razumete....pozdrav svima!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
pc ovisnik kaže...

cajke su totalno smeće...stihovi nemaju veze sa životom...totalna glupostViče... najgore mi je kad u školi počnu puštat cajke na sav glas... dođe ti da čovjeka udaviš!!! ak nekom paše nek sluša,al mi je ta glazba totalno smeće... najgore je što pljuju po metalcima("sotonizam"),a cajke su opće prihvaćene...

 I sama kontradikcija  nista ne govori?
Obicno po cajkama pljuju oni koji su culi tri pjesme iz tog zanra.Nitko sa konkretnim obrazlozenjima.I dosta ljudi spaja neke muzicare za cajkama koji s tim veze nemaju.
Ah,da-neupucenost.Razumijem...
Ljudi bjeze od Balkana i pokusavaju uhvatit Zapad za muda.Ma de...
Zivio crni BMW,zlatni lanac i celava glava!
15 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Ja narodnjake inače ne slušam, osim u izvanrednim okolnostima.Npr, kada mi se glasno pjeva i kad pijem, naravno istovremeno, a to najčešće bude kada se ujutro vozim kući iz noćne smjene. Izlanuo se 

 

Zaustavi nas dvojicu policija, i kako se policiot nagne na prozor osjeti on da smo nas dvojica "nešto popili".Kaže on mom frendu koji je vozio "molim vas izađite van", a moj frend kaže a da ne može, pita drot kako to misli da ne može.Kaže mu frend "nije da ja neću izać', nego ja ne mogu stajat'".I tako su nam uzeli ključeve od avta itd....

 

 

U svakom žanru muzike ima nešto, naravno u nekom više u nekome manje.U narodnoj muzici manje, ali ne znači da je sve smeće.Jednostavno treba znati što tražite.Ko naprimjer ka dođete u knjižnicu pa pitate knjižničara da vam preporuči nešto dobro, i uglavnom će vam preporučiti suhoparne i više manje dosadne klasike sa moralnom poukom.Konkretno, štiva koje smo izbjegavali čitati kroz obrazovanje jer su načelno bila dosadna.

No to ne znači da su knjižnice prepune takvih djela, ima mnogo zanimljivih knjiga i tekstova, no takve stvari vam moraju preporučiti ljudi koji su ih čitali i imaju iskustva.A takvih je malo.Isto je tako i u muzici, dobre stvari vam mora netko preporučiti, a alternativa je vlastoslušno preslušavanje sveg i svačeg, što često zna biti bolno, naročito ako tražite dobru narodnu muziku, jer je u tom žanru omjer dobro-škart 10:90.A vjerujem da svi dobro znate što je škart jer se vrti po raznoraznim lunicama i raznoraznim čumezima tog tipa.Dobru narodnu muzika u tim rupama nećete čuti, jer dobra narodna muzika nije miješanac diska i slovenske harmonike sa primjesima čobanske frulice, to je nešto sasvim drugo.

 

A kada već pričamo o muzičkim žanrovima, i narodnjacima, moram reći da mi je najsmješnije kad bjelci slušaju rap i hip-hop.To stvarno ide sa nama bjelcima kao i krava sa sedlom.Kužim kad ekipa sluša narodnjake, geografski do srbije i bosne pljunemo, ali rap i hip-hop i taj crnački gangsta mentalitet to sa nama stvarno nema veze.

 

Ne razumijem zašto se svi čude od kuda toliko ljudi koji najednom slušaju narodnjake, i to u Zagrebu.A objašnjenje je jednostavno.U istočnim djelovima hrvatske narodnjaci su se slušali i prije rata, da ne pričam o bosni gdje se slušaju ko što mi u hrvatskoj slušamo koruzu.Eh sad, uzmite u obzir koliko se ratnih i poratnih izbjeglica "doteplo" u Zagreb i okolicu iz istočne hrvatske, te posebno iz bosne, i imati će te dobro predočenje zašto se sluša toliko narodnjaka u našem "Zabregu".

 

I za kraj, usudio bih se reći da kod nas na balkanu, od narodne muzike nema ništa bolje što bi išlo uz 2,5 promila. Belji se

 

 

i stih

 

došla si i odvela mi dete

suzama sam lepio tapeteeeeee           Smijeh

Kad je bal, nek je maskenbal.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 0:03 (Baotica).
15 godina
protjeran
offline
Narodnjaci - anketa

 

      Problem je sa narodnjacima što oni nisu dio kulture hrvatskog naroda, ta vrsta glazbe(prijevod za evropljane bi bio muzika), čak štoviše ni jedne nacionalne manjine koja egzistira pored dominantnog političkog naroda-koji osnova svakoj demokratskoj državi.

      U našem slučaju bio to bio Hrvatski narod(tu namjerno koristim veliko slovo, a moram to naznačiti da me oni po Vuku ne krenu ispravljati i duhu hrvatsko-srpskog ili srpskog-hrvatskog jezika) kojem je strano svako koketiranje sa prizemnim stihovima nekvalitetnih stihoklepaca, koji krećući od vlastite nesposobnosti da se maknu u svojim radovima od rima koje su na višoj razini od hip–hop doskočica, nalaze svoju zlatnu koku u nekakvim izvođačima koji će sa ekanjem proizvoditi nekontrolirane zvukove kroz mikrofon dolazeći tako do zvučnika kupljenih po preporuci nekih opskurnih časopisa sa strane tupoglavih novinara, preko kojih će rulja kada čuje to urlikanje se stati izvijati i ispravljati u animalnom ritmu unutar zadimljenih prostorija gdje je trijezan čovjek ili inspektor na zadatku ili dio kadra cirkusa koji ima jedinu želju od mase kojoj su se otvorile najniže strasti izmusti zadnju kunu. Nije čudno da ljudi koji slušaju takvu glazbu imaju podebljane kriminalne dosje(a nisu Dosjei-X), razvratnu prirodu seksualnog općenja, sve moguće poroke( na kojima bi im zavidio čak i onaj frontman vinkovačke grupe Mothers), slabu moć percepcije umjetnosti, neorganiziranost vlastitog slobodnog vremena, otrovni jezik, shvaćanje ljubavi na način noža, razbijen boce ili revolvera.

 

     Najveći problem koji dolazi zajedno s tom glazbom bio taj, što se preko nje želi izvesti svojevrsna kulturalizacija hrvatskog naroda koji još razmišlja zdravo hrvatski ideologijom Južnih Slavena-koja u sebi može apsorbirati sve propale ideologije 20.stoljeća, uključujući i monarhizam i nacionalizam one sekte koja se poziva na Pravoslavlje(doduše moskovsko, ali s tim nema baš prevelike veze, ako isključimo onaj tip ruskog pravoslavlja koje slavi Čeličnog za sveca), a da nije taj dio naroda veće od prije na razno-razne načine bio zaražen virusom propalih ideologija, anarholiberalizma, nihilizmom, hedonizmom, TV-manijama ili jednostavno prevareni sa strane nedržavnotvornih elemenata.

Ovdje se ne radi o pravima na izbor, jer vam nitko ne može to pravo oduzeti osim vas samih-bar u fizičkom smislu, ili o ukusima, jer nacionalisti ideje Južnih Slavena ne miruju iako su izgubljeni u prostoru i vremenu, barem 20 godina.

 

Pravi odgovor slušanosti u nas te glazbe mogla bi i dati statistika(stanje u koje sam zatekao pri pisanju ovoga posta) koja se nalazi u postu pokretača ove teme, gdje je cca 80% palčeva gore protivno narodnjacima, dočim je cca 20% dolje, odnosno za narodnjake. A upravo je otac suvremene Domovine govorio o tom postotku koji nikada neće željeti i prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu.

Narodnjaci, da se ne bi krivo kužili nemaju nikakve veze sa narodnom glazbom svih hrvatskih zemlja, kako onih unutar matice Domovine, tako i u njezinoj okolini.

...A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
Baotica kaže...

Ja narodnjake inače ne slušam, osim u izvanrednim okolnostima.Npr, kada mi se glasno pjeva i kad pijem, naravno istovremeno, a to najčešće bude kada se ujutro vozim kući iz noćne smjene. Izlanuo se 

 

Zaustavi nas dvojicu policija, i kako se policiot nagne na prozor osjeti on da smo nas dvojica "nešto popili".Kaže on mom frendu koji je vozio "molim vas izađite van", a moj frend kaže a da ne može, pita drot kako to misli da ne može.Kaže mu frend "nije da ja neću izać', nego ja ne mogu stajat'".I tako su nam uzeli ključeve od avta itd....

 

 

U svakom žanru muzike ima nešto, naravno u nekom više u nekome manje.U narodnoj muzici manje, ali ne znači da je sve smeće.Jednostavno treba znati što tražite.Ko naprimjer ka dođete u knjižnicu pa pitate knjižničara da vam preporuči nešto dobro, i uglavnom će vam preporučiti suhoparne i više manje dosadne klasike sa moralnom poukom.Konkretno, štiva koje smo izbjegavali čitati kroz obrazovanje jer su načelno bila dosadna.

No to ne znači da su knjižnice prepune takvih djela, ima mnogo zanimljivih knjiga i tekstova, no takve stvari vam moraju preporučiti ljudi koji su ih čitali i imaju iskustva.A takvih je malo.Isto je tako i u muzici, dobre stvari vam mora netko preporučiti, a alternativa je vlastoslušno preslušavanje sveg i svačeg, što često zna biti bolno, naročito ako tražite dobru narodnu muziku, jer je u tom žanru omjer dobro-škart 10:90.A vjerujem da svi dobro znate što je škart jer se vrti po raznoraznim lunicama i raznoraznim čumezima tog tipa.Dobru narodnu muzika u tim rupama nećete čuti, jer dobra narodna muzika nije miješanac diska i slovenske harmonike sa primjesima čobanske frulice, to je nešto sasvim drugo.

 

A kada već pričamo o muzičkim žanrovima, i narodnjacima, moram reći da mi je najsmješnije kad bjelci slušaju rap i hip-hop.To stvarno ide sa nama bjelcima kao i krava sa sedlom.Kužim kad ekipa sluša narodnjake, geografski do srbije i bosne pljunemo, ali rap i hip-hop i taj crnački gangsta mentalitet to sa nama stvarno nema veze.

 

Ne razumijem zašto se svi čude od kuda toliko ljudi koji najednom slušaju narodnjake, i to u Zagrebu.A objašnjenje je jednostavno.U istočnim djelovima hrvatske narodnjaci su se slušali i prije rata, da ne pričam o bosni gdje se slušaju ko što mi u hrvatskoj slušamo koruzu.Eh sad, uzmite u obzir koliko se ratnih i poratnih izbjeglica "doteplo" u Zagreb i okolicu iz istočne hrvatske, te posebno iz bosne, i imati će te dobro predočenje zašto se sluša toliko narodnjaka u našem "Zabregu".

 

I za kraj, usudio bih se reći da kod nas na balkanu, od narodne muzike nema ništa bolje što bi išlo uz 2,5 promila. Belji se

 

 

i stih

 

došla si i odvela mi dete

suzama sam lepio tapeteeeeee           Smijeh

 Sve je to ok sto si napisao,ima dosta istine.Evo da napravim paralelu izmedju srpske narodne muzike sto se slusa u Hrvatskoj i npr.dalmatinske sto se slusa ovde u Srbiji.Po meni dalmatinska muzika uopste nije slicna srpskom mentalitetu,mi nemamo more,tu primorsku arhitekturu i jednostavno je neprirodno da se sazivimo sa tom muzikom i tim mentalitetom,ali opet ta muzika izaziva neku zal,setu i prosto odmara coveka..Isto tako,turbo folk nije vama blizak jer ovaj lazni glamur,propijanje,bludnicenje i nekvalitetna produkcija se uz vas ne vezuje(bar ne u toj meri)
Ali kad se nesto non-stop forsira,propagira kao nacionalno dobro(turbo folk),jednostavno kad-tad ispere mozak i najrazumnijem coveku.U pocetku to ide samo uz alkohol,a kasnije ti to udje u krv i vise ne pije vodu da  to ne slusas,a znamo sve izvodjace i sve pesme....
Treba biti realan i priznati ovo,sto je i najtezi deo posla.Ali u osnovi ovde u Srbiji se sve iskomercijalizovalo,pa i muzika,nazalost  Mršti se
16 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
Garfield-LŠ kaže...

dočim je cca 20% dolje, odnosno za narodnjake.

Sva sreća da si uopće pročitao prvi post prije nego što si počeo trolati. Pročitaj još jednom pa se ispravi.
Nacionalističke gluposti u tvojem postu naravno neću komentirati.
The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 0:38 (itf4n).
15 godina
protjeran
offline
RE: Narodnjaci - anketa
itf4n kaže...
Sva sreća da si uopće pročitao prvi post prije nego što si počeo trolati. Pročitaj još jednom pa se ispravi.
Nacionalističke gluposti u tvojem postu naravno neću komentirati.
 
O čemu ti? 
A to što nećeš komentirati i što lažno optužuješ, pronašavši se u postu  je tvoj problemčić!
..."A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi." S.Glavašević
14 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Ajmo ovako.

 

Hocu da mi oni koji sebe smatraju kompetentnim objasne ciji se melos pojavljuje u ovim turbo folk pesmama sto se pevaju ovde u Srbiji.Molim da PAZLJIVO  poslusate i date kriticku ocenu:

 

 

 

 

 

E sad poslusajte"prave" narodne srpske pesme i kazite gde se zagubio onaj melos sto smo svi(vecina) voleli u nasoj staroj Jugi.

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Sorry,dva puta stavih isti link(Kitica),hteo sam ovo:

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
Tux Slave kaže...

Postoji glazba i postoje cajke. Jedno s drugim neide. Full stop.

 

 

A lijepe cure su većinom glupe cure - čast iznimkama. Bolje osrednju nego neku kojoj je 2+2=5. A što se tiče muške strane ti koji slušaju cajke su "neko i nešto", a mi koji ih neslušamo smo "luđaci koji mlataraju glavom i vjeruju u sotonu" - što naravno nije istina. Jasno je vidljivo da ljudi s nižim IQom slušaju cajke. Primjer moga bivšeg razreda: 32 učenika 28 sluša cajke. Ja prođem zadnju godinu bez ikakvog učenja(osim mature) kao najbolji učenik u razredu i ja sam štreber. A onaj idiot uči 5 sati na dan i nezna izračunati opseg kvadrata.

 

Što se da zaključiti?

 

1. Pametniji ljudi slušaju glazbu

2. Idioti su većinom na cajkama

 

Čast svim iznimkama!!

 
POTPIS
15 godina
odjavljen
offline
Narodnjaci - anketa

Kao prvo ovo sto se kod nas slusa nije srpska narodna muzika... Eto, tko zeli nesto odslusati od srpske narodne muzike, moze odgledati Zonu zamfirovu. Dobro, malo vise vuce na neku drugu drzavu, ali to je narodna 'muzika'.

Mogu i druge stvari preporuciti... Recimo Bilju Krstic, pa nadalje...

To bi isto ispalo kao da se kod nas smatra da Thompson pjeva 'narodnu muziku'. Ili da usporedjujemo Hanku sa Cecom... Boolesno.

Ta muzika poznata kod nas kao 'cajke' nije srpska narodna muzika, vec folk ili turbo folk. Neki atavizam Turaka. Slicno su i sevdalinke, ali su profinjenije i nisu dobile taj agresivni 'stih' kao turbo folk koji se kod nas nazalost slusa.

A sada da je to bolesna muzika i je... Svako malo tucnjave na cajkama ili neko poteze za bombu ili policija intervenira u tzv. 'narodnjackim klubovima'. Stvarno je umjetnost da izbije tucnjava u klubu u kojem svi isto slusaju. To sve govori o populaciji koja to slusa.Da ne pisem o rijecima u tim pjesmama. Te pjesme bas vuku na razbijanje ili neku tucnjavu.

 

@Murasaki

 

Ono gore je turbo folk, a ono nize folk... Dobro, istina da je dosta ljudi voljela taj 'obican' folk, ali...

Tu nema nista od 'narodne srpske muzike'.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 2:42 (Mrgud Veliki).
15 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Ja isto mrzim cajke iz dna duše. I nemogu im pobjeći jer su se svi "od tamo" sjatili u Istru. i na svakom uglu ima cajki zato. ( oni koji žive u istri tj u većim gradovima, pula, rovinj, poreč itd znaju o čemu pričam ) I nije meni to niti radi nacionalizma niti zbog čega drugog nego čisto zbog toga što to za mene nije muzika. A o tekstu da ne pričam. ovu sam čuo jednom u baru:"Uzela si žilet prerezala vene, čime da se brijem? Ne misliš na mene" no comment.

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
16 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

Činjenica je da se cajke slušaju u društvu i naravno sa par promila u krvi. Jer inače nemaju smisla. Zato postoji dosta ljudi koji uz cajke slušaju i još neku vrstu glazbe. Žalosno je samo to, što većina ljudi koja sluša cajke sluša jer "ekipa" sluša i jer je tamo gdje se puštaju cajke najzabavnije. Cajke su jednostavno nekvalitetna glazba, pjesma se napiše i izvede u roku 5 minuta. Najgore je to, što umjesto da cajkeri idu po svojim mjestima za izlaske, i sve ok, nek slušaju što hoće, nisam im ja kriv što su debili, sad nam lijepo brenu u arenu dovode, ako to nije sramotno za Hrvatsku, da ista ona koja je pjevala postrojbama koje su ubijale Hrvate sad pjeva u srcu Zagreba.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
Ige kaže...

Činjenica je da se cajke slušaju u društvu i naravno sa par promila u krvi. Jer inače nemaju smisla. Zato postoji dosta ljudi koji uz cajke slušaju i još neku vrstu glazbe. Žalosno je samo to, što većina ljudi koja sluša cajke sluša jer "ekipa" sluša i jer je tamo gdje se puštaju cajke najzabavnije. Cajke su jednostavno nekvalitetna glazba, pjesma se napiše i izvede u roku 5 minuta. Najgore je to, što umjesto da cajkeri idu po svojim mjestima za izlaske, i sve ok, nek slušaju što hoće, nisam im ja kriv što su debili, sad nam lijepo brenu u arenu dovode, ako to nije sramotno za Hrvatsku, da ista ona koja je pjevala postrojbama koje su ubijale Hrvate sad pjeva u srcu Zagreba.

 Brena ne pjeva cajke.
16 godina
offline
Narodnjaci - anketa

Evo da i ja iznesem svoje misljenje o narodnjacima.Kao prvo mislim da se ta glazba kod nas najvise slusa slusa zbog stalnog novog materijala,stalno izlaze nove pjesme i ljudi uvijek interesira nesto novo.a za razliku od nasih glazbenika koji izdaju 1 album u dvije godine,svaka cast iznimkama,al to je stvarno malo,i kako god ti albumi bili dobri ljudi ne mogu slusa godinu dana jedno te isto.A sad sto se tice folka turbo folka,ne bi ulazio u raspravu o tome al meni se to cini sve isto.Jednostavno takvu glazbu ne mogu slusat,ono zavijanje glasom i otezanje budi u meni nesto nznam sto,al svakako nije dobro.Ima par pjesama tih izvođača koje su jako dobre i bez samog stila pjevanja bile bi puno bolje.Ja tu i tamo slusam Beslica,ima par dobrih pjesama koje su kolko tolko normalne.

 

E da sto se tice Brene u Zagrebu,to stvarno je apsurdno,one koja je najvise poticala i propagirala protiv Hrvatske sad dolazi u Glavni Grad Hrvatske Zagreb!?

Oprostite al ja ne vidim u tome smisla,makar to bila samo glazba i neznam sto al njoj nije mjesto u Areni.A to i branitelji i mnogi protesti protiv potvrđuju.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 9:26 (tommy2103).
14 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

ko voli nek izvoli ja nisam ni za ni protiv

16 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa
Turbo folk

Ozbiljni muzički kritičari pojavu turbo folka nazivaju pojavom općenarodnog kiča i muzičkog šunda, čije je porijeklo Srbija. U govoru urbanih masa u Jugoistočnoj Evropi turbo folk se pejorativno naziva još i ćirilica. Ova vrsta muzike izrazito je komercijalna i sa općim propastom tranzicijskih društava od Hrvatske, preko Bosne, do Srbije i Makedonije proširila se i u sredine i do ljudi, koji takvu vrstu muzike ne bi slušali u normalnim građanskim uvjetima. Turbo folk je muzika sive mase slušalaca, koji su s ratovima na Balkanu izgubili svaku iluziju i nade u život kakav su primjerice vodili njihovi roditelji za vrijeme socijalističke Jugoslavije, kada su urbane slušaoce orijentirali prema ozbiljnijoj muzici ili prema festivalima Sanremo i Eurosong. Turbo folk na muzički način oslikava sistem poremećenih vrijednosti na jugoistoku Europe.

 

Haha ovo mi je pravo dobro napisano

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
14 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
tommy2103 kaže...

Evo da i ja iznesem svoje misljenje o narodnjacima.Kao prvo mislim da se ta glazba kod nas najvise slusa slusa zbog stalnog novog materijala,stalno izlaze nove pjesme i ljudi uvijek interesira nesto novo.a za razliku od nasih glazbenika koji izdaju 1 album u dvije godine,svaka cast iznimkama,al to je stvarno malo,i kako god ti albumi bili dobri ljudi ne mogu slusa godinu dana jedno te isto.A sad sto se tice folka turbo folka,ne bi ulazio u raspravu o tome al meni se to cini sve isto.Jednostavno takvu glazbu ne mogu slusat,ono zavijanje glasom i otezanje budi u meni nesto nznam sto,al svakako nije dobro.Ima par pjesama tih izvođača koje su jako dobre i bez samog stila pjevanja bile bi puno bolje.Ja tu i tamo slusam Beslica,ima par dobrih pjesama koje su kolko tolko normalne.

 

E da sto se tice Brene u Zagrebu,to stvarno je apsurdno,one koja je najvise poticala i propagirala protiv Hrvatske sad dolazi u Glavni Grad Hrvatske Zagreb!?

Oprostite al ja ne vidim u tome smisla,makar to bila samo glazba i neznam sto al njoj nije mjesto u Areni.A to i branitelji i mnogi protesti protiv potvrđuju.

 Sa tvojim prvim pasusom se slazem u potpunosti,ima nesto u tom turbo-folku sto budi covekove najnize nagone i tera ga da se spusta na nivo ponasanja primata.Jednostavmo ubacuju se pitki(laki) tekstovi,zavodljiva orijentalna muzika i to se pakuje u agresivne aranzmane koji momentalno ulaze pod kozu,slozices se? Ja bih to nazvao kolektivnom anestezijom,bekstvom od realnosti i zamenom kafanske case mnogo opravdanijim razlogom (u stilu bolje i da sam seljak nego alkos) .Dobro je da ima jos stare garde,koja neguje pravu narodnu muziku,ali pod ovim naletom,sve vise izumire.
E sad po pitanju Brene mislim da si previse iskljuciv.Brena je bila institucija u bivsoj Jugi,svugde prihvatana,seti se onim  velikih koncerata u Beogradu,Zagrebu,Ljubljani....Ona iskljucivo dolazi da peva svojim fanovima i nigde trenutno po medijima nije nacionalisticki provocirala,vec joj se pokusavaju smestiti lazne izjave kako bi minirali njene nastupe.Pa seti se sta su Miso Kovac i druge velicine pricale o Srbiji,a opet su rado iscekivane velicine ovde u Srbiji jer je narodu dosta podmetanja i ultranacionalizma,hoce samo da uziva u hitovima kvalitetnih pevaca i da se rastereti te ruzne proslosti...
Nadam se da si me ispravno razumeo,pozz!
16 godina
offline
Narodnjaci - anketa

Kao prvo, vidim da se tema prebacila na LB i njezin koncert u Areni.

Ukoliko niste znali, imala je ona već koncerata u HR.

Bila je prošle godine i u "Nedjeljom u 2", gledal sam osobno al ne sjećam se više svega.

Uglavnom, Lepa Brena je inteligentna osoba i nemojte je uspoređivati s Cecom koja nema veze s muzikom, a zna se čija je žena i kome, kad, što je pjevala.

Tak da...

 

Nadalje, "cajke" su meni potpuno čudan naziv (ne nepoznat lol), mi to zovemo "ćirilica" - turbo folk, ili pak narodnjaci...

Kvaliteta istih varira s vremenom bilo kod starih ili novih izvođača.

Time hoću reći da se TF priladođava diskačima i uvodi techno elemente na veliko.

Neki to rade s uspjehom, neki ne.

Ovdje su neki autori izvukli, ne znam ni sam od kud, neke stihove koje nemaju veze s vezom, a kamoli s pravom TF muzikom...

 

Recimo, Rade Lacković ima odavano takav stil koji se meni osobno ne sviđa zbog previše "zavijanja", a i on sam po sebi nema neki dobar glas.

Šeki Turković i Kemal Malovčić meni osobno super su izvođači zbog toga jer obožavam harmonike, a oni se većinom toga drže.

Ljuba Aličić Džej čisti su primjer glazbe koja na veliko vuče na romsku, tu je i Sinan Sakić koji je također tu negdje ali ima puno dobrih pjesama - ali se je također mnogo moderniziral (Sunce moje - meni naj pjesma od njega).

Pa spomenimo Kebu, on spada također u redak prije ali zaslužuje poseban zbog pjesme za koju malo tko, ko je ikad izlazil van nije čul - radi se naravno o megahitu "Zapalit ću pola grada" -ta je pjesma žarila i palila godinama.

Pod svima prihvatljive izvođače spadaju svakako Halid Bešlić i Željko Samardžić pa i Mitar Mirić i Miroslav Ilić s nekim pjesmama.

Sjetite se samo dueta

I sad recite da to nije dobra pjesma, tj. da je bezvezan tekst...

 

Za kraj, onaj ko se je najbolje uklopil u to novo doba svakako je Mile Kitić.

On za svako razdoblje raspoloženja i želja publike napravi takav album i slavan je...

Istina, tu onda ima i puno škarta al uvjek je tu hit, dva, tri koja onda traju i vrte se dok ne dojde nekaj novo - Mile Kitić = EA Cool

Recimo, pjesma Milioni kamioni potpuna je glupost, dok Tatina maza žari i pali po diskačima i to već dugo.

I da, ko nije čul megahit MK, Plava Ciganko, uz Zapalit ću pola grada najveći hitovi proteklih 6-8god

 

Ima još toga....

"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
16 godina
offline
Narodnjaci - anketa

Nemojte mi opce spominjati cajke na povracanje mi dodje.. To je nekaj, ma...

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
xxtoni kaže...
Turbo folk

Ozbiljni muzički kritičari pojavu turbo folka nazivaju pojavom općenarodnog kiča i muzičkog šunda, čije je porijeklo Srbija. U govoru urbanih masa u Jugoistočnoj Evropi turbo folk se pejorativno naziva još i ćirilica. Ova vrsta muzike izrazito je komercijalna i sa općim propastom tranzicijskih društava od Hrvatske, preko Bosne, do Srbije i Makedonije proširila se i u sredine i do ljudi, koji takvu vrstu muzike ne bi slušali u normalnim građanskim uvjetima. Turbo folk je muzika sive mase slušalaca, koji su s ratovima na Balkanu izgubili svaku iluziju i nade u život kakav su primjerice vodili njihovi roditelji za vrijeme socijalističke Jugoslavije, kada su urbane slušaoce orijentirali prema ozbiljnijoj muzici ili prema festivalima Sanremo i Eurosong. Turbo folk na muzički način oslikava sistem poremećenih vrijednosti na jugoistoku Europe.

 

Haha ovo mi je pravo dobro napisano

 Bas kao sto sam govorio,u pitanju su najnizi covekovi nagoni, bekstvo od realnosti i kriza identiteta.Eto to se sada siri po ovom delu Evrope poput bolesti..
14 godina
neaktivan
offline
RE: Narodnjaci - anketa
Armor kaže...

Kao prvo, vidim da se tema prebacila na LB i njezin koncert u Areni.

Ukoliko niste znali, imala je ona već koncerata u HR.

Bila je prošle godine i u "Nedjeljom u 2", gledal sam osobno al ne sjećam se više svega.

Uglavnom, Lepa Brena je inteligentna osoba i nemojte je uspoređivati s Cecom koja nema veze s muzikom, a zna se čija je žena i kome, kad, što je pjevala.

Tak da...

 

Nadalje, "cajke" su meni potpuno čudan naziv (ne nepoznat lol), mi to zovemo "ćirilica" - turbo folk, ili pak narodnjaci...

Kvaliteta istih varira s vremenom bilo kod starih ili novih izvođača.

Time hoću reći da se TF priladođava diskačima i uvodi techno elemente na veliko.

Neki to rade s uspjehom, neki ne.

Ovdje su neki autori izvukli, ne znam ni sam od kud, neke stihove koje nemaju veze s vezom, a kamoli s pravom TF muzikom...

 

Recimo, Rade Lacković ima odavano takav stil koji se meni osobno ne sviđa zbog previše "zavijanja", a i on sam po sebi nema neki dobar glas.

Šeki Turković i Kemal Malovčić meni osobno super su izvođači zbog toga jer obožavam harmonike, a oni se većinom toga drže.

Ljuba Aličić Džej čisti su primjer glazbe koja na veliko vuče na romsku, tu je i Sinan Sakić koji je također tu negdje ali ima puno dobrih pjesama - ali se je također mnogo moderniziral (Sunce moje - meni naj pjesma od njega).

Pa spomenimo Kebu, on spada također u redak prije ali zaslužuje poseban zbog pjesme za koju malo tko, ko je ikad izlazil van nije čul - radi se naravno o megahitu "Zapalit ću pola grada" -ta je pjesma žarila i palila godinama.

Pod svima prihvatljive izvođače spadaju svakako Halid Bešlić i Željko Samardžić pa i Mitar Mirić i Miroslav Ilić s nekim pjesmama.

Sjetite se samo dueta

I sad recite da to nije dobra pjesma, tj. da je bezvezan tekst...

 

Za kraj, onaj ko se je najbolje uklopil u to novo doba svakako je Mile Kitić.

On za svako razdoblje raspoloženja i želja publike napravi takav album i slavan je...

Istina, tu onda ima i puno škarta al uvjek je tu hit, dva, tri koja onda traju i vrte se dok ne dojde nekaj novo - Mile Kitić = EA Cool

Recimo, pjesma Milioni kamioni potpuna je glupost, dok Tatina maza žari i pali po diskačima i to već dugo.

I da, ko nije čul megahit MK, Plava Ciganko, uz Zapalit ću pola grada najveći hitovi proteklih 6-8god

 

Ima još toga....

 Bravo,jako si lepo opisao trenutno stanje.Konacno neko nacionalisticki neostrascen i muzicki upucen(u ovdasnji turbo folk i onu pravu muziku)  da kaze realno kako jeste.  Osmijeh
16 godina
offline
RE: Narodnjaci - anketa
murasaki kaže...
tommy2103 kaže...

Evo da i ja iznesem svoje misljenje o narodnjacima.Kao prvo mislim da se ta glazba kod nas najvise slusa slusa zbog stalnog novog materijala,stalno izlaze nove pjesme i ljudi uvijek interesira nesto novo.a za razliku od nasih glazbenika koji izdaju 1 album u dvije godine,svaka cast iznimkama,al to je stvarno malo,i kako god ti albumi bili dobri ljudi ne mogu slusa godinu dana jedno te isto.A sad sto se tice folka turbo folka,ne bi ulazio u raspravu o tome al meni se to cini sve isto.Jednostavno takvu glazbu ne mogu slusat,ono zavijanje glasom i otezanje budi u meni nesto nznam sto,al svakako nije dobro.Ima par pjesama tih izvođača koje su jako dobre i bez samog stila pjevanja bile bi puno bolje.Ja tu i tamo slusam Beslica,ima par dobrih pjesama koje su kolko tolko normalne.

 

E da sto se tice Brene u Zagrebu,to stvarno je apsurdno,one koja je najvise poticala i propagirala protiv Hrvatske sad dolazi u Glavni Grad Hrvatske Zagreb!?

Oprostite al ja ne vidim u tome smisla,makar to bila samo glazba i neznam sto al njoj nije mjesto u Areni.A to i branitelji i mnogi protesti protiv potvrđuju.

 Sa tvojim prvim pasusom se slazem u potpunosti,ima nesto u tom turbo-folku sto budi covekove najnize nagone i tera ga da se spusta na nivo ponasanja primata.Jednostavmo ubacuju se pitki(laki) tekstovi,zavodljiva orijentalna muzika i to se pakuje u agresivne aranzmane koji momentalno ulaze pod kozu,slozices se? Ja bih to nazvao kolektivnom anestezijom,bekstvom od realnosti i zamenom kafanske case mnogo opravdanijim razlogom (u stilu bolje i da sam seljak nego alkos) .Dobro je da ima jos stare garde,koja neguje pravu narodnu muziku,ali pod ovim naletom,sve vise izumire.
E sad po pitanju Brene mislim da si previse iskljuciv.Brena je bila institucija u bivsoj Jugi,svugde prihvatana,seti se onim  velikih koncerata u Beogradu,Zagrebu,Ljubljani....Ona iskljucivo dolazi da peva svojim fanovima i nigde trenutno po medijima nije nacionalisticki provocirala,vec joj se pokusavaju smestiti lazne izjave kako bi minirali njene nastupe.Pa seti se sta su Miso Kovac i druge velicine pricale o Srbiji,a opet su rado iscekivane velicine ovde u Srbiji jer je narodu dosta podmetanja i ultranacionalizma,hoce samo da uziva u hitovima kvalitetnih pevaca i da se rastereti te ruzne proslosti...
Nadam se da si me ispravno razumeo,pozz!
 Kuzim sto zelis reci bez brige,al nekako mi se cini da ima nesto vise,zapravo bilo je nesto vise njezine propagande i poticanja  protiv Hrvatske nego sto ti kazes,a to mi se čini najvise po reakciji hrvatskih branitelja na njezin koncert,al mozda grijesim.I da bilo je vec njezinih koncerata po Hrvatskoj prije al sad se tome daje puno vise paznje nego prije zato jer nasi idioti da ih tako nazovem brane Thompsonu koncerte i prozivaju ga za sta sve neznam a po drugom kraju dopustaju Breni da pjeva U areni.
Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
14 godina
neaktivan
offline
Narodnjaci - anketa

I da dodam jos za Brenu.Evo vam najsveziji primer,sigurno ste videli/culi za njen koncert sto je bio sad u Sarajevu.Sta sve nije cinjeno da se taj koncert otkaze,kakve su se sve lazi govorile ne samo protiv nje,nego i njene porodice.Tu su u pitanju lazne patriote i ljudi kojima je nije u interesu(politickom i kulturnom) da ona nastupi u Bosni,a sad eto i kod vas,u Hrvatskoj. A kako je prosao koncert? Izvrsno! To je dokaz da narodu nije ispran mozak i da zna zasto dolazi,iskljucivo zbog muzike! Tako ce biti i u vasoj Areni,ali prethodno uz puno problema sa strane....

16 godina
offline
Narodnjaci - anketa

Eh,da takvih problema i ima Thompson kod nas,kako nece onda BrenaIzlanuo se

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice