Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
4mal kaže...

veceras u 21:45na hrt1 odlican thriller sa h.berry

 film se zove the call :-)

 Bas gledao hrt 1 i vidio.. Odlicna najava, bas me nabrijala da ga pogledam.. 

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maxy0 kaže...
4mal kaže...

veceras u 21:45na hrt1 odlican thriller sa h.berry

 film se zove the call :-)

 Bas gledao hrt 1 i vidio.. Odlicna najava, bas me nabrijala da ga pogledam.. 

 Upravo završio. Vrhunski film, po meni ocjena na IMDB je stvarno preniska. Uživao sam gledajući, a pošto sam navikao u zadnje vrijeme na preglupe krajeve filma, kraj ovog filma mi je baš dobro sjeo 

EUNE: RayzCRO _-_-_ PSN: RayzCRO
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledah i ja i lako je slow paced i ima dosta fora sa starijim mafijaskim filmovima

johnny depp je odradio glumu vrhunski uz pomalo los scenarij ...zabavio sam se u ova 2 sata!

preporuka 8/10 :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 0:47 (4mal).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Rayz00 kaže...
maxy0 kaže...
4mal kaže...

veceras u 21:45na hrt1 odlican thriller sa h.berry

 film se zove the call :-)

 Bas gledao hrt 1 i vidio.. Odlicna najava, bas me nabrijala da ga pogledam.. 

 Upravo završio. Vrhunski film, po meni ocjena na IMDB je stvarno preniska. Uživao sam gledajući, a pošto sam navikao u zadnje vrijeme na preglupe krajeve filma, kraj ovog filma mi je baš dobro sjeo 

 Ja sam malo bacio pogled i kad sam vidio da policajac sa sunčanim naočalama usred bijela dana vidi komadić stakla na asfaltu na par metara udaljenosti - brzo sam odustao.

 

 

A Halle Berry i razgovori sa otetom djevojčicom izgledaju kao da ih je debil stvarao.

8 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Trumbo (2015) - film po istinitom događaju - 50tih je vladao lov na komuniste u americi, pa je tako i Dalton Trumbo, scenarist koji je bio komunistički aktivist, najebo. Oskarovac koji je morao nakon izlaska iz zatvora pisati scenarije preko tuđih imena i raznih pseudonima. Kasnije sam na yt tražio originalne snimke, i taj Trumbo je baš bio poseban čovjek, a Bryan Cranston ga je skinuo u picinu dlaku i zbilja se nadam da će dobiti oskara za najbolju mušku ulogu ove godine, pa samim time sjebati i onog patetičnog DiCapria.

 

Spotlight (2015) - film po istinitom događaju - o timu novinara koji raskrinkavaju katoličku crkvu u prikrivanju pedofilije na globalnoj razini. Fantastična glumačka postava kroz ovaj film opominje nas koliko je bitno istraživačko novinarstvo u raskrinkavanju gnjusnih stvari.

 

Big Short (2015) - film po istinitom događaju - o brokerima koji su predvidjeli krah svjetske ekonomije 2008. godine. Također fenomenalna glumačka postava. Bale rasturio. Jedan od najboljih filmova proizašlih u 2015toj.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fruitvale Station 

 

Film po istinitom dogadaju, neznam koliko ce vam biti spoiler posto film zapravo i pocinje pravom snimkom kako policajac umjesto taser-a vadi pistolj i puca covjeku kojeg su uhitili u leda dok je lezao na podu. Dosta je spor film, cak i mrvicu dosadnjikav jer se ne dogada bas puno toga do tih zadnjih pola sata koja ipak poprave cijeli dojam o filmu. Od mene 7/10

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bridge to Terabithia

 

  Pogledavši Zathuru,zaželio sam se takvih fantasy djecjih filmova,pa mi IMDB ponudi ovaj filmić.

Nakon trailera,ocjene 7.2 i ja i sin smo jedva cekali da pogledamo ovo Disneyovo ostvarenje,jer je izgledao zaista obecavajuce.

No,kako to obicno i biva,trailer je vjesto napravljen u cilju da privuce sto vise gledatelja.

Gledajuci Bridge to Terabithia,cekas stalno da film pocne,tj. da glavni glumci više uđu u tu "fantasy zemlju",no radnja se stalno vraca na pocetak(koji je poprilicno dosadan) i to se vise puta događa!

Zaista ne znam sta su htijeli reci sa ovim filmom,film je jako usporen i dosadan.

Mozda je 7.2 za IMDB za mene je:

 

3/10

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Realno bacen novac na Ride along 2 ocekujes barem nesto ali film je glup do bola, dosadan i jednostavno bezveze. Zaobici u sirokom luku.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Bridge to Terabithia

 

  Pogledavši Zathuru,zaželio sam se takvih fantasy djecjih filmova,pa mi IMDB ponudi ovaj filmić.

Nakon trailera,ocjene 7.2 i ja i sin smo jedva cekali da pogledamo ovo Disneyovo ostvarenje,jer je izgledao zaista obecavajuce.

No,kako to obicno i biva,trailer je vjesto napravljen u cilju da privuce sto vise gledatelja.

Gledajuci Bridge to Terabithia,cekas stalno da film pocne,tj. da glavni glumci više uđu u tu "fantasy zemlju",no radnja se stalno vraca na pocetak(koji je poprilicno dosadan) i to se vise puta događa!

Zaista ne znam sta su htijeli reci sa ovim filmom,film je jako usporen i dosadan.

Mozda je 7.2 za IMDB za mene je:

 

3/10

Film koji bi djecu trebao privući vještim preklapanjem živopisne mašte i neugodne svakodnevice odrastanja (izoliranost u školi i sl.), dok bi odraslima trebao pokazati na koje se sve načine djeca suočavaju sa problemima oko sebe, kako onima "dječijima" tako i sa odraslima.

 

Ovo nije fantasy film pa ga stoga i ne treba gledati u očekivanju Avatara, čarobnjaka, zmajeva i vještica.

Ovo je drama fokusirana na probleme odrastanja, ispričana kroz oči maštovitog dječaka.

 

Film je iz perspektive pedagoga veoma vješto napravljen (izuzev vrhunca radnje koji je upečatljiv za film) jer mnogo djece koja se suočavaju sa problemima kojima nisu dorasla upravo i stvaraju vlastite obrambene mehanizme i mehanizme za suočavanje/prihvaćanje tih problematičnih situacija.

 

Šalje se poruka kako je maštovitost, kreativnost i prijateljstvo dobar alat za suočavanje sa neizbježnim problemima odrastanja.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Blue Velvet (1986) - film iz rane faze Davida Lyncha. Ako se sagleda njegova kinematografija, ovo je možda najblaži film po bizarnosti.Ocjena 8/10.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ilyaz97 kaže...

Blue Velvet (1986) - film iz rane faze Davida Lyncha. Ako se sagleda njegova kinematografija, ovo je možda najblaži film po bizarnosti.Ocjena 8/10.

Ako će mo gledati cijelu njegovu kinematografiju i uspoređivati s bizarnošću, onda ću navesti The Straight Story, koji možda, uopće nije bizaran naspram sveg ostalog što je proizašlo iz njegova uma.

 

Fantastičan film o starcu koji kreće na posljednju pustolovinu; odluči proputovati daleki put na frezi ne bi li se pomirio sa svojim bratom. Na putovanju sreće ljude s kojima kroz konverzaciju blagi način dijeli svoja iskustva i saznanja iz života, susreće se s nesebičnošću, baš kakav je i on čitav život bio. Odgojio je kćer zaostalu u razvoju, kojoj je on sve i koja je njemu sve. Kada bi se išlo diskutirati o ovom filmu, i ući u samu suštinu svega, pa tako i života općenito, dalo bi se razglabati danima, ako ne i godinama. Ovaj film smatram Lynchevim najzrelijim uratkom, toliko prokleto lucidan. Remek djelo koje će nas prvenstveno opomenuti, da su greške dopuštene, ali da je život prekratak da bi se na ružan način razdvajali od svojih bližnjih, da bi im zamjerali neke stvari sve do smrti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 20:54 (količina).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The 33

 

  Film rađen po istinitome dogadaju o 33 rudara koji su nedavno bili zatoceni duboko u rudniku vise od 2 mjeseca.

Nista posebno se ne moze reci o ovome filmu,osim mozda sto je poprilicno zanimljiv.

Zanimljivo je to sto u zajednickim okupljanjima rudara,u niti jednome trenutku u scenama se ne pojavljuje 33 glumca,navise 15-20.Mozda nisu imali dovoljno love da angaziraju vise glumaca?XD

 

7/10

 

Freaks of nature

 

 U Americkom gradiću zajedno zive zombiji,vampiri i ljudi,njihovu "idilu" narušava posjeta izvanzemaljaca.

Gledajuci nisku ocjenu na IMDB-u,cudnu kombinaciju cudovista u filmu,nepoznate glumacke postave...moram priznati da sam bio dosta skeptican!

Ali,ubrzo me je film "uhvatio" i odgledao sam ga do kraja.

Ako cemo ovaj film gledati kao jedna dobra crna parodija,film je zaista OK!Ima dosta smjesnih scena i dobrih efekata.Cak i prica "drzi vodu",koliko god je to realno reci za takav film!

Cista zahebancija!

 

7/10

 

Cinderella

 

  O pepeljugi je sve poznato i nema se sta tu puno filozofirati.

Odlicno izreziran i odglumljen film.

Preporuka za obiteljsko gledanje 

 

7.5/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 21:32 (Milka30).
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Revenant mi vuce na True Grit. Film dosao, bljesnuo... danas ga vise nitko ne spominje.... eee, pa nece ici! Tarantio nije ni nominiran, a ako pored maxa dobije oskara..... a nije ga nikad jedan Redford dobio .... onda......

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

the big short- film o tome kako je par ljudi znalo da ce doci do ekonomske krize 2008. a niko im nije vjerovao. u nekim trenutcima jednostavno sam se najezio kad sam shvatio sto oni rade obicnom puku. svi mi znamo da su banke lopovi itd. al ovo je nova razina. nekome tko nije bas upoznat s ekonomijom ce film bit dosta tezak za razumijevanje, iako oni to pokusavaju objasnit i svaki malo tezi pojam razjasne opet treba odredeno znanje da se shvati sto se tu dogada. preporucam svima gledanje. ocjena 9/10.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

Revenant mi vuce na True Grit. Film dosao, bljesnuo... danas ga vise nitko ne spominje.... eee, pa nece ici! Tarantio nije ni nominiran, a ako pored maxa dobije oskara..... a nije ga nikad jedan Redford dobio .... onda......

Jedini film koji zasluzuje oskara ove godine je Creed sve ostalo je niza klasa.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ako vas zanima još o krizi iz 2008., odgledajte inside job, dokumentarni film sa matt damonom kao naratorom. kriza objašnjena u etapama i posljedice iste, prezentirano da bude razumljivo za obične ljude.

Hello, Mr. Bond! CYKA BLYAT!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Touching the Void   imbd 8.1

 

Jučer pogledao ovaj stari dokumentarac,istinita priča o dvojici alpinista koji su se okušali u Južno Američkim Andama i jedan od njih teško slomio nogu prilikom spuštanja,hebena životna priča o pravom preživljavanju nešto slično ko Di Caprio u "Odmetniku" samo puno bolje i surovije!!(osim medvida naravno ;D)

 

Obvezno pogledat!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

evo friško pogledan Deadpool. Po meni opravdan hype, zabavan je svih 108 min., ima hrpu internih (Marvelovih) fora, ali ono najbitinije i za što su fanovi bili skeptični - stvarno ga nisu zasrali. Vjerujem da neće biti razočarani.

 

8-8.5

I preporuka.

 

 

pozz

Ayee!
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Slažem se za Deadpool. Iako razvoj radnje nije ništa extra, sam lik Deadpoola je fantastično odrađen i smijao sam se od početka do kraja. 8.5/10

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prvo fala Alex Mercer na prisjećanju na film Ravenous koji kada sam prvi puta gledao ostao paf! Film strave na divljem zapadu povezano sa ljudožderstvom. Jedinstven, nije za svačiji želudac. Moram ga ponovo pogledati. 

 

 

Gledam kao je ova godina nekako loše počela; krajem prošle umro Lemmy iz Motorheada, pa pjevač Bowie, pa glumac Rickman, pa Glenn Frey iz Eaglesa, HDZ se vratio na vlast, pa Marvin Minsky,... i još neki manje/više poznati domaći i strani. A tek je prvi mjesec prošao.

 

Nego, prvo sam pročitao ovdje na temi da je Alan Rickman umro i stvarno me je to rastužilo. Jer sjećam ga se kao dobrog karizmatičnog glumca. Stoga sam njemu u spomen napravio mali filmski maraton sa njegovim filmovima koje sam gledao i zbog kojih ga cijenim. To su:

 

Robin Hood: Prince of Thieves - pustolovna akcija o legendi Robin Hood sa malim odmakom od klasične priče, umjesto Ivana bez Zemlje glavni negativac je Šerif od Nottinghama. 7/10

Film je dobra "popcorn" zabava, ali nije filmsko remek djelo. Ima stvari na koje bi se "hardcore" ljubitelji filmova mogli žaliti i raspravljati. Najbolji dio filma je Alan Rickman! Njegova uloga glavnog negativca je 10/10! Stvarno je dobro odglumio svoju ulogu i samo zbog njega se isplati film pogledati.

 

Die Hard - akcijski; New Yorški policajac posjeti ženu za Božić u LA na poslu na božićnoj zabavi gdje dolaze fino obučeni likovi koji uzimaju prisutne za taoce. Policajac pokušava pozvati lokalno pojačanje... 9/10

Akcija i akcija! Film je jedan od najboljih u svom žanru! Ima priču, akciju, humor, buddy - buddy odnos, pametne loše momke, dobru glumu... Bruce Willis je veliki dio ovog filma, ali film nebi bio ovakvo remek dijelo bez dobrog glavnog negativca i njegove dobre glume kojega tumači Rickman.

Moja preporuka, pogledajte i nastavak! 

 

Dogma - fantastična komedija; dva anđela, koja nisu baš tak dobri, su zbog svojih dijela izbačen iz neba i sada su na zemlji. Dobili su zamisao kako da se vrate u nebo te kreću na put usput radeći ono zbog čega su i izbačeni iz neba. 8/10

U ovom filmu se javljaju: proroci, apostol, anđeli (dobri i loši), đavli (demoni), muze, katolički biskup koji pokušava vratiti ljude u Crkvu koristeći novu metodu (njega tumači George Carlin!), a Rickman ima veličanstvenu/impozantnu pojavu. E, da, u filmu se na kratko javlja i Bog, "glavom i bradom".

 

Galaxy Quest - sf pustolovna komedija; Ekipa stare sf serije se uplete u stvarne događaje kao iz svoje serije. 9/10

Odlična parodija na temu "Zvijezdane Staze" cijelu tu pompu oko serije, glumci, fanovi... Rickman glumi "Spocka". Da ne zaboravim spomenuti sexy "Ellen Ripley"!

"Never surrender, never give up!"

 

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy - sf pustolovna komedija; Koji tren prije nego zemlju unište vanzemaljci jednog zemljanina, Arthura, spasi vanzemaljac, Ford, time što "autostopiraju" na jedan svemirski brod. Tu počinje njihova pustolovina bespučima svemira di susreču predsjednika galaxije, manično depresivnog robota (kojemu glas daje Rickman), rasu aliena birokrata,... Pa potraga za ultimativnim pitanjem života, svemira i svega... Kroz film stvari objašnjava Vodič kroz galaksiju za autostopere. 9/10

Odličan film prema odličnom predlošku Douglas Adamsa. Različita komedija od gore spomenute jer se bazira na britanskom humoru. Ovo je jedan od rijetkih filmova za kojeg mi je žao da nema nastavka, jer bi volio vidjeti još pustolovina po ovakvom svemiru. "HUMMA KAVULA!"

 

Pogledao sam još jedan film koji nisam prije:

 

CBGB - glazbeni; priča o liku koji je osnovao klub CBGB i o početku kluba. 7/10

Za one koji su sa glazbom na "ti" znaju o kojem je klubu riječ i o kakvoj glazbenoj sceni. Klub je počeo raditi početkom 70ih kao alternativa tadašnjem popu (disko) te se tu pojavljuje prvi punk, punk-rock, reagge,... bandovi. Prikazani su i neki danas poznati bandovi i izvođači, neću ih spomenuti, pogledajte i probajte odgonetnuti koji su. 

 

Sve u svemu, g. Rickman hvala vam na vašem doprinosu sedmoj umjetnosti, počivali u miru

Svi smo mi djeca i igračke su nam od presudne važnosti za očuvanje duhovnog zdravlja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 0:08 (veliki bebač).
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
McBrain kaže...

evo friško pogledan Deadpool. Po meni opravdan hype, zabavan je svih 108 min., ima hrpu internih (Marvelovih) fora, ali ono najbitinije i za što su fanovi bili skeptični - stvarno ga nisu zasrali. Vjerujem da neće biti razočarani.

 

8-8.5

I preporuka.

 

 

pozz

 WTF glumi srpski glumac Kapicic...

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
McBrain kaže...

evo friško pogledan Deadpool. Po meni opravdan hype, zabavan je svih 108 min., ima hrpu internih (Marvelovih) fora, ali ono najbitinije i za što su fanovi bili skeptični - stvarno ga nisu zasrali. Vjerujem da neće biti razočarani.

 

8-8.5

I preporuka.

 

 

pozz

 WTF glumi srpski glumac Kapicic...

u principu daje glas Colossusu koji je u stripu Rus, i dobro je odradio svoj posao (radi naglaska)

Ayee!
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sinoc pogledao deadpoola i mogu vam reci da sam ocaran.

 

Lik je fenomenalno odraden, humor, crni humor, ironija, parodija... oh yea :D

 

Uglavnom i fanovima i onima koji to nisu preporucam da odete pogledai :)

 

I da, postoji aftercredit scena...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zadnji trailer za BVS.Batman je prebrutalan,a borbe kao da su iz arkham igri 

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

mozda sam ja glup al moze li meni itko objasnit zasto se dva good guya bore jedan protiv drugog?

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledaj Superman film i viditi ćeš scenu gdje je ona destrukcija pola gradskog kvarta u završnoj borbi Supermana sa zlikovcem,tu ti je B.Wayne koji shvati da Superman drži preveliku moć i hoće da snosi posljedice svojih destrukcija i tu dolazi do sukoba,uglavnom Google is your friend tj.Why Superman fights Batman in movie :D
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

mozda sam ja glup al moze li meni itko objasnit zasto se dva good guya bore jedan protiv drugog?

 Drukčija ideologija.

 

Batman je vidio u Man of Steelu kako je Superman sposoban za uništavanje grada i svega što su ljudi stvarali te smatra da ga se treba nekako obuzdati, obziron da ga se čak i počelo štovati kao boga.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
sirka666 kaže...

 Batman je vidio u Man of Steelu kako je Superman sposoban za uništavanje grada i svega što su ljudi stvarali te smatra da ga se treba nekako obuzdati, obziron da ga se čak i počelo štovati kao boga.

 Ma Batman je phickica naspram Supermena i znam da ce Batman na kraju pobjediti,jer bi bilo predvidivo da "realno" pobjedi!

 

Exposed

 

  Thriller koji pokusava biti thriller.Mindfuck koji se sam shebao.Horror koji to nije...Zaista ne znam sta bih rekao o ovome fimu.

Desi se ubistvo u filmu i sada Keanu Reeves pokusava rijesiti slucaj,prica ode u drugome smjeru i govori o djevojci koja ima vizije,inace glumi ju Ana de Armas nevjerovatno ljepa glumica i ujedno jedina svijetla tocka filma...Odmah je jasno da ce sve to biti povezano.Onda se pojavljuju cinjenice,slucajevi,osobe koje uopce nemaju nikakve veze sa filmom isto tako se "izgube" u filmu.

Kraj,istna,nepredvidiv,ali totalno glup,jer krivac na kraju ostaje nekaznjen.

Iako Keanu Reeves i nije nikada bio neka "glumčina",ali moze on puno bolje od prikazanoga u filmu!

Sve u svemu poprilicno dosadan i usporen film!

 

3/10

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pa oni će se na kraju borit zajedno protiv nekog, kaj ne?

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ne i da,udružiti će se na kraju jer će doći puno veći neprijatelj.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice