Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.535.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Monster

Mix horora i drame, iako bi bilo puno bolje da se redatelj fokusirao samo na dramu, odnosno odnos majke alkoholičarke i kćeri koja to sve gleda i uz to odrasta...no, svjetla pozornice su uperena u horor...i to loš...klišejizirano i predvidivo.

Znači majka i kći su u automobilu, noć je, kiša lije, voze se cestom koja je okružena gustom šumom, odjednom udare u nešto, auto je razvaljen, ne mogu dalje i zarobljene su usred ničega...a iz šume na njih vreba čudovište - zijeeeev.

Kako to u velikom broju horora biva, likovi su ekstremno glupi i samo malo upotrebljavanja zdravog razuma i do pola tragičnih situacija ne bi niti došlo.

6/10

 

Her

Smješten u blisku budućnost film govori o liku koji se nedavno razišao sa ženom, usamljen je, a jednog dana vidi reklamu za OS koji osjeća, misli, voli...odluči se nabaviti jedan, postupno se zbližava i na kraju zaljubi u ''Samanthu'' kako se njegov OS naziva.

Dobra premisa, ali nije baš moj đir, prespor, preromantičan...ali ipak...

7/10

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A evo i mojih top, ne 10, nego filmova koji su mi za čistih 10/10

 

Into the Wild

The Machinist

La La Land, da La La Land

Mulholland Drive

12 Monkeys

The Usual Suspects

The Prestige

Memento

Donnie Darko

Eraserhead

Inland Empire

The Turin Horse

Dogville

Se7en

Inherit the Wind

For a Few Dollars More

Anatomy of a Murder

In the Heat of the Night

The Straight Story

3 Women

Requiem for a Dream

Natural Born Killers

Blue Velvet

Wild at Heart

A Simple Plan

 

...ujedno i preporuka ako niste pogledali neke od navedenih filmova.

7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

 "Trailer brije na teški promašaj" kako si rekao da tu ima istina, nije nekakav pretjeran trud uložen u trailer.

Što neznači da neće biti dobar film. 

Moje iskreno mišljenje da Dunkrik osvaja ovu godinu razlog tomu je što je redatelj tog filma najbolji na svijetu trenutni Christopher Nolan.

To je kao prvo kao drugo što si je najbolji redatelj na svijetu stavio  najboljeg čovjeka na svijetu, za soundtrack da mu napravi  soundtrack Hans Zimmer-a.

I da još jedan dodatani razlog zašto Dunkrik osvaja ovu godinu a to je da ove godine konkurencije na filmskoj sceni skoro pa i nema. 

Sljedeći put nemoj zabrijavati nego dobro razmisli prije nego što kreneš davati loše procjene za  nadolazeće filmove koje rade umjetnici kao  Christopher.

Ja znam da se ovdje okuplja svakakav filmski polusvijet, ali da se može tako nisko past i da se filmovi poput Man of Steel, Inception, The Prestige i The dark knight rises proglašavaju vrhunskom filmskom umjetnošću, a Nolan režiserskim čudom nad čudima, e to se stvarno nisam nadao. Za neke stvari tvrdit da su vrh vrhova, a objektivno nisu ili treba imat obraz đon ili bit potpuna filmska neznalica. Ili oboje.

A šta drugo reć kad ti docira ljubitelj SF superherojskog genrea, koji nije nikad u životu pogledao pravi film, niti u stvari zna što je to jer ga nisu nikad ni privlačili. Koliko si pogledao korejskih i njemačkih filmova koje sam postao ovdje.

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...

Ja znam da se ovdje okuplja svakakav filmski polusvijet, ali da se može tako nisko past i da se filmovi poput Man of Steel, Inception, The Prestige i The dark knight rises proglašavaju vrhunskom filmskom umjetnošću, a Nolan režiserskim čudom nad čudima, e to se stvarno nisam nadao. Za neke stvari tvrdit da su vrh vrhova, a objektivno nisu ili treba imat obraz đon ili bit potpuna filmska neznalica. Ili oboje.

A šta drugo reć kad ti docira ljubitelj SF superherojskog genrea, koji nije nikad u životu pogledao pravi film, niti u stvari zna što je to jer ga nisu nikad ni privlačili. Koliko si pogledao korejskih i njemačkih filmova koje sam postao ovdje.

 

Za mene je Steven Spielberg cudo nad cudima,a Nolan tek bljeda sjena Stevena...No opet,ne mozes reci da Nolan pravi lose filmove.Inception i Prestige su zaista vrhunski filmovi,jednostavno ne znam sta ti to toliko smeta u njima-ili sta ti fali?Isto se slazem za Batmana i meni definitivno ne zasluzuje toliko visoku ocjenu,ali covjece,ako toliko ljudi kaze da je on remek djelo,onda mozda je ipak problem u meni i tebi?

Svatko ima pravo na svoje misljenje,ali zlocesto je ono sto ti konstano radis.Doslovno pljujes po svakome tko se ne slaze sa tvojim ukusom i nazivas ga neznalicom.

Nemoj to raditi!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...
ris kaže...

 "Trailer brije na teški promašaj" kako si rekao da tu ima istina, nije nekakav pretjeran trud uložen u trailer.

Što neznači da neće biti dobar film. 

Moje iskreno mišljenje da Dunkrik osvaja ovu godinu razlog tomu je što je redatelj tog filma najbolji na svijetu trenutni Christopher Nolan.

To je kao prvo kao drugo što si je najbolji redatelj na svijetu stavio  najboljeg čovjeka na svijetu, za soundtrack da mu napravi  soundtrack Hans Zimmer-a.

I da još jedan dodatani razlog zašto Dunkrik osvaja ovu godinu a to je da ove godine konkurencije na filmskoj sceni skoro pa i nema. 

Sljedeći put nemoj zabrijavati nego dobro razmisli prije nego što kreneš davati loše procjene za  nadolazeće filmove koje rade umjetnici kao  Christopher.

Ja znam da se ovdje okuplja svakakav filmski polusvijet, ali da se može tako nisko past i da se filmovi poput Man of Steel, Inception, The Prestige i The dark knight rises proglašavaju vrhunskom filmskom umjetnošću, a Nolan režiserskim čudom nad čudima, e to se stvarno nisam nadao. Za neke stvari tvrdit da su vrh vrhova, a objektivno nisu ili treba imat obraz đon ili bit potpuna filmska neznalica. Ili oboje.

A šta drugo reć kad ti docira ljubitelj SF superherojskog genrea, koji nije nikad u životu pogledao pravi film, niti u stvari zna što je to jer ga nisu nikad ni privlačili. Koliko si pogledao korejskih i njemačkih filmova koje sam postao ovdje.

 

 Ti  govoriš da su  The prestige, Inception, The dark knight, Memento, Interstellar katastrofalni filmovi i da se ne smatraju filmskom umjetnostću? Znam da sad misliš Godfather, Iskupljenje  i ostali poznati klasici to su stari hitovi i još uvjek su najjači. Ali ja govorim za 21 stoljeće i ko je trenutno najbolji redatelj a ne ko je najbolji vječno. Mislim da si ti jedina  najveća filmska neznalica ovdje . :)  Svako ima  pravo na svoje mišljenje i ukus ali ja mislim da je treutno Nolan sa svojih zadnjih par dostignuća zaslužio biti najbolji. 

I da pogledao sam pola tih filmova što si stavio. Ako si mislio biti na i jedan način alternativan nisi uspio jer  većina filmova koje si stavio su poznata. I jedino što ti valja je život drugih. 

Chill
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 21:32 (ris).
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Norways gift to Sweden

Citam tvoje postove i nesto me zanima ali odgovori ozbiljno bez pretecionznog bulshita 

sto mislim o kubricku i ako nesto milslis koji filmovi su njegovi za tebe filmska umjetnost...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 21:28 (4mal).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...
ris kaže...

 "Trailer brije na teški promašaj" kako si rekao da tu ima istina, nije nekakav pretjeran trud uložen u trailer.

Što neznači da neće biti dobar film. 

Moje iskreno mišljenje da Dunkrik osvaja ovu godinu razlog tomu je što je redatelj tog filma najbolji na svijetu trenutni Christopher Nolan.

To je kao prvo kao drugo što si je najbolji redatelj na svijetu stavio  najboljeg čovjeka na svijetu, za soundtrack da mu napravi  soundtrack Hans Zimmer-a.

I da još jedan dodatani razlog zašto Dunkrik osvaja ovu godinu a to je da ove godine konkurencije na filmskoj sceni skoro pa i nema. 

Sljedeći put nemoj zabrijavati nego dobro razmisli prije nego što kreneš davati loše procjene za  nadolazeće filmove koje rade umjetnici kao  Christopher.

Ja znam da se ovdje okuplja svakakav filmski polusvijet, ali da se može tako nisko past i da se filmovi poput Man of Steel, Inception, The Prestige i The dark knight rises proglašavaju vrhunskom filmskom umjetnošću, a Nolan režiserskim čudom nad čudima, e to se stvarno nisam nadao. Za neke stvari tvrdit da su vrh vrhova, a objektivno nisu ili treba imat obraz đon ili bit potpuna filmska neznalica. Ili oboje.

A šta drugo reć kad ti docira ljubitelj SF superherojskog genrea, koji nije nikad u životu pogledao pravi film, niti u stvari zna što je to jer ga nisu nikad ni privlačili. Koliko si pogledao korejskih i njemačkih filmova koje sam postao ovdje.

 

 
Man of steel ne ostali da pogtovo The Prestige sada odgmazi natrag u rupu naporan si isti si lik iz Kevin Smith komedije neki nafurani balavac od 15 godina koji kmeci i glumi filmskoga genijalca po forumima pa to je jos 90tih i u vrijeme modema jadno bilo i dalje je.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pre-Batman Nolan je direktor svemira, sve nakon, osim The Prestigea mi je vrlo nezanimljivo...Intersellar je imao potencijal biti sjajan film da se nije centrirao oko Anne Hathaway i potrage za ljubavi njena života.

7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Za mene je Steven Spielberg cudo nad cudima,a Nolan tek bljeda sjena Stevena...No opet,ne mozes reci da Nolan pravi lose filmove.Inception i Prestige su zaista vrhunski filmovi,jednostavno ne znam sta ti to toliko smeta u njima-ili sta ti fali?Isto se slazem za Batmana i meni definitivno ne zasluzuje toliko visoku ocjenu,ali covjece,ako toliko ljudi kaze da je on remek djelo,onda mozda je ipak problem u meni i tebi?

Svatko ima pravo na svoje misljenje,ali zlocesto je ono sto ti konstano radis.Doslovno pljujes po svakome tko se ne slaze sa tvojim ukusom i nazivas ga neznalicom.

Nemoj to raditi!

Ljubitelj superherojskog SF smeća, tzv filmova za podkapacitirane koje on da bi prikrio njihovu i svoju konzumersku plitkoću naziva složenicom "mozak na pašu" (kao da je to prikrilo besmisao filma), onaj koji pretpostavljam od srama ne smije iskreno napisati svoju top listu najboljih filmova pa u vrh trpa uratke koje godišnje gleda rijeđe nego one filmove zbog kojih odlazi u kino kako bi u extreme dvoranama uživao u šarenoj laži i specijalnim efektima koji nemaju ni "F" od filmske umjetnosti usuđuje se meni docirati šta je dobro, a što nije samo zato što je pripadnik čopora, dakle većine!

Nevjerojatno je to kako se neznalice uvijek skrivaju iza masovnog ukusa jer nemaju znanja da obrane svoje "ja". Da je meni glavni argument u raspravi što je dobro a što loše, ukus mase (tj mediokriteta) bilo bi me sram. Ali kažem, neznanje nikad nema stida jer da ima mi ne bi ni znali da isto postoji.

 

Spielberg je najveća prevara u povijesti čovječanstva, prvi dobar film snimio je tek sa Bridge of Spies, a ostalo su mu manje više populistički, plitki, nedorečeni, razvučeni, dosadnjikavi uratci za podilaženje masama koji su ga zauzvrat načinii najbogatijom jer da im nije podilazio to svakako ne bi bio. Kao što kaže jedan kolega "ja u njemu vidim formu, zanat, ali bez duše". A duša je ono što čini film umjetnošću.

 

I ne znam čemu sve te prijetnje? Pa tko vama brani da se izjasnite? Bitno je samo da svoj stav obrazložite argumentima, a ne da se skrivate iza utrška kojeg je dotični film ili režiser ostvario na kinoblagajnama. To za mene nije nikakav argument, nego izgovor u nedostatku bilo kakve suvisle polemike. Jer po tome bi onda razni Avatari i titanici bili vrh filmske umjetnosti, a znamo da nisu. Ni blizu.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne volim Nolanove filmove iz jednog jednostavnog razloga - svi su mu likovi preozbiljni, kao da im je metla u dupetu - ne postoji jedan lik u njegovom filmu s dusom, da pokusa onako kroz zube barem cinicno ispalit neki vic ili foru, kao recimo Dirty Harry. Zato je Tarrantino za njega i razvoj likova i vrhunskih dijaloga - majstor, nisu uopce usporedivi. Dunkirk ce tesko biti bolji od Ryana, Spielberg je za njega takodjer majstor iz slicnog razloga poput Tarrantina - likovi su zivi i realni, ne plasticni i super nerelano ozbiljni poput Nolanovih. I jos nekoliko rezisera trenutno boljih od Volana - Paul Thomas Anderson, Martin Scorsese, Woody Allen, George Miller, Villeneuve, Peter Jackson, Almodovar, Coens, Michael Mann, Clint Eastwood.....

dc hejter
7 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

i Morten Tyldum.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...

Ljubitelj superherojskog SF smeća, tzv filmova za podkapacitirane koje on da bi prikrio njihovu i svoju konzumersku plitkoću naziva složenicom "mozak na pašu" (kao da je to prikrilo besmisao filma), onaj koji pretpostavljam od srama ne smije iskreno napisati svoju top listu najboljih filmova pa u vrh trpa uratke koje godišnje gleda rijeđe nego one filmove zbog kojih odlazi u kino kako bi u extreme dvoranama uživao u šarenoj laži i specijalnim efektima koji nemaju ni "F" od filmske umjetnosti usuđuje se meni docirati šta je dobro, a što nije samo zato što je pripadnik čopora, dakle većine!

Nevjerojatno je to kako se neznalice uvijek skrivaju iza masovnog ukusa jer nemaju znanja da obrane svoje "ja". Da je meni glavni argument u raspravi što je dobro a što loše, ukus mase (tj mediokriteta) bilo bi me sram. Ali kažem, neznanje nikad nema stida jer da ima mi ne bi ni znali da isto postoji.

 

Spielberg je najveća prevara u povijesti čovječanstva, prvi dobar film snimio je tek sa Bridge of Spies, a ostalo su mu manje više populistički, plitki, nedorečeni, razvučeni, dosadnjikavi uratci za podilaženje masama koji su ga zauzvrat načinii najbogatijom jer da im nije podilazio to svakako ne bi bio. Kao što kaže jedan kolega "ja u njemu vidim formu, zanat, ali bez duše". A duša je ono što čini film umjetnošću.

 

I ne znam čemu sve te prijetnje? Pa tko vama brani da se izjasnite? Bitno je samo da svoj stav obrazložite argumentima, a ne da se skrivate iza utrška kojeg je dotični film ili režiser ostvario na kinoblagajnama. To za mene nije nikakav argument, nego izgovor u nedostatku bilo kakve suvisle polemike. Jer po tome bi onda razni Avatari i titanici bili vrh filmske umjetnosti, a znamo da nisu. Ni blizu.

Ne smijem napisati iskreno?Pa zar nisam stavio Avatara,LOTR i In time,filmovi prepuni CGI-a?Filmovi koje ti karakteriziras kao smece.

Ti si to kao strucnjak i znas sta je filmska umjetnost?Dali je onaj covjek koji u filmskoj industriji radi na CGI-u umjetnik ili samo zaposlenik?Šminkerica,kostimograf,scenograf....jesu li oni umjetnici ili se to odnosi samo na glumce?Nemas pojma covjece,zivis u zabludi da si vazan,a ustvari si....(prije sam ti to napisao,ali je ćika pirat izbrisao komentar u postu),zato sada necu.

Jesi li ti svjestan da ti pljuješ po:Schindler's List,Saving Private Ryan,Empire of the Sun,Goonies...Čovjece daj mi samo reci jel ima itko normalan da moze reci da su Goonies trash???

Hoces reci da "djevojcica u crvenome" "Mali Bale salutira" ili "Sloth" zaboravljivi,prolazni,nedoreceni....

Covjece,pod hitno se idi ljeciti!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Stefan Zweig: Farewell to Europe (2016)

 

Ambiciozna drama koja se izgubila u širini i monotoniji međusobnog odnosa glavnih protagonista filma i kao takva nije se uspjela nametnuti kao njemački, ali je kao austrijski nadidat za Oscara no nije uspjela ući u uži izbor za najbolji strani film što joj je bio primarni cilj. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 23:42 (Norways gift to Sweden).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...
...

Ljubitelj superherojskog SF smeća, tzv filmova za podkapacitirane koje on da bi prikrio njihovu i svoju konzumersku plitkoću naziva složenicom "mozak na pašu" (kao da je to prikrilo besmisao filma), onaj koji pretpostavljam od srama ne smije iskreno napisati svoju top listu najboljih filmova pa u vrh trpa uratke koje godišnje gleda rijeđe nego one filmove zbog kojih odlazi u kino kako bi u extreme dvoranama uživao u šarenoj laži i specijalnim efektima koji nemaju ni "F" od filmske umjetnosti usuđuje se meni docirati šta je dobro, a što nije samo zato što je pripadnik čopora, dakle većine!

Nevjerojatno je to kako se neznalice uvijek skrivaju iza masovnog ukusa jer nemaju znanja da obrane svoje "ja". Da je meni glavni argument u raspravi što je dobro a što loše, ukus mase (tj mediokriteta) bilo bi me sram. Ali kažem, neznanje nikad nema stida jer da ima mi ne bi ni znali da isto postoji.

 

Spielberg je najveća prevara u povijesti čovječanstva, prvi dobar film snimio je tek sa Bridge of Spies, a ostalo su mu manje više populistički, plitki, nedorečeni, razvučeni, dosadnjikavi uratci za podilaženje masama koji su ga zauzvrat načinii najbogatijom jer da im nije podilazio to svakako ne bi bio. Kao što kaže jedan kolega "ja u njemu vidim formu, zanat, ali bez duše". A duša je ono što čini film umjetnošću.

 

I ne znam čemu sve te prijetnje? Pa tko vama brani da se izjasnite? Bitno je samo da svoj stav obrazložite argumentima, a ne da se skrivate iza utrška kojeg je dotični film ili režiser ostvario na kinoblagajnama. To za mene nije nikakav argument, nego izgovor u nedostatku bilo kakve suvisle polemike. Jer po tome bi onda razni Avatari i titanici bili vrh filmske umjetnosti, a znamo da nisu. Ni blizu.

 Prvo ovo nije forum za raspravu o filmu vec za ocjenu i preporuku.Preporuci ili nemoj ali nemoj srati po svakome sa kim se ne slažeš. Za tvoje kenjanje postoji druga tema

 

Niko nikome ne brani niti se nedaj bože boji samo što ljudi nemaju živaca da slušakju tvoje pametovanje na sve što neko napiše a tebi se ne svidi....

 

 

Jel ti čitaš šta pišeš? Usuđuju se tebi docirati? Pa ti si taj koji je svakom loncu poklopac. Ja volim avatara i šta to tebe briga!!!! Ti ne voliš i ok. Samo ti znaš šta je umjetnost samo ti znaš šta valja i šta se kome sviđa. Ja volim Top gun. glup film čista propaganda ali ga ja volim. E sad čekam tiradu kako sam polusvijet koji uživa u F produkciji. I znaš šta? Zaboli me k**a šta ti misliš. Preporuči ili ne film a za sve ostsalo FO sa ove teme u namjensku temu za to....

 

raid redemption

 

Solidan akcioni film za ubit popodne....

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

Ne volim Nolanove filmove iz jednog jednostavnog razloga - svi su mu likovi preozbiljni, kao da im je metla u dupetu - ne postoji jedan lik u njegovom filmu s dusom, da pokusa onako kroz zube barem cinicno ispalit neki vic ili foru, kao recimo Dirty Harry. Zato je Tarrantino za njega i razvoj likova i vrhunskih dijaloga - majstor, nisu uopce usporedivi. Dunkirk ce tesko biti bolji od Ryana, Spielberg je za njega takodjer majstor iz slicnog razloga poput Tarrantina - likovi su zivi i realni, ne plasticni i super nerelano ozbiljni poput Nolanovih. I jos nekoliko rezisera trenutno boljih od Volana - Paul Thomas Anderson, Martin Scorsese, Woody Allen, George Miller, Villeneuve, Peter Jackson, Almodovar, Coens, Michael Mann, Clint Eastwood.....

 Ne treba uspoređivati Dunkirk sa ratnim filmom, jer ovaj nije ratni nego prvenstveno thriler kao i svi njegovi filmovi.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
@Norways gift to Sweden - Ovako, htio sam i ranije odgovoriti na tvoje "ja sam najpametniji, vi ste no-brain publika" postove. Kažeš da kolega nije pogledao korejske i njemačke filmove, ja te pitam koje si ti gledao. Vjerojatno si tražio na imdb top 250 i prvi koji nije na engleskom jeziku, pikneš, pogledaš ga i onda prosipaš na forumu kako ostali gledaju populistička smeća dok ti znaš što je umjetnost. Drugo pitanje vezano za non-english filmove: da li si ikada čuo za filmove Pauline at the Beach(francuski film), Sansho(japanski film iz '54) ili možda njemački(wow, njemački!!) Testament of dr. Mabeuse. Možda ovaj posljedni i poznaješ. Spielberg prevara, pa baš i nije. Činjenica jest da je film više njemu dao, nego što je on poklonio filmu al da je populistički...bam. Ja iskreno mrzim filmove rađene po stripu i izbjegavam ih u širokom luku, ali to ne znači da sam pametniji od ostalih koji dotične gledaju. Ako žele pasivnu zabavu(za razliku od videoigara koje su aktivna zabava) filmovi rađeni po stripovima(čitaj na svom jeziku-populistička smeća za cigane) za prava stvar puna CGI(neki bolje neki slabije odrađeni), humora, i svega onoga za što ne treba pročitati čitav Kafkin opus da bi se shvatio film. Ako ti se ne sviđa nečiji post, ima klik thumb down, al ne pisati glupe postove i kvariti temu.
Da ne uđem offtopic, Regret(2013)- nizozemski film(ovo postaje sve bolje i bolje,wooow). Priča se vrti oko nadarenog dječaka koji je žrtva huligana, cijelo vrijeme suptilno pita okolinu za pomoć no nitko mu ne pridodaje pažnju dok se nešto ne dogodi. Tek nakon nesreće, ljudi doživljavaju prosvjetljenje. Gluma solidna, film većih mana nema a ako ima to sve izvlači premisa djela. 7/10.
Post pisan na mobitelu, vjerjatno će biti koja greška u pisanju.
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sam Was Here (2016)

 

(Psihološki) triler / horor, zanimljiv film sa uvrnutom pričom. Ne slažem se sa IMDB ocjenom, po meni je malo osvježenje u žanru.

 

 

Bottom of the World (2017)

 

E ovo je jedan od onih di ti ništa nije jasno kod gledanja i nakon završetka, jedan pravi "mindfuck" od priče, preporučujem da ste 100% koncentrirani na film.

 

 

The Discovery (2017)

 

Solidan mistery film sa dobrom glumačkom postavom. Iznenadio sam se na priču koju treba ispratiti do kraja filma.

 

 

The Autopsy of Jane Doe (2016)

 

Ovo je jedan od najboljih horor filmova koje sam gledao. Cijeli film se odvija u prostoriji mrtvačnice pa je naglasak na glumi i dijalozima koji su na razini, nema predvidljivih "boo" scena a Jane Doe je vrhunski komad. 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

War Dogs

ok film, mozak na pasu, za ubit 2 sata prije spavanja, nista vise

5/10

 

The Usual Suspect

zanimljiva prica i odlican Spacey, preporuka

8/10

 

Memento

svakim gledanjem sve bolji, moj žanr + Nolan, u vrhu najboljih filmova koje sam pogledao, preporuka

9/10

 

A Beautiful Mind

odlicna drama, za pustit pokoju suzu i razmislit, a i Crowe mi je jedan od drazih, preporuka

8/10

 

500 Days of Summer

jedna od 2-3 romanticne drame od max. 6 pogledanih koju bi preporucio, zanimljiva prica 

7.5/10

 

Passengers

pogledao sam ga samo zbog J. Lawrence, na gledanju nje je i ostalo

3.5/10

 

Silver Linings Playbook

e to je jos jedna romanticna drama od navedene 2-3, koja osim J. Lawrence ima odlicnu dublju pricu i vrijedi pogledat, isto preporuka

7.5/10

 

Snatch

svi dobar film dobar film, ali meni jednostavno nije sjeo i nije mi bio zanimljiv, puno ljudi se nece sloziti, ali ocito prema njemu nisam objektivan tako da necu ni dati ocjenu

 

Insomnia

prvo mi je bilo cudno kako do sada jos nisam pogledao jer sam vecinu poznatih krimica pogledao + dobar glumacki kadar, ali na kraju mi i nije zao, samo ok film

5.5/10

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 3:35 (definho).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Transformers : TLK - ošao gledati očekivajući vrhunske efekte i akciju,ali na kraju ni to nije pomoglo za bolju ocjenu jer film je jedno 30minuta predugačak i natrpan gluposti.Previše retconna i plothola ima u filmu.Uglavnom možda čak i najlošiji nastavak u cijelo franšizi 4/10

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

 Ne treba uspoređivati Dunkirk sa ratnim filmom, jer ovaj nije ratni nego prvenstveno thriler kao i svi njegovi filmovi.

Na IMDB Dunkirk ima oznaku "Action, Drama, History" što mene asocira na ratni film iako te oznake nema jer ne znam ni za jedan ratni film koji nije akcijski ili barem ne sadrži u nekoj bitnijoj mjeri akciju, a na google za Dunkirk stoji drama/thriller. A na traileru vidim britansku vojsku, pucnjavu, nacističke, avione, rafale, bombardiranja i sad to kao nije ratni film?

 

Saving Private Ryan na IMDB ima oznaku drama/war, a na Google drama/action. A po meni je to ratni film, potpunije bi se reklo ratna akcijska drama.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Norways gift to Sweden kaže...
XXX kaže...

 Ne treba uspoređivati Dunkirk sa ratnim filmom, jer ovaj nije ratni nego prvenstveno thriler kao i svi njegovi filmovi.

Na IMDB Dunkirk ima oznaku "Action, Drama, History" što mene asocira na ratni film iako te oznake nema jer ne znam ni za jedan ratni film koji nije akcijski ili barem ne sadrži u nekoj bitnijoj mjeri akciju, a na google za Dunkirk stoji drama/thriller. A na traileru vidim britansku vojsku, pucnjavu, nacističke, avione, rafale, bombardiranja i sad to kao nije ratni film?

 

Saving Private Ryan na IMDB ima oznaku drama/war, a na Google drama/action. A po meni je to ratni film, potpunije bi se reklo ratna akcijska drama.

 Mislim da je bitnije kako ga označava redatelj od internetske stranice.

 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/dunkirk-christopher-nolan-wwii-film-war-film-harry-styles-release-date-trailer-a7667286.html

7 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bome sad sam i ja nešto novo naučio. U, po traileru, ratnoj akcijskoj drami vidimo (topnička) bombardiranja kako vojske na kopnu tako i brodova na moru, pucnjavu vojske iz pješačkog naoružanja, razmjenu vatre s neprijateljskim borbenim avionima, prelete njemačkih lovaca, paniku opkoljene vojske, streljanja zbijene mase vojnika na malom prostoru rafalima aviona iz preleta, explozije brodova koji su pogođeni granatama, itd, itd, dakle sve što gledatelja može asocirati na pakao ratnog sukoba, ali ne, ne radi se o ratnom filmu kako kaže redatelj nego o suspense genreu.

Zanimljivo. Ima li uopće neki ratni film a da nije "suspense" genre? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 10:08 (Norways gift to Sweden).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

 

 E, ovo bi bilo zanimljivo kad bi svatko učinio...bar top 5

1. Sedam Samuraja

2. Bilo jednom na divljem zapadu

3. Das Boot

4. Papillon

5. Alien

6. The Thing

7. Scarface

8. Lopovi, ubojice i dvije nabijene puske

9. No Country for Old Men

10. Maratonci trce pocasni krug

11. H8ful Eight

12. Fargo

13. Dvanaestorica zigosanih

14. Otimaci izgubljenog kovcega

15. Road Warrior

 

....ne robujem imdb i njihovih top 250, ovo su mi najdrazi filmovi onak iz rukava......

dc hejter
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mojih top 5:

Heat (1995)

Leon: The Professional (1994)

No Country For Old Men (2007)

Hacksaw Ridge (2016)

The Prestige (2006) 

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...kako stimulirati gledatelja da ne pusti mozak na pasu u nekim od najboljih filmova ikada ako ne najboljima. Osobito mi se svidja dio sa Avengersima (4:47) gdje je predivno objasnjeno kako prosjecni reziser (mozak pobjegoooo) uspije propustiti nesto sto bi uz vrlo male preinake moglo ispasti kud i kamo zanimljivije - Akira Kurosawa (i njegov utjecaj na filmove do danas From Seven Samurai To Fury Road)

 

dc hejter
12 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Moji 10/10 ... inace meni ta ocjena znaci savrseno zabavan, jedinstven film koji mogu 100 puta gledati bez da mi dosadi. Ne znaci nuzno da mislim da objektivno zasluzuje takvu ocjenu ili da je neko remek dijelo.

 

Machine Girl - najzabavniji i naj over-the-top trash film ikad

Ravenous - ovaj film nisam nikad vidio da je netko spomenuo na forumu, ali isao je relativno cesto na TV u kasnijim terminima. Originalan, zanimljiv, super-zabavan. I nije crno-bijel kao sto sugeriraju IMDB slike.

Dead Snow 2 - zabava od prve do zadnje sekunde sa nekoliko vrlo originalnih ideja

Guardians of the Galaxy Vol. 2 - prvi mi je bio 7/10, ovaj je puno zabavniji, sa dobrim humorom i odličnim efektima (gledao u IMAXu)

The Dark Knight - mislim da o ovome ne moram nista posebno govoriti.. mozda da napomenem da sam ga gledao 4 puta samo u kinu :)

The Matrix - naravno, samo prvi nastavak, iako mi je i drugi dobar radi odlicnih scena borbe, a treci je katastrofa.

LotR trilogija

Predator - jedan od najboljih akcića ikad, savršeno mi je sjeo. i setting i Predator i akcija i sve ostalo. I zanimljivo kako je ovaj film dobro ostario, i dan danas ga pogledam bez problema i izgleda bolje nego većina novih filmova.

Braveheart

The Lion King

The Green Mile - meni puno bolji od razvikanijeg Shawshank Redemptiona

Watchmen - ovaj film mi je nevjerojatno sjeo, nisam ni sam siguran zasto. vizualno savršen, sa zanimljivim likovima, dijalozima, memorable dijelovima, odlicnom muzikom, jednostavno je odlican. Napominjem da nisam prije filma imao nikakvo znanje o Watchmen.

Sin City - jedan od najoriginalnijih i najjedinstvenijih filmova koje sam ikad gledao, genijalan od A do Ž. savršena noir atmosfera, vizuali, zanimljivi likovi, odlična akcija, sve na mjestu.

300 - ovo bi mi vjerojatno bio top film ikad po faktoru zabave, a i broju gledanja. mislim da sam ga gledao bar 15 puta. Znam praktički sve citate iz filma napamet, akcijske scene su najbolje ikad i proizvele su praktički citavi novi zanr i puno kopija, savrsena muzika, adrenalin, ovaj film mi jednostavno ne moze dosadit.

Terminator 2

Star Wars Episode 3 - Revenge of the Sith - znam da je ovo vrlo kontroverzan izbor, ali sta cu. vec sa trailerima sam si prao mozak godinu dana prije nego je film izisao, i dan danas quotam pola recenica kroz citav film kad ga gledam. meni je u ovom filmu sve super osim Anakin i Padme romanse koja je cringe i uzasno lose odglumljena.

Walk the Line - film o Johnny Cashu kojeg sam prisilno isao gledat u kino (starci mi kupili kartu protivno mojim zeljama) i ostao toliko odusevljen da sam do dana danasnjeg veliki fan Johnny Casha

Silent Hill - inace ne volim horore jer mi je vecina glupa, predvidljiva i nije strasna, ali ovaj ima "ono nesto". ta atmosfera ukletog grada, padajuci pepeo, svakakve stvari iz nocne more, mindfuck prica, nekako mi je sve skupa jako leglo. Inace, nisam igrao nijednu SH igru.

Hachi: A Dog's Tale - iz jednostavnog razloga sto me rasplakao a mene inace nista ne moze rasplakati :P

The Man from Earth - film u kojem cast doslovno sjedi za stolom i prica citav film bez da se ista dogada. Znam da zvuci nemoguce da tako nesto bude zanimljivo, a jos je nevjerojatnije da film ima i rewatch value. Svakako preporucam svima jer je film bas... poseban.

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
4mal kaže...
4mal kaže...

Norways gift to Sweden

Citam tvoje postove i nesto me zanima ali odgovori ozbiljno bez pretecionznog bulshita 

sto mislim o kubricku i ako nesto milslis koji filmovi su njegovi za tebe filmska umjetnost...

 Nesto sam te kolega pitao...

 

I nevezao uz temu sto mislis o twin peaksu ali novom u odnosu na stari?

Novu sezonu nisam još pogledao, al se spremam za nju gledajući stare sezone(treba se malo prisjetiti). Odgledao prvu sezonu i počeo drugu. Kažu ljudi da se stari Twin Peaks ne može nositi sa novim serijama, kao da ga je vrijeme pregazilo...jest al u k**cu. Serija ima jače okarakterizirane likove nego prva sezona True Detectivea i Got-a zajedno. Druga stvar, uz likove, i okolina je živa(douglas fir ) vjetar, šuma, voda - sve je živo. Soundtrack je jedan od onih koje želim da se ponavljaju. Uglavnom serija je i dalje vrh, dok za treću sezonu mislim da će nastaviti kvalitetu(gledajući s moje strane). Prva sezona je mistery/drama dok druga sezona okreće na nadrealizam, neka i treća nastavi tim putem i valjati će. 

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije mi ovo top 10, ali 10 meni osobno odličnih filmova od kojih se neki malo rijeđe spominju, pa preporuka za sve

 

Full Metal Jacket

Reservoir Dogs

Sin City
V for Vendetta
2001: A Space Odyssey
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Monty Python and the Holy Grail
Sky Captain and the World of Tomorrow
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Cube

Engage...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Pre-Batman Nolan je direktor svemira, sve nakon, osim The Prestigea mi je vrlo nezanimljivo...Intersellar je imao potencijal biti sjajan film da se nije centrirao oko Anne Hathaway i potrage za ljubavi njena života.

 Zbog toga je Interstellar meni bio odličan jer kad god gledaš bilo kakav SF, svaki autor nekog SF djela bilo to film, knjiga, što god će reći kako je ideja iza njihovog djela ta da se svi ti SF elementi bilo to drugi planeti, putovanje po svemiru, vanzemaljci da se kroz njih u djelu proučava što čovjeka čini čovjekom. Da se pomoću tih "fiction" dijelova bavi osnovnim ljudskim emocijama, poput ljubavi što je bio slučaj u Interstellaru.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...dakle Every Frame a Painting mi je upravo postao najdrazi yt filmski kanal, ima genijalnih videa...... mozete li se sjetiti ijedne melodije iz marvelovog filma???? naspram James Bonda recimo, LOL......

 

 

dc hejter
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice