Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://www.imdb.com/title/tt1740707/

 

trollhunter- norveski film, vrh, obavezno pogledat (s titlovima)..kakav holivud, ovi skandinavci rasturaju...realizam do ibera

 

nema vam odi holivuckog ulipsavanja kod skandinavaca...sve nako kako je..

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:53 (Gorstak79).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dunkirk http://www.imdb.com/title/tt5013056/?ref_=fn_al_tt_1

 

Odmah mi se svidjelo sto nije iso na spektakl, na grandioznost ratnog filma, vec su pricane male price u velikom dogadjaju, da li je sam Dunkirk najsretniji za takav odabir moze se diskutirati.Nolan kao i uvijek se voli poigrati montazom, perspektivom pa je ovdje rekao bi vjesto dodo jedan moment vise filmu, iste dogadjaje iz razlicitih perspektiva.Takodjer iako na prvu film za zanr izgleda preminimalisticki, pre atmosfericno, ''pre izolirano'' vjerojatno je blize  osjecaju pojedinca na ratistu.Secera nesto ima, i moglo se bez tog zanrovskog sladila.Tehnicki Nolan je uvijek bezprijekoran, zvuk, kamera, vizuala sve na svom mjestu.Eh sad ovakav film, ovakvog tempa tesko je zavrsiti, napraviti kraj u skladu sa cijelim filmom.Nolan je tu pao, sto je steta, kraj cesto zaokruzi film, pa tako taj uopceni kraj narusi cijeli dozivljaj.Solidan film , prosjecnog kraja, koji niti ce biti medju prvih 3 pominjanih uz Nolana ili ratne filmove, a niti ne narusava do sada steceni Nolanov renome.

 

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

...Nolan kao i uvijek....Tehnicki Nolan je uvijek bezprijekoran...Nolan je tu pao..Nolana ili ratne filmove, a niti ne narusava do sada steceni Nolanov renome.

  

Znam da cu sada pokupiti hrpetinu TD ,ali ne mogu se oteti dojmu da kada god se prica o Nolanovim filmovima,prica se samo o njemu,a malo o samome filmu.

Nevjerovatno je koliko ovdje ima obozavatelja C Nolana,o njemu se pisu hvalospjevi kao da je covjek snimio stotine filmova,kao da je on Bog filmske industrije.

Taj lik se tek treba dokazati u reziranju filmova,treba odraditi praksu kao "mali od palube" istinskim,velikim redateljima!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

 ...nece padat snijeg, nego sjekire kad se ja s tobom slazem

dc hejter
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
Tcherot kaže...

...Nolan kao i uvijek....Tehnicki Nolan je uvijek bezprijekoran...Nolan je tu pao..Nolana ili ratne filmove, a niti ne narusava do sada steceni Nolanov renome.

  

Znam da cu sada pokupiti hrpetinu TD ,ali ne mogu se oteti dojmu da kada god se prica o Nolanovim filmovima,prica se samo o njemu,a malo o samome filmu.

Nevjerovatno je koliko ovdje ima obozavatelja C Nolana,o njemu se pisu hvalospjevi kao da je covjek snimio stotine filmova,kao da je on Bog filmske industrije.

Taj lik se tek treba dokazati u reziranju filmova,treba odraditi praksu kao "mali od palube" istinskim,velikim redateljima!

 

Mene je film uvukao atmosferom, napetošču, izlaskom iz okvira prikaza jedne te iste scene iz različitih kuteva i pogleda, dinamikom, izvrsno snimljenim zračnim scenama, nevidljivim CGI efektima koji inače kvare ugođaj itd. Nije savršen ali sam definitivno sretan kaj je snimljen. Nakon Blade Runnera drugi njabolji blockbuster film ove godine. Barem do sada .

 

 

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

American Made

Super film sa ne tako slavnim zavrsetkom ali stvarno je fora za pogledat i prema istinitoj prici je. Pablo Escobar kombinacije, ali film je o sporednoj osobi u kombinacijama...

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mother!

 

Omah na pocetku,moram pohvaliti glumu Jennifer Lawrence,koja je u ovome filmu savrsena!

 

  Film krene misteriozno,zanimljivo i napeto,drzi to sve do zadnjih minuta filma,obecava na top 5 filmova 2017 i onda usere kraj.

Prepun misterija,dogadaja,koje jednostavno na kraju moraju biti objasnjene,jer u protivnome ne bi imalo smisla.To se ne desava i samo dobijemo povrsno objasnjenu pricu.

-Kakve veze sa filmom prica o bolesnome doktoru,njegovoj zeni i sinovima?

-Kakve veze ima sa filmom rupa u podu,koja kasnije opet "procuri"

-Šta je u biti pisac?

-Šta je u biti dijamant?

 

  Trece pitanje,mozda i najbitnije nije detaljno objasnjeno te stoga sa ciste 10-tke,meni cjelokupni film pada na 

 

6/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Dunkirk sad i poprilicno sam razocaran, nekoliko puta sam imo osjecaj da gledam nijemi film. Mislim vidi se da je visokobudzetni film, i sve je to lijepo snimljeno al meni eto je ostao nezanimljiv.

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Mother!

 

Prepun misterija,dogadaja,koje jednostavno na kraju moraju biti objasnjene,jer u protivnome ne bi imalo smisla.

 

Moram ti reći da je ovaj film napravljen oko središnje ideje oko koje se širi priča. Cijeli film je metafora i film je potpun. Film je odlično uklopljen u dramu u kući.

 

Evo ti ovdje objašnjenja (ja sam prvo pročitao objašnjenje i onda pogledao film i nije mi umanjio dojam gledanja, naprotiv sve mi je stalo na svoje mjesto):

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=66070225&postcount=78

 

 

wQ8mNxoD3FQ TWZKw_MgUPI fMg5bRwkFW8 ivfa2KdGtsw PWaNYpR3h1o icDpDNwvUuA
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JayKay85 kaže...
Milka30 kaže...

Mother!

 

Prepun misterija,dogadaja,koje jednostavno na kraju moraju biti objasnjene,jer u protivnome ne bi imalo smisla.

 

Moram ti reći da je ovaj film napravljen oko središnje ideje oko koje se širi priča. Cijeli film je metafora i film je potpun. Film je odlično uklopljen u dramu u kući.

 

Evo ti ovdje objašnjenja (ja sam prvo pročitao objašnjenje i onda pogledao film i nije mi umanjio dojam gledanja, naprotiv sve mi je stalo na svoje mjesto):

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=66070225&postcount=78

 

 

Ma daj nemoj me hebat!

I to bi ja sada bez onoga spoilera trebao skontati gledajuci film?

Sada mi je film 4/10 

Hvala na objasnjenju.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mother! je katastrofa zahvaljujući Aronosfkom koji je nakon filma napravio vjerojatno najidiotskiju stvar koju redatelj može napraviti, ići u potankosti objašnjavati značenje ovoga, značenje onoga, značenje svega...nakon filma sam imao određene ideje i interpretacije, ali ovim potezom je redatelj sve ubacio u jedan kalup i to je to...to se kod Kubricka ili Lyncha ili bilo kojeg velikog redatelja nije moglo i nemože dogoditi.

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maxy0 kaže...

Pogledao Dunkirk sad i poprilicno sam razocaran, nekoliko puta sam imo osjecaj da gledam nijemi film. Mislim vidi se da je visokobudzetni film, i sve je to lijepo snimljeno al meni eto je ostao nezanimljiv.

 Inace volim pogledati razne žanrove filma. Ratni mi nisu najdraži ali ima ih nekoliko poput The Deer Hunter, Platoon, Apocalypse Now koje stvarno cijenim i koji su stvarno vrhunski. Dunkirk sam ugasio na trecini jer jednostavno mi je bio dosadan i radije sam vrtio po fejsu na mobitelu. Jako rijetko prekinem film i to su do sada bili neki Sci-Fi pušteni u nocnom pogramu na lokalnim televizijama poput morskih pasa koji lete i sl. Ne govorim da je Dunkirk na razini tih trash filmova, ali ja bih svakome rekao da ne gubi vrijeme njime.

 

Sinoc sam pogledao drugi put Trainspotting (1996). Prvi put sam ga pogledao kao balavac prije cca 8 godina. Sada sa 25 sam naravno totalno drugacije prihvatio taj film i tek sada vidio kakav je to masterpiece. Danas ću pogledati T2 Trainspotting (2017), dakle nastavak koji je izasao ove godine. Nisam citao recenzije niti gledao trailer. Vjerujem da nije na razini prvoga ali ne ocekujem neki trash naravno niti razocaranje.

 

EDIT: Upravo pogledao T2. Odlican sequel. Tko voli prvi, zavoljet ce i drugi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 20:39 (MatijaZG).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije na razini ali je blizu, ja sam uživao u filmu, bilo je lijepo ponovno ekipu vidjeti na okupu.

probat ću drugi vikend i Dunkirk pogledati pa da neki svoj sud dam ali vidim po temi da ljudi baš i nisu oduševljeni.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Danas sam pogledao ovaj film Thank You for Your Service 2017  Vidim da ga hvale na sve strane. Sta reci o filmo onako po meni neka zlatna sredina. Govori o američkim vojnicima koji se pate nakon sto se vrate iz rata. Prica je ok uradjena, ti vojnici se svugdje po svijetu pate kad se vracaju kucama. Dok brane onda su heroji cim to stane svi ih zaborave. Najgore bude njihovim obiteljima. Glavno dobar za ubiti vrijeme u ovim zimskim danima. 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

IT (ono) - Nakon dugo vremena sam pogledao neki horor,i to IT.Što se tiče horora,nije nešto prestrašan,ali ima onaj "creepy" osjećaj pa je bolji horor nego većina drugih,a i ima solidnu priču. 7/10 i mislim da se isplati pogledati

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledao jučer Justice League.

 

Još jedan u nizu DC propalih pokušaja bez uma i razuma. Niđe veze. Je da su očekivanja bilo na najnižim mogućim granama nakon BvS katastrofe, ali ipak uspijeva razočarati. BvS je bio debelo predug, pa su izgleda misleći da je to bio jedini problem tog filma, ovog odlučili toliko izrezati da je na granici gledljivog. Non stop se skače iz jedne kratke scene u drugu pa ubrzo postane iritantno. 2-3 scene koje sadrže nešto kao humor su tako kratke da uopće nemaš "vremena" za reakciju jer već ide slijedeća scena. I onda i taj pokušaj humora pada u vodu.

 

Glavni negativac je po n-ti put random CGI lik kojem je životni cilj sve živo uništiti i spaliti. Ovaj sad ima rogove, a njegovi minioni su neki kukci ili koji vrag. Sam zaplet filma je toliko banalan ko da je dijete u prvom osnovne pisalo zadaćnicu na temu "moj prvi film". Imat ću u filmu Betmena i Supermena i onda će doći veliko zločesto čudovište i oni će pobijediti. Bravno klinac, evo ti 2. Jebo me pas ak je meni jasno na kakvim sve drogama se pišu ti scenariji i dijalozi. Uglavnom dođe taj CGI lik, nađe neke 3 kutije i onda izgubi. Nit ne skužiš da je film gotov i da se išta bitno desilo.

 

Aquamen je bio manje iritantan nego bi čovjek očekivao i njegov standalone će možda biti ok. Flash je tak tak jer je cijelo vrijeme kao comic relief guy, ali nemaju DC-evci pravi osjećaj da to odrade dobro ko Marvel. Ne znam dal je u planu i njegov film. Batfleck je bio opet solidan. I dalje mi je žao što neće režirati i napisati Batman reboot. 

 

Sve u svemu, ne vidim kako se DC može izvuči iz trenutnog bad streeka. Možda im je najpametnije skroz odustati od shared universe sranja i dati ljudima da rade film neopterećeni sa 5 filmova prije njega i sa 15 koji dolaze nakon. Možda im se onda opet potrefi nešto gledljivo ko Wonder Woman. Ili će i dalje nastaviti štancati ovakve isprdke jer pretpostavljam da uspiju donijeti profit bez obzira na sve.

 

 

 

TL:DR

 

Justice League

4/10

 

Dobro: kraći je od BvS

Loše: sve drugo

 

 

 

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer pogledao American Made. Odličan film sniman po istinitom događaju. Tom Cruise je odlično odglumio američkog pilota i čini mi se da je jako uživao u ovoj ulozi. Eto meni za sada najbolji film godine (nisam još gledao Dunkirka, Wind River i još par hvaljenih filmova). 7.5/10

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dunkirk 8.4/10

 

Napokon sam pogledao oskarovca. Na razini: kvalitete, scena, vizualnih efekata,detalja i kadrova film je odličan.

Da, kontinuirani soundtrack Hanz Zimmera nekome je dobar nekome ne isto kao i radnja samog filma.Onima kojima se radnja ne sviđa su navikli na komercijalni način definiranja početka, kraja i završetka filma jbg.

 

Meni je film odlično napravljen i svaki detalj je na svom mjestu, uzimajući u obzir da je ovakvo nešto dosta teško za snimit da bude identično kao i prije 70 godina.

Film mi je dočarao drugi svjetski rat sa svojom preciznostću i  pravom tehnikom koju su koristili.

 

Preporuka!

 

Wind River 7.9/10

 

Preporuka!

 

 

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 14:51 (ris).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

Dunkirk 8.4/10

 

Film mi je dočarao drugi svjetski rat sa svojom preciznostću i  pravom tehnikom koju su koristili.

 


 

 ... osobito Spitfire jedrilicu  za koju nisam znao da je ikad postojala

dc hejter
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo i mene pogledao se par bas dobrih filmova.

Dunkirk:Zadovoljan nisam ni trailer pogledao pa nisam bas znao sta ocekivati,solidan film one u zraku scene su predivno snimljenje zanimljiva je bila i perspektiva razlicitih likova i njihovo snalazenje i prezivljavanje u svom tom ludilu.
7.5/10



Blade Runner 2049:Uh...kako mi je drago da sam ovo u kinu pogledao omatorio sam mrsko mi je vucati se po tramvajima i redovima u kinu, ali ovo je  vrijedno i novca i vremena.


Neke scene su mozda malo razvucene duze nego sto je potrebno ali meni licno nije smetalo ni najmanje,apsolutno svaka scena  divno snimljenja ako Blade Runner ne dobije Oscar za bar cinematografiju onda ne znam stvarno tko dijeli te kipice tamo.
Film se  odlicno drzi kao i stand alone ali i dostojan nastavak originala koji je meni jedan od najdrazih i najboljih filmova sto sam ikada pogledao,odlicna je atmosfera i novi i stari likovi takodjer.
Dosta scena i sitnica sam propustio i nisam sve pohvatao procitao sam objasnjenja nekih scena i znacenja i jedva cekam opet da ga pogledam kod kuce ovaj put.


9/10

Denis Villeneuve je tata mata filmskoga zanata, super mi je jos od kada sam Prisioners pogledao ali nakon Blade Runnera ovoga mi je postao jedan od najboljih i najdrazih redatelja.
Jedva cekam da vidim sta ce sljedece da snimi.

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://variety.com/2017/film/news/golden-globe-nominations-2018-nominees-full-list-1202634435/

 

Izašle nominacije za Golden Globes, kako za film, tako i za serije. Šteta što dosta ovih filmova još nismo bili u mogućnosti gledati (meni osobno pogotovo Guillermo del Torov The Shape of Water )

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nigdje blade runnera . Nolana/Dunkirk ima dosta.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Better Watch Out(2017)

 

Na prvu se cini kao klisejizirani horror,ali srecom je ipak vise od toga i razvije se u drugacijem smjeru.Nije to sad nista spektakularno ali cisto solidno i zabavno za pogledati i ubiti sat i pol.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 23:13 (geronimo4661).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Better Watch Out(2017)

 

Na prvu se cini kao klisejizirani horror,ali srecom je ipak vise od toga i razvije se u drugacijem smjeru.Nije to sad nista spektakularno ali cisto solidno i zabavno za pogledati i ubiti sat i pol.

 Slažem se...sasvim ok horror kad ti se ne gleda nešto ozbiljnije. U istu kategoriju bih svrstao i The Babysitter (2017). Radnja je suprotna od prvoga ali također solidan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
ris kaže...

Dunkirk 8.4/10

 

Film mi je dočarao drugi svjetski rat sa svojom preciznostću i  pravom tehnikom koju su koristili.

 


 

 ... osobito Spitfire jedrilicu  za koju nisam znao da je ikad postojala

 Neznam baš što si htio reći sa tim, ali evo da kažem još nešto citirajući tebe. Dunkirk će se svidjeti ljudima koji se jako dobro razumiju u  tehniku drugog svjetskog rata i koja je odlično prikazana u Dunkirku. Njima će zapravo najvažnije biti upravo to, osobito za tip ljudi kao što su  moj stari koji znaju koliki je rezerva C-47 prijenosnim avionima a kamoli ne Spitfireu ili Messersmithu. Radnja je ta koja se u Dunkirku pokazala dosta zbunjujućom, slažem se i ne poričem to. Ali neznam, ja barem više cijenim da mi se film servira i opravda na način da on meni može doživiti taj epski događaj , radnja je tu manje više bitna jer je to opet istinit događaj. Ovisi kakav si fan drugog svjetskog rata i ovisi što ti voliš više. Dobar tekst ili dobar background. :/

Chill
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...
Tallahassee kaže.

 ... osobito Spitfire jedrilicu  za koju nisam znao da je ikad postojala

 Neznam baš što si htio reći sa tim, ali evo da kažem još nešto citirajući tebe. Dunkirk će se svidjeti ljudima koji se jako dobro razumiju u  tehniku drugog svjetskog rata i koja je odlično prikazana u Dunkirku. Njima će zapravo najvažnije biti upravo to, osobito za tip ljudi kao što su  moj stari koji znaju koliki je rezerva C-47 prijenosnim avionima a kamoli ne Spitfireu ili Messersmithu.

Ako cemo picajzliti,onda je dobro rekao!

Nema veze sa rezervom goriva u avionu,nego u cinjenici da je lik bez goriva lebdio skoro pa 50% filma,uz to odradio i dogfight,par lupinga i zaokreta,što ne moze poci za rukom niti obicnome zmaju(igracki),a kamoli Spitfireu!

Isto tako,taj Spitfire je bio izraden od metala,ne moze izgoriti tako lako kao šibica.

109-tke su se tek nakon Dunkirka pocele koristiti zutu boju za kamuflazu.

...Al,aj OK

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pretpostavljam da si skužio da je to sve jedan te isti događaj prikazan iz nekoliko kuteva pa se izgleda 4-5 puta duži nego što je trajao? Ovo oko boje je totalno cjepidlačenje...Tak bi npr. spašavanju vojnika ryana mogli spočitavati hrpetinu sličnih grešaka...

 

https://www.moviemistakes.com/film1114/factual/pageall

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zar onaj sat i mjerilo goriva nisu prikazatelj koliko je vremena "u filmu" proslo ili nisam shvatio najbolje ?

16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mjerilo goriva mu je bilo uništeno metkom pa je koristio sat da si procjeni koliko mu je goriva ostalo.

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nisam se najbolje izrazio na to sam i mislio kada stavi sat,i koristi kredu da racuna do mene je :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice