Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.538.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
emerik kaže...

Pogledao sam zadnjih dana filmove poput Se7en, The Usual Suspects pa tražim nešto slično tome, dakle da budu neki trileri, krimići ili slične teme.

 
Gone Girl,The Prisoners ovako sto mi na prvu pada na pamet.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ilyaz97 kaže...
Jedina od novijih serija (od 2010) koja se približila The Wire i Sopranosima je The Leftovers. Kakav GoT i pizde materine.

 Daj mi reci koliko je epizoda potrebno pogledati da bi serija bila približno dobra kao The Wire i The Sopranos? Pošto sam na osnovu tvog posta skinuo The Leftovers i pogledao prvih 5 epizoda (koje su btw po 1h) i nakon 5 epizoda je dojam da je serija smeće i da nikad, ama baš nikad ne može biti, čak ni približno biti dobra kao The Wire ili The Sopranos. GoT je barem 10 puta bolja serija od The Leftovers, ali nikad neće biti rang The Wirea koja je najbolja serija ikad snimljena. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
The Cloverfield Paradox (2018)

Treći u nizu iz Cloverfield serijala.I dok su mi prva dva bila prilično solidna ovo je negledljivo smeće koje pada na svakom bitnom filmskom aspektu. Obavezan preskok.

Cloverfield Paradox - pogledao ga jučer. Kako sam citao prvotno je raden kao samostalan film koji je nakraju zavrsio kao dio Cloverfield trilogije, i tako i djeluje. Kada ideš sve analizirati kao da nisu iz istog univerzuma no ipak je nakraju donio neke objasnjenje prvog filma (vjerovatno i drugog). Dosta rupa u priči, znanstveno nemogucih i neobjasnjenih situacija...Glumci dobro odradili ali scenarij je trebao biti puno bolje i pazljivije odraden

 

Film nije smeće ali nije nista ni posebno. Zaslužuje ocjenu 5.5-6 koliko je jest sada na imdbu.

Za fanove sci-fi, horora, i onima kojima se svidila prijasnja dva filma sigurno vrijedi pogledati. Dojam mi je ostao kao i nakon Alien Covenanta - moglo je puno puno bolje

 

Only the Brave - Odličan film jedna od najboljih sto sam gledao u zadnje vrijeme, jako emotivan i raden po istinitim dogadajima, ocjena 8

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 11:55 (McSimon).
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Za The History of love su došli srpski podnaslovi. Don't miss out.

 

 

wQ8mNxoD3FQ TWZKw_MgUPI fMg5bRwkFW8 ivfa2KdGtsw PWaNYpR3h1o icDpDNwvUuA
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Murder on the orient express jel se isplati pogledati prvo orginal iz 1974 ili ne. Da li se priča ponavlja da si sa orginalom ne bi spoilao priču? 

7 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo nekoliko malo manje poznatih, a vrlo dobrih, do odličnih, novijih filmova. 

 

Super Dark Times (2017) - drama, triler

 

Radius (2017) - sci-fi, triler

 

Brigsby Bear (2017) - komedija, drama

  

Gerald’s Game (2017) - horor, triler

 

The Big Sick (2017) - komedija, romantika

 

Mr. Mercedes (2017– ) - triler serija, po romanu Stephen Kinga

 

 

Nadam se da će vam se svidjeti kao što su meni. 

 

 

http://svijetfilma.eu/ - Vijesti, najave, traileri, preporuke i recenzije iz Svijet Filma i Serija
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

  

Čudno, ali, smatram više smiješno pitanje na koje si, zaista, možeš i trebaš sam odgovoriti!

OK, ipak ću malo... moj stav i mišljenje su:

1. Da, isplati se, pošto ćeš (uvjeren sam) i tako gledati "money free" opcije (čitaj: skinuto besplatno s torrent-a), pa te u slučaju razočaranja neće opsjedati pomisao "želim nazad novac koji sam dao za kino ulaznicu".

2. Da, isplati se, jer treba vidjeti opciju 1 i 2 (davno snimljenu i novi, sadašnji pokušaj/ostvarenje remake-a.

3. Da, isplati se, jer svaka verzija nosi druge glumce sa svojim "štihom" glume (i režije, naravno).

4. Da, isplati se, jer nema razloga da se ne isplati (podsjeti se točke "1.").

 

5. NE isplati se ako si zadrti filmofil koji ima stav da je 1x (davno) snimljen "Murder..." jedan i jedini i da nikakav remake NE može napraviti ništa bolje ili što već (u "originalu") nije viđeno. To ima logike kod nekih filmova tipa "Ben Hur" i sličnih epskih ostvarenja, ali opet... Tada ovo pitanje ne bi ni postavio, jer bi bio "zadrti filmofil" :-)

6. NE isplati se ako si već razgorarao s osobama koje su gledale obje verizije i napunile ti glavu svojim (+ ili -) dojmovima o kvaliteti bilo jedne ili druge verzije! Pod "verzije" smatraj samo godine snimanja, jer su verzije kao verzije, sadržajno iste, naravno.

7. NE isplati se, jer... toliko bi trebao biti informiran... kad već posežeš za takvim naslovom i literarno i filmski obrađenim djelom legendarne A. Christie, da se NE može raditi o seriji ubojstava (u svakoj vožnji vlaka drugom ubojstvu), nego o JEDNOM ubojstvu u JEDNOM ORIENT EXPRESS-u i JEDNOM događaju i vremenu... smatram da bi toliko trebao znati, stoga ovo i nisam stavio kao spoiler, nego otvoreno napisao, čitko i jasno. Nemoj očekivati "Midsomer murders"... NE! Agatha Christie je napisala jedno djelo (mislim na Orient express, naravno) i to je obrađeno, a ne neka druga, velikobrojna "ubojstva" u Orient expressima - koliko god ti misliš da ih ima... ponavljam, toliko bi trebao znati i nemoj ovo sada smatrati "spoilanjem", tipa, kao, propast će svijet, jer sad sve znam... a-joj, mo'š mislit! Naravno da je priča i radnja ista! Naravno!

8. NE isplati se ako nisi istinski zainteresiran za pogledati film(ove) i pitaš čudna pitanja na forumu (pročitaj si sam ponovo svoje pitanje)...

9. NE isplati se jer si sada sve ovo pročitao i sada sve znaš, pa te užitak gledanja obje verzije navedenog filmskog naslova zaobilazi i maše ti iz nepovrata...

 

Sorry, ali odgovori mi na pitanje: Kako si mislio da ćeš si sam "spoilati priču" (ili bilo tko ovdje odgovorom)? Zaista misliš da se ubojstvo dogodilo tamo, davnih dana/vremena 20. stoljeća, a onda, čudom, sada, u 2017. godini, dakle lane, rješavaju to ubojstvo? Oprosti, ali onaj dio tvog pitanja "da si ne spoilam priču" je... čudan i smiješan  

 Ne vidim razlog naglašavanja da li ja plaćam za gledanje nećega, jer postoji nešto kako kvalitetnije iskoristiti vrijeme. Kao drugo ako se pogleda naslov ove teme onda je jasno da je tema o preporukama te raspravama filmova, a ne koliko je tko platio film ili nije. Zadnjih 5-10 godina remake ništa ne znači. Film može biti copy paste pa do toga da nema ništa zajedničko osim naziva filma. 

 

Što se tiče pitanja vrlo jednostavno. AKo recimo uzmimo da je remake isto od mjesta radnje, "glumaca", scenarija onda se može predpostaviti da je poprilično sličan film. Kao drugo ako je mjesto radnje isto ( za to ste se ulovili kao pijan plota ) dok je postava "glumaca" drugačija kao i scenarij od uvoda pa do raspleta onda se može pogotovo za ovakav tip filma reći da se radi poprilično dva različita filma slične tematike. Poprilično je jasno zašto sam naveo godinu snimanja filma te kako nema nikakve veze sa ovime što se napisao. Kao i to da vaše pitanje poprilično da razini ismijavanja. Kao što možete predpostaviti iz mojeg odgovora ako se radi poprično istom filmu itekako se može narušiti užitak gledanja filma ili pak ne. Pa se film može pogledati iste večeri ili pak sa odmakom.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Svakako preporucam da se prvo pogleda original,remake nije nesto,zapravo je katastrofa.

Ista je prica u obadva filma.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 1:44 (lmutak).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

12 Strong http://www.imdb.com/title/tt1413492/ odličan ratni film , moja ocjena 8/10

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je iskreno dosta Američkih patriotskih filmova. Čim vidim u naslovu American (sniper), strong ( Stronger, 12 strong) i ostale patriotske epitete dobijem instiktivnu potrebu da povratim.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Meni je iskreno dosta Američkih patriotskih filmova. Čim vidim u naslovu American (sniper), strong ( Stronger, 12 strong) i ostale patriotske epitete dobijem instiktivnu potrebu da povratim.

 

nego šta, ne mogu vjerovati da netko ide gledat i plaćat ulaznice za takve filmove, ameri po svijetu kolju sirotinju ajmo ići gledat filmić o tome

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...treci i posljednji trailer za Ready Player One pokazao je jos malo vise - 1:38 Halo Spartans, 1:46 Kiklop iz Simbada pored Ripliinog work loadera/walkera iz Aliensa.... generacija 80ta bit ce ili potpuno odusevljena ili potpuno razocarana, sumnjam da ce bit neke sredine.... film krece s prikazivanjem 29.03.... cant wait!

dc hejter
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tragedy Girls

Slasher/komedija o dvije srednjiškolke opsjednute ubojstvima i brojem pratitelja na društvenim mrežama...kao i s ''Ingrid Goes West'', dobar društveni komentar...

7,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 11:14 (m77).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Vidim Daddy is home 2 na torrentima. Jel valja šta ? Volim Willove komedije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

-

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Creep 2

Nisam niti znao da je uopće bilo u planu snimanje drugog dijela, ali definitivno mi je drago da je snimljen, jer je nadmašio prvi film koji mi je bio pravo osvježenje.

Ako volite prvi dio, preporuka.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
8 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Shimmer Lake

Krimic kojem radnja ide unazad. Na pocetku je malo tesko pohvatati, ali bas zbog toga je film zanimljiv!

 

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Krimic-komedija

Radnja pocinje sporo i na pocetku je dosadno, na kraju je zanimljiv splet svih okolnosti :D

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Vidim Daddy is home 2 na torrentima. Jel valja šta ? Volim Willove komedije.

 Prvo, ne volim Willove filmove, ali zbog ostalih glumaca i žanra sam sinoć pogledao film. Malo veća budalaština, za djecu od desetak godina. Volim komedije, ali ne baš sve. Ipak mora biti nešto za malo starije, pr. Crazy, stupid love.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morbida kaže...

12 Strong http://www.imdb.com/title/tt1413492/ odličan ratni film , moja ocjena 8/10

 Dugo nisam gledao losiji film na ratnu tematiku,ne znam ko se vise pali na US patriotizam!

5/10

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Vidim Daddy is home 2 na torrentima. Jel valja šta ? Volim Willove komedije.

Meni je taj dio zaista dosadan,neorginalan i naporan!

 

Cold skin

 

Gledajuci ovaj fim imam osjecaj da ga je rezirao tip koji je rezirao Shape of water (ili mozda je?),isto je rijec od ljudolikim vodozemcima,samo sto je radnja filma smjestena na ostrvu!

Kamera,gluma odlicni,samo prica je nedorecena,porozna i pomalo dosadna-ne vodi nicemu,nista se konkretno ne razjesuje,niti objasnjava,tako da je film loš!

Preporuka je da gledaju oni kojima se svidio Shape of water-cisto da vide kako slicna tematika,a opet ni do koljena SHW.

Ostali zaobici!

 

5/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Three...Extremes

Nitko ne može napraviti film kao Azijati...naime, ovo je omnibus od tri radnje, koje su, kao što i sam naslov kaže, ekstremne, poprilično ekstremne.

Svaki film je djelo zasebnog redatelja, pa tako otvaramo Chanovim filmom ''Dumplings'' u kojemu se srednjovječna žena pokušava pomladiti te potraži pomoć od stanovite tete Mei...a teta Mei ima metode koje su me umalo natjerale da prekinem s gledanjem filma, ali ipak sam ostao, jer to je jedan od razloga zašto volim azijsku kinematografiju, jer redatelja boli neka stvar za gledatelja, on je tu da ispriča svoju priču, ma kako ona gledatelju neugodna bila.

 

Drugi i vjerojatno najbolji film iz serijala je djelo, meni osobno najjačeg aktivnog redatelja današnjice, Park Chan Wooka...''Cut'' je ime filma u kojem pratimo redatelja i njegovu ženu koje zarobljava ljubomorni lik, a razlog zarobljivanja je taj što je redatelj dobra osoba koja je jednom prilikom pomogla sadašnjem otmičaru.

 

Iza trećeg filma, ''Box'' nalazi se ikona azijskog filma, Takashi Miike...junakinja ove priče je Kyoko, mlada spisateljica koju muče noćne more o njenoj prošlosti provedenoj kao cirkuski izvođač te ljubomori na svoju sestru blizanku.

 

Brutalno, direktno, zanimljivo!

8,5/10

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 0:07 (m77).
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Black Phanter rasistička katastrofa 3/10

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 2:05 (Vladitor).
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Darkest Hour

 

Bez obzira na neke previše patetične scene, da to je to, film je vrlo dobro i vjerno dočarao sumornu i paničnu atmosferu u Velikoj Britaniji u jeku njemačkog blitzkriega na Francusku 1941 godine. Mada glavni glumac fizički nije odlična replika svoje povijesne ličnosti (kao npr. Bruno Ganz u Der Untergangu), Churcilla je odglumio autentično i vrlo kvalitetno. Kao obožavatelj povijesti i tematike drugog svjetskog rata od mene ocjena 8,5/10. 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Vladitor kaže...

Black Phanter rasistička katastrofa 3/10

 

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Fool http://www.imdb.com/title/tt3560686/?ref_=fn_al_tt_1

 

Prikaz post SSSR Rusije, kroz prikaz za ruske pojmove male sredine vodjene korumpiranim cinovnicima.Film bi vrlo lako bilo adaptirati za bilo koju post-socijalisticku zemlju gdje se naivan dobronamjeran pojedinac na kraju uvijek nadje u mlinu korumpiranog cinovnickog aparata.Preporucam

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže...
Vladitor kaže...

Black Phanter rasistička katastrofa 3/10

 

 Ali ti shvaćaš da ti sad radiš istu stvar zbog tih ljudi koji govore takve gluposti? Slažem se da oni koji govore ta sranja su glupi, ali ocjenjujući film na temelju jako vokalne manjine koja se odnosi tako prema tom filmu ti ga već osuđuješ kao lošeg. Film nisam pogledao, pogledat ću ga jer je zadnji MCU film prije Infinity Wara, a nema šanse da se pojavi online prije IW. Ali ocjenjivati film prije nego što ga pogledaš, bilo to kao dobrim zato što je black superhero, ili kao lošim zbog tih budala koji su fanovi filma samo zato što je "woke" je čista budalaština. 

 

Tako da taj lik kojeg si linkao je doslovno ista vrsta kretena kao oni ljudi koje mrzi, samo na drugoj strani te rasprave.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...

Tako da taj lik kojeg si linkao je doslovno ista vrsta kretena kao oni ljudi koje mrzi, samo na drugoj strani te rasprave.

 smisao videa uopće nije u ocijeni, nego u politici nametanja, malo offtopic za ovu temu 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže...
Ratohnhake:ton kaže...

Tako da taj lik kojeg si linkao je doslovno ista vrsta kretena kao oni ljudi koje mrzi, samo na drugoj strani te rasprave.

 smisao videa uopće nije u ocijeni, nego u politici nametanja, malo offtopic za ovu temu 

 Da, ali u samom početku videa jasno kaže "The Black Panther movie is a piece of shit" i nastavi kako ga nije ni pogledao, ali zbog fanbasea i politike nametanja zaključuje kako mu je film piece of shit. To ga svodi na istu razinu kao i ljudi koje pljuje u tom videu. Oni film vole zato što je "woke", on ga mrzi zbog tih ljudi. Ni jedno ni drugo nema veze sa time kakav film zapravo je, dobar/osrednji/loš, nego s time kako oni koriste taj film za promicanje svog imidža i slično. Ovi recenzenti kako bi bili kul i dobili cool points kod POC gledatelja, a ovaj car kako bi dobio viewsa i zaradio na drami oko cijele te situacije. Na kraju dana nikoga ne bi trebalo biti briga ni za jedne ni za druge, nego otići pogledati film i stvoriti svoje mišljenje, neovisno o vokalnim manjinama na obje strane fanbasea. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

sinoć odgledao Black Panther. Meni je film sasvim dobar, u odnosu na ostale Marvelove filmove - zapravo jako dobar. Ima sve kaj očekujem od te vrste filma - super odrađen CGI, koreografije borbe, odijelo pantere je brutala, zlikovac je osoba sa kojom se svatko može poistovijetiti, možda taj afrički štih ne pristaje u cjelokupni MCU - ali jbg, lik je iz afrike...

 

od mene 7/10. ako volite ostale Marvel/superherojske filmove, ovaj vas neće razočarati.

What could possibly go wrong?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice