Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.539.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Veceras mi se nije dalo ici van pa sam se zavalio doma, uklucio zvucnike, 4K Samsung telku i uzivao gledajuci dva vrlo dobra filma. Prvi je spanjolski El Cuerpo (The Body). Savjetovao bih ga svima kojima se svidio Contratiempo. Svaka radnja ima svoj razlog i nema gubljenja vremena.

Drugi je talijanski Perfetti Sconosciuti (Perfect Strangers). Nemojte nikakve trailere gledati niti citati komentare. Samo ce te si upropastiti dozivljaj filma. Ja imam srecu sto znam talijanski kao materini jezik. Zivio sam u Italiji 18 godina od sveukupnih 25. U filmu se koriste naravno neki slang izrazi koje je tesko primjetiti ako citate titlove. Prepoznavanje istih znatno podigne film opcenito. Lakse se uklopite sa glumcima. Svejedno savjetujem da ga pogledate i ako ne znate beknuti talijanski. Odlicna radnja, odlicna gluma.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sun Choke

Priča o djevojci koja je na nekakvoj terapiji nakon živčanog sloma... traje samo sat i pol i baš sam zato dojma kao da je netko odrezao bar pola sata filma, jer mi puno toga djeluje neobjašnjeno i nepovezano.

Unatoč određenim manjkavostima ipak bih mu dao 7/10...ima stila, traži nekakav angažman gledatelja što mi je veliki plus.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MatijaZG kaže...

Veceras mi se nije dalo ici van...

 Jesi gledao  film Suburra ?

Meni je to jedan od najboljih europskih filmova.

 

Kad je pocela ova 

u filmu sav sam se najezio kako je dobar soundtrack.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 7:42 (Zemljanin).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Zemljanin kaže...

 Jesi gledao  film Suburra ?

Meni je to jedan od najboljih europskih filmova.

 

Kad je pocela ova 

u filmu sav sam se najezio kako je dobar soundtrack.

 Iskreno, nisam pogledao mnogo talijanskih novijih filmova. Veceras cu pogledati taj koji mi savjetujes.

Pocetak mi baca malo na "La Grande Bellezza". 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

Upravo pogledao Inception . Nisam ga gledao odavno (a to mi je do sada bio prvi i posljenji put). Odličan film. Tko do sada nije pogledao neka ga obavezno pogleda!

 Recimo da ga nikad nisam pogledao, zašto bi mi ga preporučio?

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
phoenix2003 kaže...

Upravo pogledao Inception . Nisam ga gledao odavno (a to mi je do sada bio prvi i posljenji put). Odličan film. Tko do sada nije pogledao neka ga obavezno pogleda!

 Recimo da ga nikad nisam pogledao, zašto bi mi ga preporučio?

 Koji film ti preporucas?

 

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
phoenix2003 kaže...

Upravo pogledao Inception . Nisam ga gledao odavno (a to mi je do sada bio prvi i posljenji put). Odličan film. Tko do sada nije pogledao neka ga obavezno pogleda!

 Recimo da ga nikad nisam pogledao, zašto bi mi ga preporučio?

 Zato jer

 

1. odlično je prošao kod kritike klik

2. odlično je prošao i kod puiblike klik

3. privukao je puno gledatelja jer je zaradio velike novce = Worldwide: $825,532,764

4. sobzirom na ovo gore dobre su šanse da se zabaviš kroz film ako voliš napetost, misteriju, akciju te općenito dobar blockbuster film nepredvidive radnje u Nolanovm stilu.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
chaselol kaže...
geronimo4661 kaže...
m77 kaže...

Baš gledam kritike za ''The Snowman'' i izgleda da je film totalni užaš...na RT-u 9%, imdb 5,3...a baš mi je izgledalo kao nešto što bi moglo biti odlično...naravno, trebam pogledati film, ali sumnjam da su baš svi u krivu.

Ja sam ga nazalost pogledao u kinu, i to odmah prvi dan(posto je cura Jo Nesbø fan),uglavnom najvece razocaranje ove godine,s obzirom na redatelja i glumacku postavu ocekivao sam puno vise.Nemoj bacati lovu,bolje cekaj da dodje na torrente.

Ne znam, po meni je mrtva trka izmedju The Snowman i Blade Runner 2049, poslije kupovine imdb i RT od strane Holywood-a  nikad ne gledas ta dva sajta, imas reddit komentare od ljudi za filmove, sve ostalo se zaobilazi 

P.S. strasno koliko je trailer dobar, a film ispao onako meh. Nista posebno.

 

Moj problem sa Snowmanom je da sam jednostavno ocekivao vise s obzirom da su mi dva prethodna Alfredsonova filma bila jako dobra,pogotovo "let the right one in",a oba su ekranizacije novela,pa cinjenica da covjek ne stanca filmove.Nekako sam  pretpostavljao da  ce i ovu ekranizaciju obaviti kako spada,ali znamo sta se kaze za pretpostavke..

 

A Blade Runner mi nije bio razocaranje jer jednostavno nisam imao nikakva ocekivanja,proslo je 35 godina od originala i ocekivati da se moze opet snimiti nesto u tom stilu nije bilo realno.Tako da je meni BR 2049 pristojan film,ima svojih dobrih i losih strana ali svakako prolazna ocjena.

 

Jos samo da dodam da osobno smatram da ljudi previse idu u krajnosti kod ocjenjivanja filmova,dosli smo do toga da je film ili super ili smece,nema umjerenosti.

Isto vazi za glumce a pogotovo za redatelje,ili je genije ili sarlatan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 11:29 (geronimo4661).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
.....velika zarada na blagajnama ne garantira da je film dobar, kao ni mala da je film los. Lady Gaga zaradjuje ogromne pare. Pa sta!? I onaj drugi biser da je holywood kupio RT, to mozes samo na ovim prostorima provalit gdje odrastas u korupciji ili kao totalna neznalica na koji nacin RT uopce funkcionira.
dc hejter
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zaboravio sam napomenuti da je osvoji dosta prestižnih nominacija i nagrada.

 

5. Klik

 

evo i jedne recenzije kritičara kojeg monogi cijene

 

6. Roger Ebert

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 11:47 (XXX).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

A Blade Runner mi nije bio razocaranje jer jednostavno nisam imao nikakva ocekivanja,proslo je 35 godina od originala i ocekivati da se moze opet snimiti nesto u tom stilu nije bilo realno.Tako da je meni BR 2049 pristojan film,ima svojih dobrih i losih strana ali svakako prolazna ocjena.

 

Jos samo da dodam da osobno smatram da ljudi previse idu u krajnosti kod ocjenjivanja filmova,dosli smo do toga da je film ili super ili smece,nema umjerenosti.

Isto vazi za glumce a pogotovo za redatelje,ili je genije ili sarlatan.

Premalo radnje, predugo traje. Citav film se mogao strpati u pola sata - sat eventualno zbog Forda, ostalo mi je smuckaj pa prospi - klasicni dokumentarac

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
m77 kaže...
phoenix2003 kaže...

Upravo pogledao Inception . Nisam ga gledao odavno (a to mi je do sada bio prvi i posljenji put). Odličan film. Tko do sada nije pogledao neka ga obavezno pogleda!

 Recimo da ga nikad nisam pogledao, zašto bi mi ga preporučio?

 Zato jer

 

1. odlično je prošao kod kritike klik

2. odlično je prošao i kod puiblike klik

3. privukao je puno gledatelja jer je zaradio velike novce = Worldwide: $825,532,764

4. sobzirom na ovo gore dobre su šanse da se zabaviš kroz film ako voliš napetost, misteriju, akciju te općenito dobar blockbuster film nepredvidive radnje u Nolanovm stilu.

 

 

 

 I koje je sad uopće tvoje mišljenje zašto je film dobar? Ili ga smatraš odličnim jer ga drugi smatraju odličnim, pa eto i tebi se po defeaultu sviđa?

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
I koje je sad uopće tvoje mišljenje zašto je film dobar? Ili ga smatraš odličnim jer ga drugi smatraju odličnim, pa eto i tebi se po defeaultu sviđa?

 Vidim na kaj ciljaš pa si zato i dobio takav odgovor.

 

Moje mišljenje je moje, subjektivno pa ne vidim zašto bi ti moje mišljenje bilo bitno pogotovo ako nemamo isti ukus za filmove. Ne vidim zašo bi nešto gledao ili ne gledao na osnovu tuđeg mišljenja pa bilo ono i od navečeg kritičara, ali ok ti si taj koji traži mišljenje/preporuku. Jasno ti je da je to samo tuđe mišljenje i da nema garancije da će ti se film svidjeti?

 

Film mi je bio dobar jer ima zanimljivu radnju, napet, nepredvidiv, audio vizalno savršen, solidno odglumljen, dobro režiran, emotivan te me potaknuo na kasnije razmišljanje i raspravu.

 

 

 

 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gerald's Game

Još jedan film skuhan u Netflixovoj kuhinji...baziran na noveli Stephena Kinga, Gugino i Greenwood igraju bračni par čiji je brak ušao u svojevrsnu monotoniju koju će tamo pokušati razbiti raznoraznim prerverzijama...Jessie (Gugino) biva zavezana lisicama za krevet, a njenog muža ubrzo strefi srčani udar te je ona sad, kako bi preživjela, prisiljena pronaći način kako da se oslobodi...ali to je samo mali djelić puno veće priče koja se krije iza fasade dobre ženice koju zaista fenomenalno portretira Carla Gugino.

Snimljen je praktički u jednoj prostoriji, ali kad imaš dvoje glumaca koji savršeno odrađuju svoje role, kad imaš prebrutalan scenarij, onda puno više nije ni potrebno...

Ovo mi je najbolji film iz 2017., a svakako i jedan od najboljih u proteklih pet, pa i više godina.

9/10

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Aj bas me zanima..... "po mome (Vasem) misljenju bolji reziser trenutno je":

 

11 Nolan
13 Villanueve
dc hejter
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
chaselol kaže...
geronimo4661 kaže...

A Blade Runner mi nije bio razocaranje jer jednostavno nisam imao nikakva ocekivanja,proslo je 35 godina od originala i ocekivati da se moze opet snimiti nesto u tom stilu nije bilo realno.Tako da je meni BR 2049 pristojan film,ima svojih dobrih i losih strana ali svakako prolazna ocjena.

 

Jos samo da dodam da osobno smatram da ljudi previse idu u krajnosti kod ocjenjivanja filmova,dosli smo do toga da je film ili super ili smece,nema umjerenosti.

Isto vazi za glumce a pogotovo za redatelje,ili je genije ili sarlatan.

Premalo radnje, predugo traje. Citav film se mogao strpati u pola sata - sat eventualno zbog Forda, ostalo mi je smuckaj pa prospi - klasicni dokumentarac

 Koliko vidim u drugim forumaškim raspravama ljudi nisu skužili ni pola radnje, pa da su ubacili i radnju koja se dogodila od originala do nastvaka, izašla dva kratka filma na yubito, ljudi bi to još teže pratili. Da neke scene su razvučene za prosječnog današnjeg gledatelja, vidio sam to na licima kino publike pod pauzom i na kraju filma. Ali na to sam upozorio da se mnogima neće svidjeti ali valjda me nitko ne sluša :D. Meni osobno je film savršen i sve te scene koje su mi u trenutku gledanja bile razvučene na kraju legnu na svoje mjesto i tvore savršenu cjelinu. Ovo je više art SF a ne akcija za nezahtjevno gledanje. Ja ga jedva čekam ponovo odgledati.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

Aj bas me zanima..... "po mome (Vasem) misljenju bolji reziser trenutno je":

 

 Aronofsky.

Park Chan Wook.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 12:51 (m77).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
m77 kaže...
I koje je sad uopće tvoje mišljenje zašto je film dobar? Ili ga smatraš odličnim jer ga drugi smatraju odličnim, pa eto i tebi se po defeaultu sviđa?

 Vidim na kaj ciljaš pa si zato i dobio takav odgovor.

 

Moje mišljenje je moje, subjektivno pa ne vidim zašto bi ti moje mišljenje bilo bitno pogotovo ako nemamo isti ukus za filmove. Ne vidim zašo bi nešto gledao ili ne gledao na osnovu tuđeg mišljenja pa bilo ono i od navečeg kritičara, ali ok ti si taj koji traži mišljenje/preporuku. Jasno ti je da je to samo tuđe mišljenje i da nema garancije da će ti se film svidjeti?

 

Film mi je bio dobar jer ima zanimljivu radnju, napet, nepredvidiv, audio vizalno savršen, solidno odglumljen, dobro režiran, emotivan te me potaknuo na kasnije razmišljanje i raspravu.

 

 

 

 

 Sjajni vizuali, da, Hans Zimmer, da...ostalo...usiljena konfuzija, san u snu, san u snu sna, te zaista očajno napisani likovi, bez imalo priče iza sebe, bez karaktera i karizme (osim tog glavnog lika, koji je koliko-toliko razrađen, ali svejedno, preoskudan), nakon prvog gledanja sam mislio da me netko za*ebava jer mi je bilo nepojmljivo da netko može servirati takve likove u finalni proizvod...dijalozi su također tvrdi i neuvjerljivi...

Da je Joel Schumacher režirao isti ovaj Inception, prosječna ocjena bila bi 6,7, a preporuka uz film ''pogledati u nedostatku nečega boljeg.''

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 13:30 (m77).
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni je bio originalan i zaokružen. Nisam imao nikavih problema sa radnjom i likovima. Napet od početka pa do zadnje sekunde uz kraj koji je mnoge razljutio, a meni je baš fora tako završiti film 

 

eto nakon šest godina i dalje se raspravlja o ovom filmu 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 13:48 (XXX).
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

netko je bio spominjao glumca koji je glumio bildera u jednom filmu, a samo 6 mjeseci kasnije se toliko izgladnio za ulogu da je bio kost i koza...uglavnom, nahvalili su ga kao jednog od najboljih glumaca danas, ali zaboravio sam mu ime?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gorstak79 kaže...

netko je bio spominjao glumca koji je glumio bildera u jednom filmu, a samo 6 mjeseci kasnije se toliko izgladnio za ulogu da je bio kost i koza...uglavnom, nahvalili su ga kao jednog od najboljih glumaca danas, ali zaboravio sam mu ime?

 Nznam da je netko glumio bildera ali znam da je Christian Bale glumio u Machinistu gdje je bio pred smrt pa se u kratko vremena izbildao za Batmana.

 

6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

to je taj, hvala...pobrkao sam malo...sad bih htio da doticni glumi sa jessicom albom u nekoj romanticnoj drami...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 13:59 (Gorstak79).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

  Sjajni vizuali, da, Hans Zimmer, da...

 Hans Zimmer - NE! Vangelis - DA!

dc hejter
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

 Zato jer

 

1. odlično je prošao kod kritike klik

2. odlično je prošao i kod puiblike klik

3. privukao je puno gledatelja jer je zaradio velike novce = Worldwide: $825,532,764

4. sobzirom na ovo gore dobre su šanse da se zabaviš kroz film ako voliš napetost, misteriju, akciju te općenito dobar blockbuster film nepredvidive radnje u Nolanovm stilu.

 

 

 

 Prve tri tocke stvarno nemaju veze sa kvalitetom filma. Uzmimo kao primjer F&F sagu. Vidio sam jednoga od pocetka do kraja (Tokyo Drift) i mogu reci da je u top 10 najglupljih filmova koje sam pogledao. Na ostale nisam htio gubiti vremena. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MatijaZG kaže...
XXX kaže...

 Zato jer

 

1. odlično je prošao kod kritike klik

2. odlično je prošao i kod puiblike klik

3. privukao je puno gledatelja jer je zaradio velike novce = Worldwide: $825,532,764

4. sobzirom na ovo gore dobre su šanse da se zabaviš kroz film ako voliš napetost, misteriju, akciju te općenito dobar blockbuster film nepredvidive radnje u Nolanovm stilu.

 

 

 

 Prve tri tocke stvarno nemaju veze sa kvalitetom filma. Uzmimo kao primjer F&F sagu. Vidio sam jednoga od pocetka do kraja (Tokyo Drift) i mogu reci da je u top 10 najglupljih filmova koje sam pogledao. Na ostale nisam htio gubiti vremena. 

 Kao što rekoh kakvo pitanje takav odgovor. Skužio sam da je gledao film i da podbada sa pitanjem. Napisao sam kaj ja mislim o filmu ali opet to je samo moje mišljenje i ne vidim zuašto bi ga netko trebao uzeti kao preporuku, koa i bilo čije drugo mišljenje ako ga ne cjeniš kao relevantno.

 

Koji su po tebi kriteriji za preporučiti film? Što čini neki film dobrim a da bi se uzelo kao argument?

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
@Tallahassee - trenutno u najboljoj formi je Eastwood(unazad 10-ak godina). Ako brojim ukupan rad od pocetka karijere onda je to Mann.
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ilyaz97 kaže...
@Tallahassee - trenutno u najboljoj formi je Eastwood(unazad 10-ak godina). Ako brojim ukupan rad od pocetka karijere onda je to Mann.

 ...ak odvrtis zadnju stranu dvije, bas me zanimalo to, samo njih dvojica... inace tu su jos (a ovdje ne bi uvrstio Volana ni mrtav) Tarantino, Spielberg, Scorsese, Fincher i naravno braca Coen.

dc hejter
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ima tu još i Gibson i Taika Waiti. Dosad što sam pogledao od Gibsonovih filmova koje je rezirao svaki je bio iznad prosjeka, pogotovo daleko iznad Nolana. Waititi isto ima filmove koji su "pitki", mozes ih pogledati u po' noci. Za ove koji slave Zimera, uzmite OST od Thiefa i Streets Of Fire, e to je OST!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vezano uz moj osvrt na Zimmera...generalno je odradio dobar posao u Inceptionu, a sad Vangelis, Morricone, Badalamenti...su stvar osobnih preferencija.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice