Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.524.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
baxx kaže...

Pozz prijatelji jeli može preporuka par mystery filmova ali stvarno mislim mystery ono teški :)   Hvala.

 Sinoć pogledao Last year at Marienbad, nađi si dobru kvalitetu i uživaj. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ako misliš na ovaj iz 1961 god. već sam ga pogledao i odličan je ali sad mi se gleda nešto novije, može od 1990 do sad. Možda čak 2015 - 2016 baš bih nešto novo ali dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 19:35 (baxx).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Eyes wide shut, Cape Fear, No Country for Old Men, Oldboy, Infernal Affairs, Zodiac, Girl with the Dragon Tattoo, Mother, Lady Vengeance, Mystic River, Blue Velvet......
dc hejter
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

..... Mads Mikkelsen, RO, hm, Jedi master?...... steta, ovdje ionako nitko ne gleda SW ni Rio..... pa moram na Index, za kvalitetnu raspravu.....

dc hejter
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

tim burton ili r.zemeckis bi SS bolje napravili IMO 

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stavio na skidanje The Man from Earth, The Fountian i Requiem for a Dream... Nadam se da je dobro :D
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tireN1337 kaže...
Stavio na skidanje The Man from Earth, The Fountian i Requiem for a Dream... Nadam se da je dobro :D

 Iako znam da ovdje ima kolega koji su Man from Earth ocjenili remek djelom filmske industrije,mene je taj film uspavao.Ok,ima taj kraj koji je iznenađujuć,ali 95% fima je baljezganje 5-6 likova u jednoj sobi.Po IMDB-u vidim da taj film visoko kotira,znaci sigurno je problem u meni,ali JBG mene uopce nije oduševio-nimalo!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni je film bio odlican, jedan od boljih koje sam gledao u zadnje vrijeme. Samo mi malo kraj nije bio jasan. On im je iznenada rekao da je sve izmislio, no na kraju kada je ovaj je ispalo da on zna pojedinosti iz Doktorovog zivota. To onda ispadna da je on besmrtan, i da mu je otac? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 1:58 (tireN1337).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Iako sam ga daaaavno gledao,nije mi jasno kako nisi skontao?Bolje da ti ne spoilam iznenađenje,pogledaj zadnih 15 min filma ponovo! :-)
Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
tireN1337 kaže...
Stavio na skidanje The Man from Earth, The Fountian i Requiem for a Dream... Nadam se da je dobro :D

 Iako znam da ovdje ima kolega koji su Man from Earth ocjenili remek djelom filmske industrije,mene je taj film uspavao.Ok,ima taj kraj koji je iznenađujuć,ali 95% fima je baljezganje 5-6 likova u jednoj sobi.Po IMDB-u vidim da taj film visoko kotira,znaci sigurno je problem u meni,ali JBG mene uopce nije oduševio-nimalo!

 

A mozda nisi fan komornih drama,nema nista lose u tome.Meni osobno film nije bas remek djelo,ali da mi je jako dobar,je.

 

I dan danas se sjecam  rasprave sa par frendova do jutra,  nekad 2008,nakon odgledanog filma,zbog nekih ideja iznesenih u filmu,koje necu ovdje navoditi  da ne spoilam nekom film.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Tin Drum http://www.imdb.com/title/tt0078875/?ref_=nv_sr_1

 

Pomalo surealan pristup prikazu Njemacke neposredno poslije prvog te uoci i za vrijeme drugog svjetskog rata.Ko da bi ozbiljan Hanekeov Weise Band reziro Jodorowsky ali ne na full drogama.Schlondorff je uspio kroz pricu o djecaku koji je odlucio ne odrasti (iako kroz film cete vidjeti da nije uspio sasvim u naumu, vec samo fizicki) prikazati njemacko stanje uma prosjecnih ljudi koji su stvorili Nacizam.Preporucam

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

'Pogledao' Ex machina nisam gledao odavno nista dosadnije ugasio nakon 45 minuta 

 

http://www.imdb.com/title/tt0470752/

Repent the end is near!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Star trek : Beyond

 

Koliko citam bilo je dosta kritika od "trekkija" na racun novoga nastavka,no mene je opet ugodno iznenadio ovaj film.

Beyond prati "recept" nastavka iz 2009 i 2013,koji se fokusira na avanture mlade posade Enterprisea i nimalo ne zaostaje kvalitetom.

Efekti su opet na visokom nivou,prića je zanimljiva,gluma odlicna!

Cjeli film je kvalitetno izreziran i nema mu mane...osim jednoga djela...khm!

Zapela mi je "za oko" jedna apsolutno glupa i nepotrebna scena u filmu,koja cjelu povjest filmova o Star treku baca u sjenu.

Sulu je gay?Ne znam zasto im je to trebalo?Pedercine svijeta su se potrudili da se u gotovo svakome danasnjem filmu pojavljuje pederluk sa naglaskom da je to sasvim normalna stvar i to nam doslovno nameću!Na redu su sada pedofili,zoofili,nekromani i ostala gamad!

Sada molim sve pobornike pederske populacije da mi objasne zasto je ta scena sa Suluom bila potrebna!

...Inace totalo nebitna stvar za cijeli film,tako da nije spoil!

Bila bi 9-tka,ali zbog nepotrebne scene;

 

8/10

 Nisam još pogledao film pa ne mogu sa sigurnošću reći, ali ovo sa Sulu mi zvuči kao posveta George Takeiu koji je gay i dosta aktivan u tim lgbt zajednicama i borac za njihova. prava. 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Scarfaceee kaže...

'Pogledao' Ex machina nisam gledao odavno nista dosadnije ugasio nakon 45 minuta 

 

http://www.imdb.com/title/tt0470752/

 
Gdje je tu je neki novi "hit" Michael Baya sigurno jedva cekas ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
Scarfaceee kaže...

'Pogledao' Ex machina nisam gledao odavno nista dosadnije ugasio nakon 45 minuta 

 

http://www.imdb.com/title/tt0470752/

 
Gdje je tu je neki novi "hit" Michael Baya sigurno jedva cekas ?

 Daj mi pet razloga zašto je Ex Machina dobar film bez da koristiš google.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledah

 

Before I Wake

 

http://www.imdb.com/title/tt3174376/

 

nelosh psy pseudo dream slow paced flick

 

7/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 20:56 (4mal).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Onjegin kaže...
Wack kaže...
Scarfaceee kaže...

'Pogledao' Ex machina nisam gledao odavno nista dosadnije ugasio nakon 45 minuta 

 

http://www.imdb.com/title/tt0470752/

 
Gdje je tu je neki novi "hit" Michael Baya sigurno jedva cekas ?

 Daj mi pet razloga zašto je Ex Machina dobar film bez da koristiš google.


Ne pada mi na pamet tebi ista objasnjavati odavno sam ti rekao da si ti wanna be kvazi movie intelektualac i hipster koji hejta sve popularno,naporan dosadan i vec vidjen u tisucama maminih sinova zadojenih da misle da znaju sve i da je jedino njihova pametna dok su drugi  debili koji nista ne razumiju.

PS:Bar mi google treba za razgovor sa tobom jadnice arogantni :D 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 22:44 (Wack).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Scarfaceee kaže...

'Pogledao' Ex machina nisam gledao odavno nista dosadnije ugasio nakon 45 minuta 

 

 Jesam pogledao do kraja, ali istina, film nema apsolutno nista da bi ga zelio pogledati jos jednom. Sjecam se samo da je robot(ica) zgodna, i to je bas sve.

dc hejter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...

Ne pada mi na pamet tebi ista objasnjavati odavno sam ti rekao da si ti wanna be kvazi movie intelektualac i hipster koji hejta sve popularno,naporan dosadan i vec vidjen u tisucama maminih sinova zadojenih da misle da znaju sve i da je jedino njihova pametna dok su drugi  debili koji nista ne razumiju.

PS:Bar mi google treba za razgovor sa tobom jadnice arogantni :D 

 Tako sam i mislio. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Iluzionista.

Iako ne gledam romanse, osobno, film je sjajan, vremenski pogođen u sekundu. Dobra priča koja se nadovezuje, sadrži cijeli životni tijek dvoje ljudi i njihov vrhunac. Bez imalo spoilanja reći ću samo da je kraj filma jedan od impresivniji koje sam vidio, mene je držala želja za saznavanjem sudbina likova.

8.5/10

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 3:03 (isuckatthisgame).
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...jedna lijepa lista 25 najboljih filmova 21. stoljeca po izboru 177 svijetskih kriticara - najbolji je "Mulholland Drive". Iako se nece svidjeti, vecini ovdje, meni je bas lijepo vidjeti 19. mjesto, a prosle godine je oskara dobio Spotlight (skoro Revenant) - kojih uopce NEMA medju ovih 25.

 

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/lynchev-mulholland-drive-proglasen-najboljih-filmom-21.-stoljeca-u-anketi-bbc-a/4638341/

dc hejter
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

La Grande Bellezza http://www.imdb.com/title/tt2358891/?ref_=nv_sr_1

 

 

Karizmaticni Jep pripadnik je kulturne 'elite' talijanskog drustva veci dio zivota, no ispod fasade glamura i dekadencije krije se krhak covjek.Vizualno/umjetnicki upecatljiv Sorretinov uradak koji govori o prolaznosti ali i 'postajama/trenutcima zivota' te na kraju puta starosti, sto je kasnije nastavio pa i potenciro sa filmom 'Youth'.Preporucam

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 10:48 (Tcherot).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

...jedna lijepa lista 25 najboljih filmova 21. stoljeca po izboru 177 svijetskih kriticara - najbolji je "Mulholland Drive". Iako se nece svidjeti, vecini ovdje, meni je bas lijepo vidjeti 19. mjesto, a prosle godine je oskara dobio Spotlight (skoro Revenant) - kojih uopce NEMA medju ovih 25.

 

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/lynchev-mulholland-drive-proglasen-najboljih-filmom-21.-stoljeca-u-anketi-bbc-a/4638341/

 Lista zapravo sadrži 100 filmova, zajedno sa 21 novijim filmom o kojima kritičar priča hoće li postati klasici. Također, Spotlight je 88. na listi.

 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/the-100-best-films-of-the-21st-century-according-to-177-film-critics-a7204736.html

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

...jedna lijepa lista 25 najboljih filmova 21. stoljeca po izboru 177 svijetskih kriticara - najbolji je "Mulholland Drive". Iako se nece svidjeti, vecini ovdje, meni je bas lijepo vidjeti 19. mjesto, a prosle godine je oskara dobio Spotlight (skoro Revenant) - kojih uopce NEMA medju ovih 25.

 

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/lynchev-mulholland-drive-proglasen-najboljih-filmom-21.-stoljeca-u-anketi-bbc-a/4638341/

ima dobrih filmova ovdje.

 

6. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Michel Gondry, 2004)

(meni osobno top5 film ikada, cak ga je i mucno gledat na momente kad vidite kaj sve glavni lik emocionalno prozivljava, mislim da je ovo najbolja Carreyeva uloga)

 

12. Zodiac (David Fincher, 2007)

(dosta podcijenjen film, isto tako vrhunski, mnogi mu zamjeraju trajanje)

 

22. Lost in Translation (Sofia Coppola, 2003)

(jos jedan film iz osobnih top5, ne tolko zbog Scarlett koja pola filma paradira polugola po hotelskoj sobi kolko je film stvarna preslika kaj se zbiva u ljudima, bilo u losoj vezi gdje jedan uvijek radi a drugi doma ceka, ili kriza srednjih godina, kad te "slava" polako napusta. da ne velim da u filmu ima hrpa sirokih i prekrasnih kadrova tokya koji samo pospjesuje klaustrofobiju dvojice stranaca usred japana. zadnja scena u filmu je srcedrapajuca)

 

1. Mulholland Drive (David Lynch, 2001)

(gledao ga 3x i jos uvijek nemam pojma o cemu se u filmu radi, al ga je gust gledat. ko i drugu polovicu twin peaksa, ne znas ko koga ni zasto.)

 

 

s druge strane, ne volim izbore filmova stoljeca 15 godina nakon kaj je stoljece tek pocelo..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 11:39 (nixass).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nixass kaže...

 1. Mulholland Drive (David Lynch, 2001)

(gledao ga 3x i jos uvijek nemam pojma o cemu se u filmu radi, al ga je gust gledat. ko i drugu polovicu twin peaksa, ne znas ko koga ni zasto.)

 

 

s druge strane, ne volim izbore filmova stoljeca 15 godina nakon kaj je stoljece tek pocelo..

 

 Film je takav da zahtjeva 100% koncentraciju tijekom cijelog f filma, od prve sekunde. Ako si ga gledao 3x i dobro se sjecas (ko nije, nek i ne otvara ovaj spoiler) - http://www.willtheblogger.com/post/18334477546/mulholland-drive-part-1-an-explanation

 

.... s druge pak strane, meni ovo vuce na lagano prcanje akademije i njihovih Oskara..... da ne spominjemo iz proslog stoljeca, recimo Alfred Hitchkock nikad nije dobio oskara, pfffff how yes no......

dc hejter
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

da je lik skupio lovu i snimio seriju do kraja (kak je bilo planirano) a ne da je od pilota serije napravio cijeli film, mozda bi bilo malcice lakse. ovako.. :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Onjegin kaže...
Wack kaže...

Ne pada mi na pamet tebi ista objasnjavati odavno sam ti rekao da si ti wanna be kvazi movie intelektualac i hipster koji hejta sve popularno,naporan dosadan i vec vidjen u tisucama maminih sinova zadojenih da misle da znaju sve i da je jedino njihova pametna dok su drugi  debili koji nista ne razumiju.

PS:Bar mi google treba za razgovor sa tobom jadnice arogantni :D 

 Tako sam i mislio. 

 
Da si kao normalno ljudsko bice rekao reci mi sto ti je film dobar rado bi dao normalan odgovor (koji bi ti isto tako posrao jer je to sve sto znas i umijes) ali kad si rekao bez googla da ti dam odgovor pa jel ti stvarno mislis da si ti toliko dubokouman da nekome google da bi razgovarao sa tobom ? hahaha....

Toliko od mene Mr.Edgy kad jos malo odrastes (mentalno ne dobno ne zanima me koliko ti je tijelo staro jer si mentalno na razini 14 godisnjeg dijeteta koje kao svi mi kad smo imali 14-15 godina mislili smo da sve znamo i da su svi drugi glupi,e ti si sinko jos u toj fazi)


Kad iz nje izadjes mozemo da nastavimo razgovor kao 2 normalna ljudska bica,do tada uzivaj srati po svemu sto tvoja malenkost smatra losim.






11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...

 Nisam ni pročitao. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
To dovoljno govori o tebi...
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Torent WackŠto se upuštate u rasprave sa gladnim trolom, na slici profila mu je udica koja dobro ilustrira njegovu ulogu na forumu - baca mamce na koje se hvataju oni koji će s njime voditi infantilne rasprave i dokazivati mu se.

 

Postoji vrlo jednostavno rješenje za takve, lako kao 1-2

Bang Bang
 - i prljavština nestaje - i prljavština nestaje
https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice