Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.542.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

 Neznam baš što si htio reći sa tim, ali evo da kažem još nešto citirajući tebe. Dunkirk će se svidjeti ljudima koji se jako dobro razumiju u  tehniku drugog svjetskog rata i koja je odlično prikazana u Dunkirku. Njima će zapravo najvažnije biti upravo to, osobito za tip ljudi kao što su  moj stari koji znaju koliki je rezerva C-47 prijenosnim avionima a kamoli ne Spitfireu ili Messersmithu. Radnja je ta koja se u Dunkirku pokazala dosta zbunjujućom, slažem se i ne poričem to. Ali neznam, ja barem više cijenim da mi se film servira i opravda na način da on meni može doživiti taj epski događaj , radnja je tu manje više bitna jer je to opet istinit događaj. Ovisi kakav si fan drugog svjetskog rata i ovisi što ti voliš više. Dobar tekst ili dobar background. :/

 ...od svih filmova koje sam ti ponudio poanta je da je drugi svjetski rat prikazan vjernije i uvjerljivije od tog shita cak i u Dvanestorici zigosanih. Kaj se tehnike tice osobito zrakoplovstva necemo o tome molim te, samo cu reci da zrakoplov bez goriva odlikuje finesa koliko ce dalje letjeti, odnosi se na kilometar visine i njegov doseg po horizontali sa te visine, u zaokretu se trosi ogromna kolicina energije i znatno skracuje doseg. O ostaloj tehnici u dunkirku ne bi znao jer je hebeno uopce ni nema! Nije mi jasno zasto guras nekakav realizam kad taj film pada iskljucivo po tom pitanju. I ne znam od kad i zasto je ekipa pocela pusiti fore o objasnjavanju rezisera zasto su film napravili tako i tako, objasnjavati sta su htjeli reci u zbrljanoj prici poput Ridleya Scotta. Tu je milka u pravu do kraja - nekad su se dobri filmovi radili i ni jedan reziser nakon dobrog filma nije morao objasnjavati sta i kako. Ako je film razumljiv i pogodio je poantu - nema potrebe za dodatnim pojasnjenjem. Kao, Nolan nije htio grand scale ww2 film - NE, NIJE ZNAO takav snimit!!!!!!!!

 

...btw Last Jedi po kritikama bolji od Force Awakens - https://www.nytimes.com/2017/12/12/movies/star-wars-the-last-jedi-review.html; https://www.polygon.com/2017/12/12/16749732/star-wars-review-the-last-jedi-rian-johnson-luke-rey

 

....ps: zahebi last jedi... izasao ofisl trejler za Ready Player One - Spielberg ce pomest sve blockbustere s ovim, zapamtite moje rijeci. Zapoceo je blockbuster eru sa Raljama, pa ce ju i zakljucit.

dc hejter
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 20:17 (Tallahassee).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao napokon Dunkirk i ono... dao bih mu nekih 6/10 odnosno "ok", ali mislim da je strasno precijenjen i nikako ne zasluzuje bit u top 150 filmova ikad (sto je trenutno prema imdb ljestvici). Najvise mi je smetala cinjenica da skala prikazana u filmu jednostavno ne odgovara stvarnim dogadajima, ono, kazu 400 000 vojnika na plazi, a nema nijedne scene gdje ih je preko 100 prikazano (cak i u ekspanzivnim shotovima iz zraka). Pa ratni film bez krvi/ nasilja, tipa bombe padnu u hrpu ljudi a oni svi ostanu lezat u komadu i bez kapi krvi... Ubije mi imerziju. I sama radnja je ono, banalna do bola, nisam osjetio nikakvu povezanost s likovima, stvarno ne kuzim sta se u ovom filmu moze smatrati remek djelom osim samog stila snimanja i par dobrih kadrova. Ocito je Nolan bezgresan u ocima mnogih i vec ima takav status da ce sta god napravi bit automatsko remek djelo, sto je meni preglupo, al svakom svoje...

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ma i ne samo to da vidio 100 vojnika nego i gdje je sva oprema, avioni i brobe u zraku. U filmu vidimo 3 spitfire i oko 5 njemačkih aviona.

Više od 200 avina izgubili iznad Dunkirka, a opremu koju su ostavili dovoljna je za 10 divizija plus švabi imali dosta tenkova i bilo ih skoro pa 1 000 000. Sve što vidimo u filmu je 100 vojnika, 2 broda i nekih 10 mali brodica, 8 aviona i ni jednog švabu.

Cijeli film mi djelovao nekako prazno.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nelyubov

 

Procitao puno hvale od kolega forumasa ovdje (dadotb i geronimo4661) pa odlucio dati sansu.

 

Prica jednostavna, bracnom paru pred razvodom nestane dijete, pa ga oni idu traziti i tako prodje film. Vec stoput vidjeno i prozvakano.

Osim sto nije. Film zapravo i nije o nestanku djeteta, a mozda i je. Prica, fotografija, likovi i glumci, kadrovi, slow-burning moral anger kako je napisano u traileru... kao da je rezirao Nolan kad bi znao rezirati.*

Film koji definitivno vrijedi pogledati vise puta.

 

 

* Sala mala za sve nolanoljupce, nemojte da jos ubacim i Šošenk posalicu.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Po bar 5. put pogledao I Saw the Devil (2010).

Film je top topova.

Može neko napisat par preporuka korejskih filmova slične tematike kao gore spomenuti film.

Starost filma nije bitna, samo da su klasici.

Preporuka za pogledat My Way (2011) koji je isto vrhunski film i stvarno ga se isplati pogledat.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 13:39 (honor8).
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prvo što mi pada na pamet kad mi netko spomene I saw the devil je ovo :

http://www.imdb.com/title/tt0364569/?ref_=nv_sr_1

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
honor8 kaže...

Po bar 5. put pogledao I Saw the Devil (2010).

Film je top topova.

Može neko napisat par preporuka korejskih filmova slične tematike kao gore spomenuti film.

Starost filma nije bitna, samo da su klasici.

Preporuka za pogledat My Way (2011) koji je isto vrhunski film i stvarno ga se isplati pogledat.

 

Nisu svi korejski, ali... 

Memories of Murder

Oldboy 

Mr Vengeance

Lady Vengeance

Mother

Confessions

Chaser

The Wailing...horor koji se uvuče u kosti

...

i dva filma koje dugo planiram pogledati, a nikako da to učinim:

A Tale of Two Sisters

Cure

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
honor8 kaže...

Po bar 5. put pogledao I Saw the Devil (2010).

Film je top topova.

Može neko napisat par preporuka korejskih filmova slične tematike kao gore spomenuti film.

Starost filma nije bitna, samo da su klasici.

Preporuka za pogledat My Way (2011) koji je isto vrhunski film i stvarno ga se isplati pogledat.

 

Nisu svi korejski, ali... 

Memories of Murder

Oldboy 

Mr Vengeance

Lady Vengeance

Mother

Confessions

Chaser

The Wailing...horor koji se uvuče u kosti

...

i dva filma koje dugo planiram pogledati, a nikako da to učinim:

A Tale of Two Sisters

Cure

 

tnx

 

Neke sam već pogledao, a ovaj The Wailing mi je ne znam kako promakao prošle godine, budem ga obavezno pogledao jer čitajuć jednu recenziju sam pomamljen da to ne propustim.

 

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jack Sparrow kaže...

Ma i ne samo to da vidio 100 vojnika nego i gdje je sva oprema, avioni i brobe u zraku. U filmu vidimo 3 spitfire i oko 5 njemačkih aviona.

Više od 200 avina izgubili iznad Dunkirka, a opremu koju su ostavili dovoljna je za 10 divizija plus švabi imali dosta tenkova i bilo ih skoro pa 1 000 000. Sve što vidimo u filmu je 100 vojnika, 2 broda i nekih 10 mali brodica, 8 aviona i ni jednog švabu.

Cijeli film mi djelovao nekako prazno.

 Više bi bilo akcije da su mene snimali sinoć kako trazim stvari po garaži kad je struje nestalo, bio bi rated R for strong violence i bilo je vise pucanja stvari nego u filmu.

Ubi bene, ibi patria.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo dosao sa Posljednjeg Jedija.

 

Kako kritike govore film ce podijelit publiku.

 

Osobno film mi je predug, dobrih 30 min filma u sredini nije uopce trebalo. I previse me razlicitih emocija (ne mojih) nesto tuzni se dogodi, doslovno 3 sekunde nakon toga komedija, nazad na tuzni događaj, komedija ... I tako u nedogled.

 

6/10. Mozda odem opet da mi mozda popravi dojam.

 

I na kraju ostaje samo jedno pitanje nerazjasnjeno. Tko je u stvari bio Snoke, odakle je dosao ?

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Došao sa SW:TLJ. Razočaran.

Ima akcije, puno zračnih dvoboja, dosta 1 na 1, međutim one najzanimljivije, sa lightsaberima, skoro pa i nema. 

Previše likova! Bespotrebno dodavanje novih likova, koji ostaju neobjašnjeni. Mogu i reći da je film u nekim djelovima kopirao originalu trilogiju, kao što se i pretpostavljalo.

 

Sada SPOILERI koga zanimaju

Luke se ne koristi silom, i dalje se ne zna tko je Snoke

Rey i Kylo komuniciraju putem sile

Kylo dovodi Rey do Snokea i zatim on ubija Snokea (Plot twist)

Želi vladati galaksijom s Rey (Anakin se okreće u grobu)

Kylo postaje glavni neprijatelj

Luke porazi Kyla mindtrickom i zatim neobjašnjeno umire (????)

Rey je novi i posljednji Jedi

 

Efekti su naravno odlični, kao i glazba.

Ovo pišem vruće glave, bolji sud ću moći dati nakon drugog gledanja. Kraj me razočarao.

6.5/10 (možda 7)

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 13:34 (McSimon).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KiX777 kaže...

Došao sa SW:TLJ. Razočaran.

Ima akcije, puno zračnih dvoboja, dosta 1 na 1, međutim one najzanimljivije, sa lightsaberima, skoro pa i nema. 

Previše likova! Bespotrebno dodavanje novih likova, koji ostaju neobjašnjeni. Mogu i reći da je film u nekim djelovima kopirao originalu trilogiju, kao što se i pretpostavljalo.

 

Sada SPOILERI koga zanimaju

Luke se ne koristi silom, i dalje se ne zna tko je Snoke

Rey i Kylo komuniciraju putem sile

Kylo dovodi Rey do Snokea i zatim on ubija Snokea (Plot twist)

Želi vladati galaksijom s Rey (Anakin se okreće u grobu)

Kylo postaje glavni neprijatelj

Luke porazi Kyla mindtrickom i zatim neobjašnjeno umire (????)

Rey je novi i posljednji Jedi

 

Efekti su naravno odlični, kao i glazba.

Ovo pišem vruće glave, bolji sud ću moći dati nakon drugog gledanja. Kraj me razočarao.

6.5/10 (možda 7)

 i ja sam bio sad, uglavnom kao i ti razočaran

 

a mogli su hebeno zapetljat pricu (ovo sa rey i kylom da se udruze) ali nisu.

 

likovi phasme i snokea su jebeni uzas

 

ne znam kaj da jos kazem, uglavnom preplavljen razočaranjem

16 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Star Wars: The Last Jedi - 7/10 (samo zbog settinga i Hamilla)

S obzirom na redatelja film koji je lako mogao biti najbolji u serijalu. Ali nije. Dobru stepenicu bolji od filmića The Force Awakens, no ne dira u teritorij stare trilogije

+

- Mark Hamill
- generalno mračniji setting i najjači adut filma
- čak fantastičan do negdje zadnje trećine, četvrtine
- scenografija

-

- zadnjih 10 minuta, po meni ni nema potrebe za Episode IX i uopće nisam hyped; ne vidim kako radnju dalje smisleno razvijati
- već spomenuto, previše likova
- film se hebeno gradi do nekih 70% trajanja, a onda padne kao kuglica sladoleda iz nagnutog korneta
- Disney prsti ili prevedeno, mora biti blockbuster za mase; kao da su sjekli ideje Riana Johnsona i nikako da radnja ode dublje, a ima TOLIKO potencijala, što čete i samo vidjeti. Taman kad se stvori atmosfera - previše kratkih humorističnih scena i pouka tipa "zlostavljanje životinja je loše" što uopće ne treba jednom SW filmu
- iskreno, Rogue One mi je bolji film i nakon što splasne onaj "wow" shvatite da ste pogledali neiskorišten potencijal

Iako ima više minusa, film je jako dobar i isplati se pogledati. Ali da sam razočaran, jesam. Nisam sam u tome bio kad je nakon filma ekipa raspravljala o filmu. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
U vezi Star Warsa

I sami su rekli da su izbacili 30 minuta scena koji po njihovom mišljenju su bile bitne. Al' kad su ih maknuli su vidjeli da je dobro i bez tih scena.
Nadam se da će izaći Extended edition. Ili posebno da izađu te scene.

Jedino šta je u filmu od George Lucasa su oni Porgovi i ideja. Priča je trebala biti njegova al su ga lagano odjebali jer nije njima bila zanimljiva.

To fali filmu, Lucas.

U vezi filma šta imam reci?
Hmmm trebam ga još jednom pogledat. Da mi sve slegne. Al' je bolji nego VII dio.
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Star Wars: The Last Jedi

 

Za razliku od čini se većine kolega ovdje, meni je The Last Jedi bio odličan, uz Empire najbolji Star Wars film. 

 

Za početak meni osobno nije bio predug, ja sam ga u jednom dahu pogledao. Soundtrack je bio odličan, bolji od TFA definitivno. Film je također prelijepo sniman, dobar dio filma možeš komotno pauzirati i pronašao si si novi desktop background kako je predivno snimano. 

Mark Hamill, Daisy Ridley i Adam Driver su odradili vrhunski posao, pogotovo Adam Driver. Kad sam u traileru vidio onu scenu s Lukeom "it didn't scare me then, it does now" sam se bojao kako će Hamill odraditi ovo, ali kad skužiš da je to izeditano i da su te dvije linije odvojene, ima više smisla s onim što je rekao između. A što se tiče Adam Drivera, vidi se da se Rian Johnson jako htio baviti Kylo-Rey-Luke dinamikom i Kylom općenito, puno više nego nekim drugim likovima (čitaj Finn). Kylo je dobio odličan character development u ovom filmu i jako mi je drago da smo vidjeli taj finalni prijelaz na Dark Side na ekranu nakon što je imao taj internal turmoil nakon što je ubio Hana. Dosta je mračniji film, s obzirom na sve teme na koje je film pucao, let go off the past, došlo je vrijeme da Jedi izumru, itd. i Johnson je s time odradio odličan posao. 

Slažem se da je pokoja fora bila isforsirana, ali ne sve i mislim da ih nije bilo toliko koliko je kolega gore rekao da ih ima: "komedija, akcija, komedija, tužna scena, komedija". Bilo ih je manje od toga, neke su fore bile dobre, ali ih je par bilo isforsirano.

Osim tih nekoliko isforsiranih fora, jedino što me je još zasmetalo je činjenica da cijeli Finn i Rose subplot nije imao baš neki veliki payoff. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jest..to je najbolji star wars film uz empire...isto tako kao što je star trek discovery najbolja star trek serija ikada...alien covenant bolji od aliena..i da ne nabrajam...al što ja znam...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maniti kaže...

Jest..to je najbolji star wars film uz empire...isto tako kao što je star trek discovery najbolja star trek serija ikada...alien covenant bolji od aliena..i da ne nabrajam...al što ja znam...

 Mhm mhm, da, razumijem, stvarno si dobro objasnio svoj posve nepotreban sarkastični komentar, apsolutno se slažem. Ako se već praviš pametan, objasni mi molim te, zašto sam ja to u krivu?

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 13:02 (Ratohnhake:ton).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
McSimon kaže...

Shot Caller (2017)

Ako volite zatvorske filmove, ovo je za vas. Prica ukratko: Covjek sa normalnim obiteljskim zivotom napravi prometnu, zavrsi u max zatvoru, i mora se boriti da ne postane necija kuja. Nastupa potpuna promjena osobnosti, izlazi vani kao clan bande.

Prica solidna, odglumljeno kvalitetno. Zatvorske scene su vrh, ubij ili budi ubijen. 

Glavni lik je Nikolaj Coster-Waldau, koliko vidim na imdb-u glumi u nekoj americkoj seriji. Ima jos i onaj ludak sa slovenskom zenom iz Vuka sa Wall Streeta.

U poplavi Holivudskog smeca iznenadujece dobar film.

7.5/10

 Samo htio napomenuti da ak tko nezna ili nije skužio ta americka serija je Game of Thrones, to je naš sestro****č Jamie Lannister  Također je glumio u Gods of Egypt.

Meni odlican glumac i pokazalo se tako u ovom filmu.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maniti kaže...

Jest..to je najbolji star wars film uz empire...isto tako kao što je star trek discovery najbolja star trek serija ikada...alien covenant bolji od aliena..i da ne nabrajam...al što ja znam...

 http://www.nationalreview.com/article/454564/star-wars-last-jedi-unoriginal-tone-deaf-mess

 

nemam što pametno nadodat..osim da se slažem s tim reviewom...o originalosti ne želim ni pričati...last jedi nije i neće nikad biti uz bok empire strikes back...bez obzira na thumb downove...pravi ljubitelji izvornog star warsa znat će o čemu pričam...

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maniti kaže...

 http://www.nationalreview.com/article/454564/star-wars-last-jedi-unoriginal-tone-deaf-mess

 

nemam što pametno nadodat..osim da se slažem s tim reviewom...o originalosti ne želim ni pričati...last jedi nije i neće nikad biti uz bok empire strikes back...bez obzira na thumb downove...pravi ljubitelji izvornog star warsa znat će o čemu pričam...

 ...nisi uopce gledao film, vidi se iz aviona. A za razliku od tvog linka RT daje filmu 95%, kome sad vjerovati? Mislim, ovo je naravno retoricko pitanje, naravno da vjerujem RTu.

https://www.rottentomatoes.com/m/star_wars_the_last_jedi/

dc hejter
7 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://www.imdb.com/title/tt0758758/


INTO THE WILD!  

"Kvalitetno" potrošeno vrijeme. Ima neočekivan kraj, ali je  dobar film. 

16 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ako vjerujete da The Last Jedi zaslužuje te ocjene, kao na RT recimo, razočarat ćete se. Imajte umjerena očekivanja i film će vam dobro sjest. Ali takav hype i bit će letdown.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Actually jesam...i za....sam se..rekao sam nakon force awakens da necu vise...i zasvrbilo me..ali defintivno sam gotov s disneyem....evo ovo sto je lovac rekao..dole...dajte smanjite taj dozivljaj...film je prosjek..al najvise me zasmetalo...sto je ovaj gore napisao da je uz bok empire strikes backu...ni u paralelnom svemiru...pa kolko ce zvakat stare ideje..daj nesto originalno...
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
maniti kaže...

 http://www.nationalreview.com/article/454564/star-wars-last-jedi-unoriginal-tone-deaf-mess

 

nemam što pametno nadodat..osim da se slažem s tim reviewom...o originalosti ne želim ni pričati...last jedi nije i neće nikad biti uz bok empire strikes back...bez obzira na thumb downove...pravi ljubitelji izvornog star warsa znat će o čemu pričam...

 ...nisi uopce gledao film, vidi se iz aviona. A za razliku od tvog linka RT daje filmu 95%, kome sad vjerovati? Mislim, ovo je naravno retoricko pitanje, naravno da vjerujem RTu.

https://www.rottentomatoes.com/m/star_wars_the_last_jedi/

 da nisi gledao Dunkirk (na silu, pijan, inace ne bi), bi li ti 92% RT ocjena bila dobar pokazatelj?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 18:05 (nixass).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maniti kaže...
Actually jesam...i za....sam se..rekao sam nakon force awakens da necu vise...i zasvrbilo me..ali defintivno sam gotov s disneyem....evo ovo sto je lovac rekao..dole...dajte smanjite taj dozivljaj...film je prosjek..al najvise me zasmetalo...sto je ovaj gore napisao da je uz bok empire strikes backu...ni u paralelnom svemiru...pa kolko ce zvakat stare ideje..daj nesto originalno...

 Što je točno u The Last Jedi prožvakano i stara ideja? Molim te mi objasni jer tu baljezgaš bez da išta kažeš, također kao što je kolega Tallahassee rekao gore, i da nisam otišao na pretpremijeru da izbjegnem bilo kakve komentare na film, prije bih vjerovao 93% kritičara koje je dalo svoju recenziju na film (pozitivnu jel, 213 pozitivnih recenzija i 15 negativnih s prosječnom ocjenom 8.2), nego nekom randomu koji mi govori da je film razočaranje i da spustim svoja očekivanja bez da mi da ikakav razlog zašto bih ja to trebao napraviti. Znači doslovno film odskače od svakog dosadašnjeg Star Wars filma po creative choices za koje se Johnson odlučio i bio je pun pogodak. Također ja sam fan originalne trilogije, uključujući i Return of the Jedi po kojima ljudi često seru, ali sam također i fan nove trilogije, i TFA i TLJ, a Rogue One mi je definitivno najslabiji od 3 Disney SW filma, iako i dalje okay. Šta sad? Obožavam i stare i nove filmove, Kako je to moguće ako po tvojoj logici fanovi originalne trilogije neće biti fanovi nove trilogije? 

 

Offtopic, donekle: s maloprije objavljenom vijesti da je Disney kupio Fox za 52.4 milijarde dolara, vrlo vjerojatno nisi gotov s Disneyjem jer je Fox radio hrpu filmova, i većih i manjih, koji su često imali dobar rekord na Oscarima i drugim prestižnim nagradama, a da ne pričamo o serijama (It's Always Sunny je sad tehnički Disney serija jer je Disney dobio prava na FX na kojem se It's Always Sunny prikazuje). 

 

EDIT: Ona recenzija koju si ti linkao je jedna od onih koje su ocijenili film sa rotten, sjećam se da sam pročitao isječak jutros. Znači ovo je užasna recenzija koja ni ne pokušava biti nepristrana i prikazati dobre i loše strane, nego recenzent mora liječiti svoj superiority complex pa samo sere i prigovara o filmu, bez da prikaže ijednu dobru stranu filma, što definitivno nije istina, štoviše, film ih ima puno. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 22:46 (Ratohnhake:ton).
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
maniti kaže...
Actually jesam...i za....sam se..rekao sam nakon force awakens da necu vise...i zasvrbilo me..ali defintivno sam gotov s disneyem....evo ovo sto je lovac rekao..dole...dajte smanjite taj dozivljaj...film je prosjek..al najvise me zasmetalo...sto je ovaj gore napisao da je uz bok empire strikes backu...ni u paralelnom svemiru...pa kolko ce zvakat stare ideje..daj nesto originalno...

 Što je točno u The Last Jedi prožvakano i stara ideja? Molim te mi objasni jer tu baljezgaš bez da išta kažeš, također kao što je kolega Tallahassee rekao gore, i da nisam otišao na pretpremijeru da izbjegnem bilo kakve komentare na film, prije bih vjerovao 93% 

- R2D2 - stari hologram
- scena sa Snokeom "been there, done that feel"
- Rey/Luke training = Yoda/Luke training je dobar dio filma
- previše nepotrebnog humora koji češće ispada na silu nego fora i spontano
- film je nedovoljno dubok, ima takve prilike za dubinom, al stalno osjetiš onu "blockbuster" labelu, da se prodaju popratne stvari i da bude cool svima

Ovako from the top of my head. I stalno se primjeti da nisu imali muda napraviti do kraja nešto originalno. A najviše se bojim ŠTO će imati za E IX budući da nema Hana, nema Lukea, a neće bit ni Leie iz tužnog razloga.Kylo iako je bolji nego u prijašnjem filmu, i dalje je jednodimenzionalan lik koji je ljut na sve. Tko je na kraju bio taj Snake, previeše razvodnjavanja s likovima itd. Ja mu dajem 7 što je dobra ocjena, a ako misliš da je film genijalan, poštujem tvoje subjektivno mišljenje.

S poštovanjem,
Random lik koji govori da se spuste očekivanja

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Preporuka nekog akcijskog filma za pogledati u 4K ili fullHD? Tipa Transporter, Taken...
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Osa kaže...
Preporuka nekog akcijskog filma za pogledati u 4K ili fullHD? Tipa Transporter, Taken...

 

Brawl in Cell Block 99 (2017)

 

Ne bi ga  bas strogo smjestio u akcijski zanr,ali ima hrpa kvalitetnog nasilja,meni jedan od najboljih filmova ove godine,mogao bi ti se svidjeti.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
maniti kaže...
Actually jesam...i za....sam se..rekao sam nakon force awakens da necu vise...i zasvrbilo me..ali defintivno sam gotov s disneyem....evo ovo sto je lovac rekao..dole...dajte smanjite taj dozivljaj...film je prosjek..al najvise me zasmetalo...sto je ovaj gore napisao da je uz bok empire strikes backu...ni u paralelnom svemiru...pa kolko ce zvakat stare ideje..daj nesto originalno...

 Što je točno u The Last Jedi prožvakano i stara ideja? Molim te mi objasni jer tu baljezgaš bez da išta kažeš, također kao što je kolega Tallahassee rekao gore, i da nisam otišao na pretpremijeru da izbjegnem bilo kakve komentare na film, prije bih vjerovao 93% kritičara koje je dalo svoju recenziju na film (pozitivnu jel, 213 pozitivnih recenzija i 15 negativnih s prosječnom ocjenom 8.2), nego nekom randomu koji mi govori da je film razočaranje i da spustim svoja očekivanja bez da mi da ikakav razlog zašto bih ja to trebao napraviti. Znači doslovno film odskače od svakog dosadašnjeg Star Wars filma po creative choices za koje se Johnson odlučio i bio je pun pogodak. Također ja sam fan originalne trilogije, uključujući i Return of the Jedi po kojima ljudi često seru, ali sam također i fan nove trilogije, i TFA i TLJ, a Rogue One mi je definitivno najslabiji od 3 Disney SW filma, iako i dalje okay. Šta sad? Obožavam i stare i nove filmove, Kako je to moguće ako po tvojoj logici fanovi originalne trilogije neće biti fanovi nove trilogije? 

 

Offtopic, donekle: s maloprije objavljenom vijesti da je Disney kupio Fox za 52.4 milijarde dolara, vrlo vjerojatno nisi gotov s Disneyjem jer je Fox radio hrpu filmova, i većih i manjih, koji su često imali dobar rekord na Oscarima i drugim prestižnim nagradama, a da ne pričamo o serijama (It's Always Sunny je sad tehnički Disney serija jer je Disney dobio prava na FX na kojem se It's Always Sunny prikazuje). 

 

EDIT: Ona recenzija koju si ti linkao je jedna od onih koje su ocijenili film sa rotten, sjećam se da sam pročitao isječak jutros. Znači ovo je užasna recenzija koja ni ne pokušava biti nepristrana i prikazati dobre i loše strane, nego recenzent mora liječiti svoj superiority complex pa samo sere i prigovara o filmu, bez da prikaže ijednu dobru stranu filma, što definitivno nije istina, štoviše, film ih ima puno. 

 Ma što ti se triba objašnjavat..i još kažeš da si fan ? sad kad bude dostupno na tubu...daj mi izvadi jednu scenu evo možeš iz oba filma...i force awakens i last jedi koja je ravna ovoj sceni...

,empire strikes je jednostavno kultan film...i jedino što me zasmetalo je usporedba last jedija s njime...i da si fan kao što kažeš...kužio bi to...gotov sam ja s disneyem...jer ja odlučujem što ću gledat ne disney...radije ću stavit neki dobar stariji film i gledat ga ponovo nego neko remejkano smeće...

evo imam i jednu scenu iz sedmice...lik je stvarno dobro napravio...bar se možeš nasmijat ko ne ništa 

...

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice